18:34 12/01/2026ՄԻՊ-ը չի այցելել հացադուլ հայտարարած Սամսոնյանին, բայց գրավոր պարզաբանումներ է պահանջել պետական մարմիններիցՄարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը չի այցելել հացադուլի մեջ գտնվող Նարեկ Սամսոնյանին։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին ՄԻՊ գրասենյակից։ «Ազատությունից զրկված անձանց, այդ թվում՝ Նարեկ...
18:07 12/01/2026Հայտնաբերվել է 438 ոչ սթափ վարորդՀունվարի 5-ից 12-ը մայրաքաղաքում իրականացված ծառայության ընթացքում Երևանի պարեկները հայտնաբերել են ճանապարհային երթևեկության կանոնների 4241 խախտում՝ պահպանվող հատուկ տարածք տեղափոխելով 112...
17:04 12/01/2026Քաղաքական հետապնդում է, Փաշինյանը սարսափում է նորմալ հայ տղամարդկանցից.Դավիթ Համբարձումյանի պաշտպան«Դավիթ Համբարձումյանն առաջինն էր, որ ընտրություններով հաղթեց Նիկոլին, դա նրան չներվեց, հիմա էլ խորհրդարանական ընդդիմության վարչապետի միասնական թեկնածուն է, դա էլ չի ներվի։ Բա աթոռի վրա աչք ունի, ո՞նց...
16:19 12/01/2026ՈՒՂԻՂ. Վերաքննիչ քրեական դատարանում ընթանում է Դավիթ Համբարձումյանի գործով նիստըՎերաքննիչ քրեական դատարանում՝ դատավորներ Հարություն Պետրոսյանի, Մակար Կիրակոսյանի, Արմեն Բեկթաշյանի նախագահությամբ մեկնարկել է Մասիսի նախկին քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանի գործով դատական նիստը։...
16:09 12/01/2026Սպանության փորձ կատարածին գտել են Արարատի գյուղերից մեկումՔրեական ոստիկանության Արարատի մարզային վարչության ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում հունվարի 10-ին Ոսկետափ գյուղում հայտնաբերվել, ձերբակալվել և վարչություն է...
15:59 12/01/2026Վրաստանի նախկին վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին դատապարտվել է հինգ տարվա ազատազրկման և մեկ միլիոն լարի տուգանքի«Վրաստանի նախկին վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ կնքվել է դատավարական համաձայնագիր, որի համաձայն նա դատապարտվել է հինգ տարվա ազատազրկման»,- այս մասին տեղեկատվություն է տարածում Վրաստանի...
15:51 12/01/2026Դատավճիռների շուրջ 70 %-ը վերաբերում է տրանսպորտային հանցագործություններին. ԲաբայանՀայաստանի տարեկան շուրջ 7 000 մարդ ենթարկվում է քրեական պատասխանատվության երթևեկության անվտանգության և տրանսպորտի շահագործման սահմանված կարգի դեմ ուղղված հանցագործություններ կատարելու համար: Այս...
15:38 12/01/2026Վերաքննիչ քրեական դատարանը մերժել է Արշակ սրբազանի կալանքի դեմ իմ բողոքը. Արսեն Բաբայան«Վերաքննիչ քրեական դատարանը (նախագահությամբ Վաչե Մարգարյանի) մերժել է Արշակ սրբազանի կալանքի դեմ իմ բողոքը և Սրբազանին թողել կալանքի տակ․․․»,-տեղեկացնում է փաստաբան Արսեն Բաբայանը։ Նա նշում է.
15:32 12/01/2026Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի գործով ՔԻՀԿ-ը դիմել է ԵԱՀԿ մեդիայի ազատության ներկայացուցչին, ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ տնօրենինՔԻՀԿ-ը դիմել է ԵԱՀԿ մեդիայի ազատության ներկայացուցչին, ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ տնօրենին, արտահայտման և կարծիքի ազատության հարցերով ՄԱԿ-ի հատուկ զեկուղոցին, դեսպանատներին, ինչպես նաև արտահայտման ազատության...
15:18 12/01/2026Օպերատիվ միջոցառումների արդյունքում փաստաբանի մոտ հայտնաբերվել են թմրամիջոցների նմանվող զանգվածներՔրեակատարողական ծառայության կենտրոնական մարմնի օպերատիվ վարչության «Վանաձոր» տարածքային բաժնում ստացվել էին օպերատիվ տեղեկություններ այն մասին, որ փաստաբանը տեսակցության ընթացքում պատրաստվում է...
