11:55 10/01/2015«Ալ Ղաիդան» զգուշացրել է Ֆրանսիայում նոր հարձակումների մասին«Դուք չեք լինի անվտանգ, քանի դեռ պայքարում եք Ալլահի, նրա հետևորդների ու հավատացյալների դեմ»
14:18 09/01/2015Սիրաշահելու փորձեր. Թուրքիան գործի է դնում «մշակութային դիվանագիտություն» կոչվող նախագիծըԹուրքիան գործի է դնում «մշակութային դիվանագիտություն» կոչվող նախագիծը
11:40 08/01/2015ԼՂՀ ՊՆ. Խաղաղ բնակավայրերը պաշտպանության բանակի համար երբևէ չեն եղել հարվածի թիրախՀունվարի 7-ին և լույս 8-ի գիշերը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 5500 կրակոց
11:33 07/01/20152014թ. դեկտեմբերին նոյեմբերի համեմատ սպառողական շուկայում արձանագրվել է 3.0% գնաճԱմենաբարձր ցուցանիշներն արձանագրվել են Գյումրի և Աշտարակ քաղաքներում:
17:28 05/01/2015Եվրոյի փոխարժեքն անկում է ապրել՝ հասնելով 2006-ի մակարդակինՇրջանառվում են նաև կարծիքներ, որ եվրոյի փոխարժեքի վրա իր ազդեցությունն ունեցան Գերմանիայի բարձրաստիճան պաշտոնյաների այն դիտարկումները:
20:00 29/12/2014Միջազգային կառույցներն ու իրավապաշտպան կազմակերպությունները քննադատել են ԱդրբեջանինԿիրակի օրը` դեկտեմբերի 28-ին, Բաքվում հարցաքննվել են «Ազատություն ռադիոկայանի» Բաքվի մասնաճյուղի մոտ 20 աշխատակիցներ: Նրանց բոլորին ազատ են արձակել միայն, երբ վերջիններս ստորագրել են հետաքննության...
09:17 29/12/2014Եղվարդի թիվ 1 մանկապարտեզի տնօրենն ու բուժքույրը ներգրավվել են որպես մեղադրյալ. ՔԿՄանկապարտեզում չեն պահպանվել սանիտարահամաճարակային կանոնները, ինչն էլ հանգեցրել է զանգվածային թունավորման։
10:43 27/12/20142015 թվականին Ադրբեջանի նավթագազային սեկտորում սպասվում են կորուստներ և կրճատումներStatoil-ը պասիվ բաժնետեր է համարվում այնպիսի նախագծերում, ինչպիսիք են «Ազերի-Չիրագ-Գյունեշլի» (8,6 տոկոս) և Բաքու-Թբիլիսի-Ջեյհան նավթամուղը (8,7 տոկոս):
12:17 26/12/2014«Ազատազրկված անձանց իրավունքների պաշտպանությունը Հայաստանում». ԴիտորդներԱզատազրկվածների կաևորագույն խնդիր է շարունակում մնալ պատժից վաղաժամկետ ազատման անհասանելիությունը, բուժսպասարկումն ու խցերի ծանրաբեռնվածությունը:
17:00 25/12/2014Մելքոնյանը Դեմոյանին դեռ կպատասխանի. «Սարսափելի բան է տեղի ունեցել»Մելքոնյանը Դեմոյանին դեռ կպատասխանի
12:50 25/12/2014Դեկտեմբերին տեղի ունեցավ ոչ թե դրամի արժեզրկում, այլ դոլարի արժևորում. Թաթուլ Մանասերյան«Ինչպես կարող եմ ասել, որ ամեն ինչ լավ է, ո՞նց կարող է լավ լինել, եթե 940 հազար աղքատ կա Հայաստանում»:
09:52 24/12/2014Ամալ Քլունին իր արժանիքներով մեծ առավելություն կլինի Հայաստանի իրավական խմբի համար Ստրասբուրգում. ՍասունյանՆա բարձրակարգ փաստաբան է, ով մասնագիտացած է միջազգային իրավունքի, քրեական իրավունքի, մարդու իրավունքների պաշտպանության և արտահանձնման ոլորտներում:
15:00 23/12/2014Որտեղի՞ց գնել միս, ինչի՞ն ուշադրություն դարձնել. Խորհուրդներ սպառողներինԽորհուրդներ սպառողներին:
12:00 23/12/2014Եվրոպայի` Ադրբեջանից տնտեսապես կախված լինելու իշխանական հռետորաբանությունը փուչիկ է. ադրբեջանցի փորձագետԱյս տարվա հունվար-նոյեմբերին Ադրբեջանի առևտրային շրջանառությունը կազմել է 28,825 մլրդ դոլար, ինչը 2013-ի նույն ժամանակաշրջանի համեմատ 9,13 տոկոսով նվազել է:
13:13 22/12/2014«The Jerusalem Post». Ադրբեջանը Իսրայելի համար վերածվել է Իրանի դեմ տեղեկատվություն հավաքելու հարթակի«Իսրայելի նավթային պահանջարկի հիմնական ապահովող երկիրն Ադրբեջանն է»:
13:00 22/12/2014Բաշար ալ-Ասադ. Սիրիան ահաբեկիչների նկատմամբ հաղթանակի համար պարտական է Իրանին«Սիրիան ահաբեկիչների նկատմամբ հաղթանակի համար պարտական է Իրանին»,-այդ մասին իրանական «ԻՌԻԲ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ՝ հայտարարել է Սիրիայի նախագահ Բաշար ալ-Ասադը: Սիրիայի նախագահը...
12:12 20/12/2014Թուրք պրոֆեսորն անդրադարձել է հայ-թուրքական սահմանի բացման կարևորությանը2011-ի տվյալներով, Թուրքիայից Հայաստան կատարված արտահանումը կազմել է մոտավորապես 250 մլն դոլար: Իսկ Հայաստանից Թուրքիա ներկրված ապրանքներն ընդհանուր առմամբ կազմել են 1 մլն դոլար:
11:16 19/12/2014Եղվարդի թիվ մեկ մանկապարտեզում ստուգումներ են իրականացվումՓորձաքննության արդյունքում պարզվել է, որ անվտանգության ցուցանիշներով անհամապատասխանություններ չեն հայտնաբերվել:
10:32 18/12/2014Դոլարն իջնում է, ապրանքների գները՝ նույնպես09:30-ի դրությամբ առքի գինը սահմանվել էր 490 դրամ, իսկ վաճառքինը՝ 550 դրամ:

16:04 13/03/2012«Любое преступление рано или поздно находит свое возмездие». Эксперт С. Сарумян о политике Турции по отрицанию Геноцида армян«Признание Геноцида армян многими странами и принятие законов, криминализирующих его отрицание, является проявлением коллективного инстинкта самосохранения человечества».
20:25 12/03/2012Американский аналитик обосновал отказ Армении от участия в «Евровидении-2012»Он напомнил заявление правозащитной организации Amnesty International, в котором содержался призыв не проводить подобный конкурс в Азербайджане.
16:00 10/03/2012Президент Армении подробно представил достижения республики в социально-экономической сфереСерж Саргсян проанализировал достижения в социально-экономической сфере республики за последние 5 лет, а также прокомментировал звучащую за эти годы критику.
18:57 09/03/2012Неразбериха вокруг решения ЦИК Армении. Журналистские организации не желали вводить общественность в заблуждениеИ хотя озвученная обеспокоенность выглядит вполне логичной и разумной, тем не менее, вызывает некоторые вопросы.
18:09 07/03/2012Существует прогресс по всему спектру повестки Армения-ЕС«Мы ожидаем, что в возможно короткие сроки переговоры успешно завершатся и будут созданы расширенные возможности для стимулирования контактов между гражданами Армении и ЕС в самых разных отраслях».
17:55 06/03/2012Заявление президента Армении С. Саргсяна по завершении встречи с генсеком НАТО«Мы с Генеральным секретарем были едины во мнении, что конфликт должен быть урегулирован исключительно мирными средствами и путем переговоров в рамках Минской группы ОБСЕ».
