19:19 08/01/2026Քրեական վարույթ է նախաձեռնվել լրագրող Անի Գևորգյանի նկատմամբ առերևույթ բռնություն կիրառելու դեպքովՔրեական վարույթ է նախաձեռնվել լրագրող Անի Գևորգյանի նկատմամբ առերևույթ բռնություն կիրառելու դեպքով Համացանցում տարածվել էր տեսանյութ, որտեղ երևում էր, թե ինչպես է Էջմիածնում տեղի ունեցած ակցիայի...
18:58 08/01/2026Վաղը միասին աջակցենք մեր ընկերներին՝ ռեժիմի կողմից այս խայտառակ բռնաճնշումների և աղաղակող ապօրինությունների համատեքստում․ ՖիդանյանԼրագրող Դավիթ Ֆիդանյանը գրում է․ ««Իմնեմնիմի-2» քրեական գործով առաջին դատական նիստ։ Օրեր անց կլրանա երկու ամիսը, ինչ Իմնեմնիմի փոդքասթի համահեղինակներ, քաղբանտարկյալներ Նարեկ Սամսոնյանը և Վազգեն...
18:19 08/01/2026Վարդան Ղուկասյանի առողջական վիճակը վատացել է, նրան ՔԿՀ-ից երեկ տեղափոխել են հիվանդանոց. ՓաստաբանԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի առողջական վիճակը վատացել է, նրան ՔԿՀ-ից երեկ կեսօրին տեղափոխել են հիվանդանոց։ Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց փաստաբան Արամայիս Հայրապետյանը։ Նա...
17:52 08/01/2026Պարեկները 66-ամյա տղամարդու մեքենայում 603 կգ սիգ են հայտնաբերելՍևանա լճից սիգ տեսակի ձկան ապօրինի որսի կանխարգելման միջոցառումների շրջանակում՝ Գեղարքունիքի մարզի պարեկները հունվարի 6-ի առավոտյան Ծովագյուղ-Շորժա-Վարդենիս ճանապարհի 2-րդ կմ-ին ստուգման նպատակով...
17:11 08/01/2026Դատախազի ռեպլիկը նյարդայնացրեց Բագրատ Սրբազանին18 արդարների գործով նիստում՝ ապացույցների ծավալի վերաբերյալ քննարկման ժամանակ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը հարց բարձրացրեց՝ ինչի՞ հիման վրա են մարդիկ ապացույց ներկայացնելու։ «Այդ հարցն առանցքային...
16:53 08/01/2026Միջազգային պարբերականն անդրադարձել է Եկեղեցու և Սամվել Կարաետյանի դեմ ՀՀ իշխանությունների գործողություններինՀայտնի գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանի փաստաբան Ռաբերտ Ամստերդամը գրում է. «Միջազգային ևս մեկ լրատվամիջոցի արձագանք Հեղինակավոր San Francisco Examiner պարբերականը անդրարձել է «Amsterdam &...
16:38 08/01/2026Պաշտոնատար անձը մեղադրվում է շուրջ 160 միլիոն ՀՀ դրամ արժողությամբ գույքի հափշտակության մեջՆրա վերաբերյալ քրեական վարույթն ուղարկվել է դատարան։
15:40 08/01/2026Դատարանում քննվող գործերի նկատմամբ բացարձակապես հարգանք գոյություն չունի. Բագրատ ՍրբազանԴատավոր Կարեն Ֆարխոյանը 18 արդարների գործով դատական նիստի մեկնարկին շնորհավորեց ներկաների Ամանորն ու Սուրբ ծնունդը։ Դատական նիստերի քարտուղարն ընթերցեց՝ վարույթի ներկա մասնակիցների անունները։...
15:06 08/01/2026Ադրբեջանցին այրել է օկուպացված Ջրականի դաշտերըԱդրբեջանցի 66-ամյա Ֆ. Աբբասովը հրդել է Ադրբեջանի զինված ուժերի կոմից օկուպացված Ջրականի դաշտերը։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, հրդեհը բռնկվել է հունվարի 7-ին։ Ոստիկանության աշխատակիցները...
10:04 08/01/2026ԱՄՆ-ում բողոքի ցույցեր են սկսվել ներգաղթի ծառայության աշխատակցի կողմից կնոջ սպшնությունից հետոՆյու Յորքում, Մայամիում և Նոր Օռլեանում բողոքի ցույցեր են նախատեսված
21:52 07/01/2026Իջևանի հիվանդանոցում որդին իմանալով մոր մահվան մասին դրսևորել է ագրեսիվ վարքագիծԴեպքի փաստով ոստիկանության Իջևանի բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել
20:52 07/01/2026Քաղբանտարկյալ Խաչիկ Գալստյանի ուղերձը՝ «Արմավիր» քրեակատարողականիցՓաստաբան Արսեն Բաբայանը գրում է․ ««Արմավիր» քրեակատարողականում այցելեցի ընկերոջս, քաղբանտարկյալ Խաչիկ Գալստյանին: Փոխանցում եմ նրա ուղերձը.
