13:10 19/12/2025Խոստումներ կան, ժամկետներ՝ ոչ. Զեղծարարությունից տուժած քաղաքացիները նստացույց են սկսումԶեղծարարությունից տուժած քաղաքացիները նստացույց են սկսում Քննչական կոմիտեի շենքի դիմաց՝ կորցրած գումարների վերադարձի պահանջով։ Այս մասին այսօր Քննչական կոմիտեի դիմաց հայտարարեց նրանց շահերը...
11:54 19/12/2025Քննիչն իր ծառայողական պարտականությունների կատարման նկատմամբ ցուցաբերել է անբարեխիղճ և անփույթ վերաբերմունքՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությամբ հիմնավորվել է, որ ՀՀ քննչական կոմիտեի ավագ քննիչը, իր ծառայողական պարտականությունների կատարման նկատմամբ դրսևորել է անբարեխիղճ և...
10:01 19/12/2025Գլխավոր դատախազությունը պարտավոր է քրգործ հարուցել թե Նիկոլ Փաշինյանի, թե ԱԱԾ այդ աշխատակիցների նկատմամբ. Վանեցյան«Ինձ համար շատ ցավալի է Ազգային անվտանգության ծառայության այս վիճակը տեսնելը։ Եթե նկատել եք, ես չեմ քննադատում իրավապահ մարմինների աշխատանքը, չնայած երևի ամենաշատը ես եմ տեսնում, թե նրանք ինչեր են...
23:38 18/12/2025Լեմկինի ինստիտուտը Թրամփին կոչ է անում քայլեր ձեռնարկել Բաքվում պահվող հայ գերիներին մինչև Սուրբ Ծնունդը տուն վերադարձնելՄենք հիշեցնում ենք նախագահին, որ նա իր քարոզարշավի ժամանակ խոստացել է պաշտպանել հայ քրիստոնյաներին
17:54 18/12/2025ՆԳՆ-ն հորդորում է զգոն լինել․ վարորդական վկայականներ տրամադրվում են միայն օրենքով սահմանված կարգովՆԳՆ ոստիկանությունը հորդորում է զգոն լինել` ընդգծելով, որ վարորդական վկայականներ տրամադրվում են միայն օրենքով սահմանված կարգով։ «Սոցիալական տարբեր հարթակներում տարածվում են կեղծ տեղեկություններ և...
17:05 18/12/2025Աղավնաձոր համայնքի նախկին ղեկավարը մեղադրվում է կեղծ աճուրդներ կազմակերպելու և անցկացնելու մեջ. նրա վերաբերյալ քրեական վարույթն ուղարկվել է դատարանՀակակոռուպցիոն կոմիտեում իրականացված քրեական վարույթի նախաքննությամբ հիմնավորվել է, որ Վայոց ձորի մարզի Աղավնաձոր համայնքի ղեկավարի պաշտոնը զբաղեցրած անձը կազմակերպել և անցկացրել է կեղծ աճուրդներ,...
16:48 18/12/2025Իգոր Սարգսյանին ու Կարո Օկոպմուշյանին դատարան չէին բերել. Նիստը հետաձգվեց18 արդարների գործով դատական նիստն այսօր էլ հետաձգվեց։ Մեղադրյալներից Իգոր Սարգսյանն ու Կարո Օկոպմուշյանն այսօրվա նիստին չեն ներկայացել։ Բագրատ Սրբազանը համոզմունք հայտնեց, որ նման կարևոր դատական...
16:36 18/12/2025Ձերբակալվել է Մալաթիայում գտնվող ոսկու շուկայի տնօրենըՁերբակալվել է Մալաթիայում գործող ոսկու շուկայի տնօրենը։ Քրեական վարույթը վերաբերում է հրազենի, ռազմամթերքի ապօրինի շրջանառությանը։ «Դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Քրեական օրենսգրքի 335-րդ...
15:01 18/12/2025Բաքվի դատարանում մեղադրող դատախազը միջնորդել է Ռուբեն Վարդանյանին դատապատել ցմահ ազատազրկմանԱյսօր Բաքվի ռազմական դատարանը շարունակել է դատական ֆարսը Արցախի Հանրապետության նախկին պետական նախարար, գործարար և բարերար Ռուբեն Վարդանյանի դեմ, ով ավելի քան երկու տարի անօրինական կերպով պահվում...
14:22 18/12/2025Շահրամանյանին հարցաքննության կանչելը, խուզարկությունները պատահականություն չեն. Ռոման ԵրիցյանԱրցախի նախկին նախագահ Սամվել Շահրամանյանն այսօր ՔԿ է հրավիրվել ավելի վաղ հարուցված քրեական վարույթի շրջանակում ադրբեջանական ԶԼՄ-ներում տարածված այն տեղեկությունների համատեքստում, ըստ որոնց գերեվարված...
