08:57 28/09/2025Փարաքարի համայնքապետի uպանnւթյnւնը բացահայտվել է. մեկ անձ խոստովանել է, որ ինքն է կրակել. ՆԳՆՄերձավանում կատարված սպանությունը բացահայտված է։ Այս մասին հայտնում է ՆԳՆ խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը։ ՆԳՆ Քրեական ոստիկանության ծառայողները ոստիկանության մյուս ստորաբաժանումների աշխատակիցների հետ...
21:46 27/09/2025Վարդան Վարդանյանն այս ամիս խրախուսանքի պետք է արժանանա. ՂազարյանՆԳՆ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության պետ, ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Վարդան Վարդանյանն այս ամիս խրախուսանքի պետք է արժանանա, քանի որ միայն ՀՀ Արմավիրի...
20:58 27/09/2025Նոր կրակոցներ Արմավիրում. Զոհվել է մեկ մարդԱրմավիրի մարզի Արաքս գյուղում կրակոցներ են հնչել։ Ինչպես հայտնում է լրագրող Լիա Սարգսյանը, երկու համագյուղացիների միջև ծագած վեճն այնպես է թեժացել, որ կողմերից մեկը կրակել է մյուսի վրա: Տուժողը...
19:48 27/09/2025Երկրիդ ղեկվարն է ասում, թե էն Ադրբեջան է. հարց եմ տալիս, բա խի՞ էին իմ երեխուն տանում Ադրբեջան.Անհետ կորածի հարազատՀետախուզության պետը 2021 թվականին նեղ շրջանակում ասել է, որ գիտի, թե անեհետ կորածներին որ ճամբարում են ադրբեջանցիները պահում
18:49 27/09/2025ՀՀ ՄԻՊ-ը երկու պարբերությամբ գրառում է արել ադրբեջանական կողմից պատերազմի սանձազերծման տարելիցինՀայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանը վերահաստատում է իր հանձնառությունը
17:53 27/09/2025Դատախազությունն արձագաքել է Մերձավանի սպանությունների վերաբերյալ հնչած քննադատություններինՎոլոդյանի Գրիգորյանի եղբոր նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցը բողոքարկվել է։
14:48 27/09/2025Ադրբեջանից Վրաստան են անցկացրել 200 կգ հերոինՎրաստանի ոստիկանությունը բռնագրավել է 200 կիլոգրամ հերոին։ Այն հարևան երկիր է բերվել Ադրբեջանից։ Վրացական ԶԼՄ-ները գրում են, որ ձեռք բերված ապացույցները հաստատում են, որ տրանսպորտային միջոցը Վրաստան...
14:25 27/09/2025Հնարավո՞ր չէր կանխել Փարաքարի համայնքապետի uպանnւթյnւնը, քանի որ տրամաբանությունը հուշում էր` կարող է լինել վենդետա«Այս տարվա 6 ամսվա աշխատանքի ամփոփման ընթացքում ներքին գործերի նախարարը մտահոգություն էր հայտնել Արմավիրի մարզում միջանձնային լարված հարաբերությունների շուրջ, հանձնարարել էր ակտիվացնել...
13:36 27/09/2025Մայրը ոստիկաններին հայտնել է, որ իր 14-ամյա տղային նստեցրել են ավտոմեքենան, տարել «Ազատի» ջրամբարի հարակից տարածքԴեպքի մասին մանրամասներ է հայտնում shamshyan.com կայքը
13:22 27/09/2025Փարաքարի համայնքապետի uպանnւթյnւնը փետրվարին Մերձավանում տեղի ունեցած միջադեպի շարունակությունն է. ՆԳՆ խոսնակ«Քննվող վարկածը շարունակում է մնալ, որ սա փետրվարին Մերձավանում տեղի ունեցած միջադեպի շարունակությունն է, որի ժամանակ սպանվել է այս գործով ձերբակալավածի հարազատ եղբայրը»,-լրագրողների հետ...
12:13 27/09/2025Տավուշի նախկին մարզպետ Հովիկ Աբովյանից հօգուտ ՀՀ բռնագանձվել է608 միլիոն դրամԱպօրինի գույքի բռնագանձման գործառույթի շրջանակում Տավուշի նախկին մարզպետ Հովիկ Աբովյանից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձվել է 1,5 միլիոն ԱՄՆ դոլարին համարժեք շուրջ 608 միլիոն դրամ։ Այս մասին...
