12:50 19/11/2025Իսկ ո՞ւր էր ձեր գլուխը. Խարդախության զոհ դարձածներին այսպես են արձագանքել իրավապահներըԳլխավոր դատախազության դիմաց այս պահին բողոքի ակցիա են իրականացնում ֆինանսկան տարբեր զեղծարարությունների ու խարդահությունների զոհերը։ Այն նախաձեռնել է HELLOBIT-ի և այլ ներդրումային խարդախությունների...
12:34 19/11/2025Իշխանության գործողությունները դասական քաղաքական հետապնդումներ են, այլ գնահատական չկա. Իրավապաշտպանը՝ AntiFake.am-ի գույքն առգրավելու և «Իմնեմնիմի»-ի համահեղինակներին կալանավորելու մասին«Ալեն Սիմոնյանը չի հասկանում՝ այն գործիքակազմերը, որոնք իրենց տրված են, տրված են ոչ թե մարդկանց հետապնդելու համար, այլ պետական առողջ կառավարումը կազմակերպելու համար»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում...
10:33 19/11/2025Ձևական գործարքների միջոցով ավելի քան 110 միլիոն ՀՀ դրամի անշարժ գույքերի հափշտակության և փողերի լվացման մեջ մեղադրվող 4 անձանց վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել էՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ պարզվել է, որ ՀՀ կադաստրի կոմիտեում տարբեր պաշտոններ զբաղեցրած Գ.
10:17 19/11/2025Ձևական գործարքների միջոցով ավելի քան 110 միլիոն ՀՀ դրամի անշարժ գույքերի հափշտակության և փողերի լվացման մեջ մեղադրվող 4 անձանց վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել էՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ պարզվել է, որ ՀՀ կադաստրի կոմիտեում տարբեր պաշտոններ զբաղեցրած Գ.
10:08 19/11/2025Ամուսինների կողմից առանձնապես խոշոր չափերով խարդախություն կատարելու վերաբերյալ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել էՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության ընդհանուր բնույթի և ընտրական հանցագործությունների քննության վարչությունում ավարտվել է ամուսինների կողմից առանձնապես խոշոր չափերով...
09:47 19/11/2025Վաղը Դատախազության դիմաց տեղի կունենա ակցիա ի պաշտպանություն բոլոր քաղբանտարկյալներիՆոյեմբերի 20-ին, հինգշաբթի օրը, ժամը՝ 15:00-ին, Դատախազության դիմաց տեղի կունենա ակցիա ի պաշտպանություն բոլոր քաղբանտարկյալների։ Հիշեցնենք, որ իրավապաշտպան-փաստաբաններ Վարազդատ Հարությունյանը, Ռուբեն...
09:33 19/11/2025Վարորդներին տուգանում են մեքենայում հզոր «դինամիկ» ունենալու համար. ՔՊ-ականների հեղինակած օրենքն ակտիվ կիրառում ենՔաղաքացիներն ահազանգում են՝ տուգանվել են, քանի որ մեքենայում ունեցել են ոչ գործարանային բարձրախոսներ։ Ֆեյսբուքյան խմբերից մեկում քննարկումները ցույց տվեցին, որ տուգանվածների թիվը հասնում է մի քանի...
08:40 19/11/2025Այժմ արդեն փաստ է, որ Հայաստանում իրականացվում է «հեռախոսային արդարադատություն». Ռոբերտ Ամստերդամ«Այժմ արդեն փաստ է, որ Հայաստանում իրականացվում է «հեռախոսային արդարադատություն»։ Երեկ, երբ իմ պաշտպանյալ Սամվել Կարապետյանի կալանքի երկարաձգման հարցով դատական նիստը դեռ ընթանում էր, վարչապետի...
19:26 18/11/2025Բացի Արցախից, Եվրոպայի խորհրդում չկա որևէ այլ տարածք, որն ամբողջությամբ փակ է. Արա Ղազարյան«Արցախցիները պետք է իրենց իրավունքին տեր կանգնեն, դիմեն միջազգային ատյաններ, եթե ունեն իրենց սեփականության թղթերը, թեկուզ պատճեները։ Կարող են մեզ դիմել»,- «Արցախի տեղահանումից հետո.
18:53 18/11/2025Ստանում ենք տագնապացնող տեղեկատվություն, որ Բաքվի բանտերում պահվող հայ գերիները ենթարկվում են խnշտանգnւմների. Սահակյան«Ընտանիքի անդամների հետ հեռախոսազանգերի արդյունքում մենք շարունակաբար ստանում ենք տագնապացնող տեղեկատվություն, որ Բաքվի բանտերում պահվող հայ գերիները ենթարկվում են խոշտանգումների և երկարատև...
