14:38 29/07/2022Միջազգային «DHL Express»-ը սեպտեմբերի 1-ից կդադարեցնի բեռնափոխադրումները ՌուսաստանումDHL Express բեռների և փաստաթղթերի էքսպրես-առաքման միջազգային ընկերությունը սեպտեմբերի 1-ից կդադարեցնի Ռուսաստանի տարածքում պատվերների փոխադրման ծառայությունները։ Այս մասին հայտնել են ընկերությունից,...
12:24 29/07/2022Անհանգստանա՞լ, թե՞ ոչ. տնտեսագետը՝ կուտակային կենսաթոշակային գումարների նվազման մասին2014 թվականից սկսած Կենսաթոշակային ֆոնդերն ունեցել են բավականին բարձր եկամտաբերություն. տարեկան միջին եկամտաբերությունը կազմել է մոտ 7%։ Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Ամբերդ»...
12:15 29/07/2022Խնջույք ժանտախտի ժամանակ. Apple-ը սկսել է ավելի շատ շահույթ ստանալ նույնիսկ քաոսի պայմաններումApple-ը հաշվետու համաժողով է անցկացրել 2022 թվականի երրորդ ֆինանսական եռամսյակի արդյունքների վերաբերյալ։ Չնայած աշխարհաքաղաքական բարդ իրավիճակին, արտադրանքի բաղադրիչների արժեքի բարձրացմանը և ռուսական...
10:24 29/07/2022ՌԴ Պետդուման օրինագիծ է ներկայացրել աղքատներին սոցիալական զեղչի քարտեր տրամադրելու մասինԱղքատների համար սոցիալական զեղչերի քարտերի ներդրման մասին օրինագիծը ներկայացվել է Պետդումա: Այդ մասին լուր է հաղորդում «Իզվեստիա»-ն։ Նախաձեռնության հեղինակներն առաջարկել են փոփոխություն կատարել...
09:23 29/07/2022MasterCard-ը երկրորդ եռամսյակում կորցրել է 26 մլն դոլար՝ Ռուսաստանից դուրս գալու պատճառովMasterCard-ն այս տարվա երկրորդ եռամսյակում կորցրել է 26 մլն դոլար՝ առանց հարկերի, Ռուսաստանի Դաշնությունում գործունեության դադարեցման պատճառով, այս մասին գրում է «Գազետա.ռու»-ն՝ ներկայացնելով...
09:00 29/07/2022Հանքափորները գտել են վերջին 300 տարվա ընթացքում ամենախոշոր վարդագույն ադամանդըԱնգոլայի Լուլո հանքավայրում աշխատող հանքափորները գտել են վերջին 300 տարվա ամենախոշոր վարդագույն ադամանդը, որը գնահատվում է մոտ 182 միլիոն դոլար։ Այս մասին հայտնում է Daily Mail-ը։ Ադամանդի քաշը 170...
18:56 28/07/2022Վրաստանում լոլիկի գինը բարձրացել է 170%-ովԸստ EastFruit-ի հարցման, որն անց է կացվել 2022 թվականի հուլիսի 22-ին, Վրաստանում կարմիր կլոր լոլիկի միջին մեծածախ գինը այս շաբաթ հասել է պատմական առավելագույնին: Այս մասին գրում է Jnews-ը։ Գները...
17:30 28/07/2022Ռուսաստանի Դաշնությունում յուրաքանչյուր վեցերորդ բողոքը կապված է պատժամիջոցների հետԱռաջին կիսամյակում Ռուսաստանի Բանկ ուղարկված յուրաքանչյուր վեցերորդ բողոքը կապված է պատժամիջոցների հետ: Այդ մասին հայտնում է բանկի կարգավորողի մամուլի ծառայությունը։ Դրամատան տվյալներով՝ հունվարից...
17:05 28/07/2022Պետք չէ մարդկանց գլխի տակ փափուկ բարձ դնել. տնտեսագետը՝ կուտակային կենսաթոշակային համակարգի մասինԿենսաթոշակային կուտակային համակարգի մասնակիցներն արդեն մի քանի օր է ահազանգում են, որ իրենց կուտակային հաշվի մնացորդները նվազում են։ 2022 թվականի երկրորդ եռամսյակում կուտակային կենսաթոշակային հաշվի...
16:26 28/07/2022Արտահոսք «Նահատակ» պոչամբարիցԱյսօր Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմին տեղեկատվություն է ստացվել այն մասին, որ Դեբեդ գետում նկատվել են արտադրական աղտոտման հետքեր։ Տեսչական մարմնի Լոռու տարածքային բաժնի աշխատակիցների կողմից...
