11:46 06/03/2014Լարիսա Ալավերդյան. Օր առաջ Հակոբ Ինջիղուլյանի երրորդ երկրում հայտնվելը լավագույն բանը կլինի«Ընդդեմ իրավական կամայականության» ՀԿ նախագահ, ՀՀ առաջին ՄԻՊ Լարիսա Ալավերդյանը չի կարծում, որ որևէ քայլ կարվի Ադրբեջանի կողմից, որ հայ ռազմագերի Հակոբ Ինջիղուլյանը վերադարձվի Հայաստան: Այսօր...
11:21 05/03/2014Գերու նկատմամբ բռնությունը` լուրջ ազդանշանԳերու նկատմամբ բռնությունը` լուրջ ազդանշան
10:07 05/03/2014Ն.Զոհրաբյանը կրկին նամակ է գրել ԵԽ մարդու իրավունքների հանձնակատարին` Հակոբ Ինջիղուլյանի խնդրովՆ.Զոհրաբյանը կրկին նամակ է գրել ԵԽ մարդու իրավունքների հանձնակատարին` Հակոբ Ինջիղուլյանի խնդրով
09:08 05/03/2014Արծվաբերդի դպրոցը` գյուղապետարանի նախկին, վթարային շենքումԱրծվաբերդի դպրոցը` գյուղապետարանի նախկին, վթարային շենքում
16:48 04/03/2014Հայ-թուրքական արձանագրություններ. ԱՄՆ-ն շարունակում է հորդորելՀայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Հեֆերնը հարցազրույց է տվել «Արմենպրեսս» լրատվական գործակալությանը, որից ներկայացնում ենք մի հատված.
12:10 04/03/2014Տարեկան 30 անվճար տեղ` ԼՂՀ մագիստրոսականներինՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի` ԼՂՀ կատարած այցի շրջանակում այսօր ստորագրվել է ՀՀ և ԼՂՀ կրթության և գիտության նախարարությունների միջև կրթության և գիտության բնագավառում 2014-2020 թթ...
09:00 04/03/2014ՄՄ անդամակցելուց հետո ձեռնտու չի լինի օգտագործված ավտոմեքենա գնելՄաքսային Միությանը անդամակցելուց հետո Հայաստանում օգտագործված ավտոմեքենաների գները կրկնակի և ավել կբարձրանա
17:24 03/03/2014Հ.Նաղդալյան. Անհասկանալի է, երբ Հայաստանը Ադրբեջանի հետ նույն հարթության վրա է դրվում«ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի 2013 թ-ի տարեկան զեկույցից որոշ միտումնավորություն զգացի: Իմ սուբյեկտիվ կարծիքով, դա կարող է նաև Մաքսային միության մեր վեկտորի ընտրությամբ պայմանավորված լինել»,- Panorama.am-ի...
15:18 03/03/2014Դավիթ Հարությունյանն ընտրվել է գազի հարցերով հանձնաժողովի նախագահԻնչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, ԱԺ-ում այսօր գումարվել է ՀՀ գազամատակարարման համակարգի գործունեությունն ուսումնասիրող ժամանակավոր հանձնաժողովի առաջին նիստը, որում ընտրվել են հանձնաժողովի նախագահն...
14:57 03/03/2014Որտե՞ղ է քնած նախարարությունը, երբ հիմա էլ երեխայի խնամքի նպաստներն են ուշացնումԱշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության վրա տարեսկիզբն, ինչպես ասում են, չեկավ
09:13 03/03/2014Սկսվում է Մեծ Պահքի շրջանըԿերակրից հրաժարվելն առանց մեղքից հետ կանգնելու` անօգուտ է:
16:50 01/03/2014Լևոն Զուրաբյանը համեմատություններ է տարել 2008-ի մարտի 1-ի ու Ուկրաինայի վերջին դեպքերի միջև«Վեց տարի առաջ Հայաստանի իշանություններն առաջին անգամ մեր նորանկախ պատմության մեջ կրակեցին սեփական ժողովրդի վրա` սպանելով և վիրավորելով մեր բազմաթիվ համաքաղաքացիների»: Այս մասին ՀԱԿ կազմակերպավ...
