15:24 03/04/2015Գերմանիայի ընդդիմությունը կոչ է անում չխուսափել «Ցեղասպանություն» եզրույթից. Tagesspiegel«Հայերի ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցից անմիջապես առաջ Բունդեսթագում անհամաձայնություն կա հիշատակի պատշաճ արարողություն անցկացնելու շուրջ»
12:41 03/04/2015Գլխավոր դատախազությունը պարզել է՝ ինչու են Հայաստանում մարդու դեմ ուղղված հանցագործություններն աճումԴեպքերին հիմնականում նախորդում են հանցագործություն կատարած անձանց և տուժողների միջև ծագած վիճաբանությունները...
11:36 02/04/2015Tempi. Ապրիլի 24-ին հայերի՞, թե՞ դահիճների հետ«Հարկավոր է ընտրել. գնալ Երևան և հիշատակել Հայոց ցեղասպանության զոհերին, թե՞ Ստամբուլ՝ դահիճներին բավարարելու համար»
12:44 01/04/2015Հայաստանի հիմնի ժամանակ կքանստած ադրբեջանցի մարզիկը և իր մարզիչը շփոթվում են իրենց արդարացումներումՄոսկվայում աշխարհի գավաթի խաղարկության մրցանակաբաշխության ժամանակ երրորդ տեղը զբաղեցրած ադրբեջանցի սամբիստ Բախտիյար Աբբասովը ներողություն է խնդրել առաջին հորզիոնականը գրաված հայ մարզիկ Աշոտ...
12:16 01/04/2015Հրաչ Մուրադյանի սպանության գործով նախաքննական մարմինը առաջին օրվանից է փակուղում հայտնվել. Փաստաբան«Այն, ինչ գիտենք 2014 թվականի դեկտեմբերին, դա է, որևէ նորություն չկա»:
10:30 01/04/2015Հայ վաճառողները դատի են տվել «Ամերիկանային»՝ իրենց քաղաքացիական իրավունքները խախտելու համար. ՍասունյանԱնցյալ ամիս ես տեղեկացրել էի, որ Գլենդելում գտնվող «Ամերիկանա» առևտրի կենտրոնը երեք հայ երիտասարդների արգելել էր վաճառել ցեղասպանության վերաբերյալ շապիկներ իրենց վարձակալած սեղաններից: Հոդվածս...
16:03 31/03/2015Հրապարակվել է ցեղասպանության փոխհատուցման տրամադրման հարցերն ուսումնասիրող խմբի զեկույցը«Այս զեկույցը վճռական քայլ է դեպի ավելի լայնածավալ ու ընդգրկուն գործընթաց՝ գտնելու Ցեղասպանության դեռևս շարունակվող վնասները շտկելուն ուղղված համարժեք լուծում»
10:17 31/03/2015Կարկուտը պտղատու ծառատեսակների բերքի վրա էական ազդեցություն չի թողել. ԳՆՊտղատու ծառատեսակների բերքի վրա էական ազդեցություն չի թողել:
11:25 30/03/2015«Թուրքիան Օսմանյան կայսրության իրավահաջորդն է և պատասխանատվություն է կրում Հայոց ցեղասպանության համար»Փարիզում մեկնարկել է Արևմտահայոց ազգային չորրորդ համագումարը:
13:31 28/03/2015Stratfor. «Թուրքիայում նշանակալի քաղաքական մարտահրավերներ են հասունանում»Թուրքիայում աճող ներքաղաքական անհամաձայնությունները կարող են լուրջ հարվածի տակ դնել մինչ այս Էրդողանի կողմից իրականացրած հավասարակշռման քաղաքականությունը:
09:00 27/03/2015Թատրոնի միջազգային օրն է. «Ունենք հիանալի թատրոններ, որոնցից ամեն մեկն իր դերն է խաղում»«Ունենք հիանալի թատրոններ, որոնցից ամեն մեկն իր դերն է խաղում»:
18:03 26/03/2015Առաջարկվում է կրթության նվազագույն շեմը դարձնել 12-ամյաԱ.Աշոտյանի խոսքերով` այս փոփոխությունը կտարածվի այն աշակերտների վրա, ովքեր հաջորդ տարի կընդունվեն իններորդ դասարան
13:00 26/03/2015Նոր սկանդալ. կիզակետում Մալթայի վարչապետի կոռուպցիոն կապերն են Ադրբեջանի կառավարության հետՄալթայում պարբերաբար մեղադրանքներ են հնչում երկրի վարչապետ Ջոզեֆ Մուսքաթի հասցեին մամուլ ներթափանցած այն տեղեկությունների պատճառով, թե վերջինս հանցավոր համագործակցության մեջ է Ադրբեջանի...
