10:45 28/01/2015Հայաստանի հրեական համայնքի ղեկավարը խստորեն քննադատել է ադրբեջանամետ պրոպագանդիստներին. ՍասունյանՉի կարելի խոսքի ազատության շղարշի տակ ներկայացնել ատելության քարոզչություն և բռնակալ առաջնորդի շահերը սպասարկող օրակարգ...
12:35 27/01/2015Այս տարվա ձմեռը 1966 թվականից հետո համարվում է երկրորդ ամենատաք ձմեռը. Գագիկ ՍուրենյանՁյան ծածկի բացակայությունն առաջին հերթին բացասական ազդեցություն կունենա աշնանացան ցորենի վրա...
17:17 26/01/2015«Հաաքին.ազ». Մինչև 1918-ն «Ադրբեջան» անունով պետություն գոյություն չի ունեցել, մարդահամարում էլ «ադրբեջանցիներ» չեն եղելՎերջին շրջանում Ադրբեջանի խորհրդարանի պատգամավոր Ֆազիլ Մուսթաֆան պարբերաբար ենթարկվում է հարձակումների ու մեղադրանքների տարափի Ֆեյսբուքի ադրբեջանալեզու, ինչպես և ռուսալեզու զանգվածի կողմից:...
13:30 26/01/2015Քաղաքագետ. Հայկական կողմը պետք է առաջ քաշի բանակցությունները շարունակելու նախապայմաններՄիայն Ադրբեջանի գործունեությունից չէ, որ կախված է տարածաշրջանային իրավիճակը, հայկական կողմը նույնպես կարող է նախահարձակ լինել...
10:41 26/01/2015Այսօր սկսվում է Առաջավորաց պահքըՊահքը կոչվում է Առաջավորաց, քանի որ Հայ Եկեղեցու առաջին պահքն է՝ որ նախորդում է Մեծ պահքին, լինելով վերջինիս նախակարապետը:
11:33 24/01/2015Թուրք հրապարակախոսը Էրդողանի արածը կոչում է խայտառակություն, իսկ Ալևին` բռնապետԹուրքիայի հպարտության առարկա հանդիսացող Դարդանելի պաշտպանական մարտերի օրը միշտ նշվել է մարտի 18-ին:
12:55 23/01/2015Ժողովրդավարության ինդեքս. Հայաստանը 113-րդն էՀայաստանը զբաղեցնում է 113-րդ հորիզոնականը, Վրաստանը՝ 81-րդ, Ադրբեջանը նահանջելով 8 կետով զբաղեցնում է 148-րդ հորիզոնականը՝ վատթարագույն ցուցանիշներով:
13:00 22/01/2015Վ. Պետրոսյանի ֆրանսիացի պաշտպան. Մեկամյա ձևական դատաքննությունը հանգեցրեց իմաստազուրկ մեղադրական ճառի«Ազատազրկմամբ հասարակությանը պաշտպանում են վտանգավոր տարրերից»:
10:30 21/01/2015Զվարթ Սուջյանը դատի է տվել Թուրքիային՝ վերստանալու համար իր ընտանեկան կալվածքը՝ Դիարբեքիրի օդանավակայանը. ՍասունյանԱնկարայում Նախագահական պալատը, որ մինչև վերջերս զբաղեցված էր Էրդողանի և Թուրքիայի նախկին նախագահների կողմից, գտնվում է Քասաբյան ընտանիքին պատկանող տարածքում:
11:46 20/01/2015Independent. Գալիպոլիի հարյուրամյակը Հայոց ցեղասպանությունը թաքցնելու ամոթալի փորձ էԹուրքիան աննախադեպ դիվանագիտական հիմարություն է անում` փորձելով կոծկել օսմանյան թուրքերի կողմից 1915 թվականին իրականացրած հայերի կոտորածը:
10:45 19/01/2015Աշխարհի բնակչության 1 տոկոսի ունեցվածքը կարող է գերազանցել մնացած 99 տոկոսի ունեցվածքինԸընդ որում դա տեղի է ունենում այն փուլում, երբ ավելի քան 1 միլիարդ մարդ ապրում է օրական 1,25 դոլարով:
11:26 17/01/20152014-ի դեկտեմբերի 22-ից 2015 թ․ հունվարի 11-ը բանկերի կողմից տրամադրվել է 72.2 մլն դոլարի վարկԱրտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 812,549,607 ՌԴ ռուբլի 7.35 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով:
13:15 16/01/2015Եթե գործը եղել է իրավական, ապա այժմ վերածվել է քաղաքականի. Թ. Պողոսյան«Հայաստանում խախտվել է միջպետական պայմանագիր: Միջազգային պայմանագրով պետք է ձևավորվեր համատեղ հանձնաժողով»:
18:55 15/01/2015«Տղամարդավարի ասում եմ՝ դիմելու եմ ՌԴ գլխավոր դատախազին». Գևորգ ԿոստանյանՇիրակի մարզի դատախազության շենքի դիմաց բողոքի ակցիա իրականացնող քաղաքացիները պահանջները
13:13 15/01/2015Գյումրիում տեղակայված ռուսական 102-րդ ռազմաբազայի հայտարարությունը (տեսանյութ)«Միայն միասին, ուս ուսի տված կարող ենք հաղթահարել ցանկացած դժվարություն»:
16:29 14/01/2015Որոշում է կայացվել՝ Պերմյակովին որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասինՀՀ քննչական կոմիտեն իրականացնում է հանցագործության հանգամանքների բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ քննության ապահովմանը ուղղված գործողություններ
10:11 14/01/2015Հունաստանը խափանել է «Թալեաթ փաշա» կոմիտեի Ցեղասպանության ժխտման հնարքը Աթենքում. Սասունյան...Հունական ոստիկանությունը որպես արդարացում օգտագործեց թուրք այցելուների ճամփորդական փաստաթղթերի կարգին չլինելու փաստը:
12:45 13/01/2015Միջազգային իրավունքի տեսակետից ռուս զինծառայողի գործը պետք է քննվի Հայաստանում. միջազգայնագետ«Պետք է ուսումնասիրվի, արդյոք Գյումրիում ռուսական ռազմաբազայի վերաբերյալ հայ-ռուսական պայմանագրում նման դեպքերի վերաբերյալ դրույթ կա, թե ոչ»:
19:06 12/01/2015Ազատ մտածողն Ադրբեջանում կորցնում է ազատությունը. Թոմաս դե ՎաալՔարնեգի հիմնադրամի՝ Հարավային Կովկասի հարցերով փորձագետ Թոմաս դե Վաալն իր «Ազատ մտածողն Ադրբեջանում կորցնում է ազատությունը» հոդվածում անդրադարձել է նախորդ տարվա ընթացքում Ադրբեջանում լրագրողների,...
12:26 12/01/2015Վերլուծաբան. Միգուցե կունենանք գաղափարական նոր Եվրոպա (տեսանյութ)Զորքային, դիրքային, հրթիռային պատերազմների ժամանակն անցել է...

15:48 29/03/2012После 8-го апреля Шушан и другие сойдут с телеэфира, в противном случае…На месяц «бойкот» радиоэфиру объявит также руководитель информационной службы радиостанции «Радио Ай» Араксия Погосян, которая включена в пропорциональный список партии «Наследие».
18:14 28/03/2012В 2012г. «благословят» не только поля, но и журналистов Армении. Заверения замминистра сельского хозяйстваРоберт Макарян отметил, что компании, занимающиеся закупкой молока, были намерены снизить цены на 30 драмов, но на прошедшем у министра совещании было отмечено, что это неприемлемо.
16:13 27/03/2012Перспективы военного сотрудничестваВоенное сотрудничество с ведущими странами мира является важнейшей задачей для обеспечения безопасности любой страны. Для нас также очень важно это сотрудничество с новыми партнерами.
10:22 27/03/2012В Сеуле проходит саммит по ядерной безопасности27 марта в столице Южной Кореи Сеуле состоялся саммит по ядерной безопасности, в котором принял участие и президент Армении Серж Саргсян.
18:54 26/03/2012Армянский телеэфир как симптом морального кризисаТрудно представить многообещающее будущее того общества, система ценностей которого формируется на основе таких сериалов, где, например, носителями силы и мощи являются представители преступного мира.
