16:52 09/01/2026Գյումրիում վիճաբանության ժամանակ 3 հոգի հրшզենաից վիրավորվել ենԺամը 01:30-ի սահմաններում Գյումրի քաղաքի Մհեր Մկրտչյան և Ավետիք Իսահակյան փողոցների խաչմերուկում տեղի է ունեցել վիճաբանություն Ռաֆիկ Շ.-ի, Ալբերտ Դ.-ի, Կարեն Հ.-ի և մյուս կողմից Շիրակի մարզի բնակիչ 30-ամյա Սուրեն Ա.-ի միջև, որի ժամանակ էլ վերջինս իր մոտ եղած հրազենից կրակոցներ է արձակել վերջինների ուղղությամբ
16:47 09/01/2026Նարեկ Սամսոնյանն անժամկետ հացադուլ հայտարարեցԱյսօր դատարանի դահլիճում ելույթի ավարտին «Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակ Նարեկ Սամսոնյանը հայտարարեց անժամկետ հացադուլ սկսելու մասին՝ խայտառակ դատավարությունը դադարեցնելու պահանջով։ «Հարգարժան...
16:29 09/01/2026Դատարանը երկարացրեց Նարեկ Սամսոնյանի ու Վազգեն Սաղաթելյանի կալանքի ժամկետներըԵրևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Մասիվի նստավայրի դատավոր Մանվել Շահվերդյանը բավարարեց հանրային մեղադրողի միջնորդությունն ու «Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակներ Վազգեն...
16:11 09/01/2026Իշխանությունը խնդիր է դրել` կալանքը որպես պատիժ օգտագործելն ու Նարեկին և Վազգենին հնարավորինս երկար պահել ճաղերի հետևում. Աբրահամյան«Թեև Վազգեն Սաղաթելյանը, Նարեկ Սամսոնյանն ու նրանց փաստաբաններն ամբողջությամբ ոչնչացրեցին գործով մեղադրանքը ու հիմնավոր դիտարկումներով ներկայացրեցին խափանման միջոցը փոխելու անհրաժեշտությունը,...
16:07 09/01/2026ՀԷՑ-ի մասնաճյուղի տեսուչի կողմից խոշոր չափերով խարդախություն կատարելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել էՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության ընդհանուր բնույթի և ընտրական հանցագործությունների քննության վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում...
16:01 09/01/2026Նարեկ Սամսոնյանի ելույթի ժամանակ իրավիճակը լարվեց«Իմնեմնիմի» փոսդքասթի հեղինակներ Վազգեն Սաղաթելյանի ու Նարեկ Սամսոնյանի նկատմամբ խափանման միջոցի հարցի քննարկման ամանակ ելույթ ունեցավ Նարեկ Սամսոնյանը։ Նա աբսուրդ որակեց իրենց ազատությունից զրկելը՝...
15:48 09/01/2026Ազատանի բնակիչն իմանալով համագյուղացիների տնից բացակայելու մասին՝ ապակին կոտրելու միջոցով մտել է ներս և գողացել գումար ու մեդալներՔրեական և համայնքային ոստիկանները բացահայտել են Ազատանում կատարված բնակարանային գողությունը։ ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ, բնակարանային գողության ահազանգը Քրեական ոստիկանության Շիրակի մարզային...
15:34 09/01/2026Վիգեն Էուլջեքջյանը կնոջը խնդրել է հետաձգել որդու հարսանիքըԱդրբեջանում գերության մեջ գտնվող լիբանանահայ Վիգեն Էուլջեքջյանի կինը՝ Լինդա Էուլջեքջյանը «Փաստինֆո»-ին տրամադրել է ամուսնուց ստացած ձեռագիր նամակը՝ թույլատրելով որոշ մանրամասներ ներկայացնել նամակից։...
15:14 09/01/2026Դատախազը միջնորդեց, որ Վազգեն Սաղաթելյանի կալանքը երկարացնեն 3 ամսովՄասիվի դատարանումդատավոր Մ.Շահվերդյանի նախագահությամբ անցկացվում է քաղբանտարկյալներ Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի նկատմամբ «Իմնեմնիմի-2» քրեական գործով առաջին դատական նիստը։ Կողմերն ասացին՝...
15:07 09/01/2026Կարեն Շաքարյանին զրկել են պետական պարգևիցԱրցախի Հանրապետության նախագահի պաշտոնակատար Ա. Դանիելյանը որոշել է արցախցի գեներալ-մայոր Կարեն շաքարյանին զրկել պետական պարգևից։ «Ղեկավարվելով «Արցախի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր...
