16:09 16/01/2026Իրավաբանները չունեն դատավոր Սուրեն Խաչատրյանի ֆանտազիայից. Արամ Վարդևանյան«Վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարանի դատավոր Սուրեն Խաչատրյանը ոչ թե ուղիղ բեկանել է տնային կալանքը, այլ բեկանել է վարույթ հարուցելու որոշումը»,-անդրադառնալով սամվել Կարապետյանի նկատմամբ խափանման...
15:49 16/01/2026Ա. Վարդևանյանը համոզված է, ՔԿՀ-ում Սամվել Կարապետյանի առողջությանը դիտավորությամբ վնաս են պատճառել«Սամվել Կարապետյանը՝ թե որպես ազգային բարերար, թե որպես ՀՀ երևի թե նորագույն պատմության ընթացքում ամենամեծ բարեգործություններ արած անձ, Հայաստանի համար միայն լավն է արել։ Այն, ինչ կատարվում է իր...
15:15 16/01/2026Քիչ առաջ տեսակցեցի Նարեկին, նրա մոտ առկա է առողջական լուրջ խնդիր. Ռուբեն Մելիքյան«Քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի մոտ առկա է առողջական լուրջ խնդիր, որը հացադուլի հետևանքների հետ զուգորդված՝ լուրջ ռիսկեր է պարունակում»,-ահազանգում է Սամսոնյանի փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։ Նա...
15:08 16/01/2026Իմ հանդեպ ոչ մի կանխակալ կամ դրական, հովանավորչական վերաբերմունք չկա. Դիաննա Գասպարյան«Իմ հանդեպ ոչ մի կանխակալ կամ դրական, հովանավորչական վերաբերմունք չկա, իսկ ինչու կալանք չէ, նախաքննության մարմինը պիտի պատասխանի»,- նախնական դատական նիստից առաջ լրագրողներին ասաց Էջմիածնի՝ ՔՊ-ական...
15:00 16/01/2026Ռոբերտ Քոչարյան. Փորձել են բանտում ինձ հետ ապօրինի կերպով առերեսում կազմակերպելՀՀ երկորրդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն այսօր դատարանի դահլիճում հայտարարեց՝ բանտում փորձել են իր հետ ապօրինի առերեսում կազմակերպել։ «Կոնկրետ ինձ հետ է եղել։ Ես ընդհանրապես ցուցմունք չեմ տվել։ Ինձ...
14:31 16/01/2026Տպավորություն է, որ արցախցիների քաղաքացիության ընդունման հարցում միտումնավոր խոչընդոտներ են ստեղծում. Փաստաբան«Հասկանում եմ, որ ընտրությունների եք նախապատրաստվում, բայց կողմնորոշվեք վերջապես․ ձեզ պե՞տք է արցախցիների քաղաքացիության ընդունումը, թե՝ ոչ»
14:19 16/01/2026Զինծառայողի մաhվան դեպքով մեկ անձ ձերբակալվել էԶինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ 2026 թվականի հունվարի 14-ին նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում մեկ անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 522-րդ...
14:13 16/01/2026Սամվել Կարապետյանին կրկին կտանեն ԱԱԾ մեկուսարան․ ArmLur.amԴատախազությունը վերաքննիչ բողոք էր ներկայացրել Սամվել Կարապետյանի կալանքի պահանջով
14:11 16/01/2026Արմեն Գևորգյան. Ճի՞շտ եմ հասկանում, որ ինձ այսօր առաջադրվեց նոր մեղադրանքՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի, ՀՀ նախագահի աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արմեն Գևորգյանի, ԶՈՒ նախկին գլխավոր շտաբի նախկին պետ Յուրի Խաչատուրովի, պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի գործով...
13:32 16/01/2026Սա քաղաքական կոռուպցիայի դրսևորում է. Վարուժան Հոկտանյանը՝ պետական համակարգում պարգևավճարների մասին«Սա քաղաքական կոռուպցիայի դրսևորում է»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում «Թրանսփարենսի ինթերնեշնլ» հակակոռուպցիոն ծրագրերի ղեկավար Վարուժան Հոկտանյանն այսպես գնահատեց պետական համակարգում 2025 թվականի...
