16:45 23/09/2025Արմինե Մելիքսեթյանը փաստաբանների շրջանում ունի մեղադրական հակում ունեցող դատավորի համբավ. Արա ԶոհրաբյանՍա էլ է խոսում այն մասին, որ պետք էր հապշտապ որոշում կայացներ
16:44 23/09/2025Սա իրավաբանություն չէ, սա քրեական մեղադրանք չէ. Միքայել Սրբազանի պաշտպան«Մի բան ակնհայտ է՝ մեղադրանքը կապ չունի իրավունքի հետ, անհիմն է, պարզապես գերատեսչական ուժով բրդում ենք առաջ։ Բայց հավատոմ եմ, որ չի կարող սա այսպես մնալ»,- Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր...
16:39 23/09/2025Ինչ ասել եմ, լավ եմ արել. Այս իշխանության օրոք մեղադրյալ լինելը միայն պատիվ է. Միքայել Սրբազան«Ես ներողություն չեմ խնդրում, չեմ ասում, մի քիչ մեղմ վարվեք, տարիքով եմ, հիվանդություններ ունեմ, էս եմ, էն եմ։ Չեմ սխալվել, ինչ որ ասել եմ, լավ եմ արել»,-դատարանում այսօր հայտարարեց Շիրակի թեմի...
16:08 23/09/2025Միքայել Սրբազանը. Տակն եք մնացել՝ հոգեկան հիվանդ Մարգարյանից սկսած«Դուք իմ ելույթում հնչած որևէ հարցի չպատասխանեցիք։ Ես 17 հարցադրումներ եմ արել՝ ինչո՞ւ չեմ մեղադրվել 2020 թվականին, 2021-ին...»,-դիմելոց հանրային մեղադրողներին՝ դատարանի դահլիճում հայտարարեց Շիարկի...
16:02 23/09/2025Միքայել Սրբազանը քաղաքական հետապնդման զnh է. Պաշտպան«Իմ գործընկերը թեև հույս է հայտնել, որ դատարանն արդար վերդիկտ կկայացնի, բայց ես չեմ կիսում այդ լավատեսությունը»,-Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Ավան նստավայրում...
15:38 23/09/2025Իլոն Մասկի հայրը մեղադրվում է երեխաների նկատմամբ սեռական բռնության մեջԻլոն Մասկի հայրը՝ Էրոլ Մասկը 1993 թվականից ի վեր մեղադրվում է իր հինգ երեխաների և խորթ դստեր նկատմամբ սեռական բռնության մեջ: Այս մասին գրում է New York Times-ը՝ վկայակոչելով իրականացրած...
15:07 23/09/2025Ոստիկանությունը մանրամասներ է պատմել Շիրակի ահասարսուռ սպանությունիցՀորը թաղել էր որդին
14:48 23/09/2025Բոլորը տարակուսած են՝ ինչպե՞ս ցուցմունք տվեցիք Սերժ Սարգսյանի դեմ. Լրագրողները՝ Սերժի Վաչոյին«Բոլորը տարակուսած են, ինչպե՞ս ցուցմունք տվեցիք Սերժ Սարգսյանի դեմ»,-այսօր լրագրողները հարցրեցին Պետական պահպանության ծառայության պետի նախկին տեղակալ, երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի թիկնազորի նախկին...
14:37 23/09/2025«Վանաձոր» ՔԿՀ այցելած մայրը բերանի խոռոչում թաքցրել էր թմրամիջոցի նմանվող զանգված՝ որդուն փոխանցելու համարԱՆ «Վանաձոր» քրեակատարողական հիմնարկի անվտանգության և պահպանության ապահովման ստորաբաժանումների ծառայողները որդու մոտ կարճատև տեսակցության եկած քաղաքացուհի Ռ.Պ.-ի խուզարկության ընթացքում վերջինիս...
13:20 23/09/2025Արտակարգ դեպք Շենգավիթում. Դանակահարողն ասել էր, որ վնասվածք ստացել է երշիկ կտրելիսՍեպտեմբերի 21-ի գիշերը Ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում է ստացվել «Շենգավիթ» բժշկական կենտրոնից.
12:57 23/09/2025Առեղծվածային դեպք՝ Երևանում. Հայտնաբերվել են մարդկային մարմնի մնացորդներ, այդ թվում՝ 2 գանգԱյսօր՝ սեպտեմբերի 23-ին, առեղծվածային դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 10:10-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության պարեկային ծառայության Երևան քաղաքի գնդի 1-ին գումարտակի...