12:50 26/03/2015Է. Քոհեն. «Մեկ դար անց Իսրայելը բարոյապես պարտավոր է ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը»«Մեկ դար անց Իսրայելը բարոյապես պարտավոր է ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը»:
10:16 25/03/2015Տասը պատճառ, թե ինչու պետք է ԱՄՆ նախագահի ինքնաթիռը ապրիլի 24-ին վայրէջք կատարի Երևանում. ՍասունյանՀարյուրամյա տարելիցը կարող է նաև նախագահ Օբամայի վերջին հնարավորությունը լինել՝ վերականգնելու ամերիկահայ համայնքի վստահությունը...
17:08 24/03/2015Ադրբեջանական լրատվական գործակալությունը խեղաթյուրել է Շվեդիայի ԱԳՆ արձագանքն Արցախում կայանալիք ընտրությունների մասինԱդրբեջանական ԶԼՄ-ները հերթական անգամ դիմել են կեղծարարությունների` խեղաթյուրելով օտարերկրյա պետական կառույցների` Արցախյան թեմատիկային վերաբերող հայտարարությունները` փորձելով այդ կերպ միջազգային...
14:23 24/03/2015Ներքաղաքական գործընթացները Թուրքիայում նախընտրական և համակարգային տեսանկյունից. թուրքագետի դիտարկումներըՈղջ թուրքական մամուլն ու փորձագիտական շրջանակները Էրդողանին ուղղված Արընչի այդ հայտարարությունը որակեցին որպես սկանդալային:
12:20 23/03/2015Սերժ Սարգսյանը France 24-ի եթերում կոշտ քննադատության է ենթարկել Թուրքիայի ժխտողական քաղաքականությունը«Մենք չենք պատրաստվում այդ միջոցառումները վերածել հակաթուրքական հիստերիայի, մեր նպատակն է համայն մարդկությանը կոչ անել համատեղ պայքարել ցեղասպանությունների դեմ»:
14:28 21/03/2015Միասնական արժույթի անցնելու համար շտապողականության կարիք չկա. Թաթուլ Մանասերյան«Մի մոռացեք, որ որոշ երկրներ այսօր ցանկություն ունեն դուրս գալ եվրոյի գոտուց` համարելով, որ դա մեծ զոհաբերություն է»
12:00 21/03/2015Դաունի համախտանիշի համաշխարհային օրն էՀիվանդությամբ տառապող երեխաներն ավելի դանդաղ են զարգանում, բայց լիովին ունակ են սովորելու, և շատերը նույնիսկ կարող են մասնագիտություն ձեռք բերել, ունենալ ընկերներ:

15:25 22/05/2012Генпрокуратура Армении никаких писем от омбудсмена не получала. Имела ли место дезинформация?«По части избирательных правонарушений у нас подводились итоги, и оперативный штаб прокуратуры не получал никаких писем от Защитника прав человека», – уточнила С. Трузян.
19:51 21/05/2012Карен Бекарян: В принятой в Чикаго декларации косвенно указывается на право наций на самоопределение«С точки зрения динамики, в новой декларации содержится более положительная формулировка, которая, тем не менее, очень далека от идеальной».
15:08 19/05/2012Азербайджанский БЛА пополнил список техники Армии обороны Нагорно-Карабахской РеспубликиСегодня у модернизированной на нефтедоллары азербайджанской армии армянский солдат отнимает беспилотные летательные аппараты, считающиеся самой сложной в плане выявления и поражения техникой.
16:55 18/05/2012Ирановеды: Вашингтон не пойдет на резкие меры до президентских выборов«В связи с ядерной программой Ирана Соединенные Штаты пытаются реализовать все дипломатические средства, однако военное решение не исключается».
