18:29 22/09/2025Տրամաբանական չէ, երբ կայացվում է որոշում՝ որոշում չկայացնելը հետաձգելու մասին․ փաստաբանՍրբազանի պաշտպաններից Ռոման Ահարոնյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ ողջամիտ չէ, երբ որոշումը մինչ այժմ կայացված չէ։ Խոսքը՝ Սրբազանի պաշտպանների ՝ կալանքի ժամկետը 10 օրով երկարացնելու որոշման...
18:02 22/09/2025Մեղադրողները չեն կատարել իրենց խոստումը, ո՞ւր են ձեր փաստարկները. Միքայել Սրբազանի պաշտպան«Ո՞ւր են ձեր փաստարկները։ Մեղադրողները չեն կատարել իրենց խոստումը, գոնե եզրափակիչ ելույթում չեն ներկայացրել, թե 2024 թվականի փետրվարի 3-ի հարցազրույցում ո՞րն է եղել Միքայել Սրբազանի կողմից հնչեցված...
18:00 22/09/202539 բեռնատար երթևեկել է լուսարձակների անսարքությամբՍեպտեմբերի 15-ից 22-ը մայրաքաղաքում իրականացված ծառայության ընթացքում Երևանի պարեկները հայտնաբերել են ճանապարհային երթևեկության կանոնների 5533 խախտում՝ պահպանվող հատուկ տարածք տեղափոխելով 162...
17:28 22/09/2025Միքայել Սրբազանը պետք է արդարացվի և ազատ արձակվի. Հարութ Ակլունց«Միքայել Սրբազանը անհապաղ անմեղ ճանաչվի, պետք է արդարացվի և ազատ արձակվի»,-ներկայացնելով պաշտպանական եզրափակիչ ճառը՝ ասաց Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի պաշտպան Հարութ...
17:18 22/09/2025Մեղադրանքը փրկելու հուսահատ փորձեր են արվում. Միքայել Սրբազանի պաշտպան«Մեղադրանքը փրկելու հուսահատ փորձեր են արվում։ Կարծում եմ՝ դատարանի համար պետք է սա ակնհայտ լինի»,- Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Ավան նստավայրում Շիրակի թեմի...
16:51 22/09/2025Ես պե՞տք է ձեզանից վախենամ. «Ուիգմոր»-ը դատի է տվել հիվանդանոցի մասին դժգոհություն հայտնած մայրիկին«Ուիգմոր» մանկական հիվանդանոցը դատի է տվել Մարի Ավետիսյանին, ում հիվանդ երեխային մոտ երկու ամիս առաջ տեղափոխել են այդ հիվանդանոց։ Վերջինն ինսթագրամի իր էջում դժգոհել է, որ իր երեխային տեղափոխել են...
15:16 22/09/2025Կեցցե ՀՀ-ն ասելով, ՀՀ-ն թվագրելով ՝3-րդ, 4-րդ, 1/3-րդ, ¾-րդ դուք նորից պատրաստվում եք հայ ժողովրդի երեխաներին արժանացնել արցախցիների ճակատագրի՞ն. ՂազարյանԱրցախին և նրա երեխաներին կեցցե տալով դուք ձեր կառավարությունում պատճառ դարձաք նրանց որբության, տարագիր ճակատագրին
14:43 22/09/2025Վերջապես փոքրիկ խմբակը հայ ժողովրդին էլ ցույց տվեց հարևան երկրների առաջ իրենց ընդունած խղճուկ դիրքն ու կեցվածքը. Սամվել Կարապետյանի ուղերձըՍամվել Կարապետյանի ֆեյսբուքյան էջում հրապարակվել է նրա ուղերձը ԱԱԾ մեկուսարանից. .22 սեպտեմբերի, 2025թ. Սիրելի’ հայրենակիցներ, Արդեն շուրջ 20 տարի է, ինչ տարբեր առիթներով ու տարբեր ճանապարհներով...
14:27 22/09/2025Ազատություն Սրբազանին, կանխել նզովյալ դատավճիռը, դատել Նիկոլին. Երթ ԱԺ-ից դեպի ԱԱԾՄի խումբ քաղաքացիներ հավաքվել են ԱԺ շենքի դիմաց՝ ահազանգելու Միքայել և Բագրատ արքեպիսկոպոսների դեմ իրականացվող անօրինականությունների մասին։ Նրանք իրենց ձեռքում ունեն Բագրատ Սրբազանի, Միքայել...
