13:22 25/09/2025Երևանի մանկապարտեզներից մեկի բակում կրակngների դեպքով նախաձեռնվել է քրեական վարույթԵրևանի թիվ 107 մանկապարտեզի բակում սեպտեմբերի 23-ի լույս 24-ի գիշերը տեղի ունեցած կրակոցների դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Քննչական կոմիտեից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ դեպքի առթիվ...
12:12 25/09/2025Փաթեթներով թմրամիջոց տեղադրող երիտասարդ է կալանավորվելՔրեական ոստիկանության թմրամիջոցների անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի վարչության ծառայողները ստացել էին օպերատիվ տեղեկություն, որ Նոր Հաճն քաղաքի 42-ամյա մի բնակիչ համացանցի միջոցով ձեռք է բերում...
11:18 25/09/2025Մեծ երազանքներ ուներ՝ համայնքի, կուսակցության, հայրենիքի հետ կապված. Մանե Թանդիլյանը՝ Փարաքարի uպանվшծ համայնքապետի մասի«Եղավ բոլորի համայնքապետը՝ բացառելով հովանավորչությունը, անձնական և թիմային շահը»։
08:40 25/09/2025Միքայել սրբազանն անմեղ է, նա քաղբանտարկյալ է. Աշոտյան«Չեմ կիսել սրբազանի մի շարք քաղաքական գնահատականներ, բայց ընդունել եմ իրեն որպես բարձրորակ ինտելեկտուալ եւ բացառիկ հոգեւորական։ Վստահ եմ, որ իր անխուսափելի ազատարձակումից հետո եւս մեր...
08:17 25/09/2025«Հրապարակ». Իշխող թիմում կարծում են, որ պետք է մի շարք բարձրաստիճան ոստիկաններ պաշտոնանկ արվեն, եթե ոչ` ՆԳ նախարարը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած Փարաքարի համայնքապետի սպանությունից ժամեր անց Փաշինյանը դատապարտեց կատարվածը և գրեց, որ կվերլուծեն ու կգտնեն, թե ում բացթողումն է, սակայն մինչև աշխատանքային օրվա...
22:14 24/09/2025Բոլորին է ակնհայտ, որ դատավորը կողմնակալ է, դատավորն անկախ չէ և գործում է ուղիղ քաղաքական հետապնդումը. Արամ ՎարդևանյանՓաստաբան Արամ Վարդևանյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրում է. «Տարիներ առաջ Սահմանադրական դատարանն արձանագրել էր, որ կողմնակալ դատավորն անկախ չէ և արդարադատություն իրականացնել չի կարող, իսկ այդպիսի...
22:02 24/09/2025Արդարադատությունն ընտրողական է և կամայական որոշումներով անթաքույց ծառայեցվում է քաղաքական քինախնդրությանը. Մայր ԱթոռԱմոթալի այս դատական ակտը հերթական անգամ հաստատեց, որ ՀՀ-ում դատաիրավական համակարգն ամբողջությամբ կախվածության մեջ է քաղաքական իշխանության կամքից
21:43 24/09/2025Եթե գտնեմ նպատակահարմար՝ մշտապես պատրաստ եմ. Ոստիկանապետ Արամ Ղազարյանը՝ իր հրաժարականի մասինՁեռնարկում են օպերատիվ հետախուզական մի շարք միջոցառումներ
20:27 24/09/2025Եվս 20 միգրանտ արտաքսվել է ՎրաստանիցՎրաստանի Ներքին գործերի նախարարության միգրացիոն դեպարտամենտի և նախարարության համապատասխան ստորաբաժանումների միջև սերտ համագործակցության շնորհիվ Վրաստանից արտաքսվել է 20 օտարերկրյա քաղաքացի։ 1TV.ge-ի...
19:39 24/09/2025Որևէ մեկը հավատու՞մ է, որ Տ.Միքայել Աջապահյանի նկատմամբ ընթերցված մեղադրական վերդիկտը կայացվել է դատավոր կողմից սեփական ազատ կամքով․ ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է․ «Որևէ մեկը հավատու՞մ է, որ Տ.Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի նկատմամբ ընթերցված մեղադրական վերդիկտը կայացվել է դատավոր կողմից սեփական ազատ կամքով՝ առանց...
18:25 24/09/2025Գնահատելի որոշում է, և այսօրվա նիստը համարում ենք արդյունավետ․ Ռուբեն Մելիքյանը՝ Աշոտյանի դատական նիստի մասին« Արմեն Աշոտյանի նկատմամբ կիրառված կիսատնային կալանքը (մենք էդպես ենք անվանում սահմանափակումը), ըստ որի՝ ինչ-որ ժամից, մեկ այլ ժամ պետք է տնից չբացակայել, որը վերաքննիչ դատարանն էր կիրառել՝...
