19:13 26/07/2022Ռուսաստանից դուրս գալու պատճառով McDonald's-ի վնասները կազմել են 1,2 մլրդ դոլարԱմերիկյան McDonald's ընկերությունը Ռուսաստանից դուրս գալու պատճառով կորցրել է 1,2 մլրդ դոլար: russian.rt.com-ը հայտնում է, որ այդ մասին ասված է արագ սննդի ռեստորանների ցանցի հաղորդագրությունից։...
18:45 26/07/2022Ըստ հարկատուների՝ ժողովուրդը «ղումար» է խաղում, ծխում է, խմում ջուր ու կոնյակՊԵԿ-ը հրապարակել է 2022 թվականի հունվար-հունիս ամիսների ընթացքում առաջին 1000 խոշոր հարկ վճարողների վճարած հարկերի վերաբերյալ տեղեկատվությունը։ Վերջին տարիներին բուքմեյքերական գրասենյակներում...
17:13 26/07/2022Կոնվերս Բանկը ժամկետից շուտ ավարտել է պարտատոմսերի տեղաբաշխումըԿոնվերս Բանկը նախանշված ժամկետից շուտ ավարտել է 2 մլրդ ՀՀ դրամ և 10 մլն ԱՄՆ դոլար ընդհանուր ծավալով անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի տեղաբաշխումը: Կոնվերս Բանկից մանրամասնում են, որ տեղաբաշխված...
17:05 26/07/2022Ֆրանսիացիները շոգի պատճառով զրկվել են իրենց սիրելի համեմունքից՝ մանանեխիցՖրանսիայում շոգերի պատճառով սկսվել է ավանդական դիժոն մանանեխի դեֆիցիտ։ Այս մասին հայտնում է CBC News-ը։ Ֆրանսիացիների սիրելի համեմունքը գործնականում անհետացել է մթերային խանութներից։ Մանանեխի...
16:15 26/07/2022Սպառողական շուկայում մեկ տարում արձանագրվել է 10.3% գնաճՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն՝ 2022 թվականի հունվար-հունիսին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի նկատմամբ տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը կազմել է 111.8%։ Մայիս ամսվա նկատմամբ...
11:46 26/07/2022ՊԵԿ-ը հրապարակվել է 1000 խոշոր հարկ վճարողների ցանկը2022թ. 6 ամիսների ընթացքում 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից վճարված գումարները կազմել են ավելի
10:40 26/07/2022Իրանի հարավում մեկ տրիլիոն խմ տարողությամբ գազի նոր հանքավայր է հայտնաբերվելԻրանի Իսլամական խորհրդարանի էներգետիկ հանձնաժողովի խոսնակը հայտարարել է, որ Հարավային Փարսում մեկ տրիլիոն խորանարդ մետր բնական գազի նոր հանքավայր է հայտնաբերվել, գրում է ParsToday-ը։ Իրանի իսլամական...
10:10 26/07/2022Ռուսաստանը լողում է փողի մեջ, մինչդեռ Արևմուտքը տառապում է պատժամիջոցների պատճառով. The National InterestԱրևմտյան պատժամիջոցները չեն կարողացել փլուզել ռուսական տնտեսությունը, ասվում է The National Interest-ի ամերիկյան հրատարակության մեջ, փոխանցում է «Ռիա Նովոստի»-ին։ Ըստ աղբյուրի՝ ընթացիկ տարվա երկրորդ...
20:26 25/07/2022ԱՄՆ-ում Boeing ռազմական ինքնաթիռների երեք գործարանների աշխատակիցները գործադուլ են սկսելուՄիսուրիում Boeing Co-ի երեք գործարանների աշխատակիցները մտադիր են օգոստոսի 1-ին գործադուլ անել: Ըստ «Ինտերֆաքսի»՝ հաղորդել է Associated Press-ը՝ վկայակոչելով արհմիության հայտարարությունը:...
19:13 25/07/2022Գազի գինը Եվրոպայում բարձրացել է 1850 դոլարից՝ «Հյուսիսային հոսք»-ի մեկ այլ տուրբինի կանգնելուց հետոԵվրոպայում գազի գինը ֆոնդային բորսայում բարձրացել է 4,2 %-ով՝ «Հյուսիսային հոսք» գազատարի հերթական գազատուրբինային շարժիչի անջատման մասին հայտարարությունից հետո։ Ըստ «Գազետա ռու»-ի՝ մման տվյալներ է...
18:21 25/07/2022Եվրամիությունը 1 միլիարդ եվրոյի վարկ է հատկացրել ՈւկրաինայինԵվրամիությունը Եվրոպական ներդրումային բանկի միջոցով Ուկրաինային տրամադրել է 1 մլրդ եվրո արտոնյալ վարկ, ևս 590 մլն եվրո կփոխանցվի ավելի ուշ։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ Այս մասին երկուշաբթի օրը հայտարարել է...