13:53 22/09/2025ԱՆԻՖ-ի նախկին գործադիր տնօրենը՝ Փաշինյանին. Չի հաջողվելու մեզ մեղավոր կարգել«Շատերիս վստահությունն անթույլատրելի չարաշահած Նիկոլ Փաշինյան սպասում է հերթական ձախողումը»,-գրել է ԱՆԻՖ-ի նախկին գործադիր տնօրեն Դավիթ Փափազյանը։ Վերջինը մանրամասնել է.
12:43 22/09/2025Ես կցանկանայի հատուկ արձանագրել երեխայի նկատմամբ սեռшկան բռնությшն տարբեր դրսևորումները. Անահիտ ՄանասյանՑավալի մի փաստ, որ այդպիսի դրսևորումների պարագայում, կա՛մ ճանաչելի չեն այդ բռնության ձևերը, կամ ճանաչելի լինելու պարագայում շատերը նույնիսկ չեն էլ բարձրաձայնում դրա մասին
10:46 22/09/2025Մենք բռնությունը, այո, դատապարտում ենք, անկախ ամեն ինչից. Ավետիք ԲաբայանՈւզում եմ ձեզ հրապարակային ասել, որ էդ ամեն ինչի հետ որևիցե կապ չունեմ
21:51 21/09/2025Ինդիանայի գիշերային ակումբում տեղի ունեցած հրшձգության հետևանքով երկու մարդ է զոhվելՀրազենային վնասվածք ստացած մեկ այլ տղամարդ ինքնուրույն է հասել հիվանդանոց
22:50 20/09/2025Հենց այս իշխանության օրոք է բանակում մաhվան ելքով դեպքերի աճ գրանցվել. Ժաննա ԱլեքսանյանԻրավապաշտպան Ժաննա Ալեքսանյանն արձագանքել է Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա հայտարարություններից մեկին՝ բանակի հետ կապված.
22:29 20/09/2025Կրակngներ՝ ԵրևանումՔիչ առաջ Երևանում կրակոցներ են հնչել։ ՆԳՆ-ից «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատել են, որ ըստ ստացված ահազանգի՝ Հասրաթյան փողոցում լսվել են կրակոցի ձայներ։ «Այս պահի դրությամբ տուժածների վերաբերյալ...
17:47 20/09/2025Խուսափեք «Facebook»-ում և «Instagram»-ում ֆիշինգային հարձակման զոհ դառնալուց. ԿիբեռոստիկանությունՀՀ ՆԳՆ Կիբեռոստիկանությունից զգուշացնում են. «Եթե «Facebook» կամ «Instagram» սոցիալական ցանցերի ադմինիստրացիայի անունից ստացել եք ծանուցում ՝ Ձեր կողմից կայքի կանոնների խախտման, կամ Ձեր անհատական...
22:50 19/09/2025Ընդունում եմ, որ սխալ է եղել իմ կողմից անձնական նամակով վիրավորանքին վիրավորանքով պատասխանելը . Ավետ ԲաբայանՊատրաստվում եմ դատի տալ իմ մասին սուտ և զրպարտություն տարածող անձանց ու լրատվամիջոցներին
20:38 19/09/2025Խուլ կամ կույր անձանց դատավոր դառնալու արգելող որոշման կետը ՍԴ-ն անվավեր է ճանաչելՍահմանադրական դատարանը Սահմանադրությանը հակասող և անվավեր ճանաչեց ՀՀ կառավարության որոշման այն կետերը, որոնք բացարձակ արգելք էին դնում խուլ կամ կույր անձանց դատավոր դառնալու վրա։ Դատարանը արձանագրել...
19:39 19/09/2025Դատարանը վերացրեց Արծվիկ Մինասյանի նկատմամբ բացակայելու արգելք խափանման միջոցըԴատարանը վերացրեց ԱԺ պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանի նկատմամբ բացակայելու արգելք խափանման միջոցը՝ թույլ տալով մեկնել արտերկիր։ «Դատարանը փախուստի դիմելու իրավաչափության հավանականությունն այս պահին չի...
19:03 19/09/2025Վերաքննիչ դատարանն անթաքույց խուսափում է իր առաքելությունը կատարելուց․ Միքայել սրբազանի պաշտպաններՄիքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի պաշտպանական խումբը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում ասվում է․ «Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի դատավոր Արմինե Մելիքսեթյանը 2025...

18:18 13/05/2020Yerevan court rejects motion to release Robert Kocharyan on bailThe Yerevan court of general instance rejected on Wednesday another motion brought by second President Robert Kocharyan’s defense team to release him on bail.
17:23 13/05/2020Leader of opposition party invited to Special Investigation Service over parliament brawlThe leader of Armenian opposition “Bright Armenia” fraction at parliament Edmon Marukyan has been invited to Special Investigation Service on Wednesday.
