15:23 23/01/2026Զգուշացեք՝ նոր խաբեություն «TikTok»-ում«TikTok» սոցիալական հարթակում տարածվում են ՀՀ քաղաքացիների համար իբր «սոցիալական հիմնադրամից» 300 հազար դրամ նպաստ ստանալու հնարավորության մասին հրապարակումներ՝ սահմանափակ ժամանակահատվածում հղմամբ...
13:57 23/01/2026Քաղբանտարկյալների գործերով ապօրինի որոշումներ կայացողները պետք է իմանան՝ պատասխան են տալու. ԴանիելյանԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանն ընդգծում է քաղբանտարկյալների խնդրի բարձրաձայնմանն ուղղված ցանկացած գործողություն՝ նամակներ միջազգային կառույցներին, գրառումներ, աջակցություն...
13:32 23/01/2026Ռեժիմը փորձում է ամեն կերպ արհեստական խոչընդոտներ ստեղծել, որպեսզի մաքսիմալ վնաս տա Նարեկ Սամսոնյանին. Ֆիդանյան«Միջազգայն կառույցների մոտ բողոքի միջոցառումներ ենք իրականացրել, նամակներ հանձնել կապված ապօրինի կալանավորումների հետ։ ԵՄ-ից եղել է որոշակի արձագանք, որն, ըստ էության ոչինչ չասող արձագանքն էր»,-...
12:58 23/01/2026Խաչիկ Գալստյանին կալանքի տակ պահելու որևէ հիմք չկա. Արսեն Բաբայան«Խաչիկ Գալստյանի վերաբերյալ գոյություն չունի որևէ տվյալ, փաստ, որը հիմնավոր կասկածի անգամ նվազ շեմով կարող է հաստատել կամ նման լինել հանցագործություն կատարելու դեպքի հետ։ Որև նման տվյալ գոյություն...
12:23 23/01/2026Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության օրոք բանտերում են քաղգործիչներ, սրբազաններ. Բաբկեն Հարությունյան«Սիրելի ժողովուրդ, Նիկոլ Փաշինյանի «ժողովրդավարական» Հայաստանում ովքե՞ր են բանտերում նստած. Քաղաքական գործիչներ, կուսակցությունների ներկայացոցիչներ, Սրբազաններ, մարդիկ, որոնք ունեն ընդդիմադիր...
12:08 23/01/2026ՈՒՂԻՂ. Քաղաքական բանտերը՝ Փաշինյանի Հայաստանի մեջՔաղկալանավորներ ունենալը խարան է յուրաքանչյուր երկրի ճակատին: Այս համոզման է «Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության նախագահ Սուրեն Սուրենյանցը։ «Քաղկալանավոր Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլը կարևոր ուղերձ...
12:04 23/01/2026ՈՒՂԻՂ. Քաղբանտարկյալներ Խաչիկ Գալստյանի և Արամ Քոչարյանի աջակիցների բողոքի ակցիան՝ ԵՄ գրասենյակի մոտ«Հայրենիք» կուսակցության երիտթևը, ինչպես նաև քաղբանտարկյալներ Խաչիկ Գալստյանի և Արամ Քոչարյանի աջակիցները բողոքի ակցիա են իրականացննում ԵՄ գրասենյակի դիմաց՝ պահանջելով ազատ արձակել նրանց։ Ակցիայի...
11:53 23/01/2026ՀԱԵ-ն դատարանի միջոցով պահանջում է, որ Ստեփան Ասատրյանն ազատի Հովհաննավանքն ու վերադարձնի բնակարանըՀայ Առաքելական Եկեղեցին 2 դատական հայց է ներկայացրել կարգալույծ հռչակված Ստեփան Ասատրյանի (նախկինում` տեր Արամ) դեմ։ «Դատալեքս»-ից տեղեկանում ենք, որ եկեղեցին պահանջում է արգելել կարգալույծ հռչակված...
10:52 23/01/2026Իշխան Սաղաթելյան. Քաղբանտարկյալների հարցը մեզ համար առաջնային օրակարգային խնդիր է«Երկու օր առաջ, Գեղամ Մանուկյանի հետ այցելեցինք «Արմավիր» ՔԿՀ՝ տեսակցելու այդ պահին 10 օր շարունակ հացադուլի մեջ գտնվող քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանին։ Այդ քայլով նա իր արդարացի բողոքն էր...
10:31 23/01/2026Նարեկը հյուծված է, զգալիորեն նիհարած, հանդիպման ընթացքում պարբերաբար ինքնազգացողությունը վատանում էր. Պաշտպանը մանրամասներ է հայտնում«Երեկ ուշ երեկոյան տեսակցեցի այսօր արդեն 15 օր հացադուլի մեջ գտնվող, 71 օր ապօրինի կալանքի տակ գտնվող քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանին։ Նարեկը հյուծված է, զգալիորեն նիհարած, հանդիպման ընթացքում...
