12:31 03/05/2014Բորիս Նավասարդյան. Freedom House-ի զեկույցում Հայաստանը հետընթաց է գրանցել քաղաքական միջավայրի պատճառով (տեսանյութ)Freedom House-ի «Մամուլի ազատություն-2014» զեկույցում Հայաստանը մեկ կետով հետընթաց է գրանցել նախորդ տարվա ցուցանիշից՝ ստանալով 62 միավորը, ինչը պայմանավորված է քաղաքական միջավայրով: Ասուլիսում նման...
09:38 03/05/2014Այսօր Մամուլի ազատության համաշխարհային օրն էԱրդեն 21 տարի է յուրաքանչյուր մայիսի 3 նշվում է որպես ազատ մամուլի պաշտպանության օր...
14:34 02/05/2014Վարչապետը ՄԻՊ գրասենյակի բացահայտումների հետքերով այցելել է Բյուրեղավանի գիշերօթիկ հաստատություն (լուսանկարներ)«Եթե մի բան կապված է երեխաների հետ, ի՞նչպես կարելի է նման վերաբերմունք ցուցաբերել»
14:30 02/05/2014Հալեպի հայաբնակ շրջաններում իրավիճակն անհանգիստ է. կրկին հայ վիրավորներ կանՄայիս 1-ի երեկոյան Հալեպի հայաբնակ Սուլեյմանիե շրջանի վրա ականներ են արձակվել: Ինչպես հայտնում է «Բերիո լուրերի» ֆեյսբուքյան էջը, պայթյունի հետևանքով կան վիրավորներ, այդ թվում և հայեր: Գլխի շրջանում...
13:44 02/05/2014Ս.Սաֆարյանը քառյակի մասին. Չի կարող մի բան անվերջ շարունակվել, եթե չկա համատեղ օրակարգՍա Հայաստանի համար time out` դադարի շրջան է` թե արտաքին քաղաքական վեկտորի, թե ներքին քաղաքական խնդիրների առումով: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն այսօր հայտարարեց «Ժառանգություն» կուսակցության...
13:07 01/05/2014Այսօր Հայաստանի աշխատաշուկան այն շունչը չունի, ինչ կար խորհրդային տարիներին. Գագիկ Մակարյան«Հայաստանի աշխատաշուկան բավականին տարբերվում է այլ երկրների աշխատաշուկաներից և ունի որոշակի առանձնահատկություններ»,-այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Հայաստանի գործատուների...
10:40 01/05/2014«The Washington Post». Սպիտակ Տունը համաձայնել է հանրային ցուցադրության տրամադրել Հայ որբերի գորգըԳորգը գործվել է հայ որբերի կողմից 1920-ականներին և պաշտոնապես ներկայացվել Սպիտակ տանը 1925-ին:
09:48 01/05/2014Այսօր տոն է. «Աշխատանքը նման է գեղեցիկ կնոջ. նա սպասել չի սիրում»Հայաստանը Աշխատանքի օրը նշում է սկսած 2005 թվականից:
16:40 30/04/2014ԱԺ նախագահի ընտրությունները` խորհրդարանական վերադասավորումների առիթ«Քառյակը» ոչ միայն չկարողացավ միասնաբար հանդես գալ և միասնական թեկնածու առաջադրել ԱԺ նախագահի ընտրություններում, այլ քվեարկեց իշխանական թեկնածուի օգտին»
13:38 30/04/2014Հարութ Սասունյան. Հայերը պետք է շնորհակալություն հայտնեն Էրդողանին... Ցեղասպանությունը չճանաչելու համարԹուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հայտարարությունը «1915 թվականի իրադարձությունների» վերաբերյալ, որն անցյալ շաբաթ հրապարակվեց ինը լեզուներով, քարոզչական խոշոր ձեռքբերում էր Թուրքիայի համար և...
13:36 30/04/2014Պարտադիր կուտակային չվճարելու դեպքում գործատուն պատասխանատվության չի ենթարկվի. ՆախարարՀունվարից մինչ այժմ ընկած ժամանակահատվածի համար պարտադիր կուտակային վճարները հաշվարկելու և փոխանցելու պարտավորություն ունեցողները ազատվում են պատասխանատվությունից: Այդ մասին այսօր «Կուտակային...
