13:53 28/10/2014Ուորլիքը դրական է գնահատում նախագահների՝ Փարիզում կայացած հանդիպումը«Շնորհակալություն Օլանդին»,-գրել է ամերիկացի համանախագահը:
19:48 27/10/2014Փարիզում ավարտվել են հայ-ֆրանսիական բարձր մակարդակի բանակցություններըՖրանսիայի Նախագահ Ֆրանսուա Օլանդի հրավերով աշխատանքային այցով Փարիզում գտնվող Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Ելիսեյան պալատում հանդիպում է ունեցել Ֆրանսուա Օլանդի հետ: Ինչպես հայտնում են ՀՀ Նախագահի...
16:35 27/10/2014Թռչնաբույծների միության նախագահ. Հայաստանը ձու կներկրի այնքան ժամանակ, քանի դեռ...«Վրաստանում պետությունը աջակցեց, տոհմային տնտեսություն ստեղծեցին: Վրաստանը նախկինում մեր երկրից էր ձու ներմուծում, հիմա նրանք տոհմային տնտեսություն ունեն, դարձել են ինքաբավ երկիր»
14:00 25/10/2014Նախագահը ներկա է գտնվել «Երևան շոու-2014» ոսկերչական միջազգային ցուցահանդեսի բացմանըՆախագահ Սերժ Սարգսյանը և տիկին Ռիտա Սարգսյանն այսօր նորաբաց «Մերիդիան» ցուցահանդեսային կենտրոնում ներկա են գտնվել հոկտեմբերի 25-28-ը անցկացվող «Երևան շոու-2014» ոսկերչական միջազգային ցուցահանդեսի...
11:30 25/10/2014Պոլսահայ հրապարակախոսը նշանակվել է Դավութօղլուի գլխավոր խորհրդականԷրդողանի` հայությանը հղած ցավակցական ուղերձից հետո Դավութօղլուի խորհրդականի պաշտոնում ազգությամբ հայի նշանակումը կարևոր քայլ է Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների համար:
13:50 24/10/2014Սերժ Սարգսյան. Իրավական, ժողովրդավարական պետության կայացման համար իրավունքի գերակայության երաշխավորումն այլընտրանք չունիՍահմանադրական արդարադատության հիմնահարցերին նվիրված Երևանյան 19-րդ միջազգային խորհրդաժողովում ՍԴ նախագահ Գագիկ Հարությունյանն ընթերցեց ՀՀ նախագահ Սերժ Սարսգյանի ուղերձը: «Խորհրդաժողովի հարգարժա՛ն...
13:41 24/10/2014«Այդպիսի աչքեր նույնիսկ ողջ աշխարհում չկային». Սոս Սարգսյանի ծննդյան օրն է (լուսանկարներ)Սոս Սարգսյանի ծննդյան օրն է (լուսանկարներ)
14:00 23/10/2014Նախարարը` ցիկլոնների ու ջերմաստիճանի կտրուկ նվազման մասինՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Երիցյանը կառավարության նիստում հայտարարեց, որ հոկտեմբերի 26-ից Հայաստան կներթափանցեն սիբիրյան ցիկլոնները և հոկտեմբերի 27-ից ջերմաստիճանը կտրուկ կնվազի:...
12:54 23/10/2014ԱԻՆ. սպասվում է եղանակային պայմանների կտրուկ փոփոխությունԼեռնային շրջաններում, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում տեղումները կդիտվեն ձյան տեսքով, մյուս շրջաններում` անձրևի:
20:29 22/10/2014Գյուղատնտեսության նախարարությունը զգուշացնում էՕգտվել առաջիկա 2-3 օրերին սպասվող բարենպաստ եղանակից և ավարտել բանջարաբոստանային մշակաբույսերի, կարտոֆիլի, խաղողի ու պտուղների բերքահավաքի աշխատանքները
12:44 22/10/2014Սահմանամերձ համայնքները հողի ու գույքի հարկից ազատելու հարց չի քննարկվում. ՓոխնախարարԿոնկրետ ցանկի և չափորոշիչների մասով այս պահին հստակություն չկա, մենք պատրաստ ենք համագործակցել և այս իմաստով քննարկել: Այս մասին ԱԺ նիստի մեկնարկին հայտարարեց Ֆինանսների նախարարի տեղակալ Վախթանգ...
