16:09 16/01/2026Իրավաբանները չունեն դատավոր Սուրեն Խաչատրյանի ֆանտազիայից. Արամ Վարդևանյան«Վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարանի դատավոր Սուրեն Խաչատրյանը ոչ թե ուղիղ բեկանել է տնային կալանքը, այլ բեկանել է վարույթ հարուցելու որոշումը»,-անդրադառնալով սամվել Կարապետյանի նկատմամբ խափանման...
15:49 16/01/2026Ա. Վարդևանյանը համոզված է, ՔԿՀ-ում Սամվել Կարապետյանի առողջությանը դիտավորությամբ վնաս են պատճառել«Սամվել Կարապետյանը՝ թե որպես ազգային բարերար, թե որպես ՀՀ երևի թե նորագույն պատմության ընթացքում ամենամեծ բարեգործություններ արած անձ, Հայաստանի համար միայն լավն է արել։ Այն, ինչ կատարվում է իր...
15:15 16/01/2026Քիչ առաջ տեսակցեցի Նարեկին, նրա մոտ առկա է առողջական լուրջ խնդիր. Ռուբեն Մելիքյան«Քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի մոտ առկա է առողջական լուրջ խնդիր, որը հացադուլի հետևանքների հետ զուգորդված՝ լուրջ ռիսկեր է պարունակում»,-ահազանգում է Սամսոնյանի փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։ Նա...
15:08 16/01/2026Իմ հանդեպ ոչ մի կանխակալ կամ դրական, հովանավորչական վերաբերմունք չկա. Դիաննա Գասպարյան«Իմ հանդեպ ոչ մի կանխակալ կամ դրական, հովանավորչական վերաբերմունք չկա, իսկ ինչու կալանք չէ, նախաքննության մարմինը պիտի պատասխանի»,- նախնական դատական նիստից առաջ լրագրողներին ասաց Էջմիածնի՝ ՔՊ-ական...
15:00 16/01/2026Ռոբերտ Քոչարյան. Փորձել են բանտում ինձ հետ ապօրինի կերպով առերեսում կազմակերպելՀՀ երկորրդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն այսօր դատարանի դահլիճում հայտարարեց՝ բանտում փորձել են իր հետ ապօրինի առերեսում կազմակերպել։ «Կոնկրետ ինձ հետ է եղել։ Ես ընդհանրապես ցուցմունք չեմ տվել։ Ինձ...
14:31 16/01/2026Տպավորություն է, որ արցախցիների քաղաքացիության ընդունման հարցում միտումնավոր խոչընդոտներ են ստեղծում. Փաստաբան«Հասկանում եմ, որ ընտրությունների եք նախապատրաստվում, բայց կողմնորոշվեք վերջապես․ ձեզ պե՞տք է արցախցիների քաղաքացիության ընդունումը, թե՝ ոչ»
14:19 16/01/2026Զինծառայողի մաhվան դեպքով մեկ անձ ձերբակալվել էԶինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ 2026 թվականի հունվարի 14-ին նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում մեկ անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 522-րդ...
14:13 16/01/2026Սամվել Կարապետյանին կրկին կտանեն ԱԱԾ մեկուսարան․ ArmLur.amԴատախազությունը վերաքննիչ բողոք էր ներկայացրել Սամվել Կարապետյանի կալանքի պահանջով
14:11 16/01/2026Արմեն Գևորգյան. Ճի՞շտ եմ հասկանում, որ ինձ այսօր առաջադրվեց նոր մեղադրանքՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի, ՀՀ նախագահի աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արմեն Գևորգյանի, ԶՈՒ նախկին գլխավոր շտաբի նախկին պետ Յուրի Խաչատուրովի, պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի գործով...
13:32 16/01/2026Սա քաղաքական կոռուպցիայի դրսևորում է. Վարուժան Հոկտանյանը՝ պետական համակարգում պարգևավճարների մասին«Սա քաղաքական կոռուպցիայի դրսևորում է»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում «Թրանսփարենսի ինթերնեշնլ» հակակոռուպցիոն ծրագրերի ղեկավար Վարուժան Հոկտանյանն այսպես գնահատեց պետական համակարգում 2025 թվականի...
