17:33 18/02/2026Այդպիսի իրավաբանություն Հին Հռումում անգամ չեն տեսել. Փաստաբանները՝ կարգալույծ քահանաների գործերով Արմավիրի դատավորների կայացրած որոշումների մասին«Ինձ հետաքրքիր է, նախկին հոգևորականների օրինակով (մի պահ համարենք, որ աշխ. հարաբերություններ են) ունեցե՞լ եք կամ տեսե՞լ եք սենց աբսուրդ դատական այլ ակտեր աշխ. վեճերով, երբ հայցի ապահովման միջոցով...
17:00 18/02/2026Ո՞րն է քննչականի շահագրգռվածությունը. Փաստաբանը՝ Արշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութերի փորձաքննությունների արդյունքների մասին«Տեսնես ինչի՞ են քննչականում այդքան շատ ուզում, որ հակառակի մասին տպավորություն լինի։ Ո՞րն է քննչականի շահագրգռվածությունը․․․»,- նման հարցադրումներ է արել Արշակ արքեպիոսկոս Խաչատրյանի փաստաբան Արսեն...
16:56 18/02/2026Ամենացավալին Հայաստանի օրվա իշխանությունների լռությունն ու անգործությունն է. Հայկ Իգնատյան«Երեկ հարևան պետությունում գերության մեջ գտնվող հայ բարերար Ռուբեն Վարդանյանը ապօրինաբար դատապարտվեց 20 տարվա ազատազրկման։ Գերության մեջ գտնվող մեր հայրենակիցների հարցում ամենացավալին Հայաստանի օրվա...
16:53 18/02/2026Երևանում մարտաֆիլմ հիշեցնող կրակոցների հետևանքով կա 10 վիրավորԴեպքի վայրում հայտնաբերվել է ինքնաձիգից և ատրճանակից կրակված մի քանի պարկուճ արնանման դանակ, լեքսուս որի վրա առկա են կրակոցի հետքեր
16:53 18/02/2026Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ կիրառված խափանման միջոցը վերացվել է, դատախազությունը կքննարկիՀակակոռուպցիոն դատարանը բավարարել է բողոքը և վերացնել ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց բացակայելու արգելքը։ Դատախազությունից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ դատական ակտը...
16:48 18/02/2026Այն փոփոխությունները, որ արել է Ավինյան Տիկոն, ի վնաս քաղաքի են եղել. Տաքսու վարորդ«Տարին 2-3 անգամ նույն հատվածներում ասֆալտ են անում, երեք անգամ էլ անորակ»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց տաքսու վարորդ Արթուր Ալեքսանյանը՝ կարծիք հայտնելով, որ վերջին 8 տարում այս իշխանություններն...
15:37 18/02/2026Հենց հերթը հասնում է ներքևի խավի աշխատողին, ով իրոք պախատ է անում, պետությունը չի տեսնում խնդիրը. Տաքսու վարորդԲրազիլիայի հրապարակում իրականացվում է ստորագրահավաք օնլայն տաքսու վարորդների կողմից։ Նրանք պատրաստվում են իրենց պահանջ-բողոքն առաջիկա օրերին ներկայացնել կառավարություն։ Երևանի ավագանու «Մայր...
15:07 18/02/2026Անի Սամսոնյան. Բանը հասավ նրան, որ այսօր տվյալ անձը ներխուժել է իմ աշխատավայր և ես ստիպված եմ եղել դիմել ինքնապաշտպանության«Հայաստանի իրավապահ համակարգի դեկորատիվ փայլն ու «օպերատիվ» պաշտպանությունը»,-գրել է ԱԺ նախկին պատգամավոր Անի Սամսոնյանը; Նա մանրամասնել է.
13:49 18/02/2026Դատավորներն իրենց վերագրում են այնպիսի լիազորություններ, որոնք ունի միայն Կաթողիկոսը, բարձրացվելու է նրանց քրեական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը. ԶոհրաբյանԱրմավիրի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի նախագահ Հովհաննես Մելքոնյանին, դատավոր Սիմա Աբովյանին և դատավոր և ԲԴԽ անդամ Էդգար Հովհաննիսյանին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու...
13:13 18/02/2026Կոչ եմ անում նախագահ Թրամփին կատարել հայ գերիներին ազատ արձակելու հրապարակային խոստումը. Ջարեդ ԳենսերՌուբեն Վարդանյանի միջազգային փաստաբան Ջարեդ Գենսերը X-ի իր միկրոբլոգում կոչ է արել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին կատարել հրապարակային տրված խոստումը և ապահովել բոլոր հայ գերիների ազատ արձակումը։ Նա գրել...
11:09 18/02/2026ՊԵԿ պաշտոնատար անձանց գործողությունների հետևանքով պետությանը պատճառվել է առանձնապես խոշոր չափերի գույքային վնաս. նրանց վերաբերյալ քրեական վարույթն ուղարկվել է դատարանՀակակոռուպցիոն կոմիտեում ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեից ստացված հաղորդման հիման վրա նախաձեռնված քրեական վարույթով իրականացված մեծածավալ ապացուցողական և վարութային այլ գործողությունների արդյունքում...
