10:00 19/06/2023Անտառային հրդեհները վատթարացրել են օդի որակը Տորոնտոյում եւ ՔվեբեկումԿանադայի շրջակա միջավայրի նախարարությունը օդի որակի վատթարացման մասին նախազգուշացում է տվել Տորոնտոյի և հարավային Օնտարիոյի այլ շրջանների բնակիչներին, գրում է «Իզվեստիա․ռու»-ն։ «Քվեբեկում և Օնտարիոյի...
08:50 19/06/2023Ճապոնիան կաջակցի Ուկրաինային վերականգնելու ենթակառուցվածքներըՃապոնիայի վերականգնման հարցերով նախարար Հիրոմիտի Վատանաբեն և Ուկրաինայի փոխվարչապետ, Ուկրաինայի ենթակառուցվածքների նախարար Ալեքսանդր Կուբրակովը երկուշաբթի հուշագիր են ստորագրել Ուկրաինայի...
08:23 19/06/2023Իսպանիան նվաճեց Ազգերի լիգայի գավաթըՖուտբոլի Իսպանիայի հավաքականը ՈւԵՖԱ-ի Ազգերի լիգայի եզրափակչում հաղթել է Խորվաթիայի ընտրանուն: Նիդեռլանդների Ռոտերդամ քաղաքում տեղի ունեցած եզրափակիչի հիմնական և լրացուցիչ ժամանակն ավարտվել է ոչ ոքի՝...
14:57 18/06/2023Հավայան կղզիներում շնաձկները հարձակվել են Netflix-ի անձնակազմի վրաՎավերագրական ֆիլմի վրա աշխատող Netflix-ի նկարահանող թիմը վագրային շնաձկների կողմից հարձակման է ենթարկվել Խաղաղ օվկիանոսում՝ Հավայան կղզիներից հյուսիսում։ Այս մասին գրում է riafan.ru կայքը՝ հղում...
18:45 17/06/2023Իլոն Մասկը դեռահասի է վարձել՝ որպես ծրագրային ապահովման ինժեներԱմերիկացի ձեռներեց և միլիարդատեր Իլոն Մասկը 14-ամյա Կայրան Քվազիին աշխատանքի է ընդունել որպես ծրագրային ապահովման ինժեներ SpaceX-ում: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին գրում է Independent-ը։ «Ես...
18:30 17/06/2023Մոսկվայի ավտոկայաններում և կայանատեղիներում շոգի պատճառով սկսեց անվճար ջուր բաժանվել«Deptrans»-ից հայտնել է, որ իրենք սկսել են ջուր բաժանել Մոսկվայի ավտոկայաններում և կայանատեղիներում։ Այս մասին հայտնում է գերատեսչության Telegram ալիքը։ Նշվում է, որ ջուրը բաշխվում է Սալարևոյի,...
18:15 17/06/2023Պուտինը Տերեշկովային Գագարինի շքանշան է հանձնելՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Գագարինի անվան շքանշան է հանձնել առաջին կին տիեզերագնաց, Պետդումայի պատգամավոր Վալենտինա Տերեշկովային։ Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ Ինքը՝ Տերեշկովան, ասել...
18:02 17/06/2023Իտալական Ա Սերիայի երեք ակումբ հավակնում է ձեռք բերել ՍպերցյանինԿրասնոդարի և Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստ Էդուարդ Սպերցյանը կարող է կարիերան շարունակել իտալական Ա Սերիայում: Լուրը հայտնում է RB Sport-ը։ Ֆուտբոլիստի ծառայություններով հետաքրքրված են «Ինտերը»,...
17:32 17/06/2023Բաքուն Ֆրանսիային մեղադրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման համար խոչընդոտներ ստեղծելու մեջԱդրբեջանը Ֆրանսիային մեղադրել է տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակի նկատմամբ կողմնակալ վերաբերմունքի մեջ։ Համապատասխան հայտարարությունն արել է Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի ծառայության ղեկավար Այխան Հաջիզադեն՝...
17:27 17/06/2023Լոնդոնում տեղի է ունենում Կառլ III-ի պաշտոնական ծննդյան օրվա կապակցությամբ առաջին շքերթըՇաբաթ օրը Լոնդոնում սկսվել է Մեծ Բրիտանիայի թագավոր Կառլ III-ի պաշտոնական ծննդյան օրվա կապակցությամբ զորահանդեսը՝ 1,4 հազար զինվորների, 200 ձիերի և 400 երաժիշտների մասնակցությամբ: ՏԱՍՍ-ը հայտնում է,...