15:13 12/01/2026Հացադուլ, օր 4-րդ. պահման պայմանների մասին. քաղբանտարկյալ Նարեկ ՍամսոնյանՔաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանը կալանքի 60-րդ օրը՝ հունվարի 12-ին «Արմավիր» ՔԿՀից գրում է. «Ջերմ ողջույններ «Արմավիր» ՔԿՀ-ի պատժախցերի կորպուսից։ Տեղեկացա, որ իմ պաշտպան Ռուբեն Մելիքյանի գրառումն իմ...
13:59 12/01/2026Դատախազությունը չի բողոքարկել հղի Սոնա Մնացականյանին մահացու վրաերթի ենթարկած վարորդի գործով վճիռը, թեև ավելի խիստ պատիժ էր միջնորդել. ԱսլանյանԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Կարեն Ֆարխոյանի որոշումը՝ 31 շաբաթական հղի Սոնա Մնացականյանին մահացու վրաերթի ենթարկելու գործով Նիկոլ Փաշինյանի ավտոշարասյան վարորդներից Արամ...
12:43 12/01/2026Երևանի երկու ծերանոցներ կմիավորվեն. Արսեն Թորոսյանի ղեկավարած գերատեսչությունը նախագիծ է ներկայացրելԱշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունն առաջարկում է վերակազմավորել «Հաղթանակ» և «Նորք» շուրջօրյա խնամքի կենտրոնները՝ ներդնելով կենտրոնացված կառավարման նոր մոդել։ Նախագիծը ներկայացվել է...
11:27 12/01/2026ԹՐԻՓՓ-ի գործընթացի հետ կապված մեծագույն մտահոգությունը, մեր՝ հայկական կողմի ներկայացուցիչների սակավ պրոֆեսիոնալիզմի և պոպուլիզմով համեմված՝ հանցավոր ինքնավստահության մեջ է, Գոհար ՄելոյանՍահմանադրական իրավունքի փորձագետ Գոհար Մելոյանը, արձագանքելով Հանրային հեռուստաընկերության հաղորդավար Պետրոս Ղազարյանի՝ Թրամփի ուղու վերաբերյալ գրառմանը, հրապարակային կերպով մի շարք հարցեր է...
09:39 12/01/2026Ազատությո՛ւն Նարեկին, Վազգենին և մեր բոլոր քաղբանտարկյալներին. Տիգրան Աբրահամյան«Արդեն 3-րդ օրն է` Նարեկ Սամսոնյանը հացադուլում է: Նա այս պահին մենախցում է և միայն կարելի է պատկերացնել, թե ինչ զգացողությունների և դժվարությունների միջով է անցնում»,-գրում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ»...
09:35 12/01/2026Դատախազությունը Սամվել Կարապետյանին կալանավորելու պահանջ է ներկայացրել. ՓաստաբանՀայտնի գործարար, բարերար, այս պահին տնայինկալանքում գտնվող Սամվել Կարապետյանի փաստաբան Արամ Վարդևանյանը տեղեկացնում է.
10:09 11/01/2026Ահազանգեր ենք ստանում, որ ոստիկանները «զրուցելու» նպատակով սկսել են այցելել Մասյացոտնի թեմի քահանաներին. Հինգ իրավապաշտպանների նախաձեռնությունՍիրելի՛ արժանապատիվ հայրեր, դուք որևէ պարտականություն չունեք պատասխանելու անհասկանալի այդ այցելությունները կատարող ոստիկաններին
21:55 10/01/2026Tasnim. Իրանում անվտանգության ուժերը ձերբակալել են անկարգությունների առնվազն 200 կազմակերպչիԻրանի իրավապահ մարմինները ձերբակալել են անկարգություններին մասնակցած զինված խմբավորումների առնվազն 200 ղեկավարների։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է Tasnim-ը։ Նշվում է, որ «ահաբեկչական...
20:17 10/01/2026Հանցակից մի դարձեք Նիկոլ Փաշինյանին, նրա իշխանության վերջը մոտեցել է․ Արա ԶոհրաբյանՓաստաբան Արա Զոհրաբյանը նշում է՝ ընտրություն կատարելու ժամանակն է, քանի որ Նիկոլ Փաշինյանի՝ եկեղեցու դեմ իրականացվող գործողությունները վերջին հաշվով տանելու են աղետի: «ՀՀ Սահմանադրության և Հայաստանի...
18:39 10/01/2026Գյումրիից հիվանդին Երևան տեղափոխող շտապօգնության ավտոմեքենան վթարի է ենթարկվել և հայտնվել ձնակույտումShamshyan.com-ի հաղորդմամբ, բուժառուն մեկ այլ շտապօգնության ավտոմեքենայով տեղափոխվել է հիվանդանոց

13:21 07/10/2022Tatoyan: Azeri authorities encourage violence against ArmeniansArmenia’s former Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan, who currently runs the Tatoyan Foundation, reiterates that the acts of violence against Armenians are encouraged by the Azerbaijani...
