11:34 17/10/2014Աղքատության վերացման միջազգային օրն էՀՀ ազգային վիճակագրության ծառայության տվյալներով` 2012թ. Հայաստանում աղքատության մակարդակը կազմել է բնակչության 32.4%-ը:
11:13 17/10/2014Անահիտ Բախշյան. Ո՞վ է այս վայրագության հեղինակը (լուսանկարներ)«Օրը ցերեկով շինարարական աղբը լցնում են Հրազդան գետը...»:
12:31 16/10/2014Հղիների նպաստի կրճատման օրենքի դեմ ցույցեր կանցկացվեն կառավարության և նախագահականի դիմաց-Եթե հնարավորություն կա ուղղակի այդ փոփոխությունն անել, ապա մենք միայն կողջունենք, եթե պետությունը դա անի, սակայն ոչ երբեք աշխատող կանանց հաշվին:
12:16 16/10/2014«Հայ որբերի գորգ»-ը նոյեմբերի 18-23-ը ցուցադրվելու է Սպիտակ տանը1925 թ-ին «Հայ որբերի գորգը» նվիրվել է նախագահ Քուլիջին տեղահանված հայ որբերին ամերիկյան ժողովրդի կողմից ցուցաբերած մարդասիրական օգնության համար
10:07 16/10/2014Այսօր մամուլի աշխատողների օրն է. շնորհավորել է ԿԳ նախարարը«Անգամ եթե համաձայն չեք հնչող տեսակետների հետ, պայքարեք մինչև վերջ, որպեսզի մարդիկ արտահայտվելու հնարավորություն ունենան»:
12:21 15/10/2014Եթե եռյակը ազնիվ ու արդար է, ապա իմ ներկայացրած գործողությունները պետք է սպասարկի. Զ.ՓոստանջյանԵ՞րբ «Ժառանգությունը» կլքի եռյակի ֆորմատը, որում արդեն նախագահի մեկ թեկնածու է ուրվագծվել: Panorama.am-ի հարցին ի պատասխան «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փստանջյանը նախ նշեց, որ երբ...
11:16 15/10/2014Մեծի Տանն Կիլիկիոյ Արամ Ա կաթողիկոսն այսօր մեկնում է ԻրանԻրանում գոյություն ունի երկու հարյուրից ավելի հայկական եկեղեցի, որոնցից Ղարաքիլիսայի վանքը Իրանի կառավարության ջանքերով ընդգրկվել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի հուշարձանների պահպանության ցանկում:
16:19 14/10/2014ԼՂՀ ՊՆ. Հակառակորդի կողմից արձակված կրակից զինծառայող է վիրավորվելՆախօրեին՝ ժամը 16:15-ի սահմաններում, ղարաբաղա–ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում, հակառակորդի կողմից...
12:31 13/10/2014Քաղաքագետ. Հոկտեմբերի 10-ին ակնհայտ ուրվագծվեց Գագիկ Ծառուկյանի առաջնորդության հայտըԱլեքսանդր Իսկանդարյանի կարծիքով` ընդդիմությունը ոչ թե միասնական օրակարգ, այլ առհասարակ ոչ մի տեսակի օրակարգ չունի: Քաղաքագետը ներկայացրեց նաև այն գործոնները, որոնք բերել են իրեն այդ եզրահանգման:...