13:07 18/12/202566.2 մլրդ դրամի գույք է վերադարձվել պետությանը և համայնքներին. Գլխավոր դատախազԱնվավեր է ճանաչվել «Հայաստանի ԴՕՍԱԱՖ» համահայկական հայրենասիրական հասարակական կազմակերպության անվամբ կատարված սեփականության իրավունքի պետական գրանցումը
12:46 18/12/2025Ռուբեն Վարդանյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ավագ որդու հետ. Ի՞նչ է փոխանցել նրանՌուբեն Վարդանյանի ընտանիքը տարածել է հաղորդագրություն, որտեղ ասված է. «Երեկ Ռուբեն Վարդանյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ավագ որդու՝ Դավիթ Վարդանյանի հետ։ Նա հայտնել է, որ առաջիկայում իրեն կտրվի...
12:26 18/12/2025Դավիթ Համբարձումյանի և նրա աջակիցների դեմ ճնշումները շարունակվում են. Փաստաբան«Դավիթ Համբարձումյանի և նրա աջակիցների դեմ ճնշումները շարունակվում են»,-ահազանգում է փաստաբան Գայանե Պապոյանը։ Նա մանրամասնում է՝ մի քանի օր է, ինչ Հակակոռուպցիոն կոմիտեի օպերատիվ աշխատակիցների...
11:57 18/12/2025Ինձ այսօր հարցաքննել են վկայի կարգավիճակով. Սամվել ՇահրամանյանԱրցախի հինգերորդ նախագահ Սամվել Շահրամանյանն այսօր կրկին կանչվել է Քննչական կոմիտե հարցաքննության նպատակով։ «Ինձ այսօր հարցաքննել են վկայի կարգավիճակով»,-լրագրողների հետ զրույցոմ ասաց նա՝...
11:04 18/12/2025Ադրբեջանում պահվող հայ գերիների, պատանդների վերաբերյալ փաստաթղթային տեղեկատվություն ակնկալվում է հունվարին. Սիրանուշ Սահակյան«Ադրբեջանի բանտերում պահվող hայ գերիների, պատանդների հարազատները, ընտանիքներն անմիջական տեղեկատվություն չունեն հունիսից ի վեր, երբ փաստացի արգելվեցին Կարմիր Խաչի տեսակցությունները, չնայած Կարմիր խաչն...
09:41 18/12/2025Ոստիկանությունն այսօր Մայր Աթոռում հավաքից առաջ հայտարարություն է տարածելՆԳՆ ոստիկանությունը հայտարարություն է տարածել այսօր Մայր Աթոռում նախատեսված հավաքից առաջ՝ կոչ անելով պահպանելով հասարակական կարգը և ապահովելով քաղաքացիների անվտանգությունը.
18:21 17/12/2025Դատարանը Գյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի կալանքը երկարաձգեց ևս 3 ամիս ժամկետովԴատարանը Գյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի կալանքը երկարաձգեց ևս 3 ամիս ժամկետով։ Հիշեցնենք, որ այսօր տեղի ունեցավ Գյումրիի կալանավորված քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի գործով դատական նիստը։...
17:57 17/12/2025Ակնհայտ էր՝ այս անգամ թիրախը ոչ միայն Սամսոնյանն ու Սաղաթելյանն էին, այլ «Իմնեմնիմին»՝ որպես ազատ խոսքի արտահայտման միջոց. ՓաստաբանԴեկտեմբերի 18-ին և դեկտեմբերի 22-ին կհրապարկվի վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշումները «Իմնեմնիմի» փոդքաստի համահեղինակներ՝ համապատասխանաբար Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի կալանավորման դեմ...
17:21 17/12/2025Մարդու իրավունքների պաշտպանությունը ստանձնած պետությունները ո՞նց են շարունակելու սրանց ձեռքը սեղմել. Լուսինե Առաքելյան«Երբ Նարեկը որոշեց վարել այս քաղաքական փոդքասթն ու չլռել, մենք գիտեինք, որ կգտնեն տարբերակներ իրենց լռեցնելու համար։ Դրա նախերգանքը եղավ նախորդ կալանավորումը, որպեսզի պատժեն, նեղություն տան, ստիպեն...
17:07 17/12/2025Մեր թիմը հրաժարվել է համակերպվել Ն. Սամսոնյանի ու Վ. Սաղաթելյանի կալանավորման հետ, մեր դռներ թակելը տեղ է հասել. Աստղիկ Մաթևոսյան«Մեր թիմը հրաժարվել է համակերպվել Նարեկ Սամսոնյանի ու Վազգեն Սաղաթելյանի կալանավորման, Հայաստանում խոսքի լռեցման փորձի հետ։ Մենք թակում են արևմտյան բոլոր հնարավոր կառույցների դռները, տորպեդահարում...

17:18 25/03/2022Criminal case opened over Azerbaijani violation of Artsakh's territorial integrityThe Prosecutor’s Office of Artsakh has launched a criminal case into the violation of Artsakh's territorial integrity.
