11:13 27/02/2014ՊԲ-ն չի խախտել հրադադարի ռեժիմի կանոնները«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել, այդ լուրերը չեն համապատասխանում իրականությանը: ԼՂՀ ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շարունակում են պահպանել հրադադարի...
10:24 27/02/2014Հայաստանում ստեղծվում է մասնագիտացված ոսկեգործական ազատ տնտեսական գոտիՀՀ կառավարության որոշմամբ «ԷՅ ՋԵՅ ԷՅ ՀՈԼԴԻՆԳ» ընկերության տարածքում կստեղծվի ոսկեգործության բնագավառի ազատ տնտեսական գոտի: Ինչպես կառավարության այսօրվա նիստում նշեց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ...
15:56 26/02/2014ԱԱԽ քարտուղար. Բոլոր ուղղություններով ՀՀ-ի գործակցությունը ՀԱՊԿ-ի հետ ընթանում է դրական«Հայաստանը ՀԱՊԿ առանցքային անդամ երկրներից է և շահագրգիռ է կառույցի և քաղաքական, և ռազմական բաղադրիչների զարգացմամբ: Այդ կառույցի հետ ռազմական բաղադրիչի ամրապնդումը կենսական նշանակություն ունի մեզ...
11:19 26/02/2014Ադրբեջանցի հաքերները մոտ 300 հայկական կայքեր են կոտրելPanorama.am-ը ևս ադրբեջանցի հակերների կողմից հարձակման է ենթարկվել, ինչի հետևանքով կայքը տեղ-տեղ խափանումներով է աշխատում:
12:33 25/02/2014Libero. Իտալիան պաշտպանում է իր շահերը, բայց լեգիտիմացնում Ալիևների բռնապետությունըԻտալական հեղինակավոր «Լիբերո» օրաթերթի սյունակագիր Լուչանո Կապոնեն թերթի այսօրվա համարում անդրադարձել է Իտալիայում ադրբեջանական նավթադոլարների հաշվին իրականացվող «խավիարային դիվանագիտությանն» ու դրա...
10:26 25/02/2014«Խենթի պես քաջ է»… Այս օրը ծնվել է Զորավար Անդրանիկը (լուսանկարներ)Այս օրը ծնվել է Զորավար Անդրանիկը:
14:29 24/02/2014Քոչարյանը` ՄՄ-ին Հայաստանի անդամակցության մասին. հարցազրույցՀայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը «2rd.am» կայքին հարցազրույց է տվել, որում անդրադարձել է Մաքսային միությանը Հայաստանի անդամակցության հարցին: Հարցն ու պատասխանը ներկայացնում ենք...
11:33 24/02/2014Հանգստյան օրերին հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի նվազում է գրանցվել«Շաբաթ-կիրակի օրերին, հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտումները բավականին քիչ են եղել, ինչն անկեղծ ասած չեմ կարող ասել, թե ինչով է պայմանավորված»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում, անդրադառնալով...
11:00 24/02/20145.5 դասարանով և աշակերտներին նվիրված ուսուցիչներով սահմանամերձ դպրոցըՇինարարական ընկերությունը հետագայում դատարան է կանչվել, մի քանի շենքեր են կառուցել նույն ձևով, տնօրենը դատվել է:
09:44 24/02/2014Սպասվում է փոփոխական եղանակՀայաստանի տարածքում փետրվարի 25-26-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 24-ին արևելյան շրջաններում, 27-ին շրջանների մեծ մասում, 28-ին առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ: Օդի ջերմաստիճանը...
15:24 22/02/2014Ադրբեջանի քարոզչական ջանքերն Իտալիայում իրենց չեն արդարացնումԻտալիայում աճել է ադրբեջանական լոբբիստների թիվը, որոնց հայերը օբյեկտիվ պատճառներով հակազդում են միայն այդ երկրում Հայաստանի դիվանագիտական ներկայացուցչության ջանքերով. այնտեղ ազդեցիկ հայ համայնք չկա
14:34 22/02/2014Սիրիայում հայ երիտասարդ է մահացելՍիրիայում հայ երիտասարդ է մահացել: Այս մասին տեղեկացնում է «Բերիո Լուրեր»-ը: Սիրիական Տարաայի շրջակայքում կատարվող մարտերի ժամանակ փետրվարի 20-ին վիրավորվել է դամասկոսահայ երիտասարդ Սագո Նազարեթ...