12:28 23/09/2025Քաղհասարակության առաջարկները կամ հաշվի չեն առնվում, կամ հաշվի են առնվում՝ ըստ քաղաքական նպատակահարմարության. Սաքունց«Քաղհասարակության անելիքը միայն խնդիրն արձանագրելը չէ, այլև այդ խնդիրների լուծմանը մասնակից դառնալը»,-«Ժողովրդավարության հայկական ֆորում»-ի ընթացքում ասաց ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակի ղեկավար Արթուր...
12:13 23/09/2025Նյու Յորքում ոստիկանությունը կանգնեցրել Է Մակրոնի ավտոշարասյունըՆյու Յորքի ոստիկանությունը կանգնեցրել Է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի ավտոշարասյունը իր երկրի դիվանագիտական ներկայացուցչություն ուղևորվելու ճանապարհին: ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի ավտոշարասյան...
20:43 22/09/2025«Հունիսի 12-ի» գործով մեղադրյալ Տ.Կլեկչյանի նկատմամբ կիրառված վարչական հսկողությունը վերացվել է․ ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է․ «Այսօր «հունիսի 12-ի գործով» հերթական դատական նիստն էր։ Նախորդ դատական նիստից օրեր անց պաշտպանյալներիցս մեկը՝ նախկին քաղբանտարկյալ Տիգրան Կլեկչյանը, ծանր կաթված...
20:02 22/09/2025Անահիտ Ավանեսյանին առաջարկում ենք արդեն պատրաստ հայցը ներկայացնել դատարան․ԽուդոյանՓաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը գրում է․ «Մի քանի օր առաջ մամուլից տեղեկացա, որ մամուլի խոսնակի պնդմամբ` Անահիտ Ավանեսյանը հայց չի ներկայացրել Բագրատ Սրբազանի դեմ վաղեմության ժամկետի պատճառով .«Հայցը...
19:50 22/09/2025Բաքվի դատարանում հայ գերիները պահանջել են` որպես վկա կանչել Փաշինյանին, ՄիրզոյանինԲաքվի դատարանում Դավիթ Մանուկյանը և Դավիթ Բաբայանը միջնորդել են որպես վկա կանչել Նիկոլ Փաշինյանին և Արարատ Միրզոյանին, ինչպես նաև ԵԱՀԿ դեսպան Անջեյ Կասպշիկին։ Այս մասին գրում է Սպուտնիկ Արմենիան։...
19:29 22/09/2025Հայտնաբերվել է 458 ոչ սթափ վարորդՍեպտեմբերի 15-ից 22-ը մայրաքաղաքում իրականացված ծառայության ընթացքում Երևանի պարեկները հայտնաբերել են ճանապարհային երթևեկության կանոնների 5533 խախտում՝ պահպանվող հատուկ տարածք տեղափոխելով 162...
19:16 22/09/2025Թ. Ասատրյանը կապ չունի Միրզոյանին սպանելու փորձի հետ․ ՓաստաբանԹորգոմ Ասատրյանի պաշտպան Ալեքսանդր Կոչուբաևը գրում է․ «Արարատ Միրզոյանի սպանության փորձի գործով Թորգոմ Ասատրյանի մեղադրանքը վերավորակվեց զանգվածային անկարգություններ, ինչը նշանակում է, որ Թ.
19:07 22/09/2025Եթե քաղաքական չի, դուք ի՞նչ գործ ունեք այս խնդիրների մեջ․ Միքայել Սրբազանի պաշտպան«Դատարանի մինչ այս պահը ցույց տված վարքագիծը թույլ է տալիս ասելու, որ կատարելու են մեղադրական վերդիկտ։ Իհարկե, մենք մինչև վերջին կետը պայքարելու և ցույց ենք տալու իրենց բոլոր ապօրինությունները,...
18:29 22/09/2025Տրամաբանական չէ, երբ կայացվում է որոշում՝ որոշում չկայացնելը հետաձգելու մասին․ փաստաբանՍրբազանի պաշտպաններից Ռոման Ահարոնյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ ողջամիտ չէ, երբ որոշումը մինչ այժմ կայացված չէ։ Խոսքը՝ Սրբազանի պաշտպանների ՝ կալանքի ժամկետը 10 օրով երկարացնելու որոշման...

13:54 26/05/2020ECHR rules violation of right to life, prohibition of discrimination by Azerbaijan in Gurgen Margaryan’s caseThe European Court of Human Rights (ECHR) issued a judgement in the Case of Makuchyan and Minasyan v.
