22:09 25/10/2025Իշխանափոխությունից հետո քննությունը ցույց կտա՝ այս իշխանությունը դավաճանել է երկիրը օտարերկրյա ծառայությունների հանձնարարությա՞մբ, թե՞ արել են դա իշխանությունը պահելու նպատակով. ՎանեցյանՈրպես ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանն իր ձեռքի տակ փաստեր չունի, որոնք կվկայեն, որ Նիկոլ Փաշինյանը «Շակալ» մականունով, Արարատ Միրզոյանը՝ «Օմեգա» մականունով օտարերկրյա գործակալներ են եղել։ «Որպես...
20:43 25/10/2025Արագածոտնի թեմի Հայ Առաքելականների դեմ հենց այս պահին նախապատրաստվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 207 հոդվածի 2-րդ մասով նախատեսված հանցանք. Իրավապաշտպան«Իմ կարծիքով, Արագածոտնի թեմի Հայ Առաքելականների դեմ հենց այս պահին նախապատրաստվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 207 հոդվածի 2-րդ մասով նախատեսված հանցանք։ Այն է՝ «…կրոնական ծեսի կատարումը խոչընդոտելը …...
20:07 25/10/2025Վաղարշապատի 14/4 ընտրական հանձնաժողովի քարտուղար Նաթելլա Գյուրջինյանը շարունակում է զբաղվել Արգիշտի Մեխակյանի քարոզչությամբ. Ահազանգ«Վաղարշապատի 14/4 ընտրական հանձնաժողովի քարտուղար Նաթելլա Գյուրջինյանը շարունակում է զբաղվել քարոզչությամբ։ Ի դեպ, տիկին Գյուրջինյանը Վաղարշապատի համայնքապետարանի տեխնիկական սպասարկումն իրականացնող...
19:23 25/10/2025Հիմա գոնե հասկանում եք, որ ասում էինք՝ Աղազարյանի նկատմամբ տեղի ունեցածից հետո ավելի այլասերված դրսևորումների ենք բախվելու. Կարապետյանց«Հիմա գոնե հասկանում եք, որ երբ ասում էինք թե Հովիկ Աղազարյանի նկատմամբ տեղի ունեցածը շարունակություն է ունենալու և ավելի այլասերված դրսևորումների ենք բախվելու և որպես հակադարձում լսում էինք, թե բա...
18:55 25/10/2025Արագածոտնի թեմի երկու տասնյակ քահանաներ հրաժարվում են վաղը պատարագի ժամին ներկայանալ ՔԿԱրագածոտնի թեմի ավելի քան երկու տասնյակ քահանաներ համատեղ հայտարարություն են տարածել, որտեղ ասված է.
18:03 25/10/2025Փաստաթուղթ․ Գյումրու ամբողջ քաղաքապետարանը և համայնքի բնակիչներին սկսել էին գաղտնալսել դեռևս մայիսիցAntiCor-ը ներկայացնում է փաստաթուղթ
17:53 25/10/2025Իշխանությունները արհեստականորեն սահմանափակել են գյումրեցի կալանավորվածների մեծ մասի տեսակցությունները. Պատգամավորի ահազանգըԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անդամ Մհեր Մելքոնյանն այցելել է Գյումրու ՁՊՎ և Արթիկի քրեակատարողական հիմնարկ՝ տեսակցելու Գյումրու հայտնի դեպքերի ժամանակ և դրանից հետո ապօրինաբար ձերբակալված ու...
17:03 25/10/2025«Արթիկ» ՔԿՀ-ում երեկ անհնազանդություն է եղելՎերջին շրջանում ՀՀ արդարադատության նախարարության «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկում քրեական ենթամշակույթի, արգելված իրերի դեմ պայքարի, խցերից չթույլատրված առարկաների և սահմանված չափանիշներին...
16:59 25/10/2025Թաթոյան. Գործ ունենք հանցավոր այլանդակ սխեմայի հետ«Հայաստանի տարածքների օկուպացիայի, Արցախի հայաթափման ու կորստի հարցերը, բազում ներքին ու արտաքին խնդիրներ մոռացության տալու համար ու հանուն նրա, որ իրեն դավաճան չասեն Վարչապետի պաշտոնին նստած անձը...
16:36 25/10/2025ԻՔՄ-ն դատախազություն է ուղարկել հանցագործության վերաբերյալ հաղորդում՝ անձնական կյանքի գաղտնիությունը կոպիտ կերպով խախտելու դեպքի առթիվԵրեկ համացանցում տարածվել են որոշ եկեղեցականներին վերաբերող ընտանեկան, անձնական կյանքի գաղտնիք հանդիսացող տեսագրություններ: «Իրազեկ քաղաքացիների միավորումը» քիչ առաջ ՀՀ գլխավոր դատախազություն է...