10:45 22/02/2014«Բացառիկ կինոհանճար»… Արտավազդ Փելեշյան (տեսանյութ)«Իմ կուռքը կինոյում հայ վավերագրող Արտավազդ Փելեշյան-հանճարն է: Եթե ես կայծեր եմ արձակում, ապա նա՝ գնդակերպ շանթեր». Ռեջիո Գոդֆրի
15:09 21/02/2014ՀՀ-ում արժույթը փոխվելու դեպքում ի՞նչ կլինեն կուտակված գումարները«Բնական է, առաջին հայացքից բավականին դժվար ընկալելի ռեֆորմ է, այնպես, ինչպես դժվար էր ԱՊՊԱ-ի ներդրումը»
12:53 21/02/2014Երևան-Կիև չվերթներն իրականացվում են ըստ չվացուցակիՌուսական երեք խոշոր ավիաընկերությունները որոշում են կայացրել սահմանափակել դեպի Ուկրաինա ավիատոմսերի վաճառքը:
20:33 20/02/2014ՀԱԿ-ը հնարավոր է չմասնակցի գազի հարցերով հանձնաժողովի աշխատանքներինՀՅԴ-ն և ԲՀԿ-ն համաձայնություն են հայտնել մասնակցել գազի հարցերով հանձնաժողովի աշխատանքներին
14:45 20/02/2014Ա.Ռուստամյան. Այս քառօրյայում ընդդիմությունը կառավարությանը անվստահություն չի հայտնի«Կառավարությանն անվստահություն հայտնելու փաստաթղթի վրա աշխատանքները շարունակվում են և այս պահին լուծում, վճռահատում չկա»,-Ազգային Ժողովում լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ՀՅԴ խմբակցության...
11:41 20/02/2014Ստեղծվում է գազի կալորիականությունը ուսումնասիրող հանձնաժողովՎարչապետ. Մենք պարտավոր ենք այդ հարցերի պատասխանները տալ հանրությանը:
16:40 19/02/2014«Մեր սպային սպանել են միայն նրա համար, որ նա հայ է». Սեյրան ՕհանյանԲուդապեշտում գազանաբար սպանված ՀՀ զինված ուժերի սպա Գուրգեն Մարգարյանի մահվան 10-րդ տարելիցի կապակցությամբ փետրվարի 19-ին նրա հուշակոթողին է այցելել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը և...
10:27 19/02/20141869 թվական… Մայր Հայաստանի արգանդը եղավ սրբորեն բեղուն145 տարի առաջ հենց այս օրը ծնվել է Հովհաննես Թումանյանը:

09:13 06/05/2012В Армении начались парламентские выборыВ Армении началось голосование к выборам в Национальное Собрание 5-го созыва. В 08:00 открылись все избирательные участки. На территории Армении действует 1982 избирательных участка в 41...
09:34 05/05/2012Сегодня в Армении объявлен «день тишины»В преддверии предстоящих завтра, 6 мая, парламентских выборов в Армении, сегодня в Армении объявлен «день тишины», то есть, запрещена публикация, комментарий, соцопрос относительно какой-либо силы,...
20:18 04/05/2012Взрыв на ереванской площади Республики: есть пострадавшиеНесколько минут назад в ходе концертной программы на площади Республики в Ереване рядом со сценой произошел взрыв: загорелись наполненные газом воздушные шары.
17:20 04/05/2012Предупреждение от Г. Царукяна в Азатане: «Тот, кто тронет члена моей команды, будет иметь дело со мной»Именно поэтому подобные заявления, тем более в канун выборов и в этой местности, кажутся весьма примечательными: возможно, они имеют конкретного адресата.