11:56 30/04/2014Կասկադ համալիրի այգում նշվելու է Ջազի միջազգային օրըԱրդեն երրորդ տարին է ապրիլի 30-ին աշխարհը նշում է Ջազի միջազգային օրը:
14:41 29/04/2014ԱԺ նախագահ է ընտրվել Գալուստ Սահակյանը (տեսանյութ)Այսօր Ազգային ժողովում տեղի ունեցած փակ, գաղտնի քվեարկության արդյունքներով ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել Հանրապետական խմբակցության թեկնածու Գալուստ Սահակյանը: ԱԺ Հաշվիչ հանձնաժողովի նախագահ Սուքիաս...
12:29 29/04/2014Սևանա լճից ջրի բացթողնման հարցում կառավարությունը գնաց զիջումներիՕրինագիծն ընդունվեց դեմ 15, կողմ 96 և 4 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ:
16:20 28/04/2014Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակը արձագանքել է Քոչարյանին արձագանքողներինԱյդ հարցազրույցում Ռոբերտ Քոչարյանը շոշափել էր վերջին շրջանում ամենաքննարկվող թեմաներից մեկը՝ ՀՀ նախագահի նախաձեռնած սահմանադրական բարեփոխումները
10:13 28/04/2014ԱԺ-ն այսօր նախագահ կընտրիՀՀԿ-ն ունի թեկնածու` շաբաթ օրը կայացած ԳՄ նիստում որոշում է կայացվել առաջադրել ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանի թեկնածությունը:
13:30 26/04/2014Լավրով. Մոտ ապագայում կլուծվի Եվրասիական տնտեսական միությանը Հայաստանի միանալու հարցըՌուսաստանն աջակցում է Հայաստանի ձգտմանը մասնակցել եվրասիական ինտեգրացիոն գործընթացներին: Այս մասին ՌԴ ԱԳՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ, հայտարարել է Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը: Նրա...
13:15 26/04/2014Արմավիրի մարզում ցրտահարության հետևանքով վնաս է կրել 6679 գյուղացիական տնտեսությունՄարզի վարչական տարածքում վնասվել է 3962.078 հա հողատարածք:
16:19 25/04/2014Դդմաշենցի աղջկա պատմությունը կներկայացվի Կաննում«Գլխավոր հերոսուհին` Անին, ուզում է ինքն ընտրի իր կյանքի ճանապարհը` հաշվի չառնելով շրջապատի կարծիքը, բայց դժվար է լինում, քանի որ խուլ գյուղում երիտասարդի ամբողջ կյանքը նախապես կանխորոշված է»
14:30 25/04/2014Ա.Բաղդասարյանը բացատրեց հրաժարականի պատճառներըՕԵԿ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը քիչ առաջ լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ԱԱԽ քարտուղարի պաշտոնից իր հրաժարականի մասին: Վերջինս նման որոշումը բացատրեց հինգ հիմնական հանգամանքով` ՀՀ նախագահի...

13:38 08/08/2012В аэропорту «Звартноц» проходит акция из-за отмены рейса Ереван-Шарм-эль-ШейхЖурналист Panorama.am попытался связаться с компанией «Happy Voyage» для уточнения причин сложившейся ситуации, однако на телефонные звонки никто не отвечал.
11:44 08/08/2012Сегодня начинается судебное заседание по делу сельского старосты, обвиняемого в изнасиловании 14-летней девочкиНа данный момент не было принято решение относительно проведения закрытого судебного заседания и пока не известно, будет ли предъявлено ходатайство о его проведении или нет.
11:25 07/08/2012Палата представителей штата Массачусетс поддерживает независимость НКЫ резолюции приветствуется зафиксированный в Нагорном Карабахе прогресс в сфере построения демократии, в том числе и состоявшиеся 19 июля в НКР президентские выборы».
12:11 06/08/2012Армянские и турецкие музыканты выступили на одной сцене3 августа вечером в Берлине армянские и турецкие молодые музыканты выступили с совместным концертом.