16:26 25/10/2025Անձնական կյանքի խախտումն ու գաղտնի ձայնագրությունների կամ տեսանյութերի հրապարակումը որևէ կերպ չի կարող արդարացվել. Արթուր ՊապյանՏեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Արթուր Պապյանը, անդրադառնալով Մայր Աթոռի դիվանապետ Արշակ Սրբազանի վերաբերյալ տեսանյութերի տարածմանը, գրում է.
16:08 25/10/2025Դավթաշենում կատարված սպանությունը բացահայտվել էԵրևանում կատարված հանցագործությունը բացահայտվել է, նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
15:58 25/10/2025Ամոթ է, հերիք է ստեր տարածեք. Շարմազանովը՝ նախկին դատախազի հայտարարությունների մասինՀՀԿ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը գրում է. «ՀՀԿ ֆրակցիան 2018-ի ապրիլի 23-ի առավոտյան Աժ-ում էր ու սպասում էր գլխավոր դատախազի կողմից հարցի զեկուցմանը, բայց նա այդպես էլ Աժ չներկայացավ։ Քանի որ...
14:04 25/10/2025Մակրոնի կնոջը հարկային կայքում գրանցել են տղամարդու անունովՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի կինը՝ Բրիջիթ Մակրոնը, երկրի պաշտոնական հարկային պորտալում գրանցվել է «Ժան-Միշել» արական անվամբ։ Այս մասին նշված է BFMTV հեռուստաալիքի հեռարձակած վավերագրական...
12:36 25/10/2025«Արթիկ» ՔԿՀ-ում ազատազրկված անձինք խաթարել են հիմնարկի բնականոն աշխատանքը, ֆիզիկական ուժ գործադրել ծառայողների նկատմամբՎերջին շրջանում ՀՀ արդարադատության նախարարության «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկում քրեական ենթամշակույթի, արգելված իրերի դեմ պայքարի, խցերից չթույլատրված առարկաների և սահմանված չափանիշներին...
11:54 25/10/2025Հրանտ Մարգարյանի որդու մաhվшն դեպքով նախաձեռնվել է քրեական վարույթՀՅԴ-ական Հրանտ Մարգարյանի որդու` Մխիթար Մարգարյանի մահվան դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ: «Ինքնասպանության հասցնելու փորձի հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ»,- Panorama.am-ը...
11:39 25/10/2025ՄԻՊ-ը պահանջում է իրավասու պետական մարմիններից պատշաճ քննության առարկա դարձնել մասնավոր կյանքի անձեռնմխելիության խախտման դեպքերըՄարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանն անթույլատրելի է համարում մասնավոր կյանքի անձեռնմխելիության և անձնական տվյալների պաշտպանության իրավունքների համատարած խախտումներն ու դրանք կանխարգելելու...
10:54 25/10/2025Նույնիսկ ամուսինների ինտիմ կյանքի տեսանյութը ուրիշի մոտ՝ «կոմպրոմատ» էՑանկացած ինտիմ, որ չի արվել ուրիշի աչքի համար, երբ հայտնվում է ուրիշի ձեռքում, կարող է համարվել «կոմպրոմատ»։ Երբ այս ուրիշը սպառնում է այն հանրայնացնել, կամ հանրայնացնում է՝ հանցագործություն է։...
10:48 25/10/2025Մաhաgել է ՀՅԴ-ական Հրանտ Մարգարյանի որդին. ArmlurԱրդեն հաղորդվել էր, որ նախօրեին ժամը 22:50-ի սահմաններում օպերատիվ տեղեկություններ էին ստացվել, որ Փափազյան 21 շենքի բակում կրակոց է հնչել և կա վիրավոր։
10:28 25/10/2025Նախկին գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի հայտարարություններն Արթուր Վանեցյանի վերաբերյալ և դրա արձագանքները«Արթուր, որպես նախկին մտերիմի քեզ խորհուրդ պիտի տամ. աշխատիր չերևալ, աշխատիր չհիշեցնել քո մասին»

20:35 19/01/2021Prosecutors didn’t take part in discussions on returning Robert Kocharyan's passport, his lawyers sayThe Prosecutor General’s Office did not participate in the discussions on returning second Armenian President Robert Kocharyan's passport, his legal team said in a statement on Tuesday.