16:36 06/10/2022Armenian parliament elects two new SJC membersThe Armenian parliament elected Karen Andreasyan and Yeranuhi Tumanyants as new members of the Supreme Judicial Council (SJC) at a special session on Thursday.
14:19 06/10/2022Bar Association of Montpellier condemns Azerbaijani aggression against ArmeniaThe Bar Association of Montpellier, France, issued a statement condemning the recent Azerbaijani military aggression against the sovereign territory of Armenia.
17:00 05/10/2022Horrific treatment of female Armenian soldiers qualifies as gravest gender-based violence – NGOsOver 50 Armenian NGOs have appealed to international human rights institutions over Azerbaijan’s latest massive attacks against Armenia.
14:26 05/10/2022Armenian ombudsperson releases ad hoc report on aftermath of Azerbaijani attackArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsperson) Kristinne Grigoryan has released an updated ad hoc report on consequences of the Azerbaijani military attack on Armenia last month.
15:26 04/10/2022Court allows MP Armen Gevorgyan to travel to Strasbourg for PACE sessionThe Yerevan Court of General Jurisdiction has allowed Armen Gevorgyan, an MP from the opposition Hayastan bloc, to travel to Strasbourg to attend the autumn plenary session of the Parliamentary...
11:58 04/10/2022Video showing execution of Armenian soldiers sent to ECHR, ICJThe video posted on social media on Sunday that shows Azerbaijani troops executing several unarmed Armenian soldiers has been sent to the European Court of Human Rights (ECHR) and the International...
11:34 04/10/2022Azerbaijani war crimes stem from state policy of Armenophobia, ex-ombudsman reiteratesArmenia’s former Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan has reacted sharply to Azerbaijan’s “cynical” statement on a criminal probe into the video showing Azerbaijani soldiers executing...
15:36 03/10/2022Red Cross representatives visited Armenian soldiers captured in SeptemberRepresentatives of the International Committee of the Red Cross (ICRC) do not release statistical data on the number of Armenian servicemen taken prisoner by Azerbaijani forces, ICRC Armenia Office...
16:58 30/09/2022US army major, Armenian wife charged with Russia spyingA US army major doctor and her Armenian wife, a civilian doctor, have been charged with a plot to leak information to the Russian government.
13:36 30/09/2022Armenia opens criminal case over killing of three soldiers by Azerbaijani shellingArmenia’s Investigative Committee has launched a criminal investigation into the killing of three Armenian servicemen by Azerbaijani shelling this week, the law enforcement agency said on Friday.
14:36 26/09/2022Death toll in Russian school shooting rises to 13At least 13 people were killed, including seven children, in a shooting at a school in the Russian city of Izhevsk on Monday, TASS news agency reported, citing the Russian Investigative Committee.
14:24 26/09/2022Azerbaijan asks ECHR for more time to provide info about Armenian prisonersAzerbaijan has asked the European Court of Human Rights (ECHR) to extend the deadline for providing complete information about Armenian prisoners of war (POWs), the office of Armenia's representative...
12:35 26/09/2022Azerbaijanis sent photo, video of killed Armenian soldier to his wife – Tatoyan FoundationAzerbaijani troops have sent a photo and a video of a killed Armenian soldier to his wife via WhatsApp, also adding them to the WhatsApp Status, the foundation established by Armenia’s former...
16:36 23/09/2022SJC nominates judge Grigor Hovhannisyan to appellate courtThe Supreme Judicial Council (SJC), a state body overseeing Armenian courts, has nominated judge Grigor Hovhannisyan to become a justice of the Court of Criminal Appeals.
15:30 23/09/2022Armenian judicial watchdog dismisses judge Alexander AzaryanThe Supreme Judicial Council (SJC), a state body overseeing Armenian courts, has formally dismissed judge Alexander Azaryan of the Court of Criminal Appeals.
16:15 22/09/2022Ombudsperson briefs EU envoy on Azeri crimes against Armenian prisonersArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsperson) Kristinne Grigoryan on Thursday hosted the head of the EU Delegation to Armenia, Ambassador Andrea Wiktorin and members of the delegation.
13:49 22/09/2022Armenian police chief orders internal inquiry into use of force against fallen soldiers' parentsThe Armenian police chief has ordered an internal inquiry into the use of force against the parents of fallen Armenian soldiers in Yerevan’s Yerablur Military Pantheon on Wednesday.
16:46 21/09/2022Armenia provides evidence of Azerbaijan’s abuse of POWs, desecration of killed soldiers to ICJArmenia has provided graphic evidence of Azerbaijan’s abuse of Armenian prisoners of war (POWs) and desecration of killed Armenian servicemen to the International Court of Justice (ICJ), the Office...