15:23 23/01/2026Զգուշացեք՝ նոր խաբեություն «TikTok»-ում«TikTok» սոցիալական հարթակում տարածվում են ՀՀ քաղաքացիների համար իբր «սոցիալական հիմնադրամից» 300 հազար դրամ նպաստ ստանալու հնարավորության մասին հրապարակումներ՝ սահմանափակ ժամանակահատվածում հղմամբ...
13:57 23/01/2026Քաղբանտարկյալների գործերով ապօրինի որոշումներ կայացողները պետք է իմանան՝ պատասխան են տալու. ԴանիելյանԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանն ընդգծում է քաղբանտարկյալների խնդրի բարձրաձայնմանն ուղղված ցանկացած գործողություն՝ նամակներ միջազգային կառույցներին, գրառումներ, աջակցություն...
13:32 23/01/2026Ռեժիմը փորձում է ամեն կերպ արհեստական խոչընդոտներ ստեղծել, որպեսզի մաքսիմալ վնաս տա Նարեկ Սամսոնյանին. Ֆիդանյան«Միջազգայն կառույցների մոտ բողոքի միջոցառումներ ենք իրականացրել, նամակներ հանձնել կապված ապօրինի կալանավորումների հետ։ ԵՄ-ից եղել է որոշակի արձագանք, որն, ըստ էության ոչինչ չասող արձագանքն էր»,-...
12:58 23/01/2026Խաչիկ Գալստյանին կալանքի տակ պահելու որևէ հիմք չկա. Արսեն Բաբայան«Խաչիկ Գալստյանի վերաբերյալ գոյություն չունի որևէ տվյալ, փաստ, որը հիմնավոր կասկածի անգամ նվազ շեմով կարող է հաստատել կամ նման լինել հանցագործություն կատարելու դեպքի հետ։ Որև նման տվյալ գոյություն...
12:23 23/01/2026Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության օրոք բանտերում են քաղգործիչներ, սրբազաններ. Բաբկեն Հարությունյան«Սիրելի ժողովուրդ, Նիկոլ Փաշինյանի «ժողովրդավարական» Հայաստանում ովքե՞ր են բանտերում նստած. Քաղաքական գործիչներ, կուսակցությունների ներկայացոցիչներ, Սրբազաններ, մարդիկ, որոնք ունեն ընդդիմադիր...
12:08 23/01/2026ՈՒՂԻՂ. Քաղաքական բանտերը՝ Փաշինյանի Հայաստանի մեջՔաղկալանավորներ ունենալը խարան է յուրաքանչյուր երկրի ճակատին: Այս համոզման է «Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության նախագահ Սուրեն Սուրենյանցը։ «Քաղկալանավոր Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլը կարևոր ուղերձ...
12:04 23/01/2026ՈՒՂԻՂ. Քաղբանտարկյալներ Խաչիկ Գալստյանի և Արամ Քոչարյանի աջակիցների բողոքի ակցիան՝ ԵՄ գրասենյակի մոտ«Հայրենիք» կուսակցության երիտթևը, ինչպես նաև քաղբանտարկյալներ Խաչիկ Գալստյանի և Արամ Քոչարյանի աջակիցները բողոքի ակցիա են իրականացննում ԵՄ գրասենյակի դիմաց՝ պահանջելով ազատ արձակել նրանց։ Ակցիայի...
11:53 23/01/2026ՀԱԵ-ն դատարանի միջոցով պահանջում է, որ Ստեփան Ասատրյանն ազատի Հովհաննավանքն ու վերադարձնի բնակարանըՀայ Առաքելական Եկեղեցին 2 դատական հայց է ներկայացրել կարգալույծ հռչակված Ստեփան Ասատրյանի (նախկինում` տեր Արամ) դեմ։ «Դատալեքս»-ից տեղեկանում ենք, որ եկեղեցին պահանջում է արգելել կարգալույծ հռչակված...
