08:47 24/04/2015Պատմում են վերապրածները. «Ասացին՝ թուրքերը մորթել են» (Տեսանյութ)«Ասացին՝ թուրքերը մորթել են» (Տեսանյութ)
19:56 23/04/2015Թուրք գրողի «Իմ հայը» հոդվածը. Ես մեկ հայ ունեի… Ահա իմ հայկական հարցըԵս մեկ հայ ունեի… Ահա իմ հայկական հարցը
18:04 23/04/2015Reuters. Թուրքիան պայքարում է հայկական կոտորածների դարավոր ժառանգության դեմReuters-ը ծավալուն կերպով անդրադարձել է ներկայիս Թուրքիայի տարածքում՝ Դիարբեքիրի քրդական գյուղերից մեկում ապրող ծագումով հայ Նեզահաթ Էլեֆթոսի կյանքի պատմությանը, որի միջոցով ներկայացնում է...
12:20 23/04/2015Քերոլայն Քոքս. Եվս մեկ ցեղասպանության փորձ՝ Ադրբեջանը փորձում է վերացնել հայերին իրենց պատմական հողից՝ ԱրցախիցՀամոզված եմ, որ Լեռնային Ղարաբաղն ունի հիմնավոր պահանջ, ինչպես և Կոսովոն` ապրել անկախ, իմ զորակցությունն եմ հայտնում արցախցիներին:
15:36 22/04/2015Քերոլայն Քոքս. Աղոթում ենք, որ Մեծ Բրիտանիան և ԱՄՆ-ն ճանաչեն Հայոց ցեղասպանությունըՎաղ թե ուշ Թուրքիան ճանաչելու է Հայոց ցեղասպանությունը
10:46 22/04/2015Թուրքիան պետք է վերջ տա իր մեկդարյա ժխտողականությանը. The Guardian«Հայաստանի հետ հաշտեցումը կարող է սկսվել միայն այն բանից հետո, երբ Թուրքիան արմատախիլ անի իր ինստիտուցիոնալ ժխտողականությունը և խոստովանի իր պատմության այդ սարսափելի դրվագը»:
19:41 21/04/2015«Ցուցադրությունը դիտելուց հետո էլ Հայոց ցեղասպանության փաստը հերքողները կհայտնվեն ծիծաղելի վիճակում» (տեսանյութ, լուսանկարներ)«1911թվականին Թալեաթը հարցազրույց է տվել դանիացի մի լրագրողի: Այդ ժամանակ Երիտթուրքերն ընդդիմություն էին: Նա ասում է՝ երբ գանք իշխանության, հայերի հարցերը լուծելու ենք բնաջնջելու միջոցով»
12:50 21/04/2015Վիգեն Սարգսյան. «Մենք կարծում ենք, որ շրջափակումն անօրինական է». Miami Herald«Գյումրիի երկաթուղային կայարանից գնացքը արդեն 22 տարի չի մեկնում դեպի Թուրքիա, եւ շատերն այստեղ կարծում են երբեք էլ չի մեկնի»:
11:14 21/04/2015The Star. Հարյուր տարի անց Թուրքիան պետք է ճանաչի Հայոց ցեղասպանությունը«Այսօր թուրք ժողովուրդը պատասխանատու չէ Հայոց ցեղասպանության համար: Նա պետք է կարողանա առերեսվել իր անցյալին»,- գրում է կանադական The Star թերթի խմբագրականը: «Հարյուր տարի անց Հայոց ցեղասպանությունը...
11:00 21/04/2015Los Angeles Times. Հայկական ջարդերի հարյուրամյա տարելիցի մոտենալուն զուգահեռ սրվում է նաև ցեղասպանության շուրջ բանավեճըԵրկուշաբթի օրը թուրքական կառավարությունը ցավակցություն է հայտնել հայկական ջարդերի ժառանգներին, որոնք տեղի են ունեցել 1915 թվականին, երբ Օսմանյան կայսրությունը սկսել էր ահաբեկման եւ վայրագությունների...
20:00 20/04/2015The Independent. Հայոց ցեղասպանություն. Ճշմարտության շարունակական ժխտողականությունը նման է քրեական ստիՃշմարտության շարունակական ժխտողականությունը նման է քրեական ստի
10:43 20/04/2015Ադրբեջանում ահազանգում են. երկրի տնտեսության առաջ լուրջ խնդիրներ են ծառացելԱդրբեջանում ահազանգում են. նավթի համաշխարհային գների անկման հետ կապված Ադրբեջանում արտահանումը խիստ նվազել է, իսկ ներմուծումը` աննախադեպ աճել: Այսպես, Ադրբեջանի մաքսային կոմիտեի կողմից 2015 թվականի...