17:40 25/07/2022Կոնվերս Բանկը հանդես է գալիս ՓՄՁ վարկավորման նոր առաջարկով«Կոնվերս-Ֆաստ» և «Կոնվերս-Ֆաստպլյուս» վարկատեսակներն արդեն հասանելի են նաև ԱՄՆ դոլարով և Եվրոյով: Կոնվերս Բանկից մանրամասնում են, որ վարկատեսակների շրջանակում Բանկը փոքր և միջին ձեռնարկատերերին...
15:45 25/07/2022Հունաստանը կպահանջի իրեն հանել գազի սպառումը 15%-ով նվազեցնելու ԵՀ ծրագրիցՀունաստանը հուլիսի 26-ին կայանալիք Եվրամիության էներգետիկայի նախարարների արտահերթ նիստում կպահանջի իրեն հանել Եվրահանձնաժողովի՝ գազի սպառումը 15 %-ով կամավոր նվազեցնելու ծրագրից: ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ...
15:34 25/07/2022Հուլիսի 31-ից ուժի մեջ են մտնելու ակցիաների, այդ թվում՝ զեղչերի իրականացման վերաբերյալ կարգավորումները2022 թվականի հուլիսի 31-ից ուժի մեջ կմտնի Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ ընդունված ակցիաների, այդ թվում՝ զեղչերի իրականացման ոլորտը կարգավորող «Առևտրի և ծառայությունների...
14:08 25/07/2022Բրիտանացի թոշակառուները ստիպված են աշխատել երկրում գնաճի պատճառովՄեծ Բրիտանիայում գնաճի և կյանքի թանկացման պատճառով ավելի ու ավելի շատ տարեց մարդիկ, չնայած թոշակառուի կարգավիճակին, ստիպված են նորից մուտք գործել աշխատաշուկա, գրում է բրիտանական Guardian թերթը՝...
11:58 25/07/20222022թ. Հայաստանում ցորենի սպառման ծավալը կկազմի 377 հազար տոննաՆախարարի տեղակալ Արման Խոջոյանը Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողով է ներկայացրել Հայաստանի Հանրապետության 2022 թ․ պահանջարկը գյուղատնտեսական առանձին ապրանքների համար։ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության...
11:09 25/07/2022Վրաստանում կարտոֆիլն էժանացել էEastFruit-ի մոնիտորինգի արդյունքում պարզվել է, որ անցած ] շաբաթ Վրաստանում կարտոֆիլի գինը հասել է նվազագույնի։ Այժմ կիլոգրամի գինը 0,60 լարի է, մինչդեռ մեկ տարի առաջ նույն ժամանակահատվածում 1,30 լարի...
10:41 25/07/2022Wildberries-ը 2022 թ-ին առաջին անգամ գրանցել է դիմակների պահանջարկի աճՌուսաստանում խոշորագույն առցանց հարթակը՝ Wildberries-ը, 2022 թվականին առաջին անգամ գրանցել է միանգամյա օգտագործման դիմակներ և մաշկի հակասեպտիկներ գնելու պահանջարկի աճ՝ կորոնավիրուսի դեպքերի ավելացման...
19:15 23/07/2022Վրաստանում հյուրանոցների գները բարձրացել ենԱմռան առաջին ամսին Վրաստանում հյուրանոցների գներն աճել են գրեթե 8%-ով։ Jnews-ի հաղորդմամբ, այս մասին իր ուսումնասիրության մեջ հայտնում է PMCG խորհրդատվական ընկերությունը։ Մայիսից հունիս ընկած...
16:52 23/07/2022Ռուսները խանութներում զգացել են մթերքների և խմիչքների ներկրվող տեսականու պակասըՈւկրաինայում Ռուսաստանի հատուկ գործողության սկզբից ի վեր ռուսաստանցիների 59%-ը սկսել է ավելի քիչ ներկրված ապրանքներ գնել մթերային խանութներից՝ դարակաշարերում դրանց բացակայության պատճառով: Այս մասին...

12:51 16/03/2017Итальянский конгрессмен: Вовлечение Италии в азербайджанский энергопроект TAP не имеет никакой логикиДиего Де Лоренцис добавил, что TAP не является источником диверсификации энергоснабжения и вовлечение Италии в этот проект не имеет никакой логики.
12:18 16/03/2017Премьер Армении потребовал следить за качеством нефтепродуктовПремьер Армении отметил, что исследование выявило проблемы, связанные с качеством бензина и дизельного топлива.