12:23 16/01/2026Այսօր Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 8-րդ օրն է: Առ այս պահը չկա համակարգված քաղաքական գնահատական այդ քայլին. Նարեկ ՄալյանԻնչի՞ մասին է խոսքը, առ այս պահը նույնիսկ չգիտենք քաղբանտարկյալների կոնկրետ թիվը:
11:30 16/01/2026Բանը հասնում էր այնտեղ, որ անհայտ կորած անձնաց հարազատները ԱԱԾ շենքի մոտ ցույց էին անում՝ ԱԱԾ տնօրենն ընդունի. Մանուկյան«Անցնող տարիներին անհայտ կորած անձնաց հարազատները շատ հաճախ դիմում էին կտրուկ գործողությունների, լիազոր մարմնից տեղեկատվություն ստանալու դժվարություն էին ունենում ու բանը հասնում էր այնտեղ, որ ԱԱԾ...
10:35 16/01/2026Քննչական մարմինը ներկայացրել է Սամվել Կարապետյանի տնային կալանքի երկարաձգման միջնորդությունՆիստը կկայանա այսօր
09:19 16/01/2026Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանը դատի է տվել Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ ԵկեղեցունՄասյացոտնի թեմի առաջնորդի պաշտոնից ազատված Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանը դատի է տվել Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցուն։ Panorama.am-ը «Դատալեքս»-ից տեղեկանում է, որ նա դատարանից պահանջում է անվավեր...
22:03 15/01/2026Վանաձորի բանտում փաստաբանի մոտ հայտնաբերվել են կասկածելի թմրամիջոցներՊատժվում է ազատազրկմամբ՝ երկուսից հինգ տարի ժամկետով
19:49 15/01/2026Փաշինյանը պատասխանեց Թրամփի ուղու վերաբերյալ 5 իրավական հարցադրումներից միայն մեկին․ ՄելոյանՓաստաբան Գոհար Մելոյանը գրում է․ «Երեկ հնչեցրել էի 5 իրավական հարցադրում, որոնք վերաբերում էին Թրամփի ուղու վերաբերյալ հրապարակված TIF-ին: Այսօր ՀՀ կառավարության նիստում Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանեց...
19:18 15/01/2026Սննդի կետում ապօրինի զենք-զինամթերք է հայտնաբերվելՔրեական ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության ծառայողները օպերատիվ տեղեկություն էին ստացել, որ Վանաձոր քաղաքի 36-ամյա բնակիչը ապօրինի զենք-զինամթերք է պահում: Այս մասին նշված է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության...
19:06 15/01/2026Հենց հիմա ՀԷՑ-ում կատարվող իրադարձությունները պարտակվում են․ Ղազինյան«Տաշիր կապիտալը» հայց է ներկայացրել է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի որոշման դեմ։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի տնօրենի նախկին...
18:36 15/01/2026Ինչի՞ եք զրկում ելույթ ունենալուց, որ Նիկոլ Փաշինյանը հելնի, լոփո-լոփո խոսի... Չախալյանը՝ դատարանում«Ես էլ կուզեի ձեզ հարգել, եթե չծառայեիք աշխարհի ամենաստախոս, ամենախաբեբա անձնավորությանը՝ Նիկոլ Փաշինյանին»,- դատական նիստի ժամանակ ասաց «18 արդարների» գործով մեղադրյալներից, «Կամք» նախաձեռնության...
18:35 15/01/2026Ի՞նչ է արել Լիդյան, հարվածային խմբե՞ր է կազմել, պայթուցիկ նյութե՞ր է ձեռք բերել․ Լիդյա Մանթաշյան«Բոլորիս նույն մեղադրանքն են ներկայացրել, այսպես մեծ տեքստով»,- այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Սրբազան պայքար» շարժման մասնակից Լիդյա Մանթաշյանը, ապա հավելեց․ «Իմ պաշտպանն իմ օրինակով...

17:00 05/12/2022The general prosecutor instructed to reimpose Interpol notice on Mikayel Minasyan no matter whatAccording to the sources of Panorama.am in the prosecutor's office, General Prosecutor Anna Vardapetyan instructed the prosecutors and investigators, leading the criminal investigations against...
16:16 05/12/2022Travel ban against Armen Ashotyan 'arbitrary', lawyer claimsThe travel ban imposed against Armenian opposition politician Armen Ashotyan is “arbitrary” and runs against domestic laws, his lawyer Tigran Atanesyan claims.