10:00 20/04/2015Էրդողանը դարձավ Հայոց ցեղասպանության հարյուրամյակի լավագույն հրապարակախոսը. ՍասունյանՈրևէ հոլիվուդյան սցենարիստ չէր կարող ավելի լավ գործ անել, քան Էրդողանը որպես վարչապետ, իսկ այնուհետև՝ նախագահ...
10:31 18/04/2015ԵԽ հանձնակատար․ Հայերի տեղահանումներն ու ջարդերը մարդու իրավունքների զանգվածային ոտնահարում էին«Հայերի տեղահանումներն ու ջարդերը մարդու իրավունքների զանգվածային ոտնահարում էին»:
20:30 17/04/2015Der Tagesspiegel. Գերմանիայի նախագահը կարտասանի ցեղասպանություն բառը`առանց դիվանագիտական այլևայլություններիՊատմագետների մեջ այլևս քննարկման առարկա չէ այն հանգամանքը, որ 1915թ-ին Օսմանյան Կայսրությունում հայերի զանգվածային բնաջնջումը պետք է ճանաչվի որպես Ցեղասպանություն
09:10 17/04/2015Economist. Փրկվածներն ու նրանց ժառանգները նշում են մեկ ու կես միլիոն սպանվածների մասինՓրկվածներն ու նրանց ժառանգները նշում են մեկ ու կես միլիոն սպանվածների մասին, եւ ցանկանում, որպեսզի այդ իրադարձությունները ճանաչվեն որպես ցեղասպանություն:
20:15 16/04/2015Անդրեյ Մամիկին. Մարդկանց ոչնչացրել են միայն հայ լինելու պատճառով«Երբ ես լսում եմ` «Իսկ դու ռո՛ւս ես», «իսկ նա ուկրաինացի՛ է», «իսկ նա սևամո՛րթ է, ի՞նչ եք նրանից սպասում», ակամայից սկսում եմ մտածել`100 տարի առաջ ամեն ինչ հենց այդտեղից էլ սկսել է»
11:18 16/04/2015«Երկիր, ուր ուզում ես վերադառնալ». ՌԲԿ-ն հատուկ ռեպորտաժներով անդրադարձել է Հայաստանին (Տեսանյութեր)ՌԲԿ-ն հատուկ ռեպորտաժներով անդրադարձել է Հայաստանին (Տեսանյութեր)
10:15 16/04/2015Washington Post. Թուրքական բանակը մեկ ու կես միլիոն հայ է սպանելWashington Post-ի մեկնաբանություն բաժնում Նյու Ջերսիի Բեթ Ամ տաճարի հոգևոր առաջնորդ ռաբի Ջեֆրի Սալկինը գրում է, որ այս ամիս լրանում է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցը: «Այո, ցեղասպանության: Հենց...
16:02 15/04/2015Եվրախորհրդարանի բանաձևը կոչ է անում Թուրքիային ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունըPanorama.am-ի տրամադրության տակ գտնվող բանաձևի տեքստի տարբերակը, ըստ մեր աղբյուրների` քննարկվել է Եվրախորհրդարանի բոլոր խմբերի մասնակցությամբ և մինչև քվերակությունը համաձայնեցված է

18:40 14/06/2012Техническая экспертиза в связи со взрывом на заводе «Марианна» завершена. Пострадавший по-прежнему в комеСостояние здоровья пострадавшего стабильное, однако он пока не приходил в сознание, по-прежнему в коме и подключен к аппаратам искусственного дыхания.
17:10 13/06/2012Для Х. Клинтон азербайджанская нефть дороже армянской крови. Заявления госсекретаря США анализирует А. Сасунян«Недопустимое заявление Клинтон уравняло жертв с агрессорами. Более того, не осудив действия Баку, она поощрила агрессивные действия, нанесла ущерб международному авторитету и моральному облику США».
15:09 12/06/2012А. Ованнисян анализирует различные проявления азербайджанской агрессии и то, как Баку «завышает цену» за действия против ИранаЗатягиванием окончательного ответа можно объяснить обрушившуюся на Азербайджан резкую критику Запада на фоне «Евровидения»...
14:52 11/06/2012Крупнейшая компания на лекарственном рынке Армении – «Натали Фарм» – оштрафована на 50 млн. драмов. Разоблачения ГКЗЭКБолее того, для устранения лазеек в Законе РА «О государственных закупках» ГКЗЭК разработала ряд предложений, которые вскоре направит в министерство финансов Армении.
