19:48 14/02/2015ԲՀԿ-ն այլևս այլընտրանք չէ՝ դրանից բխող բոլոր հետևանքներով. քաղաքագետի մեկնաբանությունները«Նոր իրավիճակի» հանգուցալուծումը կանխատեսելու համար անհրաժեշտ է վերլուծել, մի կողմից կանոնները, մյուս կողմից՝ հիմնական դերակատարների հնարավորությունները:
16:03 14/02/2015Ռուս փորձագետը` Գյումրիի ողբերգության մասինՌուս փորձագետը` Գյումրիի ողբերգության մասին
14:00 14/02/2015Ռուս փորձագետ. ԵԱՀԿ ՄԽ հայտարարությունը համապատասխանում է իրականությանըՄիևնույն ժամանակ փորձագետը վստահ է, որ Բաքուն պատերազմական գործողությունները վերսկսելու «թույլատվություն» չի ստանա:
10:38 13/02/2015Թոմ դե Վաալ. «Ղարաբաղյան հրադադարը վտանգի տակ է»Հրատապ ուշադրություն է պետք դարձնել Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակի լարումը մեղմացնելու համար մինչեւ գարուն, որին կարող է հաջորդել երկար, շոգ և վտանգավոր ամառը։
22:06 12/02/2015Գագիկ Ծառուկյանը կազատվի ՀՀ Ազգային անվտանգության խորհրդի անդամի կարգավիճակիցԵրկրի անվտանգության բարձրագույն մարմինը կինոթատրոն չէ, որ ով երբ ցանկանա գա, երբ չցանկանա՝ չգա
10:21 12/02/20152014 թվականին ավելի լավ ենք ապրել, քան ապրելու ենք 2015թ-ին. Վիլեն Խաչատրյան«Մոնետար քաղաքականության նպատակն է մասամբ կրճատել եկամուտը, մարդկանց ձեռքը փող չտալ, որ նրանք ապրանք չգնեն և դրանով կանխեն գնաճը»:
10:28 11/02/2015Պրոֆեսոր Աուրոնը խստորեն քննադատեց Իսրայելի նախագահին՝ Հայոց ցեղասպանությունը ջարդ անվանելու համար. Սասունյան«Ո՞վ առաջարկեց Ձեզ, պարոն Նախագահ, ո՞վ խնդրեց, որ անեք այս սարսափելի սխալը...»:
18:38 10/02/2015Ադրբեջանն այս անգամ փորձում է յուրացնել հայտնի «Հայ որբերի գորգը»Եթե նույնիսկ ենթադրենք, որ այդ զարդանախշն ութանկյուն աստղ է, ապա անգամ այդ իրավիճակը չի խոսում ադրբեջանական կողմի տարբերակի օգտին
11:00 10/02/2015Կալանքի տակ գտնվող նախկին պատգամավոր Հակոբ Հակոբյանը զայրացած է ու նեղված«Սթրես է ապրում, որովհետև չի հասկանում՝ ինչու են իրեն կալանավորել: Անհիմն է համարում կալանքը»:
14:13 07/02/2015Սպառողական գների ինդեքսի համաձայն` Ադրբեջանն ամենաթանկ երկիրն է տարածաշրջանումՀայաստանը զբաղեցնում է 102-րդ հորիզոնականը՝ սպառողական գների ինդեքսով (40.68) դառնալով Մոլդովայից հետո ամենաէժան երկիրն ԱՊՀ-ում:
14:47 06/02/2015Հայաստանը աշխատանքային իրավունքի մասով ստանձնած պարտավորությունների զգալի մասը չի կատարելԶեկույցում նշվում է Հայաստանում աշխատանքային օրվա տևողության, շաբաթական հանգստի տևողության, աշխատանքային պայմանագրին իրազեկ լինելու իրավունքների խախտման մասին...