10:52 23/01/2026Իշխան Սաղաթելյան. Քաղբանտարկյալների հարցը մեզ համար առաջնային օրակարգային խնդիր է«Երկու օր առաջ, Գեղամ Մանուկյանի հետ այցելեցինք «Արմավիր» ՔԿՀ՝ տեսակցելու այդ պահին 10 օր շարունակ հացադուլի մեջ գտնվող քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանին։ Այդ քայլով նա իր արդարացի բողոքն էր...
10:31 23/01/2026Նարեկը հյուծված է, զգալիորեն նիհարած, հանդիպման ընթացքում պարբերաբար ինքնազգացողությունը վատանում էր. Պաշտպանը մանրամասներ է հայտնում«Երեկ ուշ երեկոյան տեսակցեցի այսօր արդեն 15 օր հացադուլի մեջ գտնվող, 71 օր ապօրինի կալանքի տակ գտնվող քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանին։ Նարեկը հյուծված է, զգալիորեն նիհարած, հանդիպման ընթացքում...
10:01 23/01/2026Ուզում եմ հատուկ զգուշացնել, որ կրիտիկական վիճակում գտնվող բուժառուներին ՀԱԿԱՑՈՒՑՎԱԾ են անհարկի տեղափոխությունները. ԲժիշկԱյսօր՝ հունվարի 22-ին քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 14-րդ օրն է: Նարեկը դիմել է ապօրինությունների դեմ պայքարի ամենածայրահեղ միջոցին: Բժիշկ Եկատերինա Թաիրյանն ամեն օր իր էջում...
00:00 23/01/2026ՈՒՂԻՂ. Քաղբանտարկյալներ Խաչիկ Գալստյանի և Արամ Քոչարյանի աջակիցների բողոքի ակցիան՝ ԵՄ գրասենյակի մոտ«Հայրենիք» կուսակցության երիտթևը, ինչպես նաև քաղբանտարկյալներ Խաչիկ Գալստյանի և Արամ Քոչարյանի աջակիցները բողոքի ակցիա են իրականացնում ԵՄ երևանյան գրասենյակի դիմաց։ Ակցիայի մասնակիցները նախատեսում են...
22:03 22/01/2026Նարեկի դեպքը մեզ համար նաև շատ լավ միջոց է այս բոլոր խնդիրները վեր բարձրացնելու համար. Լիդյա ՄանթաշյանՄիգուցե հենց Նարեկի պես հանրային մարդու ապօրինաբար բանտում հայտնվելը Աստված թույլ է տվել, որ «Քրեակատարողական բժշկության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը վերանայի բյուրոկրատիան
20:56 22/01/2026Փորձել են առևանգել փաստաբանի անչափահաս երեխային․ փաստաբանՓորձել են առևանգել փաստաբանի անչափահաս երեխային։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է փաստաբան Ռոման Երիցյանը։ «Մեր փաստաբան գործընկերներից մեկի անչափահաս որդին իր բնակության վայրից դուրս է...
20:43 22/01/2026Վրաստանում 24 ժամում ձերբակալվել է 88 թմրավաճառՎերջին 24 ժամվա ընթացքում Թբիլիսիում և մարզերում իրավապահ մարմինների անցկացրած ոստիկանական գործողությունների արդյունքում ձերբակալվել են աննախադեպ թվով թմրավաճառներ և թմրանյութերի հետ կապված...
19:40 22/01/2026«Արմավիր» ՔԿՀ հետ վերադարձի ճանապարհին Նարեկի ինքնազգացողությունը վատացել է․ փաստաբանը մանրամասներ է հայտնումՈւշադրությու՛ն. Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլը շարունակվում է. նա այս պահին «Արմավիր» ՔԿՀ-ի պատժախցում է։ Այս մասին հայտնում է փաստաբան Աստղիկ Մաթևոսյանը։ «Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլը շարունակվում է։ Նա...
