16:15 20/06/2023Բոստոնի օդանավակայանում երկու ինքնաթիռ բախվել են թռիչքուղու վրաԲոստոնի օդանավակայանում երկու Ինքնաթիռ բախվել են թռիչքուղու վրա: Կադրերը հրապարակել Է «Daily Mail»-ը։ Հստակեցվում է, որ կայանված «Delta» օդանավը սպասել է Դեթրոյթ թռիչքին, երբ «United Airlines»...
15:35 20/06/2023Լավրովը հայտարարել է, որ Արևմուտքը ՀԱՊԿ-ը դիտարկում է որպես սպառնալիքԱրևմուտքը Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունը (ՀԱՊԿ) դիտարկում է որպես միջազգային ասպարեզում իր գերակայության սպառնալիք: Այս կապակցությամբ փորձում է պառակտում մտցնել նրա շարքերում,...
15:27 20/06/2023Ֆրանսիայում կայծակից 23 կով է սատկելՖրանսիայի Կանտալ դեպարտամենտում, որը տուժել է անձրևների և ամպրոպների հետևանքով, 23 կով սատկել են կայծակի հարվածից: «ՌԻԱ նովոստի»-ին հայտնում է, որ այդ մասին հայտնում է Montagne տեղական...
14:04 20/06/2023Իրկուտսկում շաուրմայից թունավորվածների թիվը հասել է 100-ի․ սրճարանի սեփականատիրոջ նկատմամբ տնային կալանք է կիրառվելԻրկուտսկի մարզի Բրատսկ քաղաքի սրճարաններից մեկում շաուրմայից թունավորվածների թիվը հասել է 101-ի: «Իզվեստիա․ռու»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է շրջանի նահանգապետ Իգոր Կոբզևը։ «Ընդհանուր առմամբ...
13:05 20/06/2023Հայաստանը հիմնավոր պնդումներ է անում. Լուկաշենկոն՝ ՀԱՊԿ ԱԳ նախարարների հետ հանդիպմանըՀունիսի 20-ին Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ՀԱՊԿ անդամ երկրների արտգործնախարարների հետ հանդիպմանը հորդորել է չխուսափել խնդիրներից, այլ լուծել դրանք, որքան էլ դժվար լինի: Այդ մասին հայտնում...
12:43 20/06/2023Հայաստանից Ռուսաստան կեռասի բեռնափոխադրումներն աճել են 2,5 անգամ, ելակինը` 1,4 անգամՀայաստանից կեռասի բեռնափոխադրումները Ռուսաստան մինչև ամառվա սկիզբ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել են 2,5 անգամ, ելակինը՝ 1,4 անգամ։ Այս մասին երկուշաբթի հայտնել է Ռոսսելխոզնադզորի...
12:06 20/06/2023Մինսկում մեկնարկել է ՀԱՊԿ երկրների արտգործնախարարների խորհրդի նիստըՄինսկում մեկնարկել է ՀԱՊԿ երկրների արտգործնախարարների խորհրդի նիստը, որին մասնակցում է նաև Արարատ Միրզոյանը։ Հիշեցնենք, որ ՀԱՊԿ անդամներն են Հայաստանը, Բելառուսը, որն այս տարի նախագահում է...
11:14 20/06/2023Բայդենը իրական է համարում Ռուսաստանի կողմից մարտավարական միջուկային զենքի կիրառման հնարավորությունըԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը իրական է համարել Ռուսաստանի կողմից մարտավարական միջուկային զենքի օգտագործման հնարավորությունը։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ Ամերիկացի առաջնորդի խոսքերը մեջբերել է Reuters-ը։ «Երբ ես...
10:33 20/06/2023ԵԱՏՄ-ն շատ մոտ է Իրանի հետ համաձայնագրի կնքմանը․ ՌԴ փոխվարչապետՌուսաստանի փոխվարչապետը հայտարարել է, որ «ԵԱՏՄ-ն շատ մոտ է Իրանի հետ համաձայնագրի կնքմանը»: Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական ֆորումի շրջանակներում Ալեքսեյ Օվերչուկը ՏԱՍՍ լրատվական...
09:48 20/06/2023«Տիտանիկ»-ի կործանման վայրում զբոսաշրջիկներով սուզանավ է անհետացելԱտլանտյան օվկիանոսում «Տիտանիկի» կործանման վայր ուղևորվող զբոսաշրջային սուզանավը դադարել է կապի դուրս գալ: BBC-ի փոխանցմամբ, Բոստոնի առափնյա պահպանության (ԱՄՆ) տվյալներով՝ սուզանավում կարող է լինել...
