22:33 29/09/2015Հերմինե Նաղդալյան. ԼՂ հարցով ԵԽԽՎ զեկուցողը ձգտում էր շրջանցել ԼՂ իշխանություններինԼՂ հարցով ԵԽԽՎ զեկուցողը ձգտում էր շրջանցել ԼՂ իշխանություններին
11:41 29/09/2015Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության առջև կդրվի նոր պայմաններով զինադադարի կնքման պարտադրանք. Դ.ՏոնոյանԱդրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության առջև կդրվի նոր պայմաններով զինադադարի կնքման պարտադրանք:
11:15 29/09/2015Հայաստանը հավակնոտ ծրագիր է պլանավորել ՄԱԿ-ին տրամադրվելիք խաղաղապահ ստորաբաժանումների պատրաստման համար. Դավիթ ՏոնոյանԴավիթ Տոնոյանը Panorama.am-ի խնդրանքով մեկնաբանել է ՄԱԿ-ի առաքելություններին մասնագիտացված ստորաբաժանումներ տրամադրելու վերաբերյալ ՀՀ նախագահի հայտարարությունը
15:10 28/09/2015Էդ հարցում քաղաքականություն չկա, մենք կկանգնենք մեր զինվորի կողքին. ԱզատամարտիկՄենք կկանգնենք մեր զինվորի կողքին. Ազատամարտիկ
14:00 28/09/2015ԵԽԽՎ նախագահ. Մենք պետք է ճնշում գործադրենք կողմերի վրա՝ ԼՂ հարցում լուծման հասնելու համարԱյսօր Ստրասբուրգում մեկնարկեց Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի աշնանային նստաշրջանը, որը կտևի սեպտեմբերի 28-ից մինչև հոկտեմբերի 2-ը։ Նստաշրջանի մեկարկից առաջ ԵԽԽՎ նախագահ Անն Բրասյորը...
13:00 28/09/2015«Միջազգային հանրությունը խրախուսում է ադրբեջանական կողմի լկտի պահվածքը»«Միջազգային հանրությունը խրախուսում է ադրբեջանական կողմի լկտի պահվածքը»:
14:51 26/09/2015Սերժ Սարգսյան. Հակառակորդը իր լկտի պահվածքը չի մարսելու (տեսանյութ)«Հայաստանի Հանրապետությունը հաստատակամ է այս խնդրում։ Մենք հետևողականորեն բացահայտելու, հայտնաբերելու և հետապնդելու ենք նման հանցագործությունների յուրաքանչյուր մեղավորի»
13:26 26/09/2015Համարժեք հակահարված տրվում է, և մի շարք ուղղություններում հակառակորդը խուճապային վիճակում է. Դավիթ Բաբայան«Տարօրինակ որևէ բան չկա և խուճապի հիմք էլ չկա: Նույն ոճն են կիրառում»
11:05 26/09/2015Ջոն Էվանս. «Որոշակի փուլում ԼՂ իշխանությունները պետք է դառնան բանակցային գործընթացի ամբողջական կողմ»«Որոշակի փուլում ԼՂ իշխանությունները պետք է դառնան բանակցային գործընթացի ամբողջական կողմ»
13:45 25/09/2015Նախարար. Երբեք չպետք է մտածենք, որ մեր բանակը կարող է զիջել, հակահարված չտալ«Մենք պետք է մեր ամբողջ ներուժն օգտագործենք, սփյուռքում գործող մեր կառույցները, ակտիվիստներն ամեն մեկն իր երկրում պետք է կարողանա ճնշում գործադրել տվյալ երկրի իշխանությունների վրա՝ որպեսզի իրենց...
09:25 25/09/2015Արգենտինայի հյուպատոս. Հաճելի է գործունեություն ծավալել ՀայաստանումՏպավորություններ և գնահատականներ:
17:40 24/09/2015Թուրքերի կողմից սպառնալիքներ ստացած դասախոսն ասում է, որ ԱՄՆ-ն մեղսակից է Ցեղասպանության ժխտմանը«ԱՄՆ-ն 100%-ով մեղսակից է Հայոց ցեղասպանության ժխտողականությանը, քանի որ ոչինչ չանելու որոշումը նույնպես գործողություն է»,- Panorama.am-ի հետ հարցազրույցում ասում է ԱՄՆ-ի Հումբոլդի համալսարանի...
