12:28 05/06/2020Ֆրեզնոյում հրդեհվել են հայկական պատմական տներՖրեզնոյի պատության մի կտորը մեկ գիշերվա մեջ հայտնվեց հրդեհի ճիրաններում․ Ֆրեզնոյի Հայկական թաղամասում այրվել է հայկական պատմական երկու տներ, որոնցից մեկն ամբողջությամբ գետնին է հավասարվել, մյուսը մեծ...
10:10 05/06/2020Վերդիի «Պարահանդես-Դիմակահանդես»-ը 24 ժամ առցանց հասանելի կլինիՕպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի ֆեյսբուքյան էջում հունիսի 5-ին կցուցադրվի օպերայի համերգային կատարման տեսաձայնագրությունը։
14:28 04/06/2020Ֆլորենցիայում բացվել է Ուֆֆիցի պատկերասրահըԹանգարանը վերջին հարյուրամյակում փակվել էր ընդամենը մի քանի անգամ։
10:05 04/06/2020Արցախի նախագահը ցավակցել է Մաքսիմ Հովհաննիսյանի ընտանիքինԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 4-ին ցավակցական հեռագիր է հղել ականավոր գրող, հրապարակախոս Մաքսիմ Հովհաննիսյանի ընտանիքին` նրա մահվան կապակցությամբ: Արցախի Հանրապետության...
09:07 04/06/2020Կաննի փառատոնի ծրագրում 56 ֆիլմ է ընդգկվելԿաննի կինոփառատոնի ընտրական հանձնաժողովը հայտարարել է 2020 թվականի պաշտոնական ծրագիրը, որում ընդգրկված է 56 կինոժապավեն։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարվել է ասուլիսի ժամանակ։ 73-րդ...
20:17 03/06/2020HBO Max-ն և Warner Bros-ն աջակցում են ԱՄՆ-ում տեղի ունեցող բողոքի ակցիաներըԱՄՆ-ում զանգվածային բողոքի ակցիաները, որոնք որոշ տեղերում վերածվել են անկարգությունների ու խռովությունների, ստանում են հոլիվուդյան հզոր կինոստուդիաների աջակցությունը։ kinonews.ru կայքը, հղում անելով...
19:21 03/06/2020Կկայանա առցանց համերգ՝ նվիրված Քրիստափոր Քուշնարյանի հոբելյանինՀՀ վաստակավոր արտիստ, պրոֆեսոր Աննա Մայիլյանի սաների մասնակցությամբ տեղի կունենա առցանց համերգ, որը նվիրված է անվանի երաժիշտ-տեսաբան, կոմպոզիտոր և մանկավարժ Քրիստափոր Քուշնարյանի ծննդյան...
16:44 03/06/2020Մահացել է Հովհաննես Զարդարյանի հայտնի «Գարուն» կտավի հերոսուհինՄոսկվայում 82 տարեկանում մահացել է թարգմանչուհի, խմբագիր և հրապարակախոս Մայա Հայ-Արտյանը։ Նա խորհրդային և հայ հայտնի ռեժիսոր և սցենարիստ Արտաշես Հայ-Արտյանի դուստն էր։ kp.ru-ի հաղորդմամբ, նա մահացել...
12:51 03/06/2020Այվազովսկու կտավը աճուրդում վաճառվել է 2,9 միլիոն դոլարով«Նեապոլի ծոցը» կտավը դարձել է Sotheby's աճուրդի տանը ռուսական կերպարվեստի գործերի վաճառքի թոփ-լոտը:
10:56 03/06/2020Արամ Խաչատրյանի անմահ ստեղծագործությունները՝ Երևանի տարբեր վայրերումԱրամ Խաչատրյանի ծննդյան օրվա առթիվ՝ հունիսի 6-ից երևանցիներին անակնկալներ են սպասվում։
18:49 02/06/2020Մահացել է կինոօպերատոր Էդուարդ ՄաթևոսյանըՎախճանվել է Հայաստանի կինեմատոգրաֆիստների միության անդամ, կինոօպերատոր Էդուարդ Մաթևոսյանը։ Լուրը հայտնում է Կինեմատոգրաֆիստների միությունը։ Էդուրադ Մաթևոսյանը կինոգործիչների այն սերնդից է, որն իր...
18:01 02/06/2020Հայկական կինոն հասանելի կլինի երկրի սահմանամերձ ու հեռավոր շրջաններումՀայաստանի ազգային կինոկենտրոնի (ՊՈԱԿ) տնօրեն Շուշանիկ Միրզախանյանը և Տավուշի մարզային հեռուստաընկերության ( Տավուշ-TV) գլխավոր պրոդյուսեր Նիկոլայ Գրիգորյանը 2020 թվականի հունիսի 1-ին ստորագրեցին...
