20:04 19/07/2022Վրաստանում խոտ վառելու համար տուգանք է կիրառվումՎրաստանի բնապահպանական վերահսկողության վարչությունն այսօր՝ հուլիսի 19-ին, զգուշացրել է քաղաքացիներին, որ գյուղատնտեսական նշանակության հողերում բանջարեղենային թափոններ այրելը կտուգանվի 500-1 300 լարիի...
19:49 19/07/2022Եգիպտական ու ալժիրյան գազը միանում են ադրբեջանականին՝ սնելու ԵՄ-նԵգիպտոսը պատրաստ է գազ մատակարարել Եվրոպա, եթե դրա անհրաժեշտությունը առաջանա։ Այս մասին հայտարարել է նախագահ Աբդել Ֆաթահ աս-Սիսին Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի հետ հանդիպմանը՝ հայտնում է.euronews-ը։...
19:33 19/07/2022Boeing-ը մինչև 2041 թվականը Ռուսաստան ու Կենտրանական Ասիա ինքնաթիռ չի մատակարարիBoeing-ը նվազեցրել է կոմերցիոն օդանավերի կանխատեսվող պահանջարկը առաջիկա երկու տասնամյակների ընթացքում՝ համաշխարհային տնտեսական ճգնաժամի և Ռուսաստան և Կենտրոնական Ասիա ինքնաթիռների մատակարարումների...
13:48 19/07/2022ՊԵԿ. Էլեկտրոնային նոր համակարգը հնարավորության կտա տեղեկատվություն ստանալ յուրաքանչյուր բեռնատարի վերաբերյալՊետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ ըստ ընդունված գործելակերպի արտահանում իրականացնող մեր քաղաքացիները և ընկերությունները, նախքան ապրանքները բեռնատար տրանսպորտային միջոցներում բեռնելը,...
12:23 19/07/2022ՌԴ ԱԳՆ-ն հորդորել է չքաղաքականացնել հացահատիկի արտահանման հարցըՌԴ փոխարտգործնախարար Սերգեյ Վերշինինը Սև ծովով Ուկրաինայից հացահատիկի արտահանման հարցի քննարկման ժամանակ կոչ է արել չքաղաքականացնել այդ հարցը, գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ Անցյալ շաբաթ...
09:00 19/07/2022Անոմալ շոգը կխանգարի Եվրոպային վերականգնել գազի պաշարները ձմռան նախաշեմինԵվրոպան, ամենայն հավանականությամբ, շոգի պատճառով սպասվածից շուտ էներգետիկ «փոթորիկի» կբախվի, քան ենթադրվում էր, ընդորում տարածաշրջանը բավականաչափ պատրաստված չի լինի այն քաոսին, որը կբերի, գրում է...
19:33 18/07/2022Նավթի և գազի գների կտրուկ աճը էներգետիկ ընկերություններին դժվարությունների առաջ է կանգնեցրելԵվրոպական էներգետիկ ընկերությունները ստիպված են մեծացնել պարտքերը՝ նավթի ու գազի գների կտրուկ աճի պատճառով։ Այս մասին փոխանցում centralasia.կայքը՝ Bloomberg -ի լուրը։ Bloomberg գործակալության...
19:04 18/07/2022Հրդեհ «Ռուսթավի ազոտ» ձեռնարկության տարածքումԹբիլիսիից մոտ 35 կմ հեռավորության վրա գտնվող Վրաստանի ազոտական պարարտանյութերի խոշորագույն արտադրող «Ռուսթավի ազոտ» ձեռնարկության տարածքում հրդեհ է: Վրաստանի արտակարգ իրավիճակների կառավարման...
18:35 18/07/2022«Անցավ» հացի քաղաքականություն ՎրաստանումՎրաստանի շրջակա միջավայրի պահպանության և գյուղատնտեսության նախարար Օթար Շամուգիայի խոսքով՝ ցորենի ներկրման գնի վերաբերյալ վերջնական որոշում չի կայացվել։ Նախարարը նշել է, որ գերատեսչության համար...
16:59 18/07/2022Թուրքիայում մեկ շաբաթվա ընթացքում կրկին կհանդիպեն «հացահատիկի խնդրի» շուրջԱյս շաբաթ Թուրքիայում տեղի կունենա Թուրքիայի, Ռուսաստանի, Ուկրաինայի և ՄԱԿ-ի պատվիրակությունների հանդիպումը՝ նվիրված «հացահատիկի խնդրին»։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հայտարարել է երկրի ազգային...