17:54 24/09/2025Կանխատեսելի է, որ մեղադրողն ազատազրկման հետ կապված պատիժ է միջնորդելու. Միքայել Սրբազանի պաշտպան«Կանխատեսել էր դատավորի գործողությունները։ Հրապարակային բոլորս տեսանք՝ դատավորն ինչ կոպիտ խախտումներ է թույլ տալիս, ինչպես է ձգտում, ջանքեր գործադրում հասցել այս տրամաբանական կետին»,- Երևան քաղաքի...
17:37 24/09/2025Դատարանը մեղավոր ճանաչեց Միքայել ՍրբազանինԵրևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի դատավոր Արմինե Մելիքսեթյանը հրապարակեց Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի գործով վերդիկտը։ Դատարանը մեղավոր...
17:26 24/09/2025Դատարանը վերացրեց Ա. Աշոտյանի նկատմամբ ընտրված բացակայելու արգելքըՀակակոռուպցիոն դատարանի դատավոր Վահե Դոլմազյանը բավարարեց փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանի միջնորդությունը՝ թույլ տալով, որ ՀՀԿ փոնախագահ Արմեն Աշոտյանը մեկնի Իսպանիայի Բարսելոնա քաղաք՝ մասնակցելու ԵԺԿ...
16:54 24/09/2025ՈՒՂԻՂ. Հրապարակվում է Միքայել Սրբազանի գործով վերդիկտըԵրևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի դատավոր Արմինե Մելիքսեթյանը քիչ անց կհրապարակի Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի գործով վերդիկտը։ Այս պահին...
16:41 24/09/2025Աշոտյանի գործով հանրային մեղադրողները չեն ուզում հայտնվել տեսախցիկների օբյեկտիվումՀակակոռուպցիոն դատարանում դատավոր Վահե Դոլմազյանի նախագահությամբ այսօր շարունակվեց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի գործով նիստը։ Դատավորը թույլ տվեց նիստը տեսանկարահանել մի պայմանով, որ օբյեկտիվի...
16:17 24/09/2025Հուսով եմ, որ իրավապահ մարմինները կդադարեն հետապնդել հոգևորականներին և բարերարներին և կբացահայտեն աղաղակող սպանությունը.ԱբրահամյանԻշխող կուսակցության շահերը պաշտպանելու և սպասարկելուն ուղղված ոստիկանական համակարգի ամրապնդման ֆոնին հասարակությունը և Հայաստանի յուրաքանչյուր քաղաքացի օրեցօր ավելի ու ավելի անպաշտպան են դառնում
16:15 24/09/2025Կայացել է Սահմանադրական բարեփոխումների խորհրդի հերթական նիստըԱրդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Սահմանադրական բարեփոխումների խորհրդի հերթական նիստը: Նախարարությունից հայտնում են, որ Խորհուրդը քննարկել է օրակարգում ընդգրկված...
16:05 24/09/2025ԱԳՆ-ն չի մեկնաբանում հյուպատոսության շենքում Բորիս Ավակյանի մահըՀայաստանի ԱԳ նախարարությունը չի մեկնաբանում Սանկտ Պետերբուրգի հյուպատոսության շենքում Բորիս Ավակյանի մահվան փաստը։ «Հարցն իրավապահների տիրույթում է»,-Panorama.am-ի հարցին ի պատասխան ասաց ԱԳՆ խոսնակ...
15:05 24/09/2025Ինչպես են uպшնվել Փարաքարի համայնքապետն ու նրա ոստիկան ընկերըՀամացանցում տարածվել է տեսանյութ, թե ինչպես է սպանվել Փարաքար համայքնի ղեկավար Վալոդյա Գրիգորյանն ու նրա ընկերը՝ ՆԳՆ ոստիկանության Արարատի քրեական ոստիկանության աշխատակից Կարեն Աբրահամյանը։...

19:44 20/12/2022Палата адвокатов и школа адвокатов Армении отменили новогодние мероприятия в знак поддержки коллег из АрцахаВ столь тяжелой ситуации крайне важно национальное единение, в том числе, профессиональная солидарность.
15:30 20/12/2022«Уверен, мы добьемся поставленной цели». Артур Ванецян поздравил сотрудников СНББывший директор СНБ, председатель партии «Айреник» («Отечество») Артур Ванецян поздравил бывших коллег с профессиональным праздником.
15:24 20/12/2022Судебное заседание по «делу Сильвы» вновь отложено: на этот раз – до 31 январяПосле заседания в закрытом режиме суд принял решение отложить заседание.
14:56 20/12/2022Роберт Айрапетян: Недальновидная «контратака» остается единственной бесцельной картой азербайджанских юристовЮрист Роберт Айрапетян пишет: Азербайджан подал межгосударственный иск против Армении в Европейский суд по правам человека (ЕСПЧ).