17:18 17/06/2023Ուգանդայում դպրոցում ահաբեկչության հետևանքով զոհվել է 25 մարդ«Իսլամական պետության» հետ կապ ունեցող զինյալներն ահաբեկչություն են իրականացրել Ուգանդայում, որի հետևանքով զոհվել է առնվազն 25 մարդ։ Այս մասին հայտնում է РБК-ն՝ հղում անելոց երկրի ոստիկանությանը։ «25...
17:09 17/06/2023Ուկրաինայում՝ Դնեպրոպետրովսկի շրջանի ածխահանքում մեթան է պայթելՇաբաթ գիշերը Ուկրաինայի Դնեպրոպետրովսկի մարզի Պավլոգրադ քաղաքի ածխահանքում մեթանի պայթյուն է տեղի ունեցել, երեք հանքափոր վնասվածքներով հոսպիտալացվել են: «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ միջադեպի...
16:51 17/06/2023Ֆրանսիայում ձերբակալել են Մակրոնի դեմ մահափորձի մեջ կասկածվողինՖրանսիացի իրավապահները ձերբակալել են արմատական ակտիվիստի, որը կասկածվում է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի դեմ մահափորձի մեջ: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ շաբաթ օրն այդ մասին հայտնել է Parisien...
16:09 17/06/2023Եգիպտոսում կհավերժացնեն շնաձկների հարձակման հետևանքով զոհված ռուս տղամարդու հիշատակըԿարմիր ծովի ծովային գիտությունների և արգելոցների ինստիտուտը ծրագրում է հավերժացնել շնաձկան հարձակումից մահացած ռուսաստանցու հիշատակը: «ՌԻԱ նովոստի»-ին այդ մասին ասել է ինստիտուտի փոխտնօրեն Ահմեդ...
15:45 17/06/2023Հայկական ավիափոխադրողը հրաժարվել է Օմսկ-Երևան չվերթ իրականացնելՀայկական ավիափոխադրող «Շիրակ Ավիա» ավիաընկերության կայքում տեղադրված թռիչքային քարտեզից անհետացել է Օմսկի մասին հիշատակումը։ Այդ մասին գրում է Newsomsk.ru-ն։ Վերջին մի քանի ամիսների ընթացքում այլ...
15:35 17/06/2023Լրատվամիջոցները հայտնել են Անկարայի ռազմական գործարանում պայթյունի գործով երեք անձի ձերբակալության մասինԱնկարայի նահանգում ռազմական գործարանում տեղի ունեցած պայթյունի գործով, որի հետևանքով զոհվել է հինգ մարդ, երեք անձ է ձերբակալվել։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին շաբաթ օրը հայտնել է TRT հեռուստաալիքը։...
14:40 17/06/2023ԱՄՆ-ը հայտարարում է Ուկրաինային հավելյալ մարդասիրական օգնության մասինԱՄՆ-ը մտադիր է Ուկրաինային 205 մլն դոլարի չափով հավելյալ մարդասիրական օգնություն հատկացնել: Հայտարարել է ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը, որի խոսքերը փոխանցում է «ՌԱԻ նովոստի»-ն։ «Միացյալ Նահանգները...
14:06 17/06/2023Որքան շուտ Մբապեն միանա «Ռեալին», այնքան լավ. ՌոդրիգոՄադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Ռոդրիգոն կողմ է արտահայտվել «Պարի Սեն Ժերմենի» հարձակվող Կիլիան Մբապեի՝ մադրիդյան ակումբ տեղափոխվելուն։ «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ նրա խոսքերը հայտնում է COPE-ը։ «Այժմ մեզ...
13:40 17/06/2023Հոգեբանը խորհուրդներ է տվել բոլորին, ովքեր առաջին անգամ են աշխատանքի գնումԱշխատանքի առաջին վայրում սթրեսի և անորոշության մակարդակը նվազեցնելու համար հաճախ պետք է գովել ինքն իրեն հաջողության համար և չվախենալ օգնություն խնդրելուց: Այդ մասին ասել է հոգեբան և Հրեական թանգարանի...

10:19 25/10/2023Посол Палестины: Врачи в Газе вынуждены проводить операции без наркозаОбстановка в секторе Газа, который с 7 октября находится в фактической блокаде со стороны Израиля, близка к критической, врачи из-за отсутствия медикаментов вынуждены проводить операции без наркоза...
