10:33 21/12/2025«Լեդի Հակոբի» ազգականի տանից ու աշխատավայրից հայտնաբերվել է մեծ քանակի զենք-զինամթերք ու թմրամիջոցներԱռանց գործարանային համարի «Մակարով» տիպի ատրճանակ, 2 պահունակ, 9 մմ տ/չ 36 հատ փամփուշտ և 1 հատ 7․62 մմ տ/չ փամփուշտ, կողային համարը մաքրված «ՏՏ» տիպի ատրճանակ
17:55 20/12/2025ԱԱԾ-ն իր կեղծիքով խաչ քաշեց ողջ համակարգի վրա. Գեղամ Մանուկյանը՝ Եզրաս Սրբազանի «գnրծակալ» լինելու մասին«Երեկվա այս կեղծիքով փլուզվում է Հայաստանի Ազգային անվտանգության համակարգը։ Ինչպե՞ս կարելի է ԱԱԾ-ին նման ծիծաղելի վիճակում դնել, ինչ է թե Նիկոլ Փաշինյանը որոշել է ամեն ինչով հարձակվել եկեղեցու...
15:21 20/12/2025Աբովյանում չորս ավտոմեքենաներ են բախվել, կա տուժածԴեկտեմբերի 20-ին, ժամը 12։02-ին Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Աբովյան քաղաքի 4-րդ միկրոշրջանում տեղի է ունեցել ՃՏՊ։ Դեպքի վայր է մեկնել...
14:05 20/12/2025ՊԵԿ աշխատակիցների շրջանում նախաձեռնվել է 103 ծառայողական քննությունՊԵԿ-ի Կոռուպցիոն մեխանիզմների կանխարգելմանն ուղղված գործողությունների արդյունքում վարչության կողմից գլխավոր դատախազություն է ներկայացվել 20 հաղորդում, իսկ ստուգողական գործողություններ կատարելու...
13:21 20/12/2025Կալանքից ազատ է արձակվել Կարուշ Հովեյանը«Երկու ամսվա ապօրինի կալանքից հետո ազատ արձակվեց «ՀայաՔվեի» Գյումրու կառույցի անդամ Կարուշ Հովեյանը։ Նա ձերբակալվել, ապա ապօրինաբար կալանավորվել էր հոկտեմբերի 20-ին Գյումրու քաղաքապետարանի շենքի առջև...
12:31 20/12/2025Իրադարձությունների հետագա ընթացքը` անկախ պատժաչափերից, կարող է այլ հուն մտնել. Պատգամավորը՝ Բաքվի դատավարության մասինԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը, անդրադառնալով Բաքվում մեր հայրենակիցների, Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարության ներկայացուցիչների դեմ ընթացող դատական նիստի, գրում է.
11:23 20/12/2025Ոչ Դավիթ Մանուկյանը, ոչ Արայիկ Հարությունյանը, ոչ էլ Դավիթ Բաբայանը չեն ընդունել Բաքվի մեղադրանքներըԲաքվի դատարանում երեկ շարունակվել է Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարության ներկայացուցիչների գործով նիստը։ Եզրափակիչ ելույթներ են ունեցել Արցախի նախկին նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, Դավիթ Մանուկյանը,...
09:30 20/12/2025Ի՞նչ էր ասում հրամանը՝ գործակալների 3-րդ ձևի լրացման մասինԵզրաս Սրբազանի գործակալ լինելու վերաբերյալ «գաղտնազերծված» «3-րդ ձև»-ի հրապարակումից հետո սոցիալական ցանցերում բազմաթիվ օգտատերեր ծաղրում են այն՝ համարելով կեղծված, որի նպատակը հոգևորականների դեմ...
20:47 19/12/2025Սրանք այնքան փնթի ու անմեղսունակ են, որ անգամ կեղծելը նորմալ չեն կարողանում. Գեղամ ՄանուկյանԿանդրադառնամ այլևս իրեն թաղած ԱԱԾ այսօրվա խայտառակությանն ու կառույցային ինքնասպանությանը
17:10 19/12/2025Սևանցու մեքենայում 100 կգ-ից ավելի սիգ են հայտնաբերելՈստիկանությունը հետևողականորեն շարունակում է արգելված ժամանակահատվածում Սևանա լճից սիգ տեսակի ձկան որսի կանխարգելման և ապօրինի որսի դեպքերի բացահայտման ուղղությամբ միջոցառումները: Ապօրինի որսի...