20:54 19/12/2022В СК Армении назвали число погибших в результате сентябрьской агрессии Азербайджана армянских военныхВ результате развязанной ВС Азербайджана 13-14 сентября 2022 года военной агрессии против территориальной целостности и суверенитета Армении с армянской стороны погибли 224 человека.
18:15 19/12/2022Азербайджан объявил в розыск российского политолога Михаила АлександроваГенпрокуратура Азербайджана возбудила уголовное дело против бывшего ведущего эксперта Центра военно-политических исследований Московского государственного института международных отношений (МГИМО)...
14:19 19/12/2022Генпрокуратура Арцаха: Действия граждан Азербайджана противоречат положениям трехстороннего заявления от 9 ноября 2020 годаГенеральная прокуратура Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) распространила заявление, в котором, отмечается: «С 12 декабря этого года группа граждан Азербайджана, выдававшая себя...
17:36 17/12/2022Гегам Степанян: Политика Азербайджана – не что иное, как попытка полностью уничтожить народ АрцахаПолитика Азербайджана – не что иное, как попытка полностью уничтожить народ Арцаха. Об этом заявляет, напоминает международному сообществу Защитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (НКР)...
15:37 17/12/2022Грант Мелик-Шахназарян: Азербайджанцы откроют дорогу жизни Арцаха только в двух случаяхРуководитель аналитического центра «Восканапат», политолог Грант Мелик-Шахназарян пишет: «Блокада – военные действия, и это должны хорошо осознавать все.
11:16 17/12/2022Омбудсмен Арцаха Гегам Степанян: Бороться нужно даже с бумажным черпаком!Защитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Гегам Степанян, коснувшись сравнивания запуска бумажных самолетиков в сторону зданий посольств с борьбой с...
11:06 17/12/2022Азербайджан уже 6-й день продолжает блокировать единственную дорогу, соединяющую Республику Арцах с АрмениейАзербайджан уже шестой день продолжает блокировать единственную дорогу, соединяющую Республику Арцах (Нагорно-Карабахскую Республику (НКР)) с Арменией.
18:38 16/12/2022Татоян: ООН – единственная упоминаемая в трехстороннем заявлении международная организация, но до сих пор не посетившая АрцахУ ереванского офиса ООН многолюдно. Здесь проводится акция – по призыву бывшего омбудсмена и экс-госминистра, ныне советника госминистра Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Артака...
16:17 16/12/2022Советник госминистра Арцаха: Право на самоопределение – красная линияПризнание факта реализации права на самоопределение является для нас принципиальным вопросом и должно быть ключевым принципом урегулирования конфликта.
14:20 16/12/2022К. Григорян: Активные участники акции в Бердзорском коридоре являются представителями спецслужб Азербайджана«В докладе, в первую очередь, попытались показать то, что экологический характер акции является сфабрикованным и ложным, представили факты, доказывающие, что акция организованно осуществляется путем...
14:08 16/12/2022Адвокат Эрик Алексанян будет освобожденСрок нахождения под арестом адвоката Эрика Алексаняна не будет продлен. Об этом сообщил его адвокат Александр Кочубаев. «Срок ареста Эрика Алексаняна не будет продлен. Эрик вскоре будет на свободе....
12:56 16/12/2022Ара Казарян: Если даже ЕСПЧ прекратит производство, тем не менее, у него сдерживающее влияние«Не могу сказать, что они играют определяющую роль, поскольку провокации повторятся, но они важны», – подчеркнул юрист.
09:39 16/12/2022ЕСПЧ дал Азербайджану время до понедельника для ответа на требование Армении о разблокировке Бердзорского коридораНакануне, 15 декабря, ЕСПЧ вынес решение относительно обращения Армении с требованием применить в отношении Азербайджана обеспечительные меры и обязать разблокировать Лачинский (Бердзорский) коридор.
19:54 15/12/2022СК: Экс-министр культуры Армении объявлена в розыскВ результате широкомасштабных следственных и процессуальных действий, предпринятых в рамках расследуемого в Следственном комитете Армении уголовного дела, в отделе по расследованию тяжких...
17:11 15/12/2022Полномочия Степана Микаеляна в ВСС Армении прекращеныЧлен Высшего судебного совета (ВСС) Армении Степан Микаелян накануне подал заявление об отставке, которое сегодня, в установленном законом порядке, обсуждено в ВСС.
16:07 15/12/2022Кристине Григорян: Мы не рассматриваем блокаду Арцаха как случайность, это пример последовательной политики АзербайджанаК. Григорян сообщила также, что собранные факты должны быть представлены учреждениям с международным мандатом, а также отдельным государствам.