18:34 12/01/2026ՄԻՊ-ը չի այցելել հացադուլ հայտարարած Սամսոնյանին, բայց գրավոր պարզաբանումներ է պահանջել պետական մարմիններիցՄարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը չի այցելել հացադուլի մեջ գտնվող Նարեկ Սամսոնյանին։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին ՄԻՊ գրասենյակից։ «Ազատությունից զրկված անձանց, այդ թվում՝ Նարեկ...
18:07 12/01/2026Հայտնաբերվել է 438 ոչ սթափ վարորդՀունվարի 5-ից 12-ը մայրաքաղաքում իրականացված ծառայության ընթացքում Երևանի պարեկները հայտնաբերել են ճանապարհային երթևեկության կանոնների 4241 խախտում՝ պահպանվող հատուկ տարածք տեղափոխելով 112...
17:04 12/01/2026Քաղաքական հետապնդում է, Փաշինյանը սարսափում է նորմալ հայ տղամարդկանցից.Դավիթ Համբարձումյանի պաշտպան«Դավիթ Համբարձումյանն առաջինն էր, որ ընտրություններով հաղթեց Նիկոլին, դա նրան չներվեց, հիմա էլ խորհրդարանական ընդդիմության վարչապետի միասնական թեկնածուն է, դա էլ չի ներվի։ Բա աթոռի վրա աչք ունի, ո՞նց...
16:19 12/01/2026ՈՒՂԻՂ. Վերաքննիչ քրեական դատարանում ընթանում է Դավիթ Համբարձումյանի գործով նիստըՎերաքննիչ քրեական դատարանում՝ դատավորներ Հարություն Պետրոսյանի, Մակար Կիրակոսյանի, Արմեն Բեկթաշյանի նախագահությամբ մեկնարկել է Մասիսի նախկին քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանի գործով դատական նիստը։...
16:09 12/01/2026Սպանության փորձ կատարածին գտել են Արարատի գյուղերից մեկումՔրեական ոստիկանության Արարատի մարզային վարչության ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում հունվարի 10-ին Ոսկետափ գյուղում հայտնաբերվել, ձերբակալվել և վարչություն է...
15:59 12/01/2026Վրաստանի նախկին վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին դատապարտվել է հինգ տարվա ազատազրկման և մեկ միլիոն լարի տուգանքի«Վրաստանի նախկին վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ կնքվել է դատավարական համաձայնագիր, որի համաձայն նա դատապարտվել է հինգ տարվա ազատազրկման»,- այս մասին տեղեկատվություն է տարածում Վրաստանի...
15:51 12/01/2026Դատավճիռների շուրջ 70 %-ը վերաբերում է տրանսպորտային հանցագործություններին. ԲաբայանՀայաստանի տարեկան շուրջ 7 000 մարդ ենթարկվում է քրեական պատասխանատվության երթևեկության անվտանգության և տրանսպորտի շահագործման սահմանված կարգի դեմ ուղղված հանցագործություններ կատարելու համար: Այս...
15:38 12/01/2026Վերաքննիչ քրեական դատարանը մերժել է Արշակ սրբազանի կալանքի դեմ իմ բողոքը. Արսեն Բաբայան«Վերաքննիչ քրեական դատարանը (նախագահությամբ Վաչե Մարգարյանի) մերժել է Արշակ սրբազանի կալանքի դեմ իմ բողոքը և Սրբազանին թողել կալանքի տակ․․․»,-տեղեկացնում է փաստաբան Արսեն Բաբայանը։ Նա նշում է.
15:32 12/01/2026Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի գործով ՔԻՀԿ-ը դիմել է ԵԱՀԿ մեդիայի ազատության ներկայացուցչին, ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ տնօրենինՔԻՀԿ-ը դիմել է ԵԱՀԿ մեդիայի ազատության ներկայացուցչին, ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ տնօրենին, արտահայտման և կարծիքի ազատության հարցերով ՄԱԿ-ի հատուկ զեկուղոցին, դեսպանատներին, ինչպես նաև արտահայտման ազատության...
15:18 12/01/2026Օպերատիվ միջոցառումների արդյունքում փաստաբանի մոտ հայտնաբերվել են թմրամիջոցների նմանվող զանգվածներՔրեակատարողական ծառայության կենտրոնական մարմնի օպերատիվ վարչության «Վանաձոր» տարածքային բաժնում ստացվել էին օպերատիվ տեղեկություններ այն մասին, որ փաստաբանը տեսակցության ընթացքում պատրաստվում է...
15:13 12/01/2026Հացադուլ, օր 4-րդ. պահման պայմանների մասին. քաղբանտարկյալ Նարեկ ՍամսոնյանՔաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանը կալանքի 60-րդ օրը՝ հունվարի 12-ին «Արմավիր» ՔԿՀից գրում է. «Ջերմ ողջույններ «Արմավիր» ՔԿՀ-ի պատժախցերի կորպուսից։ Տեղեկացա, որ իմ պաշտպան Ռուբեն Մելիքյանի գրառումն իմ...
