18:29 22/09/2025Տրամաբանական չէ, երբ կայացվում է որոշում՝ որոշում չկայացնելը հետաձգելու մասին․ փաստաբանՍրբազանի պաշտպաններից Ռոման Ահարոնյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ ողջամիտ չէ, երբ որոշումը մինչ այժմ կայացված չէ։ Խոսքը՝ Սրբազանի պաշտպանների ՝ կալանքի ժամկետը 10 օրով երկարացնելու որոշման...
18:02 22/09/2025Մեղադրողները չեն կատարել իրենց խոստումը, ո՞ւր են ձեր փաստարկները. Միքայել Սրբազանի պաշտպան«Ո՞ւր են ձեր փաստարկները։ Մեղադրողները չեն կատարել իրենց խոստումը, գոնե եզրափակիչ ելույթում չեն ներկայացրել, թե 2024 թվականի փետրվարի 3-ի հարցազրույցում ո՞րն է եղել Միքայել Սրբազանի կողմից հնչեցված...
18:00 22/09/202539 բեռնատար երթևեկել է լուսարձակների անսարքությամբՍեպտեմբերի 15-ից 22-ը մայրաքաղաքում իրականացված ծառայության ընթացքում Երևանի պարեկները հայտնաբերել են ճանապարհային երթևեկության կանոնների 5533 խախտում՝ պահպանվող հատուկ տարածք տեղափոխելով 162...
17:28 22/09/2025Միքայել Սրբազանը պետք է արդարացվի և ազատ արձակվի. Հարութ Ակլունց«Միքայել Սրբազանը անհապաղ անմեղ ճանաչվի, պետք է արդարացվի և ազատ արձակվի»,-ներկայացնելով պաշտպանական եզրափակիչ ճառը՝ ասաց Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի պաշտպան Հարութ...
17:18 22/09/2025Մեղադրանքը փրկելու հուսահատ փորձեր են արվում. Միքայել Սրբազանի պաշտպան«Մեղադրանքը փրկելու հուսահատ փորձեր են արվում։ Կարծում եմ՝ դատարանի համար պետք է սա ակնհայտ լինի»,- Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Ավան նստավայրում Շիրակի թեմի...
16:51 22/09/2025Ես պե՞տք է ձեզանից վախենամ. «Ուիգմոր»-ը դատի է տվել հիվանդանոցի մասին դժգոհություն հայտնած մայրիկին«Ուիգմոր» մանկական հիվանդանոցը դատի է տվել Մարի Ավետիսյանին, ում հիվանդ երեխային մոտ երկու ամիս առաջ տեղափոխել են այդ հիվանդանոց։ Վերջինն ինսթագրամի իր էջում դժգոհել է, որ իր երեխային տեղափոխել են...
15:16 22/09/2025Կեցցե ՀՀ-ն ասելով, ՀՀ-ն թվագրելով ՝3-րդ, 4-րդ, 1/3-րդ, ¾-րդ դուք նորից պատրաստվում եք հայ ժողովրդի երեխաներին արժանացնել արցախցիների ճակատագրի՞ն. ՂազարյանԱրցախին և նրա երեխաներին կեցցե տալով դուք ձեր կառավարությունում պատճառ դարձաք նրանց որբության, տարագիր ճակատագրին
14:43 22/09/2025Վերջապես փոքրիկ խմբակը հայ ժողովրդին էլ ցույց տվեց հարևան երկրների առաջ իրենց ընդունած խղճուկ դիրքն ու կեցվածքը. Սամվել Կարապետյանի ուղերձըՍամվել Կարապետյանի ֆեյսբուքյան էջում հրապարակվել է նրա ուղերձը ԱԱԾ մեկուսարանից. .22 սեպտեմբերի, 2025թ. Սիրելի’ հայրենակիցներ, Արդեն շուրջ 20 տարի է, ինչ տարբեր առիթներով ու տարբեր ճանապարհներով...
14:27 22/09/2025Ազատություն Սրբազանին, կանխել նզովյալ դատավճիռը, դատել Նիկոլին. Երթ ԱԺ-ից դեպի ԱԱԾՄի խումբ քաղաքացիներ հավաքվել են ԱԺ շենքի դիմաց՝ ահազանգելու Միքայել և Բագրատ արքեպիսկոպոսների դեմ իրականացվող անօրինականությունների մասին։ Նրանք իրենց ձեռքում ունեն Բագրատ Սրբազանի, Միքայել...