14:24 09/01/2026Սամսոնյանն ու Սաղաթելյանը կալանավորված են այն անձի հաղորդման հիման վրա, որը թքել էր քաղաքացու վրա. Ֆիդանյան««Իմնեմնիմի» պոդքասթի համահեղինակներ Նարեկ Սամսոնյանի ու Վազգեն Սաղաթելյանի նկատմամբ իրականացվողն ամենախայտառակ քաղաքական հետապնդումն է, ես չեմ վարանի այդպես ասել»,-դատարանի բակում ի աջակցություն...
14:07 09/01/2026Նարեկ Սամսոնյանն ու Վազգեն Սաղաթելյանը Նիկոլի ռեժիմի, Նիկոլի բանդայի պատանդներն են. Աննա Մկրտչյան«Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակներ, քաղբանտարկյալներ Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի դեմ հարուցված քրեական վարույթի շրջանակում այսօր տեղի է ունենալու «Իմնեմնիմի-2» քրեական գործով առաջին...
12:23 09/01/2026Ազատման դիմում է ներկայացրել նաև Փաշինյանի շարասյան մասնակցությամբ վթարին զոհ դարձած Սոնա Մնացականյանի գործով դատախազըՎարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանի ավտոշարասյան մեքենաներից մեկի վրաերթի հետևանքով զոհված հղի երիտասարդ կնոջ՝ Սոնա Մնացականյանի գործով դատախազ Արմեն Բեգլարյանն ազատման դիմում է ներկայացրել։...
12:06 09/01/2026Միքայել և Բագրատ Սրբազանների գործով դատախազն ազատման դիմում է գրելՇիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի դեմ հարուցված քրեական վարույթով հանրային մեղադրող Արման Բաղդասարյանը զբաղեցրած պաշտոնից ազատման դիմում է գրել։ Հունվարի 7-ին գլխավոր դատախազ Աննա...
10:41 09/01/2026Բաքվի բանտում գտնվող Վիգեն Էուլջեքջյանը կնոջը ձեռագիր նամակ է ուղարկելԲաքվի բանտում տանջանքների, զրկանքների ենթարկվող Վիգեն Էուլջեքջյանը կնոջը՝ Լինդային ձեռագիր նամակ է ուղարկել։ Փաստը հաստատում է Բուենոս Այրեսում գործող SOAR-ը՝ Հայ որբերի օգնության ընկերությունը։...
10:24 09/01/2026Անսթափ վարորդի մասնակցությամբ վթարի հետևանքով Չինաստանի կին քաղաքացի է զոհվել ԵրևանումԵրեկ՝ հունվարի 8-ին, մահվան ելքով վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 23:15-ի սահմաններում անհայտ մակնիշի և համարանիշի ավտոմեքենայի վարորդը Արցախի փողոցում վրաերթի է ենթարկել կին հետիոտնին, նրան...
10:13 09/01/2026ԱՊՀ գլխավոր քարտուղարը խոսել է ընդհանուր միգրացիոն տարածքի հայեցակարգի մասինԱՊՀ-ում համակարգված միգրացիոն քաղաքականությունը դարձել է մեր երկրների միջև համագործակցության ակտիվ զարգացման կարևոր գործոն
21:32 08/01/2026ՆԳՆ-ն Կարգապահական հանձնաժողովի կազմում հասարակական միավորումների ընդգրկման հայտարարություն է տարածելՅուրաքանչյուր հասարակական միավորում հայտ կարող է ներկայացնել միայն մեկ լիազոր ներկայացուցչի համար
20:22 08/01/2026Արգելափակումից դուրս բերված մեքենաներ, օգնություն ստացած քաղաքացիներ, ոչ սթափ վարորդներԻնչպես հայտարարվել էր՝ ՆԳ նախարարության ենթակա ծառայությունները տոնական օրերին հանրապետության ողջ տարածքում իրականացրել են ուժեղացված ծառայություն։ Փրկարարներն ու ոստիկանները ապահովել են հասարակական...
19:19 08/01/2026Քրեական վարույթ է նախաձեռնվել լրագրող Անի Գևորգյանի նկատմամբ առերևույթ բռնություն կիրառելու դեպքովՔրեական վարույթ է նախաձեռնվել լրագրող Անի Գևորգյանի նկատմամբ առերևույթ բռնություն կիրառելու դեպքով Համացանցում տարածվել էր տեսանյութ, որտեղ երևում էր, թե ինչպես է Էջմիածնում տեղի ունեցած ակցիայի...

12:43 27/01/2024СНБ Армении: С начала 1990-х годов 993 гражданина Армении и армян Нагорного Карабаха считаются пропавшими без вестиМежведомственная комиссия Армении по вопросам пленных, заложников и без вести пропавших лиц выступила с заявлением.
17:21 25/01/2024В Индии проданная мужем женщина сумела сбежать после 24 лет рабстваВ Индии женщина из города Муршидабад, проданная в рабство 24 года назад, сумела сбежать и вернуться на родину вместе с сыном.