19:34 22/01/2026Փուչիկն արդեն պայթել է,դա զգում եմ մեր հանրային մեղադրողների դեմքերից․ Արթուր Սարգսյան«Հունիսի 24-ին Հայաստանի Հանրապետությունում բացահայտվեց «ահաբեկչական խումբ»։ Ազգային ժողովում, այս դահլիճում նստած մարդիկ էլ կային, որ հավատում էին,թե մենք ահաբեկչություն ենք արել, նման...
18:27 22/01/2026Ճի՞շտ եմ հասկանում,որ եթե շունս սատկած չլիներ, պետք է կցվեր գործին որպես իրեղեն ապացույց․ «18 արդարների» գործով մեղադրյալ«18 արդարների» գործով մեղադրյալը՝ դատական նիստի ընթացքում դիմելով դատախազներին, ասաց․ «Խուզարկության ժամանակ ես տանը չեմ եղել, բայց մեր տնից անօրինական ոչ մի բան չենք արել։ Հիմա ինչ-որ իրեղեն...
18:17 22/01/2026Նարեկ Սամսոնյանը շարունակում է հացադուլը․ ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է․ «Քիչ առաջ Նարեկը զանգեց «Արմավիրի» բանտից։ Նրան վերադարձրել են «պատժախուց թիվ 6»՝ այնտեղ, որտեղ նա գտնվել է հունվարի 10-ից։ Հացադուլը շարունակվում է՝ մինչև...
18:10 22/01/202680 միլիոն ԱՄՆ դոլար վնասի վերականգնում․ Դատախազությունը՝ պետությանը պատճառված վնասի մասին80 միլիոն ԱՄՆ դոլար վնասի վերականգնում՝ Գլխավոր դատախազության տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության հսկողության ներքո քննվող քրեական վարույթներով.

14:17 09/05/2024СК Армении сообщил о задержании 2 человек по подозрению в незаконном приобретении и хранении оружия«7 мая поступило сообщение о том, что в соцсети Tik Tok опубликована видеозапись разговора, опубликованная участником гражданского движения "Тавуш во имя Родины"», – сообщает пресс-служба СК Армении.
13:02 09/05/2024СНБ Армении предостерегает участников движения «Тавуш во имя Родины»Служба национальной безопасности Армении выступила с заявлением, в котором говорится: «Служба национальной безопасности Республики Армения в рамках своей функции по охране конституционного порядка...
11:09 09/05/2024К 5 правозащитникам присоединились 20 адвокатов – для защиты прав участников мирных собраний движения «Тавуш во имя Родины»5 правозащитников – Рубен Меликян, Вараздат Арутюнян, Арсен Бабаян, Сергей Арутюнян и Ваан Ованнисян – ранее выступили с заявлением, в котором сообщили, что будут защищать права участников мирных...
12:54 08/05/2024Адвокаты предпринимателя Карена Ванецяна: Преследование осуществляется по прямому указанию высших эшелонов властиГруппа адвокатов предпринимателя Карена Ванецяна – Арам Вардеванян, Арсен Бабаян и Сос Акопян – выступили с заявлением, в котором говорится: «Свою убежденность в политизированности уголовного...
17:09 07/05/2024Хватит молчать! Акция AntiFake.am перед посольством США в АрменииСотрудники редакции медиаресруса AntiFake.am, группа граждан проводят акцию протеста перед посольством США, требуя перестать хранить молчание и предпринять действенные шаги по восстановлению права на...
15:58 07/05/2024Арман Татоян: Я здесь не для того, чтобы обсуждать вопрос о должности премьер-министраГлава Центра права и справедливости – Фонда «Татоян», бывший омбудсмен Армении Арман Татоян сегодня присоединился к шествию движения «Тавуш во имя Родины» под руководством предстоятеля Тавушской...
13:50 07/05/2024Арман Татоян присоединился к шествию под руководством архиепископа Баграта ГалстанянаНемногим ранее глава Центра права и справедливости – Фонда «Татоян», бывший омбудсмен Армении Арман Татоян присоединился к шествию движения «Тавуш во имя Родины» под руководством предстоятеля...
