13:10 19/12/2025Խոստումներ կան, ժամկետներ՝ ոչ. Զեղծարարությունից տուժած քաղաքացիները նստացույց են սկսումԶեղծարարությունից տուժած քաղաքացիները նստացույց են սկսում Քննչական կոմիտեի շենքի դիմաց՝ կորցրած գումարների վերադարձի պահանջով։ Այս մասին այսօր Քննչական կոմիտեի դիմաց հայտարարեց նրանց շահերը...
11:54 19/12/2025Քննիչն իր ծառայողական պարտականությունների կատարման նկատմամբ ցուցաբերել է անբարեխիղճ և անփույթ վերաբերմունքՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությամբ հիմնավորվել է, որ ՀՀ քննչական կոմիտեի ավագ քննիչը, իր ծառայողական պարտականությունների կատարման նկատմամբ դրսևորել է անբարեխիղճ և...
10:01 19/12/2025Գլխավոր դատախազությունը պարտավոր է քրգործ հարուցել թե Նիկոլ Փաշինյանի, թե ԱԱԾ այդ աշխատակիցների նկատմամբ. Վանեցյան«Ինձ համար շատ ցավալի է Ազգային անվտանգության ծառայության այս վիճակը տեսնելը։ Եթե նկատել եք, ես չեմ քննադատում իրավապահ մարմինների աշխատանքը, չնայած երևի ամենաշատը ես եմ տեսնում, թե նրանք ինչեր են...
23:38 18/12/2025Լեմկինի ինստիտուտը Թրամփին կոչ է անում քայլեր ձեռնարկել Բաքվում պահվող հայ գերիներին մինչև Սուրբ Ծնունդը տուն վերադարձնելՄենք հիշեցնում ենք նախագահին, որ նա իր քարոզարշավի ժամանակ խոստացել է պաշտպանել հայ քրիստոնյաներին
17:54 18/12/2025ՆԳՆ-ն հորդորում է զգոն լինել․ վարորդական վկայականներ տրամադրվում են միայն օրենքով սահմանված կարգովՆԳՆ ոստիկանությունը հորդորում է զգոն լինել` ընդգծելով, որ վարորդական վկայականներ տրամադրվում են միայն օրենքով սահմանված կարգով։ «Սոցիալական տարբեր հարթակներում տարածվում են կեղծ տեղեկություններ և...
17:05 18/12/2025Աղավնաձոր համայնքի նախկին ղեկավարը մեղադրվում է կեղծ աճուրդներ կազմակերպելու և անցկացնելու մեջ. նրա վերաբերյալ քրեական վարույթն ուղարկվել է դատարանՀակակոռուպցիոն կոմիտեում իրականացված քրեական վարույթի նախաքննությամբ հիմնավորվել է, որ Վայոց ձորի մարզի Աղավնաձոր համայնքի ղեկավարի պաշտոնը զբաղեցրած անձը կազմակերպել և անցկացրել է կեղծ աճուրդներ,...
16:48 18/12/2025Իգոր Սարգսյանին ու Կարո Օկոպմուշյանին դատարան չէին բերել. Նիստը հետաձգվեց18 արդարների գործով դատական նիստն այսօր էլ հետաձգվեց։ Մեղադրյալներից Իգոր Սարգսյանն ու Կարո Օկոպմուշյանն այսօրվա նիստին չեն ներկայացել։ Բագրատ Սրբազանը համոզմունք հայտնեց, որ նման կարևոր դատական...
16:36 18/12/2025Ձերբակալվել է Մալաթիայում գտնվող ոսկու շուկայի տնօրենըՁերբակալվել է Մալաթիայում գործող ոսկու շուկայի տնօրենը։ Քրեական վարույթը վերաբերում է հրազենի, ռազմամթերքի ապօրինի շրջանառությանը։ «Դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Քրեական օրենսգրքի 335-րդ...
15:01 18/12/2025Բաքվի դատարանում մեղադրող դատախազը միջնորդել է Ռուբեն Վարդանյանին դատապատել ցմահ ազատազրկմանԱյսօր Բաքվի ռազմական դատարանը շարունակել է դատական ֆարսը Արցախի Հանրապետության նախկին պետական նախարար, գործարար և բարերար Ռուբեն Վարդանյանի դեմ, ով ավելի քան երկու տարի անօրինական կերպով պահվում...
14:22 18/12/2025Շահրամանյանին հարցաքննության կանչելը, խուզարկությունները պատահականություն չեն. Ռոման ԵրիցյանԱրցախի նախկին նախագահ Սամվել Շահրամանյանն այսօր ՔԿ է հրավիրվել ավելի վաղ հարուցված քրեական վարույթի շրջանակում ադրբեջանական ԶԼՄ-ներում տարածված այն տեղեկությունների համատեքստում, ըստ որոնց գերեվարված...
