16:45 23/09/2025Արմինե Մելիքսեթյանը փաստաբանների շրջանում ունի մեղադրական հակում ունեցող դատավորի համբավ. Արա ԶոհրաբյանՍա էլ է խոսում այն մասին, որ պետք էր հապշտապ որոշում կայացներ
16:44 23/09/2025Սա իրավաբանություն չէ, սա քրեական մեղադրանք չէ. Միքայել Սրբազանի պաշտպան«Մի բան ակնհայտ է՝ մեղադրանքը կապ չունի իրավունքի հետ, անհիմն է, պարզապես գերատեսչական ուժով բրդում ենք առաջ։ Բայց հավատոմ եմ, որ չի կարող սա այսպես մնալ»,- Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր...
16:39 23/09/2025Ինչ ասել եմ, լավ եմ արել. Այս իշխանության օրոք մեղադրյալ լինելը միայն պատիվ է. Միքայել Սրբազան«Ես ներողություն չեմ խնդրում, չեմ ասում, մի քիչ մեղմ վարվեք, տարիքով եմ, հիվանդություններ ունեմ, էս եմ, էն եմ։ Չեմ սխալվել, ինչ որ ասել եմ, լավ եմ արել»,-դատարանում այսօր հայտարարեց Շիրակի թեմի...
16:08 23/09/2025Միքայել Սրբազանը. Տակն եք մնացել՝ հոգեկան հիվանդ Մարգարյանից սկսած«Դուք իմ ելույթում հնչած որևէ հարցի չպատասխանեցիք։ Ես 17 հարցադրումներ եմ արել՝ ինչո՞ւ չեմ մեղադրվել 2020 թվականին, 2021-ին...»,-դիմելոց հանրային մեղադրողներին՝ դատարանի դահլիճում հայտարարեց Շիարկի...
16:02 23/09/2025Միքայել Սրբազանը քաղաքական հետապնդման զnh է. Պաշտպան«Իմ գործընկերը թեև հույս է հայտնել, որ դատարանն արդար վերդիկտ կկայացնի, բայց ես չեմ կիսում այդ լավատեսությունը»,-Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Ավան նստավայրում...
15:38 23/09/2025Իլոն Մասկի հայրը մեղադրվում է երեխաների նկատմամբ սեռական բռնության մեջԻլոն Մասկի հայրը՝ Էրոլ Մասկը 1993 թվականից ի վեր մեղադրվում է իր հինգ երեխաների և խորթ դստեր նկատմամբ սեռական բռնության մեջ: Այս մասին գրում է New York Times-ը՝ վկայակոչելով իրականացրած...
15:07 23/09/2025Ոստիկանությունը մանրամասներ է պատմել Շիրակի ահասարսուռ սպանությունիցՀորը թաղել էր որդին
14:48 23/09/2025Բոլորը տարակուսած են՝ ինչպե՞ս ցուցմունք տվեցիք Սերժ Սարգսյանի դեմ. Լրագրողները՝ Սերժի Վաչոյին«Բոլորը տարակուսած են, ինչպե՞ս ցուցմունք տվեցիք Սերժ Սարգսյանի դեմ»,-այսօր լրագրողները հարցրեցին Պետական պահպանության ծառայության պետի նախկին տեղակալ, երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի թիկնազորի նախկին...
14:37 23/09/2025«Վանաձոր» ՔԿՀ այցելած մայրը բերանի խոռոչում թաքցրել էր թմրամիջոցի նմանվող զանգված՝ որդուն փոխանցելու համարԱՆ «Վանաձոր» քրեակատարողական հիմնարկի անվտանգության և պահպանության ապահովման ստորաբաժանումների ծառայողները որդու մոտ կարճատև տեսակցության եկած քաղաքացուհի Ռ.Պ.-ի խուզարկության ընթացքում վերջինիս...
13:20 23/09/2025Արտակարգ դեպք Շենգավիթում. Դանակահարողն ասել էր, որ վնասվածք ստացել է երշիկ կտրելիսՍեպտեմբերի 21-ի գիշերը Ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում է ստացվել «Շենգավիթ» բժշկական կենտրոնից.
12:57 23/09/2025Առեղծվածային դեպք՝ Երևանում. Հայտնաբերվել են մարդկային մարմնի մնացորդներ, այդ թվում՝ 2 գանգԱյսօր՝ սեպտեմբերի 23-ին, առեղծվածային դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 10:10-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության պարեկային ծառայության Երևան քաղաքի գնդի 1-ին գումարտակի...
12:28 23/09/2025Քաղհասարակության առաջարկները կամ հաշվի չեն առնվում, կամ հաշվի են առնվում՝ ըստ քաղաքական նպատակահարմարության. Սաքունց«Քաղհասարակության անելիքը միայն խնդիրն արձանագրելը չէ, այլև այդ խնդիրների լուծմանը մասնակից դառնալը»,-«Ժողովրդավարության հայկական ֆորում»-ի ընթացքում ասաց ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակի ղեկավար Արթուր...