13:59 12/01/2026Դատախազությունը չի բողոքարկել հղի Սոնա Մնացականյանին մահացու վրաերթի ենթարկած վարորդի գործով վճիռը, թեև ավելի խիստ պատիժ էր միջնորդել. ԱսլանյանԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Կարեն Ֆարխոյանի որոշումը՝ 31 շաբաթական հղի Սոնա Մնացականյանին մահացու վրաերթի ենթարկելու գործով Նիկոլ Փաշինյանի ավտոշարասյան վարորդներից Արամ...
12:43 12/01/2026Երևանի երկու ծերանոցներ կմիավորվեն. Արսեն Թորոսյանի ղեկավարած գերատեսչությունը նախագիծ է ներկայացրելԱշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունն առաջարկում է վերակազմավորել «Հաղթանակ» և «Նորք» շուրջօրյա խնամքի կենտրոնները՝ ներդնելով կենտրոնացված կառավարման նոր մոդել։ Նախագիծը ներկայացվել է...
11:27 12/01/2026ԹՐԻՓՓ-ի գործընթացի հետ կապված մեծագույն մտահոգությունը, մեր՝ հայկական կողմի ներկայացուցիչների սակավ պրոֆեսիոնալիզմի և պոպուլիզմով համեմված՝ հանցավոր ինքնավստահության մեջ է, Գոհար ՄելոյանՍահմանադրական իրավունքի փորձագետ Գոհար Մելոյանը, արձագանքելով Հանրային հեռուստաընկերության հաղորդավար Պետրոս Ղազարյանի՝ Թրամփի ուղու վերաբերյալ գրառմանը, հրապարակային կերպով մի շարք հարցեր է...
09:39 12/01/2026Ազատությո՛ւն Նարեկին, Վազգենին և մեր բոլոր քաղբանտարկյալներին. Տիգրան Աբրահամյան«Արդեն 3-րդ օրն է` Նարեկ Սամսոնյանը հացադուլում է: Նա այս պահին մենախցում է և միայն կարելի է պատկերացնել, թե ինչ զգացողությունների և դժվարությունների միջով է անցնում»,-գրում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ»...
09:35 12/01/2026Դատախազությունը Սամվել Կարապետյանին կալանավորելու պահանջ է ներկայացրել. ՓաստաբանՀայտնի գործարար, բարերար, այս պահին տնայինկալանքում գտնվող Սամվել Կարապետյանի փաստաբան Արամ Վարդևանյանը տեղեկացնում է.
10:09 11/01/2026Ահազանգեր ենք ստանում, որ ոստիկանները «զրուցելու» նպատակով սկսել են այցելել Մասյացոտնի թեմի քահանաներին. Հինգ իրավապաշտպանների նախաձեռնությունՍիրելի՛ արժանապատիվ հայրեր, դուք որևէ պարտականություն չունեք պատասխանելու անհասկանալի այդ այցելությունները կատարող ոստիկաններին
21:55 10/01/2026Tasnim. Իրանում անվտանգության ուժերը ձերբակալել են անկարգությունների առնվազն 200 կազմակերպչիԻրանի իրավապահ մարմինները ձերբակալել են անկարգություններին մասնակցած զինված խմբավորումների առնվազն 200 ղեկավարների։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է Tasnim-ը։ Նշվում է, որ «ահաբեկչական...
20:17 10/01/2026Հանցակից մի դարձեք Նիկոլ Փաշինյանին, նրա իշխանության վերջը մոտեցել է․ Արա ԶոհրաբյանՓաստաբան Արա Զոհրաբյանը նշում է՝ ընտրություն կատարելու ժամանակն է, քանի որ Նիկոլ Փաշինյանի՝ եկեղեցու դեմ իրականացվող գործողությունները վերջին հաշվով տանելու են աղետի: «ՀՀ Սահմանադրության և Հայաստանի...
18:39 10/01/2026Գյումրիից հիվանդին Երևան տեղափոխող շտապօգնության ավտոմեքենան վթարի է ենթարկվել և հայտնվել ձնակույտումShamshyan.com-ի հաղորդմամբ, բուժառուն մեկ այլ շտապօգնության ավտոմեքենայով տեղափոխվել է հիվանդանոց

13:16 12/02/2024Невестка Алена Симоняна и арестованная по тому же делу сотрудница компании Synergy освобождены из-под стражиПрокурор 12 февраля по собственной инициативе изменил избранную в отношении обвиняемых по расследуемому в СК уголовному производству – сотрудников коммерческой организации А.Г.
16:01 10/02/2024Верховный суд России разрешил не возвращать подарки от бывшихВерховный суд России разрешил не возвращать подарки от бывших возлюбленных. В высшую судебную инстанцию обратился мужчина, пытавшийся отсудить у бывшей возлюбленной дорогостоящий мобильный телефон, а...
14:51 09/02/2024Армен Ашотян: «Конституция – очередная жертва этой власти, главное, чтобы девственность не проверяли»Содержащийся под арестом заместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян по завершении сегодняшнего судебного заседания по его делу поблагодарил граждан и средства массовой...
