08:57 28/09/2025Փարաքարի համայնքապետի uպանnւթյnւնը բացահայտվել է. մեկ անձ խոստովանել է, որ ինքն է կրակել. ՆԳՆՄերձավանում կատարված սպանությունը բացահայտված է։ Այս մասին հայտնում է ՆԳՆ խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը։ ՆԳՆ Քրեական ոստիկանության ծառայողները ոստիկանության մյուս ստորաբաժանումների աշխատակիցների հետ...
21:46 27/09/2025Վարդան Վարդանյանն այս ամիս խրախուսանքի պետք է արժանանա. ՂազարյանՆԳՆ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության պետ, ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Վարդան Վարդանյանն այս ամիս խրախուսանքի պետք է արժանանա, քանի որ միայն ՀՀ Արմավիրի...
20:58 27/09/2025Նոր կրակոցներ Արմավիրում. Զոհվել է մեկ մարդԱրմավիրի մարզի Արաքս գյուղում կրակոցներ են հնչել։ Ինչպես հայտնում է լրագրող Լիա Սարգսյանը, երկու համագյուղացիների միջև ծագած վեճն այնպես է թեժացել, որ կողմերից մեկը կրակել է մյուսի վրա: Տուժողը...
19:48 27/09/2025Երկրիդ ղեկվարն է ասում, թե էն Ադրբեջան է. հարց եմ տալիս, բա խի՞ էին իմ երեխուն տանում Ադրբեջան.Անհետ կորածի հարազատՀետախուզության պետը 2021 թվականին նեղ շրջանակում ասել է, որ գիտի, թե անեհետ կորածներին որ ճամբարում են ադրբեջանցիները պահում
18:49 27/09/2025ՀՀ ՄԻՊ-ը երկու պարբերությամբ գրառում է արել ադրբեջանական կողմից պատերազմի սանձազերծման տարելիցինՀայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանը վերահաստատում է իր հանձնառությունը
17:53 27/09/2025Դատախազությունն արձագաքել է Մերձավանի սպանությունների վերաբերյալ հնչած քննադատություններինՎոլոդյանի Գրիգորյանի եղբոր նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցը բողոքարկվել է։
14:48 27/09/2025Ադրբեջանից Վրաստան են անցկացրել 200 կգ հերոինՎրաստանի ոստիկանությունը բռնագրավել է 200 կիլոգրամ հերոին։ Այն հարևան երկիր է բերվել Ադրբեջանից։ Վրացական ԶԼՄ-ները գրում են, որ ձեռք բերված ապացույցները հաստատում են, որ տրանսպորտային միջոցը Վրաստան...
14:25 27/09/2025Հնարավո՞ր չէր կանխել Փարաքարի համայնքապետի uպանnւթյnւնը, քանի որ տրամաբանությունը հուշում էր` կարող է լինել վենդետա«Այս տարվա 6 ամսվա աշխատանքի ամփոփման ընթացքում ներքին գործերի նախարարը մտահոգություն էր հայտնել Արմավիրի մարզում միջանձնային լարված հարաբերությունների շուրջ, հանձնարարել էր ակտիվացնել...
13:36 27/09/2025Մայրը ոստիկաններին հայտնել է, որ իր 14-ամյա տղային նստեցրել են ավտոմեքենան, տարել «Ազատի» ջրամբարի հարակից տարածքԴեպքի մասին մանրամասներ է հայտնում shamshyan.com կայքը
13:22 27/09/2025Փարաքարի համայնքապետի uպանnւթյnւնը փետրվարին Մերձավանում տեղի ունեցած միջադեպի շարունակությունն է. ՆԳՆ խոսնակ«Քննվող վարկածը շարունակում է մնալ, որ սա փետրվարին Մերձավանում տեղի ունեցած միջադեպի շարունակությունն է, որի ժամանակ սպանվել է այս գործով ձերբակալավածի հարազատ եղբայրը»,-լրագրողների հետ...
12:13 27/09/2025Տավուշի նախկին մարզպետ Հովիկ Աբովյանից հօգուտ ՀՀ բռնագանձվել է608 միլիոն դրամԱպօրինի գույքի բռնագանձման գործառույթի շրջանակում Տավուշի նախկին մարզպետ Հովիկ Աբովյանից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձվել է 1,5 միլիոն ԱՄՆ դոլարին համարժեք շուրջ 608 միլիոն դրամ։ Այս մասին...