16:54 19/12/2025«Հարևանս 200 $ պարտքով տվեց, ներդրում արեցի». Զեղծարարություններից տուժածները կարող են ավելանալ70-ամյա Ռիտա Հովհաննիսյանը Քննչական կոմիտեի առջև նստած մի լավ նորության է սպասում։ Հույս ունի՝ կորցրած գումարները հետ է ստանալու։ Տարբեր ներդրումային կեղծ կայքերի միջոցով 192 հազար դոլար է կորցրել։...
15:59 19/12/2025Առաջին անգամ Բաքվում եմ լսել Քարվաճառի թունելի միջադեպի մասին. Արցախի նախկին նախագահԲաքվի դատարանում այսօր եզրափակիչ խոսքով հանդես է եկել Արցախի նախկին նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։ Նա նշել է, որ ադրբեջանական կողմից ներկայացրած ռազմական հանցագործությունների մասին առաջին անգամ...
15:42 19/12/2025Ոստիկանության նախկին պաշտոնատար անձը կաշառքի միջնորդության պատրվակով տարբեր անձանցից գումար է ստացելՔրեական վարույթով նախաքննությունն ավարտվել է
15:37 19/12/202517 ամյա աղջիկը դшնшկшհարել է իր նորածին երեխայինՆախաքննության ընթացքում հավաքվել են բավարար ապացույցներ, ուստի քրեական գործն ուղարկվել է դատարան
15:21 19/12/202537-ամյա կինը կեղծ 50 հազար դրամանոցներով առևտուր է արել Գեղարքունիքի դեղատներիցԴրամանենգության առաջին ահազանգը ստացվել է դեկտեմբերի 13-ին. Գեղարքունիքի մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում էր ստացվել, որ Մարտունի քաղաքի Մյասնիկյան փողոցում գտնվող դեղատանը վաճառողին տվել...
15:06 19/12/2025Արագածոտնի մարզի Շամիրամ համայնքին կվերադարձվի 13.7 հա մակերեսով հողատարածք. Գլխավոր դատախազության հայցը բավարարվել էԳլխավոր դատախազությունը, պետական շահերի պաշտպանության հայց հարուցելու լիազորության շրջանակում, 2025 թվականի օգոստոսի 2-ին հայցադիմում էր ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ 2022 թվականի աճուրդն...
14:54 19/12/2025Կրիպտոակտիվների վերջնական կանխիկացումը տեղի է ունենում Ուկրաինայում. Արփինե Հովհաննիսյանը՝ խարդախությունների մասին«Վերջին երկու ամիսներին Հայաստանում շատ տարածվել է կրիպտոակտիվների հետ կապված խարդախություն, դրա հետքերը տանում են դեպի Ուկրաինա: Կրիպտոակտիվների վերջնական կանխիկացումը տեղի է ունենում...
13:51 19/12/2025Նարեկ Սամսոնյանի ու Վազգեն Սաղաթելյանի գործով քրվարույթի նախաքննությունն ավարտվել էՎազգեն Սաղաթելյանի և Նարեկ Սամսոնյանի վերաբերյալ «Իմնեմնիմի-2» անվանումը ստացած քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է։ «Քրեական վարույթի նյութերն արդեն ստացել եմ։ Այն բաղկացած է 2...
13:10 19/12/2025Խոստումներ կան, ժամկետներ՝ ոչ. Զեղծարարությունից տուժած քաղաքացիները նստացույց են սկսումԶեղծարարությունից տուժած քաղաքացիները նստացույց են սկսում Քննչական կոմիտեի շենքի դիմաց՝ կորցրած գումարների վերադարձի պահանջով։ Այս մասին այսօր Քննչական կոմիտեի դիմաց հայտարարեց նրանց շահերը...
11:54 19/12/2025Քննիչն իր ծառայողական պարտականությունների կատարման նկատմամբ ցուցաբերել է անբարեխիղճ և անփույթ վերաբերմունքՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությամբ հիմնավորվել է, որ ՀՀ քննչական կոմիտեի ավագ քննիչը, իր ծառայողական պարտականությունների կատարման նկատմամբ դրսևորել է անբարեխիղճ և...

16:46 20/04/2022UK court approves extradition of Julian Assange to USWikiLeaks founder Julian Assange has moved one step closer to being extradited to the United States, where he is set to be tried under the Espionage Act, after a London court sent his handover order...
16:35 20/04/2022Police detain two men in Yerevan squarePolice have detained two men following an ancient in Yerevan’s Liberty Square where an indefinite hunger strike and a sit-in have been taking place for several days now.
