10:40 12/05/2014Զինվորի մահվան փաստով քրեական գործը հարուցվել է մարտական ծառայության կանոնները խախտելու համարԶորամասերից մեկի մարտական հենակետում հայտնաբերվել էր ժամկետային զինծառայող, շարքային Ներսես Կարապետյանը` գլխի շրջանում ստացած հրազենային վիրավորումով:
09:41 12/05/2014Քեսաբում և Հալեպում երկու հայ է զոհվել. կա վիրավորՔեսաբում մարտերի ընթացքում մեկ հայ է զոհվել, մեկը` վիրավորվել: Այս մասին հայտնում է «Բերիո Լուրեր»-ը: Չալմայի շրջանում նախօրեին զինյալ խմբավորումների և սիրիական բանակի բախումների հետևանքով սիրիական...
14:13 10/05/2014Էդվարդ Նալբանդյանի հայտարարությունը զգուշավոր անհամաձայնություն էր ընդամենը. Հ.Մելիք-Շահնազարյան (տեսանյութ)Ջեյմս Ուորլիքի հայտարարությունը փաստում է, որ ԱՄՆ-ը փորձում է Հարավային Կովկասում առաջատար դիրքեր ձեռքբերել: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման տեսակետ հայտնեց քաղաքագետ Հրանտ...
10:31 10/05/2014«Եվրատեսիլ-2014». Արամ MP3-ը այսօր հանդես կգա 7-րդը (տեսանյութ)Հաղթողը որոշվելու է ժյուրիի և հեռուստադիտողի քվեարկությամբ՝ 50/50 հարաբերակցությամբ:
12:15 09/05/2014Սեյրան Օհանյան. Մեր նպատակներում հողերը հանձնել չկա«Ջեյմս Ուորլիքը նորություն չի հայտարարել, և մեր խնդիրն է շարունակել պայքարը ու ամեն ինչ անել, որ մեր նպատակներն իրագործվեն»
09:51 09/05/2014Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է. Շուշիի ազատագրմամբ ֆիզիկական բնաջնջումից փրկվեց ոչ միայն Ստեփանակերտը, այլև ողջ ԱրցախըՆախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առթիվ: Ուղերձում ասված է.
07:44 09/05/2014Հաղթանակի օրը. ԼուսանկարներՀայաստանը մեծ կորուստներ կրեց այդ պատերազմում, ռազմաճակատից չվերադարձավ յուրաքանչյուր երկրորդը՝ ընդհանուր առմամբ շուրջ 300 հազար մարդ:
18:37 08/05/2014Հայաստանը չափազանց մտահոգված է Ուկրաինայում բռնությունների աճով. Սերժ ՍարգսյանԱշխատանքային այցով Ռուսաստանի Դաշնությունում գտնվող Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Ռուսաստանի Դաշնության, Բելառուսի, Ղրղզստանի և Տաջիկստանի հանրապետությունների նախագահների հետ ՌԴ պաշտպանության...
16:15 08/05/2014Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանը ներկայացրել է Ուորլիքի հայտարարության 3 պատճառ (տեսանյութ)Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան ջոն Հեֆերնը լրագրողների հետ ճեպազրույցում ներկայացրել է 3 պատճառ, որը դրդել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքին ներկայացնել ղարաբաղյան հակամարտության...
14:19 08/05/2014ԱՄՆ պետքարտուղարություն. Ջեյմս Ուորլիքը վերահաստատել է ԱՄՆ դիրքորոշումը ԼՂ հարցումԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը ներկայացրել է ԱՄՆ քաղաքականությունը և հաստատված սկզբունքները, որոնք հիմք պետք է հանդիսանան ԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորման համար: Այս մասին...
13:35 08/05/2014Եթե Արցախին մի բան պատահի, մենք անկասկած բոլորս այնտեղ ենք լինելու. Սեյրան ՕհանյանԵրկրապահների աշխատանքի, ծառայության, պայքարի արդյունք է, որ այսօր մենք խաղաղ արարում ենք: Այդ մասին այսօր, Երկրապահի օրը, Եռաբլուր կատարած այցի ժամանակ լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ՀՀ...
