22:51 30/12/2025Սամվել Կարապետյանի տան դիմաց հավաքված աջակիցները նրան դիմավորեցին ծափերով, գրկախառնություններովՊաշտպանական թիմը պատրաստվում է բողոքարկել այդ որոշումը
20:48 30/12/2025Խաչիկ Գալստյանին կալանավորեցին 2 ամսով«Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Խաչիկ Գալստյանը կալանավորվեց երկու ամսով։ «Բնականաբար որոշումը համարում ենք անարդար, ապօրինի։ Այն բողոքարկվելու է։ Պարոն Գալստյանն իրեն մեղավոր չի...
20:15 30/12/2025Սամվել Կարապետյանի խափանման միջոցը փոխվեցՀայտնի գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանի խափանման միջոցը փոխվեց։ Նրա նկատմամբ կիրառվեց տնային կալանք և գրավ։ «2025 թվականի հունիսի 18-ից Սամվել Կարապետյանը ապօրինի կալանավորված է: 2025 թվականի...
18:58 30/12/202526-ամյա Լիլիթ Երմալովյանը որոնվում է որպես անհետ կորածՆԳՆ ոստիկանության կողմից որպես անհետ կորած որոնվում է 1999 թ. ծնված Լիլիթ Երմալովյանը: «Նրա գտնվելու վայրի վերաբերյալ տեղեկություններ ունեցողներին խնդրում ենք դիմել ոստիկանության մոտակա բաժին կամ...
18:40 30/12/2025Խաչիկ Գալստյանը ՔՕ-ով արգելված որևէ բան չի կատարել, կալանքի միջնորդության հարցով որոշումը կլինի ժամը 20:20-ին. Սոս Հակոբյան«Հայրենիք» կուսակցության անդամ Խաչիկ Գալստյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ որոշումը կհրապարակվի այսօր 20։20-ին, դատարանը հեռացել է խորհրդակցական սենյակ»,- Հակակոռուպցիոն դատարանում նիստի ավարտից հետո...
18:03 30/12/2025«ԱԼԵՔՍ-33» ՍՊԸ-ին պատկանող լցակայանում հերթական թերլիցքավորման դեպք է հայտնաբերվելԿասեցվել է հեղուկ գազի վաճառքը
17:36 30/12/2025«Սրբազան պայքարի» գործով մեղադրյալ Մովսես Շարբաթյանի կալանքը վերացվել է, փոխարինվել տնային կալանքով և գրավով«Սրբազան պայքարի» գործով կալանավորված Մովսես Շարբաթյանի նկատմամբ կիրառված կալանքը վերացվել է և փոխարինվել տնային կալանքով և գրավով։ «2025 թվականի դեկտեմբերի 16-ին բողոքարկել էի դատավոր Կ.
17:13 30/12/2025Վազգեն Սաղաթելյանին երկու ամսով կալանավորելու վերաբերյալ որոշումը չի բեկանվել․ փաստաբան«Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակ Վազգեն Սաղաթելյանը կշարունակի մնալ կալանքի տակ։ Փաստաբան Արսեն Բաբայանը գրում է.
15:49 30/12/2025Խաչիկ Գալստյանը չի ընդունել մեղադրանքը, չկան ապացույցներ, որ հանցանք է եղել. Փաստաբան«Խաչիկ Գալստյանը չի ընդունել մեղադրանքը, ընդհանուր առմամբ չկան նյութեր, ապացույցներ, որից կարելի է ենթադրել, որ որևէ հանցագործություն է տեղի ունեցել»,-Հակակոռուպցիոն դատարանի մոտ լրագրողներին ասաց...
14:37 30/12/2025Վարդան Ղուկասյանի՝ իբրև ՀՀ ինքնիշխանության դեմ կոչերի վերաբերյալ գործը կկարճվի. ՊաշտպանԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի՝ իբրև ՀՀ ինքնիշխանության դեմ կոչերի վերաբերյալ գործը կկարճվի։ Այս մասին հայտնում է փաստաբան Զարուհի Փոստանջյանը։ Նա մանրամասնում է, որ իրեն զանգել է քննիչը՝...
14:30 30/12/2025ՀՀ և օտարազգի մի խումբ քաղաքացիներ ստեղծել և ղեկավարել են անդրազգային հանցավոր կազմակերպությունՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության կիբեռհանցագործությունների և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում կատարված հանցագործությունների վարչությունում ավարտվել է անդրազգային...