14:30 18/07/2022Տնտեսագետը կանխատեսել է, թե երբ աշխարհը կբախվի համաշխարհային սովիԲազմաթիվ արևմտյան քաղաքական գործիչներ պնդում են, որ ուկրաինական հացահատիկի շուրջ ստեղծված իրավիճակի պատճառով աշխարհը կարող է հայտնվել պարենային ճգնաժամի շեմին։ Այս մասին գրում է mk.ru-ն։...
12:45 18/07/2022H&M հագուստի խանութների ցանցը հայտարարել է Ռուսաստանում բիզնեսի փակման մասինH&M Group-ը որոշել է ամբողջությամբ փակել իր բիզնեսը Ռուսաստանում։ Այս մասին գրում է «Գազետա.ռու»-ն՝ հղում անելով ընկերության կայքին։ «Մանրակրկիտ վերլուծությունից հետո մենք անհնար ենք համարում...
11:36 18/07/2022Արարատում այգիները չորացման դեպքեր են նկատվելՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավար Գեորգի Ավետիսյանն ու ՍԱՏՄ բուսասանիտարիայի վարչության պետ Արթուր Նիկոյանն աշխատանքային այցով եղել են Արարատի մարզի մի շարք համայնքներում։ Տեսչական...
11:02 18/07/2022Bloomberg-ը հաշվարկել է էներգետիկ ճգնաժամից Եվրոպայի կորուստներըՇարունակվող էներգետիկ ճգնաժամը կարող է մինչև 200 միլիարդ դոլարի ընդհանուր վնաս հասցնել Եվրամիությանը։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, հայտնում է Bloomberg-ը։ Մեկնաբան Խավիեր Բլասը բացատրել է, որ իր...
10:54 18/07/2022Եվրոպական ավտոշուկան 2022 թ-ի հունիսին նվազել է 17%-ովԵվրոպական երկրներում մարդատար ավտոմեքենաների վաճառքն այս տարվա հունիսին կրճատվել է 17,3%-ով և կազմել 959954 միավոր։ Այս մասին հայտնել են Ավտոարտադրողների եվրոպական ասոցիացիայից, գրում է Avtostat-ը։...
19:00 16/07/2022Հայկական գինիների արտադրությունը նվազել էՀՀ վիճակագրության կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն` 2020 թվականի հունվար-մայիսին Հայաստանում արտադրվել է 2 մլն 912.8 հազար լիտր գինի, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ նվազել է...
19:53 15/07/2022Իվան Տելեգինը լքում է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գլխավոր տնօրենի պաշտոնըՎՏԲ-Հայաստան Բանկը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 18-ին Բանկի գլխավոր տնօրեն – Տնօրինության նախագահ Իվան Տելեգինըլքում է ՎՏԲ խումբը՝ ընտանեկան հանգամանքներով պայմանավորված։ Նա այդ պաշտոնը զբաղեցրել է...
19:00 15/07/2022Մոնղոլիայի պղնձի հանքի արժեքը մոտ 300 միլիոն դոլարով աճել էRio Tinto PLC-ն հայտնել է, որ Մոնղոլիայում Օյու Տոլգոյ պղնձի գործարանում ստորգետնյա հանքի շահագործումը մոտ 300 միլիոն ԱՄՆ դոլարով ավել կարժենա, քան նախկինում էր ակնկալվում՝ հղելով Covid-19 համաճարակի...
14:35 15/07/2022Բանկային գաղտնիքին առնչվող օրենքների նախագծերի փաթեթը հանրային քննարկման վերստին կներկայացվի լրամշակվելուց հետո«Բանկային գաղտնիքի մասին» և կից այլ օրենքներում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթը հանվել է Իրավական ակտերի նախագծերի հրապարակման միասնական կայքից (e-draft.am):...
13:00 15/07/2022Բանկային գաղտնիքին առնչվող օրենքների նախագծերի փաթեթը հանվել է հանրային քննարկումիցՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ «Բանկային գաղտնիքի մասին» և կից այլ օրենքներում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթը հանվել է Իրավական ակտերի...

18:06 01/04/2011CBA President to travel to FrankfurtAn Armenian delegation led by CBA President Arthur Javadyan will be paying a visit to Frankfurt between April 2 and 5.