12:13 23/09/2025Նյու Յորքում ոստիկանությունը կանգնեցրել Է Մակրոնի ավտոշարասյունըՆյու Յորքի ոստիկանությունը կանգնեցրել Է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի ավտոշարասյունը իր երկրի դիվանագիտական ներկայացուցչություն ուղևորվելու ճանապարհին: ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի ավտոշարասյան...
20:43 22/09/2025«Հունիսի 12-ի» գործով մեղադրյալ Տ.Կլեկչյանի նկատմամբ կիրառված վարչական հսկողությունը վերացվել է․ ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է․ «Այսօր «հունիսի 12-ի գործով» հերթական դատական նիստն էր։ Նախորդ դատական նիստից օրեր անց պաշտպանյալներիցս մեկը՝ նախկին քաղբանտարկյալ Տիգրան Կլեկչյանը, ծանր կաթված...
20:02 22/09/2025Անահիտ Ավանեսյանին առաջարկում ենք արդեն պատրաստ հայցը ներկայացնել դատարան․ԽուդոյանՓաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը գրում է․ «Մի քանի օր առաջ մամուլից տեղեկացա, որ մամուլի խոսնակի պնդմամբ` Անահիտ Ավանեսյանը հայց չի ներկայացրել Բագրատ Սրբազանի դեմ վաղեմության ժամկետի պատճառով .«Հայցը...
19:50 22/09/2025Բաքվի դատարանում հայ գերիները պահանջել են` որպես վկա կանչել Փաշինյանին, ՄիրզոյանինԲաքվի դատարանում Դավիթ Մանուկյանը և Դավիթ Բաբայանը միջնորդել են որպես վկա կանչել Նիկոլ Փաշինյանին և Արարատ Միրզոյանին, ինչպես նաև ԵԱՀԿ դեսպան Անջեյ Կասպշիկին։ Այս մասին գրում է Սպուտնիկ Արմենիան։...
19:29 22/09/2025Հայտնաբերվել է 458 ոչ սթափ վարորդՍեպտեմբերի 15-ից 22-ը մայրաքաղաքում իրականացված ծառայության ընթացքում Երևանի պարեկները հայտնաբերել են ճանապարհային երթևեկության կանոնների 5533 խախտում՝ պահպանվող հատուկ տարածք տեղափոխելով 162...
19:16 22/09/2025Թ. Ասատրյանը կապ չունի Միրզոյանին սպանելու փորձի հետ․ ՓաստաբանԹորգոմ Ասատրյանի պաշտպան Ալեքսանդր Կոչուբաևը գրում է․ «Արարատ Միրզոյանի սպանության փորձի գործով Թորգոմ Ասատրյանի մեղադրանքը վերավորակվեց զանգվածային անկարգություններ, ինչը նշանակում է, որ Թ.
19:07 22/09/2025Եթե քաղաքական չի, դուք ի՞նչ գործ ունեք այս խնդիրների մեջ․ Միքայել Սրբազանի պաշտպան«Դատարանի մինչ այս պահը ցույց տված վարքագիծը թույլ է տալիս ասելու, որ կատարելու են մեղադրական վերդիկտ։ Իհարկե, մենք մինչև վերջին կետը պայքարելու և ցույց ենք տալու իրենց բոլոր ապօրինությունները,...
18:29 22/09/2025Տրամաբանական չէ, երբ կայացվում է որոշում՝ որոշում չկայացնելը հետաձգելու մասին․ փաստաբանՍրբազանի պաշտպաններից Ռոման Ահարոնյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ ողջամիտ չէ, երբ որոշումը մինչ այժմ կայացված չէ։ Խոսքը՝ Սրբազանի պաշտպանների ՝ կալանքի ժամկետը 10 օրով երկարացնելու որոշման...

10:42 13/12/2022МВД Арцаха: Республика Арцах уже сутки находится в фактической блокадеПолиция МВД Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) сообщает: «По-прежнему двусторонне закрыта автомагистраль Степанакерт-Горис.
20:33 12/12/2022КГД Армении: Гендиректору компании «Спайка» было предъявлено обвинениеВ рамках расследуемого Следственным управлением Комитета государственных доходов (КГД) Армении уголовного производства установлено, что генеральный директор ООО «Спайка» через указанную организацию,...
20:07 12/12/2022Полиция МВД Арцаха: Связывающая Республику Арцах с Арменией и миром единственная дорога остается закрытой уже 9 часовСвязывающая Республику Арцах (Нагорно-Карабахскую Республику (НКР)) с Республикой Армения и миром единственная дорога остается закрытой уже на протяжении 9 часов.