12:23 16/01/2026Այսօր Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 8-րդ օրն է: Առ այս պահը չկա համակարգված քաղաքական գնահատական այդ քայլին. Նարեկ ՄալյանԻնչի՞ մասին է խոսքը, առ այս պահը նույնիսկ չգիտենք քաղբանտարկյալների կոնկրետ թիվը:
11:30 16/01/2026Բանը հասնում էր այնտեղ, որ անհայտ կորած անձնաց հարազատները ԱԱԾ շենքի մոտ ցույց էին անում՝ ԱԱԾ տնօրենն ընդունի. Մանուկյան«Անցնող տարիներին անհայտ կորած անձնաց հարազատները շատ հաճախ դիմում էին կտրուկ գործողությունների, լիազոր մարմնից տեղեկատվություն ստանալու դժվարություն էին ունենում ու բանը հասնում էր այնտեղ, որ ԱԱԾ...
10:35 16/01/2026Քննչական մարմինը ներկայացրել է Սամվել Կարապետյանի տնային կալանքի երկարաձգման միջնորդությունՆիստը կկայանա այսօր
09:19 16/01/2026Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանը դատի է տվել Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ ԵկեղեցունՄասյացոտնի թեմի առաջնորդի պաշտոնից ազատված Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանը դատի է տվել Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցուն։ Panorama.am-ը «Դատալեքս»-ից տեղեկանում է, որ նա դատարանից պահանջում է անվավեր...
22:03 15/01/2026Վանաձորի բանտում փաստաբանի մոտ հայտնաբերվել են կասկածելի թմրամիջոցներՊատժվում է ազատազրկմամբ՝ երկուսից հինգ տարի ժամկետով
19:49 15/01/2026Փաշինյանը պատասխանեց Թրամփի ուղու վերաբերյալ 5 իրավական հարցադրումներից միայն մեկին․ ՄելոյանՓաստաբան Գոհար Մելոյանը գրում է․ «Երեկ հնչեցրել էի 5 իրավական հարցադրում, որոնք վերաբերում էին Թրամփի ուղու վերաբերյալ հրապարակված TIF-ին: Այսօր ՀՀ կառավարության նիստում Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանեց...
19:18 15/01/2026Սննդի կետում ապօրինի զենք-զինամթերք է հայտնաբերվելՔրեական ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության ծառայողները օպերատիվ տեղեկություն էին ստացել, որ Վանաձոր քաղաքի 36-ամյա բնակիչը ապօրինի զենք-զինամթերք է պահում: Այս մասին նշված է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության...
19:06 15/01/2026Հենց հիմա ՀԷՑ-ում կատարվող իրադարձությունները պարտակվում են․ Ղազինյան«Տաշիր կապիտալը» հայց է ներկայացրել է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի որոշման դեմ։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի տնօրենի նախկին...
18:36 15/01/2026Ինչի՞ եք զրկում ելույթ ունենալուց, որ Նիկոլ Փաշինյանը հելնի, լոփո-լոփո խոսի... Չախալյանը՝ դատարանում«Ես էլ կուզեի ձեզ հարգել, եթե չծառայեիք աշխարհի ամենաստախոս, ամենախաբեբա անձնավորությանը՝ Նիկոլ Փաշինյանին»,- դատական նիստի ժամանակ ասաց «18 արդարների» գործով մեղադրյալներից, «Կամք» նախաձեռնության...
18:35 15/01/2026Ի՞նչ է արել Լիդյան, հարվածային խմբե՞ր է կազմել, պայթուցիկ նյութե՞ր է ձեռք բերել․ Լիդյա Մանթաշյան«Բոլորիս նույն մեղադրանքն են ներկայացրել, այսպես մեծ տեքստով»,- այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Սրբազան պայքար» շարժման մասնակից Լիդյա Մանթաշյանը, ապա հավելեց․ «Իմ պաշտպանն իմ օրինակով...

12:48 22/03/2024В СК Армении назвали причину задержания Нарека СамосонянаПредседатель общественной организации «Гражданское сознание» Нарек Самсонян задержан в рамках расследуемого в Следственном комитете Армении уголовного производства по признакам пп.
12:35 22/03/2024Как правоохранители в масках толпой жестко задерживают Нарека Самсоняна«Полицейские в масках и лица в гражданском зверски напали на Нарека Самсоняна и увезли его, на данный момент неизвестно, куда именно», – сообщается в Telegram-канале председателя общественной...
12:16 22/03/2024В очень жесткой форме задержали Нарека СамсонянаВ очень жесткой форме задержали главу общественной организации «Гражданское сознание» Нарека Самсоняна.
17:04 21/03/2024Арман Татоян: Как можно было довести страну до такого состояния?Нельзя вселять в собственный народ панику и отчаяние, чувство беспомощности, а затем угрожать народу войной и, каясь перед Азербайджаном, обеспечить «делимитацию» в его пользу, заявил бывший...