15:25 19/01/2021Robert Kocharyan greeted with applause outside the Yerevan courtArmenia's former president Robert Kocharyan approached his supporters outside the Yerevan Court of General Jurisdiction on Monday, where he had arrived to attend the hearing in the case concerning...
12:54 19/01/2021Armenian parliaments votes to establish Anti-Corruption CommitteeThe Armenian National Assembly adopted on Tuesday in the first reading the legislation on making addenda and amendments to the RA Law on Corruption Prevention Commission and the package of the...
19:23 18/01/2021Traffic police: 16 vehicles taken to penalty areas over the past dayTraffic police of Armenia reports that about 16 vehicles were taken to the penalty area in the territory of Armenia over the past day.
18:15 18/01/2021Arsen Torosyan appointed Chief of Staff at the Office of Prime Minister after being sacked as health ministerArmenia's Prime Minister Nikol Pashinyan signed a decision on Monday, dismissing Eduard Aghajanyan from the post of the Chief of Staff at the Office of Prime Minister, the government press service...
16:05 18/01/2021Armenian ombudsman applies to Minsk Group co-chairs over return of POWs from AzerbaijanArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan on Monday addressed an official letter to the OSCE Minsk Group co-chairs and the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office,...
13:26 18/01/2021Samsung's Lee sentenced to 30 months in prison in corruption retrialBillionaire Samsung Electronics vice president Lee Jae-yong was sentenced to 2 1/2 years in prison for bribery and embezzlement on Monday at the Seoul High Court, DW reports.
10:42 18/01/2021Azerbaijani president’s statements became slogans inspiring atrocities against Armenians in Artsakh war, ombudsman saysThe statements of Azerbaijani President Ilham Aliyev, along with other public officials and figures became slogans inspiring atrocities against Armenians in the 2020 Artsakh war, Armenia's Human...
20:00 16/01/2021Service sector in Ukraine switched to official language from January 16On January 16, the Ukrainian law on the functioning of Ukrainian as an official language came into effect, Ukrinform news agency reported.
19:17 15/01/2021Dutch government resigns over child benefits scandalDutch Prime Minister Mark Rutte's government stepped down on Friday after it emerged that officials had wrongly pursued thousands of people over welfare fraud, Deutsche Welle reported.
18:47 15/01/2021We should not let Azerbaijan politicize the issue of prisoners - Ombudsman"Armenian children are particularly targeted by Azerbaijani anti-Armenian policy, which is deliberately encouraged," the Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan told reporters on Friday during...
15:56 15/01/2021Russia withdraws from Open Skies Treaty after US exitRussia said Friday it will withdraw from an international treaty allowing observation flights over military facilities following the U.S.
17:32 14/01/2021Police major resigns, joins calls for Armenian PM’s resignationArmenian Police Major Edgar Galoyan has resigned and joined calls for Prime Minister Nikol Pashinyan’s resignation.
12:43 14/01/2021Ombudsman calls for exercising caution when posting photos of children on social mediaThe Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan calls for staying extremely careful when posting photos of children, especially young children, on Facebook and other social networks.
10:36 14/01/2021Armenia's Human Rights Defender publishes a new ad hoc report on treatment of Armenian prisoners in AzerbaijanThe Human Rights Defender of Armenia published on Wednesday an ad hoc report on the treatment of the Armenian prisoners (servicemen and civilians) in Azerbaijan, Ombudsman Arman Tatoyan informed on...
20:34 13/01/2021Ombudsman: Azerbaijani social network posts full of calls for torture and killings of Armenian childrenThe monitoring of Azerbaijani social media conducted by the Office of Armenia's Human Rights Defender has revealed that posts are full of calls for torture, killings, drinking bloods of Armenian...
19:30 13/01/2021Anti-corruption court to be set up in ArmeniaArmenia will have a specialized anti-corruption court that will hear not only cases of corruption crimes but also civil cases related to confiscation of property of illegal origin, Armenia's Minister...
16:07 13/01/2021Civilian killed in landmine explosion in ArtsakhA resident of Martuni town of Artsakh Republic was killed by a landmine that exploded on January 12 at 17.50 in the area named "Martakert Bagher" in Martakert administrative region, the Artsakh...
15:45 13/01/2021Artak Beglaryan: Azerbaijan continues to heavily violate international humanitarian lawFormer Ombudsman of the Artsakh Republic and the current chief of staff at the President's Office in Artsakh Artak Beglaryan insists Azerbaijan continues to heavily violate international humanitarian...