09:00 10/02/2014Օլիմպիադայի պատմության մեջ առաջին անգամ հնչելու է դուդուկՄիջազգային 7-րդ ձմեռային փառատոնին մասնակցելու համար Սոչի է հրավիրվել նաև հայտնի դուդուկահար Գևորգ Դաբաղյանը:
14:47 08/02/2014Փորձագետներ. Ադրբեջանը նպաստում է տարածաշրջանում ծայրահեղական տենդենցների մեծացմանըԱդրբեջանը չի խուսափում տարածաշրջանում արմատական տենդենցներից, այլ հակառակը` ավելի է նպաստում: Սիրիայում կռվող և զոհվող ադրբեջանցի ջիհադականների քանակը գնալով շատանում է: Panorama.am-ի հետ զրույցում...
11:18 08/02/2014«CNN»-ը հայկական խոհանոցը օլիմպիական Սոչիի 9 անակնկալներից է համարումՄյուս անակնկալը`«Սոչիի օլիմպիական խաղերն իրականում տեղի չեն ունենում Սոչիում: Մարզիկները մրցելու են Ադլերում»
10:38 08/02/2014Այսօրվանից օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա 4-6 աստիճանովՀանրապետության տարածքում փետրվարի 8-12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին հյուսիս-արևելյան` 2-7մ/վրկ: Օդի ջերմաստիճանը 8-11-ը ընկած ժամանակահատվածում կբարձրանա 4-6 աստիճանով: Երևանում...
15:08 07/02/2014Քաղաքագետը` Թուրքիայի տապալված քաղաքական կուրսի մասինՊաշտոնական Անկարայի` զրո խնդիր հարևանների հետ քաղաքական կուրսը տապալվել է: Անդրառանալով Թուրքիայի տարածաշրջանային քաղաքականությանը, լրագրողների հետ զրույցում նման տեսակետ հայտնեց «Կովկաս» իստիտուտի...
11:40 07/02/2014«Կուտակային կենսաթոշակների մասին» դրույթները դեռևս վիճարկման փուլում ենՀայաստանի Հանրապետության սահմանադրական դատարանի՝ «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» ՀՀ օրենքի որոշ հոդվածների կասեցման վերաբերյալ աշխատակարգային որոշման ընդունումից հետո Հայաստանի Հանրապետության...
14:00 06/02/2014Սարսանգի ջրամբարը պայթեցնելու դեպքում Ադրբեջանի շատ տարածքներ կմնան ջրի տակ«Արցախի ջրամբարների անվտանգության ապահովումը խիստ անհրաժեշտություն է»
13:34 06/02/2014Ուորլիք. Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահները վերահաստատել են ԼՂ հակամարտության հրադադարի պահպանումը«Շատ լավ բանակցություններ են եղել Երևանում»:
12:02 06/02/2014Կառավարությունը վստահեցնում է, որ ՄՄ-ին անդամակցելը աննախադեպ գնաճի չի բերիԿառավարության այսօրվա նիստում վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ Ավանեսյանին խնդրեց ներկայացնել Մաքսային միության անդամակցելու դեպքում հնարավոր գնաճի վերաբերյալ...
11:36 06/02/2014Քաղաքագետ. Համանախագահները հասկանում են, թե որ կողմը ու ինչ նպատակներով է լարում իրավիճակը«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի առաքելությունը ոչ միայն բանակցությունների շարունակումն է, այլ նաև բանակցային ֆորմատի պահպանումը: Այս համատեքստում Մինսկի խումբը չի կարող կտրուկ ու կոշտ հայտարարություններով հանդես...
