11:38 13/07/2015ՀԷՑ-ը Հաղթանակ թաղամասի բնակիչներին տույժ է վճարելու-Շատ վատ ժառանգություն ենք ստացել, բաժանորդների բողոքների հիման վրա փորձում ենք ամեն տարի մի բան բարելավել:
12:18 11/07/2015Вести.Ru. «Գերման Ստերլիգովը իր նոր կյանքի մասին»Այսօր մենք ալրաղաց ձեռք բերեցինք, այժմ ես արդեն ղարաբաղցի ալյուր արտադրող եմ: Ռուսական «Վեստի» (Вести) լրատվականին տված հարցազրույցում անդրադառնալով իր` Լեռնային Ղարաբաղում բնակություն հաստատելուն`...
13:00 10/07/2015Սուրիկ Խաչատրյանի դեմ մահափորձի գործով միջնորդել են առերեսումներ կատարել-Մեր միջնորդությանը պետք է պատասխանեին 24 ժամվա ընթացքում, բայց անցել է շուրջ երեք օր ոչ մի արձագանք չկա:
12:06 10/07/2015Ո՞վ և ինչպիսի՞ն է Ստերլիգովը. Պատմում է կինըԱրցախ եկած ռուս գործարար Գերման Ստերլիգովի անցյալն այսօր շատերին է հետաքրքրում՝ ո՞վ է եղել, ի՞նչ է արել: Ստերլիգովի կինը փաստորեն գիրք ունի, որտեղ մանրամասն ներկայացվում է, ինչպես հանդիպեցին,...
14:06 09/07/2015Լարիսա Ալավերդյան. Ես դեմ եմ քաղաքական հացադուլներին (Տեսանյութ)Հայաստանի Մարդու իրավունքների առաջին պաշտպան, նախկին պատգամավոր Լարիսա Ալավերդյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն անդրադառնալով Ազատության հրապարակում մի քանի երիրտասարդների կողմից հացադուլ...
13:07 09/07/2015Շահեն Պետրոսյան. Բաց երկնքի քաղաքականությունը բլեֆ է-Այսօր ստեղծվել է մի վիճակ, երբ մենք սեփական ավիացիա չունենք, իսկ դա անվտանգության խնդիր է:
14:07 08/07/2015Երվանդ Թարվերդյան. Եթե գյուղացու ձեռը փող չլինի, ինքը ոնց կարող է ձեռք բերել այլ արտադրանք-Եթե գյուղացու ձեռը փող չլինի, ինքը ոնց կարող է ձեռք բերել այլ արտադրանք:
13:13 07/07/2015Արվեստագետ. Ցուցարարների և ոստիկանների միջև իրար լսելու, խնայելու մշակույթ էր ձևավորվել-Մեր տնտեսությունն այնպիսի վիճակում է, որ ցանկացած թանկացում ժողովրդի վրա ծանր է նստում
09:15 07/07/2015Նաիրիտցիները կրկին հավաքվելու են կառավարության մոտ«Մենք անհանգստանում ենք՝ հեթական անգամ հիմար վիճակում չհայտնվելու համար»:
15:23 06/07/2015«Լիսկայի» դեմ մահափորձի գործով փաստաբանը միջնորդում է պաշտպանության միջոց տրամադրել Ավագյանի ընտանիքին«Պատրաստվում եմ միջնորդություն ներկայացնել իմ պաշտպանյալի ընտանիքի անդամներին` կնոջը, ծեր մորը և երկու աղջիկներին պաշտպանության միջոց կիրառելու վերաբերյալ, քանի որ մտավախություններ կան»
11:09 06/07/2015«Բացարձակ կամայականություն էր». Փաստաբանը բողոքարկելու է Բուդաղյանին կալանավորելու մասին որոշումը- Այս փուլում կդիմեմ Վերաքննիչ դատարան, բայց եթե այսպես շարունակվի, գանգատ կներկայացնեմ ՄԻԵԴ
09:15 06/07/2015Հայաստանը՝ աստղագիտական գերտերություն և տարածաշրջանային աստղագիտական կենտրոն. Հայկ Հարությունյան«Հայկական աստղագիտությունը մեծ հետաքրքրություն է ներկայացնում աշխարհում, ամեն տարի տարբեր երկրներից իրենց ֆինանսավորմամբ հրավիրում հայ մասնագետների»:
13:42 04/07/2015Բաղրամյան պողոտա. «Մենք չենք ուզում ավելորդ լարվածություն» (Տեսանյութ)«Օրենքը թույլ էր տալիս անմիջապես բացել երթևեկությունը, ու որևէ մեկը չէր կարող մեզ մեղադրել, բայց մենք չենք գնում այդ քայլին, քանի որ մեր ժողովուրդն է: Մենք չենք ուզում ավելորդ լարվածություն»,-...
