18:04 14/01/2026Հայր Ասողիկը հարցաքննվել է միայն վկայի կարգավիճակով, կասկածանքի շուրջ հարցադրումներ չեն եղել. փաստաբանՄայր Աթոռի միաբան Տեր Ասողիկ աբեղա Կարապետյանի հարցաքննությունը ՔԿ-ում տևել է շուրջ 6 ժամ։ Նա առաջին անգամ հարցաքննվել է դեռ յոթ տարի առաջ հարուցված գործով։ Հարցաքննությունից հետո լրագրողների հետ...
17:37 14/01/2026Ես անհամաբեր սպասում եմ նրա զանգին. Վիգեն Էուլջեքջյանի կինն անակնկալի է եկելԲաքվի բանտից այսօր Հայաստան վերադարձած Վիգեն Էուլջեքջյանը կինը՝ Լինդան ուրախությունից տեղը չի գտնում։ Նա պատրաստվում է Լիբանանից օր առաջ վերադառնալ Հայաստան։ «Ես այնքան երջանիկ եմ։ Րոպե առաջ ուզում...
17:31 14/01/2026Ինչի՞ համար են Ջենիֆեր Լոպեսի հոմանիշն օգտագործած Նարեկ Սամսոնյանը և Վազգեն Սաղաթելյանը կալանավորված. Էդուարդ ՇարմազանովԻմ համար քաղաքական առումով նրանք մեռած են, բայց դեռ թաղած չեն
17:05 14/01/2026Կրակոցներ փոքր Կենտրոնում. Կան հիվանդանոց տեղափոխվածներԵրևան քաղաքի Աբովյան փողոցի գետնացման՝ Մետրոնոմի մուտքի մոտ կրակոցներ են հնչել։ Panorama.am-ի տեսախցիկը ֆիքսել է միջադեպից հետո դեպքում վայրում խանութներից մեկի փշրված ապակին։ ՆԳՆ-ից Panorama.am-ին...
16:52 14/01/2026ՀՀ-ում ցմահ ազատազրկման դատապարտված Սիրիայի 2 վարձկանները Թուրքիայի միջոցով փոխանցվել են ՍիրիայինՀայաստանի արդարադատության նախարարությունից հայտնում են. «2026 թվականի հունվարի 14-ին, Հայաստանի Հանրապետությունում ցմահ ազատազրկման դատապարտված Սիրիայի Արաբական Հանրապետության քաղաքացիներ Յուսեֆ...
16:39 14/01/2026Գործընթացն իրականացվել է որպես ՀՀ և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղության գործնական արդյունք. ԱԱԾ-ն՝ 4 հայ գերիների վերադարձի մասինԱդրբեջանի կողմից Հայաստանին գերիներ փոխանցման գործընթացն իրականացվել է որպես Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղության գործնական արդյունք: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԱԾ-ից։ «2026 թվականի...
16:39 14/01/2026Նարեկի՝ հացադուլի մեջ գտնվող քաղբանտարկյալի տեղափոխումը պատժախուց առաջին խտրականությունն է, ԵԽ 19.00 բանաձևի կոպտագույն խախտում. Կարապետյան(ՈւՂԻՂ)Միջազգային կազմակերպությունների՝ գոնե լուռ աջակցությամբ մեր երկրում իրականացվում են բոլոր այն ապօրինությունները, որոնց ականատեսն ենք
16:35 14/01/2026Վեճ և դանակահարություն ՄարալիկումՀունվարի 12-ին՝ գիշերվա ժամը 1-ին, Ոստիկանության Շիրակի մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոնում հաղորդում ստացվեց Մարալիկի շտապօգնության ենթակայանից։ Հայտնեցին, որ իրենց ենթակայանի մոտ հայտնաբերել են...