18:37 12/05/2020Illness that caused ex-president Kocharyan’s surgery occurred during his imprisonment – Victor SoghomonyanArmenia’s former president Robert Kocharyan underwent surgery on Tuesday at Ismirlyan medical center where he has been receiving inpatient treatment.
16:17 12/05/2020Police forcefully dispersed protesters outside the Central BankArmenian police used force to clear a demonstration outside the Central Bank of Armenia after a standoff with citizens protesting against the operation of credit organizations and the high...
14:20 12/05/2020Ex-president Kocharyan's lawyers filed 14 complaints with ECHRThe defense team of former Armenian president Robert Kocharyan has filed 14 complaints with the European Court of Human Rights (ECHR), Hayk Alumyan, one of Kocharyan’s lawyers told Ria Novosty news...
19:48 11/05/2020Man attempts to burn down the Armenian church in IstanbulIstanbul police have detained a man for attempting to burn the entrance door of the Armenian Astvatsatin church in the Bakırköy district, Ermenihaber reported.
16:16 11/05/2020Karen Karapetyan believes ex-President Kocharyan’s case is quite politicized“Like many of you, I am also interested in in finding all questions surrounding the March 1 events to exclude any unanswered topics,” Armenia’s former PM Karen Karapetyan told reporters at a briefing...
13:01 11/05/2020Parliament ratifies CoE Convention on the protection of children against sexual exploitation and sexual abuseThe Armenian parliament ratified on Monday the Council of Europe Convention on the Protection of Children against Sexual Exploitation and Sexual Abuse.
18:13 08/05/2020Robert Kocharyan insists the detention facility fails to meet the social distancing requirementsSome 80 per cent of the employees at the detention center work one full day then have three days off, former President Robert Kocharyan said at a court hearing on Friday when asked by Judge Anna...
15:45 08/05/2020Prosecutors examining footage of Armenian parliament brawlThe Prosecutor General’s Office of Armenia is examining the footage of the brawl which erupted in the National Assembly on Friday, its spokesperson Arevik Khachatryan told Panorama.am.
15:10 08/05/2020Man sentenced to death via Zoom in NigeriaA man in Nigeria was sentenced to death via the popular video conferencing app Zoom this week, sparking condemnation from rights groups who described the ruling as inhumane, CNN reported.
14:56 08/05/2020Court hearing in Kocharyan trial kicks offA court hearing in the trial of Armenia’s second President Robert Kocharyan and three other former senior officials Armen Gevorgyan, Seyran Ohanyan and Yuri Khachaturov started on Friday.
12:54 08/05/2020European court issues third ruling in favor of Azerbaijani investigative journalistThe European Court of Human Rights (ECHR) has ruled that Azerbaijan failed to protect investigative reporter Khadija Ismayilova’s right to privacy, saying the country’s courts should have sanctioned...
19:58 07/05/2020ECHR President-elect intends to maintain the excellent relations between ECHR and the Constitutional Court of ArmeniaThe President of the Constitutional Court of Armenia (CC) Hrayr Tovmasyan has sent a congratulatory message to Robert Spano, who has been elected President of the European Court of Human Rights...
18:08 07/05/2020Defense team to submit motion on changing Kocharyan’s preventive measure under former PMs’ personal guaranteesThe court hearing in the trail of Armenia’s second President Robert Kocharyan and three other former senior officials Armen Gevorgyan, Seyran Ohanyan and Yuri Khachaturov is scheduled for tomorrow.
16:10 07/05/2020NSS refutes reports on director’s resignationThe Armenian National Security Service (NSS) dismissed media reports on the resignation of its head.
14:48 07/05/2020Justice minister: No coronavirus cases reported among convicts or detainees in ArmeniaNo cases of the novel coronavirus have been reported among convicts or detainees so far, Armenian Minister of Justice Rustam Badasyan said at the parliament on Thursday.
11:37 07/05/2020Armenian ombudsman: It's unacceptable to use family tragedy to collect likesArmenian Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan expressed concern over the discussions that followed Tuesday's tragic incident in Yerevan in which a man threw his child out of a 9th-floor...
12:39 06/05/2020Lawyer slams ‘absurd and ridiculous’ violations in Mikayel Minasyan’s caseAmram Makinyan, the lawyer of Armenia’s former Ambassador to the Holy See Mikayel Minasyan, took to Facebook on Wednesday to decry the “absurd and ridiculous” violations in the criminal case against...
13:04 04/05/2020Gegharkunik police department head sackedBy the order of the Armenian police chief, Gevorg Hakobyan has been sacked as Head of the Gegharkunik Regional Police Department, the Public Relations and Information Department of the Police of...