Փամբակ գետում հայտնաբերվել է ջրահեղձ եղած 7-ամյա աղջնակի մшրմինը
Այսօր՝ ժամը 9․30-ի սահմաններում, Փամբակ գետում՝ ենթադրյալ դեպքի վայրից մոտ 500 մ հեռավորության վրա, հայտնաբերվել է հունիսի 15-ից որոնվող 2018 թվականի ծնված Նարե Մարտիրոսյանի մարմինը։ Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից։
Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, Փամբակ գետում ջրահեղձ եղած 7-ամյա աղջնակի դին հայտնաբերել է Սևանի ջրասուզակ Վահե Մելքոնյանը։
Հիշեցնենք՝  հունիսի 15-ին՝ ժամը 14։45-ին, Լոռու մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Վանաձոր քաղաքի Առափնյա փողոցում երեխան ընկել է գետը․ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։ Նույն օրը՝ ժամը 17․05-ին, 112 է զանգահարել նաև մի քաղաքացի և հայտնել, որ 7 և 13 տարեկան երկու երեխա Վանաձոր քաղաքի Նարեկացի փողոցի հասցեներից մեկից դուրս են եկել և չեն հասել նախատեսված վայր։ Սկսվել են որոնողական աշխատանքները։
Որոնողական աշխատանքները տեղում համակարգում է ՆԳՆ փրկարար ծառայության տնօրեն-ՆԳ նախարարի տեղակալ Արամ Ղազարյանը։ Ներգրավված են փրկարար ծառայության, ոստիկանության ծառայողներ, կամավորներ, ջրասուզակներ, անօդաչու թռչող սարքեր, օգտագործվում են նաև նավակներ ու այլ տեխնիկական միջոցներ։
Վանաձորցիները պատմում են, որ խողովակի վրայից անցնելիս փոքր քույրն ընկել է Փամբակ գետը, մեծն էլ ձեռքը տվել է, որ օգնի, սղացել է, ինքն էլ է ընկել ջուրը։

Body of missing 7-year-old girl recovered from river in Armenia
Rescue workers have recovered the body of a 7-year-old girl who went missing after falling into the Pambak River in northern Armenia, authorities said on Wednesday.
The body of Nare Martirosyan was found at about 9:30 a.m. roughly 500 meters (1,640 feet) downstream from where she was believed to have fallen into the river on June 15, according to Armenia’s Rescue Service.
A large-scale search operation involving rescue personnel, police officers, divers and volunteers had been underway since the girl was reported missing on Monday afternoon. Drones, boats and other specialized equipment were also deployed.
Local residents told Armenian media that the girl fell into the river while crossing a pipe over the water. Her 13-year-old sister reportedly attempted to help her but slipped and also fell into the river.