10:33 21/12/2025«Լեդի Հակոբի» ազգականի տանից ու աշխատավայրից հայտնաբերվել է մեծ քանակի զենք-զինամթերք ու թմրամիջոցներԱռանց գործարանային համարի «Մակարով» տիպի ատրճանակ, 2 պահունակ, 9 մմ տ/չ 36 հատ փամփուշտ և 1 հատ 7․62 մմ տ/չ փամփուշտ, կողային համարը մաքրված «ՏՏ» տիպի ատրճանակ
17:55 20/12/2025ԱԱԾ-ն իր կեղծիքով խաչ քաշեց ողջ համակարգի վրա. Գեղամ Մանուկյանը՝ Եզրաս Սրբազանի «գnրծակալ» լինելու մասին«Երեկվա այս կեղծիքով փլուզվում է Հայաստանի Ազգային անվտանգության համակարգը։ Ինչպե՞ս կարելի է ԱԱԾ-ին նման ծիծաղելի վիճակում դնել, ինչ է թե Նիկոլ Փաշինյանը որոշել է ամեն ինչով հարձակվել եկեղեցու...
15:21 20/12/2025Աբովյանում չորս ավտոմեքենաներ են բախվել, կա տուժածԴեկտեմբերի 20-ին, ժամը 12։02-ին Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Աբովյան քաղաքի 4-րդ միկրոշրջանում տեղի է ունեցել ՃՏՊ։ Դեպքի վայր է մեկնել...
14:05 20/12/2025ՊԵԿ աշխատակիցների շրջանում նախաձեռնվել է 103 ծառայողական քննությունՊԵԿ-ի Կոռուպցիոն մեխանիզմների կանխարգելմանն ուղղված գործողությունների արդյունքում վարչության կողմից գլխավոր դատախազություն է ներկայացվել 20 հաղորդում, իսկ ստուգողական գործողություններ կատարելու...
13:21 20/12/2025Կալանքից ազատ է արձակվել Կարուշ Հովեյանը«Երկու ամսվա ապօրինի կալանքից հետո ազատ արձակվեց «ՀայաՔվեի» Գյումրու կառույցի անդամ Կարուշ Հովեյանը։ Նա ձերբակալվել, ապա ապօրինաբար կալանավորվել էր հոկտեմբերի 20-ին Գյումրու քաղաքապետարանի շենքի առջև...
12:31 20/12/2025Իրադարձությունների հետագա ընթացքը` անկախ պատժաչափերից, կարող է այլ հուն մտնել. Պատգամավորը՝ Բաքվի դատավարության մասինԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը, անդրադառնալով Բաքվում մեր հայրենակիցների, Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարության ներկայացուցիչների դեմ ընթացող դատական նիստի, գրում է.
11:23 20/12/2025Ոչ Դավիթ Մանուկյանը, ոչ Արայիկ Հարությունյանը, ոչ էլ Դավիթ Բաբայանը չեն ընդունել Բաքվի մեղադրանքներըԲաքվի դատարանում երեկ շարունակվել է Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարության ներկայացուցիչների գործով նիստը։ Եզրափակիչ ելույթներ են ունեցել Արցախի նախկին նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, Դավիթ Մանուկյանը,...
09:30 20/12/2025Ի՞նչ էր ասում հրամանը՝ գործակալների 3-րդ ձևի լրացման մասինԵզրաս Սրբազանի գործակալ լինելու վերաբերյալ «գաղտնազերծված» «3-րդ ձև»-ի հրապարակումից հետո սոցիալական ցանցերում բազմաթիվ օգտատերեր ծաղրում են այն՝ համարելով կեղծված, որի նպատակը հոգևորականների դեմ...
20:47 19/12/2025Սրանք այնքան փնթի ու անմեղսունակ են, որ անգամ կեղծելը նորմալ չեն կարողանում. Գեղամ ՄանուկյանԿանդրադառնամ այլևս իրեն թաղած ԱԱԾ այսօրվա խայտառակությանն ու կառույցային ինքնասպանությանը
17:10 19/12/2025Սևանցու մեքենայում 100 կգ-ից ավելի սիգ են հայտնաբերելՈստիկանությունը հետևողականորեն շարունակում է արգելված ժամանակահատվածում Սևանա լճից սիգ տեսակի ձկան որսի կանխարգելման և ապօրինի որսի դեպքերի բացահայտման ուղղությամբ միջոցառումները: Ապօրինի որսի...