14:55 01/04/2011Armenian Prime Minister, Swiss President discuss prospects for bilateral cooperationSwiss President Micheline Calmy-Rey has met with Prime Minister Tigran Sargsyan today on the sidelines of her official visit to Armenia.
11:57 01/04/2011Armen Movsisyan: Nuclear power plant of Metsamor directly controlled by IAEA“The security of Metsamor nuclear power plant is controlled by the international organizations. Thus, it’s in vain to discuss statements of non-professionals,” Armenian Minister of Energy and...
12:05 30/03/2011BSEC Parliamentary Assembly delegations arrived in YerevanArmenian National Assembly will host today the 36th culture, education and social affairs session of the Parliamentary Assembly of the Black Sea Economic Cooperation (BSEC) organization.
14:05 29/03/2011M&A volumes look to increase as privately held businesses plan for strategic growthAn increasing number of privately held businesses (PHBs) are planning to grow through acquisition according to the Grant Thornton International Business Report (IBR), which provides insight into the...
18:17 28/03/2011Orange: subscriber having done every 100th topup will receive a handsetThis week there will be again more good things at Orange. 1000 instead of 100 «Let’s Talk» customers will get the possibility to get a phone, as well as a nice present for women by Orange. To get...
16:36 28/03/2011HTC Desire HD smartphone now available at VivaCell-MTS service centersVivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, is glad to announce HTC Desire HD smartphone is now available at VivaCell-MTS service centers.
16:26 28/03/2011A. Movsisyan: Armenia, Iran may assume role of energy operator in region80 percent in the total volume of Armenian-Iranian cooperation falls to the energy sector. $450m is allocated to this sector, Armenian Minister of Energy and Natural Resources Armen Movsisyan told...
10:34 28/03/2011Bako Sahakyan visited new hotel complex being built in ArtsakhOn 27 March President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan visited the new hotel complex being built in the capital and inspected on site the carried out activities.
14:04 26/03/2011Armenia moves to summer timeOn the night of March 26-27, Armenia will move to summer time. At 2:00 a.m. the hands of the clock must be move an hour forward. Japanese officials are considering introducing daylight saving time...
12:04 26/03/2011EU offers quake-hit Japan free trade dealEuropean Union leaders agreed Friday that the bloc will consider beginning negotiations with Japan for a possible free trade deal on the condition that Japan removes some of its nontariff barriers.
10:00 26/03/2011Oil prices hit high this weekOil prices hit another post-recession high this week as economists said the world will keep consuming more petroleum even with this month's destruction in Japan and the wave of uprisings in North...
10:40 23/03/2011Japan’s economic loss up to $300 billionThe Japanese earthquake and tsunami caused a total economic loss of up to $300 billion, about 5 percent of Japan's output, according to an initial estimate from risk modeling agency RMS, Reuters...
12:40 22/03/2011BlackBerry® PearlTM 9105 smartphone is now available at VivaCell-MTS service centersVivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, is glad to announce that BlackBerry® PearlTM 9105 smartphone is now available at VivaCell-MTS service centers.
13:25 19/03/2011Greece urges Turkey to halt nuclear plant construction plansGreece has urged its earthquake-prone neighbour Turkey to halt plans to build a nuclear power station amid the ongoing nuclear crisis in Japan.
13:06 17/03/2011G7 focuses Japan’s crisisThe world's leading economies will hold an emergency meeting on the threats to the economy of Japan's mounting crisis, the French finance minister said.
12:39 17/03/2011Tokyo residents flee the cityMany Tokyo residents are fleeing the city and heading south, while others are hoarding supplies and lining up for hours for gas amid fears that radiation from the troubled Fukushima Dai-ichi nuclear...
11:22 16/03/2011Joaquín Almunia. EU ready to support Armenia sharing experience and abilitiesPrime Minister of Armenia Tigran Sargsyan headed a delegation to the European Commission where the Armenian delegation is expected to have meetings with the chairmen of different commissions.
16:59 10/03/2011GOOD’OK service: get free melodies devoted to women holidaysVivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC announces: from March 8 till April 7 VivaCell-MTS subscribers can get free melodies devoted to women holidays from the special list of GOOD’OK...
17:56 09/03/2011Gifts for all women from OrangeDuring Women month all women will have gifts at Orange. Till April 7th all women who subscribe to Orange Internet Now and Flybox for 12 months or to MyFi with 24 months will get 6000 AMD to use...