16:22 07/01/2026Թբիլիսիում վրացուն դшնшկահшրելու համար Ուկրաինայի քաղաքացի է ձերբակալվելՀանցագործության գործիքը՝ դանակը, առգրավվել է որպես ապացույց
16:01 07/01/2026Դպրոցները պաշտպանելու կարիք կա. ԿԳՄՍ նախարարը՝ դպրոցներում թմրամիջոցների շրջանառման մասին«Դա շատ կարևոր խնդիր է, այս ուսումնական տարին հայտարարել ենք անվտանգ և ապահով կրթության տարի՝ նպատակ ունենալով նաև բարձրացնել աշակերտների, ուսուցիչների իրազեկվածությունը տարբեր հարցերի վերաբերյալ»,-...
15:43 07/01/2026Դավիթ Համբարձումյանի գործով Վերաքննիչ դատարանում նիստը նշանակված է հունվարի 12-ինՄասիսի ընդդիմադիր նախկին քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանի վերաբերյալ գործով Վերաքննիչ քրեական դատարանում դատական նիստը նշանակված է հունվարի 12-ին, ժամը՝ 16:00-ին։ Այս մասին հայտնում է նրա փաստաբան...
14:52 07/01/2026Համայնքային ոստիկանները հայտնաբերել են մարմնական վնասվածքներ պատճառած տղամարդունՀունվարի 7-ին՝ կեսգիշերն անց, ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում է ստացվել, որ շտապօգնության խումբը մարմնական վնասվածքներով քաղաքացու է հիվանդանոց տեղափոխել: Հաջորդ ահազանգը...
14:48 07/01/2026Պարոն Փաշինյան, Դուք ավելի շատ ուզում եք Վեհափառ լինել, քան վարչապետ մնալ. Թաթոյան«Պարոն Փաշինյան, ինձ թվում է՝ Դուք ավելի շատ ուզում եք Վեհափառ լինել, քան վարչապետ մնալ։ Երևի երեկ ու դրանից առաջ էլ Ձեր նախընտրական քարոզչությունն էր։ Դա իսկապես ծիծաղելի է»,-Ֆեյսբուքյան իր էջում...
14:24 07/01/2026Չաղ Ռուստամին թույլ են տվել մեկ ժամով մասնակցել հոր թաղմանըՔրեական հեղինակություն համարվող Ռուստամ Ստեփանյանին ԱԱԾ մեկուսարանից դուրս են հանելև տարել են հոր հոգեհանգստին: ArmLur.am-ը, վկայակոչելով իր տեղեկությունները, գրում է՝ վերջինի պաշտպանը միջնորդություն...
13:46 07/01/2026Սամվել Կարապետյանին թույլ չեն տվել՝ այցելի հոր գերեզմանինՀայտնի գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանի փաստաբան Արամ Վարդևանյանը տեղեկացնում է. «2025 թվականի դեկտեմբերի 30-ին Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ հունիսի 18-ից կիրառված ակնհայտ ապօրինի բանտային կալանքը...

15:54 19/01/2024Заседание суда по делу Гагика Хачатряна перенесеноЗаседание суда по делу бывшего главы Комитета государственных доходов, экс-министра финансов Армении Гагика Хачатряна отложено по состоянию его здоровья.
12:15 19/01/2024Monumentwatch.org: Азербайджанцы осквернили мемориальный комплекс в селе Хакаку в оккупированном Гадрутском районе АрцахаНезависимая академическая платформа «Мониторинг культурного наследия Арцаха» (monumentwatch.org) сообщает: «15 января 2024 года некоторые армянские телеграм-каналы опубликовали снятое...
13:22 16/01/2024Напавшие на бригаду «Скорой помощи» в Ереване братья задержаныПолиция Армении сообщает о задержании двух мужчин по факту инцидента с нападением на бригаду «Скорой помощи» в Ереване.
12:34 16/01/2024В Ереване произошел второй за последние дни инцидент, в эпицентре которого – врачи «Скорой помощи»Произошел очередной омерзительный инцидент: в эпицентре – вновь врачи "Скорой помощи"», – написал пресс-секретарь мэрии Еревана Айк Костанян на своей странице в соцсети Facebook.
