14:38 29/07/2022Միջազգային «DHL Express»-ը սեպտեմբերի 1-ից կդադարեցնի բեռնափոխադրումները ՌուսաստանումDHL Express բեռների և փաստաթղթերի էքսպրես-առաքման միջազգային ընկերությունը սեպտեմբերի 1-ից կդադարեցնի Ռուսաստանի տարածքում պատվերների փոխադրման ծառայությունները։ Այս մասին հայտնել են ընկերությունից,...
12:24 29/07/2022Անհանգստանա՞լ, թե՞ ոչ. տնտեսագետը՝ կուտակային կենսաթոշակային գումարների նվազման մասին2014 թվականից սկսած Կենսաթոշակային ֆոնդերն ունեցել են բավականին բարձր եկամտաբերություն. տարեկան միջին եկամտաբերությունը կազմել է մոտ 7%։ Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Ամբերդ»...
12:15 29/07/2022Խնջույք ժանտախտի ժամանակ. Apple-ը սկսել է ավելի շատ շահույթ ստանալ նույնիսկ քաոսի պայմաններումApple-ը հաշվետու համաժողով է անցկացրել 2022 թվականի երրորդ ֆինանսական եռամսյակի արդյունքների վերաբերյալ։ Չնայած աշխարհաքաղաքական բարդ իրավիճակին, արտադրանքի բաղադրիչների արժեքի բարձրացմանը և ռուսական...
10:24 29/07/2022ՌԴ Պետդուման օրինագիծ է ներկայացրել աղքատներին սոցիալական զեղչի քարտեր տրամադրելու մասինԱղքատների համար սոցիալական զեղչերի քարտերի ներդրման մասին օրինագիծը ներկայացվել է Պետդումա: Այդ մասին լուր է հաղորդում «Իզվեստիա»-ն։ Նախաձեռնության հեղինակներն առաջարկել են փոփոխություն կատարել...
09:23 29/07/2022MasterCard-ը երկրորդ եռամսյակում կորցրել է 26 մլն դոլար՝ Ռուսաստանից դուրս գալու պատճառովMasterCard-ն այս տարվա երկրորդ եռամսյակում կորցրել է 26 մլն դոլար՝ առանց հարկերի, Ռուսաստանի Դաշնությունում գործունեության դադարեցման պատճառով, այս մասին գրում է «Գազետա.ռու»-ն՝ ներկայացնելով...
09:00 29/07/2022Հանքափորները գտել են վերջին 300 տարվա ընթացքում ամենախոշոր վարդագույն ադամանդըԱնգոլայի Լուլո հանքավայրում աշխատող հանքափորները գտել են վերջին 300 տարվա ամենախոշոր վարդագույն ադամանդը, որը գնահատվում է մոտ 182 միլիոն դոլար։ Այս մասին հայտնում է Daily Mail-ը։ Ադամանդի քաշը 170...
18:56 28/07/2022Վրաստանում լոլիկի գինը բարձրացել է 170%-ովԸստ EastFruit-ի հարցման, որն անց է կացվել 2022 թվականի հուլիսի 22-ին, Վրաստանում կարմիր կլոր լոլիկի միջին մեծածախ գինը այս շաբաթ հասել է պատմական առավելագույնին: Այս մասին գրում է Jnews-ը։ Գները...
17:30 28/07/2022Ռուսաստանի Դաշնությունում յուրաքանչյուր վեցերորդ բողոքը կապված է պատժամիջոցների հետԱռաջին կիսամյակում Ռուսաստանի Բանկ ուղարկված յուրաքանչյուր վեցերորդ բողոքը կապված է պատժամիջոցների հետ: Այդ մասին հայտնում է բանկի կարգավորողի մամուլի ծառայությունը։ Դրամատան տվյալներով՝ հունվարից...
17:05 28/07/2022Պետք չէ մարդկանց գլխի տակ փափուկ բարձ դնել. տնտեսագետը՝ կուտակային կենսաթոշակային համակարգի մասինԿենսաթոշակային կուտակային համակարգի մասնակիցներն արդեն մի քանի օր է ահազանգում են, որ իրենց կուտակային հաշվի մնացորդները նվազում են։ 2022 թվականի երկրորդ եռամսյակում կուտակային կենսաթոշակային հաշվի...
16:26 28/07/2022Արտահոսք «Նահատակ» պոչամբարիցԱյսօր Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմին տեղեկատվություն է ստացվել այն մասին, որ Դեբեդ գետում նկատվել են արտադրական աղտոտման հետքեր։ Տեսչական մարմնի Լոռու տարածքային բաժնի աշխատակիցների կողմից...
