18:04 14/01/2026Հայր Ասողիկը հարցաքննվել է միայն վկայի կարգավիճակով, կասկածանքի շուրջ հարցադրումներ չեն եղել. փաստաբանՄայր Աթոռի միաբան Տեր Ասողիկ աբեղա Կարապետյանի հարցաքննությունը ՔԿ-ում տևել է շուրջ 6 ժամ։ Նա առաջին անգամ հարցաքննվել է դեռ յոթ տարի առաջ հարուցված գործով։ Հարցաքննությունից հետո լրագրողների հետ...
17:37 14/01/2026Ես անհամաբեր սպասում եմ նրա զանգին. Վիգեն Էուլջեքջյանի կինն անակնկալի է եկելԲաքվի բանտից այսօր Հայաստան վերադարձած Վիգեն Էուլջեքջյանը կինը՝ Լինդան ուրախությունից տեղը չի գտնում։ Նա պատրաստվում է Լիբանանից օր առաջ վերադառնալ Հայաստան։ «Ես այնքան երջանիկ եմ։ Րոպե առաջ ուզում...
17:31 14/01/2026Ինչի՞ համար են Ջենիֆեր Լոպեսի հոմանիշն օգտագործած Նարեկ Սամսոնյանը և Վազգեն Սաղաթելյանը կալանավորված. Էդուարդ ՇարմազանովԻմ համար քաղաքական առումով նրանք մեռած են, բայց դեռ թաղած չեն
17:05 14/01/2026Կրակոցներ փոքր Կենտրոնում. Կան հիվանդանոց տեղափոխվածներԵրևան քաղաքի Աբովյան փողոցի գետնացման՝ Մետրոնոմի մուտքի մոտ կրակոցներ են հնչել։ Panorama.am-ի տեսախցիկը ֆիքսել է միջադեպից հետո դեպքում վայրում խանութներից մեկի փշրված ապակին։ ՆԳՆ-ից Panorama.am-ին...
16:52 14/01/2026ՀՀ-ում ցմահ ազատազրկման դատապարտված Սիրիայի 2 վարձկանները Թուրքիայի միջոցով փոխանցվել են ՍիրիայինՀայաստանի արդարադատության նախարարությունից հայտնում են. «2026 թվականի հունվարի 14-ին, Հայաստանի Հանրապետությունում ցմահ ազատազրկման դատապարտված Սիրիայի Արաբական Հանրապետության քաղաքացիներ Յուսեֆ...
16:39 14/01/2026Գործընթացն իրականացվել է որպես ՀՀ և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղության գործնական արդյունք. ԱԱԾ-ն՝ 4 հայ գերիների վերադարձի մասինԱդրբեջանի կողմից Հայաստանին գերիներ փոխանցման գործընթացն իրականացվել է որպես Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղության գործնական արդյունք: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԱԾ-ից։ «2026 թվականի...
16:39 14/01/2026Նարեկի՝ հացադուլի մեջ գտնվող քաղբանտարկյալի տեղափոխումը պատժախուց առաջին խտրականությունն է, ԵԽ 19.00 բանաձևի կոպտագույն խախտում. Կարապետյան(ՈւՂԻՂ)Միջազգային կազմակերպությունների՝ գոնե լուռ աջակցությամբ մեր երկրում իրականացվում են բոլոր այն ապօրինությունները, որոնց ականատեսն ենք
16:35 14/01/2026Վեճ և դանակահարություն ՄարալիկումՀունվարի 12-ին՝ գիշերվա ժամը 1-ին, Ոստիկանության Շիրակի մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոնում հաղորդում ստացվեց Մարալիկի շտապօգնության ենթակայանից։ Հայտնեցին, որ իրենց ենթակայանի մոտ հայտնաբերել են...
16:32 14/01/2026Նոր Նորքի համայնքային ոստիկանները հայտնաբերել են խուլիգանություն կատարած 62-ամյա տղամարդունՀունվարի 9-ին Համայնքային ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնում ստացվեց հաղորդում «Յութուբյան» ալիքով մի քաղաքացու կողմից մեկ այլ քաղաքացու հասցեին հայհոյանքներ հնչեցնելու մասին։ Արդեն հաջորդ օրը բաժնում...
15:46 14/01/2026ԲԴԽ-ի կողմից ձևավորվող «հակաիրավունքը» դեռ իրեն շատ է զգացնել տալու. Արթուր ՂամբարյանԻրավաբանական գիտությունների դոկտոր Արթուր Ղամբարյանը գրում է. «Դատավոր Դավիթ Հարությունյանի գործով ՀՀ բարձրագույն դատական խորհուրդը (ԲԴԽ), ՀՀ սահմանադրական դատարանի (ՍԴ) որոշման հիման վրա, վերացրել է...
