12:07 25/04/2014ԱՀՀ-ն ողջունում է Ամերիկայի հրեական համայնքի հայտարարությունը` Հայոց ցեղասպանության մասինՍա առաջին անգամը չէ, երբ Հարիսը հրապարակայնորեն օգտագործում է «Հայոց ցեղասպանություն» եզրույթը:
18:24 24/04/2014Սերժ Սարգսյանը ելույթ է ունեցել Պրահայում.Թուրքիան շարունակում է ժխտողականության քաղաքականությամբ խեղաթյուրել պատմությունը«Այսօր ես Պրահա եմ ուղևորվել Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրից, որտեղ հարգանքի տուրք մատուցեցինք Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակին: 1915 թվականի ապրիլի 24-ին Կոստանդնուպոլսում հարյուրավոր...
08:11 24/04/2014Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ուղերձ է հղել. 2015 թվականի խորհուրդը լրջորե՛ն պետք է ընկալվի Թուրքիայում«2015 թվականի խորհուրդը լրջորե՛ն պետք է ընկալվի Թուրքիայում»:
08:00 24/04/2014Հայոց ցեղասպանության 99-րդ տարելիցն էԹուրքիան ավանդաբար հերքում է 20-րդ դարի սկզբին շուրջ 1.5 մլն հայերի զանգվածային ոչնչացման մեղադրանքները:
14:35 23/04/2014Սերժ Թանկյանի և Ատոմ Էգոյանի կոչը Թուրքիային` Հայոց Ցեղասպանության կապակցությամբԱշխարհահռչակ երաժիշտ Սերժ Թանկյանը և ռեժիսոր Ատոմ Էգոյանը «Ակոս» շաբաթաթերում բաց նամակ են ուղղել թուրք ժողովրդին և կոչ արել դեմ առ դեմ կանգնել պատմության առջև: Նամակները ներկայացնում ենք որոշ...
11:54 23/04/2014Վարչապետը հրապարակել է 7 դրույթ` կենսաթոշակային բարեփոխումների գործընթացը կազմակերպելու համար...Եվ վերջում, ուզում եմ բոլորին ասել, որ ես էլ եմ դեմ. Դե՛մ եմ, որ որևէ մեկը որևէ հարցով խախտի ՀՀ սահմանադրությունը...
11:40 23/04/2014Ապրիլի 24-ին անվճար երթուղիներ կգործեն` Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր այցելելու համարԾիծեռնակաբերդի հուշահամալիր այցելողները «Հրազդան» մարզադաշտին հարող տարածքից ժամը 08.30-ից մինչև 22.00-ն անվճար կփոխադրվեն:
14:15 22/04/2014Մանրամասներ Հովիկ Աբրահամյանի և պատգամավորների հանդիպումիցՎարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի մոտ տեղի է ունեցել «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» օրենքի շուրջ քննարկում
12:40 22/04/2014Եվրոպայի Խաղաղության Դեմոկրատական Մեջլիս. Թուրքիան պետք է առերեսվի իր պատմությանն ու ընդունի ոճիրըԹուրքիան պետք է առերեսվի իր պատմությանն ու ընդունի ոճիրը:
12:28 22/04/2014Կ.Մանոյան. Ճիշտ չի լինի, որ Հայաստանը թևակոխի Հայոց Ցեղասպանության հարյուրամյակ այդ արձանագրություններով«Եւ Թուրքիայում, և հայ իրականությունում կա ակնկալիք, թե ինչ է տեղի ունենալու ցեղասպանության հարյուրամյա տարելիցին ընդառաջ` արդյո՞ք երկրները ցեղասպանությունը ճանաչելու են, Թուրքիան է ճանաչելու և ինչ...
14:36 21/04/2014Ադրբեջանագետը` հայ գերուն առանց խոշտանգումների վերադարձնելու Ադրբեջանի քայլի մասինԱդրբեջանական գերության մեջ հայտնված ծերունի Մամիկոն Խոջոյանին ադրբեջանական կողմը խոշտանգված հետ հանձնեց: Այդ խոշտանգումների վերաբերյալ աղմուկ բարձրացավ, ինչից հետո այդ երկրում հայտնված երկրորդ գերի...