11:46 04/05/2024Конгрессмену США и его жене предъявили обвинения во взяточничестве, лоббировании интересов АзербайджанаВласти США предъявили обвинения члену Палаты представителей Конгресса Генри Куэльяру (демократ от штата Техас) и его жене во взяточничестве, отмывании денег и лоббировании интересов иностранных...
17:25 03/05/2024Генпрокуратура Армении направила в СНБ заявление о привлечении Пашиняна к уголовной ответственностиГенпрокуратура Армении направила заявление адвоката Ара Зограбяна о привлечении премьер-министра РА Никола Пашиняна к уголовной ответственности в СНБ.
14:01 03/05/2024Депутат: Какую бы статью вы ни инкриминировали Самсоняну и Сагателяну, это все равно криминализация оскорбления«Я понимаю, что при упоминании международной правозащитной организации Freedom House может начаться аллергический зуд, но эта структура дала Армении очень интересную оценку – 3.07», – заявил на...
13:38 03/05/2024Предварительное следствие по уголовному производству в отношении политзаключенных Нарека Самсоняна и Вазгена Сагателяна завершеноАдвокаты арестованных оппозиционных деятелей, соавторов и ведущих подкаста «Imnemnimi» Нарека Самсоняна и Вазгена Сагателяна – Рубен Меликян и Арсен Бабаян – выступили с заявлением, в котором...
13:12 03/05/2024Рейтинг свободы СМИ: Армения сталкивается с беспрецедентным уровнем дезинформацииМеждународная правозащитная организация «Репортеры без границ»(RSF) опубликовала в пятницу, 3 мая, во Всемирный день свободы печати, ежегодный всемирный рейтинг свободы прессы.
11:48 03/05/2024ЮНЕСКО: 70% журналистов, освещающих экологические проблемы, подвергались нападениям за свою деятельность3 мая, во Всемирный день свободы печати, ЮНЕСКО опубликовала новый доклад, который предупреждает о росте случаев преследования и нападений на журналистов, освещающих экологические проблемы и...
17:52 02/05/2024На судне с бананами в Петербурге нашли 60 кг кокаинаВ порту Санкт-Петербурга на судне с бананами из Эквадора обнаружили 60 килограммов кокаина, сообщает РБК со ссылкой на местное отделение полиции.
16:56 02/05/2024Как утром полицейские жестко подвергали приводу жителей КиранцаГражданское движение «Тавуш во имя Родины» опубликовало видео, как рано утром 2 мая полицейские подвергают приводу сельчан, которые несли круглосуточное дежурство у стратегической дороги села...
15:22 02/05/2024В России впервые оштрафовали блогера за кражу чужой идеи рилсаАрбитражный суд Подмосковья взыскал компенсацию в размере 300 тыс. руб. с индивидуального предпринимателя. По данным следствия, обвиняемый скопировал чужой рилс (видео) в Instagram для рекламы своих...
12:24 02/05/2024Почему в село Киранц стянуты силы Полиции? Разъяснение МВД АрменииМинистерство обороны Армении проводит разминирование на участке села Киранц Тавушской области Республики Армения и села Хейремли Казахского района Республики Азербайджан государственной границы...
12:07 02/05/2024Все подвергнутые приводу в Киранце отпущены на свободуВсе подвергнутые приводу в Киранце участники акции протеста освобождены, сообщило в соцсетях гражданское движение «Тавуш во имя Родины».
11:42 02/05/2024Напряженная обстановка в Тавуше: полиция не пускает в Киранц архиепископа Баграта Галстаняна и депутатов НС АрменииПолиция перекрыла дорогу в Киранц и не позволяет главе Тавушской епархии ААЦ архиепископу Баграту Галстаняну, депутатам парламента Армении въехать в село.
16:06 01/05/2024Адвокаты сообщили о принятом решении задержать помощника Левона КочарянаАдвокаты сообщили о принятом решении задержать помощника депутата Национального Собрания от оппозиционной фракции «Армения» Левона Кочаряна Артура Сукояна – участника инцидента с журналистом сайта...