12:48 04/08/2012Иран испытал ракету «Фатех-110» с дальностью полета 300 кмУсиление и увеличение вооружения ВС направлено лишь на оборону страны и это вооружение будет использовано лишь против тех, кто будет угрожать территориальной целостности государства.
12:14 04/08/2012Армения воздержалась при голосовании по резолюции Генассамблеи ООН по СирииАрмения воздержалась в ходе голосования за резолюцию Генеральной Ассамблеи ООН по Сирии. Об этом Panorama.am сообщил пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян. Отметим, что со времени голосования с...
14:20 03/08/2012Фигурантом уголовного дела по факту раздачи взяток в ходе выборов стала директор гюмрийского музеяИз Специальной следственной службы Армении в отделение полиции города Гюмри поступило сообщение о том, что 6 мая телекомпания «ГАЛА» показала видеоматериал о произошедшем на площади Шарля Азнавура г.
11:00 03/08/2012МИД НКР: Принимать на своей территории переселенцев – суверенное право Нагорно-Карабахской Республики«Несмотря на тот очевидный факт, что принимать на своей территории переселенцев является суверенным правом НКР, распространенная дезинформация абсолютно беспочвенна».
20:14 02/08/2012Полиция Армении переквалифицировала уголовное дело и ужесточила обвинение по делу ЧП в «Арснакаре»В настоящее время, после того как Полиция Армении переквалифицировала уголовное дело, обвинение предъявлено по признакам трех статей в отношении всех шестерых арестованных лиц.
15:05 02/08/2012Посольство Армении в Сирии не закроется. МИД РАПо сообщениям разных источников, посольство Армении в Сирии продолжает работать в нормальном режиме.
11:23 02/08/2012Армянская церковь на острове Ахтамар готовится к предстоящей литургииВице-губернатор Вана Атай Услу в связи с этим созвал собрание и объявил, что частично разрушенный в результате землетрясения 2011 года, но уже восстановленный Ван готов к приему туристов.
11:00 02/08/2012Президент Армении Серж Саргсян отправляется в краткосрочный отпускПрезидент Армении Серж Саргсян отправился сегодня в краткосрочный отпуск, часть которого проведет за рубежом.
16:45 01/08/2012Вице-президент ИРИ: Иран ведет с Арменией переговоры относительно восстановления озера УрмияИран ведет с Арменией переговоры относительно восстановления озера Урмия. Об этом, как сообщает иранский сайт «табнак.ир», в завершении правительственного заседания заявил вице-президент Исламской...
16:18 01/08/2012Дополнительный рейс Ереван-Алеппо-Ереван будет осуществлен завтраРейс Алеппо-Ереван также запланирован на завтра в 16:00.
16:00 31/07/2012Строительство музыкальной школы N 6 в Гюмри начнется через 15 днейСтроительство музыкальной школы N 6 в Гюмри осуществит компания «Канака». Соответствующий договор был подписан с компанией сегодня. Проект строительства музыкальной школы N 6 в Гюмри осуществляют...
11:55 31/07/201222 августа стартует предвыборная кампания к предстоящим выборам мэра Гюмри и ЭчмиадзинаРегистрация кандидатов продлится с 10 августа по 15 августа, а предвыборная кампания кандидатов начнется 22 августа и продлится до 7 сентября.
15:53 30/07/2012Вардан Осканян обратился в Апелляционный суд Армении с целью обжаловать решение судаЭкс-глава МИД Армении, основатель фонда «Сивилитас», член партии «Процветающая Армения» Вардан Осканян обратился в Апелляционный суд Армении с целью обжаловать решение, принятое 23 июля текущего года...
13:41 30/07/2012В Армении сократилось число преступлений, совершенных несовершеннолетнимиСокращение числа преступлений, совершенных несовершеннолетними, обусловлено тем, что с января текущего года полиция ведет воспитательную работу с несовершеннолетними в школах.
14:46 28/07/2012На 12-м международном конкурсе «Лучшие мускаты мира» Армения удостоилась серебраВ конкурсе, который проводится с 2000 года, принимали участие ведущие компании и частные предприниматели сферы виноделия, которые представляли в основном вина из такого сорта винограда, как Мускат.