15:50 06/03/2012Президент Армении обратил внимание генсека НАТО на отказ Азербайджана отвести снайперов с линии соприкосновения«К сожалению, Азербайджан выступает против отвода снайперов с передовой линии, а также расследования инцидентов. Более того, ни на минуту не прекратились угрозы начала войны».
15:24 05/03/2012Ирановед: Отношения между Арменией и Ираном не подвергнутся никаким изменениям«Стратегию Ирана определяет религиозный лидер, президент страны лишь осуществляет ее. Если сменится президент, возможно, сменится и риторика, но сущность политики не изменится», - заявила на встрече...
16:00 03/03/2012«Фантастическое явление без логики». Официальные цифры по импорту мяса в Армению А. Погосян назвал смешными«У меня нет доказательств, что это неправильные цифры, считаю, что эти цифры не внушают доверия. Либо имеет место методическая ошибка, либо опечатка».
14:23 02/03/2012Коричневый язык, тактическая ошибка и отсутствие компромисса в АНКЛидеры АНК, не извлекая урока из допущенной в прошлом ошибки, вновь вошли в ту же реку. Если логика участия в выборах не изменится, то электорат АНК ожидает поствыборный шок и разочарование.
17:52 01/03/2012Левон Токмаджян: Даже Франция сегодня ведет двойную игру« Кому неизвестно, что во время ходжалинских событий турок убивал турка, однако оставив события в Сумгаите, они признают „геноцидом” это»»
17:11 27/02/2012Турецкий аналитик А. Хаккан раскрыл, почему до сих пор в Турции никто не кричал о «событиях в Ходжалу»«Потому, что до сих пор не было необходимости предпринимать какие-либо действия против Франции и Саркози. И что? В этом весь ваш гуманизм?»
15:21 27/02/2012«Трудно просыпаться и видеть руины Ани. Турок остается турком. О каком открытии границы идет речь?»«Горбатого могила исправит», и «даже по прошествии тысячи лет турок захочет сделать то, о чем говорил и говорит...»
16:22 25/02/2012Недостаточный уровень электронной грамотности – препятствие для развития электронной торговлиВ числе проблем, препятствующих электронной торговле в Армении, также упущения в платежно-расчетной системе. По словам А.Атояна, Армения не присоединилась к крупнейшей платежной системе PayPal.
20:17 24/02/2012Посол Ирана в Армении: До 1918 г. государства под названием Азербайджан не было, оно создано на территории исторического АранаВ ответ на вопрос относительно карабахской проблемы, Сейед Али Сагайан прежде всего указал на то, что конфликту не следует придавать религиозного оттенка.
15:19 24/02/2012Наблюдатели БДИПЧ/ОБСЕ допустили очевидные ошибкиОпубликованный 17 февраля наблюдательской миссией БДИПЧ/ОБСЕ доклад по проведению оценки нужд, оказывается, содержит грубейшие ошибки.
15:45 23/02/2012В. Восканян: Принятая в Пакистане резолюция относительно событий в Ходжалу несерьезнаКомиссия по международным отношениям Сената Пакистана 1 февраля этого года приняла резолюцию, которой произошедшие в 1992 году в городе Ходжалу события признаются геноцидом.
19:25 22/02/2012«Линия соприкосновения – линия смерти». Комментарии экспертовГагик Меликян отметил, что армянская сторона дала не только свое согласие на отвод снайперов с линии соприкосновения, но и выступает за международноерасследование происходящих там инцидентов.
20:00 21/02/2012Заявления госминистра Турции Э. Багыша – оскорбление в адрес Швейцарии. Эксперт призывает ответить на цинизм«Получается парадоксально, иррационально, но и естественно, поскольку имеем дело с Турцией», – резюмирует Л. Овсепян.
20:54 20/02/2012Отношения между Ираном и Азербайджаном достигли критической точки. Причины ухудшения двусторонних отношенийНовая волна напряжения ирано-азербайджанских отношений началась после того, как 31 декабря 2010 года в своем новогоднем послании к народу И. Алиев провозгласил себя предводителем всех азербайджанцев.