13:22 25/09/2025Երևանի մանկապարտեզներից մեկի բակում կրակngների դեպքով նախաձեռնվել է քրեական վարույթԵրևանի թիվ 107 մանկապարտեզի բակում սեպտեմբերի 23-ի լույս 24-ի գիշերը տեղի ունեցած կրակոցների դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Քննչական կոմիտեից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ դեպքի առթիվ...
12:12 25/09/2025Փաթեթներով թմրամիջոց տեղադրող երիտասարդ է կալանավորվելՔրեական ոստիկանության թմրամիջոցների անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի վարչության ծառայողները ստացել էին օպերատիվ տեղեկություն, որ Նոր Հաճն քաղաքի 42-ամյա մի բնակիչ համացանցի միջոցով ձեռք է բերում...
11:18 25/09/2025Մեծ երազանքներ ուներ՝ համայնքի, կուսակցության, հայրենիքի հետ կապված. Մանե Թանդիլյանը՝ Փարաքարի uպանվшծ համայնքապետի մասի«Եղավ բոլորի համայնքապետը՝ բացառելով հովանավորչությունը, անձնական և թիմային շահը»։
08:40 25/09/2025Միքայել սրբազանն անմեղ է, նա քաղբանտարկյալ է. Աշոտյան«Չեմ կիսել սրբազանի մի շարք քաղաքական գնահատականներ, բայց ընդունել եմ իրեն որպես բարձրորակ ինտելեկտուալ եւ բացառիկ հոգեւորական։ Վստահ եմ, որ իր անխուսափելի ազատարձակումից հետո եւս մեր...
08:17 25/09/2025«Հրապարակ». Իշխող թիմում կարծում են, որ պետք է մի շարք բարձրաստիճան ոստիկաններ պաշտոնանկ արվեն, եթե ոչ` ՆԳ նախարարը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած Փարաքարի համայնքապետի սպանությունից ժամեր անց Փաշինյանը դատապարտեց կատարվածը և գրեց, որ կվերլուծեն ու կգտնեն, թե ում բացթողումն է, սակայն մինչև աշխատանքային օրվա...
22:14 24/09/2025Բոլորին է ակնհայտ, որ դատավորը կողմնակալ է, դատավորն անկախ չէ և գործում է ուղիղ քաղաքական հետապնդումը. Արամ ՎարդևանյանՓաստաբան Արամ Վարդևանյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրում է. «Տարիներ առաջ Սահմանադրական դատարանն արձանագրել էր, որ կողմնակալ դատավորն անկախ չէ և արդարադատություն իրականացնել չի կարող, իսկ այդպիսի...
22:02 24/09/2025Արդարադատությունն ընտրողական է և կամայական որոշումներով անթաքույց ծառայեցվում է քաղաքական քինախնդրությանը. Մայր ԱթոռԱմոթալի այս դատական ակտը հերթական անգամ հաստատեց, որ ՀՀ-ում դատաիրավական համակարգն ամբողջությամբ կախվածության մեջ է քաղաքական իշխանության կամքից
21:43 24/09/2025Եթե գտնեմ նպատակահարմար՝ մշտապես պատրաստ եմ. Ոստիկանապետ Արամ Ղազարյանը՝ իր հրաժարականի մասինՁեռնարկում են օպերատիվ հետախուզական մի շարք միջոցառումներ
20:27 24/09/2025Եվս 20 միգրանտ արտաքսվել է ՎրաստանիցՎրաստանի Ներքին գործերի նախարարության միգրացիոն դեպարտամենտի և նախարարության համապատասխան ստորաբաժանումների միջև սերտ համագործակցության շնորհիվ Վրաստանից արտաքսվել է 20 օտարերկրյա քաղաքացի։ 1TV.ge-ի...
19:39 24/09/2025Որևէ մեկը հավատու՞մ է, որ Տ.Միքայել Աջապահյանի նկատմամբ ընթերցված մեղադրական վերդիկտը կայացվել է դատավոր կողմից սեփական ազատ կամքով․ ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է․ «Որևէ մեկը հավատու՞մ է, որ Տ.Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի նկատմամբ ընթերցված մեղադրական վերդիկտը կայացվել է դատավոր կողմից սեփական ազատ կամքով՝ առանց...
18:25 24/09/2025Գնահատելի որոշում է, և այսօրվա նիստը համարում ենք արդյունավետ․ Ռուբեն Մելիքյանը՝ Աշոտյանի դատական նիստի մասին« Արմեն Աշոտյանի նկատմամբ կիրառված կիսատնային կալանքը (մենք էդպես ենք անվանում սահմանափակումը), ըստ որի՝ ինչ-որ ժամից, մեկ այլ ժամ պետք է տնից չբացակայել, որը վերաքննիչ դատարանն էր կիրառել՝...