10:01 23/01/2026Ուզում եմ հատուկ զգուշացնել, որ կրիտիկական վիճակում գտնվող բուժառուներին ՀԱԿԱՑՈՒՑՎԱԾ են անհարկի տեղափոխությունները. ԲժիշկԱյսօր՝ հունվարի 22-ին քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 14-րդ օրն է: Նարեկը դիմել է ապօրինությունների դեմ պայքարի ամենածայրահեղ միջոցին: Բժիշկ Եկատերինա Թաիրյանն ամեն օր իր էջում...
00:00 23/01/2026ՈՒՂԻՂ. Քաղբանտարկյալներ Խաչիկ Գալստյանի և Արամ Քոչարյանի աջակիցների բողոքի ակցիան՝ ԵՄ գրասենյակի մոտ«Հայրենիք» կուսակցության երիտթևը, ինչպես նաև քաղբանտարկյալներ Խաչիկ Գալստյանի և Արամ Քոչարյանի աջակիցները բողոքի ակցիա են իրականացնում ԵՄ երևանյան գրասենյակի դիմաց։ Ակցիայի մասնակիցները նախատեսում են...
22:03 22/01/2026Նարեկի դեպքը մեզ համար նաև շատ լավ միջոց է այս բոլոր խնդիրները վեր բարձրացնելու համար. Լիդյա ՄանթաշյանՄիգուցե հենց Նարեկի պես հանրային մարդու ապօրինաբար բանտում հայտնվելը Աստված թույլ է տվել, որ «Քրեակատարողական բժշկության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը վերանայի բյուրոկրատիան
20:56 22/01/2026Փորձել են առևանգել փաստաբանի անչափահաս երեխային․ փաստաբանՓորձել են առևանգել փաստաբանի անչափահաս երեխային։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է փաստաբան Ռոման Երիցյանը։ «Մեր փաստաբան գործընկերներից մեկի անչափահաս որդին իր բնակության վայրից դուրս է...
20:43 22/01/2026Վրաստանում 24 ժամում ձերբակալվել է 88 թմրավաճառՎերջին 24 ժամվա ընթացքում Թբիլիսիում և մարզերում իրավապահ մարմինների անցկացրած ոստիկանական գործողությունների արդյունքում ձերբակալվել են աննախադեպ թվով թմրավաճառներ և թմրանյութերի հետ կապված...
19:40 22/01/2026«Արմավիր» ՔԿՀ հետ վերադարձի ճանապարհին Նարեկի ինքնազգացողությունը վատացել է․ փաստաբանը մանրամասներ է հայտնումՈւշադրությու՛ն. Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլը շարունակվում է. նա այս պահին «Արմավիր» ՔԿՀ-ի պատժախցում է։ Այս մասին հայտնում է փաստաբան Աստղիկ Մաթևոսյանը։ «Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլը շարունակվում է։ Նա...
19:34 22/01/2026Փուչիկն արդեն պայթել է,դա զգում եմ մեր հանրային մեղադրողների դեմքերից․ Արթուր Սարգսյան«Հունիսի 24-ին Հայաստանի Հանրապետությունում բացահայտվեց «ահաբեկչական խումբ»։ Ազգային ժողովում, այս դահլիճում նստած մարդիկ էլ կային, որ հավատում էին,թե մենք ահաբեկչություն ենք արել, նման...
18:27 22/01/2026Ճի՞շտ եմ հասկանում,որ եթե շունս սատկած չլիներ, պետք է կցվեր գործին որպես իրեղեն ապացույց․ «18 արդարների» գործով մեղադրյալ«18 արդարների» գործով մեղադրյալը՝ դատական նիստի ընթացքում դիմելով դատախազներին, ասաց․ «Խուզարկության ժամանակ ես տանը չեմ եղել, բայց մեր տնից անօրինական ոչ մի բան չենք արել։ Հիմա ինչ-որ իրեղեն...
18:17 22/01/2026Նարեկ Սամսոնյանը շարունակում է հացադուլը․ ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է․ «Քիչ առաջ Նարեկը զանգեց «Արմավիրի» բանտից։ Նրան վերադարձրել են «պատժախուց թիվ 6»՝ այնտեղ, որտեղ նա գտնվել է հունվարի 10-ից։ Հացադուլը շարունակվում է՝ մինչև...
18:10 22/01/202680 միլիոն ԱՄՆ դոլար վնասի վերականգնում․ Դատախազությունը՝ պետությանը պատճառված վնասի մասին80 միլիոն ԱՄՆ դոլար վնասի վերականգնում՝ Գլխավոր դատախազության տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության հսկողության ներքո քննվող քրեական վարույթներով.

16:06 11/03/2023Authorities seek arrest of deputy Yerevan mayor over misuse of Covid fundsArmenia’s Anti-Corruption Committee has asked a court in Yerevan to allow the arrest of Deputy Yerevan Mayor Gevorg Simonyan and the head of the Department of Drug-Resistant Tuberculosis at the...
