19:14 30/01/2014Եվրոպայի խորհրդում Ադրբեջանի դեմ ստորագրահավաք է կազմակերպվելԵԽԽՎ պատգամավորները ստորագրում են
13:40 30/01/2014ՊԲ. Խաղաղությանը վերաբերում ենք հարգանքով, սակայն պատերազմի պատրաստվում մեծ պատասխանատվությամբ«Խաղաղությանը վերաբերում ենք հարգանքով, սակայն պատերազմի պատրաստվում մեծ պատասխանատվությամբ»:
10:28 30/01/2014«Պետո, ցավդ տանե~մ». Հերոսն այսօր կդառնար 50 տարեկան (Տեսանյութ, լուսանկարներ)Հերոսի ծննդյան օրն է (Տեսանյութ, լուսանկարներ)
13:46 29/01/2014ՍԴ-ն դժվար թե հակասահմանադրական ճանաչի վիճահարույց օրենքի դրույթները. Կարծիքներ«Կենսաթոշակային կուտակային համակարգի մասին» ՀՀ օրենքով պարտադրվող պարտադիր բաղադրիչի դեմ պետք է օգտագործվեն պայքարի հնարավոր բոլոր միջոցները՝ ընդհուպ մինչև համազգային գործադուլ: Այդ մասին այսօր...
10:25 29/01/2014Հակառակորդի դիպուկահարի կրակոցից զինվոր է զոհվելՄիջադեպի հետ կապված մանրամասները պարզելու համար տարվում է քննություն:
10:56 28/01/2014Բակո Սահակյան. Հայոց բանակն այսօր տարածաշրջանում ամենամարտունակն ու կազմակերպվածն էԱրցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 28-ին շնորհավորական ուղերձներ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին և պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանին` Բանակի օրվա...
10:50 28/01/2014ՀՀ ԶՈՒ-ն 22 տարեկան է. Կայացման ինչ փուլեր է անցել բանակըԿայացման ինչ փուլեր է անցել բանակը
14:05 27/01/2014Կայարանցի Թևոսիկի եղբոր սպանության վայրում «Մակարով» ատրճանակ է հայտնաբերվելՈստիկանության լրատվական ծառայությունը նոր մանրամասներ է հաղորդում այսօր գիշերը կատարված Արթուր Սաֆարյանի` Կայարանցի Թևոսիկի եղբոր սպանության մասին: Ըստ աղբյուրի, հունվարի 27-ին, ժամը 00.17-ին,...
10:45 27/01/2014Տիգրան Մանսուրյանի ծննդյան օրն է (լուսանկարներ, տեսանյութ)«Ես իմ ստեղծագործությամբ աշխատում եմ հարցեր ավելացնել»…
10:00 27/01/2014Հոլոքոստի զոհերի միջազգային օրն է«Ցեղասպանության թույնը շարունակում է իր գործունեությունը»:
11:40 25/01/2014Այսօր ռուս մեծ երգիչ և դերասան Վլադիմիր Վիսոցկու ծննդյան օրն է1965 թվականին Վիսոցկին արդեն կուռք էր:
10:46 25/01/2014ՀԱԿ. «ՍԴ որոշումը այլ բան չէ, քան իշխանության մարտավարական մի նահանջ»Հայ ազգային կոնգրես կուսակցությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ` վիճահարույց օրենքի վերաբերյալ ՍԴ կայացրած որոշման մասին: «Հայ Ազգային Կոնգրեսը Սահմանադրական դատարանի կողմից կուտակային կենսաթոշակի...
