16:27 17/12/2025ՈՒՂԻՂ. «Իմնեմնիմի»-ի շինծու քրեգործով փաստաբանական թիմի և Նարեկ Սամսոնյանի կնոջ մամուլի ասուլիսըAntiFake.am-ի գրասենյակում մեկնարկեց «Իմնեմնիմի»-ի շինծու քրեական գործով փաստաբանական թիմի և նարեկ Սամսոնյանի կնոջ՝ Լուսինե Առաքելյանի մամուլի ասուլիսը: Վազգեն Սաղաթելյանի փաստաբան Արսեն Բաբայանն...
15:54 17/12/2025Չեմ կարծում, որ Ալիևի հայտարարած համաներումը վերաբերելու է հայ պատանդներին. Սիրանուշ Սահակյան«Անկեղծ ասած, Վիգեն Էուլջեքյանի կնոջ՝ Ադրբեջանի փոխնախագահ Մեհրիբան Ալիևային ուղղված նամակի հրապարակայնացման ու Ադրբեջանում սպասվող համաներման միջև որևէ կապ չեմ տեսնում։ Չեմ կարծում, որ այդ...
15:08 17/12/2025Մոսկվայում հարձակվել են Դոն Պիպոյի վրա. ArmLur.amArmLur.am-ը գրում է. «Այսօր առավոտից տարածվեցին տեղեկություններ այն մասին, որ ռուսաստանաբնակ գործարար Արթուր Ասատրյանի՝ Դոն Պիպոյի մասնակցությամբ տեղի են ունեցել կրակոցներ և ծեծկռտուք։ ArmLur.am-ի...
12:58 17/12/20253-ամյա Տիգրանի մшhը վրա է հասել մեխանիկական շնչահեղձության՝ պարանոցի օրգանների բութ առարկաներով սեղմման հետևանքով. ՔԿ-ն մանրամասներ է հայտնումՀ քննչական կոմիտեի Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչությունում ավարտվել է Ծափաթաղում 3-ամյա երեխայի սպանության դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը: Քննչական կոմիտեից...
12:53 17/12/2025Վիգեն Էուլջեքյանի կնոջ նամակը նոր չէ. Փաստաբանը մանրամասներ է ներկայացնումՎիգեն Էուլջեքյանի կինը՝ Լինդան Ադրբեջանի փոխնախագահ, Իլհամ Ալիևի կին Մեհրիբան Ալիևային ամուսնու վերաբերյալ նամակ գրել է ամիսներ առաջ։ Արգենտինահայ փաստաբան, Տուկումանի համալսարանի ցեղասպանության...
12:35 17/12/2025Էդ «Տիգրան Ավինյան» անունը պողպատե մանդատ է՞, որ դատախազությունն իր դեմ քրգործ չի հարուցում. ՉախոյանՔաղաքային բյուջեին նվազագույնը 700 հազար դոլարի վնա է տրվել, դրանով քանի հատ մանկապարտեզ կարող էին նորոգել, կամ բակերում խաղահրապարակներ կառուցել
11:06 17/12/2025ՈւՂԻՂ. Չախոյանը հաղորդում է ներկայացնում Տիգրան Ավինյանի դեմՀասարակական ակտիվ գործիչ Արթուր Չախոյանն այս պահին գլխավոր դատախազության շենքի մոտ է։ Նա պատրաստվում է հաղորդում ներկայացնել Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի կողմից ցուցաբերված անգործության...
10:27 17/12/2025Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է ՊԵԿ նախկին գլխավոր մաքսային տեսուչից հօգուտ ՀՀ-ի բռնագանձել անշարժ և շարժական գույքեր, դրամական միջոցներՀակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը: Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի...
23:06 16/12/2025Եղբայրները դեկտեմբերի 20-ից ազատ կարձակվեն. Արսեն ԲաբայանՎստահաբար կարող եմ պնդել, որ երկու դատական նիստերում էլ իրավաբանությունը հաղթեց քաղաքականությանը
22:05 16/12/2025Ծնողները սովшմшհ են արել իրենց երեք տարեկան դստերըՆրա պարանոցի վրա առկա հետքերը «համապատասխանում են շղթաների օգտագործմանը», իսկ նրա ձեռքերի վնասվածքները կարող էին պատճառվել սուր առարկայով, օրինակ՝ դանակի
20:42 16/12/2025Ռուբեն Վարդանյանի փաստաբանի միջնորդությունները Բաքվի դատարանը մերժել էԲաքվում ավարտվել է ապօրինաբար պահվող Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի նկատմամբ «դատական քննությունը»: Այս մասին գրում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները: Այսօրվա «դատական նիստի» ընթացքում...