15:17 28/07/2022Դոնդողի արտադրամասում սարքավորումները, պարագաներն ու բեռնարկղերը չեն ենթարկվել պատշաճ մաքրմանԳործունեությունը դադարեցվել է
10:58 28/07/2022Կառավարությունը 21,5 մլն դրամ կհատկացնի փոխվարչապետի և աշխատակազմի ղեկավարի համար նոր վերելակ գնելու նպատակովԿառավարությունն այսօրվա նիստում, ի թիվս չզեկուցվող այլ հարցերի, կընդունի նախագիծ, որով ՀՀ կառավարության պահուստային ֆոնդից 21,5 մլն դրամ կհատկացնի փոխվարչապետի և աշխատակազմի ղեկավարի ընդունարան տանող...
10:32 28/07/2022Բանկերն այսօր դոլարը գնում են միջինը 403.41 դրամով, փոխանակման կետերը՝ 410-413 դրամովԴոլարի և եվրոյի փոխարժեքները փոքր-ինչ արժևորվելուց հետո այսօր նորից արժեզրկվել են։ Rate.am կայքից տեղեկանում ենք, որ ՀՀ բանկերը ժամը 10:20-ի դրությամբ դոլարը գնում են միջինը 403.41 դրամով...
20:09 27/07/2022Վրաստանն առաջին կիսամյակում 819 տոննա ձմերուկ է արտահանել Հայաստան2022 թվականի հունվարից մինչև հունիս Վրաստան ներմուծվել է 11 հազար 849 տոննա ձմերուկ (2,2 մլն դոլար ընդհանուր արժողությամբ)։ Այդ մասին հայտնում է aliq.ge-ն: «Վրաստանն առաջին կիսամյակում Հայաստան 819...
17:50 27/07/2022«Լույս». Սննդամթերքի գների 17.1% աճը էապես ազդում է ցածր եկամուտ ունեցող քաղաքացիների վրա«Լույս » հիմնադրամը ուսումնասիրել է ՀՀ տնտեսության սոցիալ-տնտեսական զարգացումները 2022թ. հունվար-հունիս ամիսներին։ Այսպես՝ • Սննդամթերքի գների 17.1% աճը էապես ազդում է ցածր եկամուտ ունեցող...
17:15 27/07/2022Անգոլայի հանքափորները գտել են վերջին 300 տարվա ամենամեծ վարդագույն ադամանդըԱնգոլայի հանքագործները գտել են վերջին 300 տարվա ամենամեծ վարդագույն ադամանդը։ Այն կշռում է 170 կարատ է։ Լուրը հայտնում է «Գազետա ռու»-ն: «Լուլոյի վարդ» անվանումը ստացած անմշակ ադամանդի իրական չափը...
16:41 27/07/2022British American Tobacco-ն կորցրել է գրեթե 1 մլրդ ֆունտ՝ հեռանալով Ռուսաստանից«British American Tobacco»-ն (BAT)՝ ծխախոտի արտադրանքի աշխարհի խոշորագույն արտադրողներից մեկը, հայտնել է, որ Ռուսաստանից հեռանալու պատճառով իր վնասը կազմել է 957 միլիոն ֆունտ (մոտ 1,2 միլիարդ դոլար)։...
14:21 27/07/2022Ներկայիս տնտեսական ակտիվության 11,8% աճն իր մեջ ունի էական ռիսկեր. Վարդան ԱրամյանԱշխարհի տնտեսական աճը 2022 և 2023թթ-ին վատացրել է -0,4 և -0,7 տոկոսային կետերով, սահմանելով 3,2% և 2,9%: Այս մասին գրել ՀՀ ֆինանսների նախկին նախարար Վարդան Արամյանը՝ ներկայացնելով Արժույթի Միջազգային...
13:27 27/07/2022Եվրոպայում գազի գինը կտրուկ թանկացել էԳազը կտրուկ թանկացել է հուլիսի 27-ին ICE եվրոպական բորսայում կայացած սակարկությունների ժամանակ, գրում է «Լենտա.ռու»-ն։ Հրապարակման պահին հոլանդական TTF հանգույցում առաքման համար գազի օգոստոսյան...
12:51 27/07/2022Իրանը Ռուսաստանից տարեկան 10 միլիոն տոննա ցորեն է ուզումԹեհրանը ձգտում է Ռուսաստանից ցորենի ներմուծման ծավալը հասցնել տարեկան 10 միլիոն տոննայի։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն՝ հղում անելով Իրանի արտաքին գործերի փոխնախարարի տնտեսական դիվանագիտության...