16:54 19/12/2025«Հարևանս 200 $ պարտքով տվեց, ներդրում արեցի». Զեղծարարություններից տուժածները կարող են ավելանալ70-ամյա Ռիտա Հովհաննիսյանը Քննչական կոմիտեի առջև նստած մի լավ նորության է սպասում։ Հույս ունի՝ կորցրած գումարները հետ է ստանալու։ Տարբեր ներդրումային կեղծ կայքերի միջոցով 192 հազար դոլար է կորցրել։...
15:59 19/12/2025Առաջին անգամ Բաքվում եմ լսել Քարվաճառի թունելի միջադեպի մասին. Արցախի նախկին նախագահԲաքվի դատարանում այսօր եզրափակիչ խոսքով հանդես է եկել Արցախի նախկին նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։ Նա նշել է, որ ադրբեջանական կողմից ներկայացրած ռազմական հանցագործությունների մասին առաջին անգամ...
15:42 19/12/2025Ոստիկանության նախկին պաշտոնատար անձը կաշառքի միջնորդության պատրվակով տարբեր անձանցից գումար է ստացելՔրեական վարույթով նախաքննությունն ավարտվել է
15:37 19/12/202517 ամյա աղջիկը դшնшկшհարել է իր նորածին երեխայինՆախաքննության ընթացքում հավաքվել են բավարար ապացույցներ, ուստի քրեական գործն ուղարկվել է դատարան
15:21 19/12/202537-ամյա կինը կեղծ 50 հազար դրամանոցներով առևտուր է արել Գեղարքունիքի դեղատներիցԴրամանենգության առաջին ահազանգը ստացվել է դեկտեմբերի 13-ին. Գեղարքունիքի մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում էր ստացվել, որ Մարտունի քաղաքի Մյասնիկյան փողոցում գտնվող դեղատանը վաճառողին տվել...
15:06 19/12/2025Արագածոտնի մարզի Շամիրամ համայնքին կվերադարձվի 13.7 հա մակերեսով հողատարածք. Գլխավոր դատախազության հայցը բավարարվել էԳլխավոր դատախազությունը, պետական շահերի պաշտպանության հայց հարուցելու լիազորության շրջանակում, 2025 թվականի օգոստոսի 2-ին հայցադիմում էր ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ 2022 թվականի աճուրդն...
14:54 19/12/2025Կրիպտոակտիվների վերջնական կանխիկացումը տեղի է ունենում Ուկրաինայում. Արփինե Հովհաննիսյանը՝ խարդախությունների մասին«Վերջին երկու ամիսներին Հայաստանում շատ տարածվել է կրիպտոակտիվների հետ կապված խարդախություն, դրա հետքերը տանում են դեպի Ուկրաինա: Կրիպտոակտիվների վերջնական կանխիկացումը տեղի է ունենում...
13:51 19/12/2025Նարեկ Սամսոնյանի ու Վազգեն Սաղաթելյանի գործով քրվարույթի նախաքննությունն ավարտվել էՎազգեն Սաղաթելյանի և Նարեկ Սամսոնյանի վերաբերյալ «Իմնեմնիմի-2» անվանումը ստացած քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է։ «Քրեական վարույթի նյութերն արդեն ստացել եմ։ Այն բաղկացած է 2...
13:10 19/12/2025Խոստումներ կան, ժամկետներ՝ ոչ. Զեղծարարությունից տուժած քաղաքացիները նստացույց են սկսումԶեղծարարությունից տուժած քաղաքացիները նստացույց են սկսում Քննչական կոմիտեի շենքի դիմաց՝ կորցրած գումարների վերադարձի պահանջով։ Այս մասին այսօր Քննչական կոմիտեի դիմաց հայտարարեց նրանց շահերը...
11:54 19/12/2025Քննիչն իր ծառայողական պարտականությունների կատարման նկատմամբ ցուցաբերել է անբարեխիղճ և անփույթ վերաբերմունքՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությամբ հիմնավորվել է, որ ՀՀ քննչական կոմիտեի ավագ քննիչը, իր ծառայողական պարտականությունների կատարման նկատմամբ դրսևորել է անբարեխիղճ և...

16:40 15/11/2023Франция выдала ордер на арест сирийского президента АсадаВласти Франции выдали международный ордер на арест президента Сирии Башара Асада по обвинениям в причастности к химатаке в 2013 году, сообщает РИА Новости со ссылкой на агентство France-Presse.
16:23 15/11/2023В Воронеже силовики пришли в азербайджанский ресторан и вручили уроженцам этой страны около 50 повесток в военкоматВ Воронеже около 50 посетителей ресторана азербайджанской кухни «Форт» получили повестки, пишет «Лента.Ру».
