22:09 25/10/2025Իշխանափոխությունից հետո քննությունը ցույց կտա՝ այս իշխանությունը դավաճանել է երկիրը օտարերկրյա ծառայությունների հանձնարարությա՞մբ, թե՞ արել են դա իշխանությունը պահելու նպատակով. ՎանեցյանՈրպես ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանն իր ձեռքի տակ փաստեր չունի, որոնք կվկայեն, որ Նիկոլ Փաշինյանը «Շակալ» մականունով, Արարատ Միրզոյանը՝ «Օմեգա» մականունով օտարերկրյա գործակալներ են եղել։ «Որպես...
20:43 25/10/2025Արագածոտնի թեմի Հայ Առաքելականների դեմ հենց այս պահին նախապատրաստվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 207 հոդվածի 2-րդ մասով նախատեսված հանցանք. Իրավապաշտպան«Իմ կարծիքով, Արագածոտնի թեմի Հայ Առաքելականների դեմ հենց այս պահին նախապատրաստվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 207 հոդվածի 2-րդ մասով նախատեսված հանցանք։ Այն է՝ «…կրոնական ծեսի կատարումը խոչընդոտելը …...
20:07 25/10/2025Վաղարշապատի 14/4 ընտրական հանձնաժողովի քարտուղար Նաթելլա Գյուրջինյանը շարունակում է զբաղվել Արգիշտի Մեխակյանի քարոզչությամբ. Ահազանգ«Վաղարշապատի 14/4 ընտրական հանձնաժողովի քարտուղար Նաթելլա Գյուրջինյանը շարունակում է զբաղվել քարոզչությամբ։ Ի դեպ, տիկին Գյուրջինյանը Վաղարշապատի համայնքապետարանի տեխնիկական սպասարկումն իրականացնող...
19:23 25/10/2025Հիմա գոնե հասկանում եք, որ ասում էինք՝ Աղազարյանի նկատմամբ տեղի ունեցածից հետո ավելի այլասերված դրսևորումների ենք բախվելու. Կարապետյանց«Հիմա գոնե հասկանում եք, որ երբ ասում էինք թե Հովիկ Աղազարյանի նկատմամբ տեղի ունեցածը շարունակություն է ունենալու և ավելի այլասերված դրսևորումների ենք բախվելու և որպես հակադարձում լսում էինք, թե բա...
18:55 25/10/2025Արագածոտնի թեմի երկու տասնյակ քահանաներ հրաժարվում են վաղը պատարագի ժամին ներկայանալ ՔԿԱրագածոտնի թեմի ավելի քան երկու տասնյակ քահանաներ համատեղ հայտարարություն են տարածել, որտեղ ասված է.
18:03 25/10/2025Փաստաթուղթ․ Գյումրու ամբողջ քաղաքապետարանը և համայնքի բնակիչներին սկսել էին գաղտնալսել դեռևս մայիսիցAntiCor-ը ներկայացնում է փաստաթուղթ
17:53 25/10/2025Իշխանությունները արհեստականորեն սահմանափակել են գյումրեցի կալանավորվածների մեծ մասի տեսակցությունները. Պատգամավորի ահազանգըԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անդամ Մհեր Մելքոնյանն այցելել է Գյումրու ՁՊՎ և Արթիկի քրեակատարողական հիմնարկ՝ տեսակցելու Գյումրու հայտնի դեպքերի ժամանակ և դրանից հետո ապօրինաբար ձերբակալված ու...
17:03 25/10/2025«Արթիկ» ՔԿՀ-ում երեկ անհնազանդություն է եղելՎերջին շրջանում ՀՀ արդարադատության նախարարության «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկում քրեական ենթամշակույթի, արգելված իրերի դեմ պայքարի, խցերից չթույլատրված առարկաների և սահմանված չափանիշներին...
16:59 25/10/2025Թաթոյան. Գործ ունենք հանցավոր այլանդակ սխեմայի հետ«Հայաստանի տարածքների օկուպացիայի, Արցախի հայաթափման ու կորստի հարցերը, բազում ներքին ու արտաքին խնդիրներ մոռացության տալու համար ու հանուն նրա, որ իրեն դավաճան չասեն Վարչապետի պաշտոնին նստած անձը...
16:36 25/10/2025ԻՔՄ-ն դատախազություն է ուղարկել հանցագործության վերաբերյալ հաղորդում՝ անձնական կյանքի գաղտնիությունը կոպիտ կերպով խախտելու դեպքի առթիվԵրեկ համացանցում տարածվել են որոշ եկեղեցականներին վերաբերող ընտանեկան, անձնական կյանքի գաղտնիք հանդիսացող տեսագրություններ: «Իրազեկ քաղաքացիների միավորումը» քիչ առաջ ՀՀ գլխավոր դատախազություն է...
