17:30 17/09/2022Ուկրաինան 1,5 միլիարդ դոլարի դրամաշնորհային օգնություն է ստացել ԱՄՆ-ից1,5 միլիարդ դոլարի չափով տրանշ է ուղղվել Ուկրաինայի պետական բյուջե: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այս մասին շաբաթ օրը հայտնել են երկրի ֆինանսների նախարարության մամուլի ծառայությունում։ «Ուկրաինայի պետբյուջեն...
16:00 17/09/2022Այս իրավիճակում պետք է անպայման ապահովել ջրամբարների պաշպանությունը․ ՋրաբանՀայաստանի 95 տոկոսը խմելու ջուր ստանում է մաքուր, քաղցրահամ աղբյուրներից, որոնք կուտակվում են ջրամբարներում, այստեղից էլ հասցնում սպառողին։ Սակայն այսօր ջրամբարները խիստ պահպանության կարիք ունեն։...
19:59 16/09/2022Վրաստանի օդային տարածքի օգտագործման տեմպերն աննախադեպ աճել ենՎրաստանի քաղաքացիական ավիացիայի գործակալության տվյալներով՝ 2022 թվականի առաջին 8 ամսում Վրաստանի օդային տարածքի օգտագործման տեմպերը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել են 49 տոկոսով։ Այս...
19:00 16/09/2022ԶՊՄԿ-ում գործարանում մշտական հիմունքներով գործում է արտակարգ իրավիճակների շտաբԶանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ ՓԲԸ հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Չնայած ստեղծված իրավիճակին, անցնող շաբաթվա ընթացքում ընկերությունը գործել և շարունակում է գործել սովորական...
10:22 16/09/2022Մեկ օրում դոլարն արժևորվել է 4.91 դրամովԱմերիկյան դոլարը հայկական դրամի համեմատ շարունակում է արժևորվել։ Մասնավորապես, այսօր ժամը 10։00-ի դրությամբ 1 դոլարի միջին առքը կազմում է 418.32 դրամի, իսկ վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝ 428 դրամ։...
17:00 13/09/202212-ամսյա բնականոն գնաճը շարունակել է ավելանալ՝ կազմելով 10.2%. Մարտին ԳալստյանՀրավիրված մամուլի ասուլիսում ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյանը ներկայացրեց ՀՀ գլխավոր դրամատան խորհրդի նիստում ընդունած որոշումները: Նա տեղեկացրեց, որ ԿԲ խորհուրդը որոշել է վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը...
16:25 13/09/2022Տնտեսական աճի կանխատեսումը նախկին 4.9%-ի փոխարեն այսօր 12,9% է.Մարտին Գալստյան«Տնտեսական աճի հետ կապված մենք էապես փոխել ենք մեր տարեկան կանխատեսումը և նախկին 4.9%-ի համամատ սահմանել ենք 12,9% աճ, որը հիմնականում պահանջարկով է պայմանավորված»,-այսօրվա մամուլի ասուլիսում հայտնեց...
12:39 13/09/2022Վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը սահմանվել է 10 տոկոսՎերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը բարձրացնել 0.5 տոկոսային կետով
18:55 12/09/2022Հայաստանի տնտեսական ազատության ինդեքսի վերաբերյալ հայտարարությունը չի համապատասխանում իրականությանը․ «ԼՈՒՅՍ»«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Այսօր` ս․թ․ սեպտեմբեր 12-ին ԱԺ նստաշրջանի անդրանիկ նիստի ընթացքում ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը հայտարարեց.
18:15 12/09/2022Ամուլսարի շուրջ առկա լարվածությունն ավելի երկար կյանք է ունենալու․ Իրավապաշտպան«Որևէ զարմանք կամ անսպասելի բան չկար, քաղհասարակությունը համոզված էր, որ «Լիդիան Արմենիա»-ն կդիմի ՏԿԵՆ՝ ընդերքօգտագործման իրավունքի ժամկետը երկարաձգելու համար»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց...