11:46 08/05/2014Հետախույզ Վովա Վարդանով. Իսկ ո՞վ է այդ երկգլխանի մարդը Հայաստանում, որ այդ հողերը հանձնի«Իսկ ո՞վ է այդ երկգլխանի մարդը Հայաստանում, որ այդ հողերը հանձնի»:
12:48 07/05/2014Վ.Բաղդասարյան. Ես փորձեր չեմ կատարել, որպեսզի ես լինեմ, ինձ համար անակնկալ է եղել առաջադրումըՀՀԿ խմբակցության նորընտիր ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը ընդամենը տասը րոպե տևած ՀՀԿ նիստի ավարտին լրագրողներին հավաստիացրեց, որ որևէ հակասություններ իր թեկնածության հետ կապված չի եղել: «Եթե ներկա...
12:22 07/05/2014Բաղդասարյանը` ՀՀԿ խմբակցության նախագահ, Մելիքյանը` քարտուղարԲաղդասարյանը` ՀՀԿ խմբակցության նախագահ, Մելիքյանը` քարտուղար:
10:44 07/05/2014Այսօր հայտնի կդառնա ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարի ու քարտուղարի անունըՀՀԿ խմբակցության ղեկավարի պաշտոնում շրջանառվում է Վահրամ Բաղդասարյանի անունը, իսկ քարտուղարի պաշտոնում` Գագիկ Մելիքյանինը:
11:43 06/05/2014Քաղտեխնոլոգ. Հասարակության մեջ յուրաքանչյուր փոփոխություն նոր հույս է արթնացնումՆոր ձևավորված կառավարությունն ավելի պրագմանտիկ է, ավելի մոտ դառը իրականությանը: Ասուլիսում նման կարծիք հայտնեց քաղտեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանը: Նա նաև նշեց, որ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը գործող համակարգի...
10:58 06/05/2014Կալիֆորնիայի խորհրդարանի Կանոնադրական հանձնաժողովը ընդունել է ԼՂ անկախության ճանաչման օրինագիծըԱյսպիսով` օրինագիծը մայիսի 8-ին կներկայացվի Ասամբլեա:
14:42 05/05/2014ԻԻՀ ԱԳ նախարար. Իրանը շնորհակալ է Հայաստանին միջազգային կառույցներում ցուցաբերած աջակցության համար«Հայաստանը շնորհակալ է Իրանին ԼՂ հարցում վարած հավասարակշռված քաղաքականության համար»,-այդ մասին իրանական «ԻՍՆԱ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ՝ հայտարարել է ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը:...
12:00 05/05/2014Գարեգին Բ. Անվտանգությունը և խաղաղությունը կվերադառնան ՍիրիաՎեհափառն իր մտագոհությունն է հայտնել Սիրիայում կատարվող դեպքերի վերաբերյալ, սակայն վստահություն հայտնել, որ սիրիացիները գտնելու են խաղաղությունը...
13:08 03/05/2014Հակառակորդը Այգեպարի ուղղությամբ կրակ է բացելԱյսօր առավոտյան ժամերին սահմանամերձ Այգեպար գյուղի ուղղությամբ ադրբեջանական կողմից կրակահերթ բաց թողնվել: Այս մասին Այգեպարից հաղորդում է Panorama.am-ի թղթակիցը, ով մի խումբ լրագրողների և...

15:03 21/08/2012Reuters заявляет о росте интереса Ирана к Армении. К чему привели международные санкции...«Интерес Ирана к соседней Армении увеличивается в период растущей международной изоляции, в которую попала Исламская республика».
16:12 20/08/2012Мишель Легран отпразднует 80-летие в Армении. Концерт состоится 20 октябряСкоро стартует VI Ереванский международный музыкальный фестиваль, к закрытию которого общественность ждет обещанный сюрприз.
15:42 18/08/2012Суд отклонил иск фонда «Сивилитас» против решения Службы национальной безопасности АрменииВ рамках данного иска было обжаловано решение Службы национальной безопасности Армении от 25.05.2012г. о возбуждении уголовного дела против данного фонда.