11:46 05/02/2015Ադրբեջանցի ջիհադականները Սիրիայում և Իրաքում. Խմբավորումներ և առաջնորդներԱդրբեջանցի իսլամականների հետաքրքրությունը Մերձավորարևելյան տարածաշրջանում ընթացող ջիհադական պայքարին չի նվազում:
10:33 04/02/2015Համահայկական հռչակագիրը բացահայտում է Թուրքիայի դեմ իրավական պահանջների ծրագրերը. ՍասունյանՀռչակագիրն արտացոլում է, որ համայն հայությունը` Հայրենիքում, Սփյուռքում, անդրդվելիորեն հետապնդում է իր արդարացի պահանջները Թուրքիայի Հանրապետությունից:
14:00 03/02/2015Թե ինչպես Ստամբուլի դեմքը կերտած հայ ճարտարապետի շիրմաքարը մնաց առանց գերեզմանի«1957-ին, երբ ես բանակ զորակոչվեցի, գերեզմանոցը դեռ կար, իսկ երբ վերադարձա, դրա տեղում արդեն այս պողոտան էր»:
10:53 02/02/2015Հարցում. Ռուսների 48 տոկոսը համոզված է, որ Գյումրիի գործով քննությունը պետք է իրականացնեն ռուս և հայ քննիչներըԳյումրիում Ավետիսյանների ընտանիքի անդամների սպանության և դրան հետևած բողոքի ակցիաների մասին գիտեն ռուսների 68 տոկոսը:
11:43 31/01/2015Երևանցուն ի՞նչ օգուտ տրանսպորտային երթուղիների ուղեգծերի վերանայումից. Անահիտ ԲախշյանԱրդյո՞ք ավտոբուսային երթուղիների վերանայման գործընթացում հաշվի են առնվել Երևանի ծայրամասերում ապրող քաղաքացիների համար երեկոյան ժամը 8-ից հետո տրանսպորտի հետ կապված խնդիրները:
13:23 30/01/2015«Հռչակագիրը հստակեցրեց հարյուրամյա հանգրվանից հետո սպասվող գործողությունները և մոտեցումները»«Պատահական չէ, որ հռչակագրում կա է նաև ապագա սերունդներին անդրադարձ: Սա մեզ տալիս է մտածելու տեղիք և փաստում, որ խնդիրը հարյուրամյա տարելիցով չի ավարտում»:
19:37 29/01/2015Ադրբեջանական կողմը ոչնչացրել է սեփական անօդաչու սարքը. Արծրուն Հովհաննիսյան«Մենք գիտենք, որ Ադրբեջանին շատ են պետք հաղթանակներ, նույնիսկ՝ հորինված և մտացածին»
12:30 29/01/2015Իսրայելի նախագահը ՄԱԿ-ին կոչ է արել հստակ սահմանել կարմիր գծերը«Կասկածի և հերքման 100 տարի: Այդ տարիներին Իսրայելում, որտեղ ես ծնվել եմ, ոչ ոք չէր ժխտում կատարված սպանությունները»:
14:00 28/01/2015Չինարիի գյուղապետ. Մեր համայնքը, հաշվեք, ռազմական գումարտակ է«Չինարիում երբեք էլ խաղաղություն չի եղել, այստեղ միշտ էլ կրակոցներ եղել են»...

17:59 12/04/2012Заочная «дуэль» министра образования Армении А. Ашотяна и ректора ЕГЛУ С. Золяна продолжаетсяМинистерство образования и науки Армении обвиняет вуз в выдаче дипломов по несуществующим специальностям.
15:57 12/04/2012Генпрокуратура Армении опровергает «абсурдные заявления» СМИ о прекращении дела по факту избиения кандидата в депутатыСМИ должны уточнять информацию в ответственных структурах или «писать, что это их предположения, а не ссылаться на свои близкие к полиции источники, которые, как оказалось, не столь уж и достоверны».
14:17 12/04/2012Степан Григорян: Разные силы, входящие в состав Единого межпартийного штаба, преследуют разные цели«Понимаю, что социологи – это тоже люди. Они должны содержать семью, но не стоит это делать за счет подрывания авторитета собственной нации, заявляя, что нация голосует лишь за деньги»,– обращаясь ко...
17:20 11/04/2012Началось брожение в рядах «квартета», создавшего Единый межпартийный штаб по контролю за выборамиПосле этого ультиматума представитель «Наследия» покинул зал обсуждений.
15:40 11/04/2012Пресс-секретарь Генпрокуратуры Армении ответила на скандальную публикацию газеты «Айкакан жаманак»«Очевидно, что Давид Саргсян выполняет указание генпрокурора РА Агвана Овсепяна, который пытается сформировать свою теневую фракцию в парламенте 5-го созыва», – утверждало издание.