16:32 14/01/2026Նոր Նորքի համայնքային ոստիկանները հայտնաբերել են խուլիգանություն կատարած 62-ամյա տղամարդունՀունվարի 9-ին Համայնքային ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնում ստացվեց հաղորդում «Յութուբյան» ալիքով մի քաղաքացու կողմից մեկ այլ քաղաքացու հասցեին հայհոյանքներ հնչեցնելու մասին։ Արդեն հաջորդ օրը բաժնում...
15:46 14/01/2026ԲԴԽ-ի կողմից ձևավորվող «հակաիրավունքը» դեռ իրեն շատ է զգացնել տալու. Արթուր ՂամբարյանԻրավաբանական գիտությունների դոկտոր Արթուր Ղամբարյանը գրում է. «Դատավոր Դավիթ Հարությունյանի գործով ՀՀ բարձրագույն դատական խորհուրդը (ԲԴԽ), ՀՀ սահմանադրական դատարանի (ՍԴ) որոշման հիման վրա, վերացրել է...
14:15 14/01/2026Արդարության ու արդարադատության սովն ակնհայտ է այսօր. Ռուբեն ՄխիթարյանԳյումրու ավագանու անդամ, հայտնի պրոդյուսեր Ռուբեն Մխիթարյանը գրում է. «Եկեք մի բան հասկանանք: Ինձ համար տարբերություն չկա անարդար կալանավորված հայը, որը որպես բողոքի ծայրաստիճան դրսևորում հացադուլ է...
13:45 14/01/2026Հայր Ասողիկը հարցաքննվում է, ՔԿ-ից չեն մեկնաբանում՝ ի՞նչ գործի շրջանակումՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Թանգարանների և արխիվի տնօրեն Տեր Ասողիկ աբեղա Կարապետյանը հարցաքննվում է Քննչական կոմիտեում։ Panorama.am-ը հետաքրքրվեց Քննչական կոմիտեից ՝ ի՞նչ գործի շրջանակում է...
13:15 14/01/2026Հացադուլ, օր 6-րդ. 6-րդ պատժախուցն իր «կենդանական աշխարհով». քաղբանտարկյալ Նարեկ ՍամսոնյանՋերմ ողջույններ «Արմավիր» ՔԿՀ-ից: Ինչպես արդեն շատերդ տեղյակ եք, դատախազ Հայկ Ավետյանի և, ըստ մամուլի հրապարակումների, քրեական գործի սպառնալիքի տակ հայտնված դատավոր Մանվել Շահվերդյանի ուղիղ...
12:18 14/01/2026ՊԵԿ պաշտոնյայի ու ևս երկու անձի վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել է. քրեական վարույթն ուղարկվել է դատարանՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ պարզվել է, որ ՀՀ քաղաքացին ժամանակավոր ներմուծման ընթացակարգով ՀՀ տեղափոխած տրանսպորտային միջոցը սահմանված ժամկետում...
11:53 14/01/2026Բարձիթողի վիճակում հայտնված Երևանը. Ձյունն անսպասելի՞ տեղացԵրեկոյան տեղացած անձրևից հետո եկած ձյունը վթարային իրավիճակ է ստեղծել մայարաքաղաքի ու հարակից մարզերի գրեթե բոլոր ճանապարհներին։ Այսօր վաղ առավոտից սոցիալական ցանցերի օգտատերերը հրապարակում են...
11:22 14/01/2026Լուրջ «մարտեր» են սպասվում. Վաղը 18 արդարների գործով դատական նիստն է«Մոտեցել ենք 18 արդարների գործով բուն դատավարությանը: Առանցքային կարևորության փուլ է` հետազոտման ենթակա ապացույցների ծավալի հարցն է քննարկվում: Այսուհետ լուրջ «մարտեր» են սպասվում դատական նիստերի...
10:43 14/01/2026ԹՐԻՓՓ. ԱՄՆ 74%, ՀՀ 26 %. Գոհար Մելոյանի անդրադարձըՍահմանդրական իրավունքի փորձագետ, «Մեր ձևով շարժման» անդամ Գոհար Մելոյանը, արձագանքելով Միրզոյան-Ռուբիո հանդիպմանը հաջորդած հայտարարությանը, նշում է.