15:17 28/07/2022Դոնդողի արտադրամասում սարքավորումները, պարագաներն ու բեռնարկղերը չեն ենթարկվել պատշաճ մաքրմանԳործունեությունը դադարեցվել է
10:58 28/07/2022Կառավարությունը 21,5 մլն դրամ կհատկացնի փոխվարչապետի և աշխատակազմի ղեկավարի համար նոր վերելակ գնելու նպատակովԿառավարությունն այսօրվա նիստում, ի թիվս չզեկուցվող այլ հարցերի, կընդունի նախագիծ, որով ՀՀ կառավարության պահուստային ֆոնդից 21,5 մլն դրամ կհատկացնի փոխվարչապետի և աշխատակազմի ղեկավարի ընդունարան տանող...
10:32 28/07/2022Բանկերն այսօր դոլարը գնում են միջինը 403.41 դրամով, փոխանակման կետերը՝ 410-413 դրամովԴոլարի և եվրոյի փոխարժեքները փոքր-ինչ արժևորվելուց հետո այսօր նորից արժեզրկվել են։ Rate.am կայքից տեղեկանում ենք, որ ՀՀ բանկերը ժամը 10:20-ի դրությամբ դոլարը գնում են միջինը 403.41 դրամով...
20:09 27/07/2022Վրաստանն առաջին կիսամյակում 819 տոննա ձմերուկ է արտահանել Հայաստան2022 թվականի հունվարից մինչև հունիս Վրաստան ներմուծվել է 11 հազար 849 տոննա ձմերուկ (2,2 մլն դոլար ընդհանուր արժողությամբ)։ Այդ մասին հայտնում է aliq.ge-ն: «Վրաստանն առաջին կիսամյակում Հայաստան 819...
17:50 27/07/2022«Լույս». Սննդամթերքի գների 17.1% աճը էապես ազդում է ցածր եկամուտ ունեցող քաղաքացիների վրա«Լույս » հիմնադրամը ուսումնասիրել է ՀՀ տնտեսության սոցիալ-տնտեսական զարգացումները 2022թ. հունվար-հունիս ամիսներին։ Այսպես՝ • Սննդամթերքի գների 17.1% աճը էապես ազդում է ցածր եկամուտ ունեցող...
17:15 27/07/2022Անգոլայի հանքափորները գտել են վերջին 300 տարվա ամենամեծ վարդագույն ադամանդըԱնգոլայի հանքագործները գտել են վերջին 300 տարվա ամենամեծ վարդագույն ադամանդը։ Այն կշռում է 170 կարատ է։ Լուրը հայտնում է «Գազետա ռու»-ն: «Լուլոյի վարդ» անվանումը ստացած անմշակ ադամանդի իրական չափը...
16:41 27/07/2022British American Tobacco-ն կորցրել է գրեթե 1 մլրդ ֆունտ՝ հեռանալով Ռուսաստանից«British American Tobacco»-ն (BAT)՝ ծխախոտի արտադրանքի աշխարհի խոշորագույն արտադրողներից մեկը, հայտնել է, որ Ռուսաստանից հեռանալու պատճառով իր վնասը կազմել է 957 միլիոն ֆունտ (մոտ 1,2 միլիարդ դոլար)։...
14:21 27/07/2022Ներկայիս տնտեսական ակտիվության 11,8% աճն իր մեջ ունի էական ռիսկեր. Վարդան ԱրամյանԱշխարհի տնտեսական աճը 2022 և 2023թթ-ին վատացրել է -0,4 և -0,7 տոկոսային կետերով, սահմանելով 3,2% և 2,9%: Այս մասին գրել ՀՀ ֆինանսների նախկին նախարար Վարդան Արամյանը՝ ներկայացնելով Արժույթի Միջազգային...
13:27 27/07/2022Եվրոպայում գազի գինը կտրուկ թանկացել էԳազը կտրուկ թանկացել է հուլիսի 27-ին ICE եվրոպական բորսայում կայացած սակարկությունների ժամանակ, գրում է «Լենտա.ռու»-ն։ Հրապարակման պահին հոլանդական TTF հանգույցում առաքման համար գազի օգոստոսյան...
12:51 27/07/2022Իրանը Ռուսաստանից տարեկան 10 միլիոն տոննա ցորեն է ուզումԹեհրանը ձգտում է Ռուսաստանից ցորենի ներմուծման ծավալը հասցնել տարեկան 10 միլիոն տոննայի։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն՝ հղում անելով Իրանի արտաքին գործերի փոխնախարարի տնտեսական դիվանագիտության...

20:09 20/03/2017Эксперт: Приведшая к глубокому кризису политика властей превратит Азербайджан в сырьевой придаток ЕвросоюзаДаже в самые благополучные годы Азербайджан относился к категории беднейших стран, что говорить уже о сегодняшнем кризисном статусе.
18:00 20/03/2017Вице-премьер Армении: Новая ТЭС активирует региональное сотрудничество в сфере энергетики и привлечет инвестицииСтроительство новой ТЭС является технологическим достижением, которое обязательно позитивно отразится на сфере энергетики Армении.
