ՈւՂԻՂ. ՊԶՄԿ-ն դիտորդական առաքելություն կիրականացնի Վաղարշապատի ընտրություններում
«Պառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոն» ՀԿ-ն արտոնագրվել է իրականացնելու դիտորդական առաքելություն՝ Վաղարշապատ համայնքի ավագանու նոյեմբերի 16-ին կայանալիք համամասնական ընտրակարգով անցկացվող ընտրություններին։
Լրագրողների հետ հանդիպել է Պառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոնի ղեկավար Գոհար Մելոյանը։
Հիշեցնենք, որ Վաղարշապատ համայնքի համամասնական ընտրակարգով ավագանու ընտրություններին մասնակցում է 8 քաղաքական ուժ։ Վաղարշապատ համայնքի ՏԻՄ ընտրությունները լուսաբանելու համար հավատարմագրվել է 31 ԶԼՄ և դիտորդական առաքելություն իրականացնող 6 սուբյեկտ, որից երկուսը` համատեղ:
Իր գործունեության 6 տարիների ընթացքում կազմակերպություն իրականացրել է իրազեկող գործունեություն, կազմակերպել է դասընթացներ մարզերում։ ՊԶՄԿ-ն նաեւ իրականացնում է դիտորդական առաքելություն ընտրական գործընթացներում, որի համատեքստում կազմակերպում է դասընթացներ եւ վերապատրաստում դիտորդների։

ICDP to monitor Vagharshapat municipal elections
An Armenian civil society organization has been accredited to observe the upcoming municipal elections in the town of Vagharshapat.
The International Centre on the Development of Parliamentarism (ICDP) NGO is entitled to carry out an observation mission during the Vagharshapat City Council elections scheduled for 16 November, ICDP Director Gohar Meloyan told reporters on Wednesday.
Eight political parties and alliances are running in the Vagharshapat elections. 31 media outlets have been accredited to cover the elections, while six organizations, including two joint missions, have been authorized to conduct observation.