16:27 17/12/2025ՈՒՂԻՂ. «Իմնեմնիմի»-ի շինծու քրեգործով փաստաբանական թիմի և Նարեկ Սամսոնյանի կնոջ մամուլի ասուլիսըAntiFake.am-ի գրասենյակում մեկնարկեց «Իմնեմնիմի»-ի շինծու քրեական գործով փաստաբանական թիմի և նարեկ Սամսոնյանի կնոջ՝ Լուսինե Առաքելյանի մամուլի ասուլիսը: Վազգեն Սաղաթելյանի փաստաբան Արսեն Բաբայանն...
15:54 17/12/2025Չեմ կարծում, որ Ալիևի հայտարարած համաներումը վերաբերելու է հայ պատանդներին. Սիրանուշ Սահակյան«Անկեղծ ասած, Վիգեն Էուլջեքյանի կնոջ՝ Ադրբեջանի փոխնախագահ Մեհրիբան Ալիևային ուղղված նամակի հրապարակայնացման ու Ադրբեջանում սպասվող համաներման միջև որևէ կապ չեմ տեսնում։ Չեմ կարծում, որ այդ...
15:08 17/12/2025Մոսկվայում հարձակվել են Դոն Պիպոյի վրա. ArmLur.amArmLur.am-ը գրում է. «Այսօր առավոտից տարածվեցին տեղեկություններ այն մասին, որ ռուսաստանաբնակ գործարար Արթուր Ասատրյանի՝ Դոն Պիպոյի մասնակցությամբ տեղի են ունեցել կրակոցներ և ծեծկռտուք։ ArmLur.am-ի...
12:58 17/12/20253-ամյա Տիգրանի մшhը վրա է հասել մեխանիկական շնչահեղձության՝ պարանոցի օրգանների բութ առարկաներով սեղմման հետևանքով. ՔԿ-ն մանրամասներ է հայտնումՀ քննչական կոմիտեի Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչությունում ավարտվել է Ծափաթաղում 3-ամյա երեխայի սպանության դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը: Քննչական կոմիտեից...
12:53 17/12/2025Վիգեն Էուլջեքյանի կնոջ նամակը նոր չէ. Փաստաբանը մանրամասներ է ներկայացնումՎիգեն Էուլջեքյանի կինը՝ Լինդան Ադրբեջանի փոխնախագահ, Իլհամ Ալիևի կին Մեհրիբան Ալիևային ամուսնու վերաբերյալ նամակ գրել է ամիսներ առաջ։ Արգենտինահայ փաստաբան, Տուկումանի համալսարանի ցեղասպանության...
12:35 17/12/2025Էդ «Տիգրան Ավինյան» անունը պողպատե մանդատ է՞, որ դատախազությունն իր դեմ քրգործ չի հարուցում. ՉախոյանՔաղաքային բյուջեին նվազագույնը 700 հազար դոլարի վնա է տրվել, դրանով քանի հատ մանկապարտեզ կարող էին նորոգել, կամ բակերում խաղահրապարակներ կառուցել
11:06 17/12/2025ՈւՂԻՂ. Չախոյանը հաղորդում է ներկայացնում Տիգրան Ավինյանի դեմՀասարակական ակտիվ գործիչ Արթուր Չախոյանն այս պահին գլխավոր դատախազության շենքի մոտ է։ Նա պատրաստվում է հաղորդում ներկայացնել Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի կողմից ցուցաբերված անգործության...
10:27 17/12/2025Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է ՊԵԿ նախկին գլխավոր մաքսային տեսուչից հօգուտ ՀՀ-ի բռնագանձել անշարժ և շարժական գույքեր, դրամական միջոցներՀակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը: Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի...
23:06 16/12/2025Եղբայրները դեկտեմբերի 20-ից ազատ կարձակվեն. Արսեն ԲաբայանՎստահաբար կարող եմ պնդել, որ երկու դատական նիստերում էլ իրավաբանությունը հաղթեց քաղաքականությանը
22:05 16/12/2025Ծնողները սովшմшհ են արել իրենց երեք տարեկան դստերըՆրա պարանոցի վրա առկա հետքերը «համապատասխանում են շղթաների օգտագործմանը», իսկ նրա ձեռքերի վնասվածքները կարող էին պատճառվել սուր առարկայով, օրինակ՝ դանակի
20:42 16/12/2025Ռուբեն Վարդանյանի փաստաբանի միջնորդությունները Բաքվի դատարանը մերժել էԲաքվում ավարտվել է ապօրինաբար պահվող Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի նկատմամբ «դատական քննությունը»: Այս մասին գրում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները: Այսօրվա «դատական նիստի» ընթացքում...
