12:56 22/06/2023Փարիզի կենտրոնում պայթյունի հետևանքով տուժածների թիվը հասել է 37-իՓարիզի կենտրոնում նախօրեին տեղի ունեցած հզոր պայթյունի հետևանքով տուժածների թիվը հասել է 37-ի, չորսի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ։ Հաղորդվում է, որ փլատակների տակ կարող է գտնվել ևս երկու մարդ։...
11:15 22/06/2023Իսկապե՞ս ԱՄՆ-ն զբաղված է Ռուսաստանին Հարավային Կովկասի տարածաշրջանից դուրս մղելով. պատասխանեց Վեդանտ ՊատելըՄիացյալ Նահանգները շուտով կհյուրընկալի Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղ բանակցությունների նոր փուլը։ Այս մասին չորեքշաբթի ճեպազրույցում հայտարարել է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի մամուլի ծառայության ղեկավարի...
10:25 22/06/2023Ատլանտյան օվկիանոսում անհետացած սուզանավի որոնողական աշխատանքները շարունակվում ենԱտլանտյան օվկիանոսում շարունակվում են անհետացած «Տիտան» սուզանավի որոնումները, որի հետ կապն ընդհատվել է կիրակի օրը՝ հունիսի 18-ին: BBC-ի փոխանցմամբ, բաթիսկաֆի անձնակազմի հետ կապը կորել է սուզումը...
08:32 22/06/2023ԱՄՆ-ը 1,3 միլիարդ դոլար լրացուցիչ օգնություն կտրամադրի Ուկրաինային. ԲլինքենԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը չորեքշաբթի հայտարարել է, որ Միացյալ Նահանգները լրացուցիչ 1,3 միլիարդ դոլար օգնություն կտրամադրի Ուկրաինային: Ամերիկացի բարձրաստիճան պաշտոնյայի խոսքով, 520 միլիոնը...
18:55 21/06/2023Կոչ ենք անում Բաքվին Ղարաբաղի բնակչությանը չդարձնել քաղաքական տարաձայնությունների պատանդ․ ԶախարովաՄոսկվան Բաքվին կոչ է անում ապաշրջափակել Լաչինի միջանցքը, իսկ Ղարաբաղի ժողովրդին չդարձնել պատանդ Հայաստանի հետ քաղաքական խնդիրների լուծման համար։ Այս մասին ամենշաբաթյա ճեպազույցի ընթացքում հայտարարեց...
18:36 21/06/2023Մարիա Զախարովա. Ռուս խաղաղապահներին ուղղված մեղադրանքներն անհիմն են«Հունիսի 15-ին Հաքարիի կամրջի միջադեպը հայ-ադրբեջանական սահմանազատված սահմանի բացակայության ընդհանուր խնդրի հետևանք էր։ Ռուսական կողմը բազմիցս կոչ է արել սկսել սահմանազատման և սահմանագծման հարցերով...
15:47 21/06/2023Միլիարդատերի ընտանիքը տարեկան 127,000 դոլար աշխատավարձով շուն պահող է փնտրումՄեծ Բրիտանիայից ամերիկացի միլիարդատերերի ընտանիքը մշտական դայակ է փնտրում իրենց շների համար՝ տարեկան 127 հազար դոլար աշխատավարձով։ Այս մասին հայտնում է NY Post-ը։ Հայտարարության մեջ, որը հրապարակվել...
15:31 21/06/202336 տարեկանում մահացել է Սանկտ Պետերբուրգի տիկնիկային թատրոնի արտիստ Միխայիլ Լոժկինը36 տարեկանում մահացել է Սանկտ Պետերբուրգի տիկնիկային թատրոնի արտիստ Միխայիլ Լոժկինը: «Միր-24»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել են թատրոնից։ Դերասանի մահվան պատճառը չի նշվում։ Գործընկերները նրա մասին...
14:56 21/06/2023Աստանայի հարթակի փակման Ղազախստանի որոշումն անակնկալ է եղել Ռուսաստանի, Իրանի և Թուրքիայի համարՂազախստանի ԱԳՆ-ի հայտարարած սիրիական կարգավորման շուրջ բանակցությունները շարունակելու համար Աստանայի հարթակը փակելու որոշումը անակնկալ է եղել գործընթացի մասնակիցների համար։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ...
13:07 21/06/2023Էստոնիան Բալթյան երկրներից առաջինն է, որն օրինականացրել է միասեռ ամուսնություններըԷստոնիան դարձել է Բալթյան երկրների և հետխորհրդային տարածքում առաջին պետությունը, որն օրինականացրել է միասեռ ամուսնությունները: Նոր օրենքն ուժի մեջ կմտնի 2024 թվականի հունվարի 1-ից, գրում է BBC-ին։...
