16:15 20/06/2023Բոստոնի օդանավակայանում երկու ինքնաթիռ բախվել են թռիչքուղու վրաԲոստոնի օդանավակայանում երկու Ինքնաթիռ բախվել են թռիչքուղու վրա: Կադրերը հրապարակել Է «Daily Mail»-ը։ Հստակեցվում է, որ կայանված «Delta» օդանավը սպասել է Դեթրոյթ թռիչքին, երբ «United Airlines»...
15:35 20/06/2023Լավրովը հայտարարել է, որ Արևմուտքը ՀԱՊԿ-ը դիտարկում է որպես սպառնալիքԱրևմուտքը Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունը (ՀԱՊԿ) դիտարկում է որպես միջազգային ասպարեզում իր գերակայության սպառնալիք: Այս կապակցությամբ փորձում է պառակտում մտցնել նրա շարքերում,...
15:27 20/06/2023Ֆրանսիայում կայծակից 23 կով է սատկելՖրանսիայի Կանտալ դեպարտամենտում, որը տուժել է անձրևների և ամպրոպների հետևանքով, 23 կով սատկել են կայծակի հարվածից: «ՌԻԱ նովոստի»-ին հայտնում է, որ այդ մասին հայտնում է Montagne տեղական...
14:04 20/06/2023Իրկուտսկում շաուրմայից թունավորվածների թիվը հասել է 100-ի․ սրճարանի սեփականատիրոջ նկատմամբ տնային կալանք է կիրառվելԻրկուտսկի մարզի Բրատսկ քաղաքի սրճարաններից մեկում շաուրմայից թունավորվածների թիվը հասել է 101-ի: «Իզվեստիա․ռու»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է շրջանի նահանգապետ Իգոր Կոբզևը։ «Ընդհանուր առմամբ...
13:05 20/06/2023Հայաստանը հիմնավոր պնդումներ է անում. Լուկաշենկոն՝ ՀԱՊԿ ԱԳ նախարարների հետ հանդիպմանըՀունիսի 20-ին Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ՀԱՊԿ անդամ երկրների արտգործնախարարների հետ հանդիպմանը հորդորել է չխուսափել խնդիրներից, այլ լուծել դրանք, որքան էլ դժվար լինի: Այդ մասին հայտնում...
12:43 20/06/2023Հայաստանից Ռուսաստան կեռասի բեռնափոխադրումներն աճել են 2,5 անգամ, ելակինը` 1,4 անգամՀայաստանից կեռասի բեռնափոխադրումները Ռուսաստան մինչև ամառվա սկիզբ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել են 2,5 անգամ, ելակինը՝ 1,4 անգամ։ Այս մասին երկուշաբթի հայտնել է Ռոսսելխոզնադզորի...
12:06 20/06/2023Մինսկում մեկնարկել է ՀԱՊԿ երկրների արտգործնախարարների խորհրդի նիստըՄինսկում մեկնարկել է ՀԱՊԿ երկրների արտգործնախարարների խորհրդի նիստը, որին մասնակցում է նաև Արարատ Միրզոյանը։ Հիշեցնենք, որ ՀԱՊԿ անդամներն են Հայաստանը, Բելառուսը, որն այս տարի նախագահում է...
11:14 20/06/2023Բայդենը իրական է համարում Ռուսաստանի կողմից մարտավարական միջուկային զենքի կիրառման հնարավորությունըԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը իրական է համարել Ռուսաստանի կողմից մարտավարական միջուկային զենքի օգտագործման հնարավորությունը։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ Ամերիկացի առաջնորդի խոսքերը մեջբերել է Reuters-ը։ «Երբ ես...
10:33 20/06/2023ԵԱՏՄ-ն շատ մոտ է Իրանի հետ համաձայնագրի կնքմանը․ ՌԴ փոխվարչապետՌուսաստանի փոխվարչապետը հայտարարել է, որ «ԵԱՏՄ-ն շատ մոտ է Իրանի հետ համաձայնագրի կնքմանը»: Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական ֆորումի շրջանակներում Ալեքսեյ Օվերչուկը ՏԱՍՍ լրատվական...
09:48 20/06/2023«Տիտանիկ»-ի կործանման վայրում զբոսաշրջիկներով սուզանավ է անհետացելԱտլանտյան օվկիանոսում «Տիտանիկի» կործանման վայր ուղևորվող զբոսաշրջային սուզանավը դադարել է կապի դուրս գալ: BBC-ի փոխանցմամբ, Բոստոնի առափնյա պահպանության (ԱՄՆ) տվյալներով՝ սուզանավում կարող է լինել...