14:15 14/01/2026Արդարության ու արդարադատության սովն ակնհայտ է այսօր. Ռուբեն ՄխիթարյանԳյումրու ավագանու անդամ, հայտնի պրոդյուսեր Ռուբեն Մխիթարյանը գրում է. «Եկեք մի բան հասկանանք: Ինձ համար տարբերություն չկա անարդար կալանավորված հայը, որը որպես բողոքի ծայրաստիճան դրսևորում հացադուլ է...
13:45 14/01/2026Հայր Ասողիկը հարցաքննվում է, ՔԿ-ից չեն մեկնաբանում՝ ի՞նչ գործի շրջանակումՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Թանգարանների և արխիվի տնօրեն Տեր Ասողիկ աբեղա Կարապետյանը հարցաքննվում է Քննչական կոմիտեում։ Panorama.am-ը հետաքրքրվեց Քննչական կոմիտեից ՝ ի՞նչ գործի շրջանակում է...
13:15 14/01/2026Հացադուլ, օր 6-րդ. 6-րդ պատժախուցն իր «կենդանական աշխարհով». քաղբանտարկյալ Նարեկ ՍամսոնյանՋերմ ողջույններ «Արմավիր» ՔԿՀ-ից: Ինչպես արդեն շատերդ տեղյակ եք, դատախազ Հայկ Ավետյանի և, ըստ մամուլի հրապարակումների, քրեական գործի սպառնալիքի տակ հայտնված դատավոր Մանվել Շահվերդյանի ուղիղ...
12:18 14/01/2026ՊԵԿ պաշտոնյայի ու ևս երկու անձի վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել է. քրեական վարույթն ուղարկվել է դատարանՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ պարզվել է, որ ՀՀ քաղաքացին ժամանակավոր ներմուծման ընթացակարգով ՀՀ տեղափոխած տրանսպորտային միջոցը սահմանված ժամկետում...
11:53 14/01/2026Բարձիթողի վիճակում հայտնված Երևանը. Ձյունն անսպասելի՞ տեղացԵրեկոյան տեղացած անձրևից հետո եկած ձյունը վթարային իրավիճակ է ստեղծել մայարաքաղաքի ու հարակից մարզերի գրեթե բոլոր ճանապարհներին։ Այսօր վաղ առավոտից սոցիալական ցանցերի օգտատերերը հրապարակում են...
11:22 14/01/2026Լուրջ «մարտեր» են սպասվում. Վաղը 18 արդարների գործով դատական նիստն է«Մոտեցել ենք 18 արդարների գործով բուն դատավարությանը: Առանցքային կարևորության փուլ է` հետազոտման ենթակա ապացույցների ծավալի հարցն է քննարկվում: Այսուհետ լուրջ «մարտեր» են սպասվում դատական նիստերի...
10:43 14/01/2026ԹՐԻՓՓ. ԱՄՆ 74%, ՀՀ 26 %. Գոհար Մելոյանի անդրադարձըՍահմանդրական իրավունքի փորձագետ, «Մեր ձևով շարժման» անդամ Գոհար Մելոյանը, արձագանքելով Միրզոյան-Ռուբիո հանդիպմանը հաջորդած հայտարարությանը, նշում է.
09:23 14/01/2026«ՆՈՐ ԶՈՎՔ»-ին տուգանել են 10 մլն դրամովՊԵԿ-ը 13 խոշոր հարկ վճարողների մոտ արձանագրել է ՀԴՄ-ի կիրառման կանոնների խախտում և տուգանել ընդհանուր առմամբ 60,8 մլն դրամով։ Կոմիտեից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ ամենամեծ չափվ տուգանվել է...
19:00 13/01/2026Բացահայտվել են «Հայանտառ» ՊՈԱԿ-ի պաշտոնատար անձի կողմից կաշառք ստանալու դեպքեր. 4 անձի վերաբերյալ քրեական վարույթով նախաքննությունն ավարտվել էՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ պարզվել է, որ «Հայանտառ» ՊՈԱԿ-ի մասնաճյուղերից մեկի պահեստապետը, իր իշխանական լիազորություններով պայմանավորված...
18:22 13/01/2026Ձնագնդիով խփելու համար վեճ է ծագել, 17-ամյա մի տղան ծալովի դանակով հարվածել է 16-ամյա պատանունՀունվարի 9-ի ուշ երեկոյան «Գյումրի» բժշկական կենտրոնից Ոստիկանության Շիրակի մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն ստացվել է հաղորդում, որ Գյումրիի Տիգրան Մեծի պողոտայից բուժօգնության է տեղափոխվել մի...

13:36 10/11/2022Arman Tatoyan: Azeri forces occupied 2,700 hectares of land in Armenia's KapanThe entire villages of Nerkin Hand and Srashen in Kapan, a community in Armenia’s Syunik Province, are visually observed by Azerbaijani forces following the mid-September aggression, former Ombudsman...