16:45 24/09/2015ՌԴ ԱԳՆ. Ռուսաստանը ԻՊ-ի դեմ պայքարի կոալիցիայի շուրջ քննարկումներ է սկսելՌԴ արտգործնախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Իլյա Ռոգաչևը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը մտադիր է գործընկեր երկրների հետ քննարկումներ սկսել «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական կազմավորման դեմ պայքարի...
11:37 23/09/2015«Եվրանեսթ»-ի նիստերին չմասնակցելու մասին որոշումը ադրբեջանական հերթական շանտաժն է. Արտակ Զաքարյան-«Եվրանեսթ»-ի նիստերին չմասնակցելու մասին որոշումը ադրբեջանական հերթական շանտաժն է:
12:00 22/09/2015Սաֆարյան. ՌԴ-ին պետք է պարտադրել կատարելու իր դաշինքային պարտավորությունները (տեսանյութ)«Այս տարվանից Հայաստանը նախագահում է ՀԱՊԿ-ում: Ոչ միայն այդ կազմակերպության, այլ նաև Հայաստանի համար սա բավականին լավ հնարավորություն է փորձելու այդ դաշինքի նշանակությունն իր ռազմաքաղաքական...
12:07 21/09/2015Ուոլթերը պահպանել է զեկույցի վերնագիրը ու ստացել իր «չայեվոյները». Դավիթ ԲաբայանՀավանականությունը զրոյական է, որ Եվրախորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) քաղաքական և ժողովրդավարական հարցերի հանձնաժողովի անդամ Ռոբերտ Ուոլթերը կփոխի իր ներկայացնելիք զեկույցի վերնագիրը`...
11:26 21/09/2015ԱԱԾ տնօրենը, ոստիկանապետն ու գլխավոր դատախազը` Վահան Մարտիրոսյանի՝ սահմանը հատելու մասին«Տարօրինակ ոչինչ չեմ տեսնում: Սա էլեմենտար բան է, բոլոր մարդիկ կարող են հատել Վրաստանի սահմանը և անցնել Ադրբեջան»,-Եռաբլուր զինվորական պանթեոնում լրագրողներին ասաց ԱԱԾ տնօրենը՝ պատասխանելով հարցին,...
09:15 21/09/2015Սեպտեմբերի 21. Ուժեղացնենք մեր հայրենիքի անկախությունը և անկախության տերը լինենք-Ամեն տարի անկախության օրը թող արձանագրվի, որ մի որևէ դժվարություն, մի որևէ անորոշություն թողել ենք հետևում:
11:28 19/09/2015Հավանաբար մտածել են, որ վիճակը շտկելու ռեսուրսներ չունեն. Նազարյանը` ՀԷՑ-ի վաճառքի մասին-Հավանաբար, մտածել են, որ վիճակը շտկելու ռեսուրսներ չունեն:
13:13 18/09/2015Արարատցիներին խոստացել են՝ ոչ մի հատիկ խաղող գետնին չի մնաԵրևան-Ստեփանակերտ միջպետական նշանակության ճանապարհն արդեն բաց է, երթևեկությունը կարգավորված է: Խաղողի մթերման պահանջով երեխաների հետ բողոքի դուրս եկած Արարատի մարզի մոտ մեկ տասնյակ գյուղերի...

18:34 10/10/2013Европейский институт омбудсмана жестко отреагировал на провокацию представителя Азербайджана. Интервью с омбудсменом НКРАзербайджанские СМИ, подхватив предназначенную для внутренней аудитории «утку» на сайте омбудсмана Азербайджана, быстро распространили ее на русском языке, выявив откровенную ложь.
13:09 10/10/2013Учения «Ардзаганк – 2013» как ответ на внешние вызовы. Интервью с экспертом Тиграном АбрамяномАнализируя сценарий военных учений «Ардзаганк – 2013» и поставленные задачи, эксперт отметил, что Армения пытается разработать собственную модель борьбы с внешними угрозами.
12:15 09/10/2013Член Общественной палаты РФ: Для многих представителей азербайджанской элиты Нагорный Карабах - это прошлое«Любая серьезная вооруженная провокация вернет огромную территорию Закавказья от берегов Каспия до Севана из века айфонов в век каменного топора».
14:07 08/10/2013Талышский писатель: Азербайджанские власти убивают талышей, чтобы подавить их голос протеста«К сожалению, тот факт, что Азербайджан не является демократической страной, не позволяет оппозиционерам выразить свой протест».
15:56 07/10/2013Интервью с тяжкими последствиями. В Азербайджане провластного кандидата в президенты посадили за рассказ про мать Г. АлиеваГаджиев покраснел, занервничал и, используя свое время, говорил короткими фразами об одном и том же: «Гасанли, Али Керимли, Иса Гамбар - предатели, народ их не поддерживает».