20:22 16/12/2025Տղերք ջա’ն, հարգե’ք ձեր մասնագիտական արժանապատվությունը, նման մեղադրանքը պարզապես անհնար է․ փաստաբանՓաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանը գրում է․ «Պարզվում է, որ անհայտ պաշտոնատար անձի, տվյալ դեպքում՝ «ինքնությունը չպարզված» դատավորի կողմից կաշառք ստանալուն օժանդակելու մեղադրանքով հերթական քրեական վարույթն է...
19:43 16/12/202544-ամյա տղամարդը հետախուզվում էր հարկերը, տուրքերը կամ այլ վճարներ չվճարելու մեղադրանքովՔրեական ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում դեկտեմբերի 5-ին չվերթի ժամանումից հետո, Զվարթնոց օդանավակայանում հայտնաբերվել, ձերբակալվել և վարչություն...
19:11 16/12/2025Կանխվել է 161 կիլոգրամ «հերոին» տեսակի թմրամիջոցի ՀՀ տարածքով տարանցիկ փոխադրման փորձՊԵԿ-ից հայտնում են․ «Պետական եկամուտների կոմիտեն շարունակում է անզիջում պայքարը թմրամիջոցների և հոգեմետ նյութերի՝ Հայաստանի Հանրապետության սահմանով անօրինական տեղափոխման ուղղությամբ։ Օրերս «Ագարակ»...
18:33 16/12/2025Դատարանի դահլիճում սպանության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել էՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում իրականացված քննչական և վարութային գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ 2025...
17:34 16/12/2025161 կգ «Հերոին»-ը ավտոմեքենայի՝ նախապես պատրաստված գաղտնարանում պահելու եղանակով տեղափոխվել է ՀայաստանՀՀ քննչական կոմիտեում 2025 թվականի նոյեմբերի 24-ին նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել և հիմնավորվել է, որ օտարազգի քաղաքացին պայմանավորվածություն է ձեռք բերել առանձնապես...
16:29 16/12/2025Մոլդովայի իրավապահների կողմից հետախուզվողը հայտնաբերվել էԴեկտեմբերի 15-ին Համայնքային ոստիկանության «Զվարթնոց» օդանավակայանի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ չվերթի ժամանումից հետո ձերբակալվել և բաժին է տեղափոխվել...
16:18 16/12/2025Դատախազությունը միջնորդագիր է ուղարկել Ճամբարակ համայնքի ղեկավարինՊետական սեփականություն հանդիսացող հողամասում ինքնակամ կառույցի քանդման ուղղությամբ միջոցներ ձեռնարկելու վերաբերյալ
14:33 16/12/2025Դատարանը փաստացի արձանագրել էր, որ քրեական հետապնդման ժամկետների խնդիր է առաջ գալիս. ՎարդևանյանՔննչական մարմնին ներկայացվել են նախաքննության ձգձգումը կանխող, ակտիվ գործողություններ կատարելու պահանջով միջնորդություններ
13:17 16/12/2025Միհրան Հակոբյան. Անձամբ Նիկոլի հանձնարարականը ի կատար է ածել հայտնի քրեաօլիգարխիկ համակարգերից մեկը«Քննչական կոմիտեն մեծածավալ գործ է արել: Թեև նախաքննական գաղտնիք չեմ կարող բացահայտել, բայց կասեմ միայն, որ անձամբ Նիկոլի հանձնարարականը ի կատար է ածել հայտնի քրեաօլիգարխիկ համակարգերից մեկը:...

13:18 17/03/2022Another Armenian soldier found dead in military unitAnother Armenian conscript soldier was found dead with gunshot wounds in the area of a military unit in southern Armenia on Thursday morning, the Defense Ministry reported.
11:07 17/03/2022Armenian soldier found dead in military outpostAn Armenian conscript soldier was found dead in a military outpost in the country’s south-eastern part late on Wednesday evening, the Defense Ministry reported.
13:35 16/03/2022Ex-Armenian ombudsman condemns authorities' statement denying Azeri advancementArmenia’s former Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan claims that the statement of the Defense Ministry dismissing the Azerbaijani military's advancement near the village of Nerkin Hand in...