16:56 25/01/2024Уголовное производство инициировано по факту поджога автомобиля Арианны Овсепян в ЕреванеУголовное производство инициировано по факту предполагаемого поджога принадлежащего жительнице Еревана Арианне Овсепян автомобиля марки Range Rover Sport близ церкви Зоравар на улице Парпеци в...
16:21 25/01/2024Никол Пашинян посетил Службу национальной безопасностиНикол Пашинян 24 января посетил Службу национальной безопасности для обсуждения отчета о деятельности ведомства за 2023 год.
12:42 25/01/2024Суд в Азербайджане продлил срок ареста удерживаемого в плену Рубена ВарданянаСабаильский районный суд города Баку продлил срок ареста бывшего государственного министра Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Рубена Варданяна еще на 4 месяца.
15:59 24/01/2024Партию кокаина на 13 млрд рублей нашли в порту Петербурга в кофеПетербургские таможенники пресекли контрабанду крупной партии наркотиков. Ее нашли среди груза из Бельгии, пишет петербургская интернет-газета «Фонтанка». Сотрудники Северо-Западного таможенного...
15:53 24/01/2024Армине Адибекян оправдана по «делу Геббельса»Эксперт по вопросам Азербайджана Армине Адибекян оправдана по «делу Геббельса», сообщил адвокат Адибекян Рубен Меликян.
14:52 23/01/2024Прокуратура проконтролирует расследование гибели юмориста Амирана Геворкяна во время фестиваля КВН в СочиПрокуратура Краснодарского края проконтролирует расследование по факту гибели участника КВН в Сочи, сообщили РИА Новости в надзорном ведомстве.
14:31 23/01/2024Радио Sputnik Армения 25 января возобновит вещаниеКомиссия по телевидению и радио Армении приняла решение возобновить деятельность компании «Тоспа», ретранслирующей радио Sputnik Армения.
13:56 23/01/2024Жительница Санкт-Петербурга призналась, что задушила 8-месячную дочьДвадцатитрехлетней жительнице Санкт-Петербурга предъявлено обвинение в убийстве восьмимесячной дочери, сообщает РИА Новости со ссылкой на городской главк СК РФ.
11:38 23/01/2024Юмориста Амирана Геворкяна убили во время фестиваля КВН в Сочи31-летний юморист Амиран Геворкян погиб в драке во время фестиваля КВН в Сочи. По информации телеграм-канала Shot, инцидент произошел рано утром 18 января. Экс-участник команды «Южная столица»...
17:04 22/01/2024С Филиппа Киркорова взыскали задолженность по налогам почти на 8 млн рублейС Филиппа Киркорова взыскали задолженность по налогам почти на восемь миллионов рублей, сообщили РИА Новости в пресс-службе суда.
16:47 22/01/2024После представления Наре Сосе сообщения в Полицию о своем похищении коллегам связаться с ней не удаетсяЧлен Совета старейшин Еревана от фракции «Армения» Заруи Постанджян не владеет какой-либо информацией о местонахождении представившей сообщение о своем похищении Нарине Айрапетян (Наре Сосе, член...
14:16 22/01/2024Драка с участием 5 молодых людей произошла во дворе зала торжеств в армянском ЧаренцаванеДрака с участием пяти молодых людей произошла во дворе одного из залов торжеств в городе Чаренцаван.
18:21 20/01/2024Для чего Пашинян решил переписать Конституцию Армении? Гоар Мелоян перечислила возможные причиныНикол Пашинян во время встречи в министерстве юстиции Армении заявил, что Республика Армении нуждается в новой Конституции, не в конституционных изменениях.
15:30 20/01/2024Третье за неделю тело обнаружено на пляже в турецкой АнтальеТретье за неделю тело обнаружено на пляже в турецкой провинции Анталья, сообщило в субботу агентство IHA.
15:27 20/01/2024В Северной Корее подростков приговорили к 12 годам за k-popВ Северной Корее двух 16-летних мальчиков приговорили к 12 годам каторги за просмотр южнокорейских фильмов и музыкальных клипов, пишет корейская редакция Би-би-си со ссылкой на видео, предоставленное...
13:38 20/01/2024В Азербайджане рассказали о ходе сфабрикованного следствия в отношении удерживаемых лидеров АрцахаВ Азербайджане рассказали о ходе сфабрикованного следствия в отношении лидеров Арцаха, незаконно удерживаемых Баку.
11:15 20/01/2024Алеку Болдуину вновь предъявлены обвинения в убийстве на съемках фильмаАктеру Алеку Болдуину вновь предъявили обвинения в связи с гибелью оператора Галины Хатчинс во время подготовки к съемкам фильма "Раст" в 2021 году, свидетельствуют документы суда.
15:54 19/01/2024Заседание суда по делу Гагика Хачатряна перенесеноЗаседание суда по делу бывшего главы Комитета государственных доходов, экс-министра финансов Армении Гагика Хачатряна отложено по состоянию его здоровья.