11:00 11/03/2023BBC tells Gary Lineker to 'step back' from presenting Match of the DayGary Lineker has been forced off his Match of the Day duties by the BBC because he won't apologise for his comments on social media, Sky News understands.
16:55 10/03/2023Artsakh debunks Azeri ombudswoman's false claimsArtsakh’s Human Rights Defender (Ombudsman) Gegham Stepanyan on Friday issued a statement dismissing Azerbaijani ombudswoman Sabina Aliyeva’s false claims about the "transfer of weapons and other...
16:34 10/03/2023Amulsar is a 'touchstone' for Armenian people, lawyer saysThe Armenian government’s decision to restart mining operations at the Amulsar gold deposit near the spa town of Jermuk without taking into account the public opinion runs counter to the Aarhus...
16:05 09/03/2023Armenia's Investigative Committee reveals details of soldier's deathThe Investigative Committee of Armenia has revealed details of soldier Andranik Ohanyan’s death, saying his body was found hanged from a tree in a forest near his military unit.
16:45 08/03/2023UN chief says women's rights are under threatProgress toward gender equality is “vanishing before our eyes,” United Nations Secretary General António Guterres told the Commission on the Status of Women on Monday, CNN reported.
15:49 08/03/2023Russian-Armenian journalist Aram Gabrelyanov denied entry to ArmeniaRussian-Armenian reporter Aram Gabrelyanov has been banned from entering Armenia, Sputnik Armenia reported on Tuesday, citing anonymous sources and Viktor Soghomonyan, a professor at the Moscow State...
13:46 08/03/2023Artsakh ombudsman releases report on ambush by Azerbaijani sabotage groupThe Artsakh Republic's Human Rights Defender Gegham Stepanyan published a report on the terrorist act committed by the ambush group of the Azerbaijani armed forces on March 5, his office reported.
16:50 07/03/2023Yerevan court again postpones hearing in 'Silva's case'The Yerevan Court of General Jurisdiction on Tuesday again postponed a hearing in “Silva's case” involving Armenia’s second President Robert Kocharyan and former Deputy Prime Minister Armen...
15:50 04/03/2023Artsakh ombudsman: Azerbaijan continues to ignore UN court orderAzerbaijan continues to ignore the UN court order to end the Artsakh (Nagorno-Karabakh) roadblock, Artsakh’s Human Rights Defender Gegham Stepanyan said in a statement on Saturday.
15:20 03/03/2023Belarus sentences Nobel Prize winner Bialiatski to 10 years in jailA court in Belarus has sentenced Nobel Peace Prize winner Ales Bialiatski to 10 years in prison, BBC News reports.
15:10 03/03/2023Armenian opposition seeks ouster of top court judge accused of gross misconductThe largest opposition Hayastan faction in the Armenian parliament has drafted a decision asking the National Assembly to apply to the Constitutional Court to dismiss its new judge, Seda Safaryan,...
12:56 02/03/2023Syrian child rescued from rubble sexually abused in Turkish hospitalA man named Haşim Cemal E. has sexually abused a 13-year-old Syrian girl in Turkey’s earthquake-hit Hatay province after she was rescued along with her sister from the rubble, independent media...
13:32 01/03/2023Armenian supermarket chain heads detained on tax evasion chargesArmenia’s law enforcement authorities have detained the owner, general director and chief accountant of Nor Zovq supermarket chain on tax fraud charges.
12:34 01/03/202330,000 children in Artsakh going through deprivation amid blockade, report saysArtsakh’s Human Rights Defender (Ombudsman) Gegham Stepanyan and the Center for Law and Justice Tatoyan Foundation on Tuesday released a joint report, which presents the violations of the Artsakh...
13:15 28/02/2023Artsakh ombudsman: Azerbaijani leadership committed multiple crimes against humanityArtsakh’s Human Rights Defender Gegham Stepanyan on Tuesday issued a statement commemorating the 35th anniversary of the Sumgait pogrom.
16:35 27/02/2023Armenian lawyer calls for consistent efforts to force Azerbaijan to implement UN court orderThe UN court has set no timeframes for the implementation of its ruling telling Azerbaijan to end the Artsakh (Nagorno-Karabakh) roadblock, Armenia's agent before the court, Yeghishe Kirakosyan, said...
13:58 27/02/2023Armenian customs officers foil diamond smuggling attemptCustoms officers of Armenia's State Revenue Committee (SRC) have thwarted an attempt to smuggle diamonds from Turkey.
12:34 27/02/2023Armenia's judicial watchdog dismisses judge Zaruhi NakhshkaryanThe Supreme Judicial Council (SJC) overseeing Armenian courts has dismissed judge Zaruhi Nakhshkaryan of a Yerevan first instance court for a disciplinary violation, granting Minister of Justice...
11:55 25/02/2023UN chief: ICJ decisions are binding, including order related to Lachin CorridorUN Secretary-General António Guterres takes note of the orders of the International Court of Justice (ICJ), issued on 22 February in the proceedings between Armenia and Azerbaijan, stressing that...