11:26 05/12/2022Armenia hands over remains of 10 Azerbaijanis killed in first Karabakh warArmenia has handed over to Azerbaijan the remains of 10 people presumably killed during the first Nagorno-Karabakh war (1991-1994) and two maps showing the possible locations of four other bodies,...
15:36 03/12/2022Ombudsman: Artsakh people under complete blockade, facing humanitarian crisisThe Artsakh people have found themselves under complete blockade after a group of Azerbaijanis blocked the Stepanakert-Goris highway linking Artsakh to Armenia on Saturday afternoon, citing...
16:16 02/12/2022Armenian parliament fails to adopt opposition-drafted statementThe Armenian National Assembly on Friday failed to adopt an opposition-drafted statement in response to a similar document passed by the Azerbaijani parliament on 8 November.
13:26 02/12/2022Investigators probing small plane crash in Armenian villageThe Investigative Committee of Armenia has launched a probe into the deadly small private plane crash in an Armenian village on Thursday.
11:30 02/12/2022Armenia's Central Electoral Commission calls special meetingThe Central Electoral Commission of Armenia (CEC) will hold a special meeting on Friday, December 2.
12:57 01/12/2022Armenian government OKs hike in state fees for construction permitsThe Armenian government endorsed a package of bills proposing a hike in state fees for construction permits in the country.
16:15 30/11/2022Kanye West to pay Kim Kardashian child support as divorce settledKanye West has been ordered to pay Kim Kardashian $200,000 (£167,000) per month in child support in a divorce settlement, BBC News reports.
15:15 30/11/2022Armenia opens criminal probe after soldier wounded by Azeri gunfireThe Investigative Committee of Armenia has launched a criminal investigation into the wounding of an Armenian soldier by Azerbaijani gunfire on Tuesday.
14:10 30/11/2022Poland plans to charge Ukrainian refugees for housingPoland plans to charge Ukrainian refugees for food and housing after 4 months of staying in state accommodation, the government said on Tuesday.
12:36 29/11/2022Armenian army officer charged with treasonThe National Security Service (NSS) of Armenia has uncovered another case of high treason involving an Armenian army major.
14:45 28/11/2022Yerevan court agrees to hear police suit against fallen soldier's fatherThe Administrative Court in Yerevan has agreed to hear a lawsuit filed by the police against Garik Galeyan, the father of Armenian soldier Mkhitar Galeyan killed in the 2020 Artsakh war.
15:01 26/11/2022Tatoyan: Azerbaijani forces display pan-Turkic slogan near Armenian village schoolAzerbaijani troops have unlawfully deployed close to the school in Shurnukh, a village in Armenia’s Syunik Province, displaying the pan-Turkic slogan “Önce vatan" in big letters, former Ombudsman...
11:49 25/11/2022Rosa Linn and Malena to perform at Junior Eurovision in YerevanThe Public Television of Armenia has revealed details about two interval acts of Junior Eurovision 2022.
16:00 24/11/2022Tatoyan: Artsakh people's right to self-determination has no alternativeArmenia’s former Ombudsman Arman Tatoyan, the chairman of the Center for Law and Justice Tatoyan Foundation, delivered a speech at an international conference on the human and cultural security...
14:46 24/11/2022Armenian government OKs bill to set up interior ministryThe Armenian government on Thursday endorsed a bill to close down the Ministry of Emergency Situations and set up an interior ministry comprising the police, rescue and migration services.
13:03 24/11/2022Artsakh moves to toughen penalties for high treason, spyingThe Artsakh National Assembly on Thursday unanimously adopted amendments to the Penal Code setting tougher penalties for high treason and espionage, the parliament's press service said.
12:58 23/11/20221 killed, 18 wounded in Jerusalem blastsA teenager was killed and 18 people were wounded, two critically, in two explosions at the entrance to Jerusalem and the Ramot Junction on Wednesday morning in what police are treating as a a...
14:56 22/11/2022Yerevan court postpones hearing in Kocharyan's trial for two weeksThe Yerevan Court of General Jurisdiction on Tuesday postponed a hearing in the trial of former Armenian President Robert Kocharyan and opposition Hayastan bloc MP Armen Gevorgyan, who formerly...