13:07 18/12/202566.2 մլրդ դրամի գույք է վերադարձվել պետությանը և համայնքներին. Գլխավոր դատախազԱնվավեր է ճանաչվել «Հայաստանի ԴՕՍԱԱՖ» համահայկական հայրենասիրական հասարակական կազմակերպության անվամբ կատարված սեփականության իրավունքի պետական գրանցումը
12:46 18/12/2025Ռուբեն Վարդանյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ավագ որդու հետ. Ի՞նչ է փոխանցել նրանՌուբեն Վարդանյանի ընտանիքը տարածել է հաղորդագրություն, որտեղ ասված է. «Երեկ Ռուբեն Վարդանյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ավագ որդու՝ Դավիթ Վարդանյանի հետ։ Նա հայտնել է, որ առաջիկայում իրեն կտրվի...
12:26 18/12/2025Դավիթ Համբարձումյանի և նրա աջակիցների դեմ ճնշումները շարունակվում են. Փաստաբան«Դավիթ Համբարձումյանի և նրա աջակիցների դեմ ճնշումները շարունակվում են»,-ահազանգում է փաստաբան Գայանե Պապոյանը։ Նա մանրամասնում է՝ մի քանի օր է, ինչ Հակակոռուպցիոն կոմիտեի օպերատիվ աշխատակիցների...
11:57 18/12/2025Ինձ այսօր հարցաքննել են վկայի կարգավիճակով. Սամվել ՇահրամանյանԱրցախի հինգերորդ նախագահ Սամվել Շահրամանյանն այսօր կրկին կանչվել է Քննչական կոմիտե հարցաքննության նպատակով։ «Ինձ այսօր հարցաքննել են վկայի կարգավիճակով»,-լրագրողների հետ զրույցոմ ասաց նա՝...
11:04 18/12/2025Ադրբեջանում պահվող հայ գերիների, պատանդների վերաբերյալ փաստաթղթային տեղեկատվություն ակնկալվում է հունվարին. Սիրանուշ Սահակյան«Ադրբեջանի բանտերում պահվող hայ գերիների, պատանդների հարազատները, ընտանիքներն անմիջական տեղեկատվություն չունեն հունիսից ի վեր, երբ փաստացի արգելվեցին Կարմիր Խաչի տեսակցությունները, չնայած Կարմիր խաչն...
09:41 18/12/2025Ոստիկանությունն այսօր Մայր Աթոռում հավաքից առաջ հայտարարություն է տարածելՆԳՆ ոստիկանությունը հայտարարություն է տարածել այսօր Մայր Աթոռում նախատեսված հավաքից առաջ՝ կոչ անելով պահպանելով հասարակական կարգը և ապահովելով քաղաքացիների անվտանգությունը.
18:21 17/12/2025Դատարանը Գյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի կալանքը երկարաձգեց ևս 3 ամիս ժամկետովԴատարանը Գյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի կալանքը երկարաձգեց ևս 3 ամիս ժամկետով։ Հիշեցնենք, որ այսօր տեղի ունեցավ Գյումրիի կալանավորված քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի գործով դատական նիստը։...
17:57 17/12/2025Ակնհայտ էր՝ այս անգամ թիրախը ոչ միայն Սամսոնյանն ու Սաղաթելյանն էին, այլ «Իմնեմնիմին»՝ որպես ազատ խոսքի արտահայտման միջոց. ՓաստաբանԴեկտեմբերի 18-ին և դեկտեմբերի 22-ին կհրապարկվի վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշումները «Իմնեմնիմի» փոդքաստի համահեղինակներ՝ համապատասխանաբար Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի կալանավորման դեմ...
17:21 17/12/2025Մարդու իրավունքների պաշտպանությունը ստանձնած պետությունները ո՞նց են շարունակելու սրանց ձեռքը սեղմել. Լուսինե Առաքելյան«Երբ Նարեկը որոշեց վարել այս քաղաքական փոդքասթն ու չլռել, մենք գիտեինք, որ կգտնեն տարբերակներ իրենց լռեցնելու համար։ Դրա նախերգանքը եղավ նախորդ կալանավորումը, որպեսզի պատժեն, նեղություն տան, ստիպեն...
17:07 17/12/2025Մեր թիմը հրաժարվել է համակերպվել Ն. Սամսոնյանի ու Վ. Սաղաթելյանի կալանավորման հետ, մեր դռներ թակելը տեղ է հասել. Աստղիկ Մաթևոսյան«Մեր թիմը հրաժարվել է համակերպվել Նարեկ Սամսոնյանի ու Վազգեն Սաղաթելյանի կալանավորման, Հայաստանում խոսքի լռեցման փորձի հետ։ Մենք թակում են արևմտյան բոլոր հնարավոր կառույցների դռները, տորպեդահարում...

18:37 10/11/2023Суд отменил запрет на выезд из страны экс-премьера Армении Гранта БагратянаОтметим, что таким образом, суд отменил запрет на выезд из страны.
18:27 10/11/2023Подробности: Проникший в дом мэра Абовяна гражданин получил телесные повреждения, его задержалиНочью неизвестный, предположительно в состоянии наркотического опьянения, с дубинкой в руках пытался ворваться в частный дом руководителя укрупненной общины Абовян, бывшего начальника службы охраны...