16:05 15/01/2024СК Армении сообщает новые подробности по делу экс-заместителя Генштаба ВС РА Тирана ХачатрянаОдин из 5 задержанных в рамках уголовного производства по факту хулиганства с применением оружия и ранения одного человека, произошедшем в кафе в селе Арамус поздно вечером 11 января текущего года,...
11:47 15/01/2024Экс-заместитель Генштаба ВС Армении Тиран Хачатрян арестованСудья суда общей юрисдикции первой инстанции города Ереван Гагик Погосян удовлетворил ходатайство об избрании в отношении бывшего заместителя начальника Генштаба ВС Армении генерал-лейтенанта Тирана...
17:01 13/01/2024Экс-замглаве ГШ ВС Армении Тирану Хачатряну обвинения пока не предъявленоБывшему заместителю начальника Генштаба Вооруженных сил Армении Тирану Хачатряну пока не предъявлено обвинения.
13:21 13/01/2024Карен Андреасян: Это позорная ложь«Опровергаю. Это позорная ложь. Такая ложь не подобает даже «желтой прессе»», – написал председатель Высшего судебного совета Карен Андреасян в ответ на публикацию газеты «Грапарак». На своей...
11:53 13/01/2024Спасательная служба МВД Армении приводит подробности цепного ДТП на автодороге Ереван-СеванСпасательная служба МВД Армении приводит подробности произошедшего вечером 12 января цепного ДТП на автодороге Ереван-Севан.
11:18 13/01/2024Склад Wildberries полыхает в Петербурге, прокуратура проводит проверкуПрокуратура проводит проверку в связи с пожаром в складском комплексе в Санкт-Петербурге, сообщает РИА Новости со ссылкой на городскую прокуратуру.
15:06 12/01/2024Сегодняшнее судебное заседание по делу лидера движения «Вето» Нарека Маляна не состоитсяСудебное заседание по делу оппозиционного активиста, лидера движения «Вето» Нарека Маляна сегодня не состоится.
14:43 12/01/2024Армен Абазян переназначен директором СНБ Армении – теперь уже решением ПашинянаНикол Пашинян назначил на должность директора Службы национальной безопасности Армении Армена Абазяна.
14:01 12/01/2024Армен Абазян освобожден от должности директора СНБ АрменииДиректор Служба национальной безопасности Армении Армен Абазян освобожден от занимаемой должности. Соответствующий указ подписал Ваагн Хачатурян по предложению Никола Пашиняна. Армен Абазян занял...
13:40 12/01/2024Тиран Хачатрян подвергнут приводуБывший заместитель начальника ГШ ВС РА, генерал-лейтенант Тиран Хачатрян подвергнут приводу. Эти сведения Panorama.am в СК Армении не подтвердили, но и не опровергли. «Исходя из интересов следствия,...
13:34 12/01/2024Тиран Хачартян – об инциденте со стрельбой во время застолья: «Мне нечего сказать»«Мне нечего сказать», – так отреагировал бывший первый заместитель начальника ГШ ВС РА, генерал-лейтенант Тиран Хачатрян, услышав, что говорит с журналистом.
13:14 12/01/2024Полиция в Екатеринбурге ищет женщину, которая заставила маленького сына гулять в одних носкахСотрудники полиции проверяют информацию о том, что жительница Екатеринбурга заставила маленького сына гулять без обуви на улице, сообщили РИА Новости в пресс-службе городского УМВД.
12:26 11/01/2024Судебное заседание по делу Армине Адибекян отложеноСудебное заседание по уголовному делу, возбужденному в отношении эксперта по вопросам Азербайджана Армине Адибекян, отложено.
11:31 11/01/2024Контрабанду сигарет пресекли на границах Грузии с Турцией, Арменией и РоссиейТаможенники Службы доходов Минфина Грузии в декабре 2023 года изъяли 2 299 пачек незадекларированных сигарет на пяти таможенно-пропускных пунктах страны и пресекли попытки ввоза в страну...
16:43 10/01/2024В порту Петербурга нашли более тонны кокаина из НикарагуаБолее тонны кокаина обнаружили сотрудники таможни в контейнере из Никарагуа в Большом порту Санкт-Петербурга.
14:55 10/01/2024Певец Шарлот в суде извинился перед Путиным за его разорванный портретПевец Эдуард Шарлот выступил в Самарском областном суде с обращением, в котором извинился перед президентом Владимиром Путиным и всеми россиянами, передает корреспондент РИА Новости из зала суда.