10:00 19/06/2023Անտառային հրդեհները վատթարացրել են օդի որակը Տորոնտոյում եւ ՔվեբեկումԿանադայի շրջակա միջավայրի նախարարությունը օդի որակի վատթարացման մասին նախազգուշացում է տվել Տորոնտոյի և հարավային Օնտարիոյի այլ շրջանների բնակիչներին, գրում է «Իզվեստիա․ռու»-ն։ «Քվեբեկում և Օնտարիոյի...
08:50 19/06/2023Ճապոնիան կաջակցի Ուկրաինային վերականգնելու ենթակառուցվածքներըՃապոնիայի վերականգնման հարցերով նախարար Հիրոմիտի Վատանաբեն և Ուկրաինայի փոխվարչապետ, Ուկրաինայի ենթակառուցվածքների նախարար Ալեքսանդր Կուբրակովը երկուշաբթի հուշագիր են ստորագրել Ուկրաինայի...
08:23 19/06/2023Իսպանիան նվաճեց Ազգերի լիգայի գավաթըՖուտբոլի Իսպանիայի հավաքականը ՈւԵՖԱ-ի Ազգերի լիգայի եզրափակչում հաղթել է Խորվաթիայի ընտրանուն: Նիդեռլանդների Ռոտերդամ քաղաքում տեղի ունեցած եզրափակիչի հիմնական և լրացուցիչ ժամանակն ավարտվել է ոչ ոքի՝...
14:57 18/06/2023Հավայան կղզիներում շնաձկները հարձակվել են Netflix-ի անձնակազմի վրաՎավերագրական ֆիլմի վրա աշխատող Netflix-ի նկարահանող թիմը վագրային շնաձկների կողմից հարձակման է ենթարկվել Խաղաղ օվկիանոսում՝ Հավայան կղզիներից հյուսիսում։ Այս մասին գրում է riafan.ru կայքը՝ հղում...
18:45 17/06/2023Իլոն Մասկը դեռահասի է վարձել՝ որպես ծրագրային ապահովման ինժեներԱմերիկացի ձեռներեց և միլիարդատեր Իլոն Մասկը 14-ամյա Կայրան Քվազիին աշխատանքի է ընդունել որպես ծրագրային ապահովման ինժեներ SpaceX-ում: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին գրում է Independent-ը։ «Ես...
18:30 17/06/2023Մոսկվայի ավտոկայաններում և կայանատեղիներում շոգի պատճառով սկսեց անվճար ջուր բաժանվել«Deptrans»-ից հայտնել է, որ իրենք սկսել են ջուր բաժանել Մոսկվայի ավտոկայաններում և կայանատեղիներում։ Այս մասին հայտնում է գերատեսչության Telegram ալիքը։ Նշվում է, որ ջուրը բաշխվում է Սալարևոյի,...
18:15 17/06/2023Պուտինը Տերեշկովային Գագարինի շքանշան է հանձնելՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Գագարինի անվան շքանշան է հանձնել առաջին կին տիեզերագնաց, Պետդումայի պատգամավոր Վալենտինա Տերեշկովային։ Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ Ինքը՝ Տերեշկովան, ասել...
18:02 17/06/2023Իտալական Ա Սերիայի երեք ակումբ հավակնում է ձեռք բերել ՍպերցյանինԿրասնոդարի և Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստ Էդուարդ Սպերցյանը կարող է կարիերան շարունակել իտալական Ա Սերիայում: Լուրը հայտնում է RB Sport-ը։ Ֆուտբոլիստի ծառայություններով հետաքրքրված են «Ինտերը»,...
17:32 17/06/2023Բաքուն Ֆրանսիային մեղադրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման համար խոչընդոտներ ստեղծելու մեջԱդրբեջանը Ֆրանսիային մեղադրել է տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակի նկատմամբ կողմնակալ վերաբերմունքի մեջ։ Համապատասխան հայտարարությունն արել է Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի ծառայության ղեկավար Այխան Հաջիզադեն՝...
17:27 17/06/2023Լոնդոնում տեղի է ունենում Կառլ III-ի պաշտոնական ծննդյան օրվա կապակցությամբ առաջին շքերթըՇաբաթ օրը Լոնդոնում սկսվել է Մեծ Բրիտանիայի թագավոր Կառլ III-ի պաշտոնական ծննդյան օրվա կապակցությամբ զորահանդեսը՝ 1,4 հազար զինվորների, 200 ձիերի և 400 երաժիշտների մասնակցությամբ: ՏԱՍՍ-ը հայտնում է,...
