17:25 10/02/2022Հավի միսն ուտե՞լ, թե՞ փորձաքննության հանձնելԹռչնամսի շուկայում առկա խնդիրների վերաբերյալ Panorama.am-ի հրապարակումից հետո խմբագրությունը սպառողներից հեռախոսազանգեր ստացավ։ Նրանցից շատերը մտահոգված են հավի մսի որակով։ «Տարիներ շարունակ ես գնել...
12:26 10/02/202210.02.2022. Կորոնավիրուսի 2842 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 7 քաղաքացիՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 9674 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:32 10/02/2022Ծխախոտի, փոխարինիչների ցուցադրման սահմանափակումը կարևորագույն ներդրում է ՀՀ մարդկային կապիտալում. Վահան Քերոբյան«Գիտեք՝ 2020 թ.-ին ՀՀ կառավարությունը քաղաքական լուրջ որոշում կայացրեց՝ ծխախոտի և նրա փոխարինիչների սահմանափակումների վերաբերյալ, որի դրույթները հերթով մտնում են ուժի մեջ»,-կառավարության այսօրվա...
09:29 10/02/2022ԱՀԿ-ն հայտարարել է Sputnik V-ի ճանաչման առաջընթացի մասինԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) կողմից Sputnik V ռուսական պատվաստանյութի գրանցումն առաջ է ընթանում: «Կոմերսանտ»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտարարել է Ռուսաստանում ԱՀԿ ներկայացուցիչ...
16:59 09/02/2022Հայաստանում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութերը փորձարկում անցե՞լ են. Գեղամ Նազարյան«Յուրաքանչյուր կառավարության հիմնական գործառույթներից մեկը, եթե ոչ ամենակարևորը, երկրի բնակչության անվտանգության ապահովումն է։ Այս կառավարությունը, ցավոք սրտի, այդ խնդիրը չի լուծում՝ պատերազմ՝...
14:21 09/02/2022Հայաստանում հիվանդության պատճառով 1563 երեխա և աշխատակից չեն հաճախում դպրոց ու մանկապարտեզԱյս պահի դրությամբ Հայաստանում դպրոցներում ու նախադպրոցական կազմակերպություններում հիվանդ երեխաների և աշխատակիցների շրջանում գրանցված է հիվանդության 1563 դեպք: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում...
13:58 09/02/2022«Օմիկրոն» շտամի դեպքում շնչուղիների և շնչառական համակարգի լուրջ ախտահարում է տեղի ունենում. Ռոմելլա Աբովյան«Կորոնավիրուսի «օմիկրոն» շտամի դեպքում շատ ավելի քիչ է ախտահարվում թոքային հյուսվածքը, սակայն կան բավականին այլ խնդիրներ, շնչուղիների և շնչառական համակարգի լուրջ ախտահարում է տեղի ունենում»,-...
13:33 09/02/2022Վերջին 14 օրում կորոնավիրուսի նոր դեպքերի թիվը աճել է 437 տոկոսով. Ռոմելլա ԱբովյանԱյս պահի դրությամբ Հայաստանում գրանցված է սուր շնչառական վարակների և գրիպով պայմանավորված հիվանդության բարձր ակտիվություն, համաճարակային շեմից բարձր է 2,2 անգամ։ Ասուլիսում ասաց ՀՀ առողջապահության...
13:13 09/02/2022Բժշկի խորհուրդը՝ ինչպես վերականգնվել «օմիկրոն»-ից հետոԿորոնավիրուսային վարակից հետո վերականգնողական շրջանը կարող է տևել մինչև կես տարի: «Մեդսի» կլինիկական հիվանդանոցի բաժանմունքի վարիչ Ալեքսանդրա Զիկովան նշում է, որ եթե «օմիկրոն»-ից հետո պահպանվում են...
12:38 09/02/202209.02.2022. Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 190 դեպք, մահացել է 1 քաղաքացիԱրցախում փետրվարի 8-ին կատարվել է 400 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 190 դեպք է գրանցվել, այդ թվում երեխաներ ԱՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ...
