21:23 04/01/2026Գայանե Ջումանովան որոնվում է որպես անհետ կորածՔրեական ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչության կողմից որպես անհետ կորած որոնվում է 1986թ. ծնված Գայանե Ջումանովան։ Նա հունվարի 3-ին Արմավիրի մարզի Դալարիկ գյուղի իր բնակարանից դուրս է եկել և չի...
20:04 04/01/2026Իրավապահները պարզել են, թե ովքեր են սպանել Չաղ Ռուստամի հորըԻրավապահները պարզել են քրեական հեղինակություն Չաղ Ռուստամի՝ Ռուստամ Ստեփանյանի հորը սպանողների ինքնությունը։ Այս մասին գրում է ArmLur.am-ը՝ վկայակոչելով իր տեղեկությունները։ «Առաջիկայում իրավապահ...
15:54 04/01/2026Հիմա էլ թիրախավորված է Թալինի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցին. Ահազանգ«Այսօր, Թալին քաղաքի Սուրբ Աստվածածին Եկեղեցում Արամայիս Թախմազյանը (նախկին տեր Թադեն) փորձ էր անում մտնել ավանդատուն: Վերջին շրջանում նշված անձը գալիս էր Եկեղեցի և հագնելով քահանայական հագուստը...
14:13 04/01/2026Թալանել են Հայաստանում հայտնի ընկերություններից մեկի տնօրենի տունըԴեկտեմբերի 30-ին առանձնապես խոշոր չափի գողության դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Shamshyan.com-ը հայտնում է, որ ժամը 22:00-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական...
18:47 03/01/2026Մադուրոն և նրա կինը Վենեսուելայից ուղղաթիռով են դուրս բերվել, որից հետո նավով տեղափոխվում են Նյու ՅորքՄադուրոն և նրա կինը Վենեսուելայից ուղղաթիռով են դուրս բերվել, որից հետո նավով տեղափոխվում են Նյու Յորք։ Այս մասին հայտնել է Դոնալդ Թրամփը։ «Մենք չենք կարող ռիսկի դիմել՝ թույլ տալով, որ ինչ-որ մեկը...
16:37 03/01/2026Մադուրոյին մեղադրանք է առաջադրվել ԱՄՆ-ի դեմ նարկոահաբեկչական դավադրության, կոկաինի ներմուծման, գնդացիրների և կործանարար սարքերի ապօրինի պահման համարԱՄՆ գլխավոր դատախազ Պամելա Բոնդին հայտնել է․ «Նիկոլաս Մադուրոյին մեղադրանք է առաջադրվել ԱՄՆ-ի դեմ նարկոահաբեկչական դավադրության, կոկաինի ներմուծման, գնդացիրների և կործանարար սարքերի ապօրինի պահման...
22:17 02/01/2026Արտառոց դեպք Արարատում. ավտոմեքենայում ամուսինը սուր, կտրող-ծակող առարկայով վնասվածքներ է պատճառել հղի կնոջըԲժիշկները պայքարում են նրա կյանքի համար։ Մանրամասները հայտնում է Shamshyan.com-ը։
20:55 02/01/2026Ֆրանսիայում տղամարդը կոտրել և գողացել է Ժաննա դ'Արկի ձիարձանի սուրըՏղամարդը կոտրել և գողացել է Փարիզի ութերորդ թաղամասի Սեն-Օգյուստեն հրապարակում գտնվող Ժաննա դ'Արկի ձիաարձանի սրի ծայրը և հեռացել։ Ավելի ուշ նա ձերբակալվել է հանրային սեփականությունը վնաս հասցնելու և...
20:42 02/01/2026Հայտնի է Շվեյցարիայի հայտնի հանգստավայրերից մեկում տեղի ունեցած հրդեհի պատճառըՎալե կանտոնալ ոստիկանության տվյալներով՝ զոհվել է 40 մարդ, ևս 119-ը վիրավորվել են, որոնց մեծ մասը գտնվում է ծանր վիճակում։
17:00 02/01/2026Հրազենային վիրավորում ստացած «Չաղ Ռուստամի» հայրը հիվանդանոցում մահաgել էԴեպքի մանրամասները հայտնում է Shamshyan.com կայքը։
12:17 02/01/2026Արագածոտնի թեմը հայտարարություն է տարածել դեպքի մասին, որն առերևույթ պարունակում է հանցանքի հատկանիշներ. ՓաստաբանԹալինի Սուրբ Աստվածածին Եկեղեցում հոգևորականների կողմից կատարվելիք «Նռնօրհնեքի» կարգը խոչընդոտվել է Թալինի համայնքապետի և տեղի կարգալույծ եղած նախկին հոգեւորականի՝ Արամայիս Թախմազյանի կողմից։
11:45 02/01/2026Դատարաններն անվավեր են ճանաչում ՀԷՑ աշխատակիցների ազատման հրամանները, բայց նրանց չեն վերականգնում իրենց պաշտոններում. Հանրային հսկող«Հայաստանի «արդար» դատարանները Ռոմանոս Պետրոսյանի` ՀԷՑ ՓԲ ընկերության աշխատակիցների, ազատման հրամաններն անվավեր են ճանաչում, բայց աշխատակիցներին չեն վերականգնում իրենց պաշտոններում»,- այս մասին...
