16:52 09/01/2026Գյումրիում վիճաբանության ժամանակ 3 հոգի հրшզենաից վիրավորվել ենԺամը 01:30-ի սահմաններում Գյումրի քաղաքի Մհեր Մկրտչյան և Ավետիք Իսահակյան փողոցների խաչմերուկում տեղի է ունեցել վիճաբանություն Ռաֆիկ Շ.-ի, Ալբերտ Դ.-ի, Կարեն Հ.-ի և մյուս կողմից Շիրակի մարզի բնակիչ 30-ամյա Սուրեն Ա.-ի միջև, որի ժամանակ էլ վերջինս իր մոտ եղած հրազենից կրակոցներ է արձակել վերջինների ուղղությամբ
16:47 09/01/2026Նարեկ Սամսոնյանն անժամկետ հացադուլ հայտարարեցԱյսօր դատարանի դահլիճում ելույթի ավարտին «Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակ Նարեկ Սամսոնյանը հայտարարեց անժամկետ հացադուլ սկսելու մասին՝ խայտառակ դատավարությունը դադարեցնելու պահանջով։ «Հարգարժան...
16:29 09/01/2026Դատարանը երկարացրեց Նարեկ Սամսոնյանի ու Վազգեն Սաղաթելյանի կալանքի ժամկետներըԵրևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Մասիվի նստավայրի դատավոր Մանվել Շահվերդյանը բավարարեց հանրային մեղադրողի միջնորդությունն ու «Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակներ Վազգեն...
16:11 09/01/2026Իշխանությունը խնդիր է դրել` կալանքը որպես պատիժ օգտագործելն ու Նարեկին և Վազգենին հնարավորինս երկար պահել ճաղերի հետևում. Աբրահամյան«Թեև Վազգեն Սաղաթելյանը, Նարեկ Սամսոնյանն ու նրանց փաստաբաններն ամբողջությամբ ոչնչացրեցին գործով մեղադրանքը ու հիմնավոր դիտարկումներով ներկայացրեցին խափանման միջոցը փոխելու անհրաժեշտությունը,...
16:07 09/01/2026ՀԷՑ-ի մասնաճյուղի տեսուչի կողմից խոշոր չափերով խարդախություն կատարելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել էՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության ընդհանուր բնույթի և ընտրական հանցագործությունների քննության վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում...
16:01 09/01/2026Նարեկ Սամսոնյանի ելույթի ժամանակ իրավիճակը լարվեց«Իմնեմնիմի» փոսդքասթի հեղինակներ Վազգեն Սաղաթելյանի ու Նարեկ Սամսոնյանի նկատմամբ խափանման միջոցի հարցի քննարկման ամանակ ելույթ ունեցավ Նարեկ Սամսոնյանը։ Նա աբսուրդ որակեց իրենց ազատությունից զրկելը՝...
15:48 09/01/2026Ազատանի բնակիչն իմանալով համագյուղացիների տնից բացակայելու մասին՝ ապակին կոտրելու միջոցով մտել է ներս և գողացել գումար ու մեդալներՔրեական և համայնքային ոստիկանները բացահայտել են Ազատանում կատարված բնակարանային գողությունը։ ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ, բնակարանային գողության ահազանգը Քրեական ոստիկանության Շիրակի մարզային...
15:34 09/01/2026Վիգեն Էուլջեքջյանը կնոջը խնդրել է հետաձգել որդու հարսանիքըԱդրբեջանում գերության մեջ գտնվող լիբանանահայ Վիգեն Էուլջեքջյանի կինը՝ Լինդա Էուլջեքջյանը «Փաստինֆո»-ին տրամադրել է ամուսնուց ստացած ձեռագիր նամակը՝ թույլատրելով որոշ մանրամասներ ներկայացնել նամակից։...
15:14 09/01/2026Դատախազը միջնորդեց, որ Վազգեն Սաղաթելյանի կալանքը երկարացնեն 3 ամսովՄասիվի դատարանումդատավոր Մ.Շահվերդյանի նախագահությամբ անցկացվում է քաղբանտարկյալներ Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի նկատմամբ «Իմնեմնիմի-2» քրեական գործով առաջին դատական նիստը։ Կողմերն ասացին՝...
15:07 09/01/2026Կարեն Շաքարյանին զրկել են պետական պարգևիցԱրցախի Հանրապետության նախագահի պաշտոնակատար Ա. Դանիելյանը որոշել է արցախցի գեներալ-մայոր Կարեն շաքարյանին զրկել պետական պարգևից։ «Ղեկավարվելով «Արցախի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր...