16:50 03/05/2012Второй президент Армении Роберт Кочарян открыл «Медиамакс» небольшой секрет о Вардане Осканяне«Мои отношения с властью неоднозначны. Я искренне желаю ей успехов»
17:02 02/05/2012Мэр Еревана не промедлил с решением. Уже есть приказ о демонтаже ларьков в сквере МаштоцаУже есть приказ о демонтаже ларьков в сквере Маштоца
13:52 02/05/2012WikiLeaks опубликовал депешу про племянника Левона Тер-Петросяна. Если речь о кандидате в депутаты Тигране Тер-Петросяне, то…«Лидеры оппозиции для получения политубежища связались с нами, чтобы преодолеть кризис в США. Одним из них был племянник Левона Тер-Петросяна, который в страхе за свою жизнь сейчас скрывается в ОАЭ».
15:50 01/05/2012В Ереване прошло традиционное первомайское шествие Компартии АрменииСегодня в Ереване прошло традиционное первомайское шествие Коммунистической партии Армении, посвященное Дню международной солидарности трудящихся.
14:31 01/05/2012Президент Армении поставил точку в истории с «яблоком раздора». Поручение мэру Еревана демонтировать ларьки в сквере Маштоца«Это будет очень корректное решение. Это зрелище не может „радовать глаз” целых 2-3 года. А мы заявляли, что во всем Ереване должны быть здания, радующие глаз. Повторяю: законным путем».
09:26 01/05/2012Сегодня День международной солидарности трудящихсяСегодня День международной солидарности трудящихся . Праздник отмечается в 142 странах мира 1 мая или в первый понедельник мая.
15:53 30/04/2012Исполнился 21 год с начала операции «Кольцо» против мирных жителей Армении и АрцахаВ ходе операции «Кольцо» было депортировано население 27 армянских сел Арцаха, часть из которых до сих пор остается под оккупацией Азербайджана.
15:45 30/04/2012Мэр Нью-Йорка выступил с официальным заявлением относительно Геноцида армян«Резня армянского народа началась в Константинополе, где турками были арестованы и убиты политические, религиозные лидеры, представители интеллигенции, и мы признаем это как пример геноцида».
10:11 30/04/2012Сегодня впервые отмечается Международный день джазаСегодня во всем мире отмечается Международный день джаза. Любителей джаза, а также гостей Армении сегодня ждет сюрприз от мэра Еревана Тарона Маргаряна. Все посетители ереванского комплекса «Каскад»...
18:14 28/04/2012Партия «Процветающая Армения» присоединилась к совместному заявлению 5 партий о новом способе контроля за выборамиСегодня пять политических сил – Республиканская партия Армении выступили с совместным заявлением, в котором предложили новый механизм по обеспечению прозрачности предстоящих выборов
16:40 28/04/2012Администрация Барака Обамы обсуждает возможность серьезных уступок в отношении ИранаВозможно, руководство США согласится на то, чтобы Иран довел работы по обогащению урана до 5%, а взамен потребует у Тегерана разрешения на доступ международных инспекторов к своим объектам.
13:28 28/04/2012EuFoA. Проходной барьер на предстоящих выборах в Армении преодолевают 6 партийГенеральный секретарь организации «Европейские друзья Армении» (EuFoA), доктор Майкл Камбек сегодня обнародовал результаты проведенного в Армении социологического опроса в связи с предстоящими...
17:39 27/04/2012В Генпрокуратуре Армении боятся «сглазить» спокойный ход предвыборной кампанииОтметим, 23 марта с.г. генеральный прокурор Армении Агван Овсепян подписал распоряжение о создании специальной рабочей группы, которая будет расследовать все нарушения, связанные с выборами.
09:50 27/04/2012Началась печать избирательных бюллетеней к предстоящим парламентским выборам в АрменииСогласно календарному плану, установленному Центральной избирательной комиссией Армении, с 26 апреля начинается печать избирательных бюллетеней.
12:00 26/04/2012Курдские депутаты намерены объявить 24 апреля днем скорби армянского народаСыры Сурея Ондер отметил, что они собираются представить Великому национальному собранию Турции проект закона, по которому 24 апреля должен быть объявлен «днем скорби и сочувствия армянскому народу».
11:35 26/04/2012От пули противника ранены двое военнослужащих Армии обороны НКРВ последние несколько дней на линии соприкосновения войск Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана противник стал более интенсивно нарушать режим прекращения огня, произведя в направлении...