20:54 24/10/2023Глава комиссии по внешним отношениям бундестага Германии заявил о необходимости усиления гражданской миссии ЕС в АрменииМы должны как можно скорее усилить миссию для дальнейшего мониторинга всей границы, чтобы стабилизировать ситуацию и выявить возможные случаи нападения Азербайджана на территорию Армении.
20:25 24/10/2023Глава МИД Израиля предрек ООН «темные времена», если…В противном случае организацию ждут «самые темные времена», заявил он, обращаясь к ее генеральному секретарю Антониу Гутерришу.
20:08 24/10/2023При стрельбе в канадской провинции Онтарио погибли пять человекПо данным полиции, оба инцидента связаны между собой и произошли «в результате насилия между интимными партнерами».
18:58 24/10/2023Эрдоган обсудил с Путиным по телефону ситуацию на Ближнем ВостокеВ ходе разговора лидеры двух стран обсудили ход эскалации конфликта между Израилем и Палестиной, а также гуманитарный кризис в регионе.
18:32 24/10/2023Зеленский: Полный огневой контроль над Крымом – вопрос времениЗеленский снова отметил, что цель Украины – это полная деоккупация своей земли, включая Крым.
17:47 24/10/2023Лечившаяся от рака британка узнала о врачебной ошибке после двух лет терапииБольная проходила лечение два года, завершив девять циклов терапии.
17:34 24/10/2023Министр торговли Республики Корея в ЕреванеСтороны выразили уверенность, что в результате обсуждений будут достигнуты конкретные договоренности.
16:49 24/10/2023Скончался глава «Лукойла»Некрасов был избран главой компании после смерти предыдущего председателя Равиля Маганова, который 1 сентября 2022 года выпал из окна.
16:20 24/10/2023Гитарист британской группы Massive Attack Брускини умер в возрасте 44 летПо данным издания Daily Mail, в июле Брускини сообщил, что борется с раком легких.
15:11 24/10/2023Песков ответил на вопрос о двойниках ПутинаПресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков опроверг публикации о том, что у главы государства Владимира Путина якобы могут быть «двойники», сообщает ТАСС.
14:21 24/10/2023Госдума РФ отложила признание водительских прав АрменииДепутаты приняли решение бессрочно отложить рассмотрение законопроекта о признании национальных водительских удостоверений граждан Армении при осуществлении ими предпринимательской и трудовой...
13:59 24/10/2023Главы МИД Армении и Азербайджана провели неформальную встречу в ТегеранеМинистры иностранных дел Армении и Азербайджана Арарат Мирзоян и Джейхун Байрамов провели неформальную встречу в Тегеране в рамках региональной площадки "3+3".
12:18 24/10/2023Соучредитель «Авроры» Нубар Афеян и его семейный фонд выделят $2 млн на поддержку вынужденных переселенцев из АрцахаНубар Афеян, соучредитель Гуманитарной инициативы «Аврора», и Анна Афеян, сопредседатель Фонда Афеян, объявили о намерении пожертвовать $2 млн на поддержку более чем 100 000 перемещенных лиц из...
12:14 24/10/2023Масштабное ДТП в США: 2 человек погибли и еще 30 получили раненияНе менее 2 человек погибли и еще 30 получили ранения в результате столкновения нескольких машин на автомагистрали, проходящей через штат Луизиана.
12:09 24/10/2023Telegram заблокировал официальный канал ХАМАСTelegram заблокировал официальный канал палестинского движения ХАМАС для пользователей Apple и Android, убедился корреспондент РИА Новости.
11:47 24/10/2023Президент Франции Эммануэль Макрон во вторник утром прибыл с визитом солидарности в ИзраильПрезидент Франции Эммануэль Макрон во вторник утром прибыл с визитом солидарности в Израиль и уже встретился с семьями заложников ХАМАС, среди которых могут находиться граждане Франции, сообщила...
11:07 24/10/2023Не считаем РФ и Иран надежными партнерами. Представитель Госдепа США о площадке «3+3» в ТегеранеОфициальный представитель Госдепартамента США Мэтью Миллер коснулся состоявшейся 23 октября в Тегеране министерской встречи Консультативной региональной платформы для Южного Кавказа «3+3»...
10:51 24/10/2023Франция заявила о намерении продать Армении три радиолокационные станции GM200Франция намерена продать Армении три радиолокационные системы Ground Master 200 (GM200), сообщил министр обороны Франции Себастьян Лекорню.
10:32 24/10/2023Британский музей полностью оцифрует свою коллекциюБританский музей объявил о планах полной оцифровки своей коллекции. Это должно повысить доступность собрания для публики и прозрачность его составления, пишет artguide. Такое решение принято после...