14:05 01/03/2014Հակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1700 կրակոցՓետրվարի 23-ից մարտի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր...
13:30 01/03/2014Սարգիս Քլոյան. «Ճյուղը, որի վրա նստած են մարդասպանները, չեն կտրի»Մարտի մեկի իրադարձությունների մեղավորների բացահատումն ու նրանց պատիժը կրելն առաջին հերթին զոհ տված տասը ընտանիքների թիվ մեկ պահանջն է:
10:34 01/03/2014Քաղպաշտպանության համաշխարհային օրն էԱյսօր Քաղպաշտպանության համաշխարհային օրն է: Քաղաքացիական պաշտպանության միջազգային կազմակերպությունն ամեն տարի ընդունում է քաղպաշտպանության միջազգային օրվան նվիրված մի կարգախոս: Այս տարվա կարգախոսն է՝...
13:40 28/02/2014«Ով սեփական ժողովրդի դեմ ուժ է կիրառում, նա վախենում է»«Այն, ինչ այսօր երկրում կատարվում է, արդյունք է մարտի մեկի ամենաթողության»:
12:51 28/02/2014Նարեկ Ավետիսյան. Հետաքրքիր էր Մինասի գործերը տեսնել գերմանացի էքսպրեսիոնիստների կողքին«Մինաս և Նարեկ Ավետիսյան. Մոդեռնը և Ավանգարդը Հայաստանում» ցուցահանդեսը Մորիցբուրգի արվեստի թանգարանում կներկայացվի մինչև մայիսի 4-ը:
11:53 28/02/2014Ա.Վարդանյան. Մարտի 1-ն այն հարցը չի, որ պետք է կապել իշխանափոխության հետ«Գազի հետ կապված մենք ունեինք մի իրավիճակ, որ քաղաքական մեծամասնությունն էլ գիտակցեց, այդտեղ խնդիրներ կան և որ պետք է գտնվեն այնպիսի մեխանիզմներ, որ ապագայում մենք կարողանանք խուսափել նման...
15:26 27/02/2014Անկախ «օլիմպիական հրադադարից»` սահմանագծում անհանգիստ է«Ադրբեջանն օգտագործեց այն հանգամանքը, որ միջազգային հանրության ուշադրությունն այլ իրադարձությունների վրա էր և օլիմպիադայի օրերին գործում էր առավել «անկաշկանդ»»:
12:36 27/02/2014Գևորգ Կոստանյանը խոստացավ հաջորդ շաբաթ հանդիպել բանակում մահացած զինծառայողների մայրերի հետ«Ես նորից եմ ասում` ցանկացած գործ, այդ հանցագործությունների հետ կապված, կքննարկենք»:

17:11 15/05/2012Парламентская делегация Южной Кореи заявляет о необходимости признания Геноцида армянВ книге же «Почетных гостей» Нах Йоун Мин написал: «Подобные трагедии никогда не должны повторяться, а организаторы преступления должны быть привлечены к ответственности».
14:36 15/05/2012Президент России В. Путин отметил важность юбилейной сессии Совета коллективной безопасности ОДКБВ московском Кремле стартовала юбилейная сессия Совета коллективной безопасности ОДКБ, посвященная 20-летию подписания Договора о коллективной безопасности и 10-летию создания Организации договора о...
10:14 15/05/2012Сегодня Международный день семьиСегодня, 15 мая, отмечается Международный день семьи (International Day of Families). Праздник учрежден Генеральной Ассамблеей ООН в 1993 году. По мнению генерального секретаря ООН, когда...
15:50 14/05/2012Никто из пострадавших от взрыва воздушных шаров в Ереване не умер и не ослеп. Опровержение из Минздрава АрменииНа данный момент в медицинских учреждениях столицы лечение проходят 71 пострадавший, из которых 5 человек находятся в реанимации.
14:38 12/05/2012Брожение в рядах партии «Процветающая Армения». Министр здравоохранения А. Кушкян заявил о самоотводе«Это заявление вывело из себя лидера ППА Гагика Царукяна, в результате чего он поручил 8 членам партии написать в ЦИК РА заявления о самоотводе».