11:26 09/02/202209.02.2022. Կորոնավիրուսի 2811 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 6 քաղաքացիՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 9664 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:09 09/02/2022Բիլ Գեյթսը գիրք է գրել այն մասին, թե ինչպես կանխել հաջորդ համաճարակըMicrosoft-ի հիմնադիր միլիարդատեր Բիլ Գեյթսը գիրք է գրել «Ինչպես կանխել հաջորդ համաճարակը» վերնագրով, որը լույս կտեսնի 2022 թվականի մայիսին։ Այս մասին գրում է Ռիա նովոստին։ «Գրքում ես ներկայացնում եմ...
19:26 08/02/2022Վրաստանում ո՞ւմ համար և քանի՞ օրով կարող է կրճատվել մեկուսացման ժամկետըՎրաստանի առողջապահության փոխնախարար Թամար Գաբունիան բացատրել է, թե ինչ սկզբունքով է հնարավոր կրճատել մեկուսացման ժամկետները Վրաստանում, գրում է Jnews-ը։ Վրացի պաշտոնյայի խոսքով ՝քննարկումներում...
18:22 08/02/2022Վրաստանում վիրուսի տարածումը կնվազի փետրվարի երկրորդ կեսին․ իմունոլոգՀունվարի 20-ից հետո Վրաստանում նկատվում է կորոնավարակի ներքին տարածման բավականին լուրջ ցուցանիշ։ «Ալիք մեդիայի» փոխանցմամբ՝ այս մասին ասել է ալերգոլոգ-իմունոլոգ Բիձինա Կուլումբեգովը։ Վրացի իմունոլոգի...
17:13 08/02/2022Վիրուսաբանը զգուշացրել է հաճախակի ռեվակցինացիայի ռիսկերի մասինՎիրուսաբան Վիտալի Զվերևը հայտարարել է, որ COVID-19-ի դեմ «Sputnik V»-ով կամ «Sputnik Light»-ով պատվաստվելուց հետո կարելի է պատվաստվել այլ պատվաստանյութով, բայց ոչ շուտ, քան 4 ամիս հետո, գրում է...
11:20 08/02/202208.02.2022. Կորոնավիրուսի 2486 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 6 քաղաքացիՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 9658 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:02 08/02/2022«Արագ սնունդը գործում է որպես թմրանյութ». ի՞նչ են ուտում մեր երեխաները (Մաս 1)Մանկական ճարպակալում. Ուլտրավերամշակված մթերքների վնասները...
15:38 07/02/2022Միքայելյան ինստիտուտում ծավալվել է կորոնավիրուսի բուժօգնության ծառայությունԱռողջապահության նախարարի հրամանով «Միքայելյան վիրաբուժության ինստիտուտ» փակ բաժնետիրական ընկերությունում ծավալվել է կորոնավիրուսային հիվանդության COVID-19-ի բժշկական օգնության և սպասարկման...
15:05 07/02/2022Աղիքային վարակների 23, ջրծաղիկի 156 դեպք. Երևանում՝ մեկ շաբաթումՆախորդ շաբաթվա ընթացքում Երևանում գրանցվել է աղիքային վարակների 23, ջրծաղիկի 156 դեպք, սուր շնչական վարակների 52 դեպք: Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցության ընթացքում հայտնեց...
14:17 07/02/2022Դպրոցներում կորոնավիրուսը թափ է հավաքում, իսկ կառավարությունն անգործություն է ցուցաբերումՈւսումնական հաստատություններում կորոնավիրուսը տարածվում է կայծակնային արագությամբ։ Հեռավար ուսուցման անցնելու վերաբերյալ ուսումնական հաստատություններից ստացած դիմումները մեկ շաբաթվա ընթացքում գրեթե...

13:53 17/01/2015Poor sleep early warning sign for drink and drug issues, say scientistsPoor sleep in teenage years could be an early warning sign for alcohol problems, illicit drug use and "regretful" sexual behaviour, research suggests.