10:40 02/06/2020Վատիկանի թանգարանները բացվել ենՎատիկանի թանգարաններում, որտեղ պահվում են Հռոմի պապերի արվեստի իրերի հավաքածուները, նաև Միքելանջելոյի ու Ռաֆայելի որմնանկարները, նախօրեից բացել են իրենց դռներն ավելի քան երկու ամիս կարանտինից հետո,...
09:07 02/06/2020Վուդի Ալենը քննադատել է դերասաններին, որոնք հրաժարվել են աշխատել իր հետԱմերիկացի ռեժիսոր Վուդի Ալենը քննադատել է այն դերասաններին ու դերասանուհիներին, որոնք հրաժարվել են համագործակցել իր հետ այն բանից հետո, երբ նրա որդեգրված դուստր Դիլան Ֆերոուն մեղադրել է նրան սեռական...
09:00 02/06/2020Ջեյմս Քամերոնը Նոր Զելանդիայում վերսկսել է «Ավատարի» նկարահանումներըՀոլիվուդյան ռեժիսոր Ջեյմս Քամերոնը վերադարձել է Նոր Զելանդիա «Ավատար» ֆիլմի շարունակությունը նկարահանելու համար։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, այդ մասին Ինստագրամում գրել է ֆիլմի պրոդյուսեր Ջոն...
19:00 01/06/2020Հոլանդացի լուսանկարիչը վերստեղծել է Նապոլեոնի դեմքըԱմստերդամից անկախ լուսանկարիչ Բաս Ուտերվայկը մոդելավորել է ֆրանսիացի կայսր Նապոլեոն Բոնապարտի դեմքը գրեթե լուսանկարչական ճշգրտությամբ։ Այս մասին գրում է Գազետա.ռու կայքը՝ հղում անելով Le Figaro-ին։...
18:44 01/06/2020Սկորսեզեն մեկուսացման մասին ֆիլմ է նկարահանելԲրիտանական BBC Two ալիքով Lockdown Culture BBC նախագծի շրջանակում օրեր առաջ կայացել է հայտնի ռեժիսոր Մարտին Սկորսեզեի կարճամետրաժ ֆիլմի պրեմիերան։ kinoart.ru-ի հաղորդմամբ, այն պատմում է, թե ինչ...
16:00 01/06/2020Խաչատրյանի անվան միջազգային մրցույթին կմասնակցի 13 երկրի 19 ջութակահարԽաչատրյանի անվան 16-րդ միջազգային մրցույթի նախընտրական փուլը հաղթահարել է և մրցույթին մասնակցելու իրավունք է ստացել 19 ջութակահար։ Մասնակիցների աշխարհագրությունը լայն է‚ նրանք ներկայացնում են...
14:58 01/06/2020Սպենդիարյանի սիմֆոնիկ պատկերի ստեղծման պատմությունը՝ պատկերազարդ մուլտֆիլմի տեսքովԱյսօր ժամը 19։00-ին։

14:22 18/05/2013К акции «Ночь музеев» присоединятся 88 музеев в Армении и НКРСегодня, 18 мая, в Международный день музеев, к акции «Ночь музеев» присоединятся 88 музеев в Армении и Нагорном Карабахе, и это позволит привлечь внимание общества к культуре и искусству.
09:39 18/05/2013Представляющая Армению группа Dorians выступит в финале «Евровидения – 2013» под номером 12Сегодня в шведском Мальму пройдет финал конкурса песни "Евровидение-2013". В финале выступят представители 26 стран. Представляющая Армению группа Dorians выступит с песней «Lonely planet» под...
09:17 18/05/2013Сегодня Международный день музеевЕжегодно 18 мая музейные работники всего мира отмечают свой профессиональный праздник. И, конечно, те из нас, кто с нетерпением ожидает очередного похода в краеведческий музей своего города или...
17:47 17/05/2013Гитарист Black Sabbath Тони Айомми вновь призывает поклонников голосовать за Dorians в финале «Евровидения-2013»Легендарный британский рок-музыкант, гитарист группы Black Sabbath Тони Айомми вновь обратился к своим друзьям и европейским поклонникам, призвав их голосовать за армянскую группу Dorians в финале...
12:19 17/05/2013«Мы это сделали». Гор Суджян уверен, что Dorians удалось донести миру месседж песни Lonely planet«Мы, правда, удивлены. Конечно, у нас были ожидания, но самое главное – то, что мы это сделали», – заявил на пресс-конференции после второго полуфинала Международного песенного конкурса...