14:26 30/12/2025Անհնար է նկարագրել այն զգացումը, որը կարելի է ունենալ այդպիսի մարդուն ճաղերի հետևում տեսնելիս. Տիգրան Աբրահամյանը տեսակցել է Աշոտ ԵրկաթինԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը «Վարդաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում հանդիպել է «Սիսական» ջոկատի հրամանատար Աշոտ Մինասյանին (Աշոտ Երկաթ): «Անհնար է նկարագրել այն...
13:21 30/12/2025Չեմ կարող կանխատեսել` ինչ թարմ «թակարդ» եք լարել իմ շուրջ նոր սկանդալ պայթեցնելու համար. Աննա Հակոբյանը հիմա էլ թիրախավորել է RED Store-ինՆիկոլ Փաշինյանի կողակից Աննա Հակոբյանը Մի հսկա գրառում է կատարել Red Store խանութների ցանցի վերաբերյալ։ ««Վերջապես ժամանակ ունեցա և աչքի անցկացրի «Իմ քայլը» հիմնադրամի և իմ գործունեության վերաբերյալ...
10:58 30/12/2025Վերջին 3 օրում հանրապետությունում տեղի է ունեցել 748 պատահար, որոնց գերակշիռ մասը նյութական ելքով են. ՆԳՆՊարեկային ծառայությունը հանրապետության ճանապարհներին շարունակում է ուժեղացված հսկողությունն ու խիստ վարչարարությունը։ ՆԳ նախարարությունից հայտնում են, որ միայն վերջին 3 օրում պարեկային ծառայողները...
10:50 30/12/2025Ջրային պարեկները 29-ամյա վարորդի մեքենայում 197 կգ-ից ավել ձուկ են հայտնաբերելՊարեկային ծառայության Գեղարքունիքի մարզի գումարտակի ջրային պարեկները դեկտեմբերի 26-ին Ծովագյուղ-Շորժա-Վարդենիս ճանապարհահատվածի 34-րդ կմ հատվածում ստուգման նպատակով կանգնեցրել են «Օպել» մակնիշի...
10:39 30/12/2025Ինչո՞ւ է ձերբակալվել Խաչիկ Գալստյանը՝ ըստ Հակակոռուպցիոն կոմիտեի«Արմավիրի մարզի Վաղարշապատ համայնքում 2025 թվականի նոյեմբերի 16-ին համամասնական ընտրակարգով ավագանու ընտրություններին «Հայրենիք» կուսակցության պատասխանատու անձանց կողմից իրենց օգտին քվեարկելու դիմաց...
10:32 30/12/2025ՀՀԿ-ական նախկին պատգամավոր Կարեն Ավագյանը հրավիրվել է Գլխավոր դատախազությունՀՀԿ-ական նախկին պատգամավոր Կարեն Ավագյանը հրավիրվել է ՀՀ Գլխավոր դատախազություն ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչություն։ Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ «Ազդարար»...
09:37 30/12/2025Խաչիկին ձերբակալելը փոքրոգություն է, անմարդկային քայլ. Հասարակական-քաղաքական գործիչներն արձագանքում են «Հայրենիք»-ի անդամների ձերբակալություններինՀասարակական-քաղաքական գործիչներ, քաղաքացիներ քննադատում են «Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Խաչիկ Գալստյանի ձերբակալությունն ու իրենց զորակցությունը հայտնում նրան։ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն, որ...
01:11 30/12/2025Ձերբակալվել է նաև Վաղարշապատում «Հայրենիք» կուսակցության պատասխանատու Արամ ՔոչարյանըԵվ Խաչիկ Գալստյանին, և նրան կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել։

12:57 24/06/2022Armenian, Russian and Azeri chief prosecutors to meet in MinskArmenia’s Prosecutor General Artur Davtyan has paid a working visit to Belarus to take part in the 32nd meeting of the Coordinating Council of Prosecutors General of the Commonwealth of Independent...
15:00 23/06/2022Armenian judicial watchdog dismisses Ruben VardazaryanThe Supreme Judicial Council (SJC), a state body overseeing Armenian courts, has decided to dismiss its suspended chairman Ruben Vardazaryan.
11:13 23/06/2022Biden names US ambassador nominee to ArmeniaU.S. President Joe Biden on Wednesday announced his nominees to serve as ambassadors to several countries, including Armenia. He named Kristina A. Kvien as his nominee for new U.S. Ambassador to...
