22:51 30/12/2025Սամվել Կարապետյանի տան դիմաց հավաքված աջակիցները նրան դիմավորեցին ծափերով, գրկախառնություններովՊաշտպանական թիմը պատրաստվում է բողոքարկել այդ որոշումը
20:48 30/12/2025Խաչիկ Գալստյանին կալանավորեցին 2 ամսով«Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Խաչիկ Գալստյանը կալանավորվեց երկու ամսով։ «Բնականաբար որոշումը համարում ենք անարդար, ապօրինի։ Այն բողոքարկվելու է։ Պարոն Գալստյանն իրեն մեղավոր չի...
20:15 30/12/2025Սամվել Կարապետյանի խափանման միջոցը փոխվեցՀայտնի գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանի խափանման միջոցը փոխվեց։ Նրա նկատմամբ կիրառվեց տնային կալանք և գրավ։ «2025 թվականի հունիսի 18-ից Սամվել Կարապետյանը ապօրինի կալանավորված է: 2025 թվականի...
18:58 30/12/202526-ամյա Լիլիթ Երմալովյանը որոնվում է որպես անհետ կորածՆԳՆ ոստիկանության կողմից որպես անհետ կորած որոնվում է 1999 թ. ծնված Լիլիթ Երմալովյանը: «Նրա գտնվելու վայրի վերաբերյալ տեղեկություններ ունեցողներին խնդրում ենք դիմել ոստիկանության մոտակա բաժին կամ...
18:40 30/12/2025Խաչիկ Գալստյանը ՔՕ-ով արգելված որևէ բան չի կատարել, կալանքի միջնորդության հարցով որոշումը կլինի ժամը 20:20-ին. Սոս Հակոբյան«Հայրենիք» կուսակցության անդամ Խաչիկ Գալստյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ որոշումը կհրապարակվի այսօր 20։20-ին, դատարանը հեռացել է խորհրդակցական սենյակ»,- Հակակոռուպցիոն դատարանում նիստի ավարտից հետո...
18:03 30/12/2025«ԱԼԵՔՍ-33» ՍՊԸ-ին պատկանող լցակայանում հերթական թերլիցքավորման դեպք է հայտնաբերվելԿասեցվել է հեղուկ գազի վաճառքը
17:36 30/12/2025«Սրբազան պայքարի» գործով մեղադրյալ Մովսես Շարբաթյանի կալանքը վերացվել է, փոխարինվել տնային կալանքով և գրավով«Սրբազան պայքարի» գործով կալանավորված Մովսես Շարբաթյանի նկատմամբ կիրառված կալանքը վերացվել է և փոխարինվել տնային կալանքով և գրավով։ «2025 թվականի դեկտեմբերի 16-ին բողոքարկել էի դատավոր Կ.
17:13 30/12/2025Վազգեն Սաղաթելյանին երկու ամսով կալանավորելու վերաբերյալ որոշումը չի բեկանվել․ փաստաբան«Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակ Վազգեն Սաղաթելյանը կշարունակի մնալ կալանքի տակ։ Փաստաբան Արսեն Բաբայանը գրում է.
15:49 30/12/2025Խաչիկ Գալստյանը չի ընդունել մեղադրանքը, չկան ապացույցներ, որ հանցանք է եղել. Փաստաբան«Խաչիկ Գալստյանը չի ընդունել մեղադրանքը, ընդհանուր առմամբ չկան նյութեր, ապացույցներ, որից կարելի է ենթադրել, որ որևէ հանցագործություն է տեղի ունեցել»,-Հակակոռուպցիոն դատարանի մոտ լրագրողներին ասաց...
14:37 30/12/2025Վարդան Ղուկասյանի՝ իբրև ՀՀ ինքնիշխանության դեմ կոչերի վերաբերյալ գործը կկարճվի. ՊաշտպանԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի՝ իբրև ՀՀ ինքնիշխանության դեմ կոչերի վերաբերյալ գործը կկարճվի։ Այս մասին հայտնում է փաստաբան Զարուհի Փոստանջյանը։ Նա մանրամասնում է, որ իրեն զանգել է քննիչը՝...
14:30 30/12/2025ՀՀ և օտարազգի մի խումբ քաղաքացիներ ստեղծել և ղեկավարել են անդրազգային հանցավոր կազմակերպությունՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության կիբեռհանցագործությունների և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում կատարված հանցագործությունների վարչությունում ավարտվել է անդրազգային...