16:53 24/03/2022Pashinyan appeals ruling on defamation suit to higher courtNikol Pashinyan has appealed the ruling of a first instance court on a defamation lawsuit filed by Hrayr Tovmasyan, the former chairman of Armenia’s Constitutional Court, to the Court of Appeals.
12:25 24/03/2022Red Cross chief to discuss consequences of Karabakh conflict in MoscowThe president of the International Committee of the Red Cross (ICRC), Peter Maurer, arrived in Moscow on Wednesday to continue the ICRC’s ongoing humanitarian discussions with the Russian...
11:58 24/03/2022Tatoyan: Azerbaijan's territorial integrity has never had anything to do with ArtsakhThe territorial integrity of Azerbaijan has never had anything to do with Artsakh, Armenia’s former Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan said in a statement on social media on Wednesday.
11:03 24/03/2022Freedom House urges Azerbaijan to restore gas supplies to ArtsakhU.S. democracy watchdog group Freedom House urged Azerbaijan to restore gas supplies to Artsakh (Nagorno-Karabakh) to prevent humanitarian crisis. “Azerbaijan must prevent a humanitarian crisis by...
13:31 23/03/2022Lawyer: Judge Boris Bakhshiyan has been illegally arrested for 44 days nowBoris Bakhshiyan, a judge of a first instance court in Armenia’s Syunik Province, has been unlawfully held in custody for 44 days now, his lawyer Yerem Sargsyan said on Wednesday.
12:36 23/03/2022Armenian pro-government MPs vote down territorial integrity billLawmakers from Armenia’s ruling Civil Contract faction have voted down an opposition drafted-bill calling for criminalization of statements questioning the territorial integrity of the country.
16:25 22/03/2022Robert Kocharyan again denies bribery chargesArmenia’s second President Robert Kocharyan on Tuesday again denied bribery charges levelled against him as “absurd”.
15:45 22/03/2022Moscow court finds Navalny guilty of fraudMoscow’s Lefortovo Court has found Alexey Navalny guilty of fresh fraud charges on Tuesday, a TASS correspondent reported.
15:09 22/03/2022Azerbaijan continues state policy of terrorizing and pressuring Artsakh Armenians – ombudspersonsArmenia’s Human Rights Defender Kristine Grigoryan and her Artsakh counterpart Gegham Stepanyan on Tuesday released a joint statement condemning Azerbaijan's “petty revenge” against Artsakh Armenians.
14:50 22/03/2022Yerevan court again bans MP Armen Gevorgyan from leaving countryThe Yerevan Court of General Jurisdiction on Tuesday continued hearings in a case involving Armenia’s second President Robert Kocharyan and MP Armen Gevorgyan from the opposition Hayastan faction.
14:16 22/03/2022Armenian opposition proposes bill to criminalize statements questioning country's territorial integrityArmenia’s main opposition Hayastan (Armenia) faction has introduced a bill that would criminalize all statements questioning the territorial integrity of the country.
11:13 22/03/2022Tatoyan: Isn't it clear that Azerbaijan's statements about peace do not correspond to reality?Armenia’s former Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan accused Azerbaijan of intentionally disrupting natural gas supplies to Artsakh through a secretly installed valve.
16:30 21/03/2022187 Armenian soldiers, 21 civilians still missing in 2020 Artsakh war – Investigative CommitteeA total of 3,822 Armenian troops and civilians were killed in the 44-day war in Artsakh (Nagorno-Karabakh) in 2020, according to data released by the Investigative Committee of Armenia on Monday.
13:09 21/03/2022Armen Ashotyan summoned to police over ‘serious insult’Deputy Chairman of the Republican Party of Armenia (RPA) Armen Ashotyan has been summoned to police for making a “serious insult”.
11:11 21/03/2022Four Disney employees arrested in Florida human trafficking stingFour Disney employees were arrested in a massive undercover operation targeting human traffickers, child predators and prostitution, NBC News reported.
11:25 19/03/2022Artsakh ombudsman condemns celebration of Azerbaijan's UN membership anniversary in ShushiArtsakh’s Human Rights Defender (Ombudsman) Gegham Stepanyan on Friday denounced the celebration of the 30th anniversary of Azerbaijan's membership in the UN in Shushi.
16:30 18/03/2022Ombudsman releases new report on violations of Artsakh people’s rights by AzerbaijanThe Artsakh Human Rights Ombudsman’s Staff has published a trilingual (Armenian, Russian, English) interim report on ‘’The Violations of the Rights of the People of Artsakh by Azerbaijan in February...
16:15 18/03/2022Oppositionist Garnik Isagulyan to be set freeThe leader of Armenia’s opposition National Security Party, Garnik Isagulyan, will be released from custody.
11:58 18/03/2022Ex-ombudsman: There are four Azerbaijani incursions into Armenian territoryAt this point, there are four not three incursions of the Azerbaijani troops into sovereign Armenian territory, Armenia’s former Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan said on Thursday.