15:49 21/06/2022Yerevan appellate court refuses to arrest oppositionist Velikhan KhlghatyanThe Yerevan Court of Criminal Appeals has rejected a prosecutor’s request to arrest opposition activist Velikhan Khlghatyan who was involved in a brawl in the city of Gyumri at anti-government...
13:35 21/06/2022Aparan police chief sacked after fatal shootingThe police chief of the Aparan region in Armenia’s Aragatsotn Province, Ashot Hayrapetyan, has been dismissed following the fatal shooting on Sunday, which left two people dead and five others...
16:05 20/06/2022Armenia's ruling party nominates Anna Vardapetyan for chief prosecutorThe parliamentary faction of Armenia’s ruling Civil Contract party has officially nominated Anna Vardapetyan for Prosecutor General, according to a statement released by the National Assembly on...
14:50 20/06/2022Man arrested in Sunday's fatal shooting in Armenian villageThe Investigative Committee of Armenia has revealed details of a fatal shooting in the Armenian village of Nigavan, which left two killed and five others wounded.
14:08 20/06/2022Human rights activist slams 'disgraceful' police report on fatal shooting in Armenian villageHuman rights activist Ruben Melikyan has denounced the “disgraceful” police report regarding the deadly shooting in Nigavan, a village near the town of Aparan in Armenia’s Aragatsotn Province, on...
12:32 20/06/2022Artur Vanetsyan reacts to deadly shooting in Armenian villageSenior opposition lawmaker Artur Vanetsyan has reacted to the fatal incident involving a group of people in Nigavan, a village near the town of Aparan in Armenia’s Aragatsotn Province, late on...
15:12 18/06/2022One killed in Yerevan explosionAccording to preliminary data, one person was killed and another was injured in the wake of an explosion in Yerevan on Saturday afternoon, the Armenian Ministry of Emergency Situations reported.
14:36 18/06/2022Preliminary probe into case involving producer Armen Grigoryan overThe preliminary investigation into the case involving producer Armen Grigoryan has been completed, lawyers Ruben Melikyan and Armen Mashinyan said, citing the agency dealing with the probe.
13:51 18/06/2022US expert 'impressed' by Armenia's determination to push forward democratic reformsArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsperson) Kristine Grigoryan on Saturday held a meeting with the representatives of the National Democratic Institute (NDI) and President and CEO of the National...
12:01 18/06/2022Artsakh's NSS urges against spread of dubious newsAzerbaijan’s special services continue spreading fake news on Facebook in an attempt to create an atmosphere of fear in Artsakh, the country’s National Security Service (NSS) said in a statement late...
15:36 17/06/2022Opposition MP blames authorities' policy for Aliyev's Artsakh remarksMP Aram Vardevanyan of the opposition Hayastan bloc blamed the incumbent Armenian authorities’ policy for Azerbaijani President Ilham Aliyev’s latest statements on Artsakh (Nagorno-Karabakh).
14:36 17/06/2022Armenian government expands annual police budgetThe annual spending on Armenia’s police will be increased by more than 2 billion drams, according to a decision approved by the government on Friday.
12:12 17/06/2022Ombudswoman briefs US official on Azerbaijani policy of hatred against Artsakh ArmeniansArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsperson) Kristinne Grigoryan on Thursday held a meeting with Deputy Assistant Secretary Erika Olson at the U.S.
14:53 15/06/2022Court refuses to end prosecution of MP Armen GevorgyanThe Yerevan Court of General Jurisdiction has rejected a request to drop charges against Armen Gevorgyan, an MP from the opposition Hayastan bloc, and end his prosecution.
16:45 14/06/2022Court allows MP Armen Gevorgyan to leave for PACE summer sessionThe Yerevan Court of General Jurisdiction has allowed Armen Gevorgyan, an MP from the opposition Hayastan bloc, to travel to Strasbourg to attend the summer plenary session of the Parliamentary...
13:06 14/06/2022Three arrested after driving into tent in central YerevanThree people have been arrested after driving into a tent set up by the opposition in Yerevan’s central France Square.
12:31 14/06/2022Opposition resolution not put on Armenian parliament agendaMPs from Armenia’s ruling Civil Contract party on Tuesday abstained from voting on an opposition-drafted resolution on relations with Azerbaijan and Turkey.