13:22 21/04/2014Հովիկ Աբրահամյանին պետք է աշխատելու հնարավորություն տալ և հետո նոր գնահատականներ տալ. Արամ Սարգսյան«Երկրի վիճակը փոխելու համար նոր ձևավորվելիք կառավարությունը, եթե ուզում է փոփոխություն մտցնի, ապա առաջին հերթին պետք է հաշվետվությամբ հանդես գա, և ներկայացնի թե ի՞նչ է արել նախորդ Կառավարությունը»:...
10:11 21/04/2014Մեռելոց է. Պատարագից հետո մարդիկ կարող են այցելել հարազատների շիրիմներըԵրեկ Հայ առաքելական եկեղեցին նշում էր Սուրբ Հարության տոնը:
13:00 19/04/2014«Դ!եմ եմ». «Խոստումների, լուրերի չենք հավատում, պետք են ռեալ քայլեր»«Այսօր երկրում այնպիսի վիճակ է ստեղծվել, որ խոստումները հավատ չեն ներշնչում, միայն քայլերին է հասարակությունը հավատում: Մինչև ես, գործատուները, մեզ վրա չզգանք, որ մի բան փոխվել է, խոստումների,...
10:25 19/04/2014Ս. Հարության տոնն ու խորհուրդըԱվագ շաբաթ երեկոյան մատուցվում է Ճրագալույցի Սբ. Պատարագ, որի ավարտին ազդարարվում է Փրկչի հրաշափառ Հարության ավետիսը:
11:38 18/04/2014Սարսանգի ջրամբար. ԵԽԽՎ-ն ԼՂՀ-ին չարձագանքեց, իսկ Ադրբեջանին չմերժեցԵԽԽՎ բյուրոյի որոշումը տարօրինակ է, որովհետև եթե նույնիսկ համարենք, որ Բյուրոյի «մտահոգությունները» հումանիտար, այլ ոչ թե քաղաքական հարթությունում են, ապա հարցեր են առաջանում...
09:25 18/04/2014«Հիշատակի ժառանգություն»՝ մեկ անգամ ևս վերհիշելով պատմությունն ու այն կերտող ականավոր գործիչներինԱյսօր Հուշարձանների միջազգային օրն է:
16:39 17/04/2014Տեսակետներ. Նախիջևանում սպառազինության կուտակումները իրական սպառնալիք ենԱդրբեջանը Նախիջևանում լայնամասշտաբ զորավարժություններ է անցկացնում, որին ադրբեջանական լրատվամիջոցները փորձում են բավականին մեծ հնչեղություն հաղորդել: Հայտնի է, որ դրանում ներգրավված է նաև ավիացիան:...
09:14 17/04/2014Ավագ հինգշաբթի. Հայաստանյան եկեղեցիներում կատարվելու է Ոտնլվայի արարողությունԱվագ շաբաթվա ընթացքում ծիսաարարողակարգային առումով ամենահագեցածը Ավագ հինգշաբթին է:
15:47 16/04/2014Ցեղասպանության վերաբերյալ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի բանաձևից հետո Թուրքիայում իրարանցում է սկսվելԹուրքիայի ԱԳ նախարար Ահմեթ Դավութօղլուն հայտարարել է, որ Թուրքիան ուշադիր հետևում է Հայոց ցեղասպանության բանաձևի շուրջ տեղի ունեցող զարգացումներին և թույլ չի տալու, որ տեղի ունենա քաղաքական որևէ...

10:44 28/07/2012Температура воздуха в Армении понизится. Ожидаются осадки28 июля в северных районах Армении, 29-31 июля – в значительной части областей ночью и во второй половине дня ожидаются кратковременный дождь и облачность, в отдельных районах возможен град.
15:43 27/07/2012Авиакомпания «Армавиа» продолжит рейсы в Сирию, несмотря на обострившуюся ситуацию в этой стране«Армавиа» официально заявляет, что готова продолжить выполнение рейсов в сирийском направлении в целях вывоза наших соотечественников, пожелавших покинуть регион.
17:42 26/07/2012Президент Армении Серж Саргсян отбыл с рабочим визитом в ВеликобританиюСегодня президент Армении Серж Саргсян с рабочим визитом отбыл в Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии.
12:07 26/07/2012Военнослужащий ВС Азербайджана пересек границу и сдался армянским пограничникам26 июля текущего года, примерно в 06:00, в северо-восточном направлении армяно-азербайджанской границы, пересек границу Армении и сдался армянским пограничникам гражданин Азербайджанской Республики,...