13:53 22/09/2025ԱՆԻՖ-ի նախկին գործադիր տնօրենը՝ Փաշինյանին. Չի հաջողվելու մեզ մեղավոր կարգել«Շատերիս վստահությունն անթույլատրելի չարաշահած Նիկոլ Փաշինյան սպասում է հերթական ձախողումը»,-գրել է ԱՆԻՖ-ի նախկին գործադիր տնօրեն Դավիթ Փափազյանը։ Վերջինը մանրամասնել է.
12:43 22/09/2025Ես կցանկանայի հատուկ արձանագրել երեխայի նկատմամբ սեռшկան բռնությшն տարբեր դրսևորումները. Անահիտ ՄանասյանՑավալի մի փաստ, որ այդպիսի դրսևորումների պարագայում, կա՛մ ճանաչելի չեն այդ բռնության ձևերը, կամ ճանաչելի լինելու պարագայում շատերը նույնիսկ չեն էլ բարձրաձայնում դրա մասին
10:46 22/09/2025Մենք բռնությունը, այո, դատապարտում ենք, անկախ ամեն ինչից. Ավետիք ԲաբայանՈւզում եմ ձեզ հրապարակային ասել, որ էդ ամեն ինչի հետ որևիցե կապ չունեմ
21:51 21/09/2025Ինդիանայի գիշերային ակումբում տեղի ունեցած հրшձգության հետևանքով երկու մարդ է զոhվելՀրազենային վնասվածք ստացած մեկ այլ տղամարդ ինքնուրույն է հասել հիվանդանոց
22:50 20/09/2025Հենց այս իշխանության օրոք է բանակում մաhվան ելքով դեպքերի աճ գրանցվել. Ժաննա ԱլեքսանյանԻրավապաշտպան Ժաննա Ալեքսանյանն արձագանքել է Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա հայտարարություններից մեկին՝ բանակի հետ կապված.
22:29 20/09/2025Կրակngներ՝ ԵրևանումՔիչ առաջ Երևանում կրակոցներ են հնչել։ ՆԳՆ-ից «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատել են, որ ըստ ստացված ահազանգի՝ Հասրաթյան փողոցում լսվել են կրակոցի ձայներ։ «Այս պահի դրությամբ տուժածների վերաբերյալ...
17:47 20/09/2025Խուսափեք «Facebook»-ում և «Instagram»-ում ֆիշինգային հարձակման զոհ դառնալուց. ԿիբեռոստիկանությունՀՀ ՆԳՆ Կիբեռոստիկանությունից զգուշացնում են. «Եթե «Facebook» կամ «Instagram» սոցիալական ցանցերի ադմինիստրացիայի անունից ստացել եք ծանուցում ՝ Ձեր կողմից կայքի կանոնների խախտման, կամ Ձեր անհատական...
22:50 19/09/2025Ընդունում եմ, որ սխալ է եղել իմ կողմից անձնական նամակով վիրավորանքին վիրավորանքով պատասխանելը . Ավետ ԲաբայանՊատրաստվում եմ դատի տալ իմ մասին սուտ և զրպարտություն տարածող անձանց ու լրատվամիջոցներին
20:38 19/09/2025Խուլ կամ կույր անձանց դատավոր դառնալու արգելող որոշման կետը ՍԴ-ն անվավեր է ճանաչելՍահմանադրական դատարանը Սահմանադրությանը հակասող և անվավեր ճանաչեց ՀՀ կառավարության որոշման այն կետերը, որոնք բացարձակ արգելք էին դնում խուլ կամ կույր անձանց դատավոր դառնալու վրա։ Դատարանը արձանագրել...
19:39 19/09/2025Դատարանը վերացրեց Արծվիկ Մինասյանի նկատմամբ բացակայելու արգելք խափանման միջոցըԴատարանը վերացրեց ԱԺ պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանի նկատմամբ բացակայելու արգելք խափանման միջոցը՝ թույլ տալով մեկնել արտերկիր։ «Դատարանը փախուստի դիմելու իրավաչափության հավանականությունն այս պահին չի...
19:03 19/09/2025Վերաքննիչ դատարանն անթաքույց խուսափում է իր առաքելությունը կատարելուց․ Միքայել սրբազանի պաշտպաններՄիքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի պաշտպանական խումբը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում ասվում է․ «Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի դատավոր Արմինե Մելիքսեթյանը 2025...

11:28 07/12/2022Экс-глава СК Армении избран членом Высшего судебного советаНациональное Собрание Армении перед началом очередного заседания 7 декабря минутой молчания почтило память жертв Спитакского землетрясения.
19:18 06/12/2022Задержан бывший вице-мэр Еревана Ваге НикоянВ рамках предварительного следствия по инициированному в Антикоррупционном комитете уголовному производству были получены достаточные факты о том, что бывший вице-мэр Еревана Ваге Никоян...