12:11 22/10/2014ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանը հեռանում էԱնրի Ռենոն ՀՀ-ում դիվանագիտական առաքելություն է իրականացնում 2010 թ. հոկտեմբերի 25-ից:
10:21 22/10/2014Ինչո՞ւ ՄԱԿ-ը մերժեց Թուրքիայի անդամակցությունը Անվտանգության խորհրդին. ՍասունյանԹուրքիայի կառավարությունը շռնդալից ապտակ ստացավ, երբ Միավորված ազգերի կազմակերպության Գլխավոր ասամբլեան ջախջախիչ մեծամասնությամբ մերժեց նրա դիմումը...
15:18 21/10/2014Նախագահը ներկա է գտնվել Հատուկ քննչական ծառայության նոր մասնաշենքի բացմանըՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ներկա է գտնվել Հայաստանի Հանրապետության հատուկ քննչական ծառայությանը (ՀՔԾ) հատկացված նոր մասնաշենքի բացմանը: Ծառայությունը մինչ նոր՝ մայրաքաղաքի Վաղարշ Վաղարշյան 13ա...
10:14 21/10/2014Օդաղետ Մոսկվայի Վնուկովո օդանավակայանումԶոհվել են մեկ ուղևոր և անձնակազմի երեք անդամներ: Բոլորը Ֆրանսիայի քաղաքացիներ են:
16:25 20/10/2014ԱԺ նախագահը՝ Գ. Ծառուկյանի հայտարարության մասին. «Ցավալին այն է, որ ոչ մեկը գիտնական դառնալու հայտ չի ներկայացնում»«Ցավալին այն է, որ ոչ մեկը գիտնական դառնալու հայտ չի ներկայացնում»
11:28 20/10/2014Հայաստանի որոշ շրջաններում թույլ ձյուն է տեղումՎայք-Սարավան և Գորիս-Սիսիան միջպետական նշանակության ավտոճանապարհներին տեղ- տեղ մերկասառույց է:
14:11 18/10/2014ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների մամլո հաղորդագրությունը՝ տարածաշրջան այցի կապակցությամբԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան) և Պիեր Անդրիոն (Ֆրանսիա) այս շաբաթ ժամանել են տարածաշրջան՝ երկրների ղեկավարների հետ հանդիպելու և մասնակցելու հայ-ադրբեջանական սահմանի ԵԱՀԿ-ի...
14:12 17/10/2014Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի շրջանակում չորս ուղղությամբ են միջոցառումներ նախապատրաստվումՀայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովը Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի շրջանակում 2015 թվականին չորս հիմնական ուղղությամբ է նախապատրաստվում: Հայոց...

13:07 11/02/2013Паруйр Айрикян отозвал из Конституционного суда свое заявлениеСегодня кандидат в президенты Армении, глава Объединения «Национальное самоопределение» (ОНС) Паруйр Айрикян сегодня через своего адвоката Левона Багдасаряна обратился в Конституционный суд с целью...
12:47 11/02/2013Новые подробности дела по факту покушения на Паруйра Айрикяна: известны результаты экспертизыВыяснилось, что две пули (одна изъята из тела кандидата, а другая найдена при осмотре места происшествия) калибра 7,62 мм, были выпущены из барабанного оружия револьверного типа марки «Наган».
10:12 11/02/2013Сегодня в Армении начинается Великий ПостС сегодняшнего дня начинается Великий Пост. Он длится 48 дней – от Истинной Масленицы до праздника Св. Воскресения – Пасхи. В этом году Пасха –31 марта. В период поста в пищу употребляются продукты...
15:40 09/02/2013Паруйр Айрикян принял решение обратиться в Конституционный суд АрменииНемногим ранее кандидат в президенты Армении Паруйр Айрикян посетил голодающего кандидата в президенты Андриаса Гукасяна.