13:32 24/01/2014ՊՆախարարը՝ հայ ռազմագերու, սահմանին լարվածության և հայկական կողմի պատասխանի մասին«Մենք միշտ պարտադրողի դերում ենք առաջնագծում, անհրաժեշտության դեպքում նաև պատժողի: Պատասխանը մեր կողմից միշտ համարժեք է, դեռ ավելին»
10:40 24/01/2014Հակառակորդի կրակոցների հետևանքով Այգեպարում 16-ամյա աղջիկ է վիրավորվել«Լիաննան ոտքից է վիրավորվել, անմիջապես տեղափոխվել է Բերդի հիվանդանոց»:
10:06 24/01/2014«Մեծերը չեն մահանում» … Պարույր Սևակի ծննդյան օրն է (լուսանկարներ, տեսանյութ)Պարույր Սևակի ծննդյան օրն է (լուսանկարներ, տեսանյութ)
18:55 23/01/2014ԼՂՀ ՊՆ. Բաքուն նրբանկատորեն փորձում է ներկայացնել այն, ինչի մասին պետք է խոստովաներ օրեր առաջԱդրբեջանը հաղորդել է շփման գծում կապիտանի սպանվելու մասին
10:25 23/01/2014ՊՆ. Ադրբեջանն առաջնագծում աննախադեպ ակտիվություն է դրսևորումՀակառակորդը հրադադարի ռեժիմի կանոնները գիշերվա ընթացքում խախտել է 300 անգամ:
17:17 22/01/2014Հերոս զինվորը հուղարկավորվեց Եռաբլուրում«Հակառակորդի՝ մինչև ատամները զինված մի քանի դիվերսիոն խմբերի ներթափանցումը մեր դիրքեր, նրանց հարձակվողական գործողությունները Արմենն ու իր ստորաբաժանումը ետ մղեցին»
12:40 22/01/2014Մ.Մելքումյան. Քոչարյանը լիովին իրավունք ունի արտահայտվելու և նույնիսկ շուտ պետք է արտահայտվեր«Ռոբերտ Քոչարյանը ծանրակշիռ պետական գործիչ է, ով ժամանակին բավական արդյունավետ կառավարել է երկիրը, իսկ թերություններ միշտ են եղել: Ես այն կարծիքին եմ, որ նա լիովին իրավունք ունի արտահայտվելու...
11:06 22/01/2014Առաջնագծում Ադրբեջանի ակտիվացումը շարունակվում էՀայկական կողմը արձագանքում է միայն հակառակորդի նպատակային կրակահերթերին:

11:48 06/04/2012В преддверии Пасхи на рынке яиц Армении никаких ценовых изменений нетСегодня в международных СМИ муссировалась информация о беспрецедентном росте цен на яйца в Европе. За несколько дней в европейских странах цены на яйца поднялись на 76%
20:10 05/04/2012Жителям Иджевана предлагают взятки за голос в пользу партии «Процветающая Армения»?«Если уж выступают, то пусть говорят на примерах: кто, кому, сколько предложил. Иначе отвечать в этот период на подобные безосновательные сообщения будет по крайней мере пустой тратой времени».
13:27 05/04/2012В.Ованнисян: Президент Азербайджана нанес имиджу страны политический ударЧлены армянской делегации, принявшие участие во 2-м пленарном заседании Парламентской ассамблеи «Евронест» в Баку, вернулись в Армению живыми и невредимыми.
20:01 04/04/2012Делегация Армении сорвала планы Турции увеличить свое влияние в ОЧЭС«Должен сказать, что в ходе бурных обсуждений нам удалось получить для двух наших предложений положительное заключение, и они будут рассмотрены и приняты на очередной сессии»
17:30 04/04/2012Молчание международного сообщества на провокационную речь И. Алиева в «Евронест» весьма странноВыступление президента Азербайджана Ильхама Алиева на пленарном заседании второй сессии Парламентской Ассамблеи «Евронест» не подобает главе государства
14:45 04/04/2012Армянская делегация возвращается из Баку после сессии ПА «Евронест»Армянская делегация, участвовавшая 2-4 апреля во второй сессии Парламентской Ассамблеи «Евронест» в столице Азербайджана, сегодня вечером возвращается в Ереван.