18:48 18/11/2025Վերաքննիչ դատարանը վերացրեց Ռուբեն Մխիթարյանի նկատմամբ կիրառված ապօրինի կալանքը․ փաստաբանՓաստաբան Գոհար Մելոյանը տեղեկացնում է․ «ՀՀ վերաքննիչ դատարանը վերացրեց «Մեր ձևով» շարժման անդամ, փաստաբան, ծանրամարտի լեգենդար մարզիչ Աշոտ Մխիթարյանի որդու Ռուբեն Մխիթարյանի նկատմամբ կիրառված ապօրինի...
18:44 18/11/2025Դերասան Գնել Սարգսյանի կողմից խուլիգանություն կատարելու դեպքով քրեական վարույթ կնախաձեռնվիՓաստաբան Մարինե Ֆարմանյանը գրում է․ «Շիրակի մարզի Մարմաշեն վանքի տարածքում դերասան Գնել Սարգսյանի կողմից խուլիգանություն կատարելու դեպքով քրեական վարույթ կնախաձեռնվի: ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանը...
16:33 18/11/2025Փառք տիրոջը, լավ ասենք, որ լավ լինենք. Վարդան Ղուկասյանն իր առողջական վիճակի մասին«Փառք տիրոջը, լավ ասենք, որ լավ լինենք։ Տիրոջ ողորմածությամբ լավ եմ»,-դատարանի դահլիճում հայտարարեց Գումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը՝ ի պատասխան լրագրողի հարցի։ Հիշեցնենք, որ կալանավորված...
16:14 18/11/2025Աննա Վարդապետյանը ԱԺ-ում ներկայացրեց Մարտի 1-ի գործով դատախազության կատարած գործողություններըԳևորգ Կոստանյանը և «Մարտի 1»-ի գործով քննչական խմբի ղեկավար Վահագն Հարությունյանը ՌԴ-ում են
14:17 18/11/2025Մարտի 1-ը անպատժելիության և բռնության վրա հիմնված մի ամբողջ ռեժիմի գոյության մանիֆեստ է. ԱԺ հանրային լսումներՄարտի 1-ի գործը պետք է դառնա անպատժելիության մշակույթի վերջին հանգրվանը
13:06 18/11/2025Ի՞նչ է հայտարարել Սամվել Կարապետյանը դատական նիստում. Լիաննա Գասպարյանը մանրամասներ հրապարակեց«Մենք դատական ակտը դեռ չենք ստացել, բայց ունենք մի հանգամանք իրավական պրոցեսում, եթե փողերի լվացման դրվագով հիմնավոր կասկածը չհիմնավորեր, ինչին օգնության եկել էր Վճռաբեկ դատարանի որոշումը, ապա...
12:54 18/11/2025Երևանում բանկերից մեկի մասնաճյուղը թալանելուց հետո տղամարդը Բագրատաշենի անցակետով լքել է ՀայաստանըՊարզվել է երեկ Երևանում բանկերից մեկի մասնաճյուղում դիմակավորված ու զինված ավազակային հարձակակում կատարողի ինքնությունը: Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ձեռնարկված հսկայածավալ օպերատիվ հետախուզական և...
12:38 18/11/2025Գնալո՞ւ են՝ Երևան-Կենտրոն ՔԿՀ-ում Սամվել Կարապետյանի հետ բանակցե՞ն. Ա. Վարդևանյան«Հանրային ծառայութունները կարգավորող հանձնաժողովը ՀԷՑ-ին լիցենզիայից զրկելու որոշման մեջ նշում է, որ երեք ամիս ժամանակ կա՝ ՀԷՑ-ի սեփականատիրոջ հետ բանակցելու համար։ Գնալո՞ւ են՝ Երևան-Կենտրոն ՔԿՀ-ում...
12:11 18/11/2025Դիաննա Գասպարյանի ամուսնու գազլցակայանում կատարված սպանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել էՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության վարչությունում ավարտվել է Արմավիրի մարզի Վաղարշապատ համայնքում գործող...
11:53 18/11/2025Իշխանությունների խաղաքարտերը խառնվեցին, քանի որ Սամվել Կարապետյանը չգնաց գործարքի. Դավիթ ՂազինայնՆա ասել է՝ մենք միևնույնն է պետք է ՀԷՑ-ի համար պայքարենք, որովհետև ՀԷՑ-ը վերաբերում է ամբողջ ազգին և սրանք ՀԷՑ-ը բերելու են այն վիճակին, որ տուժելու է ամբողջ ազգը

16:58 09/08/2023Члены отряда «Крестоносцы» находятся в КорнидзореПришли, чтобы доставить эти продукты питания детям.