17:39 12/09/2022Մաքսային հսկողությունից թաքցնելու եղանակով օծանելիքի ներմուծման համար ՊԵԿ աշխատակցին կաշառք են տվելԵրկու անձ կալանավորված է։
15:40 12/09/2022ՔՊ-ական պատգամավորներն առաջարկում են իրանական ցեմենտի ներմուծման 14 հազար դրամ տուրքը նվազեցնել 9 հազարի«Եթե շատ կարճ ասեմ՝ նախագծով առաջարկվում է Հայաստան ներկրվող ցեմենտի համար այսօր կիրառվող 14 հազար դրամ տուրքը նվազեցնել և սահմանել 9 հազար դրամ, իսկ նրա հումքի՝ կլինկերի համար կիրառվող 2 հազար դրամ...
14:18 12/09/2022ՄԱԿ-ը մտահոգություն է հայտնել ԵՄ որոշ երկրների նոր էներգետիկ քաղաքականության վերաբերյալՄԱԿ-ի Մարդու իրավունքների հարցերով գերագույն հանձնակատարի տեղակալ Նադա Ալ-Նաշիֆը հայտնել է, որ ՄԱԿ-ը մտահոգված է ԵՄ որոշ երկրների որոշմամբ՝ վերսկսել հանածո վառելիքի արտադրությունը էներգետիկ ճգնաժամը...
12:04 12/09/2022Իրանը միանում է 100 տոնայից մեծ քաշ ունեցող մեքենաներ արտադրող երկրներինԻԻՀ պղնձի ազգային ընկերության գործադիր տնօրենը հայտարարել է, որ Իրանը միանում է 100 տոնայից մեծ քաշ ունեցող մեքենաներ արտադրող երկրներին, հայտնում է ParsToday-ը։ Ալի Ռոստամին Իրանի...
11:15 12/09/2022Հայաստանը 26 մլն 500 հազար եվրոյի վարկ է վերցնումԱզգային ժողովը քննարկում է կառավարության կողմից ներկայացված 2022 թվականի մարտի 15-ին և մարտի 18-ին Հայաստանի Հանրապետության և Վերակառմցման և զարգացման միջազգային բանկի միջև ստորագրված «Պետական...
10:49 12/09/2022Տնտեսվարողները խոտան ապրանք ունենալու դեպքում կկարողանան 1%-ով նվազեցնել շահութահարկի բազան«Հարկային օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին նախագծի հիմքում ընկած է գործարար շրջաններից ստացված առաջարկությունները»,-ԱԺ մեկնարկած նստաշրջանի առաջին օրինագիծը զեկուցելով՝ ասաց Ֆինանսների նախարարի...
10:41 12/09/2022Մեկ տարում ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքը նվազել է 17.5%-ով2022թ. օգոստոսին հուլիսի համեմատ սպառողական գների 0.2% հավելաճն ուղեկցվել է ԱՄՆ դոլարի նկատմամբ հայկական դրամի հաշվարկային փոխարժեքի 1.3% նվազումով (ՀՀ դրամն արժևորվել է): ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի...
19:45 10/09/2022WSJ. Հնդկաստանը 20% արտահանման մաքսատուրք է սահմանել բրնձի որոշ տեսակների համարՀնդկաստանն արգելել է մանրացված բրնձի արտահանումը և 20% մաքսատուրք է սահմանել սպիտակ և շագանակագույն բրնձի համար։ Այս մասին գրում է The Wall Street Journal-ը՝ հղում անելով Հնդկաստանի արտաքին առևտրի...
18:11 10/09/2022Ուկրաինայից արտահանվող հացահատիկի ծավալը հասել է գրեթե 2,5 մլն տոննայիՈւկրաինայի նավահանգիստներից արտահանվող հացահատիկի ծավալն այսօր կազմում է մոտ 2,5 մլն տոննա, մթերային գործարքի շրջանակներում այնտեղից դուրս է եկել 105 նավ։ Այդ մասին է Anadolu գործակալության տարածած...

17:59 09/11/2011President: Business needs political stability, stable economic environment - we will ensure it“Business needs political stability and stable economic environment: we will take steps to ensure both.
17:09 09/11/2011Serzh Sargsyan: We shouldn’t withhold speedy process of innovation“How to use our capacities, knowledge and experience? This is a question the answer to which has always been searched. An answer to this question is important for the advancement, in order our...
16:23 09/11/2011Russia, Georgia sign WTO accession dealRussia and Georgia on Wednesday signed a Swiss-brokered agreement that clears the way to Moscow’s accession to the World Trade Organization (WTO), RIA Novosti reported.