15:00 09/02/2013Кандидат в президенты Армении П. Айрикян ответил на вопрос члена АРФД Ваана Ованнисяна: «Кто Вы такой, чтобы в Вас стреляли?»«Будь здоров и не думай о том, чтобы просить прощения. Ты уже прощен...»
11:27 09/02/2013В Армении настал двадцатый день агитационной кампании к президентским выборамВ рамках предвыборной агитационной кампании кандидат в президенты РА, председатель Республиканской партии Армении, действующий глава государства Серж Саргсян сегодня посетит Арагацотнскую и Ширакскую...
09:23 09/02/2013Сегодня Международный день стоматологаТрадиция отмечать 9 февраля Международный день стоматолога постепенно становится популярной во всем мире.
15:42 08/02/2013В Армении будет создана партия «Армянский национальный конгресс»Учредительный съезд партии «Армянский национальный конгресс» состоится 22 марта в зале заседаний правительства.
14:25 08/02/2013В Армении задержаны двое подозреваемых в покушении на Паруйра АйрикянаВ рамках уголовного дела по факту покушения на кандидата в президенты, лидера партии «Объединение „Национальное самоопределение” Паруйра Айрикяна есть задержанный.
11:34 08/02/2013Подозреваемый в покушении на Паруйра Айрикяна задержанПолиция Армении задержала подозреваемого в совершении покушения на кандидата в президенты Армении, главу Объединения «Национальное самоопределение» (ОНС) Паруйра Айрикяна.
11:09 08/02/2013За 10 дней до президентских выборов в Армении число избирателей составляет 2.505.882 человекаПолиция Армении опубликовала общее число включенных в регистр избирателей к предстоящим 18 февраля президентским выборам в Армении по положению на 8 февраля.
16:05 07/02/2013Гражданская инициатива «Предпарламент» призывает кандидата в президенты Армении А. Гукасяна прекратить голодовку«Учитывая, что продолжающаяся уже 18 дней голодовка может нанести непоправимый ущерб его здоровью, призываем кандидата продолжить дальнейшую борьбу в иной форме».
12:53 07/02/2013В соцсетях распространено официальное письмо министра обороны Азербайджана на имя экс-главы МО НКРВ письме министр обороны Азербайджана берет на себя ответственность перед бывшим министром обороны НКР Самвелом Бабаяном прекратить военные действия на 3 дня для проведения встречи глав государств.
12:21 07/02/2013Миссия ICES подвела итоги первой недели мониторинга предвыборной кампании в АрменииЗавершается первая неделя пребывания в Армении наблюдательской миссии международного экспертного центра избирательных систем (ICES).
10:06 07/02/2013В Армении отмечается День памяти Святых мучеников ВардананцВардананк (День памяти Святых мучеников Вардананц) для армян — День милосердия и национальной дани героям.
11:48 06/02/2013ВС НКР пресекли очередную попытку диверсии азербайджанской стороны: противник понес потериСогласно имеющейся информации, жертв и раненых с армянской стороны нет, а что касается диверсионных групп противника, то, по предварительным сведениям, есть 3-4 погибших и несколько раненых.
15:20 05/02/2013Покушение на Паруйра Айрикяна не было выгодно ни одному из кандидатов в президенты Армении. Оценки экспертовАндрей Арешев добавил, что этот инцидент не был выгоден ни Республиканской партии Армении, ни выдвинутому РПА кандидату Сержу Саргсяну.
13:05 05/02/2013Паруйр Айрикян покинул больницу и пообщался с журналистами на пресс-конференции своих сторонниковНемногим ранее кандидат в президенты Армении, лидер Объединения «Национальное самоопределение» Паруйр Айрикян, который до сих пор находился в медцентре «Св.
12:13 05/02/2013Паруйр Айрикян не обратится в Конституционный суд с просьбой об отсрочке президентских выборовНесмотря на то, что у кандидата в президенты Армении Паруйра Айрикяна есть возможность обратиться в Конституционный суд с просьбой перенести дату президентских выборов в Армении, тем не менее он не...
15:49 04/02/2013Армения приветствует позицию премьера Грузии, его заинтересованность в налаживании связей с Россией. Интервью Т. Саркисяна«Мы видим, что Россия заинтересована в сильном союзнике на Кавказе в лице Армении».