14:00 05/10/2013Политические итоги исторического визита главы Талыш-Муганской Автономной Республики А.А. Гумматова в Армению и НКРИнтервью с замдекана факультета востоковедения, доцентом Кафедры иранистики Ереванского государственного университета Варданом Восканяном.
15:02 04/10/2013Баку угрожает, Ереван – предупреждает. Эксперт Т.Абрамян о речи Сержа Саргсяна в ПАСЕВ Армении есть осознание того, что война не решит проблем, а принесет только боль и страдания двум народам.
12:30 03/10/2013Вице-спикер НС: Серж Саргсян подтвердил приверженность Армении духу и содержанию Соглашения об ассоциации с ЕСВсесторонне представив приоритеты повестки Армении, президент подтвердил, что Армения намерена продолжить взаимовыгодное сотрудничество с ЕС.
12:40 02/10/2013Ваагн Хачатрян: Повышение минимального размера оплаты труда на 5000 драмов не приведет к снижению уровня бедности«Если мы действительно хотим достичь качественных изменений, то основное изменение должно быть произведено в экономике: нужно не поддерживать крупный бизнес, а привести его в налоговое поле».
17:50 01/10/2013Шарль Азнавур не имеет проблем с народом Турции, но не признает позицию Анкары по Армянскому вопросу. Интервью «Le Dauphine»По его словам, особое внимание следует обратить на проблему открытия армяно-турецкой границы.
13:38 30/09/2013МО Армении: Азербайджан делает все, чтобы армянские военнослужащие избрали возможность перевода в третью странуАрмянским военнопленным лучше выехать в третью страну, нежели оставаться в такой стране, как Азербайджан, во всяком случае перевод в третью страну однозначно безопасен.
15:20 28/09/2013В России и Украине приветствуют решение Епископского собрания ААЦ о канонизации жертв Геноцида армянКомментарии председателя Союза армян Украины, депутата Верховной Рады Вилена Шатворяна и члена Общественной палаты РФ Дениса Дворникова.
13:07 27/09/2013Нужно сделать все, чтобы Круглое здание аэропорта «Звартноц» обрело вторую жизнь. Заявление главы Союза архитекторов Армении«Эти здания символизируют эпоху, и если мы их потеряем, это будет означать, что мы прошли мимо целой эпохи», – сказал архитектор.
15:31 26/09/2013Президент Хасан Роухани ломает стереотипы о внешней политике Ирана в отношениях с США и Израилем. Заявление эксперта«Не исключено, что на данном этапе, когда главным вопросом повестки является сирийский вопрос, стороны не будут всесторонне готовы к переговорам вокруг иранской ядерной программы».
13:46 25/09/2013Мехман Алиев: Власти Азербайджана привели страну к состоянию Северной Кореи, но все равно боятся оппозиции«Если взять в целом ситуацию, у населения нет никакой информации о выборах. Телевидение никак не освещает предвыборный процесс, а агитационная часть избирательной кампании сокращена с 60 до 22 дней».
14:41 24/09/2013Вступление в Таможенный союз однозначно выгодно Армении. Заявление экс-посла РА в России Армена Смбатяна«У нас будут хорошие экономические возможности, и это довольно положительное решение и явление для Армении».
16:28 23/09/2013Решение о вступлении Армении в Таможенный союз снизило вероятность военной авантюры в регионе. Интервью с Х. АрутюняномПредседатель Христианско-демократической партии Армении также не исключил, что может начаться новый этап в процессе мирного урегулирования карабахского конфликта.
12:00 21/09/2013«Бойкотирование выборов льет воду на мельницу власти». Кандидат от партии «Наследие» не согласен с предложением АРФД«Призываем всех избирателей принять участие в выборах и проголосовать так, как подскажет совесть», – представил Д.Акопян позицию штаба С.Айрапетяна.
12:56 20/09/2013Д. Джамалян: Объективных причин перевода армянского военнослужащего А. Инджигуляна в третью страну не существует«Ясно, что азербайджанская сторона попытается затягивать процесс, создавая искусственные препятствия».
16:22 19/09/2013«Публикации не подлежит». Представитель МККК в Армении не комментирует информацию об Акопе ИнджигулянеАшот Астабацян не стал отвечать на заявления секретаря Госкомиссии по делам пленных, заложников и пропавших без вести граждан Азербайджана Шахина Саилова.