16:26 25/10/2025Անձնական կյանքի խախտումն ու գաղտնի ձայնագրությունների կամ տեսանյութերի հրապարակումը որևէ կերպ չի կարող արդարացվել. Արթուր ՊապյանՏեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Արթուր Պապյանը, անդրադառնալով Մայր Աթոռի դիվանապետ Արշակ Սրբազանի վերաբերյալ տեսանյութերի տարածմանը, գրում է.
16:08 25/10/2025Դավթաշենում կատարված սպանությունը բացահայտվել էԵրևանում կատարված հանցագործությունը բացահայտվել է, նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
15:58 25/10/2025Ամոթ է, հերիք է ստեր տարածեք. Շարմազանովը՝ նախկին դատախազի հայտարարությունների մասինՀՀԿ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը գրում է. «ՀՀԿ ֆրակցիան 2018-ի ապրիլի 23-ի առավոտյան Աժ-ում էր ու սպասում էր գլխավոր դատախազի կողմից հարցի զեկուցմանը, բայց նա այդպես էլ Աժ չներկայացավ։ Քանի որ...
14:04 25/10/2025Մակրոնի կնոջը հարկային կայքում գրանցել են տղամարդու անունովՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի կինը՝ Բրիջիթ Մակրոնը, երկրի պաշտոնական հարկային պորտալում գրանցվել է «Ժան-Միշել» արական անվամբ։ Այս մասին նշված է BFMTV հեռուստաալիքի հեռարձակած վավերագրական...
12:36 25/10/2025«Արթիկ» ՔԿՀ-ում ազատազրկված անձինք խաթարել են հիմնարկի բնականոն աշխատանքը, ֆիզիկական ուժ գործադրել ծառայողների նկատմամբՎերջին շրջանում ՀՀ արդարադատության նախարարության «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկում քրեական ենթամշակույթի, արգելված իրերի դեմ պայքարի, խցերից չթույլատրված առարկաների և սահմանված չափանիշներին...
11:54 25/10/2025Հրանտ Մարգարյանի որդու մաhվшն դեպքով նախաձեռնվել է քրեական վարույթՀՅԴ-ական Հրանտ Մարգարյանի որդու` Մխիթար Մարգարյանի մահվան դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ: «Ինքնասպանության հասցնելու փորձի հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ»,- Panorama.am-ը...
11:39 25/10/2025ՄԻՊ-ը պահանջում է իրավասու պետական մարմիններից պատշաճ քննության առարկա դարձնել մասնավոր կյանքի անձեռնմխելիության խախտման դեպքերըՄարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանն անթույլատրելի է համարում մասնավոր կյանքի անձեռնմխելիության և անձնական տվյալների պաշտպանության իրավունքների համատարած խախտումներն ու դրանք կանխարգելելու...
10:54 25/10/2025Նույնիսկ ամուսինների ինտիմ կյանքի տեսանյութը ուրիշի մոտ՝ «կոմպրոմատ» էՑանկացած ինտիմ, որ չի արվել ուրիշի աչքի համար, երբ հայտնվում է ուրիշի ձեռքում, կարող է համարվել «կոմպրոմատ»։ Երբ այս ուրիշը սպառնում է այն հանրայնացնել, կամ հանրայնացնում է՝ հանցագործություն է։...
10:48 25/10/2025Մաhաgել է ՀՅԴ-ական Հրանտ Մարգարյանի որդին. ArmlurԱրդեն հաղորդվել էր, որ նախօրեին ժամը 22:50-ի սահմաններում օպերատիվ տեղեկություններ էին ստացվել, որ Փափազյան 21 շենքի բակում կրակոց է հնչել և կա վիրավոր։
10:28 25/10/2025Նախկին գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի հայտարարություններն Արթուր Վանեցյանի վերաբերյալ և դրա արձագանքները«Արթուր, որպես նախկին մտերիմի քեզ խորհուրդ պիտի տամ. աշխատիր չերևալ, աշխատիր չհիշեցնել քո մասին»

13:22 15/04/2023Во французском Бордо автомобиль въехал в толпуДвое из них были госпитализированы с тяжелыми травмами — речь идет о 18-летней девушке и ее ровеснике.
09:56 15/04/2023Около места публичного выступления премьера Японии произошел взрывСообщений о пострадавших при инциденте не поступало, на место направлены два пожарных расчета.