12:18 09/02/2024Незвестный в Грузии открыл стрельбу на рынке в городе Рустави: есть жертвы и раненыеНеизвестный в Грузии открыл стрельбу на рынке в городе Рустави. Об этом сообщило радио Sputnik. Город находится в 40 км от Тбилиси. Согласно информации, мужчина, устроивший стрельбу на т.н....
16:56 08/02/2024Пресс-секретарь СК Армении ответил Даниелу ИоаннисянуМуссируемая информация о том, что только один фигурант, проходящий обвиняемым по делу о воспрепятствовании служебной деятельности сотрудников ГНКО "Национальный парк Севан", совершенном с применением...
13:39 08/02/2024Эксклюзивные кадры – с «баталии» на озере СеванКоординатор программ НПО «Союз информированных граждан» Даниел Иоаннисян опубликовал эксклюзивные кадры с «баталии» на озере Севан и написал: «Знаете, почему не платят пошлину за лов рыбы на озере...
11:53 08/02/2024Wildberries проведет расследование после массовой драки на складеWildberries проведет внутреннее расследование после конфликта на складе в Электростали между работниками объекта и сотрудником группы быстрого реагирования (ГБР), заявили РИА Новости в пресс-службе...
16:22 07/02/2024ДТП в Ереване: столкнулись обслуживающий маршрут номер 67 автобус и 4 автомобиляМассовое ДТП произошло сегодня, 7 февраля, в Ереване. Как передает Shamshyan.com, находящийся на балансе мэрии Еревана автобус марки Jijiang на улице Себастии съехал с проезжей части и врезался в...
15:34 07/02/2024Арменуи Кюрегян – Заруи Батоян: «Что значит наличие любовной связи – независимо от сексуальных отношений?»«Вы внедряете в законодательство понятие «партнера». Что значит наличие любовной связи – независимо от сексуальных отношений?» – спросила депутата Национального Собрания Армении от фракции партии...
14:23 07/02/2024Депутат от партии Пашиняна: «Придет гомосексуалист и скажет – представленное вами описание партнера на меня не распространяется»«Соответствующая статья Уголовного кодекса распространяется и на посягательства гомосексуалистов по отношению друг к другу», – заявил в Национальном Собрании Армении депутат от фракции «Гражданский...
23:28 06/02/2024Минобороны Армении: Вследствие пожара погиб резервист6 февраля, около 13:20, в результате пожара, возникшего при пока невыясненных обстоятельствах в домике, расположенном рядом с жилым помещением боевой позиции оборонного участка N-ской воинской части...
15:12 06/02/2024СК Армении сообщил предварительную причину взрыва в квартале Нор Ареш в ЕреванеСледственный комитет Армении представил подробности по делу о взрыве 5 февраля в квартале Нор Ареш в ереванском административном районе Эребуни.
15:00 06/02/2024Геворк Багдасарян получил новую должностьПриказом главы Следственного комитета Армении Аргишти Кярамяна, государственный советник юстиции третьего класса Геворк Багдасарян назначен начальником Главного управления по расследованию...
14:31 06/02/2024Левон Кочарян: Налогоплательщики Республики Армения платят налоги для следователей и прокуроров, чтобы они занимались таким абсурдомДепутат Национального Собрания от фракции «Армения», сын второго президента РА Роберта Кочаряна – Левон Кочарян – в беседе с журналистами в НС 6 февраля прокомментировал свое задержание во время...
11:32 06/02/2024Азербайджанцы «добрались» до армянского города Аштарак – якобы «с незапамятных времен является родиной огузо-тюркских племен»Повестка принятия новой Конституции и изменения законодательства в Армении необходима властям Азербайджана для того, чтобы отвлечь внимание от других своих преступлений и легитимизировать их, начиная...
12:47 05/02/2024Суд в Ереване приговорил Армена Чарчяна к 4 годам заключения условноДиректор медицинского центра «Измирлян», бывший депутат парламента РА от фракции «Армения» Армен Чарчян приговорен к лишению свободы условно.
12:11 05/02/2024Завоевавшего три награды Grammy рэпера Киллера Майка полиция вывела в наручниках сразу после их полученияРэпера Киллера Майка (настоящее имя - Майкл Сантьяго Рендер), завоевавшего три награды на 66-й церемонии вручения премии Grammy, в наручниках вывела полиция сразу после их получения.
11:48 05/02/2024Суд в Китае приговорил австралийского писателя Ян Хэнцзюня к смертной казни с отсрочкойСуд в Китае приговорил австралийского писателя Ян Хэнцзюня к смертной казни с отсрочкой в два года. Пять лет назад продемократического блогера арестовали в Китае, а три года назад признали виновным в...
17:18 03/02/2024В Азербайджане заявили о задержании гражданина Чехии, который пытался «перебраться из Армении в Азербайджан»Азербайджанские СМИ утверждают, что задержан гражданин Чехии, пытавшийся перебраться в эту страну из Армении.