14:24 09/01/2026Սամսոնյանն ու Սաղաթելյանը կալանավորված են այն անձի հաղորդման հիման վրա, որը թքել էր քաղաքացու վրա. Ֆիդանյան««Իմնեմնիմի» պոդքասթի համահեղինակներ Նարեկ Սամսոնյանի ու Վազգեն Սաղաթելյանի նկատմամբ իրականացվողն ամենախայտառակ քաղաքական հետապնդումն է, ես չեմ վարանի այդպես ասել»,-դատարանի բակում ի աջակցություն...
14:07 09/01/2026Նարեկ Սամսոնյանն ու Վազգեն Սաղաթելյանը Նիկոլի ռեժիմի, Նիկոլի բանդայի պատանդներն են. Աննա Մկրտչյան«Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակներ, քաղբանտարկյալներ Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի դեմ հարուցված քրեական վարույթի շրջանակում այսօր տեղի է ունենալու «Իմնեմնիմի-2» քրեական գործով առաջին...
12:23 09/01/2026Ազատման դիմում է ներկայացրել նաև Փաշինյանի շարասյան մասնակցությամբ վթարին զոհ դարձած Սոնա Մնացականյանի գործով դատախազըՎարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանի ավտոշարասյան մեքենաներից մեկի վրաերթի հետևանքով զոհված հղի երիտասարդ կնոջ՝ Սոնա Մնացականյանի գործով դատախազ Արմեն Բեգլարյանն ազատման դիմում է ներկայացրել։...
12:06 09/01/2026Միքայել և Բագրատ Սրբազանների գործով դատախազն ազատման դիմում է գրելՇիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի դեմ հարուցված քրեական վարույթով հանրային մեղադրող Արման Բաղդասարյանը զբաղեցրած պաշտոնից ազատման դիմում է գրել։ Հունվարի 7-ին գլխավոր դատախազ Աննա...
10:41 09/01/2026Բաքվի բանտում գտնվող Վիգեն Էուլջեքջյանը կնոջը ձեռագիր նամակ է ուղարկելԲաքվի բանտում տանջանքների, զրկանքների ենթարկվող Վիգեն Էուլջեքջյանը կնոջը՝ Լինդային ձեռագիր նամակ է ուղարկել։ Փաստը հաստատում է Բուենոս Այրեսում գործող SOAR-ը՝ Հայ որբերի օգնության ընկերությունը։...
10:24 09/01/2026Անսթափ վարորդի մասնակցությամբ վթարի հետևանքով Չինաստանի կին քաղաքացի է զոհվել ԵրևանումԵրեկ՝ հունվարի 8-ին, մահվան ելքով վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 23:15-ի սահմաններում անհայտ մակնիշի և համարանիշի ավտոմեքենայի վարորդը Արցախի փողոցում վրաերթի է ենթարկել կին հետիոտնին, նրան...
10:13 09/01/2026ԱՊՀ գլխավոր քարտուղարը խոսել է ընդհանուր միգրացիոն տարածքի հայեցակարգի մասինԱՊՀ-ում համակարգված միգրացիոն քաղաքականությունը դարձել է մեր երկրների միջև համագործակցության ակտիվ զարգացման կարևոր գործոն
21:32 08/01/2026ՆԳՆ-ն Կարգապահական հանձնաժողովի կազմում հասարակական միավորումների ընդգրկման հայտարարություն է տարածելՅուրաքանչյուր հասարակական միավորում հայտ կարող է ներկայացնել միայն մեկ լիազոր ներկայացուցչի համար
20:22 08/01/2026Արգելափակումից դուրս բերված մեքենաներ, օգնություն ստացած քաղաքացիներ, ոչ սթափ վարորդներԻնչպես հայտարարվել էր՝ ՆԳ նախարարության ենթակա ծառայությունները տոնական օրերին հանրապետության ողջ տարածքում իրականացրել են ուժեղացված ծառայություն։ Փրկարարներն ու ոստիկանները ապահովել են հասարակական...
19:19 08/01/2026Քրեական վարույթ է նախաձեռնվել լրագրող Անի Գևորգյանի նկատմամբ առերևույթ բռնություն կիրառելու դեպքովՔրեական վարույթ է նախաձեռնվել լրագրող Անի Գևորգյանի նկատմամբ առերևույթ բռնություն կիրառելու դեպքով Համացանցում տարածվել էր տեսանյութ, որտեղ երևում էր, թե ինչպես է Էջմիածնում տեղի ունեցած ակցիայի...

12:56 10/09/2022Armenian Investigative Committee head meets with parents of fallen soldiersChairman of the Investigative Committee Argishti Kyaramyan has met with a group of parents of Armenian servicemen killed in the 2020 Artsakh war.