09:50 13/10/2014Այսօր ցերեկը Երևանում կլինի +25 աստիճան տաքությունՕդի ջերմաստիճանը հոկտեմբերի 13-16-ին էապես չի փոխվի:
15:08 11/10/2014Սերժ Սարգսյան. «Ես անկեղծորեն ցանկանում եմ, որ մի օր Դիլիջանի դպրոցում ուսանեն ադրբեջանցի ուսանողներ»«Հայաստանը աշխարհին ներկայանում է ոչ թե նավթով և խավիարով, այլ Մատենադարանով, «Թումո» կենտրոնով, Դիլիջանի միջազգային դպրոցով»
10:00 11/10/2014Սուրբ Թարգմանցաչ տոնն է«Թարգմանիչ» ընդհանուր անվան տակ հայտնի են Ս. Մեսրոպ Մաշտոցին և Ս. Սահակ Պարթևին աշակերտած շուրջ հարյուր սաներ:
14:10 10/10/2014Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ելույթ է ունեցել ԱՊՀ պետությունների ղեկավարների խորհրդի նիստումՀայ ժողովուրդը լսածով չէ, որ գիտի ինչ է կրոնական և էթնիկ անհանդուրժողականությունը: Այդ սարսափելի հանցագործության կրկնության կանխարգելման կարևոր գործիքներից մեկը հանցագործությունների դատապարտումն է:
10:43 10/10/2014Հայաստանում մոտ 10 հազար մարդու մոտ առկա է շիզոֆրենիա և շիզոտիպիկ խանգարումներԱմբողջ աշխարհում այս ոլորտի հիմնախնդիրները գնալով ահագնանում են:
14:56 09/10/2014ԵԱՀԿ դիտարկում ԼՂՀ-ումԴիտարկումն անցել է ըստ նախատեսված ժամանակացույցի, կրակի դադարեցման ռեժիմի խախտումներ չեն արձանագրվել:
14:25 09/10/2014Ուրիշ էլ ի՞նչ ունի քննարկելու եռյակըԵռյակն այսօր հերթական նիստն է գումարել, այս անգամ «Ժառանգություն» խմբակցությունում: Այն, որ եռյակը ներկայացնող երեք քաղաքական ուժերը` ԲՀԿ-ն, ՀԱԿ-ն ու «Ժառանգությունը» իշխանափոխություն չեն պահանջելու...
12:00 08/10/2014Էջմիածինը տոնում է իր 2699-ամյակըԷջմիածնեցիները նշում են քաղաքի տոնը, փողոցներում ու վիրտուալ տիրույթում շնորհավորում միմյանց, խոստովանում իրենց մեծ սերը քաղաքի հանդեպ:
15:46 07/10/2014ԲՀԿ-ն իշխանափոխություն չի պահանջիԲՀԿ-ն հոկտեմբերի 10-ի հանրահավաքում հնչեցնելո՞ւ է «Սերժ Սարգսյան հեռացիր» կոչը
14:00 07/10/2014Ադրբեջանի ներսում տիրող բռնություններից խոսելու փոխարեն` ԵԽԽՎ-ն զեկույց է պատրաստում. Լ.Ալավերդյան«Ադրբեջանի ներսում տիրող բռնություններից խոսելու փոխարեն` ԵԽԽՎ-ն զեկույց է պատրաստում: Սա վկայում է այն մասին, որ գործ ունենք աշխարհաքաղաքական շահերի բախման հետ, կոռուպցիայի հետ, բայց այն կարծիքին էլ...
10:19 07/10/2014«Կինոաշուն» ծրագրի մեկնարկն՝ այսօրԱյս տարի ծրագիրը նվիրվում է հայազգի աշխարհահռչակ կինոռեժիսոր Սերգեյ Փարաջանովի 90-ամյակին։

09:21 04/02/2013Сегодня Всемирный день борьбы с раковыми заболеваниямиВсемирный день борьбы с раковыми заболеваниями (World Cancer Day), отмечаемый 4 февраля, — это ежегодное мероприятие, организуемое Международным противораковым союзом (International Union Against...
13:57 02/02/2013В Вашингтоне «молча» требуют от Конгресса США признать факт Геноцида армян. Акция с завязанными ртамиВ Вашингтоне студенты завязали рты красной лентой и провели молчаливую акцию протеста на Капитолийском холме, призывая Конгресс США признать Геноцид армян в Османской империи 1915 года.
11:51 02/02/2013Генпрокуратура Армении разработала ряд рабочих версий покушения на Паруйра АйрикянаПо уголовному делу осуществляются неотложные следственные и судопроизводственные действия, назначен ряд экспертиз.
16:26 01/02/2013Глава ЦИК: Решение о возможном продлении президентских выборов в Армении примет Конституционный судЦентральная избирательная комиссия Армении строго осуждает покушение на кандидата в президенты Армении, лидера партии «Объединение „Национальное самоопределение”» Паруйра Айрикяна, квалифицируя...