12:19 21/06/2023Գինու ներկրող. Ararat-ի մատակարարումը Ռուսաստան կշարունակվիArarat կոնյակի մատակարարումը դեպի Ռուսաստան իրականացվում է արտադրողի հետ ունեցած գործող պայմանագրերի հիմա վրա, հետագայի համար ինչ-որ ելք կգտնվի։ «Ռիա Նովոստի» գործակալությանն այդ մասին հայտնել է...
12:16 21/06/2023Ռուսաստանում նախատեսում են սուբսիդավորել երիտասարդների բնակարանի վարձավճարի 50%-ըՌուսաստանում նախատեսում են գործարկել մի ծրագիր, որը կխրախուսի երիտասարդներին հիփոթեքի համար կանխավճար կուտակել։ Մասնավորապես, նախատեսվում է փոխհատուցել մինչև 35 տարեկանների կողմից բնակարանների...
09:40 21/06/2023Մերձմոսկվայում երկու անօդաչու ընկել է ռազմական պահեստների մոտակայքումՄերձմոսկվայում երկու անօդաչու թռչող սարք է ընկել ռազմական պահեստների մերձակայքում։ Այս մասին հայտնել է նահանգապետ Անդրեյ Վորոբյովը Telegram-ի ալիքում, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին։ «Այսօր առավոտյան ժամը...
08:37 21/06/2023Կախովկայի ՀԷԿ-ի փլուզման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 41-իԽերսոնի շրջանում Կախովկայի հիդրոէլեկտրակայանի փլուզման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 41-ի: «Իզվեստիա․ռու»-ի փոխանցմամբ այս մասին հայտարարել է տարածաշրջանի կառավարության ղեկավար Անդրեյ Ալեքսեենկոն։ Նա...
08:12 21/06/2023Թրամփի դեմ հարուցված մեղադրանքը տարաձայնություններ է առաջացրել որոշ հանրապետականների միջևԳաղտնի փաստաթղթերի պահման համար ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի դեմ հարուցված մեղադրանքը որոշակի պառակտումներ է առաջացրել հանրապետականների շրջանում, գրում է «Ամերիկայի ձայն»-ը։ Նույնիսկ այն դեպքում,...
18:05 20/06/2023Պետդուման օրենք է ընդունել դատապարտվածներին պայմանագրային զինվորական ծառայության զորակոչելու մասինՊետդուման օրենք է ընդունել, որը թույլ է տալիս քրեական անցյալ ունեցող անձանց պայմանագրով զինվորական ծառայություն անցնել։ «Նպատակահարմար է համարվում նման մոտեցում կիրառել զորահավաքի, ռազմական դրության...
18:00 20/06/2023Շահնազարովը քննադատել է Ուչիտելի՝ ռուսական ֆիլմ «Օսկարի» առաջադրելու գաղափարըՌուսական «Մոսֆիլմ» կոնցեռնի ղեկավար և ռեժիսոր հայազգի Կարեն Շահնազարովն մեկնաբանել է ռեժիսոր Ալեքսեյ Ուչիտելի առաջարկը՝ 2023 թվականին Ռուսաստանի Դաշնությունից ֆիլմ առաջադրել «Օսկար»-ի։ «Ես չեմ...
17:45 20/06/2023ՌԴ Տամբովի մարզի վառոդի գործարանում բռնկված հրդեհի հետևանքով չորս մարդ է մահացելՏամբովի մարզի Կոտովսկի վառոդի գործարանում բռնկված հրդեհի հետևանքով չորս մարդ է զոհվել: Այդ մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին հայտնել է արտակարգ իրավիճակների ծառայության ներկայացուցիչը։ «Ըստ թարմացված...
17:05 20/06/2023Լավրովը մեկնաբանել է Արևմուտքի դերը Երևանի և Բաքվի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործումՌԴ-ի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) անդամ երկրների արտգործնախարարների խորհրդի (ՀԱՊԽ) նիստից հետո կայացած մամուլի ասուլիսում ասել է, որ...
16:39 20/06/2023ՀԱՊԿ երկրների արտգործնախարարները հայտարարություն են ընդունել ընդդեմ տիեզերքում սպառազինությունների մրցավազքիՀԱՊԿ երկրների արտգործնախարարները երեքշաբթի օրը Մինսկում կայացած հանդիպման ժամանակ հայտարարություն են ընդունել տիեզերքում սպառազինությունների մրցավազքի կանխման մասին: Հայտարարության մասին հաղորդում է...

09:57 27/10/2023Умер бывший премьер Госсовета КНР Ли КэцянБывший премьер Госсовета Китая (высший исполнительный орган страны) Ли Кэцян умер в возрасте 68 лет, сообщает РБК со ссылкой на центральное китайское телевидение CCTV.
09:50 27/10/2023Подозреваемый в стрельбе в Льюистоне оставил предсмертную запискуПо ее данным, в доме подозреваемого Роберта Карда была найдена предсмертная записка, адресованная его сыну.
