12:50 19/11/2025Իսկ ո՞ւր էր ձեր գլուխը. Խարդախության զոհ դարձածներին այսպես են արձագանքել իրավապահներըԳլխավոր դատախազության դիմաց այս պահին բողոքի ակցիա են իրականացնում ֆինանսկան տարբեր զեղծարարությունների ու խարդահությունների զոհերը։ Այն նախաձեռնել է HELLOBIT-ի և այլ ներդրումային խարդախությունների...
12:34 19/11/2025Իշխանության գործողությունները դասական քաղաքական հետապնդումներ են, այլ գնահատական չկա. Իրավապաշտպանը՝ AntiFake.am-ի գույքն առգրավելու և «Իմնեմնիմի»-ի համահեղինակներին կալանավորելու մասին«Ալեն Սիմոնյանը չի հասկանում՝ այն գործիքակազմերը, որոնք իրենց տրված են, տրված են ոչ թե մարդկանց հետապնդելու համար, այլ պետական առողջ կառավարումը կազմակերպելու համար»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում...
10:33 19/11/2025Ձևական գործարքների միջոցով ավելի քան 110 միլիոն ՀՀ դրամի անշարժ գույքերի հափշտակության և փողերի լվացման մեջ մեղադրվող 4 անձանց վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել էՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ պարզվել է, որ ՀՀ կադաստրի կոմիտեում տարբեր պաշտոններ զբաղեցրած Գ.
10:17 19/11/2025Ձևական գործարքների միջոցով ավելի քան 110 միլիոն ՀՀ դրամի անշարժ գույքերի հափշտակության և փողերի լվացման մեջ մեղադրվող 4 անձանց վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել էՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ պարզվել է, որ ՀՀ կադաստրի կոմիտեում տարբեր պաշտոններ զբաղեցրած Գ.
10:08 19/11/2025Ամուսինների կողմից առանձնապես խոշոր չափերով խարդախություն կատարելու վերաբերյալ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել էՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության ընդհանուր բնույթի և ընտրական հանցագործությունների քննության վարչությունում ավարտվել է ամուսինների կողմից առանձնապես խոշոր չափերով...
09:47 19/11/2025Վաղը Դատախազության դիմաց տեղի կունենա ակցիա ի պաշտպանություն բոլոր քաղբանտարկյալներիՆոյեմբերի 20-ին, հինգշաբթի օրը, ժամը՝ 15:00-ին, Դատախազության դիմաց տեղի կունենա ակցիա ի պաշտպանություն բոլոր քաղբանտարկյալների։ Հիշեցնենք, որ իրավապաշտպան-փաստաբաններ Վարազդատ Հարությունյանը, Ռուբեն...
09:33 19/11/2025Վարորդներին տուգանում են մեքենայում հզոր «դինամիկ» ունենալու համար. ՔՊ-ականների հեղինակած օրենքն ակտիվ կիրառում ենՔաղաքացիներն ահազանգում են՝ տուգանվել են, քանի որ մեքենայում ունեցել են ոչ գործարանային բարձրախոսներ։ Ֆեյսբուքյան խմբերից մեկում քննարկումները ցույց տվեցին, որ տուգանվածների թիվը հասնում է մի քանի...
08:40 19/11/2025Այժմ արդեն փաստ է, որ Հայաստանում իրականացվում է «հեռախոսային արդարադատություն». Ռոբերտ Ամստերդամ«Այժմ արդեն փաստ է, որ Հայաստանում իրականացվում է «հեռախոսային արդարադատություն»։ Երեկ, երբ իմ պաշտպանյալ Սամվել Կարապետյանի կալանքի երկարաձգման հարցով դատական նիստը դեռ ընթանում էր, վարչապետի...
19:26 18/11/2025Բացի Արցախից, Եվրոպայի խորհրդում չկա որևէ այլ տարածք, որն ամբողջությամբ փակ է. Արա Ղազարյան«Արցախցիները պետք է իրենց իրավունքին տեր կանգնեն, դիմեն միջազգային ատյաններ, եթե ունեն իրենց սեփականության թղթերը, թեկուզ պատճեները։ Կարող են մեզ դիմել»,- «Արցախի տեղահանումից հետո.
18:53 18/11/2025Ստանում ենք տագնապացնող տեղեկատվություն, որ Բաքվի բանտերում պահվող հայ գերիները ենթարկվում են խnշտանգnւմների. Սահակյան«Ընտանիքի անդամների հետ հեռախոսազանգերի արդյունքում մենք շարունակաբար ստանում ենք տագնապացնող տեղեկատվություն, որ Բաքվի բանտերում պահվող հայ գերիները ենթարկվում են խոշտանգումների և երկարատև...