10:33 26/05/2020Relatives of Armenian axed to death by Azeri officer call for justice – The GuardianRelatives of a murdered Armenian army officer killed with an axe by an Azerbaijani counterpart on a Nato training programme in Budapest are hoping the European court of human rights will hand down...
20:34 25/05/2020Court hearing in case of Kocharyan and others postponed as a lawyer tests positive for Covid-19The court hearing in the case of Armenia’s second President Robert Kocharyan and three other former officials will be postponed, Pastinfo news agency reported.
17:17 23/05/2020Special Investigation Service will not launch criminal investigation into parliament brawlArmenia’s Special Investigation Service (SIS) has refused to open a criminal investigation into the brawl which erupted in the country’s National Assembly on May 8.
13:18 22/05/2020Lawyer comments on criminal case against former Armenian football chiefAmram Makinyan, the lawyer of former Armenian MP and President of the Football Federation of Armenia Ruben Hayrapetyan, has reacted to the May 21 statement of the Investigative Committee about the...
12:29 22/05/2020Armenian human rights defender reacts to Azerbaijani ombudsperson’s distortion of his remarksHuman Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan had reacted to the Azerbaijani ombudsperson’s remarks.
16:49 21/05/2020Date for court hearing on former president’s defamation appeal against PM announcedThe initial court hearing in appeal brought by Armenia’s former President Robert Kocharyan against PM Nikol Pashinyan has been set for June 23 at 14.00, Panorama.am learned from DataLex, an online...
11:37 21/05/2020Artsakh army soldier arrested in death of fellow servicemanA junior sergeant of the Artsakh Defense Army has been arrested in the death of his fellow serviceman as part of a criminal case launched by the Investigative Committee.
19:51 20/05/2020Armenia, Tajikistan define priority directions of further cooperationArmenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan held a phone conversation on Wednesday with Foreign Minister of Tajikistan Sirojiddin Muhriddin.
15:40 20/05/2020Parts of statues of Legendary “Ararat-73” players stolen in YerevanParts of the sculpture group dedicated to the legendary football team “Ararat 73”, which had become the USSR champion and winner of the USSR Cup, have been stolen in Yerevan.
14:54 20/05/2020Lawyer asks court to postpone hearing in Serzh Sargsyan's caseAmram Makinyan, a lawyer of Armenia’s third President Serzh Sargsyan, has petitioned the Yerevan First Instance Court of General Jurisdiction to postpone the court hearing involving his client...
14:32 20/05/2020Robert Kocharyan's lawyer appeals May 13 ruling to higher courtHayk Alumyan, a lawyer of Armenia’s second President Robert Kocharyan, has appealed the May 13 ruling of the Yerevan Court of General Jurisdiction to a higher court.
11:22 20/05/2020Armenian ombudsman blasts offensive, hateful remarks about civil aviation chief, newborn daughterArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan has strongly condemned the offensive and hateful remarks about Civil Aviation Committee Chair Tatevik Revazian and her newborn daughter.
16:38 19/05/2020Armenians not wearing masks in public places may face fines of 10.000 dramsThe Armenian parliament approved in the first reading the legislation imposing fines up to 10,000 AMD on those who fail to wear a mask in public palaces.
14:34 19/05/2020Court hearing in case of Robert Kocharyan and others adjournedA court hearing in the case of Armenia’s second President Robert Kocharyan and three other former top officials had to be adjourned on Tuesday due to the absence of the ex-president.
13:43 18/05/2020Robert Kocharyan's lawyers preparing to appeal May 13 ruling to higher courtThe defense team of Armenia’s second President Robert Kocharyan has received the May 13 ruling of judge Anna Danibekyan of the Yerevan Court of General Jurisdiction to deny motions to release him.
13:05 15/05/2020Ombudsman’s office publishes extraordinary report on Azerbaijani shelling of Berkaber border villageThe Office of Armenia’s Human Rights Defender has published an extraordinary report on the recent shelling of Armenian Berkaber village by Azerbaijani forces.
18:49 14/05/2020Criminal case opened over Azerbaijani attack on Armenian border villageThe Azerbaijani forces targeted Armenian Berkaber village of Tavush province on May 13. In the result of the shots the bedroom window and partition of one of the houses of the village were damaged,...
10:48 14/05/2020Hrayr Tovmasyan congratulates Gianni Buquicchio on the 30th anniversary of the Venice CommissionThe President of the Constitutional Court of Armenia Hrayr Tovmasyan has sent a congratulatory message on the occasion of the 30th anniversary of the establishment of the Venice Commission of the...