10:28 02/01/2026Մեղրիի մաքսակետի ղեկավարը կալանավորվել է. մանրամասներ են հայտնել Հակակոռուպցիոն կոմիտեիցՄեղրիի մաքսակետի ղեկավար Հովհաննես Ամիրխանյանը կալանավորվել է։ Հակակոռուպցիոն կոմիտեից «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան հաստատել են, որ իրենց մոտ քննվող քրեական վարույթի շրջանակում քրեական հետապնդում է...
21:54 01/01/2026Դանшկահшրված հիվանդանոց է տեղափոխվել քրեական պատմություններով հայտնի 49-ամյա տղամարդըԻնչ հանգամանքներում է Կ․ Մարությանը դանակահարվել
18:54 01/01/2026Մեր ընկերոջ «ՀԱՅՐԵՆԻՔ» կուսակցության գլխավոր քարտուղար պրոֆեսոր Խաչիկ Գալստյանի ոգին բարձր է. Սոս ՀակոբյանՀատուկ կերպով ողջունում էր բոլոր քաղբանտարկյալներին և իրենց ընտանիքի անդամներին՝ լինելով դժվարության մեջ գտնվող քաղաքական հայի կողքին
21:39 31/12/2025Կրակոցներ՝ Երևանում. վիրավորը քրեական պատմություններով հայտնի «Չաղ Ռուստամի» հայրն էԱյսօր՝ դեկտեմբերի կրակոցներ են հնչել Երևանում։ Ժամը 19:00-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Արաբկիրի բաժնում և ՀՀ ՆԳՆ...
15:59 31/12/2025Կազմակերպված խմբի կողմից խոշտանգման և այլ հանցանքներ կատարելու վերաբերյալ հաղորդում․ ՓոստանջյանՎարդան Ղուկասյանի պաշտպան՝ Զարուհի Փոստանջյան հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «ՀՀ գլխավոր դատախազին ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանին 31 դեկտեմբերի, 2025 թվական Հաղորդում կազմակերպված խմբի...
14:01 31/12/2025Եղե՛ք զգոն, եղե՛ք պաշտպանված․ ԿիբեռոստիկանությունՀՀ ՆԳՆ քրեական ոստիկանության Կիբեռհանցագործությունների դեմ պայքարի վարչությունն ամանորյան հաղորդագրություն է տարածել, որում ասվում է․ «Սիրելի՛ քաղաքացիներ, Կիբեռոստիկանությունը շնորհավորում է Ձեզ...
12:30 31/12/2025Դատախազությունն ապօրինի հիմնավորումներով «ապօրինի գույք» է որակել իմ աշխատանքի արդյունքում ստեղծված օրինական սեփականությունը. ՍաղաթելյանՍա ընդամենը Փաշինյանի վրեժխնդրության և փոքրոգիության հերթական դրսևորումն է
12:22 31/12/2025Տեր Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանը անցնում է ծանր փորձության միջով, մեր աղոթքները բազմապատկված են. Արագածոտնի թեմԹող Ամենակալ Աստված օրհնի գալիք տարին, զորացնի Իր ժողովրդին և հասցնի անփոթորիկ ու խաղաղ նավահանգստի

12:50 30/12/2023«Это не про меня». Депутат от партии Пашиняна – об избиении на «воровской сходке» в АлавердиДепутат Национального Собрания Армении от фракции партии власти «Гражданский договор» Арен Мкртчян опроверг сведения о своем избиении в городе Алаверди.
12:08 30/12/2023Суд оштрафовал Анастасию Ивлееву на 100 тысяч рублей за «голую» вечеринкуЛефортовский районный суд города Москвы оштрафовал на 100 тысяч рублей блогера Анастасию Ивлееву за организацию эпатажной вечеринки в клубе Mutabor, сообщили РАПСИ в пресс-службе Мосгорсуда.
14:55 28/12/2023Патрульные в Ереване остановили автомобиль президента Арцаха Самвела Шахраманяна – за езду в сопровождении кортежа и охраныПатрульные Полиции МВД Армении в Ереване остановили автомобиль президента Арцаха Самвела Шахраманяна – из-за езды в сопровождении кортежа и охраны.
14:23 28/12/2023Геворк Даниелян: Маловероятно, что парламент Армении отреагирует на принятое в Азербайджане армянофобское заявлениеК сожалению, маловероятно, что парламент Армении отреагирует на армянофобское заявление, принятое по итогам слушаний в милли меджлисе Азербайджана, пишет доктор юридических наук, бывший министр...