16:20 20/03/2017В Ереване строится новая ТЭС: на церемонии закладки фундамента присутствовал президент АрменииВ рамках церемонии закладки фундамента теплоэлектростанции министр Ашот Манукян и генеральный директор компании «Ренко» Джованни Рубини подписали памятное послание, которое заложили в фундамент ТЭС.
16:11 20/03/2017Развитие текстильной промышленности в Армении: президенту С. Саргсяну представили реализацию плана по созданию новых рабочих местПрезидент Армении Серж Саргсян посетил сегодня компанию «Алекс Текстиль».
15:28 20/03/2017Радио «Свобода»: Столица Азербайджана Баку к празднику Новруз стала островом высоких цен, тонущим в море бедностиВ Азербайджане подорожание к празднику Новруз стало катастрофичным, а Баку стал островом высоких цен, тонущим в море бедности.
10:43 20/03/2017Мировые цены на нефть снижаются в понедельникСтоимость майских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent снижалась на 0,60% – до 51,45 доллара за баррель.
18:32 18/03/2017«Мифы и противоречия»: экономисты указали на нереалистичность программ участников парламентских выборов в Армении«Понятно же, что, если в госбюджет не поступает достаточной прибыли, подобные положения, даже являясь не экономистом, можно считать нереалистичными», – подчеркнул он.
17:07 18/03/2017Новый посол Армении Вардан Тоганян активирует бизнес-круги в России – с целью скорейшего привлечения инвестицийПосол представил присутствующим новые инвестиционные программы Армении, начиная от сферы ИТ-технологий, заканчивая проектами в сельском хозяйстве.
15:29 18/03/2017Тревога в преддверии праздника Новруз: продовольственная безопасность Азербайджана находится под угрозойОпираясь на данные Минсельхоза, Магеррамов констатирует, что в экспорте сельскохозяйственных продуктов, как в предыдущие годы, зафиксирован спад.
13:38 18/03/2017Визит премьера Армении Карена Карапетяна в Гегаркуник: планируется существенно увеличить производство гречихиПремьер-министр Армении Карен Карапетян с рабочим визитом 17 марта посетил Гегаркуникскую область РА.
10:39 18/03/2017Одежда от армянских дизайнеров покорила Париж. Репортаж телеканала «МИР 24»Во Франции костюмы, сшитые на текстильной фабрике в Ереване, были отобраны среди 150 других работ.
18:18 17/03/2017В Армении подведены итоги проекта «Развитие предпринимательского мышления»В рамках проекта 30 учителей прошли специальную подготовку для класса «Технология», а более 300 учеников представили собственные бизнес-программы.
11:05 17/03/2017Нефть слабо дорожает в ходе торгов в пятницуЦена майских фьючерсов на нефть Brent на лондонской бирже ICE Futures к 09:00 по ереванскому времени повысилась на 7 центов (0,13%) – до $51,97 за баррель.
18:53 16/03/2017Премьер Армении Карен Карапетян пожелал женщинам-предпринимателям не уставать и не терять драйва«Одной из важных движущих сил в нашем обществе являются предприниматели, посему шаги и функции правительства нацелены на то, чтобы сделать бизнес-среду максимально простой и понятной», – отметил он.
18:03 16/03/2017Вопрос неэффективных госкомпаний – в центре внимания правительства АрменииАшот Маркосян отметил, что срок поручения истекает сегодня, вчера были подытожены предложения.
17:13 16/03/2017Сурен Караян опосредованно возразил премьеру Армении Карену Карапетяну: качество импортируемых нефтепродуктов вовсе не низкоеПо словам министра, будут проведены проверки качества не импортируемого нефтепродукта, а товара, продаваемого на предприятиях розничной торговли.
16:09 16/03/2017Сурен Караян: Российские бизнесмены, обещавшие инвестиции премьеру Карену Карапетяну, вскоре приедут в АрмениюС. Караян также отметил, что в ходе последнего визита во Францию, 2-3 организации уже выразили желание сделать инвестиции в фармацевтической и пищевой промышленности.
15:30 16/03/2017ЕЭК: Российско-армянский инвестиционный фонд будет способствовать дальнейшему развитию экономики АрменииВ Москве 15 марта подписано соглашение о создании совместного российско-армянского инвестиционного фонда.
13:32 16/03/2017Глава Минэкономразвития Армении представил проект решения по оптимизации системы государственного управленияПо словам министра, проект касается процесса утверждения сметы расходов на содержание торговых представителей, таможенного атташе и постпредов Армении в ВТО.
13:07 16/03/2017Из Тегерана в Ереван только за 15 марта прибыли более 290 человекРяд иранских авиакомпаний в преддверии праздника Новруз с 15 марта существенно увеличили количество авиарейсов в Армению.