12:06 27/09/2025Երկու տարի Բաքվի բանտում. փաստեր Ռուբեն Վարդանյանի «գործից»Ուերկու տարի առաջ՝ 2023թ. սեպտեմբերի 27-ին ադրբեջանական իշխանությունների կողմից ձերբակալվեց Ռուբեն Վարդանյանը: Նա և մյուս հայ գերիները շինծու մեղադրանքներով շարունակում են պահվել Բաքվի բանտում:...
12:01 27/09/2025ՔԿ-ն չի տրամադրում Ադրբեջանի կողմից կռված 300 վшրձկшնների տվյալներըSputnik Արմենիան գրավոր հարցում էր ուղարկել Քննչական կոմիտե և խնդրել վարձկանների մասին տվյալներ տրամադրել։
10:44 27/09/2025ՔԿ-ն մանրամասներ է հայտնել Փարաքարի համայնքապետի ու ոստիկանի uպանnւթյան գործիցՄերձավանում տեղի ունեցած սպանության դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում ՀՀ ՆԳՆ և ԱԱԾ աշխատակիցների կողմից ձեռնարկված մեծածավալ համալիր օպերատիվ-հետախուզական...
17:56 26/09/2025Արթուր Սարգսյանի գործով 22 օր անցնելու պայմաններում դեռևս նույնիսկ բողոքի մակագրում չկա. ՎարդևանյանԸնդդիմադիր պատգամավոր Արթուր Սարգսյանին կալանքի որևէ հիմք չկար, չկար դրա անհրաժեշտությունը, բայց ամեն կերպ ապօրինի կալանքը պահպանվում է»,- նշել է փաստաբան Արամ Վարդանյանը։ «Պատգամավոր Արթուր...
17:46 26/09/2025Մերձավանում կատարված սպանությունները կապված են միջանձնային հարաբերությունների հետ. Փոխոստիկանապետ«Մերձավանում կատարված սպանությունների գործով այս պահին կա մեկ ձերբակալված անձ։ Առաջիկայում դեպքի մասին ՆԳՆ-ն հանդես կգա հաղորդագորւթյամբ»,-24news.am-ին տված հարցազրույցում ասաց ՆԳՆ ոստիկանության պետի...
17:18 26/09/2025Փարաքարի ընդդիմադիր համայնքապետի սպանության գործով ձերբակալվեց Նարեկ ՕհանյանըՓարաքարի ընդդիմադիր համայնքապետ 41-ամյա Վալոդյա Գրիգորյանի սպանության գործով քիչ առաջ ձերբակալվել է Նարեկ Օհանյանը։ Այս պահին նրան պատկանող կիսակառույց տան տարածքում իրականացվում է խուզարկություն։...
16:41 26/09/2025Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Այնթափ համայնքի նախկին ղեկավարից հօգուտ ՀՀ-ի բռնագանձել 13 անշարժ գույքՀակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը: Դատախազության հանրային կապերի բաժնից հայտնում են, որ...
16:30 26/09/2025Խոստացել էր կաշառքի դիմաց վարորդական վկայական տրամադրելՔրեական վարույթներն ուղարկվել են դատարան
15:05 26/09/2025ՔԿ-ն՝ Փարաքարի համայնքապետ Վալոդյա Գրիգորյանի uպանnղին հայտնաբերելու լուրի մասինՄամուլում տեղեկություն է տարածվել, որ հայտնաբերվել է սեպտեմբերի 23-ին Փարաքարի համայնքապետ Վալոդյա Գրիգորյանին և նրա ոստիկան ընկերոջը սպանելու մեջ կասկածվողը։ Panorama.am-ը քննչական կոմիտեից փորձեց...

13:48 24/06/2020Opposition Bright Armenia faction to challenge legality of constitutional amendments, but not nowThe opposition Bright Armenia faction of the Armenian parliament will ask the Constitutional Court to assess the legality of the government-backed constitutional changes, but not at the moment, its...
11:18 24/06/2020Bulgarian PM Borissov fined for not wearing a maskBulgaria's Prime Minister Boïko Borissov is to be fined for entering a church without a mask, according to the country's health ministry.