12:32 26/12/2023Создатель сериала «Mr. Freeman» Павел Мунтян объявлен в розыскМВД России объявило в розыск автора мультипликационного сериала «Mr. Freeman» Павла Мунтяна. Карточка с его именем появилась в базе розыска. В октябре в отношении Павла Мунтяна возбудили уголовное...
12:14 26/12/2023Арестованный актер из сериала «Слово пацана» не признал вину в убийствеАктер Сергей Базанов, сыгравший эпизодическую роль в сериале «Слово пацана. Кровь на асфальте», не признал вину в убийстве бизнесмена в 2011 году, сообщила пресс-служба столичного Следственного...
12:03 25/12/2023Вучич: При беспорядках в Белграде пострадали полицейские, задержаны 35 человекИсполняющий обязанности мэра Белграда Александр Шапич продемонстрировал журналистам и общественности ущерб, который нанесли в ночь на понедельник протестующие зданию скупщины (представительного...
11:41 25/12/2023Вероника Зонабенд: К удерживаемому в Азербайджане Рубену Варданяну не пускают международных адвокатовЭтот год действительно тяжёлый, никто не ожидал, что произойдут такие события. Мы не знаем, как скоро ситуация разрешится, заявила в интервью Медиамакс Вероника Зонабенд – супруга удерживаемого в...
14:31 23/12/2023Жуткая трагедия в Лос-Анджелесе: 4-летнего Гора Адамяна застрелили на глазах у родителейЖуткая трагедия произошла в районе Ланкастера в округе Лос-Анджелес: 4-летий Гор Адамян погиб после того, как его родители оказались вовлечены в инцидент на дороге, закончившийся стрельбой.
17:31 22/12/2023Айк Мамиджанян: Кольцо международного давления вокруг Пашиняна сжимается«Логика подсказывает следующее: кольцо международного давления вокруг Никола Пашиняна сжимается», – заявил в беседе с журналистами руководитель оппозиционной фракции «Честь имею» Национального...
16:11 22/12/2023Таможенники Петербурга обнаружили 100 кг кокаина в контейнерах с бананамиБолее 100 килограммов кокаина обнаружили таможенники в порту Санкт-Петербурга. Об этом 22 декабря сообщила пресс-служба Северо-Западного таможенного управления. Как передает МИР 24, наркотики,...
15:38 22/12/2023Арам Авчян начинает сидячий пикет и голодовку перед Национальным центром пульмонологииБывший сотрудник Национального центра пульмонологии Арам Авчян начинает сидячий пикет и голодовку перед больницей.
15:01 22/12/2023Чалабян: Суд, по указанию действующих властей, пытается ограничить мою общественно-политическую деятельностьСуд первой инстанции Еревана под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна 21 декабря огласил приговор по уголовному делу, которое продолжается уже полтора года, которым был наложен не имеющий...
11:44 22/12/2023Власти Чехии объявили 23 декабря днем траура после стрельбы в университетеВласти Чехии объявили 23 декабря днем траура по погибшим в результате стрельбы в Карловом университете в Праге, сообщил премьер Петр Фиала.
12:50 21/12/2023Армянская церковь была разграблена и подверглась вандализму в ШвецииАрмянская церковь была разграблена и подверглась вандализму в городе Сёдертелье в Швеции. Об этом сообщают шведские СМИ. Из Армянской Апостольской церкви Сурб Мариам (Пресвятой Богородицы) были...
15:56 20/12/2023Арсен Ереванский отпущен на свободу, суд признал неправомерным задержание «вора в законе»Арсен Мкртчян (известный в криминальных кругах как Арсен Ереванский), задержанный в рамках уголовного производства по инциденту между «ворами в законе», произошедшему 17 ноября в Ереване, отпущен на...
15:22 20/12/2023Новый случай нападения на футбольного арбитра в Турции: судье сломали носНовый случай нападения на футбольного арбитра произошел в Турции: в провинции Ширнак на юго-востоке страны в инциденте на матче любительских команд судье сломали нос, сообщает РИА Новости со ссылкой...
13:50 20/12/2023Рыбаки в масках избили патрульных на озере Севан у села Норатус. СК Армении приводит подробностиВ рамках уголовного производства выясняются обстоятельства имевшего место в Гегаркуникской области Армении инцидента с участием десятков человек.
13:18 20/12/2023Ходатайства о задержании россиянина Дмитрия Сетракова в Генеральную прокуратуру Армении не поступало. РазъяснениеХодатайства о задержании, аресте и передаче (экстрадиции) Дмитрия Сетракова компетентным органам РФ в Генеральную прокуратуру Республики Армения не поступало, его не рассматривали и не удовлетворяли.
11:52 20/12/2023В МВД Армении подтвердили факт задержания рыбаков в Гегаркуникской областиВ министерстве внутренних дел Армении Panorama.am подтвердили факт задержания рыбаков в Гегаркуникской области республики.