13:40 05/02/2014Երևանում ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահներին դիմավորել են բողոքի ցույցով (լուսանկարներ)«Եկել ենք ասելու, որ հավասարության նշան չդնեն սահմանագծին Ադրբեջանի և Հայաստանի գործողությունների մեջ»
12:30 05/02/2014Գազի գնի ուսումնասիրման հանձնաժողովը չստեղծվեցԳազի գնի ուսումնասիրման հանձնաժողովը չստեղծվեց:
13:22 04/02/2014Սերժ Սարգսյան. «Ղարաբաղի իշխանություններին այլ բան չի մնում, քան վառոդը չոր պահել»«Ղարաբաղի իշխանություններին այլ բան չի մնում, քան վառոդը չոր պահել»:
10:00 04/02/2014Այսօր քաղցկեղի դեմ պայքարի միջազգային օրն էՅուրաքանչյուր տարի աշխարհում քաղցկեղ է ախտորոշվում 12,7 միլիոն մարդու մոտ:
15:50 03/02/2014Ա. Հովհաննիսյան. Լարվածությունն զգալի նվազել է«Հայադրբեջանական սահմանին տիրող լարվածությունը նախորդ շաբաթվա այս ժամանակահատվածի համեմատ էականորեն նվազել է»: Panorama.amի հարցին, թե ինչ իրավիճակ է հայադրբեջանական սահմանին, արդյո՞ք կրկին...
13:48 03/02/2014ԱԺ Հաշվիչ հանձնաժողովը նախկին 7-ի փոխարեն կունենա 11 անդամ և մեծ մասը ՀանրապետականներԱյսօր Ազգային ժողովի նախագահի աշխատասենյակում խորհրդարանական խմբակցությունների ղեկավարների հետ քննարկումից հետո ԱԺ Հանրապետական խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանն արդեն ԱԺ նիստերի դահլիճում...
11:30 03/02/2014ՄՃԽ. Իրավիճակը սահմանագծին աննախադեպ վտանգավոր է դարձել«Իրավիճակը սահմանագծին աննախադեպ վտանգավոր է դարձել»:
14:40 01/02/2014Ծնունդների թիվը Հայաստանում գնալով նվազում է2010թ-ին Հայաստանում ծնվել էր 44 737 երեխա, 2011թ-ին` 43 297, 2012թ-ին` 42 832 և ահա անցած տարի 41 770:
13:32 01/02/2014Աբդուլլահ Գյուլ. «2015-ի նախաշեմին Թուրքիան պետք է ինքն իրեն հավաքի»Իտալիայի նախագահի հրավերով այդ երկրում գտնվող Թուրքիայի նախագահ Աբդուլլահ Գյուլը այցի երկրորդ օրը հանդիպում է ունեցել լրագրողների հետ: Հարցուպատասխանի ժամանակ Թուրքիայի նախագահն անդրադարձել է...
17:04 31/01/2014ԱԱԾ. Այժմ զբաղվում են ադրբեջանցի ընտանիքի հետագա ճակատագրովՀունվարի 29-ին հայ-վրացական «Բագրատաշեն» հսկիչ-անցագրային կետ է դիմել Ադրբեջանի քաղաքացի, Բաքու քաղաքի բնակիչ, 1976թ.

09:19 17/04/2012На территории Армении возможны осадки. Температура воздуха понизится17 апреля время от времени, в вечерние часы в значительной части областей, а 20-21 апреля преимущественно в северных районах Армении ожидается кратковременный дождь и облачность
12:25 16/04/2012Сегодня полиция Армении отмечает свое 11-летиеСегодня утром по случаю 11-летия полиции Армении члены коллегии полиции Армении начальники главных управлений, самостоятельных отделов, управлений города Ереван и областных управлений, ветераны и...
10:40 16/04/2012В Армении стартует Национальная библиотечная неделяВ рамках мероприятия до 23 апреля планируется проведение встреч с видными деятелями науки, культуры и литературы, организация выставок, презентаций книг, разнообразных библиотечных мероприятий.
18:47 14/04/2012Председатель ЦИК Армении: На данный момент нарушения, о котором сообщил Владимир Карапетян, нетРазмещение предвыборных плакатов на общественном транспорте, стенах и внутри торговых объектов и объектов общественного питания запрещено.