16:10 21/03/2024СМИ: В Москве задержали отца актрисы Зепюр БрутянОтца актрисы Зепюр Брутян Аршака задержали в Москве за организацию подпольного казино. Об этом пишет Telegram-канал Shot. Как передает «Газета.Ru», 20 марта оперативники посетили нелегальное казино в...
14:05 21/03/2024Бывшему мэру Еревана Альберту Базеяну изменили меру пресеченияБывшему мэру Еревана Альберту Базеяну заменили меру пресечения – с заключения под стражу на домашний арест.
13:05 21/03/2024Даниелян: Сдача 4 сел не только де-юре, но и де-факто приведет к территориальным изменениям, что возможно только путем референдумаПостигшая Армению судьба, на мой взгляд, является неизбежным следствием как ее собственной политики, так и объективных геополитических процессов.
12:19 21/03/2024Суд арестовал звезду сериала «Слово пацана» на семь суток за дебош в баре в НовосибирскеЦентральный районный суд Новосибирска арестовал на семь суток актера Никиту Кологривого за ночной дебош в местном баре, сообщил корреспондент РИА Новости из зала суда.
16:59 20/03/2024Устроившего драку звезду «Слова пацана» Кологривого отправили в спецприемникПолиция составила на актера Никиту Кологривого административный протокол о мелком хулиганстве после дебоша в баре в Новосибирске, сообщает РИА Новости со ссылкой на областное управление МВД.
16:24 20/03/2024Обвиняемого в изнасиловании футболиста Алвеса отпустят под залог в 1 млн евроСуд Барселоны временно отпустит под залог в один миллион евро бывшего защитника «Барселоны» и сборной Бразилии Дани Алвеса, который считался самым титулованным футболистом мира.
13:49 19/03/2024Татоян: Происходящее в Тавуше не имеет никакого отношения к делимитации или демаркации границыПроисходящее в Тавуше не имеет никакого отношения к делимитации или демаркации государственной границы, подчеркивает бывший омбудсмен Армении Арман Татоян.
14:12 18/03/2024Отказ Еревана от жалоб против Азербайджана в международных инстанциях нанесет непоправимый ущерб Армении и армянскому народуЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (НКР) Гегам Степанян, экс-омбудсмен Республики Арцах Артак Бегларян, бывший омбудсмен Армении Арман Татоян, руководитель общественной организации...
18:50 16/03/2024Иностранные инвесторы подали крупные иски против правительства Армении: за некомпетентность чиновников расплачиваться гражданамРейтинг привлекательности Армении для иностранных инвесторов неуклонно ползет вниз, и в этом вопросе целенаправленные усилия приложили действующие власти республики.
17:16 15/03/2024Меликян: Отправится ли Малян домой после 6 месяцев ареста или останется в УИУ «Вардашен»?«Судья Апелляционного уголовного суда Республики Армения Армен Даниелян 18 марта должен вынести решение по нашей апелляционной жалобе в связи решением об оставлении политзаключенного Нарека Маляна...
12:01 15/03/2024Украли компьютер директора сайта 24news.amВ центре Еревана из машины украли компьютер директора новостного сайта 24news.am Нарека Галстяна. О краже сообщил сам Галстян на своей странице в социальной сети Facebook. «Об инциденте. Моя машина...
14:16 14/03/2024Антикоррупционный комитет проводит обыски в одном из управлений мэрии ЕреванаАнтикоррупционный комитет проводит обыски в Управлении архитектуры и градостроительства мэрии Еревана.
17:59 13/03/2024Мэр Гориса Арушанян на год лишен водительских прав за езду в нетрезвом состоянии на машине с номерами «000 OO 00»В полк ППС города Ереван 13 марта поступили оперативные сведения о том, что водитель управляет автомобилем марки «Mercedes G 63» с номерами «000 OO 00» в нетрезвом виде, пишет Shamshyan.com.
12:24 13/03/2024Сообщается о задержании в Подмосковье преступной группы из граждан Армении – за производство наркотиковСотрудники ФСБ задержали в Чехове членов преступной группы из граждан Армении, организовавших производство и продажу синтетических наркотиков.
13:20 12/03/2024Пашинян перечислил условия, при которых Армения может отозвать международные жалобы против Азербайджана«В ходе переговоров такой вопрос обсуждался и обсуждается», – заявил Никол Пашинян на пресс-конференции 12 марта, отвечая на вопрос, есть ли в повестке дня властей Армении вопрос об отзыве...
12:44 12/03/2024Полиция не пустила Айка Марутяна на заседание Совета старейшин Еревана«Меня и еще двоих членов Совета старейшин Еревана незаконно лишили мандатов. Однако, согласно статье 29 Закона РА «О местном самоуправлении в городе Ереване», в заседаниях Совета по приглашению мэра...