08:25 20/06/2023ԵՄ-ն մոտ 50 մլրդ եվրոյի չափով ֆինանսական օգնության փաթեթ է պատրաստում Ուկրաինայի համարԵվրամիությունը Ուկրաինայի համար մոտ 50 միլիարդ եվրոյի չափով ֆինանսական օգնության փաթեթ է պատրաստում։ Այս մասին հայտնում է Bloomberg-ը՝ վկայակոչելով իրազեկ աղբյուրներին։ «Եվրամիությունը պատրաստ է...
19:50 19/06/2023Քիչ անց՝ Երևանի ժամանակով 20։00-ին, կմեկնարկի Եվրո-2024-ի ընտրական փուլի 4-րդ տուրի Հայաստան -Լատվիա հանդիպումըՔիչ անց՝ Երևանի ժամանակով 20։00-ին, կմեկնարկի Եվրո-2024-ի ընտրական փուլի 4-րդ տուրի Հայաստան -Լատվիա հանդիպումը։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» ստադիոնում Հայաստանի...
19:30 19/06/2023ԵԽ-ն հրատապ ընթացակարգով կքննարկի «Լաչինի միջանցքով ազատ և անվտանգ մուտքի ապահովման» հարցըԵվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովն այսօր իր լիագումար նիստի մեկնարկին ընդունել է իր վերջնական օրակարգը։ Այս մասին տեղեկացնում է Եվրոպայի խորհրդի մամուլի ծառայությունը։ «Քվեարկությունից հետո...
19:07 19/06/2023ՄԱԿ ՄԻ հանձնակատարը Հայաստանին և Ադրբեջանին կոչ է արել խաղաղության ջանքերը խարսխել մարդու իրավունքների վրաԺնևում հունիսի 19-ին գումարվել է Միավորված ազգերի կազմակերպության Մարդու իրավունքների խորհրդի 53-րդ նստաշրջանը։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ օրակարգի երկրորդ կետի ներքո աշխարհում մարդու իրավունքների...
17:55 19/06/2023ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհուրդը Ուկրաինայի հարցով նիստ կանցկացնի հունիսի 23-ինՈւկրաինայի թեմայով ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի նիստը նախատեսված է հունիսի 23-ին: Այդ մասին հայտնի է դարձել Անվտանգության խորհրդի հրապարակած այս շաբաթվա նիստերի ժամանակացույցից։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն...
15:20 19/06/2023Ստոլտենբերգը հայտարարել է, որ ՆԱՏՕ-ն դեմ է Ուկրաինայի հակամարտության սառեցմանըՀյուսիսատլանտյան դաշինքը դեմ է Ուկրաինայի հակամարտության սառեցմանը և Ռուսաստանի պայմաններով պայմանավորվածություններին։ Այդ մասին երկուշաբթի օրը հայտարարել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս...
14:08 19/06/2023«Սպարտակի» ֆուտբոլիստը դատապարտվել է եղբոր վրա հարձակվելու համարԱմստերդամի դատարանը 18 ամսվա ազատազրկման է դատապարտել «Սպարտակի» հարձակվող Քուինսի Պրոմեսին՝ իր զարմիկի վրա հարձակվելու համար։ Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը։ Ֆուտբոլիստը որպես փոխհատուցում պետք է վճարի...
12:36 19/06/2023Հորդանան գետի արևմտյան ափին իսրայելական ռազմական մեքենան պայթել է ականի վրա, սպանվել է երեք պաղեստինցիՀորդանան գետի արևմտյան ափին պաղեստինցիների հետ բախումների ժամանակ պայթեցվել է իսրայելական ռազմական մեքենան՝ բարձրանալով ականի վրա։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին երկուշաբթի օրը հայտնել է Իսրայելի...
11:40 19/06/2023Կարեն Խաչանովը դուրս է մնացել ATP-ի վարկանիշային աղյուսակի լավագույն տասնյակիցՊրոֆեսիոնալ թենիսիստների ասոցիացիան (ATP) հրապարակել է վարկանիշային աղյուսակը, որի համաձայն, ռուսաստանաբնակ հայազգի թենիսիստ Կարեն Խաչանովը դուրս է մնացել թոփ տասնյակից՝ զբաղեցնելով 11-րդ տեղը։...
10:32 19/06/2023Ո՞ր մթերքներն են օգնում նվազեցնել խոլեստերինի մակարդակըԴիետոլոգ Միխայիլ Գինզբուրգը թվարկել է այն մթերքները, որոնք օգնում են նվազեցնել խոլեստերինի մակարդակը: «Вечерняя Москва»-ի հետ զրույցում մասնագետն ասել է, որ գոյություն ունեն արյան բաղադրությունը և...