16:58 09/06/2011Fitch Ratings says US is unable to preserve AAA ratingsFitch Ratings said Wednesday the U.S. probably wouldn't be able to preserve its "AAA" sovereign ratings status if it didn't make "full and timely" payments on its debt. The ratings agency said it...
16:15 08/06/2011AMERIA announces franchise contract for the first Ramada Hotel in YerevanAmeria cjsc, Armenia’s leading consultancy company, today announced it has brokered a franchise agreement with Wyndham Hotel Group, the world’s largest hotel company based on number of hotels and...
16:00 08/06/2011Google redirects users that visit google.kz to google.com in KazakhstanMinistry of Communications and Information in Kazakhstan issued an order which requires all .kz domain names, such as google.kz, to operate on physical servers within the borders of that country,...
13:30 04/06/2011Japan freezes $4,4 billion Gaddafi amountsJapan freezes $4.4 billion financial accounts of Libyan leader Muammar Gaddafi and his supporters, Russia “Ria Novosti” writes referring to Japan Today.
16:21 03/06/2011VivaCell-MTS new service center launched in YerevanVivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, is glad to announce that a new service center has opened in the 7th Nork District in Yerevan.
15:08 03/06/2011Armenian Ambassador to Iran: Trade volume increased by 38%Trade volume between Armenia and Iran has increased in 2010 by 38% forming $270 million, and currently efforts are put forth to increase that figure by 30% in 2011, Armenian Ambassador to Iran...
10:48 03/06/2011European Commission urges Russia to end ban on vegetables from EUThe European Commission urged Russia to end its ban on import of fresh vegetables from the European Union immediately.
17:17 02/06/2011BarCamp Yerevan 2011 is comingAbout 500 IT specialists, engineers, developers, bloggers, online journalists and social media activists will gather on June 4-5 to participate at «BarCamp Yerevan 2011» unofficial conference.
17:00 01/06/2011New stamps, souvenir-sheet cancelledWithin the framework of the 44th session of the heads of Communication Administrations of Regional Commonwealth in the field of Communication, which was held in Yerevan on June 1, a stamp and a...
15:16 31/05/2011Oxfam warns food price may double in 20 yearsBritish charity Oxfam warns that the prices of staple foods will double in 20 years if world leaders don’t take action to reform the global food system, BBC writes.
10:34 31/05/2011Angela Merkel backs Government’s decision to shut nuclear plants downGerman Chancellor Angela Merkel may rely on German consumers to shoulder the cost of exiting nuclear power as she seeks to shelter companies whose exports are driving growth in Europe’s biggest...
14:53 30/05/2011Greeks say no to Turkish investmentEven though Greece suffers the worst economic crisis, Greek people are against any Turkish investment to be implemented in their country.
13:40 30/05/2011German government phases out nuclear power by 2021The German government has agreed on a roadmap for phasing out nuclear power. All of the country's 17 nuclear plants are to go offline by 2021, with a possible one-year extension for three reactors...
13:00 27/05/2011Arthur Javadyan travels to CyprusCBA President Arthur Javadyan has left for Cyprus to attend IMF/WB Netherlands subgroup meeting in Limassol from May 27 to 29.
16:30 25/05/2011Finance Minister Christine Legarde of France candidate to IMFEurope’s top candidate to lead the International Monetary Fund, Finance Minister Christine Legarde of France, formally announced her bid Wednesday, despite an unusual joint complaint from developing...
14:15 21/05/2011Armenian Minister of Agriculture left for ArtsakhOn 21 May President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received minister of agriculture of the Republic of Armenia Sergo Karapetyan and his deputy Grisha Baghiyan, central information department...
12:11 20/05/2011Hrazdan Power Company Stocks Admitted To Trading At NASDAQ OMX Armenia Free MarketStarting from May 20, 2011 common nominal stocks of “Hrazdan Power Company” open joint stock company (HRPC) are allowed to trading at NASDAQ OMX Armenia free C market.
16:48 19/05/2011NKR parliamentary factions and groups released a statementIn Nagorno-Karabakh National Assembly plenary session of May 19 Vahram Atanesyan, the chairman of the standing committee on foreign affairs, on behalf of parliamentarian political forces appeared...
12:09 19/05/2011World Bank: dollar is likely to lose domination by 2025By 2025, six major emerging economies—Brazil, China, India, Indonesia, South Korea, and Russia—will account for more than half of all global growth, and the international monetary system will likely...
11:42 18/05/2011Armenian-Turkish-American tourism developing projectThe University of Florida, Yerevan State University and Turkish “September 9” have been engaged into a tourism development project proposed by US Secretary of State Hillary Clinton.