17:54 24/09/2025Կանխատեսելի է, որ մեղադրողն ազատազրկման հետ կապված պատիժ է միջնորդելու. Միքայել Սրբազանի պաշտպան«Կանխատեսել էր դատավորի գործողությունները։ Հրապարակային բոլորս տեսանք՝ դատավորն ինչ կոպիտ խախտումներ է թույլ տալիս, ինչպես է ձգտում, ջանքեր գործադրում հասցել այս տրամաբանական կետին»,- Երևան քաղաքի...
17:37 24/09/2025Դատարանը մեղավոր ճանաչեց Միքայել ՍրբազանինԵրևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի դատավոր Արմինե Մելիքսեթյանը հրապարակեց Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի գործով վերդիկտը։ Դատարանը մեղավոր...
17:26 24/09/2025Դատարանը վերացրեց Ա. Աշոտյանի նկատմամբ ընտրված բացակայելու արգելքըՀակակոռուպցիոն դատարանի դատավոր Վահե Դոլմազյանը բավարարեց փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանի միջնորդությունը՝ թույլ տալով, որ ՀՀԿ փոնախագահ Արմեն Աշոտյանը մեկնի Իսպանիայի Բարսելոնա քաղաք՝ մասնակցելու ԵԺԿ...
16:54 24/09/2025ՈՒՂԻՂ. Հրապարակվում է Միքայել Սրբազանի գործով վերդիկտըԵրևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի դատավոր Արմինե Մելիքսեթյանը քիչ անց կհրապարակի Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի գործով վերդիկտը։ Այս պահին...
16:41 24/09/2025Աշոտյանի գործով հանրային մեղադրողները չեն ուզում հայտնվել տեսախցիկների օբյեկտիվումՀակակոռուպցիոն դատարանում դատավոր Վահե Դոլմազյանի նախագահությամբ այսօր շարունակվեց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի գործով նիստը։ Դատավորը թույլ տվեց նիստը տեսանկարահանել մի պայմանով, որ օբյեկտիվի...
16:17 24/09/2025Հուսով եմ, որ իրավապահ մարմինները կդադարեն հետապնդել հոգևորականներին և բարերարներին և կբացահայտեն աղաղակող սպանությունը.ԱբրահամյանԻշխող կուսակցության շահերը պաշտպանելու և սպասարկելուն ուղղված ոստիկանական համակարգի ամրապնդման ֆոնին հասարակությունը և Հայաստանի յուրաքանչյուր քաղաքացի օրեցօր ավելի ու ավելի անպաշտպան են դառնում
16:15 24/09/2025Կայացել է Սահմանադրական բարեփոխումների խորհրդի հերթական նիստըԱրդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Սահմանադրական բարեփոխումների խորհրդի հերթական նիստը: Նախարարությունից հայտնում են, որ Խորհուրդը քննարկել է օրակարգում ընդգրկված...
16:05 24/09/2025ԱԳՆ-ն չի մեկնաբանում հյուպատոսության շենքում Բորիս Ավակյանի մահըՀայաստանի ԱԳ նախարարությունը չի մեկնաբանում Սանկտ Պետերբուրգի հյուպատոսության շենքում Բորիս Ավակյանի մահվան փաստը։ «Հարցն իրավապահների տիրույթում է»,-Panorama.am-ի հարցին ի պատասխան ասաց ԱԳՆ խոսնակ...
15:05 24/09/2025Ինչպես են uպшնվել Փարաքարի համայնքապետն ու նրա ոստիկան ընկերըՀամացանցում տարածվել է տեսանյութ, թե ինչպես է սպանվել Փարաքար համայքնի ղեկավար Վալոդյա Գրիգորյանն ու նրա ընկերը՝ ՆԳՆ ոստիկանության Արարատի քրեական ոստիկանության աշխատակից Կարեն Աբրահամյանը։...

11:05 15/06/2020MP: Political decision made to indict Gagik TsarukyanA “political decision” has been made for Prosecutor General Artur Davtyan to enter the Armenian National Assembly on Tuesday with a petition to strip opposition Prosperous Armenia Party (PAP) leader...
20:32 13/06/2020Environmentalist questions Lydian Armenia’s ability to resume mining operations at AmulsarEnvironmentalist, lawyer Nazeli Vardanyan insists Lydian Armenia has no possibility to resume its Amulsar mine operations despite the recent statement about its plans.