16:04 15/11/2023Нарек Малян останется под стражей еще три месяца«Основания для содержания Нарека Маляна под стражей имеются», – заявил на заседании суда 15 ноября прокурор, предложив избранную в отношении оппозиционного активиста, лидера движения «Вето» Нарека...
15:30 15/11/2023Лидер движения «Вето» Нарек Малян: «Я гордый гражданин Республики Армения!»«Я гордый гражданин Республики Армения!» – так отреагировал лидер движения «Вето» Нарек Малян в ответ на вопрос судьи о его гражданстве.
13:36 15/11/2023В Армении разыскивают Артура СеребренниковаВсе, кто обладают информацией о его местонахождении, могут обратиться в ближайшее отделение полиции.
17:48 14/11/2023За 10 месяцев текущего года в ВС Армении погибли 74 военнослужащих: увеличилось число самоубийствПо сути, это общий ответ, который можно было дать за несколько минут, а не за 14 дней, и который может быть дан любым ведомством.
17:01 14/11/2023На завтрашнем судебном заседании будет обсужден вопрос об избрании меры пресечения в отношении МалянаСудебное заседание пройдет в открытом режиме.
11:49 14/11/2023Институт Лемкина решительно осуждает вынесенный Азербайджаном приговор 68-летнему арцахцу Вагифу ХачатрянуИнститут Лемкина по предотвращению геноцида решительно осуждает вынесенный Азербайджаном 7 ноября 2023 года 68-летнему арцахцу Вагифу Хачатряну приговор.
17:49 13/11/2023Серж Саргсян после судебного заседания: «Кажется, недолго осталось»После судебного заседания по «делу о дизтопливе» в суде общей юрисдикции города Ереван под председательством судьи Ваге Мисакяна третий президент Армении Серж Саргсян, имеющий на данный момент по...
13:28 13/11/2023Самвела Шахраманяна вызвали в Следственную комиссию НС АрменииОтметим, что письмо отправлено в представительство Карабаха в Армении.
13:19 13/11/2023Э. Казарян: Принявших это решение следователя и прокурора нужно срочно отправить на принудительное психиатрическое лечениеПо его словам, в течение этих пяти месяцев никто не применил насилия после этой публикации.
15:03 11/11/2023Стало известно, когда Международный суд ООН огласит решение о временных мерах по делу Армения против АзербайджанаМеждународный суд ООН в Гааге 17 ноября вынесет решение о временных мерах в отношении Азербайджана по иску Армении.
13:35 11/11/2023Тигран Абрамян: Инициирование производства против Мамиджаняна – заведомо незаконно и имеет явный политический подтекст«Власти инициировали уголовное производство и в его рамках вызвали на допрос нашего коллегу Айка Мамиджаняна (якобы за призыв к насилию), но те же самые власти очень спокойно дают приказ о применении...
12:57 11/11/2023Caucasus Heritage Watch: армянская церковь в оккупированном Гадруте была разрушена Азербайджаном в нарушение решения Международного судаМеждународная организация Caucasus Heritage Watch (CHW) бьет тревогу: армянская церковь была разрушена Азербайджаном в нарушение решения Международного суда.
12:42 11/11/2023Италия: взрыв произошел в центре приема мигрантовОколо 30 человек, в том числе несовершеннолетние, пострадали в результате взрыва в центре временного приема мигрантов в городе Сан-Лоренцо-Нуово в столичной области Лацио в 140 км от Рима.
11:55 11/11/2023Блок «Мать Армения» подал судебный иск против Тиграна АвинянаБлок «Мать Армения» подал судебный иск против мэра Еревана Тиграна Авиняна. Об этом сообщил член фракции «Мать Армения» Совета старейшин Еревана Самвел Акопян. «По решению блока «Мать Армения» я...
20:20 10/11/2023В Ереване 35-летняя женщина совершила покупки на сумму 120 тысяч драмов, расплатившись фальшивыми купюрамиДнем 9 ноября она была обнаружена по адресу ул. Ширака, задержана и доставлена в отделение полиции Чарбаха.
19:42 10/11/2023Во Франции девушки избили побеспокоивших их турецких парнейТурецкие парни были повалены на землю, когда попытались пристать к девушкам.
18:56 10/11/2023Грант Багратян: Нет ничего «криминального», это политическое преследованиеПо его словам, недавно принятая статья о насилии используется против оппозиции.
18:37 10/11/2023Суд отменил запрет на выезд из страны экс-премьера Армении Гранта БагратянаОтметим, что таким образом, суд отменил запрет на выезд из страны.