12:22 04/03/2015Ինչու՞ շրջանառության հարկի մասին օրենքը վերադարձավ ելման կետինԵրբ 9 ամսվա ընթացքում օրենքները 3 անգամ փոխվում են, խառնվում են նաև տնտեսվարողի հաշվարկները` հանգեցնելով ճգնաժամի ու տնտեսական անկման:
12:22 03/03/2015«Հայաստանում այսօր գրում են նրանք, ովքեր իսկապես գրող են». Հուսիկ Արա«Այսօր, ցավոք, գրականությունը հասցեատեր չունի: Գրականությունը տեղ չի հասնում: Պատճառները հասկանելի են...»:
10:20 02/03/2015Տնտեսագետ. Տրանսֆերտների նվազման նման ցուցանիշ չի արձանագրվել նույնիսկ 2008-ի ճգնաժամի ժամանակ«Կունենանք տնտեսական անկում, աղքատության աճ, արտաքին ապրանքաշրջանառության նվազում, ներդրումների նվազում»:
17:17 28/02/2015Ռուս լրագրողը չի հաստատել Խոջալուի փախստական կնոջ վերաբերյալ ադրբեջանական քարոզչամեքենայի հերյուրանքըՌուս լրագրողը չի հաստատել Խոջալուի փախստական կնոջ վերաբերյալ ադրբեջանական քարոզչամեքենայի հերյուրանքը
10:18 28/02/2015Սպանությունից առաջ Նեմցովը սպառնալիքներ է ստացել«Լավ հարաբերություններ է ունեցել բոլոր երեխաների ու կանանց հետ և խանդի մասին որևէ հարց չի կարող լինել»
10:50 27/02/2015Արաբագետը մեկնաբանում է իսլամականների կողմից պատմա-մշակութային հուշարձանների ոչնչացումը«Իսլամական պետությունը» այլևս այն կառույցը չէ, որի գործողությունները կարելի է մեկնաբանել, որպես մի խումբ արկածախնդիրների կողմից դրսևորվող անհասկանալի վարքագիծ...»:
17:09 26/02/2015Թե ինչպես են «գերեվարված» ադրբեջանցու մոտ ականջներ «աճել»Xocali.net կայքը շարունակում է մերկացնել 1992 թվականի Աղդամյան դեպքերի շուրջ ադրբեջանական քարոզչամեքենայի կեղծարարությունները: Ադրբեջանական մամուլը` «Արդարություն Խոջալուին» քարոզչական արշավի...
11:16 26/02/2015Հայաստանում ժողովրդավարությունը ճիշտ չի ընկալվում...ժողովրդավարության փոխարեն Հայաստանում ձևավորվելու է, և արդեն սկսել է ձևավորվել, օլիգարխիկ, ոչ թե՝ քաղաքացիական հասարակություն:
10:40 25/02/2015ՏԻՄ ընտրություններ. Մեկնարկում է քարոզարշավըՈրքան մոտենում են ընտրությունները, այնքան նվազում է գրանցված թեկնածունների թիվը:
10:28 25/02/2015845 հազար դոլար արժողությամբ պայմանագիրը Թուրքիայի լոբբիստական ընկերության հետ չեղյալ համարվեց. ՍասունյանԱնցյալ տարի օգոստոսին իմ գրած խմբագրականում նախազգուշացրել էի, որ ամերիկահայ համայնքը և բարի կամքի տեր բոլոր մարդիկ կբոյկոտեն «Անհեսեր բուշ», «Բոինգ», «Շևրոն», «Ինթըրփրայս ռենթ է քար», «Ջեներալ...
11:53 24/02/2015Մանաթի աննախադեպ արժեզրկումը տնտեսության անկման միայն սկիզբն է. տնտեսագետ«Մոտակա օրերին մանաթի արժեզրկումը կարող է դառնալ անվերահսկելի` չնայած այդ երկրի կառավարության և կենտրոնական բանկի ջանքերին»:
11:30 24/02/2015Moody’s. Ադրբեջանի բանկային համակարգը վտանգի տակ էՓետրվարի 23-ին տարածած հաղորդագրությամբ, Moody’s վարկանիշային գործակալությունը (Moody’s Investors Service) կասկածներ է հայտնել Ադրբեջանի բանկային համակարգի կայունության և բանկերի ներգրավված...