13:25 09/11/2011OSCE supports development of small hydro power sector in ArmeniaA new project involving the OSCE Office in Yerevan to develop the Armenian small hydro power (SHP) sector, promoting environmental sustainability and energy security, was launched in Yerevan today.
11:16 09/11/2011Manuk Vardanyan travels to GeorgiaA delegation led by Armenian Minister of Transport and Communication Manuk Vardanyan is leaving for Georgia to attend the regional coordination meeting of high ranking representatives dedicated to...
16:05 08/11/2011‘The Christian Science Monitor’: Armenia – reliable ally of Russia“The Christian Science Monitor” published a story focusing on Russian PM Vladimir Putin’s foreign policy course, claiming that Putin’s bare-knuckled foreign policy has left Russia without any...
11:31 08/11/2011Experts to consider e-commerce legal issues in YerevanExperts will meet in Yerevan tomorrow to consider legal regulation of e-commerce in Armenia, the press office of the Union of Information Technology Enterprises (UITE) reported.
14:42 07/11/2011Georgian minister of economy arrived in ArmeniaOn the invitation of Armenia’s Minister of Transport and Communication Manuk Vardanyan, Georgian Minister of Economy and Stable Development Vera Kobalia arrived in Armenia November 7.
13:29 07/11/2011Tigran Sargsyan to travel to BrusselsPrime Minister Tigran Sargsyan is leaving on a two-day working visit to Brussels today. Tigran Sargsyan will attend the “Euro Crisis” conference of the European People's Party (EPP) tonight and will...
12:46 07/11/2011Armenian-Belgian business forum opens in YerevanYerevan is hosting two-day Armenian-Belgian business forum titled “Belgian Business Week in Armenia.” The Belgian provinces of Wallonia and Flandria participate in the forum.
12:09 07/11/2011Healthcare get 3 billion more than in 2011Although healthcare is a pivotal aspect for any country, although MP Gagik Minasyan has stressed that none of us has ever managed to escape it, the state budget doesn’t seem giving much significance...
13:08 05/11/2011Armenia’s President paying working visit to LoriPresident of Armenia Serzh Sargsyan is paying a working visit to the region of Lori. President has visited “Agroholding Armenia” Ltd. in the city of Spitak. Arshavir Martikyan, the director of...
11:08 05/11/2011G20 leaders to boost IMF resourcesThe world's biggest economies will boost the International Monetary Fund's resources to help the IMF tackle the European debt crisis, European Union President Herman Van Rompuy said on Friday,...
17:54 03/11/2011BlackBerry 9700 smartphone can be acquired at Orange also without BIS serviceBeginning today BlackBerry 9700 smartphone can be purchased at Orange shops not only with BlackBerry Internet Service but also without it.
16:54 03/11/2011“MTS Connect Classic Prepaid” package now costs AMD 2000 instead of AMD 5000 beforeVivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, is glad to announce that from now on the “MTS Connect Classic Prepaid” package price will make AMD 2000, instead of the AMD 5000 before.
15:22 03/11/2011Armenia opens embassies in Denmark, Lithuania in 2012The Ministry of Foreign Affairs of Armenia will receive 9,5 billion AMD defined by Budget 2012. The ministry gets 6.5% more funding including the maintenance costs of the Ministry and the embassies....
10:33 03/11/2011B. Sahakyan: 2012 budget to ensure dynamic pace of developmentOn 2 November President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan convoked an enlarged consultation on issues related to the formation of the 2012 state budget, information department of Artsakh...
10:23 03/11/2011Nicolas Sarkozy warns GreeceFrench President Nicolas Sarkozy says that the next round of rescue loans will not be paid to Greece, until Greeks vote on whether to accept the terms of the bailout package, international media...
17:44 02/11/2011VivaCell-MTS offers free melodies from “GOOD’OK” service special melodies listVivaCell-MTS presents another surprise for “GOOD’OK” service subscribers. From November 1 till 30 get free melodies for you and your close ones from the special melodies list of the service. Till...
13:48 02/11/2011Tax burden for small, medium business in Armenia is highThe tax burden for small and medium business is very high in Armenia, said Gagik Poghosyan, coordinator for “Protection of business interests” NGO.