18:01 14/04/2012Компания «Макур джур» выплатила штраф, но собирается обжаловать решение ГКЗЭК в судено собирается обжаловать решение ГКЗЭК в суде
15:58 14/04/2012Скандал с министром образования Армении А. Ашотяном разгорается. ЕГЛУ намекает на посягательства в отношении здания вуза«Из 4000 студентов осталось бы около 400. Естественно, деятельность такого вуза вряд ли бы сочли целесообразным... Более того, по действующему законодательству РА, здание вуза подлежало бы продаже».
18:12 13/04/2012Лидер партии «Процветающая Армения» открестился от наличия у него оружия на встрече с избирателями. Есть ли пистолет у Царукяна?Между тем, в Сети активно просматривается видеоролик, на котором запечатлено, что на встречу с избирателями Г. Царукян явился с оружием.
15:00 13/04/2012Помолвка в пятницу 13-го. Убит жених дочери мэра Гюмри, погиб и следователь по данному делу«С самого начала отмечу, что данное убийство не имеет политического подтекста» подчеркнул В. Гаспарян и заверил, что это дело непременно будет раскрыто.
16:10 12/04/2012Фестиваль азербайджанских фильмов в Гюмри не состоится. Г.Ванян попросил прощенияУчастники акции держали в руках плакаты с надписями, осуждающими совершенные азербайджанцами преступления в Мараге и Сумгаите, и флаг Армении
12:16 12/04/2012Молодежный союз АРФД предлагает организовать в Баку показ документальных фильмов, посвященных событиям в СумгаитеСегодня Молодежный союз АРФ «Дашнакцутюн» выступил против проведения фестиваля азербайджанских фильмов в городе Гюмри.
09:47 12/04/2012Сегодня Всемирный день авиации и космонавтикиИменно в этот день 1961 года гражданин Советского Союза старший лейтенант Ю. А. Гагарин на космическом корабле «Восток» впервые в мире совершил орбитальный облет Земли.
09:22 12/04/2012Всемирнo известный тенор Андреа Бочелли выступит перед армянским зрителем22 апреля в рамках мероприятий программы «Ереван – всемирная столица книги» на площади Свободы в центре Еревана состоится концерт всемирнo известного итальянского тенора Андреа Бочелли.
17:20 11/04/2012Началось брожение в рядах «квартета», создавшего Единый межпартийный штаб по контролю за выборамиПосле этого ультиматума представитель «Наследия» покинул зал обсуждений.
12:10 11/04/2012Единый межпартийный штаб в Армении созвал первое заседаниеСегодня начались работы по формированию единого штаба партии АРФ «Дашнакцутюн» (АРФД), альянса партий «Армянский национальный конгресс» (АНК), партий «Наследие» и «Процветающая Армения».
17:12 10/04/2012Заочный диалог Арам Манукян – Сурен Сирунян продолжается. Помощь отныне предложат шепотом«Я не делал этот шаг для того, чтобы он выразил мне благодарность. Я просто хотел ему помочь. Если у моего бывшего партийца и в дальнейшем будут проблемы, мы можем предложить ему помощь шепотом».
13:25 10/04/2012В день парламентских выборов в Армении впервые будет проведен exit-pollНемногим ранее представители Американского института общественного мнения (GALLUP International association) и телекомпании «Армения» подписали договор, согласно которому в предвыборный период, а...
11:57 09/04/2012Генпрокуратура Армении предупреждает об ответственности лиц, совершивших нарушения на выборах«Лица, совершившие нарушения на выборах, будут привлечены к ответственности»
09:24 09/04/2012В Армении сегодня день поминовения усопшихВ Армении 9 апреля, как и во все дни, следующие сразу за Великими (главными) праздниками, совершается поминовение усопших – Мерелоц (арм.).
13:40 07/04/2012Армянская Апостольская Церковь празднует Пасху. Священник обеспокоен доминированием бытаСвященник обеспокоен доминированием быта
13:37 06/04/2012Армянская община Чехии организовала митинг в знак протеста против визита Ильхама АлиеваВ знак протеста против визита президента Азербайджана Ильхама Алиева в Прагу 5-го апреля армянская община Чехии организовала акцию.