18:41 23/02/2015Մանաթի անկումը հարված է հասցրել նաև տուրիզմին. փորձագետներն ահազանգում ենԱդրբեջանի Կենտրոնական բանկը կտրուկ արժեզրկել է մանաթը դոլարի և եվրոյի նկատմամբ: Ադրբեջանը տուժել է նավթի գնի կտրուկ նվազումից: Արժեզրկումը մտահոգություն է առաջացնում, քանի որ ներմուծումն ավելի է...
11:21 23/02/2015ՏԻՄ ընտրություններ. Գործող գյուղապետերը ցանկանում են վերընտրվելԱղավնաձորը մյուս համայնքներից առանձնանում է, այստեղ կին թեկնածու կա:
13:07 21/02/2015Անկախ պատգամավորների նոր բանակըԱնկախ Հայաստանի պատմության մեջ դեռևս ոչ մի պատգամավոր չի հերոսացել ընտրողին տված խոստումը չկատարելու համար պատգամավորական մանդատը վայր դնելով:
10:50 20/02/2015ՏԻՄ ընտրություններ. Արագածոտնում թեկնածուների մեծ մասն անկուսակցական ենԱրագածոտնում թեկնածուների մեծ մասն անկուսակցական են:
15:22 19/02/2015Starbucks-ը ներողություն է խնդրել հայկական տարազը թուրքական դրոշի մահիկի ու աստղի ֆոնին ներկայացնելու համարԻնչո՞ւ պետք է Starbucks-ը գովազդեր մի երկիր, ուր շարունակում են հերքել Հայոց ցեղասպանությունը
11:00 19/02/2015ՏԻՄ ընտրություններ. Արմավիր քաղաքում 4 ՀՀԿ-ական է առաջադրվածՓետրվարի 18-ին լրացավ թեկնածուների գրանցման ժամկետը:
10:00 18/02/2015Ո՞վ է պատասխանատու Էրդողանին մոլեռանդ բռնակալ դարձնելու համար. ՍասունյանԱրդյոք ի սկզբանե նա եղե՞լ է գառան մորթի հագած գայլ, թե՞ շփացել է միջազգային հանրության կույր աջակցության և շռայլ գովասանքների պատճառով:
12:08 17/02/2015Թուրքական լրատվամիջոցների արձագանքը հայ-թուրքական արձանագրությունների հետկանչին...Հայաստանը հետևողական մոտեցում է ցուցաբերել գործընթացին, մինչդեռ Թուրքիան գործել է` հակառակ արձանագրությունների տառին և ոգուն` մշտապես նախապայմաններ առաջ քաշելով:

18:37 26/04/2012Против кого будет использована предоставленная Азербайджаном Израилю военная база «Ситалчай»? Анализируют иранские СМИАзербайджан передал Израилю имеющую важное стратегическое значение военно-воздушную базу «Ситалчай».
16:52 26/04/2012Иран – Израиль. Кольцо сжимается…То, что Израиль в антииранском марше не один и в случае возможной атаки это не будет лишь конфликтом между двумя странами, очевидно не только с учетом данных процессов, но и политики США.
18:20 25/04/2012Фотографировать бюллетень на выборах – уголовное деяние. Предупреждает спикер парламента АрменииПри этом С. Никоян заверил, что в канун выборов об этом по телевидению дополнительно объявят председатель ЦИК РА Тигран Мукучян и начальник Полиции РА Владимир Гаспарян.
17:09 25/04/2012Военный эксперт: Огонь, открытый по мирному населению, не может иметь какой-то военной целесообразности«Tакие проявления агрессии азербайджанской стороны могут заставить ВС Армении предпринять более действенные мероприятия с целью обороны мирного армянского населения пограничных сел»
11:53 24/04/2012Тюрколог: Сегодня вопросом Геноцида армян должны заниматься юристы«Сегодня историки должны прекратить заниматься вопросом Геноцида армян. Этим вопросом должны заниматься юристы, так как геноцид, в конце концов, является преступлением, а этим занимаются юристы».