17:18 17/06/2023Ուգանդայում դպրոցում ահաբեկչության հետևանքով զոհվել է 25 մարդ«Իսլամական պետության» հետ կապ ունեցող զինյալներն ահաբեկչություն են իրականացրել Ուգանդայում, որի հետևանքով զոհվել է առնվազն 25 մարդ։ Այս մասին հայտնում է РБК-ն՝ հղում անելոց երկրի ոստիկանությանը։ «25...
17:09 17/06/2023Ուկրաինայում՝ Դնեպրոպետրովսկի շրջանի ածխահանքում մեթան է պայթելՇաբաթ գիշերը Ուկրաինայի Դնեպրոպետրովսկի մարզի Պավլոգրադ քաղաքի ածխահանքում մեթանի պայթյուն է տեղի ունեցել, երեք հանքափոր վնասվածքներով հոսպիտալացվել են: «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ միջադեպի...
16:51 17/06/2023Ֆրանսիայում ձերբակալել են Մակրոնի դեմ մահափորձի մեջ կասկածվողինՖրանսիացի իրավապահները ձերբակալել են արմատական ակտիվիստի, որը կասկածվում է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի դեմ մահափորձի մեջ: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ շաբաթ օրն այդ մասին հայտնել է Parisien...
16:09 17/06/2023Եգիպտոսում կհավերժացնեն շնաձկների հարձակման հետևանքով զոհված ռուս տղամարդու հիշատակըԿարմիր ծովի ծովային գիտությունների և արգելոցների ինստիտուտը ծրագրում է հավերժացնել շնաձկան հարձակումից մահացած ռուսաստանցու հիշատակը: «ՌԻԱ նովոստի»-ին այդ մասին ասել է ինստիտուտի փոխտնօրեն Ահմեդ...
15:45 17/06/2023Հայկական ավիափոխադրողը հրաժարվել է Օմսկ-Երևան չվերթ իրականացնելՀայկական ավիափոխադրող «Շիրակ Ավիա» ավիաընկերության կայքում տեղադրված թռիչքային քարտեզից անհետացել է Օմսկի մասին հիշատակումը։ Այդ մասին գրում է Newsomsk.ru-ն։ Վերջին մի քանի ամիսների ընթացքում այլ...
15:35 17/06/2023Լրատվամիջոցները հայտնել են Անկարայի ռազմական գործարանում պայթյունի գործով երեք անձի ձերբակալության մասինԱնկարայի նահանգում ռազմական գործարանում տեղի ունեցած պայթյունի գործով, որի հետևանքով զոհվել է հինգ մարդ, երեք անձ է ձերբակալվել։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին շաբաթ օրը հայտնել է TRT հեռուստաալիքը։...
14:40 17/06/2023ԱՄՆ-ը հայտարարում է Ուկրաինային հավելյալ մարդասիրական օգնության մասինԱՄՆ-ը մտադիր է Ուկրաինային 205 մլն դոլարի չափով հավելյալ մարդասիրական օգնություն հատկացնել: Հայտարարել է ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը, որի խոսքերը փոխանցում է «ՌԱԻ նովոստի»-ն։ «Միացյալ Նահանգները...
14:06 17/06/2023Որքան շուտ Մբապեն միանա «Ռեալին», այնքան լավ. ՌոդրիգոՄադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Ռոդրիգոն կողմ է արտահայտվել «Պարի Սեն Ժերմենի» հարձակվող Կիլիան Մբապեի՝ մադրիդյան ակումբ տեղափոխվելուն։ «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ նրա խոսքերը հայտնում է COPE-ը։ «Այժմ մեզ...
13:40 17/06/2023Հոգեբանը խորհուրդներ է տվել բոլորին, ովքեր առաջին անգամ են աշխատանքի գնումԱշխատանքի առաջին վայրում սթրեսի և անորոշության մակարդակը նվազեցնելու համար հաճախ պետք է գովել ինքն իրեն հաջողության համար և չվախենալ օգնություն խնդրելուց: Այդ մասին ասել է հոգեբան և Հրեական թանգարանի...

10:58 13/04/2021Angela Merkel to address PACE spring sessionOn the occasion of the German Chairmanship of the Committee of Ministers, German Chancellor Angela Merkel and Minister of State for Europe Michael Roth will participate in the spring session of PACE...