11:13 24/06/2020Armenian president signs bill allowing parliament to enforce constitutional amendmentsPresident Armen Sarkissian of Armenia has signed into law a bill authorizing the parliament to enforce the constitutional amendments without his formal approval, the presidential press service said.
20:19 23/06/2020Prosecutors appeal court ruling denying request for Gagik Tsarukyan’s arrestThe Prosecutor General’s Office of Armenia has appealed to a higher court the ruling of the Yerevan Court of General Jurisdiction to deny a motion for the arrest of the opposition Prosperous Armenia...
18:21 23/06/2020Kocharyan’s lawyer blasts SIS for 'stupid' charges delaying court hearings"There is one subject in Armenia, due to which the court hearings are delayed. It is the Special Investigation Service (SIS) which has brought stupid charges to court,” Hovhannes Khudoyan, a member...
17:16 23/06/2020Kyrgyz ex-president sentenced to 11 years in prisonA court in Kyrgyzstan sentenced former president Almazbek Atambayev to 11 years and two months in prison on Tuesday on corruption charges, which he denies, Reuters reports.
15:37 23/06/2020Court hearing in case of Kocharyan and others postponedThe Yerevan Court of General Jurisdiction, presided over by judge Anna Danibekyan, postponed on Tuesday the hearing in the case of Armenia’s second President Robert Kocharyan and three other former...
13:52 23/06/2020I feel ashamed of what we saw in the National Assembly - Hrayr Tovmasyan“The acting Constitution, which is authored also by me, envisages initial constitutional control over any constitutional changes,” the President of the Armenian Constitutional Court Hrayr Tovmasyan...
10:40 22/06/2020Court denies request for Gagik Tsarukyan’s arrestThe Yerevan Court of General Jurisdiction, presided over by judge Robert Papoyan, has ruled against the arrest of opposition Prosperous Armenia Party leader, lawmaker Gagik Tsarukyan.
10:06 22/06/2020Passengers sue American Airlines for racial discriminationA Black man from Arizona and four other people filed a joint racial discrimination lawsuit against American Airlines after the man was removed from a flight.
17:11 20/06/2020Police: 951 violations of health and safety regulations recorded in one dayArmenian law enforcement officers have lodged 39,112 administrative proceedings to date for violating state of emergency rules imposed to contain the coronavirus, according to figures from the Police...
18:13 19/06/2020Court to announce decision on arrest motion for Tsarukyan on SundayThe Yerevan Court will release the decision on the motion to arrest Gagik Tsarukyan on Sunday, Tsarukyan told reporters while walking out of the Court building.
15:19 19/06/2020Lawyer: Wording of Armenian Criminal Code’s Article 300.1 ‘incomprehensible’ to Venice Commission“My colleagues and I have repeatedly talked about some extremely incomprehensible provisions of Article 300.1 of Armenia’s Criminal Code, such as ‘factual elimination of a norm’, ‘termination of the...
14:23 19/06/2020Lawyer: No need for any preventive measure against Robert Kocharyan at allHovhannes Khudoyan, one of second Armenian President Robert Kocharyan’s lawyers, says they cannot release details of the July 18 appellate court ruling, as the defense team has not yet been provided...
13:35 19/06/2020Major businessmen, philanthropists expressed readiness to help post Kocharyan’s bail, office saysSeveral major businessmen and philanthropists, whose names will be disclosed to the public in the near future, have expressed readiness to help post the bail for the release of Armenia’s second...
12:12 19/06/2020Venice Commission delivers opinion on Article 300.1 of Armenia’s Criminal CodeThe Venice Commission adopted on Thursday an amicus curiae brief relating to Article 300.1 of Armenia’s Criminal Code which penalizes overthrowing the constitutional order requested by the country’s...
10:57 19/06/2020Yerevan court resumes hearing on motion to arrest Gagik TsarukyanThe Yerevan Court of General Jurisdiction is resuming today the hearing on a motion to arrest opposition Prosperous Armenia Party (PAP) leader, MP Gagik Tsarukyan.
19:44 18/06/2020NGOs call for accountability for police officers responsible for the incident with reportersSeveral Journalist organizations have condemned the actions of Police during the incident with reporters in Yerevan on the evening of June 16.