20:22 16/12/2025Տղերք ջա’ն, հարգե’ք ձեր մասնագիտական արժանապատվությունը, նման մեղադրանքը պարզապես անհնար է․ փաստաբանՓաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանը գրում է․ «Պարզվում է, որ անհայտ պաշտոնատար անձի, տվյալ դեպքում՝ «ինքնությունը չպարզված» դատավորի կողմից կաշառք ստանալուն օժանդակելու մեղադրանքով հերթական քրեական վարույթն է...
19:43 16/12/202544-ամյա տղամարդը հետախուզվում էր հարկերը, տուրքերը կամ այլ վճարներ չվճարելու մեղադրանքովՔրեական ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում դեկտեմբերի 5-ին չվերթի ժամանումից հետո, Զվարթնոց օդանավակայանում հայտնաբերվել, ձերբակալվել և վարչություն...
19:11 16/12/2025Կանխվել է 161 կիլոգրամ «հերոին» տեսակի թմրամիջոցի ՀՀ տարածքով տարանցիկ փոխադրման փորձՊԵԿ-ից հայտնում են․ «Պետական եկամուտների կոմիտեն շարունակում է անզիջում պայքարը թմրամիջոցների և հոգեմետ նյութերի՝ Հայաստանի Հանրապետության սահմանով անօրինական տեղափոխման ուղղությամբ։ Օրերս «Ագարակ»...
18:33 16/12/2025Դատարանի դահլիճում սպանության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել էՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում իրականացված քննչական և վարութային գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ 2025...
17:34 16/12/2025161 կգ «Հերոին»-ը ավտոմեքենայի՝ նախապես պատրաստված գաղտնարանում պահելու եղանակով տեղափոխվել է ՀայաստանՀՀ քննչական կոմիտեում 2025 թվականի նոյեմբերի 24-ին նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել և հիմնավորվել է, որ օտարազգի քաղաքացին պայմանավորվածություն է ձեռք բերել առանձնապես...
16:29 16/12/2025Մոլդովայի իրավապահների կողմից հետախուզվողը հայտնաբերվել էԴեկտեմբերի 15-ին Համայնքային ոստիկանության «Զվարթնոց» օդանավակայանի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ չվերթի ժամանումից հետո ձերբակալվել և բաժին է տեղափոխվել...
16:18 16/12/2025Դատախազությունը միջնորդագիր է ուղարկել Ճամբարակ համայնքի ղեկավարինՊետական սեփականություն հանդիսացող հողամասում ինքնակամ կառույցի քանդման ուղղությամբ միջոցներ ձեռնարկելու վերաբերյալ
14:33 16/12/2025Դատարանը փաստացի արձանագրել էր, որ քրեական հետապնդման ժամկետների խնդիր է առաջ գալիս. ՎարդևանյանՔննչական մարմնին ներկայացվել են նախաքննության ձգձգումը կանխող, ակտիվ գործողություններ կատարելու պահանջով միջնորդություններ
13:17 16/12/2025Միհրան Հակոբյան. Անձամբ Նիկոլի հանձնարարականը ի կատար է ածել հայտնի քրեաօլիգարխիկ համակարգերից մեկը«Քննչական կոմիտեն մեծածավալ գործ է արել: Թեև նախաքննական գաղտնիք չեմ կարող բացահայտել, բայց կասեմ միայն, որ անձամբ Նիկոլի հանձնարարականը ի կատար է ածել հայտնի քրեաօլիգարխիկ համակարգերից մեկը:...

18:55 07/11/2023ЗПЧ Армении: Международные правозащитные организации должны отреагировать на арест Вагифа ХачатрянаОна подчеркнула, международные правозащитные организации должны отреагировать немедленно.
17:39 07/11/2023Адибекян: Хоть я и не юрист, мне кажется, что дело должно быть прекращено«Мне казалось, что дело должно быть прекращено, поскольку, хоть я и не юрист, здесь отсутствует дело, тем не менее, суд вынес четкое решение, которому мы должны подчиниться», – заявила в суде общей...
16:12 07/11/2023В Баку 68-летнего арцахца Вагифа Хачатряна приговорили к 15 годам лишения свободыБакинский суд огласил решение по делу похищенного на мосту Хакари 68-летнего Вагифа Хачатряна. Его приговорили к 15 годам лишения свободы. Напомним, направлявшегося в Ереван на срочную операцию...
16:07 07/11/2023Вагиф Хачатрян обратился к суду с последним словомПосле перерыв в Баку продолжилось показательное судилище над 68-летним арцахцем Вагифом Хачатряном. Напомним, направлявшегося в Ереван на срочную операцию Вагифа Хачатряна похитили 29 июля на глазах...