13:40 03/07/2015Այս տարվա տնտեսական աճը կարելի է անվանել պարտք վերցնելու հաշվին ապահովված աճ. տնտեսագետ-Այս տարվա տնտեսական աճը կարելի է անվանել պարտք վերցնելու հաշվին ապահովված տնտեսական աճ: Ես դա տնտեսական աճ չեմ համարում:
10:16 02/07/2015«Նաիրիտ»-ում հույս ունեն, որ ՀԷՑ-ը կհրաժարվի գործարանի սնանկացման պահանջից«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը «Նաիրիտ» գործարանի սնանկացման պահանջով դիմել է դատարան, և արդեն մի քանի անգամ շարունակվող դատական նիստերի արդյունքներով ոչինչ չի որոշվել: Երեկ դատարանը...
13:16 01/07/2015Իսկանդարյան. Չեն լինում հասարակական շարժումներ, առանց լիդերի ու հիերարխիայի«Գաղափարների, տեքստերի, կարգախոսների, օրակարգի, մեթոդիկայի, տեխնոլոգիայի պակաս, հերարխիայի և լիդերության բացակայություն: Չեն լինում հասարակական շարժումներ, որոնք առանց լիդերի ու հիերարխիայի կարողանան...
13:00 01/07/2015Էլէներգիայի բարձր սակագինը կսուբսիդավորեն 200 մլն վարկի՞ց. ՍԴ-ն հաստատել է, ԱԺ-ում լռում ենՍԴ-ն հաստատել է, ԱԺ-ում լռում են...
14:55 30/06/2015Օսիպյանը՝ հավաքի մասնակիցներին. Խնդրում եմ սթափվեք (Տեսանյութ)Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացման դեմ Բաղրամյան պողոտայում պայքարող երիտասարսներին ասաց, որ իրենք կարգ ու օրենք են խախտում.

18:29 25/06/2013ПАСЕ отклонила антиармянскую резолюцию парламентариев, купленных икорной дипломатией Азербайджана«Предложение было отклонено ввиду крайней абсурдности. Данная инициатива представляла собой результат усилий азербайджанского лобби», – сказала Н. Зограбян, после чего ответила на «призыв» Р.Рзаева.
12:07 25/06/2013Рубен Акопян увидел в переговорах о передаче «Газпрому» 20% акций ЗАО «АрмРосгазпром» политический подтекст«Те, кто говорит о патриотизме, должны своим примером продемонстрировать, что они действительно являются носителями этих идей», – отметил Рубен Акопян.
18:22 24/06/2013И. Агаджанян: Проведение исследования с приборами доктора Аллена в интересах здоровья населения АрменииВ последнее время в Интернете активно обсуждается прибор Доктора Аллена, который направлен на лечение хронических заболеваний.
18:20 22/06/2013Юра Мовсисян: Сборную Армении ждет светлое и безоблачное будущее«Мы поступательно развиваемся, работаем над собой. Минувший год выдался очень тяжелым для команды из-за дисквалификаций и травм. Уверен, все будет хорошо».
13:02 22/06/2013В Армении могут разрешить охоту еще на 200 волков. Министерство охраны природы работает над проектом решенияЗа последние несколько месяцев в Котайкской, Лорийской и Арагацотнской областях Армении волки растерзали несколько сот овец.