13:17 01/02/2013Покушение на борца за независимостьСовершенное на Паруйра Айрикяна покушение является вызовом Армении, армянской государственности и народу
13:10 01/02/2013Предвыборный штаб Паруйра Айрикяна выступит с заявлением о возможном продлении срока президентских выборов в Армении завтра«Если сегодня ЦИК не выступит с таким заявлением, мы на пресс-конференции скажем свое слово».
10:31 01/02/2013До покушения Паруйр Айрикян находился с сыном С. Затикяна. Рассказывает племянник кандидата в президентыПлемянник руководителя Объединения «Национальное самоопределение» Паруйра Айрикяна рассказывает, что до покушения П.
15:52 31/01/2013Кандидат в президенты Армении Паруйр Айрикян не обращает внимания на обиды соперника – Армана МеликянаК совместному заявлению «Багратян-Ованнисян-Айрикян» могут присоединиться все кандидаты в президенты Армении.
14:20 31/01/2013Ереванский аэропорт «Звартноц» признан лучшим в СНГМеждународный аэропорт «Звартноц» был выдвинут на премию «Аэропорты развивающихся рынков» действующей в Дубае авиакомпанией Arabian Reach (“EMAA” “Emerging Markets Airports Award”).
19:00 30/01/2013Los Angeles Times: Определен победитель конкурса на проект Мемориала в память жертв Геноцида армян в городе ПасаденаПобедителем конкурса на лучший архитектурный проект мемориала в память жертв Геноцида армян в Османской империи 1915 года, который планируется установить в городе Пасадена (американский штат...
15:30 30/01/2013«Суды на службе у олигархов». В Ереване состоялось шествие в защиту газеты «Жоховурд»«Призываю всех проявить солидарность, поскольку сегодня жертвой этой системы становится „Жоховурд”, а завтра окажется другое СМИ».
13:01 30/01/2013Компартия Армении отказывается от выдвижения кандидата в президенты и поддержки чьей-либо кандидатуры«Мы считаем, что в сложившейся ситуации выдвижение кандидата является бессмысленным».
10:54 30/01/2013В стране не может быть достигнут прогресс, если нет доверия к органам государственной власти. Предвыборные встречи С. СаргсянаВ рамках предвыборной агитационной кампании кандидат в президенты РА, председатель Республиканской партии Армении, действующий глава государства Серж Саргсян из Тавушской области Армении отправился в...
18:33 29/01/2013Большинство членов ПАСЕ руководствуются отнюдь не ценностями организации. Д. Арутюнян рассекретил протокол одного из заседаний«Не случайно, что в последние годы в ПАСЕ довольно активно процветает платная лоббистская деятельность».
12:54 29/01/2013Полиция Армении: На предстоящих выборах граждане не смогут проголосовать по идентификационным картамГраждане, которые в эти дни вместо паспортов получают идентификационные карты, не смогут принять участие в президентских выборах 18 февраля.
11:29 29/01/2013Следствие смягчило обвинение против известного в Армении журналиста Тиграна Акопяна«Доказательства, полученные следственным органом, не были обоснованными для предъявления обвинения».
10:30 28/01/2013Армения отмечает 21-ю годовщину формирования Вооруженных СилЭксперты считают, что армию Армении можно с полным правом считать наиболее боеспособной в регионе.
10:07 28/01/2013«Мы не начинали войны и не начнем ее». Поздравительное послание президента Армении Сержа Саргсяна по случаю Дня армииСегодня президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание по случаю Дня армии. Как сообщает пресс-служба главы государства, в послании говорится: «Дорогие соотечественники, Сердечно...
14:20 26/01/2013В столице Мексики сняли памятник Гейдару Алиеву. Неугодный монумент отправлен на складВ столице Мексики прошли несколько акций протеста, в ходе которых участники говорили, что не желают видеть рядом с памятниками героям статую диктатора страны, находящейся за тысячи километров.
09:15 26/01/2013В Армении отмечают День покровителя молодежи и влюбленных – Святого СаркисаАрмения отмечает сегодня праздник Святого Саркиса. Распоряжением Католикоса Всех Армян Гарегина Второго праздник Св. полководца Саркиса провозглашен Днем благословения молодых. Святой полководец...