12:13 10/11/2022Tatoyan: Azeri troops have no intention to withdraw from occupied territories of ArmeniaArmenia is facing major security challenges in the wake of the Azerbaijani invasion in mid-September, as well as the unlawful deployment of Azeri forces near Armenian border villages and on roads,...
16:54 09/11/2022Expert: Armenian authorities 'washed their hands' of ArtsakhConstitutional law expert Vardan Poghosyan accused the Armenian leaders of “ignoring” Artsakh’s right to self-determination supported by the Armenian Constitution.
16:17 08/11/2022Anahit Manasyan named Armenia's deputy chief prosecutorArmenia’s Prosecutor General Anna Vardapetyan has appointed Anahit Manasyan as her deputy, the Prosecutor General's Office reported on Tuesday.
15:46 08/11/2022Manvel Vasilyev-Airumian: What brought him to Yerevan a few weeks ago and how he plans to support ArmeniaA seminar was held at the Opera Suite Hotel in Yerevan on September 3, 2022, during which immigration attorney Manvel Vasilyev-Airumian presented the various opportunities and existing procedures for...
15:35 08/11/2022Lawyer urges efforts to ensure judges' independence in ArmeniaLawyer Aram Obrelyan calls for efforts to ensure judicial independence and impunity in Armenia, stating government officials should be banned from criticizing court rulings.
14:15 08/11/2022ECHR obliges Armenia to pay €23,500 to family of dead army officerThe European Court of Human Rights (ECHR) on Tuesday delivered a judgement in the case of Vardanyan and Khalafyan v.
16:13 07/11/2022Terror attack in Iran’s Shiraz staged by Azerbaijani citizen, says intelligence ministryThe terrorist attack at the Shah Cheragh Shrine in the Iranian city of Shiraz was planned by an Azerbaijani citizen, TASS reported on Monday, citing Iran’s Ministry of Intelligence.
16:45 04/11/2022Former housekeeper sues Jeff Bezos over racial discriminationJeff Bezos is being sued by a former housekeeper who claims she was subjected to racial discrimination and forced to regularly climb out of a laundry room window to go to the toilet as she wasn’t...
17:09 02/11/2022Tatoyan's team on fact-finding mission in SyunikArmenia’s former Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan, who has set up the Tatoyan Foundation for Law and Justice, says his team has visited several settlements in Syunik Province observe...
14:16 01/11/2022Yerevan court postpones hearing in Kocharyan's case for two weeksThe Yerevan first instance court of general jurisdiction on Tuesday postponed a hearing in the case involving former President Robert Kocharyan and opposition Hayastan bloc MP Armen Gevorgyan, who...
11:45 01/11/202214 injured in drive-by shooting in Chicago, police sayAs many as 14 people, including a 3-year-old, were shot in Chicago on Halloween, ABC News reported, citing Chicago police.
11:00 28/10/2022Senator Menendez under federal criminal investigationNew Jersey Sen. Bob Menendez is under federal criminal investigation in New York, sources and a political adviser to the senator confirmed to CBS News. Michael Soliman, a longtime political adviser...
16:55 26/10/2022Artsakh ombudsman: Azerbaijan has been keeping Stepanakert airport closed for 30 yearsAzerbaijan, which promises to ensure the Artsakh people’s security, has been keeping the Stepanakert airport closed for 30 years with its threats, Artsakh’s Human Rights Defender (Ombudsman) Gegham...
16:33 24/10/2022Former MP Zaruhi Postanjyan detainedLawyer Zaruhi Postanjyan, a former MP from the Heritage Party, was detained near the building of the Anti-Corruption Committee in Yerevan on Monday.
15:35 24/10/2022Protest in support of arrested attorney Erik Aleksanyan to be held in YerevanLawyers will go on strike in Yerevan to show support for arrested attorney Erik Aleksanyan, his colleague Zhirayr Gharagyozyan said on Monday.
14:18 24/10/2022Armenia seeks to criminalize renunciation of sovereigntyThe Armenian Ministry of Justice proposes changes to the country’s Criminal Code which would criminalize actions or calls aimed at the renunciation of Armenia’s sovereignty.
13:29 24/10/2022Video shows destruction of Armenian cultural heritage in Azeri-occupied Artsakh territoriesArtsakh’s Human Rights Defender Gegham Stepanyan has released a video showing cases of vandalism and destruction of the Armenian cultural heritage in the occupied territories of Artsakh by...
16:58 22/10/2022Armenian opposition MP slams arrest of young assistant judgeMP Aram Vardevanyan of the opposition Hayastan bloc took to Facebook on Saturday to denounce the arrest of a 22-year-old assistant judge ordered by a Yerevan court.
12:36 22/10/2022Armenian government critic unhappy with police response to attack on himPolitical activist Edgar Ghazaryan, a vocal critic of the Armenian government, expressed discontent with the police response to the violent attack on him this week.