Միքայել սրբազանին կալանավորած «դատավոր» Մասիս Մելքոնյանը պատասխանել է, որ ինքը քրիստոնյա է և ՀԱԵ հետևորդ է, «ճիշտ է, թե սուտ դուք որոշեք»
11:16 28/06/2025
Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի պաշտպան Երեմ Սարգսյանը գրում է.
«Նիստի ժամանակ մեր հարցին «դատավոր» Մասիս Մելքոնյանը պատասխանեց, որ ինքը քրիստոնյա է և Հայ Առաքելական Եկեղեցու հետևորդ է։
Ճիշտ է, թե սուտ դուք որոշեք։
Բայց հարցա ծագում, թե «դատավորին» ինչու չեն կալանավորում այդ «մեղքի» համար»։

Арестовавший архиепископа Микаела Аджапахяна «судья» Масис Мелконян ответил, что он – христианин и последователь ААЦ – адвокат
Адвокат арестованного судом в Ереване на 2 месяца предстоятеля Ширакской епархии Армянской Апостольской церкви архиепископа Микаела Аджапахяна – Ерем Саркисян – написал:
«Во время судебного заседания в ответ на наш вопрос «судья» Масис Мелконян ответил, что он – христианин и последователь Армянской Апостольской церкви.
Правда или нет – решайте сами.
Но возникает вопрос: «судью» почему не арестовывают за эту «вину»».
Напомним, суд общей юрисдикции Еревана (резиденция административных районов Аван и Нор Норк) под председательством судьи Масиса Мелконяна арестовал на два месяца главу Ширакской епархии Армянской Апостольской церкви архиепископа Микаела Аджапахяна.