10:24 17/05/2013Представляющая Армению группа Dorians вышла в финал «Евровидения – 2013»По результатам второго полуфинала международного песенного конкурса «Евровидение-2013» представляющая Армению группа Dorians, исполнившая песню«Lonely planet», вышла в финал конкурса.
09:20 17/05/2013В Лейпциге открывается крупнейший в мире фестиваль готической музыки и искусстваWave-Gotik-Treffen (WGT) – это крупнейший в мире фестиваль готической музыки и искусства, который ежегодно проводится в Лейпциге (Германия).
18:03 16/05/2013В Доме-музее Мартироса Сарьяна состоятся мероприятия, посвященные Международному дню музеевВ связи с Международным днем музеев (18 мая) в доме-музее Мартироса Сарьяна состоится ряд мероприятий.
14:10 16/05/2013Гор Суджян и рок-группа Dorians порадовали своей музыкой прохожих на улицах шведского МальмеСегодня вечером в шведском Мальме на сцене комплекса Malmo Arena состоится второй полуфинал Международного песенного конкурса «Евровидение – 2013».
11:34 16/05/2013Жерар Депардье сыграет первого президента Чечни Ахмата Кадырова в художественном фильмеИзвестный французский актер Жерар Депардье, получивший российское гражданство, сыграет первого президента Чечни Ахмата Кадырова в художественном фильме.
09:39 16/05/2013Представляющая Армению группа Dorians выступит на конкурсе «Евровидение – 2013» под номером 11Сегодня, 16 мая, в шведском городе Мальме в концертном зале «Мальме Арена» начнется второй полуфинал международного песенного конкурса «Евровидение – 2013».
09:24 16/05/2013В Дюссельдорфе открывается музыкальный фестиваль «Jazz Rally»Фестиваль «Jazz Rally» в Дюссельдорфе – это 80 концертов на 30 сценах, 500 групп и исполнителей, которые на несколько дней превращают спокойную рейнскую метрополию в город музыки.
11:43 15/05/2013Шестьдесят шестой Каннский кинофестиваль открывается картиной «Великий Гэтсби»Шестьдесят шестой Каннский кинофестиваль открывается картиной режиссера Бэза Лурманна «Великий Гэтсби».
10:24 15/05/2013В Швеции состоялся первый полуфинал «Евровидения - 2013»Накануне, 14 мая, состоялся первый полуфинал международного песенного конкурса «Евровидение-2013». В полуфинале приняли участие представители 16 стран: Австрия, Эстония, Словения, Хорватия, Дания,...
15:45 14/05/2013В преддверии полуфинала «Евровидение – 2013» представляющая Армению группа Dorians сделала подарок своим поклонникамДанное решение было принято с учетом растущего интереса к творчеству группы как в Армении, так и за рубежом.
14:44 14/05/2013Время писем президенту прошло. Сергей Даниелян о шуме вокруг новой постановки оперы «Ануш»Актер Сергей Даниелян лично не смотрел новую оперу «Ануш» в постановке французского режиссера армянского происхождения Сержа Аветикяна, но считает неприемлемым шаг ряда представителей интеллигенции,...
11:37 14/05/201315 лет без Фрэнка Синатры. Легендарный певец и актер умер 14 мая 1998 годаРовно 15 лет в этот день, 14 мая 1998 года, умер американский певец и актер Фрэнк Синатра. Об этом напоминает «Календарь событий». Фрэнк Синатра родился 12 декабря 1915 года в Гобокене (Нью Джерси,...
09:49 14/05/2013Сегодня состоится первый полуфинал песенного конкурса «Евровидение – 2013»Сегодня, 14 мая, в шведском городе Мальме в концертном зале «Мальме Арена» начнется первый полуфинал международного песенного конкурса «Евровидение — 2013».
18:29 13/05/2013Грануш Акопян призвала армян Диаспоры поддержать Гора Суджяна на «Евровидении-2013»Министр диаспоры РА Грануш Акопян распространила заявление, в котором призывает армян Диаспоры голосовать за Гора Суджяна на Международном конкурсе песни «Евровидение-2013».
11:46 13/05/2013Гитарист Black Sabbath Тони Айомми призвал поклонников голосовать за Dorians в полуфинале «Евровидения»Легендарный британский рок-музыкант, гитарист группы Black Sabbath Тони Айомми записал видеообращение к своим европейским поклонникам и призвал их голосовать за армянскую группу Dorians в полуфинале...