12:06 27/09/2025Երկու տարի Բաքվի բանտում. փաստեր Ռուբեն Վարդանյանի «գործից»Ուերկու տարի առաջ՝ 2023թ. սեպտեմբերի 27-ին ադրբեջանական իշխանությունների կողմից ձերբակալվեց Ռուբեն Վարդանյանը: Նա և մյուս հայ գերիները շինծու մեղադրանքներով շարունակում են պահվել Բաքվի բանտում:...
12:01 27/09/2025ՔԿ-ն չի տրամադրում Ադրբեջանի կողմից կռված 300 վшրձկшնների տվյալներըSputnik Արմենիան գրավոր հարցում էր ուղարկել Քննչական կոմիտե և խնդրել վարձկանների մասին տվյալներ տրամադրել։
10:44 27/09/2025ՔԿ-ն մանրամասներ է հայտնել Փարաքարի համայնքապետի ու ոստիկանի uպանnւթյան գործիցՄերձավանում տեղի ունեցած սպանության դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում ՀՀ ՆԳՆ և ԱԱԾ աշխատակիցների կողմից ձեռնարկված մեծածավալ համալիր օպերատիվ-հետախուզական...
17:56 26/09/2025Արթուր Սարգսյանի գործով 22 օր անցնելու պայմաններում դեռևս նույնիսկ բողոքի մակագրում չկա. ՎարդևանյանԸնդդիմադիր պատգամավոր Արթուր Սարգսյանին կալանքի որևէ հիմք չկար, չկար դրա անհրաժեշտությունը, բայց ամեն կերպ ապօրինի կալանքը պահպանվում է»,- նշել է փաստաբան Արամ Վարդանյանը։ «Պատգամավոր Արթուր...
17:46 26/09/2025Մերձավանում կատարված սպանությունները կապված են միջանձնային հարաբերությունների հետ. Փոխոստիկանապետ«Մերձավանում կատարված սպանությունների գործով այս պահին կա մեկ ձերբակալված անձ։ Առաջիկայում դեպքի մասին ՆԳՆ-ն հանդես կգա հաղորդագորւթյամբ»,-24news.am-ին տված հարցազրույցում ասաց ՆԳՆ ոստիկանության պետի...
17:18 26/09/2025Փարաքարի ընդդիմադիր համայնքապետի սպանության գործով ձերբակալվեց Նարեկ ՕհանյանըՓարաքարի ընդդիմադիր համայնքապետ 41-ամյա Վալոդյա Գրիգորյանի սպանության գործով քիչ առաջ ձերբակալվել է Նարեկ Օհանյանը։ Այս պահին նրան պատկանող կիսակառույց տան տարածքում իրականացվում է խուզարկություն։...
16:41 26/09/2025Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է Այնթափ համայնքի նախկին ղեկավարից հօգուտ ՀՀ-ի բռնագանձել 13 անշարժ գույքՀակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը: Դատախազության հանրային կապերի բաժնից հայտնում են, որ...
16:30 26/09/2025Խոստացել էր կաշառքի դիմաց վարորդական վկայական տրամադրելՔրեական վարույթներն ուղարկվել են դատարան
15:05 26/09/2025ՔԿ-ն՝ Փարաքարի համայնքապետ Վալոդյա Գրիգորյանի uպանnղին հայտնաբերելու լուրի մասինՄամուլում տեղեկություն է տարածվել, որ հայտնաբերվել է սեպտեմբերի 23-ին Փարաքարի համայնքապետ Վալոդյա Գրիգորյանին և նրա ոստիկան ընկերոջը սպանելու մեջ կասկածվողը։ Panorama.am-ը քննչական կոմիտեից փորձեց...

15:23 31/12/2022Верин и Неркин Шоржа превратились в заброшенные села – фонд «Татоян»В Гегаркуникской области Армении в результате азербайджанских преступных деяний появились заброшенные села, налицо серьезные проблемы с доступом к питьевой воде или ее, вообще, нет, нарушена...
20:10 30/12/2022Адвокат: Когда прокуратура инициирует производство по факту незаконного ограничения права на свободное передвижение граждан Арцаха?Адвокат Амрам Макинян на своей странице в Facebook написал: «Жду, когда прокуратура инициирует уголовное производство по факту незаконного ограничения права на свободное передвижение тысяч граждан в...