09:23 14/01/2026«ՆՈՐ ԶՈՎՔ»-ին տուգանել են 10 մլն դրամովՊԵԿ-ը 13 խոշոր հարկ վճարողների մոտ արձանագրել է ՀԴՄ-ի կիրառման կանոնների խախտում և տուգանել ընդհանուր առմամբ 60,8 մլն դրամով։ Կոմիտեից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ ամենամեծ չափվ տուգանվել է...
19:00 13/01/2026Բացահայտվել են «Հայանտառ» ՊՈԱԿ-ի պաշտոնատար անձի կողմից կաշառք ստանալու դեպքեր. 4 անձի վերաբերյալ քրեական վարույթով նախաքննությունն ավարտվել էՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ պարզվել է, որ «Հայանտառ» ՊՈԱԿ-ի մասնաճյուղերից մեկի պահեստապետը, իր իշխանական լիազորություններով պայմանավորված...
18:22 13/01/2026Ձնագնդիով խփելու համար վեճ է ծագել, 17-ամյա մի տղան ծալովի դանակով հարվածել է 16-ամյա պատանունՀունվարի 9-ի ուշ երեկոյան «Գյումրի» բժշկական կենտրոնից Ոստիկանության Շիրակի մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն ստացվել է հաղորդում, որ Գյումրիի Տիգրան Մեծի պողոտայից բուժօգնության է տեղափոխվել մի...

14:18 29/02/2024Нetq: ЗММК и «Геопромайнинг голд» считаются активами российской группы GeoProMiningДанные Агентства государственного регистра юридических лиц министерства юстиции Республики Армения действительно свидетельствуют о том, что российское ООО «Геопромайнинг» (GeoProMining) не является...
13:04 29/02/2024Осмелевшее после захвата Нагорного Карабаха руководство Азербайджана может осуществить вторжение в Армению – Freedom House«В 2023 году свобода в Евразии испытала ошеломляющий спад, во многом из-за завоевания азербайджанским режимом Нагорного Карабаха и изгнания оттуда этнического армянского населения», – говорится в...
17:50 28/02/2024В Армении ушли с молотка 7 «золотых» автомобильных номеровВ Армении за 156 млн 200 тыс. драмов ушли с молотка 7 «золотых» автомобильных номеров. Как сообщил пресс-секретарь МВД Армении Нарек Саркисян, аукцион проводился с 23 по 28 февраля. «В аукционе...
15:48 28/02/2024Папа Римский на встрече с армянскими иерархами коснулся проблем вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха28 февраля, в день литургической памяти св. Григора Нарекаци, Папа Франциск принял на частной аудиенции членов Синода Армянской Католической Церкви, которые прибыли в Ватикан во главе со своим...
12:28 28/02/2024СНБ Армении: Пересекший армяно-азербайджанскую линию соприкосновения азербайджанский военный обезврежен28 февраля, около 05:15, на приграничном участке общины Тех Сюникской области Республики Армения, армяно-азербайджанскую линию соприкосновения пересек вооруженный автоматом АКМ (с 1 магазином)...
17:14 27/02/2024Геворк Петросян: Намерен выдвинуть свою кандидатуру на должность декана юридического факультета ЕГУБывший депутат Национального Собрания Армении, преподаватель Ереванского государственного университета (ЕГУ) Геворк Петросян сообщил о намерении выдвинуть свою кандидатуру на должность декана...
12:07 26/02/2024МВД Армении – о продаже автомобильного номера 00oo000 за $300 тыс.МВД Армении опровергает муссируемые сведения о продаже на аукционе автомобильного госномера 00oo000 за $300 тыс.