17:39 10/11/2023Депутат Айк Мамиджанян: Мне пришла повестка о вызове на допрос из Следственного комитета РАНемногим ранее получил оповещение из Следственного комитета РА по вызову на допрос в рамках уголовного производства по признакам ч. 1 ст. 330 УК РА (Публичные призывы к насилию»).
16:02 10/11/2023В отношении Джалала Арутюняна инициировано новое уголовное преследованиеАрсен Сардарян отмечает, что военные эксперты однозначно ответили, что в той ситуации, это было не только законно, но необходимо, что и было предпринято со стороны Джалала Арутюняна.
15:00 10/11/2023Из Грузии в Италию экстрадировали пособника крупнейшей итальянской мафиозной группировки «Ндрангета»Грузинские власти экстрадировали в Италию мужчину, разыскиваемого по красному циркуляру Интерпола за пособничество крупнейшей итальянской организованной мафиозной группировки "Ндрангета", говорится в...
14:11 10/11/2023Ассистентка Роберта де Ниро выиграла дело против его компанииКомпания Роберта Де Ниро "Canal Productions" должна выплатить $1,25 млн бывшему вице-президенту по производству и финансам и личной помощнице де Ниро Грэм Чейз Робинсон.Об этом пишет Euronews.
18:05 09/11/2023В Средиземноморском регионе грабители нацелились на оливки, когда цены на масло выросли втроеПреступники в Средиземноморском регионе воруют оливки, взламывают склады и вырубают рощи, чтобы заполучить плоды, цена которых с 2019 года выросла в три раза.
15:17 09/11/2023Луис Морено Окампо: Произошедшее в Нагорном Карабахе после агрессии Азербайджана – своего рода геноцидЛуис Морено Окампо, бывший главный прокурор Международного уголовного суда, считает, что государства сознательно игнорируют опасность геноцидов, чтобы не нести обязательства по их предотвращению.
15:11 09/11/2023Дело о жестоком убийстве женщины и её детей в Пемзашене не было отправлено в Ширакский суд«Мы заявляем об этом, учитывая интересы правосудия, для проведения быстрого следствия», – отметил председательствующий судья.
13:41 09/11/2023Первое заседание по делу об убийстве женщины и её двух детей в селе Пемзашен: ФОТОЗаседание проходит под председательством судьи Артуша Габриеляна.
11:30 09/11/2023Задержан Тигран Хачатрян – сын бывшего губернатора Сюникской области РАОтметим, что Тигран Хачатрян – сын бывшего губернатора Сюникской области Армении Сурика Хачатряна (Лиска).
17:54 08/11/2023Армянской стороне переданы данные о плененных Баку представителях военно-политического руководства Арцаха и другихО взятых в плен Азербайджаном в результате военной агрессии 19-20 сентября 16 лицах, в том числе военно-политическом руководстве, военных и мирных жителях Арцаха, их семьям были переданы сведения.
17:29 08/11/2023МВД России объявило в розыск выдавшего ордер на арест Путина судью МУССудья Международного уголовного суда (МУС) Серхио Годинес, выдавший ордер на арест президента России Владимира Путина и детского омбудсмена Марии Львовой-Беловой, объявлен в розыск по уголовной...
16:58 08/11/2023В ДТП в Ереване погиб отец Ваге АветянаПогибший сегодня в результате трагического ДТП в Ереване водитель автомобиля марки «ВАЗ-2101» – отец скончавшегося в 2012 году в результате избиения в ресторанном комплексе «Арснакар» военного врача...
13:59 08/11/2023В Бразилии ограбили мать девушки Неймара и пытались похитить дочь футболистаСам Неймар и Бьянкарди в Instagram сообщили, что с ними и их дочерью все в порядке.
13:46 08/11/2023Президент Арцаха Самвел Шахраманян направил письмо генпрокурору АрменииПризываем тех граждан, которые располагают информацией или фактами, связанными с вышеизложенным, поддержать процесс и предоставить их правоохранительным органам РА.
12:13 08/11/2023Оппозиционные депутаты обратили внимание содокладчиков ПАСЕ на нарушения в РА демократических ценностейПредседатель Постоянной комиссии по защите прав человека и общественным вопросам Национального Собрания Республики Армения, полномочия которой были прекращены незаконно.
12:02 08/11/2023Арман Татоян: Вагиф Хачатрян стал очередной жертвой политических игр азербайджанских властейПо его словам, было же очевидно, что азербайджанский суд не оправдает 68-летнего Вагифа Хачатряна или не освободит его из зала суда.
11:19 08/11/2023Адвокат: Прекращено уголовное преследование Джалала Арутюняна по эпизоду с контрнаступлениемВ ближайшие дни подробно представлю вышеуказанные обстоятельства на пресс-конференции, в ходе которой отвечу на интересующие журналистов вопросы.
19:27 07/11/2023Звездный хирург Тимур Хайдаров обеднел на 6,2 миллиона рублей из-за клиники женыИзвестно, что врач работает в клинике «Ай Кью Пластик», где учредителем числится его жена Светлана Сильваши.