17:30 06/12/2022Меланья Арустамян рассказала об основных проблемах в адвокатском сообществеВ Армении сегодня отмечается «День адвоката» и 104-летие со дня формирования адвокатуры. Председатель палаты адвокатов РА Симон Бабаян в своем поздравительном послании отметил: «Адвокатское...
16:29 06/12/2022В Ростовской области мужчина обстрелял полицейских: один раненВ правоохранительных органах ТАСС уточнили, что стрельбу устроил дезертир.
15:53 06/12/2022Судебное заседание отложено: Роберт Кочарян сейчас не в странеСудебное заседание отложено до 13 декабря.
12:58 06/12/2022В Индонезии за внебрачные связи и сожительство будут сажать в тюрьмуВ Индонезии ввели наказание за внебрачные связи и сожительство. Во вторник местный парламент одобрил соответствующие поправки в Уголовный кодекс, передает МИР 24 со ссылкой на агентство Associated...
12:38 06/12/2022Эрике Олсон представлены переживания и сложности, через которые проходят семьи удерживаемых в Азербайджане армянских пленныхЗащитник прав человека Армении Кристине Григорян 5 декабря встретилась в Вашингтоне с заместителем помощника госсекретаря США по европейским и евразийским вопросам Эрикой Олсон.
19:41 05/12/2022СНБ Арцаха: Информация о размещении азербайджанского поста в коридоре, соединяющем Арцах и Армению, не соответствует действительностиСегодня в СМИ и социальных сетях было распространено интервью командующего российским миротворческим контингентом в Арцахе Андрея Волкова, на основании которого был сделан вывод о том, что в...
15:21 05/12/2022Источник: Чеченский оппозиционный блогер Тумсо Абдурахманов погибТак, стало известно, что Абдурахманов был убит в Швеции, где скрывался и ранее получил политическое убежище.
15:13 05/12/2022По факту смерти врача Медцентра «Астхик» инициировано уголовное производство по признакам убийстваДанный случай также не может быть исключением.
13:39 05/12/2022Грачья Саркисян: Прекратите сплетничать в мэрии«Очень плохо, что вы не в курсе», – заявил Грачья Саркисян.
11:02 05/12/2022СНБ: Армянская сторона передала Азербайджану останки погибших в ходе первой Карабахской войны и две карты1 декабря армянская сторона передала Азербайджану останки 10 погибших, предположительно, в ходе первой Карабахской войны и две карты, на которых указано возможное местонахождение четырех тел.
16:57 03/12/2022Степанян: Умышленное закрытие Азербайджаном единственной соединяющей Арцах и Армению дороги – проявление политики запугивания и геноцидаДлившиеся более трех часов переговоры с азербайджанской стороной дали положительный результат: единственная автотрасса, соединяющая Арцах с Арменией, уже открыта для всех видов автотранспорта.
14:51 03/12/2022Призыв Минздрава Арцаха: Принять надлежащие меры для предотвращения надвигающейся гуманитарной катастрофыМинистерство здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) выступило с заявлением, в котором говорится: «Перекрытие Азербайджаном автомагистрали Степанакерт-Горис серьезно...
20:40 02/12/2022Аветик Ишханян: Фактически, для них Гурген Маргарян погиб ни за чтоПравозащитник Аветик Ишханян на своей странице в Facebook написал: «Таким образом, Армения восстанавливает дипломатические отношения с Венгрией.
18:02 02/12/2022Business Insider: Илон Маск задумал чипировать собственного ребенкаМиллиардер Илон Маск заявил, что поддерживает идею вживить чип, разработанный его компанией Neuralink, одному из своих детей.
16:21 02/12/2022Арман Татоян – в Австралии: Факты говорят о том, что ВС Азербайджана не собираются покидать наши территорииБывший Защитник прав человека (экс-омбудсмен) Армении Арман Татоян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «После представленных мною фактов и обоснований спикер парламента штата Новый...
14:12 02/12/2022В Армении водитель такси украл кошелек пассажира, в котором было $3000 и банковские картыКраденные вещи удалось обнаружить.
12:40 02/12/2022СК Армении устанавливает обстоятельства крушения самолета в селе ДжраберСледственное управление Котайкской области Следственного комитета Армении проводит следственные и процессуальные действия для установления обстоятельств крушения самолета в Котайкской области 1...
10:31 02/12/2022ЦИК сегодня созывает внеочередное заседаниеЦентральная избирательная комиссия (ЦИК) сегодня, 2 декабря, созывает внеочередное заседание. Как сообщают из пресс-службы ЦИК, в повестке – вопрос о формировании избирательных комиссий и назначении...