«Փաշինյանը մի անի օր անց կատարում է Փաշազադեի հրապարակային հրահանգը»,-լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը՝ անդրադառնալով Հայ առաքելական եկեղեցու դեմ Փաշինյանի իրականացրած արշավին։
Նա եկել էր Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դիմաց՝ իր աջակցությունը հայտնելու հայտնի գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանին։
Նրա խոսքով, Փաշինյանն օգտագործում է իրավապահ համակարգը ոչ միայն «քաղաքական վտանգներից» ազատվելու համար, այլև ցանկացած հայրենասեր, ազդեցիկ, իրենից որևէ բան ներկայացնող, երկրի համար կարևոր բան արած մարդու դեմ։
«Արշավներն իրականացվում են ցանկացած նման մարդու դեմ, որը կարող է խանգարել Ալիևի ու Էրդողանի պահանջերը կատարելուն, թույլ չի տա ևս մեկ հայրենավաճառություն, ապազգային որոշում։ Փաշինյանն ատում է ցանկացածմ ազգայինը, սա ինչի մասին մենք խոսում ենք, վերքաղաքական գործընթացներ են»,-ասաց Մամիջանյանը։

Opposition MP Hayk Mamijanyan has accused Prime Minister Nikol Pashinyan of following public instructions issued by Allahshukur Pashazade, Grand Mufti of the Caucasus.
“Hardly a day passes before Pashinyan carries out Pashazade's public public order,” Mamijanyan told reporters on Wednesday, referring to Pashinyan's campaign against the Armenian Apostolic Church.
Mamijanyan, who heads the Pativ Unem faction, made the remarks outside the Avan and Nor Nork District Court in Yerevan, where he had come to express support for prominent businessman and philanthropist Samvel Karapetyan.
According to Mamijanyan, Pashinyan is not only using law enforcement to neutralize political opponents but also to target patriotic and influential individuals who have made "a meaningful contribution to the country".
“Anyone who can hinder the fulfillment of Aliyev’s and Erdoğan’s demands becomes a target. Pashinyan despises anything national,” Mamijanyan added.