18:23 13/06/2020Prosecutors question Italy's PM over coronavirus responseItaly's public prosecutors have questioned Prime Minister Giuseppe Conte, along with Health Minister Roberto Speranza and Interior Minister Luciana Lamorghese, over the government's response to the...
13:30 13/06/2020Thousand of administrative offenses recorded for violation of health and safety regulations - PoliceArmenian law enforcement officers have lodged 31,588 administrative offenses proceedings to date for violating state of emergency rules imposed to contain the coronavirus, according to figures from...
19:23 12/06/2020Two suspects who threatened Hrant Dink Foundation face up to 26 years in prisonThe İstanbul Chief Public Prosecutor's Office has completed its investigation into the threatening messages sent to Hrant Dink Foundation, Bianet news outlet reported.
18:00 12/06/2020NSS detains an Azerbaijani citizen attempting to illegally cross the Armenian borderA 26-year-old national of Azerbaijan has been detained on June 12 at around 10.00 when attempting to illegally cross the state border of Armenia in the northeastern direction of the Line of Contact...
16:14 12/06/2020Armenian police detain activists, lawyers rallying outside Arabkir departmentPolice officers detained a group of activists and lawyers who were rallying outside the Arabkir Police Department to support lawyer Ruben Melikyan and several others apprehended earlier on Friday for...
14:50 12/06/2020Rapid response group of Armenian Ombudsman's Office heads to police station after protesting lawyers detainedA rapid response group of the Armenian Human Rights Defender's (Ombudsman) Office headed to the Arabkir Police Department after lawyer Ruben Melikyan and several other individuals protesting outside...
13:55 12/06/2020Lawyer slams total ban on assemblies in Armenia amid extended state of emergencyCo-Founder of Legal Way NGO, lawyer Ruben Melikyan took to Facebook on Friday to decry the total ban on peaceful assemblies across Armenia amid the state of emergency extended for another 30 days.
12:16 11/06/2020Italian prosecutors to question PM Conte over coronavirus handlingProsecutors are to question Italian Prime Minister Giuseppe Conte and the health and interior ministers over how the government handled the coronavirus pandemic, news agencies reported Wednesday.
18:45 09/06/2020ECHR advisory opinion on Kocharyan case not subject to interpretation but translation - Gevorg KostanyanArmenia’s former Prosecutor General, Doctor of Law Gevorg Kostanyan is concerned with the fact that acting Prosecutor General has commented on the ECHR advisory opinion concerning charges brought...
16:22 09/06/2020Ex-prosecutor general slams Armenian authorities’ coronavirus response as ‘inefficient’“Thanks God, I have not been infected, I am not sick. I wish good health to everyone,” Armenia’s former Prosecutor General, Doctor of Law Gevorg Kostanyan told an online interview on the 2nd TV...
15:04 09/06/2020Vesti.ru: ECHR opinion favors ex-Armenian President Robert KocharyanThe European Court of Human Rights (ECHR) has responded to the complaints filed by former Armenian President Robert Kocharyan’s lawyers.
12:58 09/06/2020Armenia spent 513 million drams on human rights protection in 2019A joint sitting of the Armenian National Assembly Standing Committees on Human Rights Protection and Public Affairs and Financial-Credit and Budgetary Affairs has kicked off.
11:43 09/06/2020Armenian PM introduces new NSS, police chiefs to staffsArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan introduced on Tuesday new Director of the National Security Service (NSS), Colonel Argishti Kyaramyan to the command staff of the law enforcement agency.
10:52 09/06/2020Court postpones hearing in Kocharyan’s and others’ case amid pandemicThe Yerevan Court of General Jurisdiction, presided over by judge Anna Danibekyan, postponed on Tuesday the hearing in the case of Armenia’s second President Robert Kocharyan and three other former...
18:51 08/06/2020Judge Davit Grigoryan acquittedJudge Davit Grigoryan, who presided over the trial of former President Robert Kocharyan and released him on bail last year has been acquitted, his attorney, George Melikyan informed, adding the...
17:13 08/06/2020Turkey detains two opposition journalists in probe on 'political and military espionage’Turkish police detained two opposition journalists as part of an investigation into "political and military espionage", AFP reported, citing local sources.
19:08 05/06/2020Police should act tough against those failing to comply with their legitimate demands - PM’s spokespersonThe spokesperson of Prime Minister Nikol Pashinyan Mane Gevorgyan has commented on the social media footage which shows police officers using force against a man for not wearing a face mask.
16:22 05/06/2020Armenian ombudsman asks Facebook users to remove photo of young girl posted by PMArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan has reacted to the photo of a young girl posted by Prime Minister Nikol Pashinyan on Facebook as part of his campaign to show violations of...