16:25 17/08/2012А. Ованнисян: Никакие воинские части на территории Армении закрыты не будутНикакие воинские части на территории Армении закрыты не были и не будут. Опровержение муссируемых слухов в ходе сегодняшней пресс-конференции представил пресс-секретарь министерства обороны РА Арцрун...
15:13 17/08/2012Азербайджан представляет давнишних покойников как «новые жертвы». Заявление пресс-секретаря Минобороны Армении«Наилучшим показателем боеспособности армянских вооруженных сил служит сдержанность противника».
19:03 16/08/2012Армяне Ирана также примут участие в шествии по случаю Международного дня Аль-КудсаАрмяне иранской провинции Западный Атрпатакан (Западный Азербайджан) также примут участие в шествии, которое состоится в Иране в пятницу, 17 августа, по случаю Международного дня Аль-Кудса.
13:20 16/08/2012«Турецкие авиалинии» включились в антиармянские мероприятия к 100-летней годовщине Геноцида армянТурки планирую «ответные действия» и намерены установить в столице Канады памятник убитому членами организации «АСАЛА» 30 лет назад турецкому дипломату Атилле Алтыкату.
18:20 15/08/2012В министерстве обороны Армении не исключают новые увольнения«В министерстве обороны Армении после каждого призыва подводятся итоги, уточняются все упущения, отмечаются достижения.
15:44 15/08/2012Bloomberg: По состоянию здоровья населения Азербайджан существенно уступает АрменииУ Азербайджана самый низкий показатель на Южном Кавказе. Грузия в этом рейтинге занимает 71-е место.
16:35 14/08/2012Очередная встреча Ирана и группы «5+1» вновь пройдет в Багдаде«Ирак готов организовать в Багдаде следующий саммит по вопросам, касающимся внутриполитических развитий событий в Сирии».
13:28 13/08/2012Лондон-2012: Армянские спортсмены завоевали олимпийское «серебро» и «бронзу»Главное спортивное событие года – летние Олимпийские игры в Лондоне – закончилось.
11:26 13/08/2012В Иране жертвами землетрясения стали 306 человекОсновой ущерб от землетрясения нанесен городам Варзакан (с населением 83 тыс. человек) и Харрис (с населением 147 тыс. человек).
15:47 11/08/2012Panorama.am выяснил, где и как проводят свой летний отпуск армянские депутатыОказалось, что часть из них проводит свой отпуск в Армении, часть – за рубежом, а у остальных и вовсе нет отпуска.
11:01 11/08/2012Сегодня отмечается древнеармянский Новый год – НавасардСмысл праздника был не только в веселье, но и в единении народа. Празднества длились несколько дней, и каждый его день был исполнен особого смысла.
19:00 10/08/2012Генпрокуратура Армении предоставит адвокатам правопреемника Ваге Аветяна срок для ознакомления с материалами дела по «Арснакару»Одно ходатайство было отклонено Главным следственным управлением Полиции Армении, а относительно второго решения пока не было принято.
12:10 10/08/2012В Цахкадзоре стартует ежегодный традиционный слет «Базе-2012»В этом году увеличилось число отрядов, представляющих вузы Армении. Впервые в их ряды будут вовлечены студенты из вузов.
15:13 09/08/2012Из Сирии в Армению на летний отдых прибудут около 400 армянских детейСегодня, 9 августа, в Армению из сирийской столицы Дамаска прибудут 120 армянских детей, которые проведут свой летний отдых в лагерях.
11:31 09/08/2012Уголовное дело по «Арснакару» разделено на 2 частиРасследование по части неустановленных лиц продолжается, предпринимаются соответствующие следственные действия и проводятся оперативно-розыскные мероприятия.
14:36 08/08/2012В воскресенье ААЦ отмечает праздник Успения Пресвятой Богородицы12 августа Армянская Апостольская церковь отмечает Успение Пресвятой Богородицы, и в этот день освящается виноград, а также весь урожай.
13:38 08/08/2012В аэропорту «Звартноц» проходит акция из-за отмены рейса Ереван-Шарм-эль-ШейхЖурналист Panorama.am попытался связаться с компанией «Happy Voyage» для уточнения причин сложившейся ситуации, однако на телефонные звонки никто не отвечал.