16:05 12/12/2022Омбудсмен Арцаха: Азербайджан намеренно подрывает любую концепцию мира в нашем регионеОмбудсмен Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Гегам Степанян пишет: «Сегодня Азербайджан в очередной раз закрыл единственную дорогу, соединяющую Арцах с Арменией и внешним миром,...
19:18 10/12/2022Российская IT-компания удалила с сайта вариант выбора интерфейса на русском языкеРоссийская IT-компания ABBYY удалила со своего сайта вариант выбора интерфейса на русском языке. На это обратило внимание издание Ferra, пишет «Газета.ру». «Пользователи сети заметили, что теперь с...
16:37 10/12/2022Сотрудники полиции освободили двух заложников в ДрезденеОпасности больше нет, а перекрытия в центре города сняты. Вместе с тем, торговая галерея Altmarkt остается по-прежнему закрытой.
16:20 10/12/2022«Вынуждена исполнить несправедливое решение суда»: Теймина Енокян обратится в ЕСПЧНедавно один из адвокатских офисов в сети сообщил, что решением суда восстановлены нарушенные права его клиента – ЗАО «Лидиан Армения».
16:05 10/12/2022Омбудсмен Арцаха: Закрытие Лачинского коридора даже на несколько часов чревато необратимыми гуманитарными последствиямиЯ ожидаю от вас только беспристрастности и смелости.
12:51 10/12/2022В результате стрельбы в Ереване погиб человекДопрошены ряд лиц. В рамках инициированного уголовного производства назначена судебно-медицинская, судебно-химическая и ряд других экспертиз.
11:28 10/12/2022Омбудсмен Арцаха: Результате экспертизы являются неопровержимым доказательством того, что в ходе 44-дневной войны Азербайджан совершал военные преступленияЗащитник прав человека (Омбудсмен) Арцаха Гегам Степанян пишет: Кроме множества заявлений и видеоматериалов о фактах применения Азербайджаном фосфорного оружия в ходе 44-дневной войны 2020 года, это...
10:09 10/12/2022Стало известно о задержании замглавы Европарламента по делу о коррупцииКак сообщает AFP со ссылкой на источники, депутат Европарламента от греческой партии ПАСОК – «Движение перемен» Ева Кайли была задержана полицией для допроса.
20:17 09/12/2022Прокуратура Арцаха: Выпущенная Азербайджаном в направлении Мартуни во время 44-дневной войны ракета – содержащий белый фосфор боеприпасДля расследования обстоятельств агрессивной войны, развязанной 27 сентября 2020 года вооруженными силами Азербайджана против Республики Арцах с грубыми нарушениями международного гуманитарного права,...
16:45 09/12/2022Саакашвили не пришел в суд, заседание отложилиСудебное заседание, на котором должен быть рассмотрен вопрос пересмотра отбывания наказания экс-президентом Грузии Михаилом Саакашвили по состоянию здоровья, перенесено на 14 декабря.
15:15 09/12/2022Сегодня последний день пребывания Аревик Петросян в должности судьи КС АрменииБывший председатель Конституционного суда Армении, судья КС Грайр Товмасян пишет: «Сегодня день рождения очень близкого для меня человека – Аревик Петросян.
20:26 08/12/2022В СК Армении произведено новое назначениеУказом председателя Следственного комитета Армении Аргишти Кярамяна, Карен Птукян назначен начальником Следственного отдела города Абовян Следственного управления по Котайкской области СК РА.
18:43 08/12/2022Саакашвили: Мне плохо, но завтра хочу присутствовать на суде, который будет решать вопрос моей жизни и смертиЭкс-президент Грузии Михаил Саакашвили из клиники написал письмо, в котором выразил желание присутствовать в пятницу на заседании суда, где рассмотрят ходатайство о его освобождении из-за тяжелого...
18:02 08/12/2022Журналисты New York Times начали однодневную массовую забастовкуЗабастовка продлится 24 часа, в ней принимают участие более 1,1 тысячи сотрудников.
15:29 08/12/2022Министр: Любой касающийся арцахцев проект осуществляется по итогам обсуждений с руководством Арцаха«Любой проект, касающийся арцахцев, осуществляется в результате обсуждений с руководством Арцаха», – заявил в ходе брифинга у здания правительства РА министр труда и социальных вопросов Армении Нарек...
14:34 08/12/2022В Москве встретились Генпрокуроры РФ, Армении и АзербайджанаВ Генеральной прокуратуре Российской Федерации состоялась встреча Генпрокурора России Игоря Краснова, Генпрокурора Армении Анны Вардапетян и Генпрокурора Азербайджана Камрана Алиева.
13:42 07/12/2022За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 9 ДТП: 1 человек погиб, 12 человек получили травмыПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 6 по 7 декабря сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 37 случаев преступлений.