18:48 18/11/2025Վերաքննիչ դատարանը վերացրեց Ռուբեն Մխիթարյանի նկատմամբ կիրառված ապօրինի կալանքը․ փաստաբանՓաստաբան Գոհար Մելոյանը տեղեկացնում է․ «ՀՀ վերաքննիչ դատարանը վերացրեց «Մեր ձևով» շարժման անդամ, փաստաբան, ծանրամարտի լեգենդար մարզիչ Աշոտ Մխիթարյանի որդու Ռուբեն Մխիթարյանի նկատմամբ կիրառված ապօրինի...
18:44 18/11/2025Դերասան Գնել Սարգսյանի կողմից խուլիգանություն կատարելու դեպքով քրեական վարույթ կնախաձեռնվիՓաստաբան Մարինե Ֆարմանյանը գրում է․ «Շիրակի մարզի Մարմաշեն վանքի տարածքում դերասան Գնել Սարգսյանի կողմից խուլիգանություն կատարելու դեպքով քրեական վարույթ կնախաձեռնվի: ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանը...
16:33 18/11/2025Փառք տիրոջը, լավ ասենք, որ լավ լինենք. Վարդան Ղուկասյանն իր առողջական վիճակի մասին«Փառք տիրոջը, լավ ասենք, որ լավ լինենք։ Տիրոջ ողորմածությամբ լավ եմ»,-դատարանի դահլիճում հայտարարեց Գումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը՝ ի պատասխան լրագրողի հարցի։ Հիշեցնենք, որ կալանավորված...
16:14 18/11/2025Աննա Վարդապետյանը ԱԺ-ում ներկայացրեց Մարտի 1-ի գործով դատախազության կատարած գործողություններըԳևորգ Կոստանյանը և «Մարտի 1»-ի գործով քննչական խմբի ղեկավար Վահագն Հարությունյանը ՌԴ-ում են
14:17 18/11/2025Մարտի 1-ը անպատժելիության և բռնության վրա հիմնված մի ամբողջ ռեժիմի գոյության մանիֆեստ է. ԱԺ հանրային լսումներՄարտի 1-ի գործը պետք է դառնա անպատժելիության մշակույթի վերջին հանգրվանը
13:06 18/11/2025Ի՞նչ է հայտարարել Սամվել Կարապետյանը դատական նիստում. Լիաննա Գասպարյանը մանրամասներ հրապարակեց«Մենք դատական ակտը դեռ չենք ստացել, բայց ունենք մի հանգամանք իրավական պրոցեսում, եթե փողերի լվացման դրվագով հիմնավոր կասկածը չհիմնավորեր, ինչին օգնության եկել էր Վճռաբեկ դատարանի որոշումը, ապա...
12:54 18/11/2025Երևանում բանկերից մեկի մասնաճյուղը թալանելուց հետո տղամարդը Բագրատաշենի անցակետով լքել է ՀայաստանըՊարզվել է երեկ Երևանում բանկերից մեկի մասնաճյուղում դիմակավորված ու զինված ավազակային հարձակակում կատարողի ինքնությունը: Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ձեռնարկված հսկայածավալ օպերատիվ հետախուզական և...
12:38 18/11/2025Գնալո՞ւ են՝ Երևան-Կենտրոն ՔԿՀ-ում Սամվել Կարապետյանի հետ բանակցե՞ն. Ա. Վարդևանյան«Հանրային ծառայութունները կարգավորող հանձնաժողովը ՀԷՑ-ին լիցենզիայից զրկելու որոշման մեջ նշում է, որ երեք ամիս ժամանակ կա՝ ՀԷՑ-ի սեփականատիրոջ հետ բանակցելու համար։ Գնալո՞ւ են՝ Երևան-Կենտրոն ՔԿՀ-ում...
12:11 18/11/2025Դիաննա Գասպարյանի ամուսնու գազլցակայանում կատարված սպանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել էՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության վարչությունում ավարտվել է Արմավիրի մարզի Վաղարշապատ համայնքում գործող...
11:53 18/11/2025Իշխանությունների խաղաքարտերը խառնվեցին, քանի որ Սամվել Կարապետյանը չգնաց գործարքի. Դավիթ ՂազինայնՆա ասել է՝ մենք միևնույնն է պետք է ՀԷՑ-ի համար պայքարենք, որովհետև ՀԷՑ-ը վերաբերում է ամբողջ ազգին և սրանք ՀԷՑ-ը բերելու են այն վիճակին, որ տուժելու է ամբողջ ազգը

13:56 26/08/2021Azerbaijani servicemen block another road in Syunik province - OmbudsmanArmenian Human Rights Defender Arman Tatoyan informs that moments ago Azerbaijani armed servicemen have blocked the road from Goris to Vorotan in the Syunik province of Armenia.
13:23 26/08/2021Parliament adopted Government programme amid opposition boycottThe ruling "Civil Contract" faction at the National Assembly of Armenia adopted today the Government programme for 2021-26.