14:48 18/05/2012В РПА знают имена новых премьер-министра и спикера парламента Армении, но пока молчат. Причины поясняет Г. СаакянЧто касается формирования коалиции с партией «Процветающая Армения» (ППА), то, сказал зампредседателя РПА, они ждут решения данной политической силы, никаких тайных процессов не имеет места.
17:04 17/05/2012Пять факторов, способных предупредить военную атаку Израиля в отношении ИранаВашингтон дал четко понять Израилю, что если те чувствуют угрозу со стороны Ирана, то это их проблема, и в данном случае США не намерены участвовать в действиях по обороне Израиля.
14:21 16/05/2012Военный психолог: Нагорно-Карабахская Республика – один из гарантов мира в регионе«Состоявшийся 9 мая в Степанакерте военный парад показал, что Армия обороны Нагорно-Карабахской Республики готова не только к оборонительным боям, но и путем осуществления контратаки перебросить...
14:15 16/05/2012Специальная следственная служба Армении вплотную занялась фактом избиения прокурором М. Манрикяном редактора ИА «Регнум»По словам Р. Грдзеляна, М. Манрикян и его сын также явились в Специальную следственную службу РА и дали разъяснения по поводу произошедшего.
15:00 15/05/2012НКТР Армении вновь разбирается. Телекомпании «Кентрон» грозит второй штрафНациональная комиссия по телевидению и радио Армении 18 мая проведет заседание, в повестке которого – привлечение к административной ответственности телекомпаний «Кентрон» и «Еркир Медиа».
16:40 14/05/2012Избитый редактор ИА «Регнум» назвал прокурора Мовсеса Манрикяна хулиганом и ждет его наказания«Мовсес Манрикян дал мне оплеуху в ходе разговора, и после этого началась драка. Этот поступок должностного лица, обязанного соблюдать законность, расцениваю как хулиганство».
15:55 14/05/2012К.Авагян: Большинство избирателей проголосовали за ту силу, принципы которой в той или иной политической ситуации не менялись«6 мая был переломным днем в том плане, что в нашей стране прошли качественно новые выборы. У нас никогда не проводились выборы такого качества. Поствыборный период характеризуется стабильностью, так...
18:30 12/05/2012Парламент Армении нового созыва станет самым представительским за всю историюПо итогам выборов 2012 года, все силы вместе набрали более 98% голосов. В результате, парламент Армении пятого созыва станет самым представительским за всю историю независимой Армении.
19:06 11/05/2012Молчание азерпропа или импотенция воинственной риторикиСМИ Азербайджана управляются аппаратом президента. Иначе, они сообща, единым почерком не лишили бы свой народ критических публикаций о происходящем во вражеской стране военном «позоре».
13:18 11/05/2012Ричард Киракосян: ППА вступит в коалицию, чтобы суметь использовать в ходе своей деятельности властные рычаги«Борьба между РПА и ППА является не политической борьбой, а борьбой за власть».
20:05 10/05/2012Какая политическая судьба ждет Махмуда Ахмадинежада, кто его сменит на посту президента Ирана?Сторонников действующего главы иранского государства ждет нелегкая борьба...
16:14 10/05/2012Эксперт: Вооруженные силы НКР имеют возможность не только обороняться, но и наносить мощный ответный удар«Представленные в НКР беспилотные летательные аппараты отличались от БЛА, продемонстрированных на военном параде в Ереване»
15:28 10/05/2012«Лебединая песнь» Левона Тер-Петросяна и объединяющее Г. Царукяна и В. Осканяна начало… Анализирует политтехнологПо его словам, уже в ближайшее время партия «Процветающая Армения» (ППА) сформирует коалицию с Республиканской партией Армении (РПА)...
15:02 10/05/2012Политолог: Вероятность создания коалиции РПА-ППА довольно велика«Такое развитие событий довольно логичное и правильное».
17:11 09/05/2012Арцрун Ованнисян: Военный парад в НКР– живое свидетельство того, что у нас есть состоявшаяся и блестящая армия«Как и ожидалось, сегодняшний военный парад в Степанакерте прошел блестяще, и, как заранее ожидалось, в Баку многие посчитали это довольно серьезной пощечиной в свой адрес»,– касаясь прошедшего...