Իշխանության առավելությունն այն է, որ նրա գործունեության հիմքում անառակությունն է, անպատասխանատվությունը, կարմիր գծերի բացակայությունը. Աբրահամյան
09:45 11/06/2025
«Մայր Աթոռի նկատմամբ իշխանության հարձակումներին ու թշնամական արշավանքներին պետք է հակազդել համակարգված գործողություններով»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Ըստ նրա, իշխանության առավելությունն այն է, որ նրա գործունեության հիմքում անառակությունն է, անպատասխանատվությունը, ինչպես նաև` կարմիր գծերի բացակայությունը:
«Թիկունքում ունենալով թուրք-ադրբեջանական տանդեմի քաղաքական-քարոզչական աջակցությունը, իշխանությունը վա բանկ է գնում, ինչը նշանակում է, որ այն իշխանության համար լինել-չլինելու հարց է:
Մյուս կողմից, այս արկածախնդրությունը քաղաքական դաշտում հերթական պատուհանն է բացում` եղած առողջ ուժերը մոբիլիզացնելու և քաղաքական հանգուցալուծմամբ իրադրությունը վերջնական լուծելու համար:
Սա դաշտում աննախադեպ իրավիճակ է ստեղծել, որը ենթադրում է քաղաքական ակտորների վճռականություն և պատասխանատվություն, որովհետև դանդաղկոտությունը, անգործությունը շատ ծանր հետևանքների կհանգեցնի»,- գրել է Տ.Աբրահամյանը։

Opposition MP calls for coordinated response to Armenian leadership's anti-church campaign
Opposition lawmaker Tigran Abrahamyan has called for coordinated efforts to counter the Armenian leadership's campaign against the Mother See of Holy Etchmiadzin.
In a social media post on Wednesday, Abrahamyan, who represents the Pativ Unem faction, accused the ruling party of disregarding moral and institutional boundaries.
“Their actions are rooted in lawlessness, irresponsibility and the complete absence of red lines,” he wrote.
The MP further claimed that the government’s actions are being politically and propagandistically supported by the Turkish-Azerbaijani alliance, suggesting that the current administration is operating in an "all-or-nothing" mode.
“This is a matter of political survival for the ruling regime,” Abrahamyan asserted.
Meanwhile, the deputy expressed optimism that the authorities' "adventurism" may create new political opportunities for the opposition. He urged healthy opposition forces to mobilize and seek a resolution to the crisis through political means.
“We are facing an unprecedented situation that requires determination and responsibility from political actors,” Abrahamyan said, warning that "inaction and hesitation could lead to serious consequences".