12:04 16/03/2017Банк ВТБ (Армения) предлагает скидки и специальные предложения для своих держателей карт VisaВ рамках «Специального предложения» держатели карт Visa Банка ВТБ (Армения), путешествуя по ряду стран Европы, Азии и Америки, смогут получить скидки до 40%.
12:00 16/03/2017Премьер Армении поручил главе Минюста заняться регулировками касательно процесса реализации заложенного имуществаДействующие законодательные регулировки предоставляют банкам и кредитным организациям достаточно широкий спектр возможностей действовать по своему усмотрению.
10:35 16/03/2017Мировые цены на нефть в четверг утром растутУтром стоимость майских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent росла на 0,62% – до 52,12 доллара за баррель.
20:52 15/03/2017В. Хачатрян: Партия «Армянское возрождение» предлагает ввести в Армении налог на роскошьЭксперт: «Там, где есть эмиграция, обычно отсутствуют инвестиции, и каждый уезжающий из РА должен понимать: куда бы он ни поехал, Армения останется его родиной».
19:29 15/03/2017Премьер Армении Карен Карапетян: Наша цель – провести максимально справедливые и прозрачные выборы«Наша цель – провести максимально справедливые и прозрачные выборы. Мы настроены решительно и готовы реагировать на все проблемы очень жестко», – заявил премьер Армении.
18:17 15/03/2017Из-за экономического кризиса праздник Новруз стал не по карману рядовым гражданам АзербайджанаСредняя праздничная корзина семьи из четырех человек, по подсчетам ССП, будет стоить 200 манатов, а минимальная – 100 манатов.
18:06 15/03/2017В авторитетной выставке «PROWEIN 2017» примут участие 14 армянских винодельческих компаний«PROWEIN 2017» считается самой крупной и авторитетной специализированной выставкой вина в мире.
14:55 15/03/2017Карен Карапетян: Армения заинтересована в развитии отношений с ТуркменистаномПремьер-министр Армении Карен Карапетян принял сегодня министра энергетики Туркменистана Чарымырата Пурчекова.
14:12 15/03/2017Карен Карапетян: Повышение продовольственной безопасности – стратегическая задача для правительства АрменииПремьер Армении приветствовал инициативу по празднованию в республике Всемирного дня защиты прав потребителей.
13:23 15/03/2017В Москве подписано соглашение о создании армяно-российского инвестиционного фондаСоглашение подписано в рамках официального визита президента Армении Сержа Саргсяна в Российскую Федерацию.
11:07 15/03/2017Обсуждается идея создания армяно-иранской компании по экспорту и импортуВ Тегеране 12-14 марта прошли очередные консультации в направлении подписания соглашения о создании временной зоны свободной торговли между Ираном и странами Евразийского экономического союза.
10:20 15/03/2017Мировые цены на нефть в среду растут на данных о сокращении запасов «черного золота» в СШАПо состоянию на 08.59 по ереванскому времени, стоимость майских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent росла на 1,41% – до 51,64 доллара за баррель.
21:25 14/03/2017Премьер Армении Карен Карапетян: Нет логики в том, что у нас есть шанс снизить тариф на газ и мы не снижаемПо его словам, они предлагали лидерам оппозиционных сил, экономистам, если есть варианты снижения тарифов, то предложить их, поделиться идеями и «не держать эту тайну при себе».
18:27 14/03/2017Вице-премьер Ольга Голодец: Бедность в России уникальна, это бедность работающего населенияВ России фиксируется уникальное явление – работающие бедные.
15:34 14/03/2017Премьер Армении Карен Карапетян: Мониторинговый центр Комитета госдоходов поможет в борьбе с теневым сектором экономикиПо словам премьера, мониторинговый центр КГД позволяет реально оценить рисковые зоны внутреннего рынка и проводить адресные проверки.
14:33 14/03/2017К празднику Новруз иранские авиакомпании существенно увеличивают количество авиарейсов в АрмениюС 15 марта по 4 апреля иранские авиакомпании осуществят 67 регулярных и чартерных рейсов из Сари, Мешхеда, Тебриза и Тегерана в Армению.
14:07 14/03/2017В ЗАО «Газпром Армения» ответили на заявления о возможности установления в республике более низких тарифов на газГрант Тадевосян по просьбе ряда СМИ прокомментировал заявления некоторых политических деятелей о возможности установления в Армении более низких тарифов на газ.
13:01 14/03/2017«Каспийские Новости»: На долю армянских купцов приходилось 70-75% общей суммы оборотов русско-иранской торговлиИсполнилось 350 лет Джульфинской торговой компании. Именно с нее началась регламентированная торговля России и Ирана через Астрахань.