10:54 18/02/2026Amnesty International. Ռուբեն Վարդանյանի 20 տարվա ազատազրկումը հայ առաջնորդների դեմ դատավարական ծաղր էԱրցախի նախկին պետնախարար, հայտնի բարերար Ռուբեն Վարդանյանին Բաքվի դատարանի կողմից 20 տարվա ազատազրկման դատապարտելու, ինչպես նաև Ադրբեջանում պահվող օկուպացված Արցախի Հանրապետության ռազմաքաղաքական...
20:13 17/02/2026Ռուբեն Վարդանյանի դատավճիռն իրավաբանորեն անհիմն է․ իրավաբանական թիմի հայտարարությունըՌուբեն Վարդանյանի իրավաբանական թիմը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում ասվում է․ «Սույն թվականի փետրվարի 17-ին Բաքվի ռազմական դատարանը մեղադրական որոշում կայացրեց Ռուբեն Վարդանյանի նկատմամբ՝ նրան...
19:41 17/02/2026Մարդկանց զանգել, ուղարկել ընտրության, «հիշեցնել»՝ ում ընտրեն կարող է հանգեցնել քրեական պատասխանատվության․ Արփինե Հովհաննիսյան«Մարդկանց զանգել, ուղարկել ընտրության, «հիշեցնել»՝ ում ընտրեն, մեքենայով տանել տեղամաս և այլն: Սիրե՜լի հայրենակիցներ Եթե ընտրություններին քարոզելու եք որևէ թիմի համար` կարևոր է իմանալ` ինչի համար ձեզ...
18:49 17/02/2026Կաթողիկոսի եղբոր նկատմամբ կիրառված խափանման միջոց կալանքը փոխարինվել է տնային կալանքով՝ 3 ամիս ժամկետովԳարեգին Բ-ի եղբոր՝ Գևորգ Ներսիսյանի նկատմամբ կիրառված խափանման միջոց կալանքը փոխարինվել է տնային կալանքով՝ 3 ամիս ժամկետով, գրավով՝ 1 միլիոն դրամ և բացակայելու արգելքով։ Այս մասին տեղեկացնում է...
18:36 17/02/2026Արագածոտնի թեմի գլխավոր հաշվապահի տնային կալանքի ժամկետը երկարացնելու միջնորդությունը մերժվել էՓաստաբան Արմինե Ֆայանը գրում է․ «Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանը, դատավոր Մ.Շահվերդյանի նախագահությամբ այսօր որոշում է կայացրել Արագածոտնի թեմի գլխավոր հաշվապահ Նաիրա Ալավերդյանի...
18:00 17/02/2026Իսակովի պողոտայում խցանման ժամանակ «Տոյոտայի» վարորդը մեքենան վարել է հետիոտնի համար նախատեսված հատվածովՕրերս համացանցում տեսանյութ էր շրջանառվում, որում «Տոյոտայի» վարորդը մայրաքաղաքի Իսակովի պողոտայում խցանման ժամանակ մեքենան վարել է հետիոտնի համար նախատեսված հատվածով։ ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ,...
17:45 17/02/2026«Ավտորիտար» վարչապետն արգելում է աշխարհի հնագույն քրիստոնյա ազգի հոգևոր առաջնորդի տեղաշարժը. Ռոբերտ ԱմստերդամՄիջազգային փաստաբան Ռոբերտ Ամստերդամը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. ««Ավտորիտար» վարչապետն արգելում է աշխարհի հնագույն քրիստոնյա ազգի հոգևոր առաջնորդի տեղաշարժը։ Քայլը հաջորդում է տնային...
16:52 17/02/2026Սաթիկ Սեյրանյանը հայց է ներկայացրել ընդդեմ Պետրոս Ղազարյանի` պահանջելով հերքումԺուռնալիստների միության նախագահ Սաթիկ Սեյրանյանը հայց է ներկայացրել ընդդեմ Հայաստանի Հանրային հեռուստաընկերության հաղորդավար Պետրոս Ղազարյանի։ «Դատալեքս» տեղեկատվական համակարգից տեղեկանում ենք, որ...
15:54 17/02/2026Բաքվում դատապարտված հայ գերիներն ու պատանդները ՄԻԵԴ կդիմեն՝ առանց վերադաս ատյանների հնարավորությունը սպառելու. Սիրանուշ ՍահակյանՀայերը արդյունավետ պաշտպանության իրավական միջոցներ չունեն Ադրբեջանում։

14:12 12/09/2024Судья Татевик Григорян задремала во время речи Грайра ТовмасянаВ суде общей юрисдикции Еревана (резиденция – в административном районе Кентрон (Центр)) под председательством судьи Татевик Григорян продолжается судебное заседание по делу бывшего министра юстиции,...
13:36 12/09/2024Грайр Товмасян: Если бы меня не было в Конституционном суде, против меня не возбудили бы делаВ суде общей юрисдикции Еревана (резиденция – в административном районе Кентрон (Центр)) под председательством судьи Татевик Григорян продолжается судебное заседание по делу бывшего министра юстиции,...