15:16 07/11/2023Мамиджанян: Армине Адибекян больше всего злит то, что из-за суда на несколько часов срывается работа по оказанию помощи арцахцам«Очередное смешное дело. Они меряют на свой аршин оппозиционеров и патриотов, думают, что такими нелепыми действиями могут кого-то напугать», – заявил журналистам перед судебным заседанием по делу...
14:19 07/11/2023Уголовное преследование Армине Адибекян на нелепой основе должно быть прекращено. Ходатайство Рубена МеликянаВ суде общей юрисдикции первой инстанции города Ереван (резиденция в Ачапняке) сегодня прошло судебное заседание по уголовному делу, возбужденному в отношении эксперта по вопросам Азербайджана Армине...
12:51 07/11/2023Судебный фарс над Вагифом Хачатряном в Баку: прокурор потребовал для 68-летнего арцахца 15 лет лишения свободыВ Баку сегодня продолжается показательное судилище над 68-летним арцахцем Вагифом Хачатряном. Напомним, направлявшегося в Ереван на срочную операцию Вагифа Хачатряна похитили 29 июля на глазах его...
12:14 07/11/2023В Мадриде полиция применила газ против протестующих, есть задержанныеТрое человек задержаны во время протеста в Мадриде против возможной амнистии сторонников независимости Каталонии, полиция применила слезоточивый газ и дымовые шашки, сообщает агентство Europa Press...
12:08 07/11/2023Суд арестовал счета армянского поставщика UtairАрбитражный суд Тюменской области постановил наложить арест на счета подрядчика авиакомпании Utair - Aquila Technics LLC (Ереван, Армения) на сумму почти 176 млн рублей и $1,5 млн по иску за...
11:27 07/11/2023Названа причина ареста бывшего депутата Национального Собрания Армении Арагаца АхоянаСледственный комитет Армении назвал причину ареста бывшего депутата Национального Собрания Армении Арагаца Ахояна.
10:47 07/11/2023Арестован экс-депутат парламента Армении Арагац АхоянЧлен инициативы «Воля» Ваагн Чахалян сообщает, что арестован экс-депутат парламента Армении Арагац Ахоян.
20:16 06/11/2023Судья на слушании в Нью-Йорке сделал замечания ТрампуСудья Артур Энгорон на слушании в понедельник в Нью-Йорке уже несколько раз сделал замечания экс-президенту США Дональду Трампу за пространные ответы и политические заявления.
19:26 06/11/2023Левон Кочарян: Случившееся со мной – курьез«Многие стали очевидцами того, как 4 полицейских могут пытать человека, а потом этот человек сам же оказывается в тюрьме.
19:03 06/11/2023«Сейчас не хочу говорить о мандате»: Левон Кочарян вышел на свободуСын второго президента Армении Роберта Кочаряна – Левон Кочарян, который был арестован по обвинению в избиении полицейских, после получения депутатского мандата вышел на свободу.
18:54 06/11/2023Эрик Алексанян: Левон Кочарян должен быть немедленно освобожден на основании решения КСЛевон Кочарян, младший сын второго президента Армении Роберта Кочаряна, должен быть немедленно освобожден на основании решения КС, он не должен оставаться под стражей ни на минуту дольше.
18:21 06/11/2023Левон Кочарян станет освобожденным из-под стражи лицом, и для его повторного ареста должны быть новые обстоятельства – ВардеванянПротокол Центральной избирательной комиссии (ЦИК) Армении удостоверяет, что Левон Кочарян – депутат Национального Собрания РА.
17:48 06/11/2023Радиоведущего убили во время прямого эфираРадиоведущий Хуан Джумалон, известный также под псевдонимом Джонни Уокер, был застрелен в собственном доме во время прямого эфира.
16:15 06/11/2023Левон Кочарян окажется на свободе силой права – адвокатыГруппа адвокатов сына второго президента Армении Роберта Кочаряна – Левона Кочаряна – выступила с заявлением, в котором говорится: «В связи с получением статуса депутата НС Армении команда адвокатов...
12:57 06/11/2023Жирайр Сефилян сегодня утром был вызван в СНБ АрменииЧлен Национально-демократического полюса Жирайр Сефилян сегодня утром был приглашен в Службу национальной безопасности (СНБ) Армении в связи с опубликованной СНБ 2 ноября видеозаписью (о том, что был...
12:02 06/11/2023ЦИК Армении сегодня предоставит депутатский мандат Левону КочарянуМандат будет предоставлен от фракции НС «Айастан» («Армения») младшему сыну второго президента Армении Роберта Кочаряна – Левону Кочаряну, который сейчас находится под стражей.