11:15 09/09/2022Volker Turk appointed new UN human rights chiefThe United Nations General Assembly has approved the appointment of Austrian diplomat and veteran UN staffer Volker Turk as the new UN High Commissioner for Human Rights to replace former...
13:56 07/09/2022Daniel Ioannisyan points to corruption risks in transfer of ZCMC shares to Armenian governmentThe transfer of shares in the Zangezur Copper-Molybdenum Combine (ZCMC) to the Armenian government is opaque and raises numerous questions, says Daniel Ioannisyan, programs coordinator of the Union...
11:00 07/09/2022Swiss overheating their homes in winter may go to jailSwiss, who will overheat their homes to over 19 degrees Celsius (66.2 degrees Fahrenheit) this winter in violation of government directives in the event of gas shortages, will face fines and prison...
15:25 06/09/2022Artsakh MPs call for release of former army commanderArtsakh parliament deputies have asked the Armenian law enforcement authorities to release former Artsakh Defense Army commander Mikayel Arzumanyan from pre-trial custody.
14:17 06/09/2022Armenian soldier killed in Azerbaijani gunfireAn Armenian serviceman was killed in Azerbaijani shooting late on Monday, the Defense Ministry said in a statement on Tuesday, citing preliminary data.
13:15 03/09/2022Ombudswoman attends opening of 'safe space' for LGBTQI community in YerevanA new office, a Safe Space for Trans LGBTQI Community opened in Yerevan by the Right Side Human Rights Defender NGO on Friday in attendance of Armenia’s Human Rights Defender Kristine Grigoryan, the...
16:56 02/09/2022Artsakh has to get strong, ex-ombudsman says on Independence DayArmenia’s former Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan issued a congratulatory message on the 31st anniversary of Artsakh's independence marked on September 2.
15:49 01/09/2022Armenia's chief prosecutor seeks death penalty for high treasonArmenia’s Prosecutor-General Artur Davtyan calls for constitutional amendments that would allow capital punishment for high treason.
12:13 01/09/2022Court approves arrest of former Artsakh army commanderA court in Yerevan has granted a motion filed by the Investigative Committee to remand former Artsakh army commander Mikayel Arzumanyan in pre-trial custody, his lawyer Yerem Sargsyan said on...
11:36 01/09/2022Former head of Armenia's Ayntap community chargedThe former head of Ayntap, a community in Armenia’s Ararat Province, has been charged with abuse of office and fraud, the Investigative Committee reported on Thursday.
16:00 31/08/2022Artsakh's international recognition 'has matured', ombudsman saysThe concluding observations of the UN Committee on the Elimination of Racial Discrimination include cases of gross human rights violations committed by Azerbaijan during the aggression against...
14:36 31/08/2022Lawyer touches on statement about arrest of former Artsakh army chiefLawyer Arsen Babayan, a senior member of the opposition Homeland Party, has touched on the statement of the Investigative Committee regarding the arrest of a former Artsakh army commander.
17:05 30/08/2022Appellate court to issue ruling on Chalabyan’s arrest on WednesdayThe Armenian Court of Criminal Appeals on Tuesday ended hearings of an appeal against the arrest of public figure and opposition activist Avetik Chalabyan.
15:50 30/08/2022Former Artsakh army chief reportedly arrestedA former commander of the Artsakh Defense Army and a chief advisor to the country’s president has been arrested, 168.am said on Tuesday, citing its sources.
11:32 30/08/2022Today marks International Day of the Victims of Enforced DisappearancesArmenia’s Human Rights Defender Kristinne Grigoryan issued a message on the International Day of the Victims of Enforced Disappearances marked on August 30.
15:02 29/08/2022Indian national arrested for killing fellow citizen in YerevanArmenian’s law enforcement authorities have arrested a 45-year-old Indian national on charges of killing his fellow citizen in Yerevan.
13:58 29/08/2022Parents of fallen soldiers to demand Pashinyan's arrestThe parents of Armenian soldiers killed in the 2020 war in Artsakh have unveiled their plans to hold a protest outside the Prosecutor General's Office on Tuesday.
14:34 06/08/2022Twelve dead, 31 injured in Croatia bus crashTwelve people have been killed after a bus carrying Polish tourists veered off a road in Croatia on Saturday, BBC News reported.
15:46 05/08/2022Ombudsperson: Azeri official confirms Artsakh Armenians' right to life is not guaranteedAzerbaijani lawmaker Gudrat Hasanguliyev has confessed about Azerbaijan’s state policy aimed at the ethnic cleansing of the Armenian population of Nagorno-Karabakh (Artsakh), Armenian Human Rights...