19:25 30/12/2022В Турции при взрыве в ресторане погибли семь человек, пятеро пострадалиВ одном из ресторанов города Айдын на западе Турции произошел взрыв, семь человек погибли, еще пятеро пострадали.
17:45 30/12/2022Аветик Ишханян: По сути, мы вступаем уже в третий раз в незавершенный 2020 годПравозащитник Аветик Ишханян пишет: «ПОЖЕЛАНИЕ! Вступаем в 2023 год. Кажется, все в Армении готовятся отпраздновать Новый год. Заговорщические власти устраивают праздничные церемонии награждения,...
14:56 30/12/2022МИД РФ: Прекращает своё действие соглашение о гарантиях прав граждан государств – участников СНГ в области пенсионного обеспеченияСоглашение о гарантиях прав граждан государств – участников СНГ в области пенсионного обеспечения прекращает свое действие с 1 января 2023 года.
17:52 29/12/2022Задержан сын депутата НС Армении Гургена АрсенянаПо данным СМИ, задержанный 27-летний молодой человек является сыном депутата от парламентской фракции «Гражданский договор» Гургена Арсеняна.
15:10 29/12/2022Представители фонда «Татоян» находятся в Гегаркунике, чтобы вновь зафиксировать преступные действия АзербайджанаПредставители Центра права и справедливости – Фонда «Татоян» сегодня посетили села Гегаркуникской области Армении.
14:50 29/12/2022Действия и призывы к отказу от суверенитета в Армении будут считаться преступлениямиВ действующем УК предусмотрена ответственность за подрыв конституционного строя, в том числе за фактическое прекращение действия первой статьи Конституции и насильственные призывы к ней.
10:35 29/12/2022В Арцахе с 29 декабря вступают в силу ограничения на оказание услуг общественного питанияПравительство Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) приняло решение установить ограничения на оказание услуг общественного питания.
20:33 28/12/2022Омбудсмен: Гуманитарная ситуация в Арцахе ухудшается с каждым днём17 день блокады Арцаха.
19:17 28/12/2022А. Ишханян: Проект об ограничениях в сети преследует одну цель – установить в стране окончательную диктатуруОн подчеркнул, что цель этого проекта – не война, спасение родины, а укрепление собственной власти, утверждение диктатуры.
15:56 28/12/2022Убийца двух девочек в Рыбинске заявил, что он надругался над детьми после их смертиПо его мнению, это знание облегчит страдания матери девочек.
14:34 28/12/2022За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 15 ДТП: 24 человека получили травмыПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 27 по 28 декабря сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 35 случаев преступлений.
17:15 27/12/2022Во Франции турок попытался убить ножницами парикмахера из-за курдской музыкиОн был задержан по обвинению «в попытке убийства».
16:49 27/12/2022В Екатеринбурге женщина обвиняется в жестоком убийстве своих детейНаказание за совершение этого особо тяжкого преступления предусмотрено вплоть до 20 лет лишения свободы.
15:44 27/12/2022«Просто ради забавы»: в Греции арестованы подростки за изнасилование сверстникаВ Афинах полиция арестовала шестерых 15-летних подростков за изнасилование сверстника, еще двое объявлены в розыск, сообщает РИА Новости со ссылкой на греческое общественное телевидение ERT.
14:50 27/12/2022Руководство Азербайджана направляло общественное мнение для блокирования Лачинского коридора с ноября. ДокладОфисы Защитника прав человека Армении и Арцаха опубликовали внеочередной доклад о гуманитарных последствиях блокады Лачинского коридора с обновленными данными.
12:26 27/12/2022«Этот шаг направлен против Рубена Меликяна»Адвокаты, юристы, судьи, бывшие прокуроры, члены законодательного органа, рядовые граждане продолжают критиковать вчерашнее решение Высшего судебного совета Армении, которым были приостановлены...
19:52 26/12/2022Анна Пилосян: Ухожу так же, как и пришла – с чистой совестью и открытым лицомСудья Анна Пилосян, коснувшись решения Высшего судебного совета (ВСС) Армении о прекращении своих полномочий, написала: «Немногим ранее решением Высшего судебного совета мои полномочия в качестве...
19:01 26/12/2022ВСС Армении приостановил полномочия судьи Анны ПилосянВысший судебный совет (ВСС) Армении прекратил полномочия судьи суда общей юрисдикции города Еревана Анны Пилосян.