11:30 12/09/2024Грайр Товмасян продолжает выступать в суде в Ереване с защитительной речьюВ суде общей юрисдикции Еревана (резиденция – в административном районе Кентрон (Центр)) под председательством судьи Татевик Григорян продолжается судебное заседание по делу бывшего министра юстиции,...
21:09 11/09/2024Следующее судебное заседание по делу Грайра Товмасяна состоится завтраВ суде общей юрисдикции Еревана (резиденция – в административном районе Кентрон (Центр)) под председательством судьи Татевик Григорян сегодня продолжилось судебное заседание по делу бывшего министра...
16:20 11/09/2024Граждане Армении и других стран СНГ теперь не смогут долго находиться в Кыргызстане без регистрации и веских причинВ Кыргызстане ввели новые правила пребывания для граждан Содружества и Грузии. Теперь жители этих стран не могут находиться долго в республике без регистрации и веских причин, рассказывает «МИР 24»....
14:45 11/09/2024Грайр Товмасян – в суде: Я здесь, потому что у меня есть достоинство и принципыВ суде общей юрисдикции Еревана (резиденция – в административном районе Кентрон (Центр)) под председательством судьи Татевик Григорян продолжается судебное заседание по делу бывшего министра юстиции,...
14:00 11/09/2024Грайр Товмасян: Сторона обвинения пришла в суд с одной цельюВ суде общей юрисдикции Еревана (резиденция – в административном районе Кентрон (Центр)) под председательством судьи Татевик Григорян продолжается судебное заседание по делу бывшего министра юстиции,...
13:25 11/09/2024Зампред РПА Армен Ашотян вышел из УИУ, его отвезли домой через служебный выходЗаместителя председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армена Ашотяна, которому накануне заменили арест на залог в 25 млн драмов и домашний арест, сотрудники уголовно-исполнительного...
11:32 11/09/2024Меликян: Ашотян продолжит оставаться в заключении – дома, еще 3 месяцаАдвокат заместителя председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армена Ашотяна – Рубен Меликян – пишет: «Сегодня, 11 сентября, 454-й день заключения под стражу политзаключенного Армена Ашотяна.
11:15 11/09/2024Арсен Бабаян: Ашотян должен быть немедленно освобожден от всякого рода ограниченийПравозащитник Арсен Бабаян пишет: «Был очень рад узнать, что Армен Ашотян будет отбывать дальнейшее наказание (я не ошибочно использовал термин «наказание») дома, рядом со своей семьей.
17:03 10/09/2024Фоторепортаж – с судебного заседания по делу Армена АшотянаВ зале заседаний Антикоррупционного суда арестованного зампреда Республиканской партии Армении (РПА) Армена Ашотяна сегодня партийные товарищи, близкие, родные и другие присутствующие встретили...
13:34 10/09/2024Мэра Гориса Аруша Арушаняна осудили на год и 8 месяцев лишения свободыСуд общей юрисдикции Сюникской области под председательством судьи Варсеник Мелконян частично удовлетворил ходатайство Службы пробации относительно замены меры пресечения главе общины Горис Арушу...
17:38 09/09/2024Грайр Товмасян: Я не знаю, есть ли что-то подобное в мировой истории?В суде общей юрисдикции Еревана (резиденция в районе Кентрон (Центр)) в понедельник, 9 сентября, продолжается судебное заседание по делу бывшего министра юстиции, экс-председателя Конституционного...
14:18 07/09/2024Тагуи Товмасян: Даже во время телефонных звонков родственникам удерживаемые в Баку армянские пленные сообщают только общие сведенияНезависимый депутат НС Армении Тагуи Товмасян направила письма почти четырем десяткам международным организациям и коллегам по вопросу удерживаемых в Баку армянских пленных.
11:46 07/09/2024Министры юстиции Совета Европы приняли декларацию по Украине, Армения не присоединиласьМинистры юстиции Совета Европы приняли декларацию по случаю неформальной конференции «На пути к ответственности за международные преступления, совершенные в Украине».
16:54 06/09/2024Напоминание от Грайра Товмасяна: Всегда есть второй тайм«Борьба и ожидания каждого человека – будь то по моему и другому делу – добиться установления справедливости.
16:04 06/09/2024Учреждение под угрозой: акция сотрудников Института химии в ЕреванеСотрудники Научно-технологического центра органической и фармацевтической химии НАН Армении вышли сегодня на акцию, требуя прекратить незаконное строительство.
15:42 06/09/2024В Армении хотят навести порядок с электросамокатамиВ Армении и, в частности, в Ереване значительно возросло количество средств индивидуальной мобильности с электродвигателем.
14:40 06/09/2024Адвокат: Суд должен вынести оправдательный вердикт по делу Грайра ТовмасянаВ суде общей юрисдикции Еревана (резиденция в районе Кентрон (Центр)) в пятницу, 6 сентября, продолжается судебное заседание по делу экс-председателя Конституционного суда Армении, судьи КС Грайра...