20:34 26/10/2023Эко-активисты распылили оранжевый крахмал на скелет динозавра в музее ЛондонаАкция протеста прошла после того, как ведущий педиатр Британии Камилла Кингдон заявила о больших рисках, которые изменение климата создает для здоровья и благополучия детей.
20:20 26/10/2023Москва по-прежнему готова принять глав МИД Армении и АзербайджанаРоссия готова при наличии политической воли Еревана принять у себя глав МИД Азербайджана и Армении с перспективой трехстороннего саммита.
20:06 26/10/2023Конгресс призвал освободить всех представителей Нагорного КарабахаКонгресс решительно осудил военные действия Азербайджана и выразил сожаление по поводу гуманитарных последствий.
19:52 26/10/2023Захарова: В МИД России был вызван временный поверенный в делах Армении в Москве«25 октября в МИД России был вызван временный поверенный в делах Армении в Москве. Его внимание было привлечено к наиболее одиозным публикациям в адрес российского руководства, российских дипломатов...
19:43 26/10/2023Межправсовет ЕАЭС принял решения о развитии взаимной торговлиГлавы делегаций стран ЕАЭС подписали соглашение о гармонизированной системе определения происхождения товаров, вывозимых с таможенной территории Евразийского экономического союза.
19:25 26/10/2023Маккартни: Последняя песня Beatles с вокалом Леннона выйдет 2 ноября 2023 годаМузыкант отметил, что Now and Then - последняя песня Beatles, которую написал и спел Джон Леннон. Над композицией продолжали работать Маккартни, Джордж Харрисон и Ринго Старр.
18:17 26/10/2023МИД: представители палестинского движения ХАМАС находятся с визитом в МосквеЧто касается контактов, то дополнительно вас проинформируем
17:41 26/10/2023Захарова – об интервью Пашиняна WSJ: Мы видим, как западные СМИ буквально насели на представителей официального ЕреванаПо её словам, данные вопросы нацелены на нанесение ущерба многоплановым связям Москвы и Еревана.
16:19 26/10/2023Устроивший стрельбу в американском Льюистоне дважды был пациентом психлечебницы: подробностиО случившемся проинформировали президента США Джо Байдена. Американский лидер предложил местным властям полную федеральную поддержку.
15:10 26/10/2023Оверчук прокомментировал вопрос участия Армении в проекте «Север-Юг»Российский оператор ж/д участка Решт – Астара в Иране, относящегося к западной ветке международного транспортного коридора «Север-Юг», приступил к подготовительным работам по реализации проекта,...
14:54 26/10/2023Книга рекордов Гиннеса зарегистрировала новое мировое достижение по «итальянскому поцелую»Книга рекордов Гиннеса зарегистрировала новое мировое достижение по количеству пар, совершивших так называемый «итальянский поцелуй».
14:29 26/10/2023Турецкий фондовый рынок обвалился на 7% на фоне отказа Эрдогана посетить ИзраильТурецкие акции на торгах 25 октября обвалились более чем на 7% из-за опасений инвесторов по поводу дальнейшего ухудшения отношений страны с Израилем, а также решения Центрального банка Турции по...
14:16 26/10/2023ООН: Более 114 миллионов человек были вынуждены покинуть свои дома из-за войн и насилияПо данным на конец сентября 2023 года, число людей, вынужденных покинуть свои дома из-за конфликтов, преследований и нарушений прав человека, составило 114 миллионов.
13:58 26/10/2023Пашинян не поехал на межправсоветы ЕАЭС и СНГ в Бишкек, Армению представляет Мгер ГригорянАрмению на межправсоветах ЕАЭС и СНГ в Бишкеке представит вице-премьер Мгер Григорян, рассказали РИА Новости в кабмине Киргизии.
13:36 26/10/2023Песков: Москва в контактах с Ереваном рассчитывает прояснить слова Пашиняна о диверсификации отношений по безопасностиВ данном случае мы не склонны воспринимать The Wall Street Journal как первоисточник, поэтому нужно точно еще понять, о чем именно говорил господин Пашинян.
11:45 26/10/2023Армения – среди популярных маршрутов с самыми бюджетными отелями на Новый годЭксперты рассказали о росте спроса у самостоятельных туристов на гостиницы на новогодние каникулы, сообщают МТС Travel и Bronevik.com.
11:32 26/10/2023Песков прокомментировал слова Пашиняна о российской военной базе в АрменииКремлю неизвестно, что премьер Армении Никол Пашинян говорил об отсутствии преимуществ в наличии российской военной базы в этой стране, а соответствующие публикации СМИ в нем воспринимать не...
11:10 26/10/2023Мелани Жоли: Канада – первая страна за пределами ЕС, присоединившаяся к наблюдательной миссии Евросоюза в АрменииМинистр иностранных дел Канады Мелани Жоли посетила Джермук. Как передает «Арменпресс», министр иностранных дел Канады начала свой визит с посещения офиса миссии наблюдателей ЕС в Джермуке. «Мне...