14:18 21/06/2013Украина должна последовать примеру других стран и признать Геноцид армян. Комментируют депутаты Верховной РадыРанее с требованием поддержать законопроект об официальном признании Геноцида армян к президенту, спикеру парламента и депутатам Верховной Рады обратились общественные организации Украины.
12:50 21/06/2013Что даст армянской стороне передача «Газпрому» 20% акций ЗАО «АрмРосгазпром»? Мнения депутатовДепутат парламентской фракции РПА Вардан Айвазян не видит абсолютно никаких проблем в передаче российскому ОАО «Газпром» принадлежащих правительству РА 20% акций ЗАО «АрмРосгазпром».
10:48 20/06/2013В.Хачатрян: Переговоры о передаче «Газпрому» 20% акций ЗАО «АрмРосгазпром» не стали для меня неожиданностьюВ. Хачатрян выразил сожаление, что правительство Армении может передать свои акции именно российской стороне.
15:18 19/06/2013Дипломатические и лоббистские усилия Азербайджана потерпели фиаско. Армен Минасян о заявлении МГ ОБСЕ в Эннискиллине«Тем самым, Баку не удалось убедить сопредседателей в верности своего подхода, и в этом нельзя недооценивать роль представленных армянской стороной доводов», – пояснил политолог.
12:35 18/06/2013Актер Микаел Погосян: Многое подлежит критике, но критиковать все – это тоже не формулаТрудности и несправедливость были и будут всегда, но жизнь продолжается и нужно пытаться выходить из любой ситуации с честью.
15:20 17/06/2013Парафирует ли Армения Соглашения об Ассоциации и глубокой всеобъемлющей зоне свободной торговли с ЕС? Ответил К. Бекарян«Если считать по 100%-ной шкале, то на этом этапе осуществлены свыше 70% реформ. Вопрос парафирования не ставился бы, если бы эти реформы не были реализованы».
11:36 17/06/2013Вице-президент ЕБРР: Дилижанская международная школа будет школой мирового уровняДилижанская международная школа (DIS) будет школой мирового уровня. Как сообщает пресс-служба DIS, Об этом заявил вице-президент и финансовый директор Европейского банка реконструкции и развития...
14:08 15/06/2013Анкара и Баку мало влияют на политику Украины. Ответ М. Джемилеву на его заявление о признании Верховной Радой Геноцида армян«Принятие такого постановления украинским парламентом на взаимоотношениях ныне действующей власти с крымскими татарами скажется незначительно. Хуже они уже не будут», – заявил С. Сибиряков.
11:08 14/06/2013Ованнес Саакян: Брайза пытается сгладить противоречащие друг другу заявления, сделанные им в разное время«Брайза утверждает, что основополагающие принципы включают восстановление всех торговых связей между Арменией и Турцией, между тем как в этих принципах Турция ни разу не упоминается».
16:45 13/06/2013Олег Смирнов: Процесс признания Геноцида армян стал общемировым трендом, и Украина не является исключениемНапомним, в Верховной Раде Украины 6 июня был зарегистрирован проект постановления о признании Геноцида армян в Османской империи 1915г.
15:14 12/06/2013Президентские выборы в Иране пройдут в два тура. Комментарий востоковеда Армена Исраеляна…Думаю, выборы пройдут в два тура, в рамках которых будут бороться мэр Тегерана Мохаммад Багер Калибаф и представитель духовного лидера в Высшем совете национальной безопасности Ирана Хасан Рохани.
10:50 11/06/2013В начале 2013 г. экспорт овец из Армении в Иран увеличился в 50 раз. Комментирует глава управления Минсельхоза РАЧто касается цен на баранину, то они, в соответствии с данными Национальной статистической службы Армении, выросли на 1.7%.
13:02 10/06/2013Александр Крылов: В Стамбуле манифестанты скандируют «Алиев, очередь за тобой»Для Азербайджана нынешняя ситуация в Турции весьма показательна в плане того, насколько опасно для властей отрываться от реальности.
16:20 08/06/2013«Пошлое шоу»?.. Представитель оппозиции С. Сафарян охарактеризовал заседание Совета старейшин Еревана«Я заранее знал, что на этом заседании все посты будут распределены между представителями РПА и ППА».