15:13 03/04/2012Речь президента Азербайджана И. Алиева на заседании ПА «Евронест» шокировала европейских делегатовПрезидент Азербайджана Ильхам Алиев на пленарном заседании второй сессии Парламентской Ассамблеи «Евронест», которая проходит в Баку, обратился к проблеме урегулирования карабахского конфликта.
17:30 02/04/2012Н.Зограбян о попытке Э.Мамедъярова исказить факты: «Горбатого могила исправит»Выступление Мамедъярова, посвященное Нагорном Карабаху, было озвучено в том случае, когда обсуждаемая в комиссии резолюция касалась исключительно дальнейшего развития демократии.
09:28 02/04/2012Сегодня ЦИК Армении обсудит вопрос предоставления эфирного времени партиямСрок регистрации партий и альянсов партий завершился вчера, и на данный момент официально зарегистрированы 8 партий и один альянс.
17:20 31/03/2012Министр от партии «Процветающая Армения» В. Варданян счел бессмысленными разговоры о заявлении В. Осканяна«Конечно, нет. Как это формальна? Никаких проблем с коалицией не было, кроме того, до сих такого вопроса не подымали. Следовательно, говорить на эту тему бессмысленно».
15:27 31/03/2012Глава Полиции Еревана Н. Назарян: Активистам в сквере Маштоца «будет дан соответствующий ответ»«Полагаю, что они не пойдут на такой шаг, поскольку понимают. И омбудсмен к ним обращался, и мы объясняли, что их действия будут незаконными»
13:55 31/03/2012Ереван, Ванадзор и Капан присоединились к акции «Час Земли»Инициаторами акции выступает Всемирный Фонд Дикой природы (WWF), к которому присоединились министерство охраны природы РА, мэрия Еревана, Банк HSBC Армения, гостиница Конгресс и ряд других организаций
10:27 31/03/2012Координатор ООН призывает жителей Армении присоединиться к акции «Час земли» и сегодня вечером отключить светДавайте еще раз присоединимся к этому всеобщему движению в Армении и внесем свой вклад в действиях, направленных на борьбу с изменением климата. Давайте защитим Землю.
16:45 30/03/2012Психолог Самвел Худоян дал характеристику трем президентам АрменииПервый президент Армении Левон Тер-Петросян относится к шизоидному типу людей, у которых более развиты научно-мыслительные и творческие способности.
16:43 30/03/2012Обнаруженные в Гюмри немаркированные яйца были также просроченнымиСлужба ведет работы по обнаружению всей партии яиц и осуществлению соответствующих шагов.
15:02 30/03/2012Компания «Чистая вода» оштрафована на 5 млн. драмовКомпания «Эври дей» подала в Комиссию жалобу на «МГА Вотерс», заявив, что эта компания предоставляет неточные сведения о происхождении разлитой воды и вводит потребителя в заблуждение.
13:21 30/03/2012В Ереване началась конференция комитетов и офисов Ай Дат АРФДВ Ереване началась конференция комитетов и офисов «Ай Дат» АРФД. Как ранее сообщили в пресс-службе АРФД, в конференции примут участие около 60 представителей более 25 комитетов и офисов из Аргентины,...
15:25 29/03/2012Визит президента Армении С. Саргсяна в Сингапур завершился встречей с армянской общинойНаходящийся с государственным визитом в Республике Сингапур президент Армении Серж Саргсян сегодня посетил церковь Св.
17:38 28/03/2012Омбудсмен Армении призвал активистов акции в сквере Маштоца помнить о законе«Мы готовы продолжить сотрудничество с гражданскими инициативами, организациями и лицами с целью поиска правового урегулирования проблемы»
16:45 28/03/2012Окружная избирательная комиссия №10 отказала в регистрации. Адвокат Х. Сукиасяна грозит дойти до ЕвросудаПо его словам, в ближайшие несколько дней исковое заявление будет готово и они предпримут конкретные шаги.