08:25 20/06/2023ԵՄ-ն մոտ 50 մլրդ եվրոյի չափով ֆինանսական օգնության փաթեթ է պատրաստում Ուկրաինայի համարԵվրամիությունը Ուկրաինայի համար մոտ 50 միլիարդ եվրոյի չափով ֆինանսական օգնության փաթեթ է պատրաստում։ Այս մասին հայտնում է Bloomberg-ը՝ վկայակոչելով իրազեկ աղբյուրներին։ «Եվրամիությունը պատրաստ է...
19:50 19/06/2023Քիչ անց՝ Երևանի ժամանակով 20։00-ին, կմեկնարկի Եվրո-2024-ի ընտրական փուլի 4-րդ տուրի Հայաստան -Լատվիա հանդիպումըՔիչ անց՝ Երևանի ժամանակով 20։00-ին, կմեկնարկի Եվրո-2024-ի ընտրական փուլի 4-րդ տուրի Հայաստան -Լատվիա հանդիպումը։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» ստադիոնում Հայաստանի...
19:30 19/06/2023ԵԽ-ն հրատապ ընթացակարգով կքննարկի «Լաչինի միջանցքով ազատ և անվտանգ մուտքի ապահովման» հարցըԵվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովն այսօր իր լիագումար նիստի մեկնարկին ընդունել է իր վերջնական օրակարգը։ Այս մասին տեղեկացնում է Եվրոպայի խորհրդի մամուլի ծառայությունը։ «Քվեարկությունից հետո...
19:07 19/06/2023ՄԱԿ ՄԻ հանձնակատարը Հայաստանին և Ադրբեջանին կոչ է արել խաղաղության ջանքերը խարսխել մարդու իրավունքների վրաԺնևում հունիսի 19-ին գումարվել է Միավորված ազգերի կազմակերպության Մարդու իրավունքների խորհրդի 53-րդ նստաշրջանը։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ օրակարգի երկրորդ կետի ներքո աշխարհում մարդու իրավունքների...
17:55 19/06/2023ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհուրդը Ուկրաինայի հարցով նիստ կանցկացնի հունիսի 23-ինՈւկրաինայի թեմայով ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի նիստը նախատեսված է հունիսի 23-ին: Այդ մասին հայտնի է դարձել Անվտանգության խորհրդի հրապարակած այս շաբաթվա նիստերի ժամանակացույցից։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն...
15:20 19/06/2023Ստոլտենբերգը հայտարարել է, որ ՆԱՏՕ-ն դեմ է Ուկրաինայի հակամարտության սառեցմանըՀյուսիսատլանտյան դաշինքը դեմ է Ուկրաինայի հակամարտության սառեցմանը և Ռուսաստանի պայմաններով պայմանավորվածություններին։ Այդ մասին երկուշաբթի օրը հայտարարել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս...
14:08 19/06/2023«Սպարտակի» ֆուտբոլիստը դատապարտվել է եղբոր վրա հարձակվելու համարԱմստերդամի դատարանը 18 ամսվա ազատազրկման է դատապարտել «Սպարտակի» հարձակվող Քուինսի Պրոմեսին՝ իր զարմիկի վրա հարձակվելու համար։ Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը։ Ֆուտբոլիստը որպես փոխհատուցում պետք է վճարի...
12:36 19/06/2023Հորդանան գետի արևմտյան ափին իսրայելական ռազմական մեքենան պայթել է ականի վրա, սպանվել է երեք պաղեստինցիՀորդանան գետի արևմտյան ափին պաղեստինցիների հետ բախումների ժամանակ պայթեցվել է իսրայելական ռազմական մեքենան՝ բարձրանալով ականի վրա։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին երկուշաբթի օրը հայտնել է Իսրայելի...
11:40 19/06/2023Կարեն Խաչանովը դուրս է մնացել ATP-ի վարկանիշային աղյուսակի լավագույն տասնյակիցՊրոֆեսիոնալ թենիսիստների ասոցիացիան (ATP) հրապարակել է վարկանիշային աղյուսակը, որի համաձայն, ռուսաստանաբնակ հայազգի թենիսիստ Կարեն Խաչանովը դուրս է մնացել թոփ տասնյակից՝ զբաղեցնելով 11-րդ տեղը։...
10:32 19/06/2023Ո՞ր մթերքներն են օգնում նվազեցնել խոլեստերինի մակարդակըԴիետոլոգ Միխայիլ Գինզբուրգը թվարկել է այն մթերքները, որոնք օգնում են նվազեցնել խոլեստերինի մակարդակը: «Вечерняя Москва»-ի հետ զրույցում մասնագետն ասել է, որ գոյություն ունեն արյան բաղադրությունը և...

10:57 26/10/2023Граждане каких стран чаще всего получают паспорта РФ?Новый Федеральный закон от 28.04.2023 г. № 138-ФЗ "О гражданстве Российской Федерации" вступает в силу 26 октября 2023 года. Какие изменения ждут желающих получить российский паспорт и по каким...