11:50 26/08/2021Ombudsman: Azerbaijani servicemen refuse to open Goris-Kapan interstate roadArmenian Ombudsman Arman Tatoyan reports that 50 or more Azerbaijani servicemen who have blocked the interstate road leading from Goris to Kapan near the village of Davit Bek, refuse to open the...
14:12 24/08/2021Journalists protest in National Assembly over major restrictions on their work inside the parliament buildingArmenian journalists accredited in the National Assembly held a protest on Tuesday over the recent decision to restrict their freedom of movement inside the parliament building.
14:33 23/08/2021Opposition "Armenia" bloc promises 'proportionate response' to professor Armen Charchyan's arrest"Armenia" opposition bloc has issued a statement on the court ruling the Yerevan Criminal Court of Appeals to arrest one of its lawmakers, professor Armen Charchyan.
12:31 23/08/2021The Azerbaijani serviceman directed his rifle upon us, Ombudsman saysThe RA Human Rights Defender became convinced by own experience that Azerbaijani Military presence on the roads in Syunik is a real threat to a person, Ombudsman Arman Tatoyan reported on Facebook.
12:13 23/08/2021Court of Appeals rules to arrest opposition lawmaker, professor Armen CharchyanThe Yerevan Criminal Court of Appeals upheld an earlier ruling on Monday to arrest former Director at Izmirlyan Medical Center and lawmaker from opposition "Armenia" bloc Armen Charchyan, granting...
12:58 21/08/2021Republican congresswoman seeks to impeach Biden over Afghanistan crisisRepublican Congresswoman Marjorie Taylor Greene introduced a trio of impeachment resolutions against President Biden on Friday, calling for him to be removed from office over his handling of the...
18:00 19/08/2021The Azerbaijani servicemen have stolen and not returned the 120 heads of cattle belonging to a resident of Armenian border villageAfter the war, the Azerbaijani servicemen did not return the 120 sheep that Mrs. Nazig Baghdasaryan, a resident of Tegh community of Syunik province, bought through loan. However, the credit...
13:22 19/08/2021Armen Grigoryan dismissed as deputy foreign minister, reappointed to previous postAfter serving more than a month in the post of the Deputy Minister of Foreign Affairs Armen Grigoryan was dismissed on Thursday.
18:08 18/08/2021National Assembly Council adopted decision to designate special places for the journalist’s activitySpeaker of the Armenian parliament Alen Simonyan and lawmaker from ruling "My Step" faction Sisak Gabrielyan have authored draft law aimed at regulating the journalist’s activity in parliament.
14:26 17/08/2021Two deputy mayors of Goris town arrestedDeputy Mayors of Goris town in southern Syunik province of Armenia were arrested on Tuesday, Armenia's Investigative Committee confirmed to Panorama.am.
18:26 16/08/2021National Assembly reverses decision to ban Panorama.am photographer from entering the parliament building after strong backlash from the journalists' communityPanorama.am photographer Lilian Galtsyan has now free access to the building of the National Assembly of Armenia with restored accreditation to cover the activities of the NA Eighth Convocation,...
18:19 16/08/2021Criminal case launched over Armenian serviceman's killing by Azerbaijani forcesOn 16 August, 2021 at about 09:50 as a result of the shot fired by the enemy’s combat base towards the combat base of the unit N of the RA Ministry of Defense the contract serviceman Vahan D.
11:17 16/08/2021Azerbaijani Armed Forces opened shooting towards Aravus village of Syunik province - OmbudsmanEarly this morning Armenia's Human Rights Defender received alarms that the Azerbaijani Armed Forces began shooting towards Aravus village of the RA Syunik province between 12am-1am after midnight.
12:16 12/08/2021The Office of the Human Rights Defender opens regional office in KapanThe Office of the Human Rights Defender of Armenia has opened a regional office in southern Syunik province of Armenia which has turned into a border region.
13:38 11/08/2021Ombudsman reports about constant shootings on the border by drunk Azerbaijani servicemenArmenia's Ombudsman reports that his staff is regularly receiving alarming calls from Gegharkunik and Syunik villages that the Azerbaijani servicemen conduct shootings also when they are intoxicated...
14:17 10/08/2021Communities in Artsakh's Martuni region almost completely deprived of water, Ombudsman saysArtsakh Human Rights Ombudsman Gegham Stepanyan held meetings with community heads and residents of Berdashen, Ashan, Nor Shen, Hatsi, Avdur, Myurishen communities of Martuni region and got...
14:57 09/08/2021Armenia formed first parliament in its history where 15 opposition MPs are under criminal prosecution - opposition member"The candidate for the post of the Chairman of the Parliamentary Committee on State and Legal Affairs has ruled the Committee since January 2019, and the period coincided with total collapse of...
11:55 07/08/2021Armenian ombudsman: Azerbaijani servicemen deliberately setting fire to lands near YeraskhThe Azerbaijani servicemen are deliberately setting fire to lands privately owned by people and to lands in their immediate vicinity with intentional criminal acts of arson near Yeraskh, a village in...