10:33 17/04/2021Shootout in Texas leaves 2 men dead, police officer injuredA San Antonio police officer was shot in the hand during a traffic stop, but was able to return fire, striking and killing two of three people inside a pickup, said San Antonio Police Chief William...
18:55 16/04/2021Russia tells illegal migrants from CIS countries to leave by June 15Russia has asked migrants from Commonwealth of Independent States (CIS) countries living there illegally to leave the country by June 15, The Moscow Times reported, citing the release by the...
14:34 16/04/2021New Zealand aims to create smoke-free generationNew Zealand has announced a suite of proposals aimed at outlawing smoking for the next generation and moving the country closer to its goal of being smoke-free by 2025, The Guardian reports.
12:56 16/04/2021Buckingham Palace reveals guest list for Prince Philip's funeralBuckingham Palace has revealed the 30 people who will make up the congregation at the Duke of Edinburgh's funeral service on Saturday, CNN reports.
10:59 16/04/2021Biden announces troops will leave Afghanistan by September 11U.S. President Joe Biden formally announced his decision to end America's longest war on Wednesday, deeming the prolonged and intractable conflict in Afghanistan no longer aligned with American...
18:30 15/04/2021Kanye West's $1m Yeezy shoes are 'most valuable to go on auction'A pair of shoes designed and worn by musician Kanye West that are going up for auction are the most valuable to appear on the market, BBC News reports, citing the auction house selling them.
15:59 15/04/2021Tokyo Olympics cancellation, no fans still an option, officials sayTwo officials in Japan’s ruling LDP party on Thursday said changes could be coming to the Tokyo Olympics.
15:20 15/04/2021Macron visits Notre Dame two years after devastating fireFrench President Emmanuel Macron inspected the ongoing renovation work at Notre Dame Cathedral in Paris, two years after a devastating blaze gutted the 850-year old monument, Euronews reported.
13:35 15/04/2021Silent protest demanding the return of Armenian PoWs canceled in Warsaw due to Turkish-Azerbaijani threatsDue to threats and entries from pro-Turkish organizations, the silent demonstration to demand the returnn of Armenian PoWs under the Polish Ministry of Foreign Affairs has been canceled.
13:22 15/04/2021US expected to sanction Russia and expel Russian officials in response to hacks and election interferenceThe Biden administration is expected to announce sanctions as soon as Thursday targeting Russian individuals and entities, in addition to new financial restrictions and the expulsion of as many as a...
10:59 15/04/2021Russian student journalists face jail over Navalny protest videoRussian police have raided independent student news site DOXA’s Moscow offices and charged its editors with inciting minors to illegally protest, the outlet said Wednesday, The Moscow Times reported.
19:31 14/04/2021Denmark fully terminates use of AstraZeneca vaccineDenmark on Tuesday announced it would stop using the AstraZeneca Covid-19 vaccine altogether, becoming the first European country to do so over suspicions of rare but serious side effectsm France 24...
16:51 14/04/2021Lukashenko: Belarus welcomes Nagorno-Karabakh ceasefire agreementBelarus sincerely welcomes the agreement on a complete cessation of hostilities in the Nagorno-Karabakh conflict zone, Belarusian President Aleksandr Lukashenko told the media after the talks with...
15:04 14/04/2021Putin gets second COVID-19 vaccine shotPresident Vladimir Putin has received the second shot of a Russian COVID-19 vaccine, the Interfax news agency cited him as saying on Wednesday, according to Reuters.
12:45 14/04/2021Brussels wants EU vaccine passports ready by start of summerBrussels wants vaccine passports to be operational across the EU by the end of June, Euronews reports.
10:00 14/04/2021Apple to hold special event on April 20Apple Inc said on Tuesday it was holding a special event on April 20, with many expecting the tech giant to launch new iPad Pro models and other products ahead of its annual developers’ conference in...
17:00 13/04/2021Perez re-elected as Real Madrid presidentFlorentino Perez has been re-elected unopposed as president of Real Madrid for a sixth term, the Spanish champions announced on Tuesday.
15:55 13/04/2021Kim Kardashian, Kanye West agree joint custody after divorceKanye West has agreed to joint custody of his and Kim Kardashian's four young children. His response mirrors Kardashian's divorce filing from 19 February, which began the process of ending their...
15:08 13/04/2021Russian, Azerbaijani military in close dialogue over debris of Iskander missiles, Kremlin saysThe issue of Baku’s claims that some debris of Iskander-M missiles have been found in Nagorno-Karabakh is being closely discussed by the Russian and Azerbaijani military, Russian presidential...
12:19 13/04/2021G7 condemns 'threatening' Russian troop build-up near UkraineForeign ministers from the G7 group of nations, including the United States, Britain and France, have condemned an increase in Russian troop numbers near its border with Ukraine and in the...