11:59 26/07/2012Омбудсмен поддерживает программу судебно-правовых реформ Минюста Армении на 2012-2014гг.«Эта программа выгодно отличается от обработанных ранее многочисленных подобных программ в судебно-правовой сфере комплексным подходом, решениями, обеспечивающими внесение реальных изменений».
13:33 25/07/2012Если докажут вину моего сына – пусть накажут по всей строгости. Заявление матери «мужчины актрисы Анжелы Саркисян»Не думаю, что права человека могут нарушаться до такой степени. Ведь нет даже незначительных фактов, вызывающих сомнение.
12:28 25/07/2012Глава оргкомитета РПА опровергает информацию о выходе Вардана Гукасяна из состава партии«Мэр города Гюмри Вардан Гукасян подал заявление об освобождении с должности руководителя Ширакского областного совета Республиканской партии Армении(РПА), а заявления о выходе из состава РПА он не...
11:41 24/07/2012Грайр Товмасян: Осуществление программы судебно-правовых реформ является вопросом чести для властей Армении«Выступать против судебно-правовых реформ означает быть против развития Армении»
18:36 23/07/2012Полиция Армении изучает письмо жителей Гюмри об атмосфере страха в городеСын мэра Спартак Гукасян вместе со своим окружением и телохранителями своего отца начал запугивать людей, заявляя, что никто не может заставить его отца не выдвигать свою кандидатуру?
17:30 23/07/2012Бако Саакян: Эти выборы стали новой победой народа НКР на пути построения правового государстваПо случаю президентских выборов, прошедших 19 июля 2012 года, переизбранный президента Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян выступил с обращением.
18:55 21/07/2012Минобороны Армении подтвердило факт смерти военнослужащего. А. Ованнисян против «сенсаций на несчастьях»«18 июля, около 19:05, в Центральном военном госпитале МО РА скончался военнослужащий срочной службы Ашот Арсенович Сардарян. Причина – рак желудка».
16:16 21/07/2012Мэр Гюмри Вардан Гукасян покинул должность руководителя областной структуры РПАМэр города Гюмри, руководитель областной структуры Республиканской партии Армении(РПА) Вардан Гукасян немногим ранее объявил о своей отставке с должности руководителя структуры.
18:15 20/07/2012В парламенте Армении составили перечень из 10 вопросов по инциденту в ресторане «Арснакар»Оппозиционер сказал: «Это отнюдь не мешает нашей следующей инициативе, а служит ее предпосылкой».
09:08 20/07/2012На президентских выборах в НКР победил Бако СаакянПодсчет представленных территориальными избирательными комиссиями НКР протоколов показал, что на президентских выборах в республике победил действующий президент Бако Саакян.
14:45 19/07/2012Конец «паспортному кризису» в Армении. Замначальника Полиции РА А. Осикян пояснил причины коллапса«В связи с этим мы предприняли беспрецедентные меры, в частности, работали в нерабочие дни и часы», – отметил А. Осикян.
12:32 19/07/2012Бако Саакян: Спустя пять лет мы увидим республику благоустроенной, процветающей и красивой (видеоматериал)Действующий президент НКР, кандидат в президенты Бако Саакян прибыл в избирательный участок в хорошем настроении.
09:21 19/07/2012В НКР начались президентские выборы: избиратели проявляют активностьПо положению на 08:15 съемочная группа Panorama.am посетила размещенный на одной из центральных улиц столицы НКР Степанакерта избирательный участок №17.
18:08 18/07/2012Израильские туристы направляются в НКР. Эксклюзивный видеоматериал Panorama.amЭксклюзивный видеоматериал Panorama.am
15:38 18/07/2012От правительства Армении требуют организовать возвращение армян Сирии на родину, не дожидаясь усугубления кризисаТребуется также предоставить всем вернувшимся на родину бесплатные временные жилища и льготные условия по приобретению собственных квартир, особенно на территории Нагорно-Карабахской Республики.
15:31 18/07/2012Глава МИД Армении обсудил с послом Германии расширение сотрудничества в рамках программы ЕС «Восточное партнерство»В связи с вручением копии верительных грамот министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял сегодня новоназначенного посла Германии в РА Райнера Морела.