«Հայաստանն ուժեղ է Սամվել Կարապետյանի հետ». ակցիա՝ կառավարության մոտ
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու, բարերար Սամվել Կարապետյանի կուսակիցներն ու աջակիցները ֆլեշմոբ են իրականացնում կառավարության շենքի մոտ՝ վանկարկելով «Ազատություն, Սամվել Կարապետյանին», «ազատություն», «ազատություն», «ազատություն, Հայաստանի Հանրապետությանը»։ Նրանք կառավարության շենքի մոտ բարձրացրել են «Հայաստանն ուժեղ է Սամվել Կաապետյանի հետ», «ազատություն, Սամվել Կարապետյանին» գրություններով պաստառներ։
«Այսօր այստեղ ենք պահանջելու Հայաստանի վարչապետի աթոռը զբաղեցնող անձին վերջ տալ զանգովի արդարադատությանը, վերջ տալ անօրինական գործողություններին, որպեսզի Հայաստանում էլ չլինեն քաղաքական բանատարկյալներ։ Պահանջում ենք կառավարության ադամներից մեկը իջնի ներքև, նրան փոխանցելու բան ունենք»,- հայտարարեցին կառավարության մեջ։
Հիշեցնենք՝ այսօր վաղ առավոտից մայրաքաղաքի ամբողջ տարածքով` քաղաքի ամենատեսանելի հատվածներում, տարածվում են «Ազատությու´ն Սամվել Կարապետյանին, Ազատությու´ն Հայաստանին» մեծ պաստառներ:
Այսօր տեղի է ունենալու Սամվել Կարապետյանի ապօրինի կալանքը երկարաձգելու հարցով դատական նիստը:
Ավելի վաղ Սամվել Կարապետյանի բազմաթիվ աջակիցներ սոցիակական ցանցերում հայտնել են, որ այսօր ժամը 15.30-ից լինելու են դատարանի մոտ` Երևան, Թբիլիսյան խճուղի 3/9 հասցեով:

Supporters and teammates of Armenian businessman and philanthropist Samvel Karapetyan gathered outside the government building in Yerevan on Friday, calling for his release and denouncing his politically motivated prosecution.
Participants affiliated with the Strong Armenia Party, which has nominated Karapetyan as its candidate for prime minister, staged a flash mob near the government headquarters, chanting “Freedom for Samvel Karapetyan” and “Freedom for the Republic of Armenia”. Protesters held posters reading “Armenia is strong with Samvel Karapetyan” and “Freedom for Samvel Karapetyan”.
Protesters called on the Armenian government to end “telephone justice” and unlawful actions, urging the authorities to ensure that "there are no political prisoners in Armenia".
Earlier in the day, large banners reading “Freedom for Samvel Karapetyan, Freedom for Armenia” were displayed across the capital.
A court hearing scheduled for Friday will consider whether to extend Karapetyan’s detention. The businessman has been under house arrest since January 19.