14:15 24/02/2024Гарик Галеян доставлен в больницу и находится в реанимацииСостояние здоровья Гарика Галеяна настолько тяжелое, что оперативное вмешательство в данный момент невозможно, указал адвокат.
16:44 23/02/2024Арман Татоян: Армянская община Иерусалима инициировала судебный процесс для защиты «Коровьего сада»Армянская община Иерусалима инициировала судебный (правовой) процесс для защиты исторических Армянских садов – «Коровьего сада» (Cows' Garden) армянского квартала старого города, сообщил глава Центра...
17:38 22/02/2024Генпрокуратура Армении направила РФ ходатайство о выдаче азербайджанца Кямиля ЗейналлыГенеральная прокуратура Республики Армения сегодня получила от компетентного органа РА пакет документов о передаче Еревану находящегося в розыске азербайджанца, обнаруженного накануне...
16:06 22/02/2024Самвел Шахраманян: Правомерность задержания Ашота Даниеляна вызывает вопросы, это дело – сфабрикованноеПрезидент Республики Арцах (НКР) Самвел Шахраманян посетил Антикоррупционный комитет Армении в рамках уголовного производства, инициированного в связи с поданным им же заявлением.
15:19 22/02/2024Суд приговорил экс-футболиста сборной Бразилии Дани Алвеса к 4,5 годам тюрьмы за изнасилованиеСуд в Барселоне в четверг признал бывшего защитника сборной Бразилии по футболу Дани Алвеса виновным в изнасиловании и приговорил его к 4,5 годам тюрьмы.
15:06 22/02/2024В Армении арестована глава управления Инспекционного органа здравоохранения и трудаГлава управления по контролю над медпомощью и обслуживанием Инспекционного органа здравоохранения и труда Армении Кристина Абрамян взята под стражу.
11:55 22/02/2024В Турции отец 12 часов удерживал в заложниках 7-летнего сынаСемилетний мальчик, взятый в заложники вооружённым отцом, был спасен спустя 12 часов после операции турецких правоохранителей в Анкаре, пишет РИА Новости со ссылкой на газету Star.
15:41 21/02/2024СМИ: Задержанный в Москве по запросу Армении азербайджанец Кямиль Зейналлы освобожденЗадержанный в России по запросу Армении известный азербайджанский фитнес-тренер Кямиль Зейналлы освобожден при содействии азербайджанских властей, пишут азербайджанские СМИ.
15:05 21/02/2024Президент Арцаха приглашен на допрос в Антикоррупционный комитет АрменииПрезиденту Республики Арцах (НКР) Самвелу Шахраманяну было направлено извещение из Антикоррупционного комитета Армении – с требованием явиться в Комитет в ближайшие дни.
14:54 21/02/2024Жительница Перми вышла замуж и сменила фамилию, чтобы не оплачивать штрафы за нарушения ПДДЖительница Перми вышла замуж и сменила фамилию, чтобы не оплачивать 71 штраф за превышение скорости и другие нарушения ПДД.
14:22 21/02/2024Глава общины Мецамор врезался на Maybach в каменную ограду дома в Армавире21 февраля около 03:15 житель Армавирской области Армении – 40-летний Ваграм Хачатрян – на своем автомобиле марки Mercedes 222 Maybach при пока невыясненных обстоятельствах съехал с проезжей части...
12:24 21/02/2024Глава компании Synergy Ашот Ованнисян освобожден из-под стражиПрокурор по собственной инициативе 21 февраля изменил руководителю коммерческой организации А.О. (директору-учредителю компании «Синерджи» («Synergy») Ашоту Ованнисяну. – Прим.ред.), проходящему...
12:10 21/02/2024СМИ: Задержан охранник президента Арцаха Самвела ШахраманянаПравоохранители задержали сотрудника охраны президента Арцаха Самвела Шахраманяна Ашота Даниеляна. Как сообщил в беседе с "ФактИнфо" пресс-секретарь МВД Армении Нарек Саркисян, не раскрывая имен,...