20:39 14/04/2023Арсен Бабаян: Кярамян, фактически, не соизволил выйти из теплого кабинетаАдвокат Арсен Бабаян пишет: «Уже второй день, как родители не пожалевших свои жизни военнослужащих остаются во дворе Следственного комитета Армении.
18:32 14/04/2023СК Армении не владеет информацией об обнаружении телефона убитого в ЗММК у задержанного азербайджанцаПолиция передала обнаруженного накануне жителями Капана и задержанного азербайджанца Службе национальной безопасности (СНБ) Армении.
17:59 14/04/2023Бросившей в Никола Пашиняна зонтик женщине предъявлено обвинениеБросившей в направлении Никола Пашиняна зонтик во время его визита в село Малишка Вайоцдзорской области Армении 11 апреля женщине – Нарине Асатрян – предъявлено обвинение.
17:23 14/04/2023В СК Армении уверяют – Кярамян на рабочем местеПроводящие акцию протеста перед зданием Следственного комитета Армении родные погибших в ходе 44-дневной войны военнослужащих сегодня сообщили, что глава СК РА Аргишти Кярамян сегодня на работу не...
17:09 14/04/2023Татоян: Собраны доказательства преступных вторжений азербайджанцев на суверенную территорию Республики АрменияБывший Защитник прав человека (экс-омбудсмен) Республики Армения Арман Татоян сообщает, что в селах Тех, Корнидзор, Аравус они с раннего утра проводили работу по сбору фактов.
15:11 14/04/2023Сос Акопян: У меня определенные ожидания от Кярамяна, что он встретится с родителями погибших военнослужащихОн напомнил, что акцию у здания СК проводят люди, чьи сыновья и внуки погибли во имя Родины.
14:28 14/04/2023СК Армении – о требованиях родственников погибших военнослужащихНекоторые участники встречи своими действиями демонстрировали стремление постоянно накалять страсти и нагнетать обстановку.
13:08 14/04/2023Пойманный в Капане азербайджанец передан СНБ АрменииОб этом корреспонденту Panorama.am сообщили из пресс-службы Полиции.
13:02 14/04/2023Арсен Бабаян: Молодой человек по имени Аргишти Кярамян просто не соизволил спуститься и поговорить с родителями погибших военнослужащихОн отметил, что родители хотят от следственного комитета узнать, на каком этапе находится предварительное следствие, выдвинуто ли обвинение сотрудникам полиции по этому делу.
12:21 14/04/2023В случае неисполнения требований родителей погибших военнослужащих будут предприняты кардинальные шагиОни отмечают, что в случае неисполнения их требования будут предприняты кардинальные шаги.
11:29 14/04/2023Анаит Манасян познакомилась с сотрудниками аппарата Омбудсмена АрменииИзбранная на пост Защитника прав человека Армении познакомилась с сотрудниками аппарата Омбудсмена. Из Офиса Омбудсмена сообщают, что во встрече участвовала также бывший Защитник прав человека РА...
10:25 14/04/2023Родители погибших военнослужащих: Мы ночевали у здания СК АрменииТолько лайками ничего не добиться… Нашу родину продали через лайвы и лайки…
09:56 14/04/2023На детской площадке в Бердске 10-летний мальчик ударил ножом в живот 12-летнего школьникаПо итогам проверки будет принято процессуальное решение.
20:17 13/04/2023Омбудсмен Арцаха встретился с действующим председателем ОБСЕ13 апреля Защитник прав человека Республики Арцах Гегам Степанян встретился с действующим председателем ОБСЕ, министром иностранных дел Северной Македонии Буяром Османи, находящимся в Армении с...
19:32 13/04/2023Отец погибшего военнослужащего: До сих пор ни одному полицейскому не выдвинуто обвиненийРодители погибших военнослужащих начали сидячий пикет у здания СК Армении.
18:31 13/04/2023Мэр общины Каджаран: У обнаруженного сегодня азербайджанца нашли телефон убитого жителя КапанаУ найденного сегодня второго азербайджанца нашли телефон убитого жителя Капана. Об этом в беседе с «Азатутюн» сказал мэр общины Каджаран Сюникской области Армении Манвел Парамазян. «По имеющимся...
18:27 13/04/2023Президент Грузии помиловала 10 заключенных по случаю ПасхиПрезидент Грузии Саломе Зурабишвили помиловала десять осужденных по случаю праздника Воскресения Христова – Пасхи, говорится в сообщение на сайте администрации главы государства.
18:03 13/04/2023На заседании суда «делу о дизтопливе» судья зачитал данные в ходе предварительного следствия показания умерших подсудимыхСерго Карапетян и Самвел Галстян скончались от коронавируса.