17:16 23/04/2012А. Закарян проанализировал «методы японского харакири» экс-главы МИД Армении В. ОсканянаА. Закарян анализирует последние политические развития в стране, особенно в контексте заявлений и действий новоиспеченного члена партии «Процветающая Армения», экс-главы МИД РА Вардана Осканяна.
18:16 21/04/2012Эксперты проанализировали смехотворность военно-морских учений Азербайджана в контексте угрозы ИрануАзербайджан со своей ветхой военно-морской техникой, унаследованной от Советского Союза, на самом деле просто не в состоянии ставить перед собой подобные задачи.
16:19 20/04/2012В предвыборный период печатная пресса в Армении выполняет больше агитационную, чем информационную функциюЭксперт: Часто встречались и случаи необъективного отношения авторов, с комментариями, содержащими оценки, и направляющими вопросами к собеседникам.
13:27 20/04/2012Ричард Киракосян: Политика Турции по отрицанию факта Геноцида армян становится еще более неэффективной«Единственным местом, где карабахский вопрос продолжается оставаться проблемой, является Баку. Но это лишь по той причине, что Баку не представляет себе, что навсегда потерял Карабах»
20:10 19/04/2012АНК борется, но не верит и… не действуетА если ответы отрицательны или, что еще хуже, их просто нет, это означает, что г-н Манукян просто треплет языком.
16:21 19/04/2012Г. Мелик-Шахназарян: Именно азербайджанская сторона в настоящее время проигрывает в информационной войнеВ результате последовательной работы армянской стороны в настоящее время их воздействие на армянскую аудиторию доведено до минимума.
19:44 18/04/2012Европарламент принял резолюцию по Соглашению об ассоциации Армения-ЕС. Реакция Республиканской партии Армении«По вопросам карабахского урегулирования и армяно-турецких отношений позиции армянской стороны и международного сообщества схожи».
13:37 18/04/2012Д.Джамалян: Армия обороны НКР является одним из важных факторов, формирующих военное равновесие в регионеСегодня армяне в НКР представляют собой своеобразную „нацию-армию”, что является гарантией жизнеспособности как Нагорно-Карабахской Республики, так и Республики Армения.
16:57 17/04/2012Комиссия Минобразования Армении цепляется за запятые и кавычки. Итоги заседания УС ЕГЛУ«Если в результате целенаправленной работы комиссия находит лишь запятые и кавычки, то это говорит лишь о должном уровне нашей деятельности», – сказал ректор ЕГЛУ Сурен Золян.
13:14 17/04/2012The Gallup: Максимальной поддержкой избирателей пользуются Республиканская партия Армении и партия «Процветающая Армения»Интригующими являются результаты партии «Наследие»: их кампания покажет, умеют ли они сплачивать сторонников и привлечь «несориентированных» и вероятных избирателей
20:02 16/04/2012Шоковая терапия по методу Вардана ОсканянаНе успела общественность оправиться от заявления В. Осканяна, что «стране нужны потрясения, а внешних угроз бояться не стоит», как последовали новые.
11:10 16/04/2012Армения находится на 76-м месте по скорости входящего интернет-трафика в мире, значительно опережая АзербайджанМировой лидер в области тестирования широкополосных интернет-сетей компания «Ookla» опубликовала рейтинг стран мира по показателю скорости интернет-трафика «Net Index»
19:50 14/04/2012Вардан Осканян – член партии «Процветающая Армения» или волк-одиночка?Если сравним эту мотивацию с оценкой Осканяна «да, имидж партии не однозначен, но я не могу отвечать за всех», то трудно понять, почему он выбрал ППА, а не АНК.
17:15 14/04/2012Опрос: Республиканская партия Армении лидирует по достижениям во внешнеполитической сфереB oпросе относительно предстоящих парламентских выборов, проведенном в Ереване и во всех областях Армении, приняли участие 1320 человек
18:12 13/04/2012Лидер партии «Процветающая Армения» открестился от наличия у него оружия на встрече с избирателями. Есть ли пистолет у Царукяна?Между тем, в Сети активно просматривается видеоролик, на котором запечатлено, что на встречу с избирателями Г. Царукян явился с оружием.