20:40 22/03/2012Иран-Азербайджан: сотрудничество или конфронтацияТегеран обвиняет Баку в том, что он принимает участие в террористических действиях против иранских ученых-ядерщиков, а также подвергает политическому преследованию граждан ИРИ в Азербайджане.
16:51 22/03/2012За прошедшие 1.5 года повысились уровень информированности граждан и рейтинг деятелейв марте 2012 года по сравнению с октябрем 2010 года рейтинг Сержа Саргсяна повысился на 6 процентных пунктов, Гагика Царукяна – на 2 п.п., а вот рейтинги Артура Багдасаряна и Ваана Ованнисяна упали.
14:38 22/03/2012А. Искандарян назвал предстоящие выборы «прелюдией» и сделал печальный прогноз для партии «Оринац еркир»Предстоящие в мае парламентские выборы в Армении – это прелюдия к президентским выборам 2013 года. Об этом сегодня в ходе пресс-конференции заявил политолог Александр Искандарян, отметив, что если бы...
13:00 21/03/2012В Сенат США представлена новая резолюция по признанию Геноцида армян«Настало время, чтобы США присоединились к 19 странам, признавшим осуществленные Османской империей в период с 1915 по 1923 гг. действия как геноцид. К их числу относятся Бельгия, Канада, Франция и др
17:56 20/03/2012С. Никоян посчитал нецелесообразным выносить законопроект о режиме ЧП на голосование«На данный момент я посчитал нецелесообразным выносить его на голосование».
19:26 19/03/2012Министр здравоохранения Армении лишь сменит поле деятельности торговавшего младенцами врача«Наличие таких врачей бросает тень на Ваши упорные усилия улучшить сферу здравоохранения, в частности сферу родовспоможения, и подрывает доверие людей»
16:00 17/03/2012Х. Сукиасян заявил о «политическом преследовании и дискриминации» в его отношенииПо его заверениям, состояние всех представленных им документов было идеальным.
14:58 17/03/2012Нынешняя конфигурация арцахского фронта – основной фактор предотвращения войныНашей стороне удается сдерживать азербайджанскую сторону, сдерживать с равномерным противодействием.
16:51 16/03/2012Гагик Меликян: Азербайджан всячески пытается избежать ответственности«В результате расследований будут выявлены действия Азербайджана, и официальный Баку не сможет скрывать инциденты, происходящие на линии соприкосновения».
13:36 16/03/2012После визита очередного азербайджанского чиновника в Иран вновь не обошлось без напряженности в двусторонних отношенияхНа следующий день визита Сафара Абиева в Тегеран, азербайджанское информагентство «Тренд» распространило сообщение о том, что МНБ Азербайджана по обвинению в госизмене задержало 22 человека.
18:27 15/03/2012Вопрос участия маленьких партий в предстоящих выборах продолжает оставаться неопределеннымPanorama.am подводит итоги опроса среди партий Армении относительно их участия и формата участия в предстоящих в мае парламентских выборах.
17:55 15/03/2012Армения достигла такого уровня, что ЕС готов к переговорам по созданию глубокой и всеобъемлющей зоны свободной торговлиДля Армении открывается возможность для свободной торговли на 500-миллионном рынке ЕС, где развитие между участками довольно равномерное и ВВП на долю одного человека составляет 30-40 тысяч долларов
13:17 15/03/2012«Pia.az»: Из Азербайджана под видом армян мигрируют даже участники «освободительной борьбы»Из Азербайджана в Европу эмигрировали еще 50 человек под видом армян. Как сообщает сайт «Pia.az», из них 5 семей говорят на армянском и участвуют в диаспорских мероприятиях армян. Примечательно, что...
17:01 14/03/2012Ценность выступления президента заключается в выдвинутых им подходахПрезидент Армении сделал акцент на необходимости системных изменений и преобразований, как объективное требование и неизбежный процесс, который предполагает изменения и проявление новых качеств.
19:00 13/03/2012Истинная цель визита министра обороны Азербайджана Сафара Абиева в Иран. Что выявил анализБолее того, каких бы то ни было конкретных заявлений относительно двусторонних программ в ходе этого визита не озвучивалось: стороны ограничились лишь протокольными заявлениями.