12:50 12/05/2012Рубен Акопян назвал слухами сведения об отказе Заруи Постанджян от депутатского мандатаВице-председатель партии «Наследие» Рубен Акопян в беседе с Panorama.am назвал слухами сведения о том, что в партии было принято решение об отказе Заруи Постанджян от депутатского мандата.
16:45 11/05/2012Телекомпания «Кентрон» оштрафована на миллион. НКТР Армении прямой эфир сочла всего лишь смягчающим обстоятельствомТем самым, данная телекомпания была привлечена к административной ответственности по признакам ч.7 ст. 60 Закона РА «О телевидении и радио».
15:57 11/05/2012Визит сопредседателей Минской группы ОБСЕ в Степанакерт отложенСопредседатели Минской группы ОБСЕ сегодня должны были прибыть в столицу Нагорно-Карабахской Республики город Степанакерт и утром в 11:00 встретиться с президентом НКР Бако Саакяном.
12:48 11/05/2012Единый штаб принял заявление: «Прошедшие 6 мая выборы не отражают истинную волю народа»В ходе проходящего заседания Единого штаба по контролю за выборами было зачитано итоговое заявление Единого межпартийного штаба по контролю за выборами относительно прошедших в стране парламентских...
17:54 10/05/2012Только в случае с партией «Наследие» противоположные лагеря газет писали одинаково негативно. Итоги мониторингаИсполнительный директор Армянской ассоциация по связям с общественностью (APRA) Татевик Пирумян и эксперт Армен Минасян представили сегодня в ходе пресс-конференции результаты программы «Мониторинг...
14:34 10/05/2012Рикстаг Швеции отклонил проспонсированную азербайджанцами резолюцию по Нагорному КарабахуВместо этой резолюции, Рикстаг Швеции принял формулировку Комитета по международным отношениям, которая гласит, что «нагорно-карабахский конфликт требует мирного решения»
14:48 09/05/2012В Армении обсуждают вопрос формирования коалиции в парламенте нового созыва. Ответы через несколько днейОтвечая на вопрос, насколько соответствуют действительности слухи о том, что он станет новым спикером Национального Собрания РА, Т. Саркисян сказал: «Много чего говорится».
11:24 09/05/20129 мая: Сыновья армянского народа внесли свой большой вклад в достижение этой победы«Это один из важнейших для спасения Карабаха дней. Я много читал об этой военной операции и горжусь этими храбрыми бойцами, которые, осознавая, какая сложная задача стоит перед ними, ни секунды не...
17:08 08/05/2012Агарон Адибекян: Не все граждане Армении могли продать свои голоса«6 мая был подтвержден факт проведения справедливых парламентских выборов, однако были розданы взятки на общую сумму 2-2.5 млн долларов»
16:02 08/05/2012Партия «Наследие» назвала не только дефекты выборов, но и признала достигнутый прогрессОкончательную оценку партия «Наследие» даст после систематизации, сравнения и анализа своих данных по протоколам с обнародованными ЦИК РА официальными итогами.
18:16 07/05/2012Глава наблюдательской миссии ПАСЕ дал предварительную оценку парламентским выборам в Армении«Выборы в Армении характеризуются конкурентной, нестабильной и по большей части мирной предвыборной кампанией»
09:39 07/05/2012Кандидат в депутаты Виктор Даллакян проиграл в избирательном округе №30Баллотировавшийся в избирательном округе №30 по мажоритарной системе кандидат Виктор Даллакян проиграл на прошедших в стране парламентских выборах.
20:30 06/05/2012Ситуация в городе Гюмри была слишком напряженной: столкновения после выборов не исключены«На данный момент здесь мирная обстановка, но утром напряженность достигла своего апогея, имело место насилие».
16:40 06/05/2012Главу штаба партии «Процветающая Армения» В. Варданяна возмутил «нескромный» вопрос о проституткахСообщения о том, что представители партии «Процветающая Армения» предлагают избирателям услуги проституток за голоса в пользу этой политической силы, руководитель штаба ППА Вардан Варданян назвал...
14:30 06/05/2012Э. Шармазанов оценил слова Н. Зограбян как «истеричные», она в ответ назвала его «хладнокровным». Дуэль продолжил Г. Меликян«Все истеричные и неконструктивные попытки обречены на провал».