10:40 26/10/2023Стрельба в Мэне привела к наибольшему числу жертв среди ЧП в США в 2023 годуМассовая стрельба в американском городе Льюистоне в штате Мэн унесла наибольшее число человеческих жизней среди всех случаев вооруженного насилия в США за 2023 год.
10:38 26/10/2023Псол РФ: В плену ХАМАС могут находиться трое россиян с двойным гражданствомВ числе заложников палестинского движения ХАМАС могут находиться трое россиян, которые также имеют гражданство Израиля.
20:01 25/10/2023Врач назвала замедляющие рост волос популярные диеты«Недостаток витаминов B12 и D, а также железа, цинка, йода и кальция может повлиять на рост волос и вызвать их выпадение», — заявила Ли.
19:17 25/10/2023На севере Индонезии зафиксировали землетрясение магнитудой 5,2Информации о жертвах и разрушениях не поступало.
18:35 25/10/2023На крупнейшем заводе боеприпасов в Болгарии произошел взрыв: погиб рабочийПо данным полиции, на предприятии в городе Сопот (Пловдивская область) взорвался пресс во время работы с взрывчатыми веществами.
17:43 25/10/2023В Израиле прозвучала воздушная тревога«Сирены прозвучали в городе Ашкелон и в районах, прилегающих к сектору Газа», – говорится в сообщении армии в Telegram-канале.
17:04 25/10/2023Врачи из Беларуси, Казахстана, Армении и Киргизии повысили квалификацию в МосквеС 16 по 20 октября группа медиков из Беларуси, Казахстана, Армении и Кыргызстана прошла обучение на курсах повышения квалификации врачей из стран СНГ в сфере диагностики и нейрореабилитации пациентов...
16:45 25/10/2023В Таджикистане зафиксировано землетрясение магнитудой 5,2Информации о разрушениях и жертвах не поступало.
15:59 25/10/2023Кейт и Уильям стали самой стильной парой в мире среди знаменитостейБританский бренд одежды Karen Millen назвал самую стильную пару знаменитостей в мире. Соответствующий материал публикует Metro, информацию передает «Лента.ру». На первом месте рейтинга оказались Кейт...
15:22 25/10/2023Психолог сравнил зависимость покупателей от Wildberries с наркоманиейКак же бороться с зависимостью от маркетплейсов и вернуться к реальной жизни?
14:12 25/10/2023Песков: Москва продолжает диалог с Ереваном и Баку, существенных подвижек пока нетМосква продолжает диалог с Баку и Ереваном, чтобы помочь им в урегулировании конфликта, но каких-то существенных подвижек пока нет, заявил журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
13:40 25/10/2023Канада открывает посольство в АрменииВ рамках 147-й Ассамблеи Межпарламентского союза (МПС) делегация, возглавляемая вице-спикером НС Акопом Аршакяном, встретилась с членом канадской делегации в МПС Сальмой Атауллахджан.
13:06 25/10/2023Тойво Клаар: Встреча Пашиняна и Алиева в Брюсселе не состоитсяВстреча премьера Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева, запланированная на конец октября в Брюсселе, не состоится из-за нехватки времени.
12:51 25/10/2023Еврокомиссия пытается предотвратить нехватку лекарствС приближением зимы европейские аптеки снова сталкиваются с нехваткой лекарств, пишет Euronews. Брюссельский фармацевт Дидье Ронсен пытается найти замену средствам как от простуды, так и от тяжелых...
12:36 25/10/2023Шедевр Аршила Горки займет центральное место на аукционе Christie’s в Нью-Йорке этой осеньюШедевр американского художника армянского происхождения, одного из основателей абстрактного экспрессионизма Аршила Горки (англ.
11:18 25/10/2023ЮНИСЕФ назвал число погибших детей в секторе ГазаНе менее 2,3 тыс. детей погибли, более 5,3 тыс. получили ранения в секторе Газа с начала эскалации конфликта. Как передает ТАСС, об этом говорится в заявлении Детского фонда ООН (ЮНИСЕФ). «За...
10:58 25/10/2023Арсен Захарян в составе «Реал Сосьедад» дебютировал в Лиге чемпионовИспанская футбольная команда «Реал Сосьедад» победила португальцев из «Бенфики» в матче третьего раунда группового этапа Лиги чемпионов.
10:35 25/10/2023Легендарный кенийский бегун Элиуд Кипчоге: «Жизнь – это вызов самому себе»За последние 20 лет Элиуд Кипчоге стал живой легендой спорта. Великий марафонец не собирается останавливаться или сбавлять обороты. В 2019 году в рамках эксперимента "Выбежать марафон из 2-х часов"...
10:28 25/10/2023Постпред Израиля при ООН призвал Гутерриша подать в отставкуПостпред Израиля при ООН Гилад Эрдан заявил, что генеральный секретарь ООН Антониу Гутерриш оторван от реальности и призвал его подать в отставку.