14:48 09/06/2012Квартира Ованеса Туманяна в Тбилиси будет выкуплена целиком. Пока же деньги на ремонт вновь выделил мэр Гюмри«После завершения этих работ, станет ясно, кому Всеармянский фонд писателей передаст квартиру. Затем уже будет решен вопрос того, какой именно культурный центр будет здесь основан».
20:10 08/06/2012Почему «Свидетели Иеговы» выигрывают в Евросуде иски против Армении? Причины пояснил А. СакунцПравительство РА для выполнения требований ЕСПЧ по искам «Погосян против Армении», «Бухаратян против Армении» и «Цатурян против Армении» выделило 30 тыс. евро.
19:42 08/06/2012«Кавказ для Хиллари». Российский эксперт С. Маркедонов анализирует региональный визит госсекретаря СШАИзвестный российский эксперт Сергей Маркедонов обратился к недавнему региональному визиту госсекретаря США Хиллари Клинтон.
16:11 08/06/2012Оппозиция Армении предупреждает Азербайджан прекратить шантаж всего мирового сообщества и помнить…«Азербайджан направил своеобразное политическое послание Армении и международному сообществу. Баку подвергает шантажу весь мир с целью изменить путем военных действий установленный статус-кво».
13:49 08/06/2012Вымышленный бой в Физули- способ легализации потерь азербайджанской армииНакануне вечером азербайджанская сторона посредством сайта «AzeriDefence.com» распространила информацию о том, что на физулинском направлении «армянская армия перешла в наступление и в данный момент...
15:58 07/06/2012Вице-спикер парламента Армении Э. Шармазанов освежил память главы МИД ТурцииТурция продолжает настойчиво игнорировать взятые на себя международные обязательства и искажать действительность.
15:15 07/06/2012Карен Авагян: Голословные заявления Турции непонятны даже Западу«Не случайно и то, что госсекретарь США в Армении повторила озвученную два года назад мысль о том, что мяч на поле Турции».
17:49 06/06/2012Александр Искандарян: Провоцирование перестрелки – единственное средство шантажа для Азербайджана«Если оценивать расклад сил, то можно заметить, что потери азербайджанской стороны в связи с подобными инцидентами всегда были намного больше, чем у армянской»
15:27 06/06/2012Заявление адвокатов Армении об акции протеста против Кассационного суда набирает сторонниковРанее группа членов Палаты адвокатов Армении заявила о проведении 11 июня однодневной забастовки.
20:01 05/06/2012Как и почему суды в Армении стали поддерживать СМИ, а не «оскорбленных» истцов«Решение КС имело сдерживающее влияние на количество предъявляемых против СМИ исков по делам о клевете и оскорблении», – сказал адвокат.
15:40 05/06/2012Метаморфозы, имевшие место с биографиями депутатов на официальном сайте парламента Армении…Однако не совсем понятно, почему на сайте не размещены биографии депутатов, которые не первый год работают в Национальном Собрании.
23:14 04/06/2012Никакой связи между ратификацией армяно-турецких протоколов и карабахским урегулированием нет. Заявление Х. Клинтон«Урегулирование одного вопроса не должно связываться или становиться предусловием для другого», – напомнила Х. Клинтон
16:46 04/06/2012Очередное предложение по созданию в Армении нового министерства – на этот раз в сфере промышленности и внешней торговлиОтметим, что за последнее время это уже второе предложение по созданию в стране нового министерства. Так, на различных площадках за последний месяц не раз обсуждалась инициатива UITE.
16:19 04/06/2012Самвел Бабаян: Бессмысленно ждать адекватных действий от международного сообщества«Осознавая опасность предпринятых им действий, Азербайджан, естественно, попытается опровергнуть факт диверсионных действий, однако это невозможно»,– комментируя распространенное азербайджанскими СМИ...
15:52 04/06/2012Эдуард Шармазанов: Поведение азербайджанской стороны становится все более наглым«Армянская сторона неоднократно заявляла, что такие действия не останутся без ответа. Пусть азербайджанцы и не помышляют, что могут такими авантюрами сеять панику».
13:32 04/06/2012Глава Ванадзорского офиса ХГА обещает на встрече с Х.Клинтон поднять вопрос о нарушении Азербайджаном режима прекращения огняМеждународное сообщество, в частности Минская группа ОБСЕ, должны иметь очень активные механизмы в направлении сохранения режима прекращения огня в пограничных районах.