11:18 16/03/2022Russian journalist fined after anti-war protest on live TVA Russian journalist has been fined and released after she protested against the war in Ukraine on a live TV news programme and made an anti-war video, the BBC reports.
15:30 15/03/2022Artsakh ombudsman: Azerbaijan’s actions are more aggressive in recent daysIn a video message on Tuesday, Artsakh’s Human Rights Defender (Ombudsman) Gegham Stepanyan urged the OSCE Minsk Group co-chairing countries, ombudspersons of all countries, international...
12:22 15/03/2022Smoking ban in all public catering facilities takes effect in ArmeniaThe use of tobacco products and their alternatives in cafés, restaurants and all other public catering establishments in Armenia is banned from now on.
16:36 14/03/2022Russian billionaire Roman Trotsenko at center of business scandalRussian billionaire Roman Trotsenko, owner of the GeoProMining group, has found himself at the center of a scandal in Russia.
15:16 14/03/2022Armenian MP: Artsakh may also be facing electricity crisis in near futureAn electricity crisis may also emerge in Artsakh in the near future, opposition With Honor faction MP Taguhi Tovmasyan, chair of the Armenian National Assembly Standing Committee on Protection of...
13:26 14/03/2022Ombudsperson: Artsakh hospitals, schools, kindergartens deprived of basic living conditionsArmenia’s new Human Rights Defender Kristine Grigoryan on Monday denounced Azerbaijan’s continuous criminal acts against the Artsakh Armenians.
12:10 14/03/2022Ex-ombudsman: Azerbaijan's actions against Artsakh part of deliberate policyAzerbaijan’s criminal actions against Artsakh (Nagorno-Karabakh) are part of a deliberate policy, Armenia’s former Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan stated.
16:15 12/03/2022Shell exploded near building in Artsakh’s Askeran region – Prosecutor's OfficeThe Artsakh law enforcement agencies continue to reveal consequences of the shots fired by the Azerbaijani military towards the communities of the Askeran region of the Artsakh Republic in the recent...
13:28 12/03/2022Ombudsman: Azerbaijan doesn’t allow Artsakh to repair main gas pipelineThe people of Artsakh are deprived of a vital gas supply pipeline amid cold weather, Artsakh's Human Rights Ombudsman Gegham Stepanyan said in tweet on Saturday, sharing a photo of snowy weather.
15:26 11/03/2022Ombudsman: Azerbaijan seeks to evict Armenians from Artsakh and commit ethnic cleansingAzerbaijan is pursuing a policy of Armenophobia based on ethnic and religious grounds, whuch is clearly aimed at evicting Armenians from Artsakh and committing ethnic cleansing, Artsakh’s Human...
12:03 11/03/2022Azerbaijan fires mortars towards village school in ArtsakhThe Azerbaijani military fired 120 mm mortars towards the school of Khnapat, a village in Artsakh’s Askeran region, on Friday morning.
11:45 11/03/2022UNESCO: 455 journalists killed from 2016 to end of 2021A new UNESCO report examining global trends in Freedom of Expression and Media Development from 2016-2021 highlights the existential threat social media now poses to the very survival of the...
16:45 10/03/2022Tractor in Artsakh damaged in Azerbaijani shootingBetween the evening of March 9 and the morning of March 10, a tractor in the administrative territory of the Nakhichevanik community of Artsakh’s Askeran region was targeted by Azerbaijani forces.
13:15 10/03/2022Artsakh civilian injured in Azerbaijani shootingOne Artsakh civilian was injured in Azerbaijani shooting last night, Armenia’s new Human Rights Defender Kristine Grigoryan said on Thursday.
12:25 10/03/2022Tatoyan: Unlawful deployment of Azerbaijani troops poses direct threat to whole of ArmeniaArmenia’s former Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan has shared a photo showing illegal deployment of Azerbaijani forces on the Kapan-Chakaten road.
15:25 09/03/2022Kochubaev: Criminal case opened over ‘blind pig’ remarkLawyer Alexander Kochubaev has provided details of a criminal probe into “serious insults” against pro-government lawmaker Vahagn Aleksanyan.
11:15 08/03/2022Ombudsman: Recent cases confirm Azerbaijan’s indisputable intention to commit ethnic cleansing in ArtsakhArtsakh’s Human Rights Ombudsman Gegham Stepanyan on Monday issued a statement on the recent Azerbaijani provocations.