17:05 19/04/2022Yerevan court allows opposition MP to leave for PACE spring sessionThe Yerevan Court of General Jurisdiction has allowed opposition Hayastan faction MP Armen Gevorgyan to travel to Strasbourg to attend the spring plenary session of the Parliamentary Assembly of the...
12:58 19/04/2022Arman Tatoyan: Danger can become destructive if...Armenia’s former Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan says the people should not give up the struggle.
17:36 18/04/2022Families of fallen soldiers demand that law enforcement authorities prosecute PashinyanFamilies of the servicemen from the D-20 artillery regiment killed during the 44-day war in Artsakh demand that the Prosecutor General's Office of Armenia open a criminal case against Nikol Pashinyan...
17:01 14/04/2022Man arrested for vandalizing Leonid Azgaldyan monument in YerevanArmenian police officers have arrested the man, who vandalized the monument to legendary Armenian commander and Artsakh war hero Leonid Azgaldyan.
13:58 14/04/2022Ex-ombudsman: Pashinyan's statements 'dangerous' for both Armenia and ArtsakhArmenia’s former Ombudsman Arman Tatoyan says Nikol Pashinyan's latest statements in the parliament are “extremely dangerous” for both Armenia and Artsakh.
14:36 05/04/2022Ex-minister Andranik Piloyan appeals against arrest rulingArmenia's former Minister of Emergency Situations Andranik Piloyan has appealed against a ruling to remand him into pre-trial custody.
17:13 04/04/2022Lawyer: Armenian law criminalizing 'serious insults' problematic both in its content and enforcementThe criminalization of “grave insults” has caused increased activity in the entire law-enforcement system of Armenia; the number of the criminal cases opened over “serious insults” will soon exceed...
15:09 04/04/2022Ex-minster Davit Tonoyan subjected to 'emotional abuse', lawyers sayThe lawyers of Armenia’s former Defense Minister Davit Tonoyan continue to insist that their client is being held in custody in a discriminatory manner.
12:44 02/04/2022Ombudsman briefs OSCE chief on humanitarian situation in ArtsakhArtsakh’s Human Rights Ombudsman Gegham Stepanyan on Friday met in Yerevan with the OSCE Chairman-in-Office and Poland's Minister for Foreign Affairs, Zbigniew Rau, the ombudsman’s office reported.
14:35 01/04/2022Tatoyan: Government's proposed 'mirror withdrawal of troops' disastrous for security of Armenia, ArtsakhArmenia’s former Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan claims the government’s proposal on a "mirror withdrawal of troops" from the Armenian-Azerbaijani border would be disastrous for the...
14:36 31/03/2022Armenian emergencies minister arrested as part of corruption probeArmenia’s Minister of Emergency Situations Andranik Piloyan has been arrested as part of a corruption probe in his ministry.
16:54 30/03/2022Azerbaijan puts Russian MP on international wanted listThe Azerbaijani Prosecutor General’s Office has opened a criminal case against Mikhail Delyagin, a member of the Russian State Duma, for his remarks about Azerbaijan and has put him on the...
16:22 30/03/2022Court extends arrest of judge Boris BakhshiyanAn Armenian court has extended the arrest of judge Boris Bakhshiyan of the Syunik Court of General Jurisdiction for one month, his lawyer Yerem Sargsyan said.
15:21 30/03/2022Undue restrictions on freedom of expression continued in Armenia in 2021 – reportThe right to freedom of expression continued to be unduly restricted in Armenia in 2021, Amnesty International said in its annual Report 2021/22.
14:11 30/03/2022Armenian captives subjected to speedy, unfair trials in Azerbaijan – Amnesty InternationalThere was no accountability for violations committed during the 2020 war in Artsakh (Nagorno-Karabakh) unleashed by Azerbaijan and its aftermath, Amnesty International said in its annual Report...
14:15 29/03/2022Yerevan court postpones hearing amid Kocharyan's absenceThe Yerevan Court of General Jurisdiction on Tuesday postponed a hearing on the alleged corruption case involving Armenia’s second President Robert Kocharyan and opposition Hayastan faction MP Armen...
15:15 28/03/2022Goris Mayor Arush Arushanyan set freeThe jailed opposition mayor of Goris, a community in Armenia’s Syunik Province, has been partially acquitted and released from custody.
19:32 25/03/202214 people received various degrees of injuries։Artsakh OmbudsmanAt the Stepanakert Military Hospital, I got acquainted with the health condition of the people injured as a result of the March 25 criminal acts committed by Azerbaijan.Wrote on his Facebook page...