14:26 30/12/2025Անհնար է նկարագրել այն զգացումը, որը կարելի է ունենալ այդպիսի մարդուն ճաղերի հետևում տեսնելիս. Տիգրան Աբրահամյանը տեսակցել է Աշոտ ԵրկաթինԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը «Վարդաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում հանդիպել է «Սիսական» ջոկատի հրամանատար Աշոտ Մինասյանին (Աշոտ Երկաթ): «Անհնար է նկարագրել այն...
13:21 30/12/2025Չեմ կարող կանխատեսել` ինչ թարմ «թակարդ» եք լարել իմ շուրջ նոր սկանդալ պայթեցնելու համար. Աննա Հակոբյանը հիմա էլ թիրախավորել է RED Store-ինՆիկոլ Փաշինյանի կողակից Աննա Հակոբյանը Մի հսկա գրառում է կատարել Red Store խանութների ցանցի վերաբերյալ։ ««Վերջապես ժամանակ ունեցա և աչքի անցկացրի «Իմ քայլը» հիմնադրամի և իմ գործունեության վերաբերյալ...
10:58 30/12/2025Վերջին 3 օրում հանրապետությունում տեղի է ունեցել 748 պատահար, որոնց գերակշիռ մասը նյութական ելքով են. ՆԳՆՊարեկային ծառայությունը հանրապետության ճանապարհներին շարունակում է ուժեղացված հսկողությունն ու խիստ վարչարարությունը։ ՆԳ նախարարությունից հայտնում են, որ միայն վերջին 3 օրում պարեկային ծառայողները...
10:50 30/12/2025Ջրային պարեկները 29-ամյա վարորդի մեքենայում 197 կգ-ից ավել ձուկ են հայտնաբերելՊարեկային ծառայության Գեղարքունիքի մարզի գումարտակի ջրային պարեկները դեկտեմբերի 26-ին Ծովագյուղ-Շորժա-Վարդենիս ճանապարհահատվածի 34-րդ կմ հատվածում ստուգման նպատակով կանգնեցրել են «Օպել» մակնիշի...
10:39 30/12/2025Ինչո՞ւ է ձերբակալվել Խաչիկ Գալստյանը՝ ըստ Հակակոռուպցիոն կոմիտեի«Արմավիրի մարզի Վաղարշապատ համայնքում 2025 թվականի նոյեմբերի 16-ին համամասնական ընտրակարգով ավագանու ընտրություններին «Հայրենիք» կուսակցության պատասխանատու անձանց կողմից իրենց օգտին քվեարկելու դիմաց...
10:32 30/12/2025ՀՀԿ-ական նախկին պատգամավոր Կարեն Ավագյանը հրավիրվել է Գլխավոր դատախազությունՀՀԿ-ական նախկին պատգամավոր Կարեն Ավագյանը հրավիրվել է ՀՀ Գլխավոր դատախազություն ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչություն։ Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ «Ազդարար»...
09:37 30/12/2025Խաչիկին ձերբակալելը փոքրոգություն է, անմարդկային քայլ. Հասարակական-քաղաքական գործիչներն արձագանքում են «Հայրենիք»-ի անդամների ձերբակալություններինՀասարակական-քաղաքական գործիչներ, քաղաքացիներ քննադատում են «Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Խաչիկ Գալստյանի ձերբակալությունն ու իրենց զորակցությունը հայտնում նրան։ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն, որ...
01:11 30/12/2025Ձերբակալվել է նաև Վաղարշապատում «Հայրենիք» կուսակցության պատասխանատու Արամ ՔոչարյանըԵվ Խաչիկ Գալստյանին, և նրան կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել։

16:43 18/12/2023Грант Мелик-Шахназарян: Нарек Малян, скорее всего, окажется на свободе через Апелляционный судВ пятницу, 22 декабря, Апелляционный суд рассмотрит вопрос об изменении меры пресечения лидеру движения «Вето» Нареку Маляну.
15:27 18/12/2023В Ереване лишенный водительских прав певец Саркис Егиазарян устроил ДТПКрупное ДТП произошло вечером 17 декабря в Ереване. Подробности представляет Shmshyan.com. Автомобиль марки Mercedes около 20։10 на старой дороге Сараланджа выехал на встречную полосу и совершил...
14:59 18/12/2023Крупнейшие благотворительные проекты Рубена Варданяна – в подборке ForbesForbes составил подборку основных благотворительных проектов, на которые тратил деньги Рубен Варданян - удерживаемый Азербайджаном в плену меценат, экс-госминистр Республики Арцах (НКР).
11:53 18/12/2023Появилось видео с реакцией Байдена на ДТП с кортежемВ США водитель автомобиля врезался в одну из машин в составе кортежа американского президента Джо Байдена в момент выхода главы государства из штаб-квартиры своей избирательной кампании в городе...