10:16 13/04/2021PACE Committee Chair expresses deep concern over the fate of Armenian captives and missing personsChair of the PACE Migration Committee Pierre Alain Fridez (Switzerland, SOC) has expressed concern about the fate of the captives and missing persons from the recent Nagorno-Karabakh conflict.
19:20 12/04/2021EU sanctions elite Iran commander over 2019 protestsThe European Union has imposed sanctions on eight Iranian militia commanders and police chiefs, including the head of the elite Revolutionary Guards, over a deadly crackdown in November 2019, the...
14:35 12/04/2021Prince Harry arrives back in UK for Prince Philip's funeralPrince Harry has reportedly flown back and arrived in the UK to attend Prince Philip’s funeral on Saturday.
14:00 12/04/2021Iranian FM blames Israel for Natanz incident, vows revengeForeign Minister Mohammad Javad Zarif vowed revenge against Israel for an attack on Iran’s main nuclear facilities at Natanz but said it will not stop high-level talks to restore the country’s...
19:30 10/04/20214 gray whales found dead in San Francisco Bay Area in past weekFour dead gray whales have washed ashore in the Bay Area in the past week, prompting concern among scientists about the length and intensity of a die-off of the giant mammals that is now in its third...
18:00 10/04/2021Prince Harry expected to return to UK for Prince Philip’s funeralThe Duke of Sussex is expected to return to the UK from the USA for the funeral of his grandfather, the Duke of Edinburgh, despite widespread travel restrictions.
17:00 10/04/2021UNLV medical school being named for Kirk KerkorianThe new medical school at the University of Nevada, Las Vegas, is being named for the late Armenian-American billionaire businessman, investor and MGM Resorts founder Kirk Kerkorian, campus and...
14:56 10/04/2021Glendale's Museum of Neon Art honors Armenian Genocide victims in neon displayThroughout the month of April, the Museum of Neon Art in Glendale, California will display a new window-based public display in honor of Armenian History Month.
14:15 10/04/2021China's COVID-19 vaccine output to hit 3 billion by year-end, official saysChina’s will likely have produced 3 billion doses of COVID-19 vaccines by the end of the year, a National Health Commission official said on Saturday.
12:35 10/04/2021Prince Philip's last wish was to 'die peacefully at home'Prince Philip's last wish was to "die peacefully at home in his own bed", a royal source has reportedly said.
11:27 10/04/2021'His legacy will live on': Biden, ex-US presidents pay tribute to Prince PhilipU.S. President Joe Biden on Friday paid tribute to the late Prince Philip, and said his "legacy will live on not only through his family, but in all the charitable endeavors he shaped", NBC News...
10:23 10/04/2021Los Angeles mayor calls on Biden to recognize Armenian GenocideLos Angeles Mayor Eric Garcetti called on President Joe Biden to recognize the Armenian Genocide, Asbarez reported.
15:31 09/04/2021Queen Elizabeth II's husband Prince Philip diesPrince Philip, Queen Elizabeth II's husband, has died aged 99, Buckingham Palace has announced, according to BBC report.
15:20 09/04/2021Meeting to revive Iran nuclear deal begins in ViennaThe Joint Commission of the Joint Comprehensive Plan of Action (JCPOA)—the Iran nuclear deal—resumed talks in Vienna on Tuesday, with the lifting of sanctions on Iran and nuclear implementation...
14:54 09/04/2021Muradov called official reports about supposed return of Armenias prisoners 'provocation'The reports circulated on Thursday through official sources about the expected return of Armenian prisoners held in Azerbaijan were a provocation, the commander of the Russian peacekeeping mission in...
12:34 09/04/2021Police called to Harry and Meghan’s California home nine times in as many monthsPolice have been called to the Duke and Duchess of Sussex’s mansion in southern California nine times in as many months, it has emerged.
12:27 09/04/2021‘Silence is complicity’: U.S. House urges Biden to recognize Armenian GenocideThe Armenian Caucus has started collecting signatures on bipartisan U.S. House letter calling on President Joe Biden to join with Congress in clearly and directly recognizing Armenian Genocide in his...
11:23 09/04/2021Italian PM slams Erdoğan as ‘dictator’ after SofagateItaly’s Prime Minister Mario Draghi called Turkish President Recep Tayyip Erdoğan a “dictator” and criticized him for relegating European Commission President Ursula von der Leyen to a sofa during an...
19:55 08/04/2021Queen opens Buckingham Palace gardens for picnics this summeGreen fingered enthusiasts will be able to freely roam the gardens of London's historic Buckingham Palace this summer, as Queen Elizabeth II allows self-guided tours of the grounds for the first time...