16:31 09/08/2023МВД Арцаха предупреждает: Новая волна атак на приложение «Telegram»Если вы сделаете все, что требуется, хакеру будет легко украсть вашу учетную запись. Чтобы избежать такой ситуации, нужно включить двухфакторную защиту.
14:24 08/08/2023А. Татоян: Этническая чистка и геноцид в Арцахе – основные приоритеты азербайджанских властейВ Арцахе не хватает самых необходимых продовольственных товаров и жизненно важных продуктов.
14:12 07/08/2023Во «Внуково» задержали гражданина Армении, пытавшегося вывезти в Турцию золотую цепь стоимостью в 9 млн рублей«Сотрудники Внуковской таможни задержали 32-летнего гражданина Армении, вылетающего в Турцию с двухкилограммовой золотой цепью на шее», – говорится в релизе.
17:01 05/08/2023Неизвестные проникли в берлинскую квартиру лидера RammsteinПо данным Bild, квартира принадлежит фронтмену группы Rammstein, который на данным момент находится на туре в Брюсселе. Линдеманн проинформирован о взломе.
15:44 05/08/2023Сергей Атомян освобожден от должности начальника Уголовно-исполнительной службыРешение премьер-министра Армении Никола Пашиняна подписано сегодня и обнародовано на официальном сайте правительства РА.
14:03 04/08/2023Полиция в Армении разыскивает маму с дочкой: они вышли в магазин и не вернулись домой3 августа около 14:00 они вышли из одного из супермаркетов в городе Мартуни и до сих пор не вернулись домой.
11:07 04/08/2023Суд решил не арестовывать ТрампаСуд это требование поддержал, после чего сам Трамп согласился с выдвинутыми условиями, одно из которых — сдаться в случае вынесения обвинительного решения.
14:56 03/08/2023Ара Зограбян и председатель Палаты адвокатов Арцаха подали иск против ПашинянаИск касается производного требования признать действия премьер-министра Никола Пашиняна неправомерными и устранить их последствия.
17:03 02/08/2023Сирануш Саакян: Не стоит ожидать справедливых процессов по делу Вагифа ХачатрянаНа вопрос, могли ли представители МККК предотвратить похищение В. Хачатряна, С. Саакян ответила, что налицо дефицит информации, который должен дополнить Комитет.
15:22 02/08/2023Трампу грозит более 50 лет тюрьмы по новым обвинениямТрамп должен явиться в суд в Вашингтоне 3 августа.
13:46 02/08/2023В Швеции снова разрешили провести акцию с сожжением КоранаВ конце июня полиция Швеции также разрешила протестную акцию с сожжением Корана у главной мечети в Стокгольме в первый день мусульманского праздника Курбан-байрам.
13:33 02/08/2023Дочь похищенного Вагифа Хачатряна потребовала от МККК обеспечить видеозвонок с отцомПо её словам, из МККК не отметили, в какой именно больнице находится её отец.
12:51 02/08/2023Почему Арени Маркосян запретили въезд в РА? Ответили из офиса ЗПЧАрени Маркосян сообщила в офис Омбудсмена РА. Однако, пока безрезультатно.
14:58 01/08/2023ЕСПЧ дал Азербайджану время для предоставления информации о Вагифе Хачатряне до 8 августаАзербайджан обязан сообщить суду информацию о местоположении лица, условиях содержания, состоянии здоровья, полученной медпомощи и возможного возвращения.
14:29 01/08/2023Чахалян: Изоляция генерала Хачатурова в подобных условиях является государственным преступлениемПо его словам, пока армяно-азербайджанская война не завершена, власти будут держать Григория Хачатурова в изоляции.
13:43 01/08/2023Рубен Мелконян: Почему никогда не отступавшего перед врагом генерала Хачатурова держат под стражей?«Генерал Григорий Хачатуров на свободе мог и может только помешать врагу, турецко-азербайджанскому тандему», – отметил член инициативы по общественной защите находящегося под арестом генерал-майора...
16:27 31/07/2023Кристине Варданян: Это преступление и пустая трата денег налогоплательщиковПлощадь Свободы, “танец” однолетних растений.
12:54 30/07/2023Дирижер Сергей Смбатян и его отец арестованы на два месяцаХудожественный руководитель и главный дирижер Государственного симфонического оркестра Армении Сергей Смбатян по решению суда арестован на 2 месяца.
17:00 29/07/2023Задержаны дирижер Сергей Смбатян и его отец – чрезвычайный и полномочный посол Армен СмбатянРешениями прокурора 27 июля уголовное преследование возбуждено в отношении отца и сына А.С. и С.С., а также предпринимателя А.П.. Уголовным производством выяснено, что чрезвычайный и полномочный...