17:33 16/12/2023Руководство ПФЛ Азербайджана попало в аварию по дороге в СтепанакертРуководство профессиональной футбольной лиги Азербайджана попало в ДТП в оккупированной Баку арцахской Акне (Агдам).
17:23 16/12/2023Крупное ДТП в Арагацотнской области Армении: в больницу попали 5 школьниковВ пятницу, 15 декабря, крупное ДТП произошло в Арагацотнской области Армении. Как передает shamshyan.com, около 13:00 автомобиль марки «Mercedes», за рулем которого находился житель Ширакской области...
13:40 16/12/2023ДТП в Ереване: пьяный водитель совершил наезд на сына певца Татула АвоянаВ Ереване в субботу, 16 декабря, около 02:00, произошло ДТП: автомобиль марки Mercedes, за рулем которого находился житель Армавирской области Армении – 21-летний Генрик Хачатрян – совершил наезд на...
14:48 15/12/2023Ерванд Варосян: В 2024 году мы увидим больше давления и репрессийУходящий 2023 год для судебно-правовой системы был немного хуже, нежели 2022 год, и будет немного лучше наступающего 2024 года.
13:33 15/12/2023В Котайкской области Армении внезапно скончался 9-летний ребенокТрагический инцидент произошел 14 декабря в Котайкской области Армении. Как сообщает сайт криминальных новостей Shamshyan.com, в котайкское отделение полиции МВД Армении в 01։00 из службы «Скорой...
13:21 15/12/2023Истинная цель террора в отношении семьи Хачатрянов. Заявление стороны защитыПосле вчерашнего заявления Генеральной прокуратуры Армении с заявлением выступили адвокаты семьи бывшего главы КГД Армении Гагика Хачатряна, которое приводим ниже без изменений: «Вчера, 14 декабря...
17:34 14/12/2023Прокурор потребовал освободить Сержа Саргсяна от уголовной ответственностиВ суде общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Ваге Мискакяна сегодня, 14 декабря, состоялось заседание по делу экс-президента РА Сержа Саргсяна и других.
15:13 14/12/2023Артак Бегларян: Азербайджан продолжает удерживать более 20 армянских пленныхВ азербайджанских тюрьмах все еще удерживаются более 20 армянских пленных, написал в соцсети X (бывшей Twitter) бывший государственный министр, экс-омбудсмен Республики Арцах (НКР) Артак Бегларян.
14:04 14/12/2023Вернувшихся в Армению из азербайджанского плена военных допрашивают в СКВернувшиеся накануне, 13 декабря, в Армению из азербайджанского плена армянские военнослужащие на данный момент допрашиваются.
13:57 14/12/2023Скончался совершивший попытку самоубийства в следственном отделе в Ереване 25-летний полицейскийВ отделении реанимации ереванского медцентра «Армения» сегодня, 14 декабря, не приходя в сознание, скончался совершивший 9 декабря попытку самоубийства прямо в следственном отделе 25-летний...
16:53 13/12/2023Первые кадры возвращения армянских военных из азербайджанского пленаАзербайджан передал армянской стороне 32 военнопленных, большинство из которых были захвачены Баку в конце 2020 года.
16:33 13/12/2023«Все хорошо. Рад»: убивший охранника Зангезурского медно-молибденового комбината азербайджанец домаУбивший охранника Зангезурского медно-молибденового комбината Айрапета Меликсетяна азербайджанец Гусейн Ахундов уже на Родине.
14:25 13/12/2023Замшеф-редактора «Комсомольской правды» найдена мертвойТело заместителя шеф-редактора «Комсомольской правды» Анны Царевой обнаружено в квартире жилого дома в Москве.
14:04 13/12/2023Обвиняемая в хулиганстве блогер из России Юлия Максимовская пыталась сбежать из СК Армении через окошко в туалетеЗадержанная в Ереване по обвинению в хулиганстве россиянка, треш-стримерша Юлия Максимовская, получила компрессионный перелом двух позвонков, пытаясь сбежать через окно в туалете из здания...
13:46 13/12/2023Во Франции выпустили из-под стражи обвиненного в изнасиловании писателя Фредерика БегбедераФранцузская полиция освободила писателя Фредерика Бегбедера, задержанного утром по делу об изнасиловании.
13:08 12/12/2023Ад после матча чемпионата Турции: президент футбольного клуба избил арбитраМатч чемпионата Турции между «Анкарагюджю» и «Ризеспором» (1:1) запомнится надолго. Сразу после игры на судью ФИФА Халила Умута Мелера напал президент хозяев: Фарук Кока подбежал к арбитру и ударил...