17:47 10/04/2012Эксперт Э. Шатирян проанализировал законные основания на ознакомление с подписанными списками избирателей. У кого есть право бесПо словам специалиста, реформированный в прошлом году кодекс позволяет также доверенному лицу проверять подтверждающий личность документ избирателя.
17:44 09/04/2012Полиция Армении опубликует число тех избирателей, чье имя, фамилия, отчество и дата рождения совпадаютПолиция Армении выясняет опубликованные в прессе сведения о том, что в избирательных списках разных округов включены избиратели с одним и тем же именем фамилией, а также годом рождения.
14:21 09/04/2012IREX: Армения — лидер среди стран Кавказа по свободе слова и устойчивости СМИИсследование IREX проводилось в пяти категориях: свобода слова, профессиональная журналистика, плюрализм в новостях, бизнес менеджмент и поддержка со стороны учреждений
16:13 07/04/2012Иран более не доверяет Турции. Причины напряженности в двусторонних отношенияхОчевидно, что Анкара, оказывая давление на сирийские власти, пытается тем самым по возможности ослабить позиции Ирана в регионе.
15:14 07/04/2012Эдгар Акопян: Предстоящие парламентские выборы в Армении будут качественно отличаться от предыдущихПредстоящие парламентские выборы будут качественно отличаться от предыдущих выборов, проведенных в Армении.
20:26 06/04/2012В ожидании самокритичного ОсканянаСамокритика – вещь великая, но бывший глава МИД никогда не был готов принимать критику за совершенные им стратегические ошибки.
16:19 06/04/2012Лидер Компартии Армении одобрил действия Давида Арутюняна и выразил возмущение императивному тону некоторых сил«Им кажется, что если они подписали, то и другие должны. Некий императивный тон есть во всем этом», – сказал Р. Товмасян.
19:32 05/04/2012Военный эксперт: Российская РЛС в Армении была бы эффективнее Габалинской«По Договору о коллективной безопасности, Армения является нашим военным союзником. Там размещена наша военная база, в случае нападения на эту страну мы будем обязаны выступить на ее стороне»
18:47 03/04/2012Вардан Осканян и его заявления. Цитаты, ставящие под удар «родную» партиюЗадумывались ли ответственные лица в партии «Процветающая Армения» над тем, что подобными опрометчивыми заявлениями г-н Осканян ставит под сомнение адекватность их политической деятельности?
16:52 03/04/2012Томас де Ваал: Азербайджан не способен реализовать свои большие внешнеполитические амбицииНесмотря на то, что Азербайджан стал непостоянным членом Совбеза ООН, а казна страны полна нефтегазовых доходов, ее положение в мире вряд ли стало легче, чем 20 лет назад.
19:12 02/04/2012Баронесса Керолайн Кокс охарактеризовала азербайджанских солдат как нелюдей«...Женщин из камеры выводили по очереди, приводили окровавленными и полуголыми... Через час распахнулась дверь, ворвались вооруженные солдаты и начали срывать с женщин остатки одежды и насиловать»
18:05 31/03/2012Пропагандистский фальстарт: АНК закладывает основы пораженияЧто в данном случае должен делать избиратель, когда не получает от политической силы, провозгласившей себя единственной оппозиционной, какого-либо альтернативного рецепта решения волнующих его задач?
18:47 30/03/2012Восточное чудо: В основе прогресса лежит уважение к законуСложно представить еще большее чудо после увиденного и услышанного в Южной Корее. Но то, что посчастливилось увидеть в Сингапуре, и в самом деле невозможно описать.
18:09 29/03/2012Список кандидатов в депутаты Армении постепенно редеет. Большинство случаев – самоотводВ избирательной борьбе отказался участвовать и кандидат от РПА, баллотировавшийся в избирательном округе №22, охватывающем часть Гегаркуникской области, Ваагн Акопян, о поддержке кандидатуры которого
16:22 29/03/2012Г. Арутюнян: Основная часть оппозиции Армении страдает «лидероманией»В сложившейся в настоящее время в Армении ситуации объединение оппозиции невозможно. Об этом, касаясь внутриполитических процессов, заявил в беседе с Panorama.am член фракции Республиканской партии...