16:59 16/01/2015Seryozha Avetisyan’s surgery was successful – Ministry of HealthThanks to efforts of the physicians, the surgery of the child survivor of Gyumri murder was successful.
16:22 16/01/2015Child survivor of Gyumri murder undergoing surgeryThe six-month-old child, who survived a cruel murder in the Armenian city of Gyumri, is undergoing surgery, Anahit Haytayan, a spokeswoman for the Armenian Ministry of Health, told Panorama.am.
14:01 16/01/2015Stress is barrier to feeling empathy for strangers, study showsStress is the reason why we find it hard to empathise with someone we do not know, the BBC reports, citing researchers.
18:27 15/01/2015Ebola cases are declining in West AfricaNew Ebola cases in the three West African countries worst affected by the deadly outbreak of the virus are declining, weekly UN figures show.
17:02 15/01/2015People with a positive outlook on life twice as likely to have healthier heartsWe're told to always look on the bright side of life - and now it seems there's a good reason why. People with a positive outlook on life are twice as likely to have healthier hearts and circulation,...
09:33 15/01/2015Inactivity kills more than obesity, study findsIt is known that thin people have a higher risk of health problems if they are inactive. And obese people who exercise are in better health than those that do not.
17:20 14/01/2015Stress eating does not make food taste as good as you may think it doesIf stressful situations cause you to overindulge, you’re not alone. Stress has been long observed as a major component in compulsive behavior and often drives people to drink, gamble, and eat in...
09:18 14/01/2015Ebola vaccine field trial likely to start in one month – CDCThe Centers for Disease Control (CDC) hopes to have an Ebola vaccine field trial within a month, CDC Director Tom Frieden said during a press conference on Tuesday, Sputnik News reported.
19:08 12/01/2015Surgeons harvesting organs from 'deceased' patient stop after discovering he wasn't completely brain deadSurgeons were forced to stop operating on a 'deceased' patient after discovering he was not brain dead, the Daily Mail reports.
15:10 12/01/2015633 babies born in Yerevan in ten days633 babies were born in Yerevan on January 1-11. 1,891babies were born in the capital city in December 2014, the press service of the Armenian Ministry of Health reported.
14:01 12/01/2015Research shows blood test could help smokers quitA blood test could help people choose a stop-smoking strategy that would give them the best chance of quitting, research in a Lancet journal suggests, the BBC reports.
14:18 10/01/2015Beer alone won’t make you gain weight and can even protect your heart and bonesMen blame beer for their big bellies. But a pint of beer a day won’t make you gain weight - and it could even protect your heart and bones, studies show, the Daily Mail reports. A new graphic draws...
18:28 09/01/2015Vaccines move to Ebola frontlineTwo promising Ebola vaccines will soon be tried on the frontline of the epidemic in West Africa, the World Health Organization has announced, the BBC reported.
19:04 08/01/2015Scientists find antibiotic that kills bugs without resistanceScientists have discovered a new antibiotic, teixobactin, that can kill serious infections in mice without encountering any detectable resistance, offering a potential new way to get ahead of...
16:35 08/01/2015Study says eating expensive 'superfoods' or taking supplements won’t help you live longerPeople who get a lot of antioxidants in their diets, or who take them in supplement form, don't live any longer than those who just eat well overall, the Daily Mail reports, citing a long term study...
12:12 08/01/2015Want a friend to lose weight? Try being nice to themHaving that support is crucial to even beginning losing weight.
18:39 07/01/201575% of heart attacks in young people could be avoided by following six simple rulesThree out of four heart attacks in young women could be prevented if they closely followed six healthy lifestyle rules, researchers say.
17:03 07/01/2015How to starve your cells the right wayFasting diets aren’t just for detoxes or weight loss goals but are now showing the first evidence of creating new cells naturally and protecting the immune system.
16:44 07/01/2015Ebola antiviral trial begins in LiberiaPatients at a health center in Monrovia, Liberia have started to receive a new antiviral drug against Ebola that has been approved for clinical trials, the AP reports, according to Sputnik News.